Novinky

#curaprox

lenocka1984
30. nov 2018
Posledná šanca zapojiť sa do predvianočnej súťaže! :christmas_tree::sparkles:V skupine Čisté zuby sa nekazia https://www.modrykonik.sk/group/9719/ súťažíme o úplne novú hydrisonickú kefku od Curaprox Hydrosonic Ortho v hodnote 189 EUR!!! Končí dnes o polnoci! :thumbsup:#sutaz #curaprox
Zobraz celú správu
lenocka1984
14. nov 2018
Podarilo sa vám uchmatnúť si Emmu s pastou Be You od #curaprox zadarmo? Normálne stojí vyše 10 EUR, takže je to veľmi výhodná kúpa časopisu :wink:
Zobraz celú správu
lenocka1984
14. okt 2018
Dnes sa hráme s magnetkami na zdravé a nezdravé :carrot::birthday:
Zobraz celú správu
konik_testuje
22. aug 2018 Čítané 2211x vybrali sme

Aktualizácia: farebné pasty [BE YOU.] sme otestovali a celý koník zahalili do farieb. Každý deň do inej, pretože s obľúbeným CURAPROX-om to ani inak nejde. Prečítajte si recenzie žien, ktoré testovali pasty podľa svojej nálady! 

---

Každá ste jedinečná. Nehovoriac o tom, že aj nálady sa niekedy striedajú ako počasie. Vidno to na oblečení, hudbe alebo príspevkoch na sociálnych sieťach. Prečo by to teda v kúpeľni malo byť vždy rovnaké? Aj pomôcky ústnej hygieny môžete mať šité na mieru presne pre vás, pre vašu osobnosť či náladu.

Vyžeňte stereotyp z kúpeľne s novinkou od CURAPROX!

Vitajte pri novom testovaní.

Čo testujeme

Určite si medzi šiestimi pastami BE YOU vyberiete práve tú svoju, či už podľa ovocia, farby alebo jej „nálady“. Svoje zuby tak budete udržiavať zdravé a biele šťavnatým, chutným a hlavne bezpečným spôsobom.

Snívaj

Ste ráno ešte jednou nohou vo vašom poslednom sne a plánujete preleňošiť celé dopoludnie? Je super niekedy sa vykašlať na hektiku dnešnej doby a nechať deň plynúť pomaly... Zasnívajte sa s kombináciou černice a sladkého drievka.

Objavuj

Čo je nové, to je dobré! Aj vy patríte medzi tých, ktorých životom poháňa objavovanie nepoznaných vecí, miest, pocitov? Ak už novou skúsenosťou nie je zubná pasta, ktorej chuť tvorí dobrodružná kombinácia jablka a aloe vera, tak potom už asi nič.

Nakopni sa

Privstali ste si na túru alebo sa chystáte poriadne si zabajkovať? Siahnite po paste, ktorej príchuť aj vzhľad vás nakopnú hneď po vyskočení z postele! Sladké hurmikaki skombinujte s nádychom borievky a zaklincujte to príchuťou gintonicu.

Zažiar

Sú dni, keď jednoducho potrebujete zahviezdiť. Energická kombinácia grapefruitu a citrusového bergamotu vás správne naladí na prvé rande, povzbudí pred pracovným pohovorom či dodá energiu pred vystúpením s kapelou.

Urob si radosť

Šťastie podľa mnohých nie je stav, ale schopnosť. Napríklad schopnosť tešiť sa z každodenných maličkostí. Vychutnajte si radosť zo života s pozitívne naladenou dvojkou broskyňa-marhuľa.

Zamaškrť si

Svet niektorých ľudí sa delí na sladké a nesladké. Filozofická otázka – je možné zamaškrtiť si aj pri umývaní zubov? Pasta s príchuťou červeného melóna vás presvedčí o tom, že áno.

BE YOU sa postará o to, aby si vaše zuby prinavrátili či udržiavali prirodzenú belosť. Vďaka enzýmu glukózová oxidáza, ktorý premieňa cukor na kyslík, čím ich zosvetľuje. Ale tiež vďaka hydroxylapatitu, ktorý vypĺňa mikroskopické trhlinky – v nich by sa zachytával zubný povlak. Hydroxylapatit zároveň spevňuje sklovinu, ktorá je tak odolnejšia voči zubným kazom. Heslom pasty je aj „prirodzenosť nadovšetko“. Namiesto chemikálií v nej preto nájdete mnoho bylinných a rastlinných výťažkov, ktorých antibakteriálne účinky udržujú vaše zuby a ďasná zdravé. Samozrejmosťou je, že neobsahuje agresívne penidlo SLS.

