Novinky

#curaprox

lenocka1984 AMBASÁDORKA
12. máj 2019
Krásny Deň Matiek všetkým mamám.:woman::girl::boy: Veľmi sa mi páči post, ktorý má #curaprox na Instagrame. Je to malý test, či skutočne poznáme svoje mamy a že najkrajším darčekom, ktorý im môžeme dať, je stráviť s nimi tento deň a zaujímať sa o nich. A to nie len dnes :bouquet: Curaprox skupina: https://www.modrykonik.sk/group/9719/
Zobraz celú správu
mirola
15. apr 2019 Čítané 44x

V úvode by som rada podotkla, že vždy keď som videla na MK., že je nejaká „testovačka“, bola som presvedčená o tom, že by som sa ja na ňu nikdy nemohla dostať. Prečo? Lebo zas až taká aktívna nie som, lebo ide len pár žien zo stoviek, lebo som si myslela, že je to značne ovplyvnené známosťami atď. Na moje prekvapenie som mala to šťastie a bola som vybratá. Zbúralo to všetky moje názory, ako to tu funguje a tým to len začína. Celý víkend s CURAPROX búral moje zaužívané stereotypy či už zmýšľania, alebo spôsobu starostlivosti o ústnu dutinu a hygienu. 

To, že je „zubarina“ business, je asi každému jasné. To, že nám z týchto úkonov poisťovňa prepláca len mizivé percento, už asi pocítil každý z nás a ten kto nie, ten buď má takú vycibrenú techniku umývania zubov, že ešte nemal zubný kaz, šťastie, že nemal žiaden úraz a chodí len na preventívne prehliadky, alebo je tu druhá skupina ľudí, ktorí majú v ústach „polepšovňu“ ale zubára sa boja ako čert kríža z rôznych dôvodov. V každom prípade zubári majú stále dostatok pacientov a mne bolo veľmi sympatické, že naši dvaja prednášajúci MUDr. Pavol Andel a MDDr. Adam Mikuš investujú nemalé úsilie do prevencie.

Pracujú na viacerých úrovniach, snažia sa polepšiť nás dospelákov, aby sme vedeli svoje deti učiť čistiť zuby tak, aby si kľučku u zubára podávali čo najmenej. Prednášajú aj v škôlkach, školách, ako projekty Dental Alarm, kde LOLO a LILI učia detičky hravou formou, detskou rečou, ako sa o zúbky starať. LOLO A LILI deti oboznámia napríklad s medzizubkou prostredníctvom omaľovanky, alebo pexesom, nálepkami a inými motivačnými materiálmi. Počas 4. školení spojených s inštruktážou, dostanú zubnú kefku a diplom, ktorým sa potom môžu pochváliť. 

No čistenie zubov nie je jedianá záležitosť, ktorej sa priučia, Curaprox dbá na naše životné prostredie a snaží sa spoločnosti aj niečo „vrátiť“. Bola som veľmi prekvapená, keď som sa dozvedela, koľko ton odpadu ročne zubné kefky Curaprox predstavujú. Najhoršie je, že, keď ho aj s dobrým úmyslom hodíme do žltej odpadovej nádoby, nič nevyriešime. Aj tak kefky skončia v spaľovni. Kefka sa totiž skladá z 3 rôznych materiálov (kov, umelá hmota a vlákna) a toto sa u nás zatiaľ recyklovať nedá. Práve preto vznikol projekt KOLOKEFKA do ktorého sa zapájajú aj škôlky, školy, lekárne, predajne CURAPROX smile shop a veľa iných miest. Curaprox nie sú odborníci na všetko, číže povolali na slovo vzatých a spojili sa so Živicou, Priateľmi zeme a nadáciou Ekopolis. A vznikol program EKO ALARM, ktorý edukuje a zastrešuje osvetu o správnej separácii odpadu. 

No... ale o čo vlastne ide? Vo všetkých vybraných miestach nájdete akúsi gilotínu na kefky, kde im odseknete hlavičku (hlavne deti si to celkom užívajú), vy dostanete 5 centov na kefku novú a škola dostane nový kôš na separáciu odpadu, ktorý sa z týchto kefiek vyrába... Modrý a žltý, paráda nie? 

Ale vráťme sa k víkendu! Po príchode na horský hotel Patria sme sa ubytovali a rýchlo zbehli na večeru. Samozrejme, ja som prišla zas len tak tak, skoro posledná. Ale niektoré baby sa už poznali, lebo stihli saunu, kávičku a iné fajovotky. Po večeri nasledovalo spoznávacie mecheche pri vínku, ktoré sa v mojom prípade skončilo o dvanástej v noci. Veď čo, nie? Pár prednášok vydržíme, ostatne na výške som takto vydržala veľmi veľa prednášok a bolo to v pohode :P

Lenže to som nemala 10-mesačné dieťa, ktoré je v noci 300x hore. Ach, aj teraz túto recenziu píšem už po funuse, teda nie, že by som ju predtým nepísala, ale mala som malú nehodu včera večer s wordom a tak to píšem znova, medzi tým ako plače, kričí, smeje sa, padá a zas plače. Super, práve zaspal, mám hodinu :D

Tak teda...

Po príchode do salónika, kde sa naše prednášky konali, nás na stole čakali tematické balíčky, mierne odlišné v závislosti od veku detí. Ten môj obsahoval : manuálnu kefku Curaprox ultra soft 5460, kefku smart, kefku CURAkid, single kefku, medzizubné kefky, ovocnú zubnú pastu, bieliace žuvačky Black is White, zubnú niť, špáradlo, tabletky a roztok odhaľujúci zubný povlak, cumlík s držiakom, hryzadielko, pero a veľa informačných materiálov. 

Ani sme sa poriadne nestihli pohrabať v tých našich pokladoch a už začala prednáška. MUDr. Andel na nás vychrlil kopec informácií, no ta najpodstatnejšia je, že „čisté zuby sa nekazia“ a my, ak spravíme všetko preto, aby čisté boli, máme vyhraté. Pán doktor má zas o pacienta menej a práve o to tu ide :slight_smile:

Pán doktor nám predniesol akýsi „kolobeh zuba“. 99 % prerezaných zúbkov je zdravých. O zuby nás pripravuje zubný povlak/dômyselný organizmus, ktorého snahou je prežiť. V podstate bojujeme s prvými formami života, ktoré sú tu tisíce rokov, nemôžeme ísť proti prírode a tieto baktérie zabíjať, majú svoju regulačnú úlohu. My musíme zabrániť (mechanicky) tomu, aby tých baktérií bolo príliš veľa. Množstvo baktérií, ktoré sa v ústach nachádzajú je rozhodujúce v starostlivosti o zuby. Lebo baktérie tvoria kyseliny, čo je živná pôda pre zubný kaz. Všetci poznáme reklamy na ústne vody, ako zabraňujú zubnému povlaku, ja osobne tieto ústne vody obľubujem, ale nie kvôli povlaku, skôr kvôli vôni, aj keď dlho nevydrží, tak je to súčasť mojej ústnej hygieny, no som sa naučila, ako pomôcť svojim ústam, aby „nesmrdeli“. Dlhšie ako len pár minút. Bez použitia žuvačiek, ktoré zaťažujú naše čeľuste. Jednak dôkladná hygiena, hlavne medzizubných priestorov, a potom pomocou medzizubnej kefky jemné nanesenie zubnej pasty medzi zúbky je taký dezodorant, že sa s vami každý hneď bude radšej rozprávať. A ozaj skúšali ste si niekedy obliznúť zápästie čo možno najviac koreňom jazyka? No schválne skúste to... A teraz ovoňajte, no tak tento povlak vyrieši škrabka na jazyk, ktorú má tiež Curaprox v sortimente. Toto je pre mňa úžasné poznanie, veď kto chce smrdieť? Nikto :P

Ako si teda čistiť zuby efektívne a hlavne čím? Predstavte si, že na zem sa vám vysype múka, máte dve metly, jedna je riedka, stvrdnutá, a druhá je hustá, mäkkučká, tak ktorú si vyberiete? Poznám odpoveď. A presne tak je to aj so zubnou kefkou. Najvhodnejšie je si zúbky umývať jemnými krúživými pohybmi bez tlaku, jemne smerom k ďasnu aby sme vyčistili aj povlak, ktorý sa nachádza pri ňom. Zúbky vždy umývame od stoličiek smerom k jednotkám a dávame pozor, aby sme ani jeden zub nevynechali. K tomu aby sme si zuby vyčistili nepotrebujeme ani zubnú pastu a už vôbec nie túto činnosť fixovať na kúpeľňu a zrkadlo. Veď, komu sa tam chce stáť 15 minút? Nikomu. Celkom sa mi zapáčila idea umývania zubov pri telke, v aute počas dopravnej špičky už trochu menej, ale k tomu sa ešte dostaneme.

