Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
zmrzlinka11
8. okt 2019
Zo starého nové... alebo “dajme veciam druhú šancu” 20 fotiek 2 nové fotky
zmrzlinka11
2. okt 2019
Posielam malého umyť si zuby(7.r) už asi po piaty krát a vždy som dostala odpoveď - o chvíľku...
Tu starší zahlási - Ty budeš mať zúbky ako hviezdy. Krásne žlté a ďaleko od seba!
V tú ránu letel malý do kúpeľne :grin::grin:
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
2. okt 2019
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
28. sep 2019
Tak plynie čas... :heart:
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
25. sep 2019
Jesenná inverzia v Ždiari...
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
14. sep 2019
Poznáš ten pocit, keď sa v noci výborne vyspíš, nevstávaš, nekojíš, nehojdáš...? ... nevadí, ani ja nie...
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
19. aug 2019
#inspiracia
Recept na dúhový sliz pre deti, ktorý máte hotový za pár minút!
https://www.kreativita.info/sliz-na-hranie-pre-...
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
16. aug 2019
Servírovanie ovocia a zeleniny nielen na detskú oslavu... /inšpirácie z internetu/ 37 fotiek 1 nová fotka
zmrzlinka11
16. aug 2019
Jeden úspešný podnikateľ zostarol a chcel svoju firmu zanechať v čo najlepších rukách. Nevedel, koho zo svojich podriadených si má vybrať ako svojho nástupcu, a tak sa rozhodol pre jedno netradičné riešenie.

Zavolal si do kancelárie všetkých potenciálnych šéfov jeho firmy a povedal:

“Nastal čas, aby som vybral nového riaditeľa svojej firmy. Rozhodol som sa pre jedného z vás.“ Všetci zostali veľmi prekvapení. Podnikateľ im na to vysvetlil, čo od nich očakáva a čo rozhodne, ktorý z nich to bude:„Každému jednému z vás dám jedno semienko. Jedno veľmi dôležité semienko. Chcem, aby ste ho zasadili a starali sa oň po celý nasledujúci rok. Po roku porovnám všetky vaše rastlinky, ktoré z neho vzišli a rozhodnem, ktorý z vás bude mojím nástupcom.”Tak ako ostatní, aj muž menom Jim dostal takéto semienko. Prišiel domov, a celý nadšený porozprával svojej žene príbeh o jeho šéfovi a úlohe, ktorú dostal. Ihneď semienko nasadili a urobili všetko potrebné, aby rastlinka vyrástla. Jim poctivo semienko polieval každý jeden deň a čakal, kedy začne rásť. Kontroloval semienko každý deň, nič sa však nedialo. Tri týždne, štyri týždne, päť týždňov prešlo a stále nič. Jim bol strašne sklamaný. Mal pocit, že totálne zlyhal. Prešlo šesť mesiacov a u Jima sa doma nič nezmenilo. Pochopil, že z tohto semienka už viac nič nevyrastie.

Jimovi kolegovia v práci nadšene rozprávali o čarovných a rozmanitých rastlinkách, ktoré im začali doma v kvetináčoch rásť. No Jim nemohol v práci povedať nič. Pokračoval však v jeho polievaní a hnojení, či predsa len aj jeho semienko ešte nevyrastie.Konečne prešiel rok. Šéf firmy, si dal zvolať všetkých vedúcich pracovníkov, aby zistil, ako sa im darilo. Jim povedal svojej žene, že sa prepadne od hanby, ak by mal ísť medzi všetkých kolegov s prázdnym kvetináčom. Jeho žena ho však povzbudila a povedala, aby zostal čestným a jednoducho mu povedal, čo sa stalo. Jim sa cítil hrozne, bol to asi jeho najhorší moment v živote, ale urobil, ako mu jeho žena poradila: Vzal prázdny kvetináč do práce.Keď prišiel do zasadačky, bol uchvátený rozmanitými rastlinami, aké kolegom v kvetináčoch vyrástli. Boli krásne – rôznych tvarov a veľkostí.

