Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
nesvadbovo
16. aug 2019
Obdobie "kde ju necham, tam ju najdem" dlho netrvalo :sweat_smile:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
16. aug 2019
Ked ranajkujete o pol jednej, moze to dopadnut aj takto :sweat_smile: alebo ako to dopadne, ked je okolo domu viac chlapov ako mravcov v mravenisku a vy si na obed nie ste uplne ista, ci ste si aspon zuby umyli :see_no_evil::wink:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
15. aug 2019
Ked napisete kamoske byvajucej v Nemecku, co sa k vam chysta na navstevu, ze akutne potrebujete nejaku cokoladu na ukludnenie :sweat_smile:

(byvat kusok od Lindt tovarne a podnikovej predajne ma svoje vyhody :smile: ) Uz nech je tu :heart_eyes:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
Správa bola zmenená 12. aug 2019
Konecne som nasla nazov pre moju "diagnozu" :sweat_smile: (a dnes obzvlast :thermometer_face: )
Zobraz celú správu
nesvadbovo
9. aug 2019
Na to, že ešte donedávna bol tento dom doslova gulagom pre všetko zelené, sa nám to tu celkom rozbujnelo :heart_eyes: Len dúfam, že to do pár mesiacov nepozabíjam, lebo už fakt pôjdem iba do umelín :sweat_smile::pray:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
5. aug 2019
Keď starenka pri pohľade na váš tanier súhlasne pokýva hlavou a povie "tak sa mi to páči", je najvyšší čas zvážiť veľkosť porcie :sweat_smile:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
31. júl 2019
V nedelu som z Nemecka objednala nastavec na mletie na KitchenAid a zo Slovenska trampolinu. Obe skladom. Mlyncek uz mam doma, trampolina este nebola ani vyexpedovana :see_no_evil::sweat_smile: Ale inak si tu zijeme dobre :wink:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
28. júl 2019
5 mesiacov s týmto pišišvorom :heart:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
22. júl 2019
M., povedz "auto"
"auto"
A povedz "autobus"
"ďabá" :sweat_smile::person_shrugging::female_sign:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
19. júl 2019
L :heart:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
14. júl 2019
Keby som si mohla vybrať, kde by som sa ešte raz narodila, asi by to bolo Taliansko. Ženy krv a mlieko, ťažký matriarchát, pokojne môžete kričať na celú ulicu a budí to dojem bežnej nedeľnej konverzácie :slight_smile:

Ale hlavne by som nemusela takéto dokonalé jedlá objavovať až po tridsiatke. Scaccia Ragusana, absolútna dokonalosť :heart:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
12. júl 2019
Čo so zaváraninami?

Dnes som si položila túto otázku, keď som dokončila upratovanie pivnice a zistila, že tam mám stále veľa zo zaváranín, ktorými ma svokra so starenkou zásobili minulý rok.

Sú také, pre ktoré nemáme takmer žiadne využitie - také zavárané hrušky či jablká.

A tak som z nich dnes spravila koláčik, ktorý je úplne famózny. Postupovala som podľa tejto overenej klasiky (https://www.modrykonik.sk/blog/nesvadbovo/artic...).

Tekvicové pyré som vymenila za hruškové (zliala som hrušky zo šťavy a pomixovala ich), zredukovala cukor na polovicu a vynechala škoricu. Zvyšné hrušky som už iba nakrájala a pridala do cesta.

Už som stlačila dva kúsky a, veru, neviem, či sa dožije rána, keď ho ochutná aj J. :slight_smile:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
12. júl 2019
Je dolezite si na obedny detsky spanok vybrat vhodnu literaturu. Tak napriklad tuto detektivku, pri ktorej mam uz polhodinu chut si naliat :joy::see_no_evil:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
3. júl 2019
Tuto bluzku si usila moja mamina na zvlastnu prilezitost - isla sa v nej predstavit rodicom mojho tatina. O 20 rokov neskor som ju objavila v skrini a mamina mi presila rukavy, ktore boli podla vtedajsej mody mega balonove :smile: A aj po 10 rokoch si ju stale vazim viac, ako akukolvek znackovu koselu. Lebo tato presla jej rukami a bude mi ju az do zodratia pripominat :heart:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
3. júl 2019 Čítané 113x
Čítaj celý článok
nesvadbovo
3. júl 2019
Vrchol obdobia vzdoru?

