Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
tomiholjubavi
4. apr 2020 Čítané 922x
Čítaj celý článok
tomiholjubavi
31. mar 2020
Barba si rozkázal na večeru polievku. Vraj takú, čo mu bude zdraviu osožná, ale aby do nej nešla paprika.
Spravila som teda cesnačku.
Teraz sa rozčuľuje, že z tej žieraviny mu isto vypáli bachory, lebo už len vôňa mu vohnala slzy do očí a vypudila všetkých upírov až po Karlovac.
Niektorým ľuďom sa nezavďačíš...
Oh a ešte taká otázka: Sú tri hlavy cesnaku ozaj tak veľa na cca 5 litrový hrniec?
Zobraz celú správu
tomiholjubavi
29. mar 2020
Celonárodné zaracha- týždeň druhý:
Moja "najobľúbenejšia" z mužovych sesterníc musí byť fakt frustrovaná a znudená, lebo mi dnes pol hodinu volala, aby mi porozprávala, ako robila krémeše a nepodarili sa jej. :joy:

Je to pozoruhodné z dvoch dôvodov: 1. Inak so mnou len nerada komunikuje, lebo mám vraj "proletárske" názory, nepáčia sa mi jej kúpeľňové Versace obkladačky a obliekam sa bez štipky vkusu.
a po druhé: Ona nie je ten typ, ktorej sa niečo nepodarí. Aj keby jej rovno zhoreli koláče na uhlie, "presne tak to malo byť". joy:

Záver: Ak to takto pôjde ďalej, do mája budeme naj kamky :joy::joy: Ten pocit, keď ťa izolujú od sveta a zrazu zistíš, že máš rodinu...:sweat_smile::joy:
Zobraz celú správu
tomiholjubavi
28. mar 2020
Tomica sa pýta, čo robím. Hovorím, že pulírujem zábradlie na sezónu. Čím skôr začnem, tým to môžem dôkladnejšie spraviť.
Potom sa pýta starého, čo robí on. Vraj ráta, koľko gramov ryže môžeme zjesť na deň, aby nám zásoby vydržali čo najdlhšie. Pre prípad apokalypsy...
A Tomica na to: Bože, vy ste ako média! Každý si točí o svojom a človek nevie, komu má veriť!
:joy::joy::joy:
Zobraz celú správu
tomiholjubavi
27. mar 2020
O tom, ako ukázať "charakter" v turbulentných časoch.

Pred necelými dvoma rokmi sa k nám do dediny prisťahovala jedna suseda. Napriek tomu, že je tu nováčik, všetci ju poznajú. Ešte totiž ani poriadne nevybalila kufre, začala robiť “poriadky”.

Nepáčilo sa jej, kto zastupuje dedinu na zasadaniach s primátorom Novalje - podľa nej, mala by to byť ona sama, lebo je určite schopnejšia. Ďalej bola nespokojná s míňaním miestnych financií a nepáčil sa jej ani zaužívaný systém hlasovania… Šťažovala sa tiež, že je maximálne nespravodlivé, aby starousadlíci mali lepšie pozemky a teda domy hneď pri mori, zatiaľ, čo ona býva na kopčeku a musí chodiť 5 minút k vode. Aby to bolo fér, mala by sa dovoliť používať len verejná pláž! A keď sme už pri tom, ani tá verejná pláž sa jej nepáči. Ona bývala 40 rokov v Austrálií a tam sú teda iné pláže! Chápe, že sme neschopní a sto rokov za opicami, ale viac sa nemusíme báť. Ona je tu a ukáže nám, ako sa to robí v civilizovanom svete! (Toľko na tému: osoba s komplexom zahraničného Chorváta.)

