Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
weron1988
12. júl 2017
29 

Nebojte sa čaju :-)

Už dlhšiu dobu pracujem v jednej milej maličkej internetovej čajovni. Priznám sa, že kým som nezačala intenzívnejšie spoznávať čajové zákutia, nevenovala som tomuto nápoju príliš veľkú pozornosť. 

Aj ja som bola tým “sáčkovým” fajnšmekrom, ktorý si obšas kúpil nejakú krabičku čaju v supermarkete v domnení, že keď si ju zobrali z toho vyššieho regálu kúpili si ten kvalitnejší. 

No viete na čo som prišla veľmi rýchlo po nástupe do práce? Že som si tých pár centov, niekedy aj eur priplatila za veľké “NIČ”. 

Až teraz som prišla na to, že kúpiť si kvalitný sypaný čaj má svoje veľké výhody.

Stále som mala pocit, že sypaný čaj je príliš drahý = OMYL. 

Pili ste už niekedy Zelený čaj z krabičky? Určite sa nájde niekto. Priznám sa, že aj ja som ho vyskúšala a to v domnení, že keď si kúpim krabičku zeleného čaju ušetrím tým kopec peňazí. No povedzme si úprimne, keď si vylúhujete jeden sáčok zeleného čaju, zaliali by ste ho znovu a použili na druhý nálev? Ja teda nie. Pri pohľade na mastné škvrny, ktoré mi zostali v šálke po lúhovaní, som si to hneď rozmyslela a k tomu ešte tá trpká chuť. Takže šup s vylúhovaným sáčkom do koša. To sa nazýva plytvanie peňazí. 

Kvalitný sypaný čaj si môžete zaliať aj niekoľkokrát a stále má lahodnú chuť. Zrazu som zistila, že pokiaľ chcem čajíčkovať, sypaný čaj je to pravé. 

Veľkými výhodami je široký výber čaju z celého sveta, čaje sú viacnálevové, skvelo chutia a hlavne ide o naše zdravie. 

Čajové vrecúška sú plné látok, ktoré sa po styku s vodou stávajú karcinogennými. Práve papierové vrecúška sú často potiahnuté látkou s názvom epichlorhydrin, ktorý je považovaný Národným inštitútom pre bezpečnosť a ochranu zdravia za látku, ktorá sa po styku s vodou automaticky stáva karcinogénnou. A taktiež plastové vrecúška. Práve z plastov sa pri vysokej teplote uvoľňuje mnoho škodlivých látok, ktoré majú rakovinotvorné účinky. 

Mala som dnes takú chuť Vás na to upozorniť  a podporiť Vás v tom aby ste sa čajovaniu nebránili a čajovali zdravo.

    Odporúčame

    Boj o život(y) 38
    9.12.2019 • 2728 
    SUNAR hľadá novú AMBASÁDORKU
    11.12.2019 • 551