M. je na treste (sedí na sedačke), lebo hádzala po L. hračky. Už sa upokojila, tak jej hovorím, že sa môže ísť k nám znovu hrať. Jej odpoveď: "Nie" a trucovito sedí ďalej :sweat_smile:

Srandy kopec :see_no_evil:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
29. jún 2019
V návode na našu skrinku pod TV sa píše, že jej poskladanie trvá 20 minút. Muž začal o deviatej a ledva dal dokopy skelet :see_no_evil:

Už hodinu tu dáva na striedačku: "Kašlem ja celý poľský nábytok", "Zlatá IKEA" a "Toto si kúpila za trest?" :wink:

Obávam sa, že škatuľu s vitrínou radšej rituálne spáli, ako poskladá :sweat_smile:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
27. jún 2019
U susedov bagruju, o program ma postarane :smile:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
24. jún 2019
No, a poďme k negatívam. Myslím, že väčšina z nás sa zhodne, že dať 129 eur za podložku na hranie je nejako veľa. Priznám sa, že keď som tú sumu videla, sama som si povedala, že to prestrelili. Avšak poviem vám úprimne, ak by si ma na testovanie nevybrali, sama by som si ju aj tak kúpila. Neveríte? Tak vám vysvetlím, prečo.

V odevnom priemysle sa ustanovil pojem “cost per wear”, teda cena za nosenie. V skratke to znamená asi toľko - ak si kúpite tričko, ktoré stojí 3 eurá vo výpredaji, ale ani sa vám tak veľmi nepáči, plus sa sperie po prvom praní, oblečiete si ho možno trikrát. To znamená, že jedno nosenie vás stálo 1 euro.

Ak si kúpite tričko, ktoré sedí perfektne, je z dobrého materiálu a hodí sa vám do vášho šatníka, môžete naň minúť, napríklad, aj 30 eur. Avšak nosíte ho často, vydrží a tak si ho oblečiete možno aj 100krát, kým ho vyradíte/znosíte. Jedno nosenie vás teda stálo 30 centov, takže v konečnom dôsledku vás nosenie stálo tretinu ceny oproti (na prvý pohľad) lacnejšiemu kúsku.

A teraz si to poďme rozmeniť na drobné v našom prípade. Mám tu teda podložku, ktorá stojí 130 eur. Avšak používam ju takmer každý deň pravdepodobne najbližších pár rokov (povedzme 5 - hoci výrobca udáva využiteľnosť 10 rokov). V tom prípade si spočítajme, že ju budeme používať 300 dní krát 5 rokov, čo nám robí 1500 použití. Jedno použitie teda vychádza na 9 centov.

A teraz si spomeňte na všetky tie ňuňu šatočky, ktoré stáli “veď iba 5 eur” a vaše dieťa ich malo na sebe dvakrát. Ešte stále sa vám to zdá veľa?

(Áno, ja viem, že, napríklad, penové puzzle sú lacnejšie, avšak akonáhle sa ich vaše dieťa naučí rozoberať, idú z domu. Rovnako je to v prípade mnohých podložiek, ktorú sú síce praktické, ale fakt príliš farebné a nepekné, takže si ich iste v obývačke necháte len najnutnejšie množstvo času - čo sa o tejto šedej obojstrannej kráske určite povedať nedá).

Určite si ju nemôže dovoliť každá rodina, kde sa každé euro otočí trikrát. Ale myslím, že k tomu, čo ponúka, je cena v konečnom dôsledku skrátka primeraná.

#test_lalalu
Zobraz celú správu
nesvadbovo
23. jún 2019
Včera si táto podložka zažila ekvivalent nájazdu Húnov. Trojročná kostrnka na nej jedla guláš olympijským štýlom - lyžica mne, lyžica podložke. Dvojročné parťáčky po nej dupali a skákali - v gumákoch, ako inak, keď končene zapršalo. Ročný oslávenec na nej testoval chôdzu a L. ju komplet ovracala. A trikrát zmokla - aby jej nebolo ľúto :see_no_evil:

Alebo keď sú v jednej rodine 4 generácie Jánov a je vás ako Hujerovcov :sweat_smile:

Večer sme prišli domov patrične zničení, a tak sme z auta vybrali iba najnutnejšie veci, rozumej seba a deti, zvyšok nocoval v kufri.

