Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
srdiecko4u
9. okt 2017
3 

Mazanie inzerátov

Inzeráty, ktoré porušujú pravidlá mažeme. Pri mazaní inzerátu vyberie moderátor dôvod prečo inzerát maže. Predajca si pri zmazanom inzeráte nájde dôvod jeho odstránenia. V budúcnosti bude vedieť, že takéto inzeráty k nám do bazáru vkladať nemá.

Ako to funguje ?

  1. Rozklikni inzerát.
  2. Vedľa tlačítka "Zmeň" máš tlačítko "Zmaž".
  3. Klik na tlačítko, otvorí sa box s dôvodmi zmazania.
  4. Vyberieš dôvod a zmažeš inzerát.
  5. Predajcovi príde informácia o zmazaní inzerátu.

Texty- dôvody zmazania

Viac vecí v jednom inzeráte (nie Dvojičky)

V tvojom inzeráte bola nesprávne zadaná cena. Takýto inzerát nespĺňa pravidlá bazára.

V kolónke pre cenu uveď nabudúce celkovú cenu za všetok predávaný tovar. Jednotlivé ceny za kus môžeš rozpísať v texte inzerátu. Alebo si zadaj každú vec do samostatného inzerátu.

(Pozn.  Nepoužívať v kategórii Dvojičky. Celková cena nie je za všetky predávané veci. Cena za kus je povolená v Nový tovar a aj vo Vlastná výroba, tam nemažeme - týka sa len predaja rovnakého tovaru, pri predaji rôzneho tovaru musí byť cena uvedená spolu)

Všetky fotky stiahnuté z Internetu.

V inzeráte si použila iba fotky stiahnuté z Internetu. Takýto inzerát nespĺňa pravidlá bazára.

Úvodná fotografia v inzeráte musí byť vždy tvoja vlastná. Nabudúce odfoť predávanú vec sama. Použi iba fotky, na ktorých je predávaný tovar zreteľne a dobre viditeľný. Ak predávaš novú vec, nabudúce ju označ ako Nový tovar.

(Mažeme len inzeráty s Použitým tovarom, kde nie je žiadna vlastná fotografia. ak je to možné zmeníme poradie fotografií - vždy si overte, či je fotografia skutočne stiahnutá z internetu. Návod nájdete tu. V Novom tovare môžu byť fotky stiahnuté z Internetu, tam nie je potrebné ani meniť poradie fotografií.)

Tovar nie je dostatočne viditeľný.
Inzerát obsahoval nekvalitné alebo nedostatočné fotky tovaru. Takýto inzerát nespĺňa pravidlá bazáru.Nabudúce vlož fotografiu, na ktorej je predávaná vec dobre viditeľná. Fotka krabice nestačí, odfoť vybalený tovar v reálnom stave.

(Pozn. Čierna foto a kde fakt nie je vidno tovar, odfotený len kúsok z tovaru, mini fotky. Použitý tovar, kde je na fotke iba krabica)

Nezmyselná cena.
Cena v inzeráte bola nezmyselná. Takýto inzerát nespĺňa pravidlá bazáru.Nabudúce uveď jasnú cenu v EUR, za ktorú chceš vec predať.

(Pozn. Ide o blbosti ako 11111, milión a pod. Nejde o inzeráty, kde nie je cena za všetok predávaný tovar)

Neviem, čo predávaš
Z tvojich fotografií a textu inzerátu nebolo jasné, čo je predmetom predaja. Takýto inzerát nespĺňa pravidlá bazáru. Nabudúce vlož taký popis a vlastné aktuálne fotky, aby kupujúci jasne vedel, čo a v akom stave predávaš.

(Pozn. Napr. foto kočík, ale popis je o nosiči, použijeme aj pri tovare s visačkou, kde predajca píše v popise, že tovar je používaný, opraný)

Nepovolené - Duplicitné inzeráty

Tento tovar si ponúkala vo viacerých inzerátoch súčasne. Takýto inzerát nespĺňa pravidlá bazáru.Každý kus tovaru môžeš v jednej kategórii ponúknuť len raz. Ak sa inzerát hodí do viacerých vlastností /dvojčíslo, farba/, vyber tú, kam sa hodí najviac. Vždy nahraj fotku daného konkrétneho kusu tovaru

(Pozn. Netýka sa kategórie Dvojičky, táto kategórie má výnimku. Zoznam nepovolených inzerátov nájdete v pravidlách.)

Nepovolené - Otvorené balenia

V inzeráte si ponúkala tovar, ktorého predaj nie je na koníku povolený. Takýto inzerát nespĺňa pravidlá bazáru. Otvorené balenie alebo čiastočne spotrebovaný tovar /napr. umelé mlieka, kozmetiky/ sa nesmú predávať. Nabudúce ponúkaj len uzavreté a nepoužité balenia.

(Pozn. Týka sa len tovaru s obmedzenou trvanlivosťou. Zoznam nepovolených inzerátov nájdeš v pravidlách.)