Koho hľadáme

Hľadáme 10 žien, ktoré milujú starať sa o svoje zuby – vedia totiž, že žiarivý úsmev je ich najkrajším doplnkom. Sú zodpovedné k svojmu zdraviu a zároveň si vedia vychutnávať aj každodenné rituály.

Výhodou je, ak vedia fotografovať a majú skvelý písomný prejav.

Ako sa zapojiť

Chcete testovať pastu CURAPROX? Tak napíšte komentár pod náš článok a uveďte v ňom, ktoré tri by ste chceli. Nájdete ich všetky na tomto odkaze. Taktiež nezabudnite popísať svoju bežnú rutinu ústnej hygieny.

Čas na zapojenie máte do nedele 26. 8. a v pondelok 27. 8. vyberieme 10 žien na testovanie. Tie oslovíme internou poštou a odovzdáme im všetky potrebné informácie, aby testovanie prebehlo hladko a farebne.

Prajeme vám krásny týždeň,

konik_testuje

#test_curaprox2

Čítaj celý článok
lenocka1984
31. júl 2018 Čítané 331x

Milé dámy a možno aj nejaký ten pán, 

slávnostne oznamujem, že dnešným dňom som dovŕšila rok svojho ambasádorovania pre CURAPROX v obľúbenej skupine Čisté zuby sa nekazia

Ale poznáte tú pesničku Moje telo od Mira Jaroša, kde sa na záver pýta "To je koniec??" a deti vykríknu "Nie!" ? Mimochodom, to je obľúbená pasáž mojej Amálky, tak si to opakujeme aspoň 3x denne. Tak ani teraz nie je zďaleka všetkému koniec

Kto ma sleduje dlhšie už vie, že som maniak na čísla. A tak si zhrňme moje ročné pôsobenie v kocke. Naša skupina sa rozrástla na viac ako 1742 členov. Vaše otázky boli pravidelne zodpovedané zubným lekárom a pomohli sme tak viac ako 100 mamičkám. Zorganizovali sme spolu s tímom z Curaprox14 súťaží a odmenili až 61 výherkýň. Moje články na tému starostlivosti o detské či tie dospelácke zúbky boli prečítané spolu 4 833-krát

Ja sama som sa vďaka školeniam a informáciám od zubného lekára z Curaprox naučila úplne všetko, čo viem o detských zúbkoch a darí sa mi tak udržiavať Amálkin aj svoj chrup zdravý a bez kazov. Vyskúšala som vďaka tomu kopec produktov a stala som sa závislou na medzizubných aj jednozväzkových kefkách. Pritom ešte pred rokom a pól som ani poriadne nevedela, na čo sú. 

Od dnes do konca roka budem teda pokračovať ako moderátorka už existujúcej skupiny Čisté zuby sa nekazia a naďalej budeme spolu s pánom doktorom Adamom Mikušom odpovedať na vaše zvedavé otázky a pomáhať riešiť vaše problémy online. Ak ste si obľúbili značku CURAPROX, v skupine stále nájdete novinky z ich sortimentu ako aj informácie o prebiehajúcich akciách, zľavách a eventoch, kde sa môžete dozvedieť viac o zubnej hygiene. No a samozrejme budú pokračovať aj obľúbené súťaže o kvalitné vecičky tak, ako doteraz. Čiže, ak vás téma zdravých zubov zaujíma, ostaňte v skupine. Ak nie a rozhodnete sa odísť, zvýšite šancu na výhru jej verným členkám. Súťaže prebiehajúce v skupine totiž na blogu už propagovať nebudem

A čo bude potom? Život prináša rôzne prekvapenia, tak prečo by to malo byť tentokrát výnimkou? Ale viac sa dozviete na Nový rok, kedy bude tých noviniek viac... :slight_smile:

Mňa ambasádorovanie pre značku, s ktorou som 100%-ne stotožnená, veľmi obohatilo. Nebolo to vždy ľahké, pretože som počas celého ambasádorovania pracovala na polovičný úvázok, dokončila a vydala knihu a tiež sa aktívne angažovala v organizácii Aj Ty v IT na pomoc dievčatám a ženám na ceste do sveta technológií. Ak však robíme to, čo milujeme, ide to nejako lepšie od ruky. A ak ste z tých mám, pre ktoré je byť "len" mamou a manželkou málo, tak chápete o čom hovorím. :D

Okrem nových poznatkov mi to otvorilo dvere k mnohým zaujímavým ľuďom. Verím, že to malo zmysel a že sme vám ten rok spríjemnili. Nič však nie je také dobré, aby sa nedalo robiť lepšie a preto budem vďačná za váš feedback, čo by ste privítali v budúcnosti, čo by ste zmenili, prípadne zlepšili. Ďakujem vám za priazeň a teším sa na všetky z vás, ktoré sa rozhodnú so mnou zostať. 

Paaa

Lenka xxx

#curaprox 

Link na skupinu: https://www.modrykonik.sk/group/9719/

Čítaj celý článok
lenocka1984
30. júl 2018
Dnes večer hráme hru o manželstvo :hearts:️ a nie je vždy jednoduché sa v odpovedi zhodnúť, ani po 12 rokoch spolu. Ale v otázke kefiek v tom máme jasno :smiley: #curaprox skupina https://www.modrykonik.sk/group/9719/
Zobraz celú správu
lenocka1984
Správa bola zmenená 26. júl 2018
Táto nafučka nám vydržala, kým si ju moj tatko nepomýlil s tou old school latkovou, čo sme mali za socíku a vydržala 100 rokov. Tak si ju dal na lehatko, sadol si na ňu a csssssss bolo po nej :joy: ale to more by som si ešte kľudne zopakovala... :beach: #curaprox #beyou #challenger
Zobraz celú správu
lenocka1984
25. júl 2018
Prehliadka v zubnej ambulancii od prvého roka :baby_tone1: je súčasťou starostlivosti o detské zúbky, no realita je žiaľ iná. Zmeniť to snáď pomôže Zubný preukaz dieťaťa, ktorý vytvorila Všeobecná zdravotná poisťovňa spolu so Slovenskou komorou zubných lekárov, v spolupráci s Curaprox.:heart_eyes::clap: Dostanú ho mamičky pri odchode z pôrodnice alebo si ho vezmite z pobočky VSžP.:thumbsup: #curaprox #dentalalarm Viac info v skupine https://www.modrykonik.sk/group/9719/
Zobraz celú správu
lenocka1984
23. júl 2018
Zubná kefka by pre dieťa nemala byť strašiakom, ale prirodzenou súčasťou dňa. A neobmedzujme ju iba na kúpeľňu :wink: #curaprox
Zobraz celú správu
lenocka1984
18. júl 2018
:tada::gift::sun_with_face: SÚŤAŽ KONČÍ DNES!!! :beach_umbrella::watermelon: Podeľte sa s fotkou, ako trávite leto a hrajte o nové limitované zubné kefky CURAPROX z Čičmanskej edície. Ide o prvú limitku, ktorá je okrem CS5460 aj v tvrdšej verzii CS3960. Výherkyne si môžu tvrdosť vybrať. Podmienky súťaže nájdete v skupine https://www.modrykonik.sk/group/9719/ pod hashtagom #sutazleto. :clap::clap::clap: #curaprox #sutaz
Zobraz celú správu
lenocka1984
Správa bola zmenená 17. júl 2018
Vypočujte si inšpiratívny rozhovor z Rána na eFeMku s maliarkou Dominikou Žákovou, ktorá pre #curaprox navrhla limitovanú edíciu kefiek Palette. :heart:
https://shop.curaprox.sk/produkty/227-cs-5460-p...
Obraz v knihe ju motivoval k tomu, aby sa aj ona začala profesionálne venovať umeniu. Vyštudovala maľbu a svoje práce momentálne vystavuje v bratislavskej Slávici. Priblížila svoje vnímanie farieb i prístup k práci, opísala život mladých umelcov a vysvetlila, aké životné presvedčenie stojí za jej dielami. Celý rozhovor o jej netradičnom pohľade na svet a na umenie, ale aj o aktuálnej výstave Vacanze, si môžete vypočuť tu: https://fm.rtvs.sk/rubriky/z-vysielania_fm/1697...
Zobraz celú správu
lenocka1984
17. júl 2018 Čítané 400x