Nemusím hovoriť, že svojim arogantným, povýšeneckým a požadovačným prístupom si získala presne nula sympatizantov. Po dedine ju volajú “Kráľovná Vidalića”, no ona nepochopila iróniu a vždy sa brala za samoprehlásenú spasiteľku ostrova. Eeeh..a teraz do toho prišla kríza s vírusom. Hoci situácia nie je ani zďaleka taká dramatická, ako by si suseda priala, zaňuchala príležitosť "dostať sa k moci" a začala spisovať petíciu, aby okamžite zatvorili most a nedostal sa sem nikto z "infikovaných" pridošelcov. Pag je pre Pažanov a ona tu nikoho nechce! Ona bude na čele "ochranného odboru", ktorý má za úlohu boj s vírusom. :rolling_eyes:

Neviem si predstaviť jej sklamanie, keď minister z izolačných dovodov dal zatvoriť všetky ostrovy a tým ju vyradil "z veľkej hry". Ale nešťastie nechodí samé a Záhreb postihlo zemetrasenie. Teraz osoby s poškodenými bytmi získali povolenie odísť do svojich nehnuteľností na pobreží. Vrátane Pagu. Presne toto "kráľovná" potrebovala. S guštom začala aktívne rozsievať paniku a strach, že Záhrebčania sem donesú pliagu a treba sa vzbúriť proti ich príchodu. Písala na spoločnú Fb stránku ostrova, nech sa nikto neopováži dotrepať. Ale viete si predstaviť rodičov s deťmi, ktorí bývajú na 7mom poschodí bytovky stále neskontrolovanej statikom, ako nepôjdu do svojich letných domov, lebo nejaká krava z Vidalića im to zakázala…

Na jej ďalšie činy neexistuje ospravedlnenie. Polícia na moste nepúšťa ani chorých, ani ľudí bez povolenia. A všetci, čo prídu, musia byť dva týždne v povinnej karanténe doma. Suseda to vie. Ale nestačilo jej. Podarilo sa jej zorganizovať “spontánny výbor”, skladajúci sa z nejakých 2 neznámych týpkov (patetické :sweat_smile: ). Tí chodili v rúškach po domoch novodošelcov a z diaľky sa vypytovali sugestívnym spôsobom, či sú si istí, že polícia o nich vie, či majú NAOZAJ povolenie?! Môjho svokra zastihli zametať parking. Spoza brány naňho začali tlačiť, nech sa prizná, kto z nás tu nemá právo byť, aby ho mohli nahlásiť kráľovnej.
Svoje strašenie si mohli pichnúť do análnych otvorov. Oficiálne sme zaregistrovaní. (A keďže polícia kontroluje most, verím, že "na čierno" nie je vo svojom dome nikto.) No svokor, nevyznajúci sa v momentálnej chaotickej situácií, nevedel, či nevydali nejaké nové nariadenie, na základe ktorého by mohli "nepažanov" poslať domov a začal sa brániť. On je narodený na Pagu, kde má inde ísť? Spolu s ním je len syn, ktorého potrebuje pre každodenný život...
S Tomicom sme začuli zvyky diskusie a akurát v tej chvíli sme sa vyšli pozrieť von, čo to je.
Chlap na mňa ukázal prstom a víťazoslávne zvolal: “Ahá! Tá blondýna je kto?!?”
Svokor vydesený: “To…je moja dcérka.”
“Nie je nejaká bledá na Pažanku?!”
Starý sa od strachu viditeľne triasol, ale povedal: “Mám ju so slovinskou ženou!”

