Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
rodinny_lekar
24. jan 2017
209 

Chrípková epidémia kruto zasiahla Českú republiku a prichádza na Slovensko

Chrípka zasiahla pred pár týždňami obyvateľov Českej republiky, kde si vyžiadala už osemnásť obetí. Zdá sa však, že sa jej nevyhnú ani Slováci. Na západnom a strednom Slovensku už zatvárajú materské a základné školy.

Chrípková sezóna nás zasiahne približne v rovnakom časovom období každý rok. Kým tá minuloročná si nevyžiadala žiadne obete, tento rok ich v susedných Čechách hlásia už takmer dve desiatky. Ďalšie desiatky pacientov ostáva hospitalizovaných vo vážnom stave v nemocniciach.

Najviac ohrozené sú deti do 5 rokov a mladiství vo veku 15 až 19 rokov. V porovnaní s minulým týždňom stúpla chorobnosť o 31%. Nemožno však predpokladať, že čísla sa nebudú zvyšovať. Chrípková sezóna nás potrápi až do apríla.

Ako sa chrániť pred chrípkou?

Odborníci už neodporúčajú sa v týchto dňoch očkovať. Výnimku tvoria deti, pacienti so srdcovocievnym ochorením a chronicky chorí.

Pre posilnenie imunity je vhodná pestrá strava a zvýšené množstvo ovocia i zeleniny. Strava bohatá na vitamíny, ako aj dodržiavanie sprísnených hygienických návykov je tiež správnou voľbou.

V neposlednom rade, musíme pripomenúť, že ... čítajte ďalej na našom blogu TU

    Teraz mi volala ucka ze zatial do konca tyzdna zavreli skolu " chripkove prazdniny, to bola posledna ktora este bola fungovala u nas, v cakarniach je hotova pohroma za tie dva tyzdne co tam chodim s deckami a uz aj na mna cosi lezie veru....

    24. jan 2017

    @jarkaparka2 juuuj :( no najhoršie je sedieť v čakárňach medzi chorými. :( Aj preto ponúkame my, možnosť konzultácie s lekárom z domu.

    24. jan 2017