Jim položil svoj kvetináč na zem a mnoho z jeho kolegov sa mu smialo, len zopár z nich im ho bolo ľúto. Riaditeľ prišiel do miestnosti a pozdravil všetkých. Jim sa snažil byť nenápadný a zostal vzadu. Povedal: “Krása. Dopestovali ste nádherné rastlinky. Teraz z vás vyberiem jedného, ktorý sa stane mojím nástupcom.” Zrazu si všimol Jima, ktorý stál vyplašene vzadu s prázdnym kvetináčom a nechal si ho zavolať.

Jim zostal zhrozený. “Bože, teraz zistí, že som zlyhal. Určite prídem o prácu,” pomyslel si. Riaditeľ nechal všetkých posadiť okrem Jima a zvolal:

“Predstavujem Vám vášho nového riaditeľa. Jeho meno je Jim!”

Jim zostal v šoku. Nemohol tomu uveriť. Veď semienko nedokázal ani naklíčiť. “Čože? Ako môže byť on nový šéf?” Pýtali sa ostatní.Podnikateľ len spokojne odpovedal: “Pred rokom, v tento deň som vám dal všetkým semienka, ktoré ste mali zasiať, polievať ich a dnes ste mi ich mali priniesť. Lenže všetkým som dal uvarené semienka. Boli mŕtve. Nebolo možné, aby sa ujali. Všetci ste mi doniesli zdravé a krásne rastlinky. Keď ste zistili, že sa vám semienko neujalo, vymenili ste ho za dobré. Všetci, okrem Jima. Jim ukázal svoju čestnosť, odvahu a vytrvalosť, práve preto ho menujem za nového riaditeľa mojej firmy.”

Preto buďte veľmi pozorní, čo dnes sejete vy, pretože to určí, čo v budúcnosti zožnete.

Ak zasejete čestnosť, zožnete dôveru.
Ak zasejete dobrotu, zožnete priateľov.
Ak zasejete pokoru, zožnete veľkosť a silu.
Ak zasejete dobrú a kvalitnú prácu, zožnete úspech.
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
8. aug 2019
#inspiracia
Ovocná narodeninová torta :birthday: skvelý nápad. :thumbsup:
(Foto z netu)
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
6. aug 2019
Spomienky...1.trieda... matematika...:slight_smile:
Tie magnetky boli super (ach, tie moravské koláčiky...) vždy som bola hladná cez hodinu, neraz som si potajomky aj odhryzla z desiaty:stuck_out_tongue_winking_eye:
/fotky z netu/
Zobraz celú správu
(6 fotiek)
zmrzlinka11
8. júl 2019
Starý chudobný muž predával na trhu domáce vajíčka. Sliepky mali všetku jeho pozornosť, odkedy mu zomrela žena. Bolo to jeho jediné živobytie, pretože mal podlomené zdravie, ale nechcel sedieť doma sám a ani nechcel žobrať. Okolo obeda k nemu pristúpila luxusne oblečená žena:
- Koľko stojí 20 vajec?
- 3 eurá, sú domáce, kvalitné, pousmial sa starý pán.
- Zoberiem 100, ale za 12 eur, povedala dáma arogantne.
Starý pán prikývol a uložil jej vajíčka do obalu, aby sa nerozbili. Dáma mu vyrátala 12 eur, nasadla do svojho nového luxusného auta a odišla. Starý pán si dal do vrecka peniaze a pomyslel si:
- Je to výborný začiatok dňa, pretože toto bol môj prvý predaj.
Dáma zaflekovala pred luxusnou reštauráciou s dobrým pocitom, ako fajn zjednala u toho starca. V reštaurácii ju už čakal jej bohatý priateľ. Naobjednávali si kopec jedla a ako vždy to prehnali. Nezjedli ani polovicu. Žena sa rozhodla, že muža pozve a išla zaplatiť. Nechala tam mastné sprepitné a to čo nezjedli, si ani nenechala zabaliť...Mnohí to tak robia, že zjednávajú tam, kde ani nemusia a rozdávajú na nesprávnom mieste.