Muž tvrdí, že sa tá podložka už nevystrie, ja si myslím, že do večera je rovná. Stavili sme sa o masáž, tak mi držte palce, už ju fakt potrebujem :sweat_smile:

#test_lalalu
Zobraz celú správu
nesvadbovo
21. jún 2019
5 rokov od tohto srandovného dňa :slight_smile: A stále nám je veselo :heart_eyes:

https://vimeo.com/106874083
Zobraz celú správu
nesvadbovo
Správa bola zmenená 19. jún 2019
Včerajší rozhovor so susedou okolo šiestej večer.

Ja: Je príliš neskoro na kávu?
Ona: Je príliš skoro na Aperol?

Asi budeme kamošky :sweat_smile::heart_eyes:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
18. jún 2019
Už to skoro bolo :clap: Ešte chvíľku a pretočí sa až na bruško. Veľké okamihy v živote takého malého človiečika :heart:

#test_lalalu
Zobraz celú správu
nesvadbovo
Správa bola zmenená 17. jún 2019
Prvé dojmy?

Podložka je mimoriadne príjemná na chodenie, dobre tlmí nárazy, nešmýka sa, dobre sa čistí (L. ju hneď večer "otestovala" a nezanechalo to žiadne stopy :sweat_smile: ) a je fakt pekná - podľa mňa sa nám sem aj celkom hodí, čo vy na to?

Prvé negatívum - dosť smrdí "umelinou". Noc teda strávi na terase a pevne verím, že zajtra ju už tak veľmi cítiť nebude.

#test_lalalu
Zobraz celú správu
nesvadbovo
17. jún 2019
Keď máte dve deti pod dva roky, treba sa tešiť z maličkostí. Napríklad z pekne vyklopenej bábovky.

(a to, že ňou môžete zajesť nervový kolaps, ktorý sa o vás pokúša tak každú polhodinu tiež nie je na zahodenie :sweat_smile: )
Zobraz celú správu
nesvadbovo
17. jún 2019
Nuž, najvyšší čas vám oznámiť, že najbližšie dva týždne sa u nás bude testovať (a ďalších pár rokov používať) táto nová kamoška.

Tááákže, ak vás podobný obsah otravuje, irituje, hnevá, vytáča a nedá vám spať, smelo si ma bloknite hneď v prvom kole, nech si neznepríjemňujeme dni :slight_smile:

A ak sa chcete pozrieť, kam si s ňou v najbližších dňoch vyrazíme, tak všetko nájdete u mňa na blogu.

#nehejtuj #test_lalalu
Zobraz celú správu
nesvadbovo
14. jún 2019
Najvacsia pohoda! Deti spia a na terase iba ja, Nesbø a lahky letny vanok :heart:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
Správa bola zmenená 14. jún 2019
Uz asi hodinu nam nad domom lieta bocian. Tak neviem, mam zacat panikarit? :joy:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
12. jún 2019
Že si nemôžete dopriať wellnes so štvormesačným škriatkom?

Ale kdeže, práve som si užila hodinovú parnú saunu! Ožehlila som všetky manželove košele a nohavice, zdvihla teplotu v izbe na 30 stupňov a vďaka parnému generátoru zvýšila vlhkosť tak na 100%. A ak sa vďaka poteniu chudne, tak som zhodila asi tak tri kilá. Ou jeee :sweat_smile:
Zobraz celú správu
nesvadbovo
Správa bola zmenená 9. jún 2019
A teraz vazne, ako je mozne, ze ona je uz taka velka a ja som zostarla tak mozno o tyzden? :sweat_smile: (alebo ked mate narodeniny tyzden po svojom dietati a nejako vam to proste vypoctovo nevychadza :sweat_smile: )
Zobraz celú správu
Strana
z 27
Predošlá Strana
z 27
Ďalšia