Takže ja som doposiaľ používala dve kefky smart a 5460tku, odteraz používam aj single a teda už sa netopím v zubnej paste. Množstvo o veľkosti hrášku bohato stačí a ani aspoň nekvapká kade-tade a nie je všetko od pasty :slight_smile: Ináč medzizubné kefky nerátam, tie sú u nás doma v kurze stále. 

Čo sa týka našich ratolestí, asi je to trocha zložitejšie ich „naprogramovať“ tak, aby nebol celý byt od pasty, aj keby jej bolo len za necht. Síce moje dieťa ešte nemá zuby, ale zato Curakid kefku sme mali doma už dávno pred týmto výletom a teda čo s ňou všetko robil malo od čistenia ďaleko. Verím tomu, že aj vaše deti a aj staršie deti dokážu kefku zlikvidovať prakticky okamžite, alebo teda do týždňa a po „update“ informácií som sa dozvedela, že kefka v pohode vydrží aj pol či trištvrte roka, mi zrazu tých kefiek, ktoré neplnia svoj účel začalo byť ľúto. Dá sa im ešte nejak predĺžiť život? U tak malého dieťaťa ako mám ja, budem asi nadarmo vysvetľovať, že kefka nepatrí na zem, alebo že kefku ničí neprimeraný tlak, keď drobček len teraz začína objavovať motorické zručnosti a všetko je pre neho totálny vesmír. Radšej mu kúpim akúkoľvek kefku za euro a tú mu nechám na hranie, Curakid vytiahnem len v prípade cieleného nácviku, alebo dočistenia zúbkov. Ktoré však ešte nemá, ale omyl už má. Je to týždeň, čo nám zacinkal prvý zúbok, takže pravidlá sa týkajú už aj nás. Aké to pravidla? Alebo zákonitosti? Na to, aby mohol vzniknúť zubný kaz, sú 4 podmienky... 

1. Mať zuby v ústach (máme 1)

2. Cukor v potrave (skoro všade, umelé aj materské mlieko, ovocie, pečivo, zelenina)

3. Baktérie (máme)

4. Čas (máme)

A ak to nechám tak teraz, už je len otázkou času, kedy sa objaví kaz. A keďže ja nechcem, aby môj syn mal kaz, musím sa postarať o to, aby jeden a viac bodov absentovali.

Zubní lekári sa často stretávajú vo svojej praxi s deťmi, ktoré majú pokazený chrup a nie len jeden zub, často prichádzajú až vtedy, keď je už naozaj zle. Toto však nie je vizitka dieťaťa, ale rodičov, ktorí majú vždy na všetko argument. Na toto však argument neexistuje. Všetci chceme, aby naše deti boli zdravé, aby nepoznali strach, stres, bolesť. S týmto všetkým sa deti, ktoré majú pokazené zúbky, stretávajú. A čo je hlavné, že pritom vôbec nemusia. Stačí tak málo a zubára môžu vnímať, len ako malý výlet mimo každodenných všedností. 

Čistenie zubov je dynamický proces. Hneď po dočistení zubov sa začínajú vytvárať nové baktérie, novy biofilm. Jediné, čo dokáže tieto baktérie zabiť,  je mechanické čistenie, nič iné len mechanické čistenie.

Zato ďasná majú samočistiacu schopnosť. Tak prečo krvácajú? Krvácanie ďasien je vlastne imunitná odpoveď organizmu. Odpoveď, že niekde treba hasiť, že je problém, ktorý treba riešiť. Treba hľadať zdroj infekcie, nie kupovať pasty proti krvácaniu ďasien. Keď odstránime infekciu, ďasno sa krásne stiahne samo. Infekcia môže a zväčša býva zas a znova spôsobená zubným povlakom. Teda smelo do medzizubných kefiek, nevadí, keď krváca, treba zotrvať deň, dva, päť. To je značne individuálne, ale uvidíte, že sa krásne stiahne. 

Curaprox sortiment je omnoho širší, ako len zubné kefky. Pre našich naj naj naj najdrobnejších sú v ponuke aj hryzátka a cumlíky, ktoré majú svoje jedinečné vlastnosti. Bohužiaľ, neviem vám poskytnúť bližšie info, ako sa s nimi drobec popasoval, respektíve nepopasoval, pretože ich vôbec neprijal. On je už vo veku, že si vyžaduje hlavne to, čo pozná, a tento cumlík nepozná. Čím sú však tieto pomôcky jedinečné? Ako som už spomínala v mojom krátkom príspevku, zubári neradi vidia deti s cumlíkom, hlavne v neskoršom veku po dvoch rokoch, nie je to nejaký ich rozmar, ide o to, že cumeľ môže napáchať škody, kde je už potom potrebná intervencia. Cumlík Curaprox je vyrobený tak, aby čo možno najviac predchádzal neželaným zmenám na podnebí malých ústočiek, s tým spojeným dýchaním ústami a zakriveniu čeľuste. Je vyvinutý v harmónii s detským rastom a biofunkcionálny, teda nenarúša jeho prirodzený vývin. Vyrába sa v troch veľkostiach a troch farebných prevedeniach, k tomu je doladený aj držiak na cumlík a keď si zvyknete na jeho minimalistický dizajn, určite si ho zamilujete. Je jasné, že sa nedá zameniť so žiadnym iným cumlíkom na trhu. Proste dieťa s cumlíkom Curaprox je jedinečne rozpoznateľné a s iným nezameniteľné. Hryzadielka sa vyrábajú v dvoch farbách, modrej a ružovej, alebo chlapčenskej a dievčenskej. Pomenovať to môžeme akokoľvek, čo je však dôležitejšie je jeho dômyselná funkčnosť. Je zhotovené zo špeciálneho materiálu, aby po vybratí z chladničky ostalo čo najdlhšie studené. Na jednej strane disponuje masážnou kefkou, ktorá masíruje ďasná a pripravuje ich na prerezávanie mliečákov, plus pestuje zvyk kefky v ústach a potom to nebude už šok, keď sa tam objaví Curakidka. Na druhej strane hryzadla sa nachádza hrkálka, ktorá podnecuje zmysli bábatka ako sú hmat, sluch, zrak, cit. 

Za svoj doterajší život som na stravu moc nehľadela, teda hľadela, ale nie z pohľadu zubov. Brala som to tak: chutí/nechutí, zdravé/nezdravé, tučné/chudé, ale nikdy som sa na to nepozerala tak, že čo jeme a aj ako jeme je tiež dôležitý faktor pri starostlivosti o zubnú dutinu. Ako to? Jedlo nám mení pH. Normálne hodnoty je medzi 6 až 7,5. Po prísune cukrov ich baktérie začnú katabolizovať a meniť na kyseliny, čím hodnota pH klesá. Trvá v priemerne až 45 minút, kým sa pH pomocou slín pomaly vráti na pôvodné hodnoty. V priebehu tejto doby by sme si ani nemali čistiť zuby, kým zubná sklovina nenadobudne znova svoju tvrdosť. Tomuto procesu vieme pomôcť napríklad tým, že budeme jesť ako v škôlke (raňajky, desiata, obed, olovrant, večera), celodenné pojedanie a poďobkávanie snackov nám zaručí, že sa naše pH nebude mat kedy vrátiť na pôvodné hodnoty. Nejde len o jedlo ako také. Ešte väčším zlom sú sladené bublinkové, colové, ale aj džúsikové nápoje posrkávajúce cez slamku. Moje dieťa zatiaľ pozná len 3 chute nápojov: mlieko, vodu a nesladený čaj. Bolo by veľmi naivné si myslieť, že to tak aj zostane naďalej. Preto budem dohliadať aspoň na to, aby sladené nápoje pil len z pohára a čo možno najrýchlejšie, bez zbytočného pocuckávania a potom to zapil dúškom čistej vody. Toto nenáročné opatrenie pomôže ústam udržať svoje pH čo najdlhšie v norme. Na cesty, do školy, pri hraní, či športe je voda, alebo nesladení čaj ajtak tá najlepšia alternatíva hydratovania organizmu. Sama to tak robím, a budem sa snažiť byt v tomto synovi dobrým príkladom. 