Na druhý deň sa prechádzal na trhu miestny farmár s malým synom, ktorý mal snáď na farme všetko. Zrak mu padol na starého pána, ktorý predával vajíčka.
-Máte krásne vajíčka, povedal.
Starý pán sa hrdo usmial:
-Ďakujem pane, sú domáce a 20 stojí len 3 eurá.
Farmár pozrel na úhľadne uložené vajcia.
- Zoberiem 100, natiahol k starému pánovi ruku s 50 eurovou bankovkou.
- Prepáčte pane, ale ja vám neviem vydať, pokrčil starý pán ramenami.
-To nevadí, to je príspevok na zrno pre sliepočky a aj niečo pre vás, usmial sa farmár a zobral si svojich 100 vajec. Malý syn sa ho pýtal:
- Otec, veď my máme oveľa viac vajec a kúpil si ich draho. Prečo si to urobil?
Farmár sa pousmial:
-To je charita syn môj, ale zabalená do rešpektu.:heart::heart::heart:
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
20. jún 2019
Skvelý nápad :deciduous_tree::high_brightness:
Zdroj: internet
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
16. mar 2019
:kissing_heart::heart::thumbsup:
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
12. mar 2019
Tomuto sa povie parádna práčovňa :thumbsup:
#inspiracia z netu
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
26. jan 2019
...zo starého nové...
#inspiracia z internetu
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
24. jan 2019
1-2-3... bodka k bodke... /inšpirácie z internetu/ 18 fotiek
zmrzlinka11
20. dec 2018
Starý, veľmi unavene vypadajúci pes sa mi nedávno zatúlal do dvora. Bol dobre živený, a podľa pekného obojku a čistoty kožuchu, bolo zrejmé, že bolo o neho dobre postarané. Priateľsky kývajúc chvostom a s hlúpym úsmevom ako to vedia iba psi, pokorne prišiel za mnou a nechal sa pohladkať po hlave. Celý šťastný, že nebol odmietnutý sa otriasol a nasledoval ma do domu. Kráčal pomaly po chodbe, iba oňuchal ponúknutú dobrotu a ľahol si na koberček do kúta, kde zakrátko zaspal. Po hodinke spánku sa postavil, otriasol sa a opäť priateľsky kývajúc chvostom kráčal ku dverám. A ja som ho pustil von. Nasledujúci deň sa vrátil, opäť ma pozdravil na dvore, šiel do domu na to isté miesto v kúte a zase spal asi hodinu. A toto sa opakovalo pár týždňov... Celý zvedavý som napísal a pripol mu na obojok zdrap papiera s týmto odkazom: "Rád by som zistil, kto je majiteľom tohto nádherného milého psa, a spýtal sa, či ste si vedomí, že skoro každé odpoludnie váš pes príde do môjho domu a tu si pospí?" Nasledovný deň si pes prišiel pre svoj spánok s novým odkazom pripevneným na obojku:
"Volá sa Rusty a žije v rušnej domácnosti so šiestimi deťmi, dve z nich sú menej ako trojročné a snaží sa dospať. Mohla by som s ním zajtra prísť aj ja?"
(zdroj: internet)
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
Správa bola zmenená 18. okt 2018
... moment, keď rodinné šťastie prechádza z generácie na generáciu...
(zdroj:internet)
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
10. okt 2018
Nedávno mi bola diagnostikovaná nasledujúca choroba – VPDSP. Vekom Podmienený Deficit Sústredenia Pozornosti. Prejavuje sa napríklad takto:
Rozhodnem sa poliať záhradu.Keď idem k hadici visiacej na stene garáže, všimnem si, že aj auto potrebuje opláchnuť.Idem si pre kľúč od auta, aby som ho postavil na priestor pred garážou. Pritom uvidím na stolíku v predsieni neotvorenú poštu.Asi bude rozumné sa pozrieť, či tam nie sú nejaké zloženky na zaplatenie. Položím kľúče od auta na stolík a začnem triediť poštu.Pritom vidím kopu reklamných letákov a idem ich hodiť do odpadkového koša v kuchyni. Vidím, že je plný, takže letáky položím na linku a idem vyhodiť odpadky z koša do kontajnera na ulici. Pritom si uvedomím, že vedľa kontajnera je schránka na poštu, takže by bolo dobré hneď vhodiť do schránky i ten list, čo som večer napísal.Idem pre list do izby.Na stole pri liste stojí hrnček s kávou, ktorú som pred chvíľou pil. Vezmem ho do ruky a cítim, že káva už vychladla.Nevadí, uvarím si nový hrnček kávy. Vezmem hrnček a idem do kuchyne.Cestou vidím, že kytica vo váze začína vädnúť. Položím hrnček na parapet, chcem vziať vázu a napustiť do nej čerstvú vodu.Pritom uvidím na parapete svoje okuliare , ktoré som hľadal ráno. Musím si ich dať na svoj pracovný stôl, aby som o nich vedel.Ale najskôr predsa len dolejem vodu do vázy. Položím okuliare, vezmem vázu do ruky a vidím, že za vázou leží diaľkové ovládanie od televízora. Preboha, zase ho budeme večer hľadať.Musím ovládač položiť k televízoru v obývačke. No, ale to počká, najprv je predsa nutné doliať vodu do vázy.Idem do kuchyne a napustím vodu do vázy. Pritom mi vyšplechne na kuchynskú linku. A trochu i na podlahu.Idem do kúpeľne pre handru, aby som to utrel. Potom sa vraciam do predsiene a premietam, čo som chcel urobiť.
Večer: záhrada nie je poliata, auto nie je umyté (a nemôžem k nemu nájsť kľúče), na okne je hrnček so studenou kávou, kvety vo váze sú už úplne zvädnuté, list nie je vhodený do schránky(a tiež ho nemôžem nájsť), stratili sa mi okuliare a televízor musíme ovládať ručne, ovládač je bohvie kde. Divím sa, že nič nie je hotové, aj keď som sa celý deň nezastavil a som dočista uťahaný.
:grinning::grinning::grinning:
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
7. okt 2018
Jeseň v Pieninách :leaves::fallen_leaf::maple_leaf:
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
1. okt 2018
Mama a syn.

