Novinky

#cervenynos

cervenynos Overená organizácia
Správa bola zmenená Včera o 14:27
Vedeli ste, že zdravotní klauni nosia biele plášte, podobne ako lekári? :man::medical_symbol::woman::medical_symbol:️ Snažia sa tak pomôcť deťom prekonať strach z nemocnice a neznámeho prostredia. :hospital: Takto sme nedávno rozveselili malú pacientku Lilianku v nemocnici v Michalovciach, ktorú navštívil obľúbený doktor Stresser.

A čo vždy zaručene zlepší náladu vám? #cervenynos
Zobraz celú správu
cervenynos Overená organizácia
Správa bola zmenená 21. jan 2019
Zdravotní klauni už 15 rokov prinášajú smiech tým, ktorí to potrebujú. Pravidelne navštevujú deti v nemocniciach po celom Slovensku, ale aj seniorov, žiakov špeciálnych škôl, dospelých a deti v domácej a paliatívnej liečbe. To všetko iba vďaka vašej pomoci. :heart:#cervenynos

Pošlite radosť! :red_circle: Vďaka vašim 2% z dane môžu deti v nemocniciach stretnúť svojho klauna.

Viac informácií o darovaní 2% a tlačivá na stiahnutie: http://bit.ly/2CBwZ7d
Zobraz celú správu
cervenynos Overená organizácia
18. jan 2019 Čítané 6x

:cherry_blossom: Smiech nepozná vek :cherry_blossom:

Predstavujeme naše programy, 2. diel 

O programe

... pre seniorov

Klauniády pre skôr narodených majú priniesť ľuďom vo vyššom veku, často osamelým v liečebných zariadeniach a zariadeniach sociálnych služieb, potešenie, vzpruhu a hlboký emocionálny zážitok, ktorý sa vymyká z bežného rámca ich všedných dní. Zdravotní klauni môžu vďaka pestrosti svojich pováh a charakterov, rovnako aj svojho repertoáru tém, povzbudiť v starších ľuďoch chuť k citovým prejavom. Nenásilne ich nútia pracovať s pamäťou a celkovo ich podnecujú k väčšej duševnej a fyzickej aktivite.

Zdravotní klauni pracujúci so seniormi sú špeciálne vyškolení na túto prácu, poznajú znaky a úskalia diagnóz, často sa vyskytujúcich v tomto veku. Klauni prispôsobujú svoj prejav a misiu danému charakteru postihnutia klienta. Ku každému seniorovi pristupujú s úctou a empaticky, no zároveň sa snažia vytvárať vtipné situácie, lebo sme presvedčení, že humor je potrebný aj vo vyššom veku.

Cieľ programu:

– aktivizácia pamäti seniorov

– vytváranie hlbokých emocionálnych zážitkov

– vniesť humor do všedných dní starších ľudí

Má to zmysel!

„Zdravotní klauni boli veľmi milí a empatickí, presne vedeli, akým spôsobom majú jednotlivých obyvateľov potešiť. Všetci reagovali veľmi dobre. Vyvolali toľko pozitívnej energie, že vydržala aj po ich odchode.“

Mgr. Renáta Biksadská, sociálna pracovníčka, Domov sociálnych služieb a Zariadenie pre seniorov Kaštieľ, Stupava

„Odozvy od klientov na klaunovanie často pretrvávajú aj niekoľko dní, ak nie týždňov. Pýtala som sa jednej našej klientky, ktorá je pripútaná na lôžko a kvôli vážnej diagnóze sa dokonca nesmie ani posadiť, či si pamätá na návštevu zdravotných klaunov a ona si aj po dvoch týždňoch spomenula na klaunov a smiala sa pri spomienke, že im radila, ako sa varí šípkový lekvár.“