Tomica pár vetami zistil, čo sa deje a chlapov stručne a jasne poslal u p*čku materinu s upozornením, že ešte raz budú šikovanovať jeho otca, podá na nich trestné oznámenie a na kráľovnú tiež. Následne Tomi volal susede a schuti sa na ňu vyvrieskal. Potom ju upovedomil s tým, že ju všetci na ostrove svorne neznášajú a záverom dodal, že o jej protiprávnom, paniku šíriacom konaní upovedomí zodpovedných. No proste drama level Balkán. :grinning: Stále nemôžem uveriť, aké pohnútky má osoba, ktorá považuje momentálne dianie za príležitosť dokazovať si svoju dôležitosť. Oooh, keby sa narodila počas druhej svetovej vojny, alebo by žila v starej Juhoslávií, určite by si prišla na svoje a s radosťou by udávala susedov. Na jej smolu, teraz jej to neprejde.
*
Na druhej strane, dnes som sa dozvedela, že keby išlo ozaj do tuhého, starý mi kryje chrbát. Nie je to milé zistenie? :blush:
*
A krátky update na záver: V Chorvátsku pribúda chorých, ale situácia sa považuje za pod kontrolou. A máme už takmer 40 vyliečených.
Zobraz celú správu
tomiholjubavi
26. mar 2020
:joy::joy::joy: True story :grinning:
Zobraz celú správu
tomiholjubavi
24. mar 2020
Starý: Nevesta, kde máš luk?
Ja: Nechala som ho v Záhrebe.
Starý: To nemyslíš vážne!
Ja: Šak máme sedieť doma, na čo by mi bol luk?
Starý: A keď príde do najhoršieho, ako nám zaobstaráš jedlo?
Ja: Čože??
Starý: No, rátal som s tým, že ak sa minie v obchodoch potrava, budeš po ostrove loviť bažanty.
ja: (facepalm)
Starý: Bože dragi, všetci zhynieme hladom, lebo nevesta je zábudlivá!
(Už som sa zľakla, že svokor prepasie príležitosť panikáriť.)
Zobraz celú správu
tomiholjubavi
Správa bola zmenená 22. mar 2020
Ráno si ešte pospávam, ružolíca, spokojná...keď vidím: volala mama, sestra, suseda...a domovníčka. :astonished: Hneď som vedela, že je zle, lebo domovníčka mi nikdy nevoláva.

Aby Záhrebu nebola dosť epidémia, prišlo aj silné zemetrasenie. Nevyzerá to, že by niekto zomrel, ale škody sú ohromné. Odbilo aj kus katedrálnej veže, popadali časti budov, zničené sú autá...Ako to vyzerá v našom byte, netušíme. Suseda má síce od nás kľúče, ale očakávajú sa ďalšie otrasy a je zákaz vstupu do budov. Ľudia teraz musia trčať vonku na chlade a vetre, udržiavať hygienický odstup a čakať, kedy prejde nebezpečenstvo.

A tomuto všetkému sme my traja unikli iba preto, lebo ma na Pag nahnala predstava, že budem v karanténe so svokrom. :sweat_smile::pensive::cry:
Zobraz celú správu
tomiholjubavi
21. mar 2020
Ženice drahé, malá aktualizácia z Chorvátska:
Situácia u nás je taká, ako v mnohých krajinách. Momentálne máme okolo 205 chorých, no číslo sa stále mení (väčšinou smerom nahor). Chorváti sú prípravení. V Záhrebe najväčší koncertný štadión prerobili na nemocnicu vhodnú pre stovky akútnych prípadov. Chlap povedal, že do tisíc, to natiahnu, len na tom jednom mieste.
Čo sa týka kultúrneho vyžiti, máme zatvorené skoro všetko, čo nie je potrebné pre základné fungovanie (kaderníci, pedikúra, kaviarne, herne...) (Áno, budem musieť prečkať koronu s vlasmi ako súrodenci Hečkovci...). No obchody normálne fungujú a čo človek potrebuje, to kúpi. Aj rúška. Vďaka anonymnému saudsko-arabskému šejkovi a milovníkovi Chorvátska, ktorý nám podaroval 11 ton medicínskej pomoci a ochranného materiálu, máme aj týchto vecí dostatok.
Hoci máme relatívne málo chorých, aj to nie kriticky, od dneska sme v 4tom stupni epidémie. Čo znamená, že zatvorili mestá, zakázali verejnú dopravu a na ostrovy nepúšťajú nikoho, kto tam nemá trvalý pobyt. My sme z posledných, ktorí sa dnes dostali na Pag. Zvyšok celonárodnej karantény teda strávime v opustenom, morom voňavom prostredí (a hlavne v inom apartmáne, než svokor.)
...
Chorváti berú situáciu veľmi seriózne, no panika tu zatiaľ neprepukla. Hovorí sa, že vakcína je už skoro hotová..a že aj keď nebude, vírus sám vykape pri vyšších teplotách. Preto treba byť len ohľaduplný, dodržiavať pokyny a v teple domova prečkať zlé časy.