Asi vám mnohým pri tejto téme napadla fluoridácia. Fluór pôsobí na zubnú sklovinu a má podstatný význam pri prevencii zubného kazu. V mnohých článkoch sa uvádza, že znižuje kazovosť dokonca až o 30 %. Čo som sa dozvedela na prednáške bolo to, že nie je potrebné tieto fluoridy získavať umelo, ale že sa tak často objavujú napríklad v potravinách (ryby, čaj, hrozno, kapusta, pitná voda a iné), že pokiaľ sa pestro stravujeme máme ich určite dostatok. Jediný umelý zdroj, ktorý som si rozhodla ponechať vo svojom živote je zubná pasta. Podľa zákona musia mať zubné pasty na obale uvedený obsah fluoridu, ktorý je v pastách pre dospelých stanovený na 1500ppm, pričom zubné pasty Curaprox konkrétne ovocná varianta z kolekcie BE YOU, ktorá je vhodná aj pre vegetariánov obsahuje 950ppm. Okrem toho pasta obsahuje množstvo bylinných a prírodných výťažkov, ktoré majú antibakteriálne účinky. Rozjasňovač odráža modré svetlo a tak vaše a aj moje zúbky pôsobia opticky bledšie. S touto pastou mám už dlhodobé skúsenosti, takže u mňa bez debaty veľké ANO. A čo na ňu vravíte vy? 

Ale vráťme sa k víkendu, ono teória je jedna vec, ale prax... Prax preverí učencov. Zosúladiť hlavu a ruku nemusí byť vždy také samozrejmé, ako by sa zdalo. A práve preto oba prednáškové dni boli rozdelené aj na praktické inštruktáže čistenia zubov. Prvá bola o správnom používaní klasickej (za ktorú ja pokladám 5460) a smart kefky. Obe tieto používam dlhodobo, teda samotná kefka pre mňa nebola ničím novým. No moja zubárka mi vtĺka do hlavy 25 rokov, že zuby sa čistia stieraním od ďasna smerom ku korunke a tento grif mám už rokmi nacvičený. Držím kefku ako polievkovú lyžicu a proste ide to samo... Ale novinka, že mám držať kefku ako pero a jemne krúžiť ma natoľko zmiatla, že som sa cítila ako motorický analfabet pre ktorého je najväčšia životná výzva navliecť niť do ihly. No bude treba ešte veľa cviku. Bolo to celkom vtipné a aj ostýchavé vidieť ostatné dievčatá pri tak intímnej chvíľke, akou je umývanie zubov. 

Zaujímavé, že to tak stále vnímam. Pre mňa je umývanie zubov stále ako akýsi intímny akt hygieny, ktorý by mal ostať doma, aj keď nie v tej kúpeľni, ale doma. Preto ani to umývanie v tej dopravnej špičke nie je pre mňa asi TOP. Keď si predstavím taký open office, kde pracuje 50 ľudí a každý z nich by sa tam špáral kefkou v ústach. No proste mi to príde maximálne nehygienické a nejak takto som to trochu vnímala aj na inštruktáži. Ja chápem, že sa to inak nedá, ja vnímam všetky pozitíva, ktoré mi to prinieslo, len už si nikdy nechcem umývať zuby kolektívne. Jedine s mojím synom. 

Rozmýšľala som teda, ako a kedy zaradiť doma „veľké“ čistenie zúbkov. Ono 1x denne úplne stačí, ale kedy? Ráno, keď sa všetci ponáhľame, večer, keď sme unavení? Ani jedna táto varianta asi nebude úplne optimálna, celkom by som aj bola zvedavá, ako to robíte vy. Ja som sa rozhodla, že u nás ráno bude také klasické 3-minútové čistenie a to veľké sa bude konať až poobede hodinu po olovrante, 2 hodiny pred večerou, s využitím všetkých dostupných nástrojov, aby sme mali dokonale v rámci možnosti vyčistené zúbky. Len ako to budem robiť v lete a vonku? Myslím, že tento systém si ešte dlho bude hľadať tú zlatú strednú cestu, aby bola aj koza celá aj vlk sýty. Proste tieto zmeny nie sú moc pohodlné, vyžadujú si značné úsilie, odhodlanie a trpezlivosť. Som veľmi zvedavá ako to v konečnom dôsledku dopadne. 

Čo mi ale ešte priniesol tento víkend je MDDr. Mikuš, teda nie mne ale môjmu synovi. Ja som vôbec netušila, že s malým musím v roku absolvovať prvú zubnú prehliadku a vôbec som neuvažovala nad tým, že by som sa mu mala po nejakom zubárovi poobhliadať. Nájsť dobrého zubára nie je ľahké. To, že majú špičkové vybavenie, vám nezaručí, že ste v dobrých rukách a my ako široká verejnosť nemáme veľa prostriedkov na to, aby sme sa vedeli v tomto odbornom kruhu orientovať. Asi len referencie sú to, čo mám dáva nejakú reflexiu a očakávania. Aj keď ani tie nemusia vždy korešpondovať so skutočným stavom. No ale čo tým chcem povedať.Tento mladý pán doktor je veľmi sympatický človek a disponuje darom, ktorým nedisponuje ani jeden môj zubár. A to byť milý na ľudí a deti tak, že to nie je umelé, že keď povie zdrobneninu ako „mamička, dieťatko, zúbky, kefôčka“, nepríde vám to vôbec čudné ani preafektované, a vlastne úplne prirodzené tak, že to k nemu až patrí. Keby mi tento víkend nepriniesol nič iné, len to, že moje dieťa bude chodiť k svojmu zubárovi bez strachu, že tento človek v ňom svojím zjavom dokáže vytvoriť istú dôveru... A že jeho odbornosť je na takej úrovni, že pokiaľ budem ja ako rodič aspoň na 80 % spolupracovať (nič nie je 100 %), moje dieťa v jeho kresle nebude trpieť. Tak som spokojná. 

Na tomto pobyte sme sa dozvedeli ešte strašne veľa ďalších informácií, mám to v hlave, ale strašne ťažko sa mi to hádže na papier, o to ťažšie, že to píšem druhýkrát a, že asi ako ste si všimli, ja som taký slohový pisateľ, že si sem tam celkom uletím. Čo by som však chcela spomenúť je, že je dôležité dávať pozor aj na úrazy. Je veľa rodičov, ktorí čistia svojim deťom zuby tak, že žiaden kaz v puse nemajú, ale potom príde jeden úraz a nešťastie je na svete. Treba si zapisovať kedy a aký uraz sa stal, možno to nevyzerá, ale v konečnom dôsledku môže poškodiť aj ešte nevyrastené, či trvalé zuby pod mliečnymi. Pri trvalých zuboch ak sa stane, že si zub vybijeme, ho nájdime, opláchnime pod studenou vodou, nikdy nechytajme za koreň, a skúsime vložiť späť. A rýchlo utekajme k zubnému lekárovi. 

