Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
suzitok
16. máj 2019
Uvarila som fazulovu mliecnu polievku, ale asi som dala prilis skoro ocot, polievka sa mi zrazila...viem tomu nejako pomoct?..alebo uz nie?..chutovo je dobra, akurat nevyzera vabne :frowning2:
Zobraz celú správu
suzitok
14. máj 2019
Ako dopadol včera film "Bestialny sused"? Ja som to začala pozerať, ale keď som videla, ako bola vyviazana v izbe, vedela som, že to nedopozeram....vypla som vtedy, keď ju vzal do pivnice, znásilnil, nasadil helmu na hlavu...to uz bol na mňa extrém ..
Ale napriek tomu, má zaujíma záver...ona mala aj dieťa snim? Tiež bolo vaznene spolu s ňou? Alebo jej ho vzal? A potom, keď sa vyslobodila, ako žije dnes? Dieťaťa sa vzdala, či nie?
Zobraz celú správu
suzitok
10. máj 2019
Ako skončil ten film Dokonalí rodičia??? Sedím pri tom dve hodiny a 5minut pred koncom mi vypadne káblovka :sob::sob:
Videla som potiaľ, ako postrelila na plazi tu Lili.....ďakujem !
Zobraz celú správu
suzitok
30. apr 2019
Názory na teplovzdušné fritezy by ma zaujimali....aký majú význam , keď mám doma teplovzdusnu rúru..nie je to to isté? Ako vyprazim napríklad rezeň v takej friteze?
Prepáčte, že sa pýtam ako antitalent,ale vôbec sa v tomto nevyznam, vždy som si myslela, že fritexy fungujú iba na princípe snaženia v 2-3l oleja....a tieto sú úplne bez...alebo s pridaním minimálneho množstva oleja...
Odporúčate, alebo nie? Zvažujem kúpu :grinning:
Zobraz celú správu
suzitok
27. apr 2019
Ahojte, prosím o radu, som záhradkár úplný začiatočník ...minulý rok som kúpila jeden malý krik malín, mali sme na tom celkom peknú úrodu počas niekoľkých mesiacov. Na jeseň som ho ostrihala a teraz mi začalo vyháňať strašne veľa nových a nových dookola, už to mám na veľkosť 1m2 , čo mám stým robiť? Mám to nechať takto, alebo to treba nejako prestrihat? Dakujem
Zobraz celú správu
suzitok
Správa bola zmenená 26. apr 2019
Bože môj, tie dve detičky tam v Siedmom nebi... :'( :'( Neviete niekto, čo je snimi dnes?
Zobraz celú správu
suzitok
4. sep 2017 Čítané 35x

Priebežne som sa hlásila do testovania výrobkov, nikdy som však nemala sťastie, aby ma vybrali. O to viac ma prekvapila správa, kde mi bolo oznámené, že patrím medzi vybratých 20 mamičiek, ktoré budú so svojimi deťmi testovať umelé mlieko Amilk Bifido.

Nedočkavo som čakala kuriéra so zásielkou. Krabica bola pomerne veľká, ale je bežné, že predajcovia balia do toho, čo je po ruke. Po otvorení balíka som zostala vyslovene šokovaná, očakávala som jedno balenie mlieka a dostali sme štyri.

Olimu sa rozbaľovanie páčilo, zaujal ho obrázok a chvíľu sme si s krabicami stavali komín. Nakoniec mi jednu krabicu dal, aby sme mliečko mohli vyskúšať.

Musím priznať, že o tomto mlieku som nikdy nepočula, ani som ho nevidela, nepoznám mamičku, ktorá by ho dieťaťu dávala. Svojho syna som kojila do veku 13 mesiacov, do toho času nejedol žiadne iné jedlo, všetko odmietal, vypľúval, nebolo možné doňho dostať absolútne žiadny pokrm. Detská pediatrička po vyšetreniach zhodnotila, že dieťa napreduje správne, čiže mu materské mlieko zrejme postačuje. Na hranici prvého roka veku začal ako-tak prijímať inú potravu, v podstate v malinkých - skúšobných porciách, presne ako u nekojených 4 mesačných, resp. kojených 6 mesačných detí. Pediatrička odporučila jeden typ mlieka. Všimla som si, že v ambulancii nemá žiadne iné mlieko, žiadne iné vzorky, ani letáčiky. Keď som sa pýtala na možnosť výberu, neodporučila mi žiadnu značku, vraj si mám zistiť aké iné sú na trhu a vtlačila mi do ruky letáčik so známym obrázkom umelého mlieka.