Viaceré sa ma pýtate, či máte zrušiť rezervácie na dovolenku u vášho domáceho. Odpoveď záleží od stornovacích podmienok vašej rezervácie. My napríklad toho roku vôbec nemáme časovú lehotu, do kedy treba dovolenku zrušiť. Budeme vracať peniaze aj dva dni pred termínom, ak bude treba. Jedná sa o objektívne dôvody a spád udalostí nikto z nás nevie predpokladať. Možno už v máji bude všetko tuti-fruti a sezóna s oneskorením, ale začne. A možno budeme čakať do júna, alebo do júla... Ktovie? ...Preto všetci Chorváti, čakajú, ako to dopadne. Som presvedčená, že ak bude v lete korona v plnom prúde, nikto nebude taký č*rák, že by nevrátil zálohu, lebo ste prekročili lehotu. Ak sa teda ženice pýtajú na môj názor, ja by som sa konzultovala s vašim prenajímateľom (alebo agentom), počkala by som mesiac-dva a ak by choroba neustupovala, potom zrušila dovolenku. Majitelia apartmánov sú tiež ľudia a nikto nechce kvôli sezóne ohrozovať zdravie svojich hostí, alebo svoje vlastné. Chorvátsko bude znova dostupné všetkým turistom vtedy, keď bude bezpečné. A ja verím, že to bude čím skôr, lebo sa neviem dočkať leta a mnohých mojich obľúbených hostí :slight_smile:
...
Dávajme si na seba pozor ženice, ale nebojme sa. Sme potomkovia tých, čo prežili tisíce a tisíce rokov epidémií. Sme geneticky vyšľachtení a nastavení prežiť. Takže papučky na nohy a kto môže, nech si užíva čas s rodinkou. Lebo čoskoro korona prehrmí, tak ako prehmreli všetky choroby v dejinách, a my zas budeme pindať, že nemáme na nič čas. :heart:
Zobraz celú správu
tomiholjubavi
18. mar 2020
Svokor (snažiaci sa pohrúžiť do tajov DNA) analyzuje: ...Keď máme rovnakú tú haploskupinu ako Tesla, znamená to, že sme rodina?
Ja: Nie.
Svokor: Tak sme teda pôvodom Srbi??!!!
Ja: Možno.
Svokor: Čo tým myslíš?? Hovor, nešťastnica!
Ja: Haploskupina ukazuje z akého etnika prišli vaši pravekí predkovia. Európania majú len 12 tradičných haploskupín - čo nie je až také šokujúce, keďže väčšina obyvateľov je indo-európskeho pôvodu. V tomto ďalekom zmysle sme teda všetci určitým spôsobom rodina - aj vy s Teslom. Ale nie v duchu, že on bol bratranec vášho deda, alebo čo...
Svokor: Či som Srbin ma zaujíma!
Ja: R1a je skupina slovanská. Z toho môžeme usudzovať, že vaši dávni predkovia boli Slovania. V tom čase však ešte neexistoval "Srbin", alebo "Hrvat"... Z ktorej slovanskej vetvy potom prišli vaši pradedovia, sa už nedozvieme. Pokojne to mohli byť aj Srbi.
Svokor: Híííí!!!
Ja: No k tejto skupine patrilo tiež viacero ázijských nomádskych kmeňov. Napr. Skýti. ...a nositelia boli aj členovia dynastie Arpádovcov a osmanskí sultáni.
Starý: Som teda potomok sultánov!
Ja: Barba, teraz som vám vysvetlovala, že to tak nefung....
Starý: Synku, počul si?? Máme vznešenej krvi! Ja som to vedel! Keď tak nad tým rozmýšľam, aj na testoch nám vyšlo, že sme 1%tný Turek. Akurát z najfajnovejšej šľachty...To dá rozum! Nevesta a ty máš akú tú skupinu?
Ja: Dácko-Trácku.
Starý: To neboli sultáni?
Ja: Nie.
Starý: Aj som si myslel. Plebejci bez vznešeného rodu...
Ja: Vlastne...z tejto skupiny bol rod Besarab.
Starý: A to sú kto?
Ja: Napríklad Drakula- Turkobijec.
Starý: Draga majko Božja! (a mám s ním pokoj.) :joy::joy:
Zobraz celú správu
tomiholjubavi
16. mar 2020
V telke: Prosíme občanov, aby sa nezhromažďovali na verejných priestoroch...
Starý (hluchý): Čo hovorili???
Tomica: Že bez ohľadu na to, ako veľmi momentálne túžim ísť do fitka chudnúť, musím zostať doma a hrať sa na počítači.
Starý: Správaš sa detinsky! S prístupom ako máš ty, by som prvý polystyrén v Juhoslávií nikdy nevyrobil! Ešte budem s tebou diskutovať o pracovnej produktivite!..a ty, nevesta, čo robíš??
Ja: (rýchlo zakrývam monitor a tvárim sa, že práve neučím svojich Simsov "expelliarmus") ...eeeeh...
Starý: Hľadáš mi tých predkov, však?
Ja: Áno, to...presne...
Starý: Tomica, ber si príklad z nevesty a rob aj ty niečo užitočné!
Ja: (škodoradostne) Počul si tatinka! Ber si príklad! :joy:

(Chvala Bohu, pacientov na koronu je v Chorvátsku zatiaľ málo a všeobecný zákaz vychádzania ešte nezaviedli. Lebo, pri všetkej úcte k vírusu, predstava, že by som mala byť niekoľko týždňov vkuse zavretá v dvojizbáku s mojim vľúdnym svokríkom...ďakujem pekne. :sweat_smile:slight_smile:
Zobraz celú správu
tomiholjubavi
13. mar 2020
Malá ukážka genetiky v praxi :slight_smile: Vďaka nahrabanému materiálu, som skompletizovala túto malú tabuľku a teraz rozmýšľam, na koho sa jedneho dňa bude podobať náš vytúžený potomok :slight_smile:
Možno dostane do vienka naše prudko dedičné rímske nosátko a srstnaté obočie. :grinning: Alebo Tomiho nehustú hrivu, sporovlivosť barbu Ivana, či vražebný pohľad babky Jelice. Alebo všetko zo spomenutého :joy: No už teraz presne viem, že nech bude akékoľvek, bude dokonalé, krásne a najmilovanejšie dieťa na svete. Len keby si už konečne dalo načas a prišlo. :heart:
Zobraz celú správu
tomiholjubavi
10. mar 2020
Ak niečo neznášam na Chorvátsku, je to zdravotníctvo. Áno, majú dobrú pohotovosť a vybavenie pre prípady núdze. Ale ak máš riešiť niečo neakútne..amen-tma. No akokoľvek sa tomu snažím vyhýbať, dnes som musela ísť dať krv na ženské hormóny. Gynekológ vypísal lístok zvaný "uputnica" a vraj: "Netreba vás objednávať. Krv sa berie v 1-4ty deň menštruácie a keďže mávate nepravidelné, počkajte len na cyklus a potom choďte na test."

Prišiel onen deň D a vyrazila som. Samozrejme, nemocnica s labákom je na úplne inom mieste, než tá, kde bežne chodíme. Nie je to síce ďaleko, ale ja som osoba, čo sa dokáže stratiť aj v Ilave na jarmoku - vezmem si teda taxík. 7:30 som tam. Pri vchode stojí sestrička a že: "Dobrý deň, máte koronu?" :sweat_smile: Čo ja viem, hádam nemám... "Tak choďte...."

V čakárni si vezmem poradové číslo - 61. Otvárali síce len pred pol hodinou, no nejako ma stihlo predbehnúť 60 ľudí :grinning: Vnútri je akurát číslo 8. Ešte dobre, že mám čas, pretože okrem ľudí s číslami, sa každú chvíľu niekto potrebuje "len niečo opýtať." a trčí tam večnosť. Medzitým, pacientov je všade kopec. Kúsok opodiaľ nejaký dedo tak vokálne klokotavo chrchle, až ma z toho miestami naťahuje. Alebo je to snáď z arómy, ktorú šíri tento, inak dobre vyzerajúci, mladík? Ľutujem ho, lebo zrejme má nejaký problém s inkontinenciou veľkého typu. No moja ľútosť čakanie vedľa neho nerobí o nič znesiteľnejším. Snažím sa otvoriť okno (a aj na chvíľku uspejem), no tu už na mňa gáni neznáma babka a oznamuje mi, že prievan je zabiják! Zavrela a mám po paráde. Hodina prešla ako nič.
Okrem poradovníka a predbiehačov, prednosť majú aj tehuľky. Je to pochopiteľné, ale už mám nervy na každého, kto mi naruší počítanie odbúdajúcich čísel. Konečne som na rade. Vojdem do miestnosti, dám papiere od gynekológa a ženská mi povie, že:
"No ale ja vás nemôžem vziať! Nie ste objednaná!"
"Akože nie som objednaná? Mám uputnicu aj poradové číslo a čakám tu už skoro dve hodiny!"
"To nespochybňujem, ale chýba vám objednávka."
"Doktor mi povedal, že ju pri nepravidelnej menštruácií nemusím mať."
"To vám povedal zle."
"A teraz čo??"
"Počkajte začiatok ďalšieho cyklu a v prvý deň sa objednajte."
"Vy mi práve hovoríte, že mám prísť O MESIAC???"
"To sa môžete poďakovať svojmu doktorovi, lebo vás zle informoval."