Inak myslím, že aj toto bolo spomenuté v tejto prednáške, ale, že sú veci, ktoré je dobré sledovať u detičiek. Napríklad Tobiasovi teraz vyšiel prvý zub, horná ľavá jednotka. Od teraz do pol roka by mala vyjsť aj druhá, ak nie mali by sme navštíviť zubného lekára. Vždy do pol roka by mal k zúbku vyjsť jeho symetrický kolega, ak sa tak nestane môžu vzniknúť určité deformity, alebo sa jedná aj o anomálie, kedy zúbok nebol založený a je potrebná korekcia, či spomínané úrazy, ktoré sme si ani nevšimli. Každopádne toto by mal riešiť zubný lekár, ten už vie, aké nám prináša možnosti moderná medicína a určite zvolí najoptimálnejšie riešenie.  

Na prednáškach odzneli ešte dve krásne prirovnania, ktoré u mňa zarezonovali.

1. Keď darujeme svojim deťom zdravé zuby a správne návyky, ako keby ste im k 18. narodeninám darovali auto. 

2. Keď to napriek všetkým dostupným informáciám pokazíme, máme šancu na reparát a nespraviť tie isté chyby pri starostlivosti o trvalé zúbky. 

Je mi jasné, že som vo svojom texte nespomenula všetko, mám toho v hlave ešte veľa, ale proste nestíham, píšem medzi starostlivosťou o krpca a teraz som na neho sama. Takže na záver by som zhrnula taký základ, čo je pre mňa alfou a omegou v starostlivosti o zuby. Na to, aby sme už nikdy nemali kaz potrebujeme správne nástroje, to je v mojom prípade ultra soft curaprox kefka 5460, smart kefka, pretože sa mi ťažko dostáva k zadným zubom, single kefka a medzizubné kefky, ktoré by mi ideálne mal pomôcť vybrať (vymerať) môj dentálny hygienik. S týmto arzenálom a kľudne aj bez zubnej pasty by som si pri správnej technike mala vedieť vyčistiť zuby tak, aby som nemala problémy, ktoré mať nemusím. Na to, aby mi z tej pusy aj voňalo, použijem zubnú pastu a škrabku na jazyk. A nebudem celý deň ládovať do seba dobroty hlava nehlava, ale jesť ako škôlkar. Ostatne, robím to celý život. Aj pitie vody je môj veľký kamarát. 

Takže teraz už len trénovať, trénovať a trénovať. Aby neostalo len pri slovách, ale aj činoch, ktoré budú mať efekt. 

Chcela by som sa ešte poďakovať všetkým zúčastneným, či už z organizačného tímu, alebo dievčatám, ktoré som spoznala. Bolo to veľmi fajn. 

#test_curaprox3  #recenzia

Čítaj celý článok
anduci20
15. apr 2019 Čítané 66x

Ako to začalo? Zapojením sa do súťaže o Wellness víkend s Curaprox&Modrykonik.

Keď som písala komentár ako sa MY staráme o zuby, v kútiku duše som dúfala, že tam pôjdem. A áno vybrali ma, tešila som sa veľmi.

Wellness víkend sa konal v hoteli Patria s výhľadom na Štrbské pleso a z druhej strany na Vysoké Tatry. Hotelu nemám naozaj čo vytknúť. Super oddychový wellness, príjemný personál, gastronomické špeciality, ubytovanie, no proste všetko na jedničku.

Určite sa tam vrátim, ale už s rodinkou.

V maile nám prišiel aj podrobný program.

Piatok bol deň príchodu, takže každá z nás si mohla urobiť vlastný program. Ja som sa prešla okolo Štrbského plesa pokochala krásnou prírodou, užívala ticho a jasné navštívila wellness. Tam som sa už zoznámila so svojou parťáčkami.

Wellness víkend začal večerou, kde sme sa spoznávali, po večeri dali vínko a hrali biliard.

Ešte večer sme sa rozprávali, čo pre boha budeme riešiť na tých prednáškach toľko?

No poviem Vám, bolo o čom a môžem tvrdiť, že by určite bolo ešte o čom.

V sobotu po raňajkách nás už čakal MUDr. Andel a tím Curaprox. Všetky z nás mali na svojich miestach pripravené balíčky na inštruktáž ako aj pre naše malé ratolesti.

Prednášky ubehli strašne rýchlo a striedali sa s praktickou inštruktážou. Prednášky viedli zubní lekári MUDr. Pavol Andel, MMDr. Adam Mikuš dentálna hygienička PhDr. Zuzana Serafinová.

Čo mi Wellness víkend Curaprox&Modrykonik dal?

Obrovské množstvo informácií ako napr. :

 • Zubný kaz je získané  infekčné ochorenie, nie dedičné ochorenie.

Milé tehuľky, snažilky  prevencia je najdôležitejšia. Ako tehotná som sa zúčastnila 2 preventívnych prehliadok u mojej zubárky, stále mi prízvukovala, že mám tak krásne opuchnuté ďasná (zvýšená hladina estrogénu), pričom prízvukovala aby som dôkladne čistila priestor pod ďasnom. 

V oblasti zubného aparátu dochádza k zmnoženiu krvných ciev a následne k zvýšenej priepustnosti ďasien pre škodliviny pochádzajúce z bakteriálneho plaku. Tak dochádza k tehotenskej gingivitíde, zápalu ďasien.

Zápal v ústnej dutine tehotenstvom nezískate, získate ho len nesprávnou hygienou a stravovacími návykmi.

V prvom trimestri sú časté nevoľnosti, zvracanie (po zvracaní si vypláchnite ústa čistou vodou a až po 30 min. si ich vyčistite).

Keď viete, že vo vašich ústach niečo nie je v poriadku, tak malé bábätko NEBOZKAJTE a nedovoľte to ani svojim blízkym.

 • Správna technika čistenia zubov (zubnú kefku držíme ako pero jemne a naklonenú, ideálne pod uhlom 45 stupňov, pričom polovica plochy vlákien by mala byť na zuboch, polovica na ďasnách. Jemnými krúživými pohybmi kefkou pomaly postupujeme od predných zubov po zadné. Používajte len MIERNY tlak. Pri deťoch začíname zadnými hornými zúbkami po predné.

Ústna voda je reklama nevyčistí vám zuby iba zničí baktérie, ale tie dobré.

Čistenie zubnou niťou je fajn, ale keď ti ostane v medzizubných priestoroch “puding” tak ho len pekne prerežeš, ale nevyčistíš. Na to, aby sa dôkladne vyčistili medzizubné priestory, sú najlepšie medzizubné kefky. Svieži dych zaručený.

No a single kefka to je pre mňa novinka a najlepšie z najlepšieho čo mohol CURAPROX vymyslieť. Áno, je to zubná kefka s jemnými a do okrúhla zastrihnutými vláknami, ktorou si zub za zubom dokonale vyčistíte miesta, kde sa zubnou kefkou ťažko dostanete.

Napr. moje decká majú tak hlbokú ryhu v zúbkoch, že doteraz som len čistila plošne. Nedám na ňu dopustiť, je dokonalá. 

Na stránke www.curaprox.sk si viete nájsť všetko podrobne.

Páčilo sa mi, keď MUDr. Andel povedal, že keby sa on dostane na opustený ostrov, vedel by si dôkladne umyť zuby a to akoukoľvek zubnou kefkou. Týmto narážam aj na to, že aj keď prednášajúci spolupracujú s CURAPROX, ani jednému z nich nešlo o propagáciu.

 • Radšej čistiť RAZ a dôkladne ako 3 a viackrát za deň. 

No a čo sa týka detských zúbkov.

Všetky maminky chceme to najlepšie pre svoje deti.

A preto dodržaním týchto základných pilierov zabezpečíte zdravý chrup vášho dieťatka.