 PhDr. Judita Uličná, psychologička zariadenia Domov jesene života, Bratislava

„Návštevu zdravotných klaunov považujeme za dôležité skvalitnenie života starších ľudí v našom zariadení. Myslíme si, že robiť dobro a pomáhať ľuďom, ktorí to najviac potrebujú, je nespochybniteľný zmysel života a našej práce. A práve zdravotní klauni nám v tom sú a dúfame, že aj naďalej budú, významnou mierou nápomocní.“

 Ing. Tatiana Nesvadbová, riaditeľka Zariadenia pre seniorov a Domova sociálnych služieb Dolný Kubín

Koordinátorka programu

Zdravotná klaunka

Eva Okoličániová

seniori@cervenynos.sk

#cervenynos

Čítaj celý článok
cervenynos Overená organizácia
17. jan 2019
Zdravotní klauni rozveselili deti v nemocnici na Antolskej :red_circle: :balloon: 9 fotiek
cervenynos Overená organizácia
15. jan 2019
Nech sa deje čo sa deje, doktor Púpava je vždy džentlmen. :slight_smile: Aj dnes prinesieme radosť deťom v nemocniciach, pretože veríme, že smiech pomáha aj v náročných chvíľach. :thumbsup:
Pozrite sa, ktoré nemocnice navštívime: http://bit.ly/2CiXCNV
#cervenynos
Zobraz celú správu
cervenynos Overená organizácia
11. jan 2019
Rok 2018 bol plný smiechu. :slight_smile: Radosť sme priniesli tisíckam malých pacientov po celom Slovensku, ale aj seniorom a dospelým. A to iba vďaka VÁM - ľuďom, ktorí nás podporujete a fandíte nám. :heart:️ Ďakujeme a pokračujeme v rovnakom nasadení aj v 2019. :thumbsup: #cervenynos
Zobraz celú správu
cervenynos Overená organizácia
7. jan 2019
PRIDAJTE SA K NÁM! :balloon:
Staňte sa zdravotným klaunom / klaunkou! Pridajte sa do nášho 61-členného tímu a zažite zmysluplnú prácu s krásnym poslaním.
Viac info: https://cervenynos.sk/o-nas/novinky/2019/stan-s...
#cervenynos
Zobraz celú správu
cervenynos Overená organizácia
6. jan 2019 Čítané 819x

:syringe: N.O.S. - Na Operačnú Sálu :syringe:

Predstavujeme naše programy, 1. diel 

O programe

... čakanie a príprava na operáciu môže byť veselšie

Program „Na operačnú sálu“ (N.O.S.) je určený deťom, ktoré čakajú na operačný zákrok, ako aj ich rodičom, ktorí čas prípravy na operáciu znášajú ešte horšie. Zdravotný klaun sa venuje každému dieťaťu individuálne a svojimi klaunskými zručnosťami a empatickým prístupom mení atmosféru. Cieľom je malých pacientov odpútať od bolesti, úzkosti a svojím humorom navodiť psychickú pohodu, ktorá je pred chirurgickým zákrokom veľmi potrebná. Vo chvíli, keď deti zostávajú na sále, klauni sa venujú ich rodičom a blízkym. Práve rodičia často veľmi ťažko prežívajú chvíle prípravy na operáciu, mnohí sa obávajú napríklad aj samotnej operácie v narkóze.

 Zdravotní klauni sprevádzajú na operáciu deti na Klinikách detskej chirurgie v NÚDCH Bratislava a DFNsP Banská Bystrica.

Má to zmysel!

