Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
slniecka
2. nov 2016
82 

Diastasis recti

Kiežby človek vedel, ako na to popôrodné telo. Energie nemám ani za maku nazvyš a akési cvičenie je rovné scifi filmu. No nič. Ale keď sa ešte pridruží aj nejaká diagnóza, napríklad diastáza, človeka ide rovno poraziť. No napríklad, na nedávnej burze detského oblečenia sa ma tri predávajúce spýtali, či chcem výbavičku pre budúce bejby. Tak som sa už len pousmiala. A vlastne aj viac zamyslela, že takto "tehotne" teda vyzerať nechcem donekonečna. Pomaly ale isto s tým treba niečo robiť. A začala som.

Maminka, pokiaľ máš aj ty "tehu" bruško akosi pridlho, možno máš aj ty diastázu, teda rozostúpenie brušných svalov. Ja som sa to dozvedela až na chirurgii, kde mi odporučili plastickú operáciu. Podľa MUDr. sa to vraj inak dokopy nedá. No uvidíme.

Vygoogliš všetko potrebné. Pridávam link na rehabilitačné video , ktoré mne veľmi pomáha. Sú to bezpečné cviky pri diastáze. Na youtube je toho plno po anglicky. Ak nedôveruješ youtube alebo nevieš anglicky, poraď sa so svojou doktorkou alebo rehabilitačnou sestrou na vhodných cvikoch.

Takže, kúpiš si menšiu loptu na cvičenie za cca 4 eurá, vytiahneš podložku na cvičenie zo skrine, dáš deťom nejakú úlohu alebo rozprávku, zapneš si youtube a ideš. Robíš niečo pre zmenšenie diastázy, posiluješ všetko potrebné svalstvo na spevnenie panvy a brucha a všetkého okolo toho. A cítiš sa lepšie, zdravšie, krajšie. Ide to. Fest pomaly, ale predsa. A raz už budem vyzerať tehotne iba vtedy, keď sa tam vo vnútri bude ozaj ukrývať malý človiečik. 

PS: Životospráva je veľký pomocník alebo veľký nepriateľ. Obmedziť cukor nie je až taká katastrofa. Nahradíš ovocím, medom, hrozienkami. Vydržíš chvíľu, potom to už ide samo. Nájdi si kamošku, s ktorou sa môžte navzájom v tomto podporovať. A prosím ťa žiadne večerné vyjedanie zásob. Nech ti svokra nosí radšej mandarinky. Týmto pozdravujem moju naj svokru. Je super.

Viac z každého rožka troška sa dočítaš na mojom blogu.