 1. Hygiena (čistenie a dočisťovanie do 10 rokov)
 2. Výživa (nie množstvo ale častosť prísunu cukru je škodlivá. Dieťa by sa malo najesť a napiť dosýta a medzi jedlami by mala byť 2 hod.pauza. ŽIADNE medzijedlá a už vôbec sladené nápoje.)
 3. Remineralizácia (Exogénna forma - vo veľkosti hrášku pastu aplikovať na vyčistené zúbky, ak dieťa vie vypľúvať. Endogénna forma - fluoridovaná soľ)
 4. Systematická starostlivosť (návšteva zubného lekára od 6 mesiacov)
 • Muži sú oveľa dôkladnejší pri čistení detských zúbkov. 
 • Neodkladaj čistenie zubov, keď deti zaspia, ukáž im to a dovoľ im vyčistiť svoje.
 • Za zdravie zubov svojich detí sú zodpovední rodičia.

No a čo ma ešte zaujalo?

Projekt Eko Alarm - sa zaoberá zberom kefiek, kefkám Curaprox sa odseknú hlavičky a rúčky sa recyklujú. Zberom sa to ešte nekončí. Z vyzbieraných kefiek sa vyrábajú koše na triedenie odpadu. Super, že? 

Projekt Dental alarm - cieľom tohto projektu je zavedenie pravidelného čistenia zubov v škôlkach a školách, kde hravou formou oboznámujú deti, ako si správne čistiť zúbky, porozumejú dôležitosti starostlivosti o zúbky. Super je to, že do vašej škôlky či školy si môžete pozvať odborníkov, kde vaše detičky, rodičov a ostatných  naučia všetko to, čo sme sa naučili my počas Wellness pobytu.

Pre mňa veľmi zaujímavá téma boli úrazy (ako sa zachovať a čo urobiť v strese). 

1 pomoc mliečne zuby (v prípade vyrazeného zubu):

 • nerobíme nič, pre pokoj pomôže nájsť zub
 • nikdy zub nedávame naspäť.
 • návšteva zubného lekára
 • dieťa sa vyšetrí, urobí sa RTG
 • poučenie rodiča, pravidelné kontroly

1 pomoc trvalé zuby (v prípade vyrazeného zubu):

 • nájdeme zub
 • chytíme ho za korunku, NIE KOREŇ
 • zub opláchneme pod tečúcou studenou vodou 10s , koreň nechytáme
 • ak sa dá: vložiť zub naspäť zahryznúť do gázy,vreckovky.
 • ak sa nedá:studené mlieko, sliny, pod lícom v ústach, z lekárne fyz.roztok, návšteva zubného lekára.

Bol to víkend plný nových informácií, názorných ukážok, skvelých ľudí, zážitkov, relaxu.

Na záver by som sa chcela ešte poďakovať celému tímu Curaprox, lekárom a tímu Modrého koníka.


Ďakujem Vám zo :heart:

Andrea

#test_curaprox3

#recenzia

Čítaj celý článok
luciabol
13. apr 2019 Čítané 33x

Na víkend s #curaproxslovensko som sa náramne tešila, nie len preto, že takéto niečo veľké som ešte nevyhrala (áno, občas sa mi stane, že niečo v nejakej súťaži vyhrám) ale hlavne preto, lebo zuby sú od narodenia našich detí top téma u nás v domácnosti. Ako deti rástli tak nám do kupeľne pribúdali všakovaké pomôcky na správne čistenie zúbkov, kefky, jednozväzkové kefky, medzizubné kefky, ústne vody, pasty od výmyslu sveta dokonca modrý detekčný roztok na odhalenie zubného povlaku! No jedna vec nám stále chýbala... A to bola tá správna technika čistenia zubov.

Darmo máš doma Ferrari, keď nevieš šoférovať, že áno?!


Sama sebe si zuby umyť viem, teda aspoň v to verím, ale tiež ma dobehla moja nevedomosť a po tomto víkende sa medzizubka stala pevnou súčasťou mojej dennej dentálnej hygieny.

No iné kafe je umývať zuby deťom: ono sa to hmýri, neposedí, nemá trpezlivosť, neviete, kde začať, ako silno pritlačiť, či s pastou, či bez atď. Tak nakoniec tie malinké zúbky horkoťažko nejako umyjete, hlavne tam, kde to v rámci možností vidíte a ide sa ďalej... Ach, však to je v pohode, však sú to „len“ mliečne, však moje dieťa nemôže mať pokazené zuby, však moje dieťa nemôže predsa bolieť zub.

A bodaj by to tak bolo, všetkým želám len zdravé malé zúbky, ALE, nás to dobehlo... Staršia dcérka má problémy s kazivosťou zubov aj napriek nášmu zubnému arzenálu a mladšia začína ísť v jej šlapajách, no vďaka tomuto poučnému a zážitkovému víkendu s CURAPROX pevne verím, že to zastavíme a otočíme v náš prospech.

A ako na prednáške povedal skvelý detský zubár MDDr. Mikuš alias doktor Adam: pri detských, mliečnych zuboch sa to dokazilo, netrápte sa, ešte príde čas na reparát... No bude len jeden... A tam si to už naozaj nepokazíme.

A ako motivujem naše deti k čisteniu zubov? Hmm... Bohužiaľ, u nás to bola bolesť. Ale aj pred tým, ako sa tieto patálie začali sme nemali nejaký problém s čistením, deti spolupracovali, lebo videli nás ako si čistíme, od malička mali v rukách kefky v tom čase, keď sme si čistili my a snažili sa umyť si zúbky, samozrejme vždy sme nakoniec prevzali štafetu my dospelí a zúbky sme prešli a dočistili. A dievčatá, čím sú väčšie si pri čistení vymýšlajú aj svoje vlastné variácie

Myslím, že už ste od nás za posledné obdobie čítali toho celkom dosť ako správne čistiť, no viete čo, k téme zubného kazu vám poviem ešte jedno veľké tajomstvo.

Viete vy vlastne, ako vzniká kaz?

Sú potrebné 4 faktory: zuby, baktérie, cukor, čas. A to všetky 4 spolu.

Na zúbkoch žijú baktérie, tak dobré ako aj zlé, a tie papajú stravu – cukor a počas času, keď sa tie zuby nevyčistia, baktérie vylučujú tekutinu a tá ničí našu zubnú sklovinu a tak vzniká kaz... Pardón za trošku infantilný opis, ale proste je to tak :slight_smile:

A prečo som to doteraz nejako netušila? Lebo až na tomto víkende mi to bolo povedané tak nejak laicky: po lopate. Jednoducho, krásne a priamo. A ako tomu všetkému predísť? Čistiť zuby tou správnou technikou (netlačiť príliš na zuby – hrozí zodranie zubnej skloviny, prípadne až ďasien), správnymi pomôckami (mäkká kefka s veľkým počtom štetiniek) a hlavne postarať sa o medzizubné priestory (medzizubná kefka, podľa veľkosti priestoru medzi jednotlivými zubami).

To je všetko, vážení. Žiadne čárymáry fuk. Žiadna veľká veda. Proste každy deň si pekne tie naše poklady v ústach správne vyčistiť a hotovo... Kazy sa proste nevytvoria, v čistých ústach, nie je z čoho.

Prepáčte, že skáčem z témy na tému, no čo mňa osobne ešte veľmi zaujalo je, že firma Curaprox sa veľmi aktívne venuje aj prevencii u detí – ich projekty dentálnej hygieny Dentalalarm (pre škôlky a školy) a Brusher (pre stredné školy), ale zároveň aj udržateľnosti životného prostredia... Nie je veľká veda niečo produkovať ale veda je, sa o to po jeho použití vedieť aj postarať a recyklovať.

Tak u nich vznikol další projekt - Ekolarm a zber kefiek, z ktorých sa vyrábajú plastové koše na zber plastov a papiera. Je naozaj málo takých firiem, ktoré myslia aj na to, čo tu po nich ostane. Veľmi vám fandím a tlieskam milý #curaprox

A na záver, ešte trošku ponaučenia a rozumu. Pokiaľ neviete ako zareagovať pri úraze zubov vašich detí, tu máte dva návody ako na to. No pevne verím, že sa vám to nikdy, nikdy nestane.

Takže milý #curaproxslovensko, ďakujem ešte raz za skvelý, vzdelávací víkend; milí páni doktori, ďakujem za vaše nekonečné poznatky, vašu trpezlivosť a váš dennodenný boj za zdravé zúbky; milé spoluvýherkyne, ďakujem za to, že som vás mohla spoznať a snáď si nájsť aj pár nových kamarátstiev...