Jedného dňa, keď vyrastieš, odídeš odo mňa. Už sa nebudeš chcieť štekliť, už nebudeš chcieť spať v posteli pri mne. Budeš sa sám obliekať a nebudeš sa chcieť držať za ruky, kráčajúc vedľa mňa. Nepobežíš viac ku mne so slzami v očiach zo strachu z tmy.
Budeš sa diviť, prečo som ti volávala aj 10x za deň. Budeš sa diviť, prečo som ťa hľadala v dave. Budeš sa diviť, prečo som ti obliekala aj neobľúbené tričká....
A niekedy ma budeš nenávidieť, zavrieš mi dvere pred nosom. Budeš sa diviť, prečo nie som ako iné mamy.
A ja aj napriek bolesti vo svojom vnútri, so srdcom plným sĺz znovu zaklopem na tvoje dvere, pretože mama sa vždy vráti k svojmu synovi.
A budeš vedieť, láska moja, že za každou tvojou istotou je moja láska k tebe. Budem istotou vo všetkých tvojich pochybnostiach, budem svetlom v tvojich najtemnejších chvíľach.
Vždy budem tvoja mama a ty vždy môj syn ....
/web/
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
8. sep 2018
Krásna izbička...
#inspiracia
Zdroj:internet
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
26. aug 2018
:joy::joy::joy:
Minulú noc išla naša 4 členná babská partia do nočného klubu, kde bol náhodou pánsky striptíz. Jedna z nás sa chcela vytiahnuť pred ostatnými a vytiahla 20 €, vtom k nám pri tancoval jeden striptér, kamarátka oblizla bankovku a prilepila mu ju na pravú polku zadku.

