Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
slniecka
21. dec 2016
82 

Zorganizované spomienky

Jedného krásneho májového dňa, pred skoro desiatimi rokmi, som si vzala za manžela človeka, ktorý má rád veci zorganizované. A tak naša prvá hádka bola kvôli mojim sto kabelkám pohodeným v rôznych častiach prvého spoločného bytíku. Od vtedy pretieklo veľa vody a ja som si aj vďaka príkladu manžela obľúbila zorganizovanosť.

Úvod bol dôležitý spomenúť, aby si mal/a lepšiu predstavu o kontexte, že ja naozaj nie som prirodzene zorganizovaný typ človeka a väčšinu života u mňa vládol chaos. O to viac si dnes cením, keď sú veci zorganizované a dávajú zmysel. Tak je to aj u spomienok zachytených foťákom, či mobilom.

V dnešnej dobe fotíme skoro každý deň niečo mobilom, chodíme sa fotiť k profesionálnym fotografom, cestujeme na rôzne miesta. Inými slovami, máme tisícky spomienok vo fotografii. Tam niekde. Schované v mobile, v počítači. Kto si kedy prechádza všetky tisícky fotiek, ktoré má uložené kade tade? Ja nie. A tak som rozmýšľala, že by bolo dobré mať niečo prehľadnejšie, nejaký "výcuc z roka". Rozhodla som sa robiť fotoknihu za každý rok manželstva. Čo sa udialo v roku 2008? Neviem, ale vezmem do rúk fotoknihu z toho roku a pár fotiek z každého mesiaca toho konkrétneho roku spolu s krátkym komentárom mi to krásne pripomenú. Hovorím o niečom ako foto-kniho-kronike.

Fotky, ktoré robím, si ukladám podľa príslušného mesiaca v roku do programu na to určenom. Je to jednoduché, prehľadné a uľahčí to prácu na fotoknihe v závere roku, kedy vyberiem fotky reprezentujúce najhlavnejšie udalosti rodiny a perličky z konkrétneho mesiaca a ide sa na výrobu fotoknihy.

Či si „single“ alebo v manželstve, môžem to len odporučiť. Viem, nepíšem o nejakom novom objave a viacerí už isto robia nejakú rodinnú kroniku. No pre toho, kto len rozmýšľa, ako tie spomienky zorganizovať, môže byť aj tento krátky tip nápomocný. 

A nezabudnime, že tie naj spomienky nech sú uložené tam, hlboko v srdci.

    Odporúčame