A prosím, naozaj nezabudnite na krásne motto, ktoré hovorí za všetko:

VEČNÝ TEDA ČISTÝ, ČISTÝ TEDA VEČNÝ

#test_curaprox3 #recenzia

Čítaj celý článok
lenocka1984 AMBASÁDORKA
12. apr 2019
V skupine https://www.modrykonik.sk/group/9719/?post_id=1... práve súťažíme o tieto kefky #curaprox :thumbsup: Zapojte sa aj vy :wink: #sutaz
Zobraz celú správu
anduci20
Správa bola zmenená 11. apr 2019
Vedeli ste,že prvá návšteva zubného lekára sa doporučuje v 6 mesiacoch dieťaťa?

No ja NIE.

Vždy som mala domnienku, že v dvoch rokoch stačí (poviem vám ešte som s deckami nebola a to majú 3,5 a skoro 2 roky). Normálne sa hanbím po všetkých tých info, ktoré nám #curaprox dal. Veľká vďaka ešte raz.

No, ale čo je DÔLEŽITÉ.
Prvá návšteva je veľkým prínosom pre dieťa ako aj rodiča. Dieťa spoznáva okolie, personál, vybavenie, kreslo. Ukáže zúbky. Žiadne vŕtanie nebodaj trhanie zubov (z toho by malo traumu na celý život). Je to proste taká zoznamka, kým rodič sa dozvedá informácie ohľadom čistenia zúbkov a problémové miesta ktoré je potrebné sledovať a dočisťovať.
Dočisťovanie zubov by malo trvať do 10 roku dieťaťa.
Pri dočisťovaní detských zúbkov sú dôkladnejší muži (toto ešte musím vyskúšať) :thinking:

Vďaka #curaprox_vikend sme mali možnosť sa dozvedieť veľmi veľa užitočných informácií.

Zďaleka to ešte nekončí.

#test_curaprox3


P. S. Už sme sa objednali k zubárke :wink:
Zobraz celú správu
arozaja
10. apr 2019
:wink: Ahoj starý, vitaj nový. Kto? No predsa návyk na umývanie zubov. Značka ani sľuby na obaloch neznamenajú všetok úspech. Darmo nám obaly a marketing produktov sľubuje biele perličky, svieži dych až za hory, keď je chyba v nás a našej ruke. :confused:

Totižto, nie chemické srandičky v tubách a fľaškách, ale jemný krúživý pohyb, trpezlivosť a čas ako sa hovorí "nám ruže prinesú". :rose: :rose:

Moje must have sú tie krásky vpredu od značky #curaprox:

:cherries: kefka 5460 - mäkké, husté štetinky a malá hlavička, aby sa nám s ňou pohodlne krúžilo,
:cherries: pasta BE YOU, ktorej zloženie ma menej desí ako pri iných pastách, aj keď už je to čisto len voňavá záležitosť u mňa,
:cherries: jednozväzková kefka, ktorá je mojou parťáčkou nie len doma, ale po novom aj v aute, v ktorom trávim mega veľa času,
:cherries: no a v neposlednom rade strašiak medzizubné kefky... našli sme si k sebe cestu a už vidím výsledky.

:gem:Jedna taká pikoška a môj postreh :astonished::
Poznáte ten pocit, keď si po celom dni sadnete na gauč, viete, že deti spia a vy si pustíte na pár chvíľ telku. U mňa sa takmer pravideľne ozve potvora Mlsná a ja siaham po dobrotkách a potom ich vidím na stehnách, bokoch a bruchu.
ALE !!! #test_curaprox3 ma naučil, že nie je nutné umývať si zuby len a len v kúpeľni. Keď si takto sedím pred telkou a siahnem radšej po jednozväzkovej kefke, spojí sa príjemné s užitočným. Mám čisté zuby a aj dobrý pocit :slight_smile:
Zobraz celú správu
luciabol
9. apr 2019
#test_curaprox3
Úžasný wellnes vzdelávaci víkend s #curaprox stál brutálne za to. Naučila som sa konečne to, čo mi dlhé roky v dentálnej starostlivosti chýbalo. Dôležitá je hlavne prevencia, aby miesto nej nemuseli nasledovať bolestivé a samozrejme nie lacné dentálne úkony...čistiť, čistiť a čistiť...no to správnou technikou a tými správnymi pomôckami...nič iné za tým nehľadajte, nie je to žiadna jadrová fyzika, je to len správny návyk a pár minút venovaných svojmu zdraviu.
Zuby sú pre nás darom a máme len jedny, tak sa o ne správne starajme a začnime s tým už od mala...
PS: aj vy máte dnes taký krásny jarný farebný a zdravý dník ako ja? :slight_smile:)))
#curaprox
Zobraz celú správu
arozaja
8. apr 2019
#test_curaprox3
Tento #curaprox_vikend bol pre mňa výnimočný. Zažila som 3 dni plné zubných kefiek od výmyslu sveta, nových poznatkov, zábavy v spoločnosti super ľudí. Ale hlavne 3 dni plné užitočných a skvelých prednášok od odborníkov z tímu #curaprox.
Vďaka, že som sa mohla naučiť veľa užitočných tipov a rád, dokonca kopec nepoznaného.
Po príchode domov som bola motivovaná, plná nadšenia a presvedčenia, že komplet návyk čistenia zubov v našej rodine musím prekopať od základov. Deti boli z toho úplne nadšené, no keď prišli otázky môjho syna vedátora :slight_smile:, ostala som v pomykove . Zrazu som si uvedomila, že nemám žiadny obrázok, žiadne video, žiadny model zúbka, na ktorom im to môžem polopatisticky a zrozumiteľne vysvetliť. A tak sa dostala do vývrtky moja kreativita. Zúbkom sa stala sklená miska, povlakom na zúbku kuchynská utierka. A zrazu z toho vznikla krásna hra, ktorá nás zabavila na pár hodín.

Ďakujem, za túto príležitosť #curaprox, lebo som si uvedomila, že najdôležitejšie sú dve veci.
:mouse: prevencia,
:mouse: vytvorenie si návyku
a samozrejme aj
:mouse: technika umývania zubov,
ale tej sa bližšie pozrieme doslova na zúbok v mojich článkoch :slight_smile: už čoskoro.
Zobraz celú správu
arozaja
8. apr 2019 Čítané 29x


Čistenie zúbkov deťom, nie je ani zďaleka taká jednoduchá téma a už tobôž prax. Presvedčila som sa o tom počas víkendu s #curaprox, ktorý bol plný pre mňa neraz úplne neznámych informácií. Zistila som, že proces čistenia zúbkov našim drobcom je hotová veda. 

U nás prebiehalo čistenie zubov poväčšine týmto štýlom:

- moje klasické frázy boli: "Tu sa postav !", "Otvor veľké ústa !", "Nemrv sa!" , 

- bola som netrpezlivá a nervózna, lebo som mala pred očami celý regiment povinností, ktoré ma ešte čakali,

- nervozita sa pomaličky stupňovala a atmosféra často nebola vôbec príjemná,

- nakoniec som bola ako tak spokojná s výsledkom a nahnala deti do postele  aby som mala priestor na svoje veci.

Počas víkendu som však zistila, že to bolo úplne celé zle... Úlohou a snahou mňa či každého jedného rodiča, by malo byť zabezpečenie predovšetkým príjemnej atmosféry pri umývaní zúbkov deťom. 

Prečo? No predsa chceme, aby si tí malí chrobáci vybudovali kladný vzťah k umývaniu zubov ako takému, ale celkovo aby sa im tento rituál vryl pod kožu ako proces príjemný i zároveň potrebný .


Ako teda na to? 

- Musíme si v prvom rade nájsť dostatok času na dieťa. Môžeme túto chvíľu vnímať ako rituál, kedy sme spolu a nič iné nás nevyrušuje a zároveň sa nikam nenáhlime. Nechajme povinnosti na pár minút za dverami.