Je to už takmer rok, odkedy na Modrom Koníku vznikla skupina Čisté zuby sa nekazia a ja som sa stala jej moderátorkou a zároveň ambasádorkou mojej obľúbenej značky Curaprox. Hneď na začiatku mi napadlo, že úžasnou pridanou hodnotou skupiny by bolo, keby jej členky mohli klásť otázky, ktoré ich ohľadom zúbkov trápia, priamo do skupiny a popri skúsenostiach od ostatných žien dostávať aj odbornú odpoveď. Curaprox ma v tomto nápade plne podporil a tak od začiatku spolupracujem so zubným lekárom Adamom Mikušom, ktorý sa špecializuje práve na starostlivosť o detské zúbky a prostredníctvom mňa sa vám snaží pomôcť aj online. 

Po roku intenzívneho fungovania čarovného hashtagu #rada_zubneho_lekara  si dovolím povedať, že mám dostatok materiálu na to, aby som vedela zostaviť rebríček starostí so zúbkami, ktoré mamky trápia najčastejšie. A tak, ak aj nie ste zatiaľ v skupine, možno veľakrát opakované rady pomôžu aj vám. Z takmer sto príspevkov, či správ som teda vybrala tie najfrekventovanejšie. 

1. Čierne škvrny na zúbkoch

Hádam najčastejšie trápia mamičky čiernohnedé škvrny na mliečnych zúbkoch ich detí. Zubár im často povie, že sa to nedá odstrániť, ale nevysvetlí, nepoučí. O čo ide? Môže sa jednať o baktériu, ktorá na seba viaže železo a ukladá ho na zuboch, viď obrázok vyššie. Nedá sa to odstrániť natrvalo a aj keď sa to abrazívne zubárovi podarí, za 2-3 týždne je to naspäť. Na trvalých zuboch sa tieto škvrny vyskytujú oveľa zriedkavejšie. Dobrá správa je, že ľudia s touto baktériou majú nižšiu kazivosť zubov.

2. Moje dieťa si odmieta umývať zúbky

Hlavne vtedy, ak na to dieťa nie je zvyknuté od prvého zúbka, so zubnou kefkou sa kamaráti neskôr menej. Už bábätkám sa pusinka vytiera gázičkou, hlavne spodné dva zúbky, už keď len vykukujú, lebo aj na ne pôsobením mlieka číha zubný povlak. Hryzadielko so štetinkami u dojčiat im pomáha zvykať si hrýzť do niečoho kefke podobného. Mnohé mamičky dávajú deťom zubnú kefku na hranie už od pol roka, ideálne s pogumovanou hlavičkou, aby sa nezranilo. Kefka sa tak stáva bežnou súťasťou dňa a aj občasné hryzenie do nej pomáha odstrániť nahromadený povlak. 

Pre staršie detičky je motivačná aj chutná zubná pasta, no neodporúča sa do veku, kým ju dieťa nevie vypľúvať. To je okolo troch rokov. Najlepším spôsobom, ako motivovať deti k čisteniu, je však ísť príkladom. Kvôli svojmu špeciálnemu režimu nás deti nemajú ako postrehnúť s kefkou v ruke a potom nechápu, prečo to očakávame od nich. Využime príležitosť a nechajme ich opakovať po nás. Nech nás vidia čistiť si chrup ráno i večer a nemusíme sa limitovať len na kúpeľňu. Na dokonalo čisté zuby pastu nepotrebujeme, špinavú prácu robia totiž husté štetinky.  

Ak sa malé dieťatko vzpiera, netreba sa nechať odradiť a zúbky mu aj tak vyčistiť. Mne sa občas vzpiera Amálka aj pri prebaľovaní, ale tiež ju nenechám v pokakanej plienke.

Pri tých malých deťoch sme rady za pól minúty - minútu čistenia. Ak si nezvykne na umývanie zubov, je veľká pravdepodobnosť, že v ambulancii, kde mu do pusy pôjde zubár s menej farebnými predmetmi, to bude ešte horšie. Viac informácií k tejto téme nájdete v našej skupine pod hashtagmi #motivacia a #prve_zubky.

