Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
slniecka
16. júl 2017
83 

Narodeninové klamstvo

Prešiel rok. Chválim Boha za to, ako ma zachoval pri živote a dal mi zakúsiť hojnosť radosti z Jeho prítomnosti. Pred rokmi som hľadala čosi úplne iné ako naplnenie v Bohu. Dnes je to vďaka Nemu iné. Manžel s deťmi ma ráno privítali spevom, úsmevmi a malými darčekmi. Nebudem citovať z pohľadnice napísanej mojim manželom, ale tie slová sú veľmi vzácne a budujúce.

Fejsbúk opäť poctivo neprezradil dátum mojich narodenín a tak čo nie je na fejsbúku, sa nedeje. Väčšina sa neobťažuje spoznať niekoho viac ako sledovaním toho, čo druhý vypustí sám o sebe na "digitálnu" verejnosť. Ono je to tak trochu pravda aj v skutočnom svete, že človek je len natoľko spoznaný, nakoľko sa iným otvorí. Tej iniciatívy vo vzťahoch akosi ubúda. A tak mi narodeninové prianie zaželala okrem najbližšej rodiny až jedna moja kamarátka „z mládí“, jedna kolegyňa a dve dlhoročné kamarátky. No nič, aspoň netrpím falošnou ideou popularity ako následok desiatok „happy birthday“ na mojom fejsbúku. Ale trpím niečím iným.

Trpím pocitom, ktorý sa ťažko opisuje. Predsa to skúsim.  Trápim sa pocitom, že napriek veľkolepým oslavám a prehnane drahým darom, ktoré si ľudia zbytočne dávajú, ostávajú vnútra prázdne. Trápim sa pri pohľade na „klišé“. Trápim sa ale aj niečím vážnejším než pretvárka ľudstva. Trápi ma predstava, že mnohí žijú vo falošnom uistení, že patria do akéhosi klubu kresťanov, že sú tí praví. Hovorím o tých, ktorí budú samému Ježišovi vyčítať, že akým právom ich nevpustí k Nemu. Ako to, že ich nepozná? Ako to, že ich od seba vyženie?

V jednom biblickom príbehu sa Nikodém, člen židovskej rady, pýta Ježiša, ako sa má znovu narodiť, veď je už starý (Ev. podľa Jána 3: 3,4). Pozri sa sám na seba, možno až taký starý alebo stará nie si. Spýtala si sa už Boha túto otázku? Ja áno. Stalo sa to pred vyše desiatimi rokmi, kedy som sa nechcela viac hrať na kresťanku, poctivú návštevníčku chrámu Božieho. Náboženstvo ma nijako nenapĺňalo, no tušila som, že ak existuje skutočný Boh, potom to musí byť o niečom významnejšom a hlbšom. V mojom srdci bolo prázdne miesto túžiace po skutočnom poznaní Boha. Našla som ho, presnejšie On našiel mňa. Celý príbeh sa dozvieš tu.

A čo myslím tým narodeninovým klamstvom? - Falošné uistenie, že je niekto kresťan, znovuzrodený človek, nasledovník Ježiša Krista, ak ním skutočne nie je.

Ako poznať, či si znovuzrodený/á? Je vzťah s Bohom pre teba niečo, na čom závisí tvoj každodenný život? Je to „módny doplnok“ tvojej nedele? Na základe čoho tvrdíš, že si Božie dieťa? Nemám v úmysle provokovať. Mám v úmysle povzbudiť ťa do skúmania tvojho vnútra. Tak nám prajem, nech ako sa spieva v jednej piesni: „...ohlásim zo striech, že ľúbiš mňa a ja ľúbim teba“, tak nech sa aj deje. Nech sme tu na Slovensku Bohu na chválu a navzájom na povzbudenie.

PS: pieseň s názvom „Verný Boh“ - Heartbeat