Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
redlola
20. okt 2017
175 

Ako sme kefky testovali a valčeky hľadali

Do testovania výrobkov Profimed som sa prihlásila z čírej zvedavosti. Lebo ja som žena, ženy sú zvedavé, ja nie som iná🙂

Máme svoj zabehnutý štandard už tri deti. Ľudia z nášho okolia poznajú vymedzenie času spôsobom “to pri tehotenstve s druhou”, “jeseň pred dvoma tehotenstvami”, “pred prvým dieťaťom”, “tesne pred tretím dieťaťom, keď ešte boli len dvaja...”, “keď sme ešte boli voľní, bezdetní, vyspatí...” apod. Takže už tri deti máme zabehnutý štandard ohľadom zubnej hygieny. Curakid kefky, detská Elmex pasta od prvého zúbka. Skúsili sme aj Elmex kefky pre deti, veď zmena je život.

Prihlásila som všetky tri deti - 4,5 ročného syna, 3-ročnú dcéru a 14-mesačnú dcéru, ktorej prerezávajúce sa zúbky nás práve trápia. Nie, nejde o materský plurál, ktorý zbožňujem asi ako hlášku: “Odrodil ma doktor XY”, ale o seriózne trápenie sa po nociach. Dieťa nespí, mrví sa, cez deň odmieta jesť, čo mu na dobrej nálade nepridáva, je plačlivé, k tomu sa pridruží nejaká virózka - naša tentoraz schytala ľahký zápal stredného ucha.

Uprostred všetkého stojí jedna matka a jeden otec, ktorí len potrebujú spať. Nič viac. Vážne. Iba spánok. Lebo ona má od rána do večera bombarding požiadavkami od ďalších dvoch detí a on potrebuje fungovať na 100% v práci. V týchto situáciách naozaj nie je jednoduché mať viac detí, obzvlášť v takých krátkych rozostupoch.

Zelená radosť od Profimedu

Prišiel balík. Veľký balík. Plný zelených valčekov z peny. Veľa valčekov. Všade sú! Ešte aj po troch týždňoch ich nachádzam!

Viete aké škáry a otvory vie nájsť ročné dieťa? Máte predstavu kam všade sa to zmestí? A keď sa to pokrčí, dá sa tam toho natlačiť ešte viac? Možno by ste sa aj mohli spýtať, prečo som to jednoducho nevyhodila. No preto, lebo mám dve staršie deti. A ony sa s tým predsa budú hrať, maminka!

Prosím ťa, nevyhadzuj to, my si z toho niečo vyrobíme!

RAZ si vyrábali!

Minule som to vytiahla z umývačky riadu. Z toho priestoru na tablety... Som sa mohla čudovať, prečo nešla zatvoriť... A prečo mi ukazovalo chybu E22. Pochopili sme. Filter plný zelených valčekov od dobrých duší z Profimedu 🙂

Ďalšia super vec - bublinková fólia. To sa praskalo doma! Bola iba jedna veľká. A z nej jedna veľká hádka... Vypukali, dohádali sa, mission completed.

Domáca frontová línia

Niekde pod tým megamnožstvom valčekov spočívali predmety testovania.

Jedna zubná kefka - TePe Select Compact Kids x-soft oranžová, jedna zubná pasta Buccotherm so zníženým obsahom fluoridov, s jahodovou príchuťou, jeden Prstiačik Buccotherm Baby priehľadný pre malé ďasienka a malé zúbky a jeden Buccotherm BIO masážny gél pre batoľatá.

Pre tri deti! Viete aký front nám to doma spustilo? Spravodlivo som rozhodla, že kefku dostane najstarší a mladšej, trojročnej, zostane ružová kefka konkurenčnej značky.

Stará. Aj keby som ju pred troma dňami kupovala, stále bude stará, lebo neprišla v krabici so zelenými valčekmi.

A prečo on má kefku a ja nie?

Prečo mám oranžovú kefku? Ja chcem modrú!

Môžem ju dať aj sestričke...

Nie! To je moja kefka!” - odrazu už bola dobrá aj tá údajne dievčenská farba;) Našťastie najmenšia dcéra vie povedať iba “Mama, tata”. Aspoň ona bola ticho a tešila sa z hračky. A zelených valčekov, prirodzene.

Chcela som to vyriešiť kúpou druhej kefky. Žiaľ, v lekárni s naozaj veľkým sortimentom som ju nenašla. Iba medzizubnú. “Nevadí, možno zabudne...” - hovorila som si. Nezabudla. Každý večer mi to pripomenula.

Kefky sú v e-shopoch na predaj, no ja som mater skúpa a nechcelo sa mi platiť poštovné. Tak som ju uchlácholila, že aj “stará” ružová je vlastne fajn a keď pišťala, že ona nemá, tvárila som sa nepočujúco. A že po kom to tie deti majú...