- Pokiaľ na dieťa tlačíme a náhlime sa, umývanie je často bolestivé, nepríjemné a budujeme u našich detí iba odpor ku kefke (stane sa z nej doslova strašiak).

- Uvedomme si, že tlak na zuby, ktorý vyvíjame vo svojich ústach je iný, ako potrebujú deti. Na to rovnica ani nejaký postup neexistuje. Treba skúšať, trénovať a pýtať sa dieťatka či je mu to príjemné, alebo naopak nie.

- Veľký tlak zbytočne podráždi deťom ďasienka či iné časti sliznice (úst). Prirodzene to spôsobuje opäť nepríjemnú bolesť a ranky, ktoré taktiež nenapomáhajú k vybudovaniu si správneho návyku. Zapamätajme si, že sliznica u detí je veľmi jemná!

- Umývanie zubov by mal byť proces, ktorý prebieha v príjemnom prostredí, nie vždy nutne v kúpeľni. Prečo by malo dieťa nehybne stáť s podivne vykrútenou hlavou dozadu, pritom mať pusinu otvorenú ako vtáčatko, ktoré čaká na potravu? Nebolo by aj pre vás pohodlnejšie byť v polosede na pohodlnom gauči a počúvať príjemnú hudbu alebo audioknihu? 

- Hlavne musíme pamätať na jednu dôležitú vec. Nech je dieťa akokoľvek samostatné, nech má rokov koľko chce, našou snahou by malo byť VŽDY vyčistené zúbky skontrolovať a prípade DOČISTIŤ, pretože #cistezubysanekazia. Veď, kto by nechcel dieťaťu darovať ako dôkaz lásky zdravé zuby? Uvedomme si aj fakt, ktorý som ja doteraz nevnímala. Zúbky 6-tky sú stále, nemenia sa a teda ak sa raz pokazia, pokazené ostanú navždy. 

#test_curaprox3 

Budem rada, ak si prečítate aj ďalšie moje články z tohto víkendu. Nie je nič jednoduchšie pre mňa ako posunúť vám moje poznatky.

Čítaj celý článok
lenocka1984 AMBASÁDORKA
4. apr 2019
Od pondelka som zasa oficiálnou ambasádorkou značky CURAPROX. :dancer::balloon: V skupine Čisté zuby sa nekazia https://www.modrykonik.sk/group/9719/ tak naďalej nájdete užitočné rady, ako sa starať o detské i dospelácke zúbky, no ešte viac súťaží :gift:, testovačky, blogy na témy, ktoré vás zaujímajú a online poradňu, kde na vaše problémy odpovedá detský zubár. Tak šup šup medzi nás! :carrot::carrot::carrot:#curaprox
Zobraz celú správu
lenocka1984 AMBASÁDORKA
17. mar 2019
:gem::gem::gem:CURAPROX už po druhýkrát organizuje vzdelávací wellness vikend pre mamky z Modrého koníka. Naučíte sa, ako sa správne starať o svoje zuby aj zúbky svojich detičiek. Ako ich motivovať k lepšej starostlivosti a zabezpečiť im zdravé zúbky po celý život.
Stretnete TOP odborníkov z oblasti zubného lekárstva a dentálnej hygieny, ktorí sa vám budú venovať. Získate balíčky dentálnej hygieny s CURAPROX produktmi, ktoré využijete aj na praktickú inštruktáž.
Oddýchnete si od detí, manželov a rodinných povinností, spoznáte nových ľudi a strávite príjemný čas vo wellnesse :slight_smile: Chcete sa zapojiť? Vyberáme až 15 z vás a viac informácií o tomto prvom aprílovom víkende, ktorý vám chce Curaprox darovať, nájdete v našej skupine https://www.modrykonik.sk/group/9719/ pod hashtagom #curaprox vikend
Zobraz celú správu
lenocka1984 AMBASÁDORKA
14. feb 2019
Zobraz celú správu
lenocka1984 AMBASÁDORKA
24. jan 2019
Súťaž o všetky tieto pastičky s kefkou #curaprox stále trvá ešte do zajtra! Ktorým trom z vás urobíme radosť tentokrát? :hearts::hearts::hearts:#sutaz #novyrok2019 Info v skupine https://www.modrykonik.sk/group/9719/
Zobraz celú správu
lenocka1984 AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 21. jan 2019
:tada::tada::tada: V skupine Čisté zuby sa nekazia https://www.modrykonik.sk/group/9719/ práve súťažíme o 3 balenia minipastičiek #curaprox Be You vo všetkých prichutiach. Zapojiť sa môžete aj vy do piatku. #sutaz
Zobraz celú správu
anka2103
21. dec 2018
Nečakané darčeky potešia o to viac :heart_eyes:
Ďakujem našej ambasádorke
Čisté zuby sa nekazia @lenocka1984 a @curaprox
#curaprox
Ak ešte nieste v skupinke, pridajte sa :wink: mnoho sa naučíte :blush:
Zobraz celú správu
1mirka1
21. dec 2018
Zobraz celú správu
lenocka1984 AMBASÁDORKA
17. dec 2018
Takto úžasne ma dnes prekvapil vianočný balíček od Curaprox za ambasadorovanie a moderovanie skupiny Čisté zuby sa nekazia! https://www.modrykonik.sk/group/9719/
:gift::christmas_tree:🥰 #vianoce #curaprox Táto spolupráca má veľmi baví. Nie len preto, že ich produktom verím, ale stále sa naučím niečo nové a úprimne, baví má pravidelne robiť radosť aj vám súťažami :tada::innocent: dúfam, že ešte jednu do konca roka stihneme :kissing_heart:
Zobraz celú správu
lenocka1984 AMBASÁDORKA
30. nov 2018
Posledná šanca zapojiť sa do predvianočnej súťaže! :christmas_tree::sparkles:V skupine Čisté zuby sa nekazia https://www.modrykonik.sk/group/9719/ súťažíme o úplne novú hydrisonickú kefku od Curaprox Hydrosonic Ortho v hodnote 189 EUR!!! Končí dnes o polnoci! :thumbsup:#sutaz #curaprox
Zobraz celú správu
lenocka1984 AMBASÁDORKA
14. nov 2018
Podarilo sa vám uchmatnúť si Emmu s pastou Be You od #curaprox zadarmo? Normálne stojí vyše 10 EUR, takže je to veľmi výhodná kúpa časopisu :wink:
Zobraz celú správu
lenocka1984 AMBASÁDORKA
14. okt 2018
Dnes sa hráme s magnetkami na zdravé a nezdravé :carrot::birthday:
Zobraz celú správu
konik_testuje
22. aug 2018 Čítané 2213x vybrali sme

Aktualizácia: farebné pasty [BE YOU.] sme otestovali a celý koník zahalili do farieb. Každý deň do inej, pretože s obľúbeným CURAPROX-om to ani inak nejde. Prečítajte si recenzie žien, ktoré testovali pasty podľa svojej nálady! 

---

Každá ste jedinečná. Nehovoriac o tom, že aj nálady sa niekedy striedajú ako počasie. Vidno to na oblečení, hudbe alebo príspevkoch na sociálnych sieťach. Prečo by to teda v kúpeľni malo byť vždy rovnaké? Aj pomôcky ústnej hygieny môžete mať šité na mieru presne pre vás, pre vašu osobnosť či náladu.

Vyžeňte stereotyp z kúpeľne s novinkou od CURAPROX!

Vitajte pri novom testovaní.

Čo testujeme

Určite si medzi šiestimi pastami BE YOU vyberiete práve tú svoju, či už podľa ovocia, farby alebo jej „nálady“. Svoje zuby tak budete udržiavať zdravé a biele šťavnatým, chutným a hlavne bezpečným spôsobom.

Snívaj

Ste ráno ešte jednou nohou vo vašom poslednom sne a plánujete preleňošiť celé dopoludnie? Je super niekedy sa vykašlať na hektiku dnešnej doby a nechať deň plynúť pomaly... Zasnívajte sa s kombináciou černice a sladkého drievka.

