Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
z3
20. jan 2017
1 

Ako som rodila v pôrodnici Spišská Nová Ves

Mnoho mamičiek "čakateliek",  hlavne tých prvorodičiek sa obáva ako to bude všetko prebiehať,  ako to všetko zvládnu, kto im pomôže, aký bude prístup lekárov, sestričiek a zdravotného personálu,  aké budú chvíle po pôrode.  Jednoducho tých otázok, ktoré víria mamičkám v hlave je neúrekom.  

Každá pôrodnica má vlastné pravidlá a iné podmienky pre mamičky aj pre detičky.  Práve preto by som rada opísala svoj pôrod v Spišskej Novej Vsi. 

Celé sa to začalo 12.4.2016 o druhej hodine ráno, kedy mi odtiekla plodová voda. Pomaly som sa pripravila na odchod do pôrodnice a s manželom sme sa vydali na cestu. Ešte v aute sme vyberali meno pre nášho drobčeka.  Po príchode do pôrodnice o 3:55 ma vyšetril lekár, ktorý mal službu.  Nebol 2x komunikatívny a okrem toho, že dnes (teda 12.4.2016) porodím mi nič iné nepovedal. Naopak sestrička bola veľmi milá, pomáhala mi s obliekaním, s taškou,snažila sa príjemnou komunikáciou odľahčiť situáciu a ukludňovala ma, aby som sa nebála.  Manžel, ktorý čakal na chodbe a nemal byť pri pôrode bol však z prístupu lekára sklamaný, keďže keby sa  sám nedomáhal informácií, nič by sa nedozvedel.