Mladý sa tešil z kefky, lebo nová vec v jeho výbave, s bonusom výhry nad sestrou. Páčila sa mu, mne tiež. Je oveľa užšia ako konkurenčné kefky od Curaproxu a Elmexu. Vyhovovala nám. Deťom čistíme zuby my a potom im dovolíme samostatne si dočistiť. Vraj by sa to malo robiť naopak, že deti čistia a rodičia iba dočistia. U nás je veľa malých detí, tu je zabehnutý systém, čas je vzácny, všetko musí šliapať ako hodinky. Mne sa kefka dobre držala. Tým, že je užšia, ľahšie sa ňou pohybuje v detskej ústnej dutine a dosiahnem aj mnohé skryté miesta. Páči sa mi jej mäkkosť. Z týchto troch značiek u nás vyhráva na plnej čiare.

Sparta nie je žiadne tutti-frutti

Zubná pasta Buccotherm má vraj znížené množstvo fluoridov, jahodovú príchuť. Žiaľ, chutila iba mne. Deti sú naučené na chuť mentolu. Poučili sme sa pri starších deťoch z rodiny, ktoré do školského veku odmietali iné ako ovocné príchute zubných pást. My sme Sparta, u nás nie je nič tutti-frutti. Pastu máme mentolovú, štipľavú. Deťom som nabrala na kefky túto jahôdkovú pastu, vyčistili sme zúbky. Skončili sme a nasledovala požiadavka: “Dobre a teraz si naozaj vyčistíme zuby. S tou skutočnou, štipľavou.

Sorry kámo, neprešlo mi to... My si môžeme niečo myslieť, deti si to zariadia inak. Nepomohol ani pekný obrázok na obale.

Páčilo sa mi však, že toľko nepení. Chutí po jahodách. Takých ozajstných. Nie ako keď si dáte šľahačku v prášku. To proste neoklamete. A môžu vám hovoriť, že to je ozajstná šľahačka. Vy to viete. Cítite ten piesok v ústach a zvláštny tuk... S “ovocnými” pastami je to rovnaké. Táto Buccotherm je trochu iná. Normálne som sa pristihla ako som si šla akože umyť zuby počas dňa. Však pošlite tehotnej chutnú pastu🙂

Polievanie na Ilavský spôsob

Silikónový náprstník bol pre deti najzaujímavejší. Skôr, než sme ho začali reálne používať, poslúžil tým satanom ako nádoba na vodu, ktorou polievali domáce kvietky. A samozrejme, ako predmet hádky. Veď bol iba jeden a oni dvaja.

Keď vezmeme do úvahy mini-objem pomôcky, mohli by sme neúprosne trpieť pocitom, že deťom simulujeme pracovný pobyt niekde v uránových baniach, či v Ilave. Nanosili dosť vodičky, kým jeden črepník zaliali. Museli zaliať dva kvetináče, aby som bola spravodlivá a nenadávala iba jednému. O tom, že je to mäkké a parádne sa z toho vylieva voda -napríklad na koberec - ani nemusím hovoriť.

Potom mohol nastúpiť skutočný význam batoľacej kefky. Moje batoľa na mňa neveriacky pozeralo akože “Mama, o čo ti ide?!” Podvolilo sa, ústa otvorilo. Snáď v domnení, že ponúkam nejaké jedlo. Rýchlo pochopilo svoj omyl. Nespolupracovalo, ruku mi odsotilo a utieklo s plačom. Ešte len si zvyká na kefku v ústach, toto bola preň novinka. Ako všetky deti, opakuje po starších súrodencoch, nebude si predsa niečo dávať do úst, keď oni také nemajú. Bio masážny gél má iba veľmi jemnú, takmer žiadnu chuť. Skúsila som ešte dvakrát. S rovnakým výsledkom.

Testovačka prebiehala práve v dobe prerezávania štyroch zubov, kedy nám najmenšia dcéra plakávala po nociach. O tretej ráno som na ňu v zúfalstve vytiahla tento Prstiačik, no nepoužila som žiadny Buccotherm gél, ale tvrdý kaliber pre boľavé ďasná s lidokaínom z lekárne. Vtedy už zrazu vedela spolupracovať. Vyzeralo to, že sa jej naozaj uľavuje od bolesti. Ako masážou, tak aj znecitlivujúcim gélom. Pomôcka nás sprevádzala ešte po niekoľko nocí. Našli sme jej ďalšie využitie, vďaka ktorému zostáva v rodine.

Testovanie bolo príjemným spestrením nášho života. Zubné kefky pre všetky deti sú už na ceste, cenu majú oproti konkurencii veľmi priaznivú. Už ani nie som skúpa mater, mám pocit, že sa nákup oplatí. Pastu a gél nejako domíňame, Prstiačik ponechávame doma do prerezania posledného zubu posledného dieťaťa. A naďalej nachádzame a zbierame zelené penové valčeky, aby sme mohli s láskou spomínať na Profimed🙂

#test_profimed