rusalinka
12. okt 2018
1161 

Týždeň zo života mamičiek

Dnes sa dozviete ako sa využíva detská kávička, kde najlepšie zamknúť bicykel a uvidíte aj nový obal kyslej smotany 🙂

 • Mám 2 deti - 4 ročnú dcérku Timeu a syna, 10 mesačného, Tomáška. Synovi idú zuby, nespime, nejeme, riešime jeho boliestky a neustále hľadáme konečne zuby. Sem tam sa mi prísavníka podarí odložiť babke do rúk a postarať sa o dcéru. Raz tak dcérka pýta čaj, samozrejme v hrnčeku. Podám hrnček, počkám kým sa napije, preglgne a počujem ako cinkajú zúbky o hrnček. Hrnček jej vytrhávam z rúk, odkladám a otváram ústa na kontrolu zúbkov. Slávnostné na celý dom oznámim: „Počuli ste? Hurá, konečne sme sa dočkali. Už ma zúbky a ako cinkajú!“
  Dcéra na mňa pozerá ako na blázna, matka s vnukom na rukách ešte divnejšie a hovorí mi: „To je iné dieťa...“
  Ja ešte stále s neskutočnou radosťou v hlase sa pýtam: „Aké iné? Veď predsa moje!“
  Babka ma s hurónskym rehotom zoznamuje s dcérou a jej vekom. Vraj je normálne, že deti v štyroch rokoch majú zuby.
  Moja radosť odišla po prebratí sa z budúcnosti, pokračujeme v boji so zúbkami a ja svoj sen o všetkých cinkajúcich zúbkoch snívam ďalej a nevzdávam sa.
 • „Mamiiii... Uvaríš mi detskú kávičkuuu???“
  ...Hmmm, netušila som, že z nej bude bazén pre zvieratká:

 • Dcéra (3 r.) stále robila zle synovi (6 r.) a on už celý nahnevaný prišiel za mnou s výčitkou: „Ja nechápem, načo si ju porodila?!“
 • Keď pošleš chlapa kúpiť dve KYSLÉ SMOTANY:

 • „Alžbetka! Pozri sa, čo tu po tebe zostalo! Akoby tu divé svinky jedli! Sa nenaučíš slušne jest?!“
  Alžbetka (3 r.): „Mamka, tam tatík sedel...“
 • Keď sa syn zavrie u babky na záchode a kričí, že ho nemáme vyrušovať. Čakám 5 minút, 10, 15... Zvedavosť mi nedala, kuknem... a on si vyšíva!

 • Vybrala som sa do istého obchodu na druhú stranu mesta. Keďže je to ďaleko, tak na bicykli. Už cestou som premýšľala, kam ho zamknem, keďže tam na dolnej časti mesta je to riadne „divoké.“ Ako som sa tak blížila k nákupnému centru, pozerám, že super, plno bicyklov v stojane, takže kto už by kradol môj, keď je ich tu toľko na výber. Zamkla som si spokojne svoj medzi ostatné a šup nakupovať. Asi po 2-3 hodinkách, keď som sa konečne vymotala von, naraz šok... Bicykle nikde, len ten môj jediný a pri ňom nasratý chlap že: „Pani! Tu si nemôžete nechávať bicykel, tie moje sú tu pred obchodom vystavené na predaj, už pred pol hodinou som ich odložil a čakám vás aby som mohol odložiť aj ten stojan, v ktorom máte zamknutý svoj!“
 • Malá je teraz v období medzi veľkosťou 68 a 74, stále frflem, že jej je niečo veľké, niečo malé a nič jej nesedí. Dnes sme išli na plávanie, obliekam si v izbe plavky a kričím na muža do obývačky: „Prosím ťa, pri sušičke v prádlovom koši, nájdi oranžové tričko a ružové tepláčiky a obleč jej to!“ Po chvíli muž kričí: „Našiel som, idem ju obliecť.“
  Prídem do obývačky, muž stojí nad malou s beznádejným výrazom a konštatuje:
  „Jej naozaj teraz nič nie je dobré...“
  ... No ja som sa zmohla len na smiech. On jej obliekol môj crop top:

 • To, že je moje dieťa hypochonder, tak na to som si už zvykla. Každú chvíľu má niečo „zlomené,“  bolí ju kosť medzi panvou a črevami alebo pľúcne komôrky, znamienka má spočítané do jedného. Ale to, že ju bolí hlava, lebo má odpojený mozog, tak to ma fakt prekvapilo.
 • Keď píšete unavená večer synovi ospravedlnenku do školy... a potom si ju po sebe prečítate a neviete sa prestať smiať:

 • Nikdy nič neurobím dosť dobre, nikdy som nebola dobrá nevesta. Po takmer 20 rokoch to už neriešim, lebo dnešok mi otvoril oči, že asi to robím až veľmi dobre. Prihorel mi puding a čakala som hubovú polievku. A muž mi povie, že konečne chutí ako ten, čo si pamätá z detstva!
 • ...keď si praješ niečo od Gucci, ale si na materskej:

Ďakujem za prečítanie, majte krásny čas

Z.

Krátke správy sú upravované doplnením diakritiky a odstránením „rušiacich“ znakov. V prípade, že obsah nie je úplne gramaticky a štylisticky správny (pre autenticitu niektoré slová a výrazy neopravujem), trošku ho poupravím. Ostatok publikujem v 100% znení.

#magazin #zivotmamiciek #zabava

PS: Pre zefektívnenie času pri práci a zverejňovaní týchto článkov, trochu mením systém pri výbere príspevkov. Z technických dôvodov sa nebudem pýtať každého užívateľa na súhlas so zverejnením jeho milého príspevku, nakoľko sú už raz príspevky zverejnené na Modrom koníku, autori rátajú s tým, že budú verejné a dostupné pre všetkých užívateľov stránky. Ďakujem za porozumenie.

  Ta mala v crop tope...
  12. okt 2018
  Drobec ako vyšiva 😂😂😂
  12. okt 2018
  Najviac ma dostal puding ako od mami! 😂 ale aj pani zo zamknutym byciklom u predajcu 😂😂😂😂
  12. okt 2018
  Mna Gucci, ked som to zbadala na ploche 😀
  12. okt 2018
  Ze naco si ju porodila😀
  Ale vsetky su super tento tyzden😀
  12. okt 2018
  Tento týždeň TOP
  13. okt 2018
  Same Topky😉
  13. okt 2018
  Vyšíva na záchode 😂 akoby som moju dcéru videla 😂😉😃
  13. okt 2018
  tak za mňa úplne naj naj je tá ospravedlnenka 😃
  14. okt 2018
  tam tatík sedel 😅😅😅
  15. okt 2018
  hrudky v detskej krupici.... jej presne taku mi robila babka... od vtedy robim naschval hrudky😂😂j
  15. okt 2018
  @25jesss25 aj mňa presne tieto Eva až plačem od smiechu 😂😂😂
  16. okt 2018
  Dva nie eva 😁😁
  16. okt 2018
  17. okt 2018
  Tento tyzden topka, rehotala som sa nahlas asi na vsetkom 😃
  18. okt 2018
  Crop top je uuuplne top 😂
  19. okt 2018
  Parádne všetky 😂😂😂😂
  19. okt 2018