Vnútro mi zalial príval tepla...Cítila som, že aktiváciu môjho vnútorného Hulka už nemôžem ničím zastaviť....Pi*ujem strašne. Po krátkej ukážke slovenského temperamentu, sestrička hovorí: "No dobre, dobre, tak vás teda vezmeme aj bez objednávky! A vášmu gynekológovi vysvetlite situáciu!"

Keď sú formality za mnou, čakám vo fronte na odber. Štyria doktori pichajú pacientov. Trom to ide dobre. Mladá, zrejme študentka, bodá postaršiu pani už na desiaty pokus a nie a nie jej trafiť žilu. "jój, máte žilky ako pavučinové vlákienka," smeje sa nervózne, kým ju tetka vraždí pohľadom. Hádajte, kto nakoniec bral krv mne? Samozrejme, že učnica. Ráno som ani netušila, že "v cene" bude aj akupunktúra.

A teraz mi zostáva čakať na 21 deň cyklu, keď pôjdem testovať estrogén. :sweat_smile:
Zobraz celú správu
tomiholjubavi
9. mar 2020
Zo svokrovho archívu. Že jaký rozkošný malý Tomičko :heart::heart::heart:

PS: Mali ste pravdu. Upratovať svokrov byt bola nervydrásajúca dráma :grinning: Povadili sme sa o každú jednu mastnú igelitku, ktorú som chcela vyhodiť. Ale stálo to za to. Teraz preberám materiály, čo som za službu obdržala a sú tam pravé klenoty :slight_smile:
Zobraz celú správu
tomiholjubavi
7. mar 2020
Som dostala dve kytice. (Áno, ten jeden červený karafiát sa ráta akože za samostatnú kyticu).
Hovorím: Ale deň žien je až 8. marca. To ste mali zajtra kupovať.
A oni vraj: Čo si sa zbláznila? Zajtra budú kvetiny najmenej o 20% drahšie. :joy::joy:
Zobraz celú správu
tomiholjubavi
5. mar 2020
Luky 16 fotiek
tomiholjubavi
20. dec 2019 Čítané 2028x
Čítaj celý článok
tomiholjubavi
2. dec 2019 Čítané 1244x
Čítaj celý článok
tomiholjubavi
10. nov 2019 Čítané 2048x
Čítaj celý článok
tomiholjubavi
15. okt 2019 Čítané 1036x
Čítaj celý článok
tomiholjubavi
2. okt 2019 Čítané 1140x
Čítaj celý článok
tomiholjubavi
2. okt 2019 Čítané 1819x
Čítaj celý článok
tomiholjubavi
9. apr 2019 Čítané 1118x
Čítaj celý článok
tomiholjubavi
14. feb 2019 Čítané 2323x
Čítaj celý článok
tomiholjubavi
23. apr 2018 Čítané 2755x
Čítaj celý článok
tomiholjubavi
3. mar 2018
Ten pocit, keď dlhšie vydatá, ale stále bezdetná osoba, príde na rodinnú oslavu a všetky príbuzné zaňuchajú príležitosť vyzistiť v čom tkvie problém a kde sú deti :joy::joy:
Zobraz celú správu
tomiholjubavi
Správa bola zmenená 3. mar 2018
Určite sa to aj vám občas stane, že vám mozog pracuje v random mode. Viete, že myslíte na niečo, alebo nemyslíte na nič a zrazu, úplne od veci, sa vynorí nejaká s ničím nesúvisiaca spomienka :grinning:
