Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
timeab
6. mar 2017
176 

Ne/milenka (poviedka)

Bola mladá, mala ešte pár rokov do tridsiatky. Mala rodinu, zázemie, svoj domček.... vlastne mala všetko, po čom kedy túžila... No stále, napriek všetkému, nemala dosť... Chcela viac... Chýbala jej vášeň, ktorá sa z jej manželstva po rokoch vytratila. Hoci svojho manžela milovala, lebo bol skvelý a spravil pre ňu všetko, stále nemala dosť. Potrebovala vedieť, že je milovaná, že je krásna... Áno, krásna bola, niekde hlboko a niekedy dávno. 

Keď bola mladšia, mohla mať muža ktorého len chcela. Ona si vyberala mužov, nie muži ju. Lenže teraz to už tak nebolo. Bola tlstá, bez sebavedomia ale zato vydatá s malým dieťaťom po ktorom veľmi túžila. 

V čase, keď už bola zmierená s tým, že toto je vrchol, ktorý mohla dosiahnuť, sa zjavil v jej živote ako blesk z modrého neba chlap. Mladý chlapec, ani nie chlap... podobný v mnohom jej manželovi. Blonďák s modrými očami, vysoký meter osemdesiat s vypracovaným telom a jamkami v plných lícach. Načo jej bol? Veď doma mala zrelého chlapa... no on bol mladší, pevný a silný a to vzrušenie ju lákalo stále viac... 

Netrvalo dlho a našla si zámienku ako byť s ním... nemali k sebe ďaleko... dni plynuli a nenápadne kamarátske stretnutia sa stávali pravidlom. Chvíľu si myslela, že je možno zamilovaná, no v skutočnosti chcela dosiahnuť len jedno... jeho... chcela sama sebe dokázať, že na to má a bola ochotná spraviť pre to všetko. Bola cieľavedomá a nemala vo zvyku vzdávať sa. 

Jej plán vychádzal, bola čoraz krajšia, chudšia a sebavedomejšia. 

Keďže jej manžel a on boli kamaráti, bol u nich viac ako často. Neraz po večeroch trávil u nich pri víne aj celé hodiny a často boli spolu sami. Jedného večera sa mu zadívala do očí a on ju po prvý raz pobozkal. Ona bola plná túžby, pri tom bozku mala pocit, že sa vznáša, že tento okamih už nič nemôže pokaziť. Keď sa pobral domov, ona to nevydržala, jej telo bolo ako v ohni, vedela, že k cieľu je už len kúsok a tak  mu napísala. Hodiny si písali slová plné vášne a ona bola šťastná, pretože o ňu mal záujem.

Na druhý deň ju však čakalo tvrdé vyztriezvenie... na jej správy neodpovedal, vyhýbal sa jej a ju to zlomilo. Myslela si, že ho miluje, bola ochotná pre neho spraviť všetko na svete a on sa na ňu po tak krásnej a nádejnej noci vykašľal... Hoci sama seba presviedčala, že toto sa už nesmie zopakovať, vedela, že sa to bude opakovať znova a znova. Že kým nedosiahne čo chce, nebude kľudne spať a bude po ňom túžiť. 

Neprešlo veľa času kým sa stretli znova... teraz už vedela, že jediné čo treba, je pozrieť sa mu hlboko do očí a on znova neodolá. Keď odchádzal, postavila sa pred neho a pozrela sa mu do očí, pozrela na neho a pri tom pohľade mala slzy na krajíčku. Veď už raz jej ublížil... zmiatol ju a bola pre neho vzduch... čo ak to tak bude znova?! A on ju začal bozkávať. Bozkávali sa tak vášnivo, až to nakoniec neostalo len pri bozkoch. V tom najvzrušujúcejšom okamihu sa znova postavil a odišiel... bez vysvetlenia. Znova jej nič nevysvetlil. Bál sa? Veď to bola manželka jeho kamaráta. Alebo sa len hral? 

Ona si znova vydobila stretnutie. Chcela vedieť, čo sa stalo, prečo odišiel keď im bolo tak krásne. Bola si istá tým, že ju chce a ona chcela jeho. Lenže on jej tvrdil, že to bola len hra.  Pre neho bola len zábavkou, no ona si to nechcela pripustiť. Ponížil ju, ale ona odmietala fakt, že on z nej nieje zbláznený. Ona ho chcela, tak strašne chcela a on si z nej robil hračku. Keď mu povedala, že sa len bojí sám seba, prvý krát na ňu zdvihol ruku. Uhla sa. On odišiel. No ona stále nepripùšťala fakt, že je len hračkou, že on je manipulant a vie, že si s ňou môže robiť to, čo chce on. Bola na pokraji síl, nevlaládala, no musela byť silná. Jej manžel nemohol vycítiť, že niekde je problém a tak len sama potichu trpela. Presviedčala samú seba, že ak bude vytrvalá, dosiahne to, čo chce. 