Doktor Žinčica sprevádzal moju dcérku na operačnú sálu detskej chirurgie v DFNsP Kramáre. Spievali si a tancovali vo výťahu a ona si ani neuvedomila, že už je tam... Dodnes ho spomína a keď ideme do nemocnice, obzerá sa, či ho niekde neuvidí.“

mamina Zuzana

Asi nedokážem nájsť tie vhodné slová na vyslovenie úprimnej vďaky pre „Našich - Vašich“ klaunov s červenými nosmi. Už niekoľko rokov pomáhajú našim detsko-chirurgickým pacientom zlepšiť náladu a vyplniť chvíle čakania pred aj po operácii. Je až neuveriteľné, že dokážu vyčariť na tvárach detí úsmev aj vo chvíľach strachu a stresu pred operáciou, či bolesti po operácii.“

MUDr. Roman Koreň, prednosta Kliniky detskej chirurgie DFNsP v
Banskej Bystrici

,,Rozveseľujú nielen deti, ale aj ich rodičov, lebo niekedy sú to práve rodičia, ktorí majú v čase predoperačnej prípravy a pred operáciou dieťaťa väčší strach ako deti samotné.  Zdravotní klauni sú aj pre nich veľkou oporou. Sme nesmierne spokojní s ich prácou a zo srdca im ďakujeme.

Mgr. Dagmar Divišová, vedúca sestra Kliniky detskej chirurgie LF UK a DFNsP Bratislava. 

Je prekrásne vidieť, že dieťa pri príprave na operáciu vôbec nemyslí na to, čo sa bude diať a necíti strach, pretože je pohltené zábavou s klaunom. Humorom sa snažíme odľahčiť aj situáciu, ktorú prežívajú rodičia. Pre tých je to často horšie ako pre deti. Psychicky ich podporiť, robiť im na chvíľu spoločnosť a rozosmiať ich je pre nás rovnako dôležité ako sa venovať deťom. A funguje to!

doktorka Dialýza Odmeraná, zdravotná klaunka

Koordinátor programu

Zdravotný klaun

Milan Chalmovský

#cervenynos

Čítaj celý článok
cervenynos Overená organizácia
1. jan 2019 Čítané 15x

#cervenynos

Čítaj celý článok
cervenynos Overená organizácia
1. jan 2019
Prajeme vám veľa dôvodov na smiech v roku 2019 :girl::boy::baby:
#cervenynos
Zobraz celú správu
cervenynos Overená organizácia
29. dec 2018 Čítané 544x

V nemocnici plynie čas pomaly. Aj v týchto chvíľach je po celom Slovensku množstvo detí, ktoré musia vydržať dlhé chvíle v postieľke, s pohľadom upretým na infúziu. Kto ich rozosmeje?

Máme dobrú správu. Za jediný deň stihnú zdravotní klauni navštíviť a rozveseliť stovky detí po celom Slovensku. Denne si klaunský kostým oblečie približne 20 zdravotných klaunov a dokopy stihnú až 15 návštev detských oddelení, a to v rôznych kútoch Slovenska.

Sledujte minútu po minúte: Jeden deň Červeného nosa


4:45   Východ slnka, predpoveď počasia priaznivá :sun_with_face:

6:45   Sestrička Vygumovaná štartuje sprevádzanie malých pacientov Na Operačnú Sálu detskej chirurgie NÚDCH v Bratislave. Ešte naladiť ukulele a šup šup do práce, do konca služby o 12:00 má naplánované zabávanie 10 vystrašených pacientov s rodičmi, ktorí čakajú na chirurgický zákrok.

7:00   V DFNsP Banská Bystrica sestrička Bodka už odprevádza Na Operačnú Sálu Jožka so zlomeninou, počas služby ju čaká ešte ďalších 7 detí a kým službu o 12:00 ukončí, pravdepodobne ešte nejaký urgentný prípad pribudne.

9:00   Sestrička Šťastná s doktorom Púpavom v Bratislave, sestrička Bylinka s doktorom Gipsom v Banskej Bystrici a primárka Lienka s asistentom Blškom v Prešove práve začínajú svoje ambulantné klauniády. Smiech sa bude ozývať na chodbách pred detskými, očnými, ORL a inými ambulanciami, klauni vysušia uslzené očko, ktoré sa bojí odberu krvi, zabavia huncútov, ktorým sa už nechce tak dlho čakať na pána doktora, potešia pesničkou aj ustarostených rodičov, rozosmejú pani sestričku nejakým figliarskym kúskom.