3. Žltnú nám trvalé zúbky

Mliečne zuby sú takmer vždy belšie ako tie trvalé, to je úplne ok. Farba zubov nemusí byť ovplyvnená len nánosmi povlaku a pigmentami z jedla. Určuje ju farba dentínu, ktorý je pod sklovinou a tá je daná geneticky. Pre silnú sklovinu je najlepšia vyvážená strava a pasta s obsahom fluoridu. Niekedy sú zúbky žlté pod hrubším nánosom povlaku, lebo rodičia sa spoliehajú, že s nástupom do školy môžu dieťaťu zveriť do rúk aj zodpovednosť za čistenie. Máloktoré je však také zručné, aby si dokázalo umyť zúbky naozaj 100%-ne. Odporúča sa preto dočisťovať deťom chrup aj do veku 10-12 rokov. Jednozväzková kefka je na dočisťovanie zúbkov u malých detí ideálna, lebo má presnejší "zásah", na rozdiel od pogumovanej detskej však treba dávať pozor, aby sme dieťatko neporanili.

Ak si chcete urobiť skúšku správnosti, či čistíte dobre, odporúčam vyskúšať detekčnú vodičku alebo tabletku, ktorá zafarbí povlak na fialovo. Urobte si doma malý pokus a isto sa pritom aj zabavíte. Podľa neho uvidíte, ktoré časti chrupu sú aj po čistení zanesené a vyžadujú viac pozornosti. Väčšinou sú to miesta pri ďasnách, zvnútra a zadné zuby, kam až tak nedovidíme. 

4. Kedy ísť prvý raz k zubárovi či na zubnú hygienu?

"Bola som včera u zubára spýtala som sa, či by som mohla prísť aj s dcérkou, nakoľko má už 1,5 roka. Odpoveď bola: nie, ešte je malá.", toto je skúsenosť viacerých z vás. Niektorí zubári naozaj neberú malé deti. Ideálne je vybrať si takého, ktorý ich nielen vezme, ale má k nim i vzťah a nevystraší ich necitlivým prístupom tak, že sa budú celý život báť sadnúť si do zubárskeho kresla. 

Ministersvo zdravotníctva odporúča prvú návštevu zubára už po dovŕšení prvého roka (pozri Vestník, čiastka 51-53, bod 53). Na prvej návšteve zubár prezrie vykuknuté zúbky a poučí rodiča o správnom čistení, strave a podobne. Áno, už takto malé bábätko totiž môže mať kazy. Najčastejšie sa kazia horné zuby z vnútornej strany, a to preto, že práve tam sa tvorí povlak pri dojčení alebo pití z fľaše a skrytú stranu zúbkov rodičia často nevykefkujú poriadne. Tiež sa tam sliny dostanú ťažsie ako k dolným. 

To, či zubný lekár odporučí dieťa na zubnú hygienu, posúdi podľa stavu chrupu. Sú prípady, kedy pošle aj 3-ročné dieťa, ak je ústna hygiena veľmi zanedbaná a tiež 5-ročné dieťa so zubným kameňom, ktorý aj v tomto malom veku môže vzniknúť zatvrdnutím nečisteného povlaku. Čím skôr sa dieťatko ukáže, tým skôr sa vie zlé čistenie podchytiť. V prípade detí, ktoré si nečistia zuby sami, dostáva rady rodič. No sú deti, ktorých rodičia majú dobré návyky a darí sa im držať zuby svojich detí v takom stave, že zubnú hygienu v tomto veku ešte nepotrebujú. 

Vedeli ste, že deti do 18 rokov majú nárok na dve bezplatné preventívne prehliadky u zubára ročne? Určite ich využite. Niektoré poisťovne dokonca rodičov za poctivé zubné preventívky svojich detí odmeňujú

Netreba však deťom hovoriť, že zubár "nebude NIČ robit". Bude robiť veľa - pozerať do pusinky s nástrojmi, ofukovať či ostrekovať zúbky a možno na chvíľu bude potrebovať aj vŕtačku. Deti, ktorým rodičia hovoria, že sa v ambulancii NIČ nerobí, sú potom vystrašené ešte viac.  Keď sa o zúbky dobre staráte, nemusí však nič z toho bolieť a zubár vie zariadiť, aby nebolelo ani keď už vŕtačka musí zasiahnuť. 