Nepovolené - Tovar, ktorý nepatrí do nášho bazáru

V inzeráte si ponúkala tovar, ktorý do nášho bazáru nepatrí  (napr. svadobné šaty, veci na stavbu, autá, nehnuteľnosti, alkohol). Takýto inzerát nespĺňa pravidlá bazáru.Nabudúce ponúkaj len veci, pre ktoré máme v bazáre vhodnú kategóriu.

(Pozn. Zoznam nepovolených inzerátov nájdeš v pravidlách. ) 

Nepovolené - Lieky na predpis

V inzeráte si ponúkala tovar, ktorého predaj nie je na koníku povolený. Takýto inzerát nespĺňa pravidlá bazáru.Nevkladaj do bazáru lieky a produkty, ktoré je možné získať iba na lekársky predpis alebo je ich predaj povolený len v lekárni. 

(Pozn. Googli, či je liek len na predpis. Zoznam nepovolených inzerátov nájdeš v pravidlách.)

Nepovolené - Dopyt a výmena

V inzeráte si chcela kúpiť nejaký tovar alebo si ponúkala výmenu. Takýto inzerát nespĺňa pravidlá bazáru. Inzeráty typu “Kúpim”, “Vymením” apod. nie sú v bazáre povolené. V inzeráte môžeš tovar len predávať.

(Pozn. Inzerát typu "Zháňam", "Dopyt", “Kúpim", “Vymením”. Zoznam nepovolených inzerátov nájdeš v pravidlách. Inzerát, v ktorom tovar predávajúca predáva, ale zároveň je ochotná aj vymeniť, je v poriadku, pokiaľ je zadaná predajná cena tohto tovaru) 

Nepovolené - Inzerát, kde sa nič nepredáva

V inzeráte si neponúkala žiaden tovar. Takýto inzerát nespĺňa pravidlá bazáru. Nabudúce do inzerátu zadaj reálnu vec na predaj.

(Pozn. Napr. oznam alebo reklama. Zoznam nepovolených inzerátov nájdeš v pravidlách.) 

Nepovolené - ostatné 

V inzeráte si ponúkala tovar, ktorého predaj nie je na koníku povolený. Takýto inzerát nespĺňa pravidlá bazáru.Neponúkaj tovar, ktorého predaj je na koníku zakázaný  (napr. nelegálne kópie, AVON, Oriflame, nezachovalý tovar apod.). Dodržuj platné zákony a autorské práva.

(Pozn.1. Nelegálne kópie, 2. Sieťový predaj, 3. Nezachovalý tovar, 4. Materské mlieko. Zoznam nepovolených inzerátov nájdeš v pravidlách.) 

Dvojičky
V inzeráte si neuviedla celkovú cenu za oba /všetky/ predávané kusy tovaru. Takýto inzerát nespĺňa pravidlá bazáru.V kategórii Dvojičky predávaj len tovar, ktorý je určený pre dvojčatá, trojčatá a viacerčatá. Do inzerátu nafoť všetok predávaný tovar, aj keď sa jedná o ten istý tovar. V kolónke pre cenu uveď celkovú cenu za všetok predávaný tovar.

(Pozn. Platí zatiaľ len pre použitý tovar, ale bude platiť aj pre PRO a aj pre handmade. Ak ide o predaj 1 ks tovaru, nemažeme, ale presunieme do bežných kategórií. Obe predávané veci musia byť aj nafotené, ak je nafotená iba jedna, nemôžeme presunúť do Bežných kategórií. Tento dôvod zatiaľ v Bazáre nevyužívame, čakáme na informovanie predajcov)

Služba

V inzeráte si ponúkala službu bez aktivovaného balíčka PRO. Takýto inzerát nespĺňa pravidlá bazára.

Služby (napr. požičovňa, ubytovanie, stráženie detí apod.) môžeš v bazári ponúkať jedine s balíkom PRO. Službu inzeruj ako Nový tovar a len v kategórii Iné pre dospelých alebo Iné pre deti.

(Pozn.Ponúka službu a nemá aktívne PRO.)

Cudzí jazyk

Inzerát si napísala iba v cudzom jazyku. Takýto inzerát nespĺňa pravidlá bazáru.Nabudúce napíš názov a opis inzerátu aj v slovenskom alebo českom jazyku.

(Pozn. Len ak chýba text v slovenčine alebo češtine. Netýka sa cudzojazyčných kníh, v takom prípade stačí popis iba v cudzom jazyku)

Najdôležitejšie pravidlo

Mažem len to, kde som si 100% istá. Ak nie, tak píšem do skupiny na posúdenie. Niekedy nevieme rozhodnúť, nemáme detektívnu kanceláriu, budeme musieť nechať.

Otázky a odpovede

Čo je už nekvalitná foto?

Kde nie je naozaj tovar vidieť. Pozor, niektoré maminy fotia s mobilmi a nevedia urobiť super fotku. Mažeme len mini fotočky, čierne foto alebo ak má predajca nafotený len detail tovaru.

Pri balíkoch stačí nafotená aj kôpka oblečenia.

Darujem, darujem k objednávke ? 

Tovar môže predajca darovať, alebo zároveň aj predať. Ak teda je v jednom inzeráte informácia o tom, že "predám alebo darujem" ako cena môže byť uvedená cena, za ktorú tovar predáva, alebo 0,-. Obe možnosti sú správne.