9:00   Slečna Lesana a pán Marhuľa vo svojich špeciálnych seniorských kostýmoch vstupujú do Senior centra v Michalovciach, kde ich pani Amália už s nadšením víta. V tej istej chvíli začínajú svoju klauniádu Smiech nepozná vek Olinka Havranová s asistentom Mirom Šarkanom v Domove jesene života v Bratislave, kde dnes zabavia až 21 seniorov.

9:00   Trojčlenný tím Fidlikáry štartuje svoje predstavenie v špeciálnej základnej škole v Zlatých Moravciach. Deti vchádzajú do čarovného sveta šumenia mora, zvonenia kľúčov a prekvapení vystupujúcich z tajomného kufra.

10:30   V liečebnom ústave Marína v Kováčovej začína tretí deň nácviku vystúpenia kúzelníkov a akrobatov Cirkusu Paciento. Lietajúce farebné šatky, točiace sa taniere, obrí bublifuk, žonglovanie a bláznivé triky sú z hodiny na hodinu profesionálnejšie, do partie sa dokonca osmelila aj Lucka, z ktorej sa vykľula talentovaná tanečnica na povraze.

12:00   Štartujú sa autá, bicykle, kolobežky a jednotlivé dvojice zdravotných klaunov s kostýmami a rekvizitami sa postupne presúvajú do plánovaných nemocníc vo všetkých regiónoch. Nezastaví ich dážď ani krúpy, „zápchy cestné ani črevné“, pretože smiech detí, obzvlášť tých, ktoré sú hospitalizované už dlhšiu dobu, bude tou najkrajšou časťou dňa.

14:00   Štrnásť dvojíc zdravotných klaunov začína svoje pravidelné zdravotné klauniády a klope na dvere izbičiek na detských oddeleniach NÚDCH v Bratislave, v Podunajských Biskupiciach, v Trnave, Nitre, Piešťanoch, v DFN v Žiline, Prešove, Košiciach, Martine, Trenčíne a Bojniciach, v Rimavskej Sobote, Banskej Bystrici a Leviciach. Dnes to bude až 180 detí, ktoré sa potešia veselej návšteve a na svoje si prídu aj rodičia či páni doktori a sestričky. 

15:00   Sestrička Krvinka s doktorom Fifipierkom zvonia na zvonček na dome rodiny Mrkvičkovcov v Trenčianskych Fafrnkovciach, kde sú už netrpezlivo očakávaní. Deti vzrušene vykúkajú z okna, ale najviac sa teší malý Šimonko. Prezuvky máme je jeho najobľúbenejší program, dokonca obľúbenejší ako ktorýkoľvek TV seriál. Tu je totiž v hlavnej úlohe on sám.

20:45   Západ slnka, podľa predpovede bude teplá a jasná noc. Zdravotný klaun uloží vlastné detičky, dokončí výkaz z klauniády, pred zrkadlom precvičí nový nápad na skeč, zašije odtrhnutý gombík, doplní zásobu balónov a červených nosov do tajných vreciek doktorského plášťa, a dokončí ešte „tisíc“ dôležitých drobností.

Je načase ísť spať, zajtra bude nový deň. Nový deň plný detí netrpezlivo čakajúcich v nemocničných izbičkách na svoju nádielku smiechu a radosti.

Nový deň ČERVENÉHO NOSA. #cervenynos

Čítaj celý článok
cervenynos Overená organizácia
29. dec 2018 Čítané 17x

Vianoce majú byť veselé. :christmas_tree: Aj pre deti v nemocniciach. Zdravotní klauni aj počas vianočných sviatkov rozveseľujú malých pacientov, ktorí si tieto dni nemôžu užiť doma. :yum:

#cervenynos

Čítaj celý článok
cervenynos Overená organizácia
Správa bola zmenená 28. dec 2018
Prineste pravidelne chorým deťom smiech do nemocníc prostredníctvom zdravotnej klauniády. Vďaka Vám aj ťažké chvíle plné stresu pre dieťa aj rodiča môže prežiariť liečivý úsmev! :heart:
https://cervenynos.sk/chcem-pomahat/darujte-smi...
:baby: Ď A K U J E M E :baby:
#cervenynos
Zobraz celú správu
cervenynos Overená organizácia
28. dec 2018
Zdravotní klauni Červený nos Clowndoctors v akcii :red_circle::clown::red_circle: 24 fotiek
cervenynos Overená organizácia
27. dec 2018
:red_circle: S Ú Ť A Ž :red_circle: Zažili ste už stretnutie so zdravotnými klaunami v nemocnici či v zariadení pre seniorov? Máte fotku a chuť podeliť sa s nami o túto spomienku na chvíle smiechu a radosti? Ak áno, pridajte fotku s popisom do komentára a my 31.1. o 18-tej vyberieme 3 fotky, ktoré nás zaujmú najviac. Výhercom pošleme kalendár na rok 2019 https://cervenynos.sk/pribehy-a-blogy/na-stiahn... a malý darček. Tešíme sa na všetky vaše fotky a veselé príhody zo stretnutí s nami :sunglasses: #cervenynos
Zobraz celú správu
cervenynos Overená organizácia
27. dec 2018 Čítané 603x

Čaká vás pobyt v nemocnici alebo potrebujete zbaliť do nemocnice svoje dieťa či iného vášho blízkeho? Prečítajte si, na čo by ste nemali zabudnúť pri balení. Keďže v nemocnici budete mať k dispozícii len malú skrinku, nebaľte si polovicu domácnosti ani veľký šatník. Myslite len na to najnevyhnutnejšie, v nemocnici toho nepotrebujete veľa.

Do nemocnice si vezmite potrebné doklady a dokumentáciu

Na doklady určite nazabudnite - potrebujete hlavne občiansky preukaz a kartu poistenca, ale aj vašu zdravotnú dokumentáciu s výsledkami vyšetrení a v prípade, že ide o plánovanú hospitalizáciu, sa vyžaduje aj odporúčanie na hospitalizáciu. Môžu sa vyžadovať  aj nasledovné doklady: doklad od PN od ošetrujúceho lekára, preukaz ŤZP (ak sa vás to týka) a potvrdenie o zbavení spôsobilosti na právne úkony (ak bolo vystavené).

Hygienické potreby len základné

Určite si zbaľte hlavne hygienické pomôcky - zubná kefka, pasta, šampón, sprchový gél, hrebeň, uteráky, deodorant. Muži by nemali zabúdať na holenie, ženy na hygienické vložky. Hodiť sa môže aj antibakteriálny gél na ruky, toaletný papier a vreckovky. V prípade, že vás čaká operácia, môžete sa sami vopred oholiť na operovanom mieste – v tom prípade nezabudnite na žiletku.

Do nemocnice si zbaľte čo najpohodlnejšie oblečenie

Čo sa týka oblečenia nezabudnite na dostatočné množstvo spodnej bielizne, pyžamo (radšej viac než jedno), župan, alebo domáce oblečenie a prezuvky. V zime sa môže hodiť deka, v lete vejárik alebo ventilátor na baterky. Oblečenie, v ktorom prídete, vám obvykle odložia.

Strava a nápoje - pre istotu

Nie každému vyhovuje nemocničná strava. Zoberte si pre istotu pár diétnych potravín – napríklad piškóty, ryžové chlebíky, jogurt... v závislosti od vašej predpísanej  diéty. Na pitie je najideálnejšia bezbublinková voda vo vyhovujúcej fľaši s možnosťou pohodlného pitia.

Lieky si zbaľte, ale konzultujte s lekárom v nemocnici

Nezabudnite na lieky, ktoré užívate pravidelne - či už na alergiu, hormonálne tabletky, probiotiká a pod. Poraďte sa s lekárom, ktoré z nich máte užívať aj počas pobytu v nemocnici.