Pre toto mlieko, ktoré pretláčala všetkým svojim pacientom som sa nerozhodla pre veľa negatívnych recenzií na internete, kolík a bolestí bruška u dcérky mojej kamarátky  a z dôvodu pomerne vysokej ceny. Zvolila som mlieko, ktoré je o značnú časť lacnejšie, má dobré recenzie a mala som vo svojom okolí mamičky, ktoré toto mlieko svojim deťom dávali. Z tejto značky však existuje mlieko iba do veku 1 roka veku, preto som sa potešila možnosti testovať mlieko Amilk Bifido 3, ktoré je určené pre deti od 1 do 3 rokov.

Po otvorení krabice s mliekom ma prekvapilo, že obsahuje dve menšie vrecúška, každé po 300g. Pre mňa osobne je to praktickejšie pri cestovaní, nemusím vláčiť veľké balenie, alebo presýpať prášok do menších nádob, proste si dám do tašky jedno vrecúško a mám ho vždy poruke. Do pozornosti by som dala dávkovaciu lyžičku, ktorá je užšia ako iné lyžičky. Kedže používam vysoké 250ml fľaše s úzkym hrdlom, s predchádzajúcimi lyžičkami som prášok rozsýpala vedľa, prípadne som sypala cez malý lievik, čo mohlo spôsobiť aj nesprávne dávkovanie. Lyžička priložená k mliečku Amilk Bifido je úzka, presne sadne na hrdlo fľaše, čiže nič nejde vedľa.

S malou dušičkou som mlieko pripravila. Myslela som si, že bude trvať dlhšie, kým si na novú chuť Oli zvykne. Samotný prášok má príjemnú vôňu, pripomína mi trochu vanilku. Pri rozmiešavaní predchádzajúceho mlieka sa mi bežne tvorili hrudky, niekedy som ich našla aj na spodku fľaše po dopití, mliečko Amilk Bifido sa výborne rozpúšťalo a prášok sa mi ani raz nezrazil. Hotové mi už až tak nevoňalo, chcela som ochutnať, ale neprinútila som sa, mne tieto umelé veci neskutočne smrdia a sú mi odporné.
Prvýkrát som skúsila bežnú dávku, 180ml vody a 6 odmeriek prášku, z čoho mi malý zvykol nechať cca 40-60ml, vo výnimočných prípadoch vypil celú dávku.

A znova prekvapenie... Žiadne navykacie obdobie sa nemuselo konať, mliečko ochutnal, párkrát na to pozrel, znova ochutnal a vypil. Nenechal nič. Od toho momentu robím mliečko z 210 ml vody a 7 odmeriek prášku, čím získam cca 240 ml mlieka a je to pre Oliho najlepšia lahôdka a vypije vždy všetko.

Mlieko, teda 600g balenie nám vydrží presne týždeň. Oli ho pije vždy ráno a večer pred spaním, niekedy si vypýta aj počas dňa, hlavne po poobednom spánku. Všimla som si, že sa mu upravila aj stolica, je pravidelnejšia a v prirodzenejšej konzistencii.


Jedinou "nevýhodou" je pre mňa vyššia spotreba mlieka oproti minulej značke, ale som rada, že synovi chutí a vidím, že je spokojnejší. Ja osobne mlieko Amilk Bifido určite odporúčam a budem podávať aj naďalej o ňom len tie najlepšie recenzie.


Len mi je veľmi ľúto, že sa nám nedostalo do rúk skôr a mohli sme predísť kvantu komplikácií, ktoré sme počas zavádzania umelej náhrady museli podstúpiť a vytrápiť nášho syna.

#test_amilk

Čítaj celý článok
suzitok
29. aug 2017
#test_amilk Máme načatú poslednú krabicu mlieka..musím povedať, že malému veľmi chutí a vypije z neho viac ako z predchádzajúceho mlieka. Včera sme kúpili 2 ďalšie balenia Amilk 3 a zostávame mu verní, kým bude syn žiadať :wink:
Zobraz celú správu
suzitok
17. aug 2017
#test_amilk Mliecko v akcii...v pondelok sme nacali druhe balenie, cize presne tyzden nam vydrzala jedna 600g krabica...spravidla pije rano a vecer, niekedy na vyziadanie aj po poludnajsom spanku...chuti mu zrejme viac, ako to povodne, kedze padne za obet vzdy cela flasa, t.j. pripravujem z 210ml vody a 7odmeriek prasku...predtym som robievala 180ml a pravidelne cca 50ml nechal..
Zobraz celú správu
suzitok
10. aug 2017
#test_amilk Oliho veľmi zaujali krabice, stavia si z nich komín :wink: Mňa zas zaujala príjemná vôňa prášku a veľkosť dávkovacej lyžičky, ktorá je menšia ako otvor na fľaši, čiže nesypem nič vedľa ako doteraz :wink: Mliečko čaká na poobednú konzumáciu :wink:
Zobraz celú správu
suzitok
7. aug 2017
#test_amilk Dnes prišlo aj nám :slight_smile: Obal, aj macko na obrázku zaujali, popoludní vyskúšame mliečko v akcii :slight_smile:
Zobraz celú správu