Tak ja dnes, stojím v rade na pokladňu, čakám a z ničoho nič si spomeniem na to, ako som kdesi na koníku čítala, že ženy v kostole spievali namiesto "Pred tebou sa v prach koríme" že "Pred tebou sa krákoríme".:joy::joy: Toto ma vždy dostane :joy: Tak aj teraz, zamyslená, vo svojom svete, trochu som sa zasmiala, alebo skôr pochechtla. A tu sa otočí postaršia pani predo mnou a osopí sa: "Vy sa na mne snáď smejete???!" ..."Eh, čože? To nie na vás...to ja len tak...sama pre seba..(ťažko objasniť) :sweat_smile: No ona, presvedčená, o svojej pravde mi začne dávať morálny výklad: "Nie každý si môže dovoliť drahé oblečenie! No tak vyzerám trochu zle! Ale určite to nie je na smiech! Aby sa vám to nevrátilo vy drzá arogantica."...
(A na mne najznačkovejšie čínske hodinky z ebay s nadpisom bifľomor:joy: ) Som len kukala jak puk :grinning: Toto mesto je plné čudákov :grinning:
Ako hovorí nová ľudová múdrosť: "Internet je krásne miesto, plné ľudí pripravených sa uraziť na hocičo, čo poviete.":joy: A ja dodávam, nie internet, celý svet je taký...a nemusíte ani nič povedať, niekto sa urazí aj na to, že vás v duchu pobaví preklep v náboženskej pesničke, ktorú nikdy nepočul, v jazyku ktorý nepozná :joy::sweat_smile:
Zobraz celú správu
tomiholjubavi
Správa bola zmenená 21. feb 2018
Dejepisné okienko na dnes :grinning: : Sofia Hedviga, princezná z Nassau sa dala zvečniť pri kojení svojich detí na verejnosti ešte 400 rokov predtým, než to začalo byť moderné :joy: Keďže však nemala účet na koníku, nikoho to nepohoršilo :joy: (teda možno aj hej, čo my môžeme vedieť) :grinning: Mohla sa aspoň zahaliť...ccc :joy:
Zobraz celú správu
tomiholjubavi
Správa bola zmenená 19. feb 2018
Dnes nemam svoj den a od rana, Boh mi odpust, pílim mužíka za každú hovadinu. :joy: :joy: Po obede si sadnem, že si prečítam trochu dejepisu na zrelaxovanie a najdem aj par pikošiek do albumu. Akurat pozeram na Dorotu Dánsku, ked ide okolo drahy, zbada fotku a komentuje: Tá čiapka...dá sa kúpiť aj dnes? hned objednám tri kusy :joy::joy::joy:
Zobraz celú správu
tomiholjubavi
14. feb 2018
Mate pocit, že pozriete na fb a všade samé kvety, čokolády, fotky z romantickych večerí a pobytov z luxusnych destinacií, len vy sedite doma v teplakoch, nudíte sa na koniku a nemate čo odfotit?
Tak to ste na tom ešte dobre :sweat_smile: My sme sa teda dohodli, že si nič nedáme, lebo kyticu mam ešte z narodenin velku a od dnes držím post, takže sladké ani víno nezúžitkujem. Ale, dáme si masáž, vaňu a pozrieme si spolu nejaký pekný film.
A tu do toho...príde svokor! že mu je smutno, lebo na valentína je sam. A tak namiesto nejakej nežnej austenovky pozeráme na plné pecky politickú diskusiu o návšteve srbského premiera a k tomu učené komentáre vetchého starčeka. :sweat_smile: :smiling_imp:
Ach...:bomb: :smiling_imp: :zipper_mouth:
PS - Stále hladáme potencialnu svokru pre nášho deduška, nech sa o rok už necíti sám. Zn. nenáročná, šetrná a trpezlivá ako budha :joy:
Zobraz celú správu
Strana
z 5
Predošlá Strana
z 5
Ďalšia