Aby vám nebolo v nemocnic smutno ani dlho

Ak sa bojíte, že vám bude smutno, vezmite si nejaký svoj obľúbený predmet, vankúšik či fotku, ktoré vám pripomenú domov a rodinu. Zoberte si aj krížovky, časopisy, obľúbenú knihu, prehrávač hudby či karty a pod., aby vám čas ušiel rýchlejšie. Ak nosíte okuliare na čítanie či pozeranie televízie, nezabudnite ich pribaliť. Hodiť sa môže aj malá baterka a slúchadlá na uši.

Mobil si zbaľte do nemocnice, ale...

Kľudne si vezmite aj mobilný telefón či notebook/tablet, ale rešpektujte predpisy nemocnice: mobilný telefón/iné digitálne zariadenie sa totiž nesmie používať na jednotkách intenzívnej starostlivosti, na rádiodiagnostickej klinike, na klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny a na ďalších vyznačených miestach, kde by mohol ohroziť správny chod životne dôležitých prístrojov.

Nebaľte určite do nemocnice cennosti

Všetky cenné veci, šperky, peniaze, bankové doklady a vkladné knižky a podobne. Ak Vás hospitalizujú nečakane a niektoré z cenných vecí máte pri sebe, radšej ich nechajte odložiť do nemocničného trezora.

Čo zbaliť dieťaťu do nemocnice

Dieťa bude potrebovať podobne ako aj dospelý pacient, viac kusov pyžamka, papučky, spodnú bielizeň, župan či príjemné a obľúbené domáce oblečenie, hygienické potreby, uterák, osušku, toaletný papier, hygienické vreckovky. Potešiť môže aj vlastný tanierik a príbor.

Malým deťom vezmite tiež cumeľ, fľašu alebo pohárik, plienky, vlhčené utierky a iné prebaľovacie či bábätkovské pomôcky podľa aktuálnej potreby.

U detí je zvlášť dôležité zbaliť im veci na spríjemnenie dlhých chvíľ - obľúbené hračky, hry a knižky, prípadne u väčších detí mobilný telefón alebo tablet.

Ak budete dieťa v nemocnici sprevádzať, zbaľte si oblečenie a osobné veci aj pre seba. Nezabudnite ani na lieky pre dieťa či pre seba, ak ich pravidelne užívate. A aj v tomto prípade sú dôležité doklady od kartičky poistenca cez všetky potrebné lekárske správy a dokumentáciu.

Zábavu pribalíme do nemocnice my - zdravotní klauni

Aby ušiel deťom čas v nemocnici rýchlejšie a príjemnejšie, aby sa odpútali od smútku, strachu a úzkosti, prichádzajú za nimi pravidelne zdravotní klauni. Každá nemocnica či oddelenie má svoj vymedzený čas, kedy tam chodia na vizitu zdravotní klauni, ktorí si nosia so sebou špeciálnu výbavu - humor, smiech a zábavu. Kedy klaunov stretnete v tej vašej nemocnici, kde je práve hospitalizované vaše dieťatko? Pozrite si aktuálny kalendár našich návštev: https://cervenynos.sk/plan-klauniad/vyhladat-klauniadu/

#cervenynos

Čítaj celý článok
cervenynos Overená organizácia
27. dec 2018
Tak toto sme my, zdravotní klauni a naše o.z. Červený nos Clowndoctors. Želáme vám krásne vianočné sviatky! :christmas_tree: Aj počas Štedrého dňa a celých sviatkov máme plné ruky práce. :muscle: V nemocniciach sú žiaľ deti, ktoré si sviatočné dni nemôžu užiť doma. Smiech sme už priniesli na detské oddelenia v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, Prešove a Žiline a pokračujeme ďalej :balloon: #cervenynos :snowman2:
Zobraz celú správu
(5 fotiek)
Strana
Predošlá Strana
Ďalšia