Ďalšia ju chcela prebiť a tak vytiahla z peňaženky 50 €, kývla na tanečníka a prilepila mu ju na ľavú polovicu. To už tretia kamoška vyťahovala stovku a ako utrhnutá z reťaze kývala na tanečníka. Ten sa približoval vlnivými pohybmi a ja som sa už bála, kam mu ju prilepí. Našťastie sa tanečník v poslednej chvíli otočil a tak pristála stovka opäť na jeho peknom pozadí.

Celkom som si oddýchla, ale len do chvíle, kedy som si všimla, že tancuje smerom ku mne a čaká, že ho tiež odmením. Pozeral sa na mňa výrazom „ tak bejby „ teraz si na rade ty a krútil zadkom priamo predo mnou. Bolo mi hrozne, všetka pozornosť baru smerovala na mňa a všetci čakali akú bankovku vytiahnem a či pretromfnem kamarátky.

Tanečníkov zadok s bankovkami sa vlnil pred mojimi očami a ja som v kabelke šmátrala po peňaženke. Čo mám robiť? Čo mám robiť? Zrazu sa vo mne prebudila pravá žena! Vytiahla som svoju bankomatovú kartu, pretiahla som ju medzi jeho polovičkami, vzala si tých 170 € , otočila sa a v pokoji odišla !!
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
15. aug 2018
20-ročný mladý muž pozerá cez okno v autobuse a kričí:
"Otec, stromy nám bežia naproti!"
Otec pozrie na syna a usmeje sa.
Jeden pár sediaci pri nich sa smeje z detského správania sa mladého muža, keď zakričí znovu:
"Otec, aj oblaky idú s nami!"
Pár to už nevydrží a hovoria otcovi mladíka:
"Prečo nevezmete vášho syna k nejakému dobrému lekárovi?"
Muž sa usmeje a odpovie:
"Práve od neho ideme. Môj syn bol od narodenia slepý a dnes po prvý raz vidí..."
Každý človek na svete má svoj príbeh...
Nesúďte nikoho, kým nepoznáte dobre ten jeho.
Pretože pravda vás môže velmi prekvapiť.
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
13. aug 2018
Ak vidíš padať hviezdu, tak si niečo želaj.
Padať hviezdu vidíš preto, lebo sa dívaš na nebo.
Na nebo sa dívaš, lebo stále v niečo veríš .... Bob Marley
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
19. júl 2018
Zaujímavé riešenie...
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
1. júl 2018
Recept na zmes, s ktorou budete môcť robiť obrovské bubliny:

6 šálok destilovanej vody (alebo aj klasickej z kohútika),
½ šálky prostriedku na umývanie riadu (poriadny saponát),
½ šálky kukuričného škrobu (alebo kukuričnej múky),
1 polievková lyžica prášku do pečiva,
1 polievková lyžica glycerínu.
Postup na obrovské bubliny

Za stáleho miešania rozpustite kukuričný škrob vo vode.
Jemne vmiešajte ostatné ingrediencie a dbajte na to, aby sa nevytvárala pena.
Pred použitím nechajte zmes na hodinu „odležať“. Priebežne ju môžete opatrne premiešať, aby sa na dne nádoby netvorili usadeniny.
A môžete bublinkovať! Prútik na bublinky ponorte do zmesi a po vybratí ho roztiahnite. Jemný vetrík už urobí svoje! Dávajte pozor, aby ste pri tomto namáčaní neurobili veľa peny. Najlepšie sa bubliny robia pri jemne zamračenej oblohe a trošku vlhkom ovzduší. Už k tomu potrebujete len priestor na šantenie a náhradné oblečenie pre deti, keďže predpokladáme, že na bubliny sa nebudú len nečinne prizerať. Veselé bublinkovanie!
(Stiahnuté z netu, ešte nemám vyskúšané :smirk:slight_smile:
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
14. jún 2018
Nádherný záber z Tatier :evergreen_tree: Veľké Biele Pleso
Zobraz celú správu
zmrzlinka11
6. jún 2018
...zo starého nové...
#urob_si_sam
inšpirácia z netu
Zobraz celú správu
Strana
z 2
Predošlá Strana
z 2
Ďalšia