Objavuj

Čo je nové, to je dobré! Aj vy patríte medzi tých, ktorých životom poháňa objavovanie nepoznaných vecí, miest, pocitov? Ak už novou skúsenosťou nie je zubná pasta, ktorej chuť tvorí dobrodružná kombinácia jablka a aloe vera, tak potom už asi nič.

Nakopni sa

Privstali ste si na túru alebo sa chystáte poriadne si zabajkovať? Siahnite po paste, ktorej príchuť aj vzhľad vás nakopnú hneď po vyskočení z postele! Sladké hurmikaki skombinujte s nádychom borievky a zaklincujte to príchuťou gintonicu.

Zažiar

Sú dni, keď jednoducho potrebujete zahviezdiť. Energická kombinácia grapefruitu a citrusového bergamotu vás správne naladí na prvé rande, povzbudí pred pracovným pohovorom či dodá energiu pred vystúpením s kapelou.

Urob si radosť

Šťastie podľa mnohých nie je stav, ale schopnosť. Napríklad schopnosť tešiť sa z každodenných maličkostí. Vychutnajte si radosť zo života s pozitívne naladenou dvojkou broskyňa-marhuľa.

Zamaškrť si

Svet niektorých ľudí sa delí na sladké a nesladké. Filozofická otázka – je možné zamaškrtiť si aj pri umývaní zubov? Pasta s príchuťou červeného melóna vás presvedčí o tom, že áno.

BE YOU sa postará o to, aby si vaše zuby prinavrátili či udržiavali prirodzenú belosť. Vďaka enzýmu glukózová oxidáza, ktorý premieňa cukor na kyslík, čím ich zosvetľuje. Ale tiež vďaka hydroxylapatitu, ktorý vypĺňa mikroskopické trhlinky – v nich by sa zachytával zubný povlak. Hydroxylapatit zároveň spevňuje sklovinu, ktorá je tak odolnejšia voči zubným kazom. Heslom pasty je aj „prirodzenosť nadovšetko“. Namiesto chemikálií v nej preto nájdete mnoho bylinných a rastlinných výťažkov, ktorých antibakteriálne účinky udržujú vaše zuby a ďasná zdravé. Samozrejmosťou je, že neobsahuje agresívne penidlo SLS.

Koho hľadáme

Hľadáme 10 žien, ktoré milujú starať sa o svoje zuby – vedia totiž, že žiarivý úsmev je ich najkrajším doplnkom. Sú zodpovedné k svojmu zdraviu a zároveň si vedia vychutnávať aj každodenné rituály.

Výhodou je, ak vedia fotografovať a majú skvelý písomný prejav.

Ako sa zapojiť

Chcete testovať pastu CURAPROX? Tak napíšte komentár pod náš článok a uveďte v ňom, ktoré tri by ste chceli. Nájdete ich všetky na tomto odkaze. Taktiež nezabudnite popísať svoju bežnú rutinu ústnej hygieny.

Čas na zapojenie máte do nedele 26. 8. a v pondelok 27. 8. vyberieme 10 žien na testovanie. Tie oslovíme internou poštou a odovzdáme im všetky potrebné informácie, aby testovanie prebehlo hladko a farebne.

Prajeme vám krásny týždeň,

konik_testuje

#test_curaprox2

Čítaj celý článok
lenocka1984 AMBASÁDORKA
31. júl 2018 Čítané 335x

Milé dámy a možno aj nejaký ten pán, 

slávnostne oznamujem, že dnešným dňom som dovŕšila rok svojho ambasádorovania pre CURAPROX v obľúbenej skupine Čisté zuby sa nekazia

Ale poznáte tú pesničku Moje telo od Mira Jaroša, kde sa na záver pýta "To je koniec??" a deti vykríknu "Nie!" ? Mimochodom, to je obľúbená pasáž mojej Amálky, tak si to opakujeme aspoň 3x denne. Tak ani teraz nie je zďaleka všetkému koniec

Kto ma sleduje dlhšie už vie, že som maniak na čísla. A tak si zhrňme moje ročné pôsobenie v kocke. Naša skupina sa rozrástla na viac ako 1742 členov. Vaše otázky boli pravidelne zodpovedané zubným lekárom a pomohli sme tak viac ako 100 mamičkám. Zorganizovali sme spolu s tímom z Curaprox14 súťaží a odmenili až 61 výherkýň. Moje články na tému starostlivosti o detské či tie dospelácke zúbky boli prečítané spolu 4 833-krát

Ja sama som sa vďaka školeniam a informáciám od zubného lekára z Curaprox naučila úplne všetko, čo viem o detských zúbkoch a darí sa mi tak udržiavať Amálkin aj svoj chrup zdravý a bez kazov. Vyskúšala som vďaka tomu kopec produktov a stala som sa závislou na medzizubných aj jednozväzkových kefkách. Pritom ešte pred rokom a pól som ani poriadne nevedela, na čo sú. 

Od dnes do konca roka budem teda pokračovať ako moderátorka už existujúcej skupiny Čisté zuby sa nekazia a naďalej budeme spolu s pánom doktorom Adamom Mikušom odpovedať na vaše zvedavé otázky a pomáhať riešiť vaše problémy online. Ak ste si obľúbili značku CURAPROX, v skupine stále nájdete novinky z ich sortimentu ako aj informácie o prebiehajúcich akciách, zľavách a eventoch, kde sa môžete dozvedieť viac o zubnej hygiene. No a samozrejme budú pokračovať aj obľúbené súťaže o kvalitné vecičky tak, ako doteraz. Čiže, ak vás téma zdravých zubov zaujíma, ostaňte v skupine. Ak nie a rozhodnete sa odísť, zvýšite šancu na výhru jej verným členkám. Súťaže prebiehajúce v skupine totiž na blogu už propagovať nebudem

A čo bude potom? Život prináša rôzne prekvapenia, tak prečo by to malo byť tentokrát výnimkou? Ale viac sa dozviete na Nový rok, kedy bude tých noviniek viac... :slight_smile:

Mňa ambasádorovanie pre značku, s ktorou som 100%-ne stotožnená, veľmi obohatilo. Nebolo to vždy ľahké, pretože som počas celého ambasádorovania pracovala na polovičný úvázok, dokončila a vydala knihu a tiež sa aktívne angažovala v organizácii Aj Ty v IT na pomoc dievčatám a ženám na ceste do sveta technológií. Ak však robíme to, čo milujeme, ide to nejako lepšie od ruky. A ak ste z tých mám, pre ktoré je byť "len" mamou a manželkou málo, tak chápete o čom hovorím. :D

Okrem nových poznatkov mi to otvorilo dvere k mnohým zaujímavým ľuďom. Verím, že to malo zmysel a že sme vám ten rok spríjemnili. Nič však nie je také dobré, aby sa nedalo robiť lepšie a preto budem vďačná za váš feedback, čo by ste privítali v budúcnosti, čo by ste zmenili, prípadne zlepšili. Ďakujem vám za priazeň a teším sa na všetky z vás, ktoré sa rozhodnú so mnou zostať. 

Paaa

Lenka xxx

#curaprox 

Link na skupinu: https://www.modrykonik.sk/group/9719/

Čítaj celý článok
lenocka1984 AMBASÁDORKA
30. júl 2018
Dnes večer hráme hru o manželstvo :hearts:️ a nie je vždy jednoduché sa v odpovedi zhodnúť, ani po 12 rokoch spolu. Ale v otázke kefiek v tom máme jasno :smiley: #curaprox skupina https://www.modrykonik.sk/group/9719/
Zobraz celú správu
lenocka1984 AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 26. júl 2018
Táto nafučka nám vydržala, kým si ju moj tatko nepomýlil s tou old school latkovou, čo sme mali za socíku a vydržala 100 rokov. Tak si ju dal na lehatko, sadol si na ňu a csssssss bolo po nej :joy: ale to more by som si ešte kľudne zopakovala... :beach: #curaprox #beyou #challenger
Zobraz celú správu
Strana
Predošlá Strana
Ďalšia