Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
z3
19. jan 2017
0 

Keď aj 28 rokov staré veci majú svoje čaro...

Retro...

kto by dnes nepoznal toto slovo? Číha na nás z každého časopisu, obchodu, televízie či rádia. S obľubou sa vraciame k veciam, ktoré majú nádych minulosti. Najčastejšie sú to veci, ktoré sú nové, iba vyrobené štýlom "retro" alebo "vintage".

Prečo sa však nevrátiť k ozajstným retro kúskom? Môže ísť o dámsku, pánsku alebo detskú módu, bytové doplnky a podobne. 

Ja by som sa v tomto článku rada venovala niečomu, čo mňa samotnú prekvapilo. Detskému oblečeniu.

Keď som bola tehotná, ani mi nenapadlo, aby som svoje dieťa obliekla do šiat, ktoré som nosila ja. Nechcela som ani počuť o bundičke po mne, hoci bola zachovalá. Deka? Fusak? Sánky? Ohrádka na hranie? Hojdací konik? Drevené hračky? NIE!!! Chcem všetko nové! toto boli moje odpovede na všetko. 

Avšak prišiel deň, kedy sa moje názory zmenili o 180 stupňov. Keď som uvidela nádhernú bielu deku, ktorá vyzerala ako nová, zamilovala som sa do nej. Fusak, ktorý používame iba na sánky, keďže ako všetko, kúpili sme nový. Nádherný, teplučký, z ovčieho rúna...Drobec sa v ňom má ako v bavlnke, hoci má červený noštek a vyštípané líčka, keď ho s tatinom ťaháme na sánkach a vonku mrzne 🙂 Taktiež sánky, na ktorých som si vybila svoj prvý zub a užívala si chvíle plné šťastia  a bláznenia sa v snehu. 

Drevená ohrádka, v ktorej sa hrá, keď prídeme k babke. Perfektné auto TATRA aj tradičné odrážadlo z mojích čias "kačka" sú schované a čakajú na svojú príležitosť. Je toho veľa. 

A z čoho sa teším najviac? ÓÓÓ šaty, utkané z jahodovej peny.... 🙂

Áno, Áno.... dievčatko síce nemám, ale budem veriť, že k synčekovi pribudne aj sestrička, aby som jej mohla obliecť tie krásne šaty. Už som si ich odložila u mamimy a chystnám sa im vdýchnuť nový život. Jediné čo však potrebujú je oprať, ožehliť, prípadne by som im rada vymenila gombíky.