Dni, týždne, ba mesiace ubiehali a ona bola krajšia a sebavedomejšia.  Pracovala na svojom zovňajšku denne. S ním sa stretávala sporadicky. Boli kamaráti, vedela o ňom všetko. On bol stále slobodný, na známosti nemal čas. Práca pre neho bola prvoradá, občas mal známosť na jednu noc no nič viac. Raz bol milý, inokedy nie. Provokoval ju, no vždy, keď sa mu pozrela do očí, on ušiel. Znova prišiel k nim. Boli spolu do hlbokej noci. Jej muž odbiehal k synovi ktorý sa budil a oni mali dosť času pre seba. Pozrela sa mu do očí a on ju znova začal bozkávať a navrhol jej stretnutie. Chcel, aby sa stretli sami, bez svedkov. Len oni dvaja. Povedala mu, že to nejde, veď bola vzdy so synom, tak ako môže byť len s ním... no on povedal, že si nájde zámienku byť s ňou... bola v oblakoch. Bola šťastná že plán vychádza a oni dvaja budú spolu. Bozkávali sa už  po niekolký krát v tú noc, keď sa jej opýtal, čo sa mu nej páči tak, že mu nedokáže odolať. Povedala mu pravdu, že vlastne nevie, že je to len čistá túžba, že sa jej nič na ňom nepáči len ju priťahuje a ona nevie prečo. Prudko sa postavil, chytil jej ruky pevne, tak, až jej vyhŕkli slzy, zľakla sa, povedala mu, že ju to bolí a on sa len zasmial a opýtal sa jej, či to povie manželovi a pustil ju. O chvíľu ju znova bozkával a znova prestal. Povedal jej, že môže mať lepšie ženy ako je ona... a ona znova so slzami v očiach len letmo odpovedala, že pre neho už spravila veľa. Že ju stálo veľa síl to, aby bola taká krásna. Znova ju len ponížil ale stále mu to nebolo dosť. Udrel ju. Udrel a znova vysmial, povedal jej, že ak ho chce, musí sa snažiť viac a znova ju vášnivo bozkával. A ona v domnení, že to všetko je len hra, sa nechala. Možno sa jej to chvíľu páčilo, možno sa bála, no stále mu odpustila a uverila každý jeden bozk. Bála sa nasledujúceho dňa. Tušila, že ju znova bude ignorovať, že ju znova nechá v slzách a bude mu to jedno. A ani tentokrát to nebolo inak. 

No ona stále verila, že jeho bozky sú úprimné a len sa bojí. Našla si čas a napísala mu správu, kedy a kde sa stretnú. No on neodpovedal, a tak mu znova a znova písala, vyčítala mu, ako sa k nej správa a potom pristal na stretnutie. Ona bola znova šťastná, no nie dlho. Na druhý deň jej vynadal, nechcel aby sa mu viac ozývala. Nedával jej žiadne vysvetlenie.... ona v slzách, nevládala, už sa nevládala ďalej trápiť. Vedela, že je zlý, no bola si už vedomá toho, že ho miluje. Zaprisahala sa, že už nikdy mu nedá príležitosť využiť ju. Veď sám jej niekoľkokrát povedal ako sa mu páči, že s ňou môže manipulovať.

Prišiel deň planovaného, no zrušeného stretnutia a on jej napísal. Neverila vlastným očiam... on sa s ňou naozaj chcel stretnúť... váhala... vedela, že znova jej ublíži, no jej túžba bola silnejšia. A tak napokon predsa prišla. Miloval ju nádherne a vášnivo, až mu znova uverila že ju má rád. Napriek tomu, že jej povedal, že ich vzťah bude len o jednom, a nikdy od neho nedostane bozk, ju bozkával, a ona opäť na chvíľu uverila, že ju ľúbi. No potom sa zdvihol, vysmial ju, ona sa rozplakala a on ju znova udrel a odišiel preč. 

Bola už taká vyčerpaná, toľko nocí kôli nemu preplakala... sama seba presviedčala o tom, že toto je koniec... vyhýbala sa mu. Už mu viac nepísala. Pri stretnutiach s ním sa na neho ani len nepozrela no jemu sa to páčilo ešte väčšmi. Vystriehol čas, keď bola sama a prišiel k nej. Zbytočne sa bránila, on bol silnejší a veľmi dobre to vedel. Začal ju nasilu bozkávať a ona opäť podľahla. Už nevládala bojovať, nevládala plakať... on si bol istý, že ju môže mať kedykoľvek bude on chcieť, pretože má nad ňou moc. 

Po čase sa oženil a z nej a jeho manželky sa stali na oko priateľky. Boli susedky. Ona sa musela denne prizerať ako sa tvária, že sú šťastnými manželmi. Prizerala sa, trpela a čakala kedy znova príde. Vedela, že príde.... tak ako vždy. Chvíľu ju vášnivo miloval, potom sa zdvihol a vyhrážal, urážal ju a pokojne odchádzal za svojou manželkou... no ona mu to trpela ... lebo ho milovala

  Wtf did I just read? 😲

  6. mar 2017
  timeab
  autor

  @netykajmi som to dobre pochopila? 😂

  6. mar 2017

  Jooj supeer len premna kratka😊🙈

  7. mar 2017

  Tak toto bolo zbytocne stravenych par minut z rannej pohody 😉 obsah strasny,nosna myslienka este horsia a tak....pis radsej pozitivnejsie a realnejsie prigody

  7. mar 2017
  timeab
  autor

  @rohypnol1 tak vidis, sto ludi, sto chuti 😉 prepac mi tie ukradnute minuty

  7. mar 2017

  mne sa to páči. Pekne si popísane samotyranie "nezrelých, naivných" žien. Aj keď som sa v príbehu malinko našla.

  7. mar 2017
  timeab
  autor

  @abriela paci sa mi ze sa ti paci pribeh, ale nepaci sa mi, ze si sa tam nasla :-\ ....

  7. mar 2017

  @timeab vďaka dieťaťu som dozrela do fázy spokojnosti a naplnenia 😉

  7. mar 2017

  @timeab ahoj,prepac,som si nevsimla,ze komentujem sukromny clanok pisany pre radost. Som myslela,ze to je oficialny magazin modrehokona ;) tak len pekne pre radost pis,ale veselsie veru mozes ;)

  7. mar 2017

  @timeab tak na ospravedlnenie slov z rana aspon srdiecko;)

  7. mar 2017
  timeab
  autor

  @rohypnol1 nevadi, cosi, je to tvoj názor... neospravedlnuj sa za to co si myslis 🙂

  7. mar 2017