5. Prerezávanie zúbkov je peklo

U niektorých detí je prerezávanie zúbkov také nenápadné, že si rodičia všimnú iba nový zúbok na obzore. No v niektorých prípadoch cesta na svetlo nie je taká hladká. Sprevádzajú ju opuchnuté ďasná, nespavosť, bolesť, plač, teploty, strata apetítu alebo slintanie. Mohutnejší zub sa tlačí cez väčšiu časť kosti, "prerezáva" sa v prípade stoličiek širšia plocha ďasna. Ťažkosti okolo prerezávania sú veľmi individuálne a tie výraznejšie sa odporúčajú diskutovať s pediatrom, aby sa vysoká horúčka, ekzém alebo hnačka nezvaľovala na zúbky. To nie sú prirodzené prejavy rastu zúbkov.

Rodičom a najmä deťom, v tomto období môže veľmi pomôcť chladené hryzadielko, ale v žiadnom prípade nie kadejaké anestetické géliky. Produkty na báze benzokaínu sa nemajú podávať deťom do dvoch rokov. Americký Úrad pre potraviny a lieky neodporúča takým malým deťom podávať ani homeopatické lieky na tíšenie bolesti pri raste zubov, keďže ich účinnosť nebola laboratórne potvrdená a pri testoch viaceré vzorky obsahovali väčšie množstvo toxínov, ako je uvedené na obale. 

6. Používať na detské zúbky medzizubnú kefku? 

Na čo sa nesmie zabúdať pri deťoch, je každodenné čistenie medzizubných priestorov. Osem z desiatich kazov sa totiž tvorí práve medzi zubami. Zubná niť na medzizubné priestory by sa mala používať u všetkých detí aj bábätiek, ktoré nemajú medzi zubami veľké medzierky. Do detskej pusinky sa ľahšie dostaneme flosspickom ️ (šabličkou). Pozor na jej ostrý koniec, ja ho zvyknem odlomiť, ale dieťa by so šabličkou samo manipulovať aj tak nemalo. Rodičia, ktorí sú zruční s medzizubkou (aj sami na sebe), čistia takto medzizubné priestory svojich detí už od troch rokov. Neodporúča sa, aby rodičia čistili zúbky medzizubnou kefkou svojim deťom, ak ju nepoužívajú sami, lebo neovládaju techniku a zvyknú deti "dopichať". Avšak medzizubná kefka alebo tzv. flosspick (dentálna nitka na paličke) je nevyhnutnou súčasťou výbavy na domáce čistenie zubov detí, dvojnásobne u tých, ktoré nosia trvalý strojček. 

Keďže úlohou čistenia zubov je rozrušit nánosy povlaku, je úplne jedno či začneme s kefkou alebo niťou či medzizubkou. Ústna dutina totiž nikdy sterilná nebude. 

Medzizubné kefky nespôsobujú krvácanie ďasien. Naopak, pomáhajú mu predchádzať tým, že zo zuba okolo ďasna odstránia rozkladajúce sa zvyšky jedla, voči ktorému sa ďasno bráni krvácaním. Sama na sebe som vyskúšala, že po 4-5 dňoch čistenia krvácanie zmizlo a medzizubné kazy už nemajú šancu.

7. "Vyhnité" predné zúbky

"Ahoj, prosím o radu, dcérka 2,5-ročná má už vyše roka problém s krúšivými lámavými medovými zubkami, robíme všetko, čo sa dá podľa odporúčania zubára (každý mesiac chodíme na kontrolu), ale ono to stále postupuje, už som zúfalá z toho... Predné 1ky,2ky už má skoro na ďasno a vidím, že aj stoličky majú narušenú sklovinu... je to des...dá sa s tým niečo robiť?" 

Zubné kazy na mliečnych zuboch vedia byť veľmi rýchlo v progrese - ak je stav takýto zlý, žiaľ len čistenie nestačí. Už sa niekedy zastaviť nedá (to je len dobrá nádej). Dieťa možno bude musieť byť ošetrené v celkovej anestéze, záleží na spolupráci a stave. V tomto čase treba dať veľký dôraz na podchytenie stavu stoličiek. Aj keby dieťa malo o predné zuby prísť, tak nech nemá problém so zadnými zubami, tie bude potrebovať dlhšie. Napríklad takému 3,5-ročnému dieťaťu, ak by spolupracovalo, sa môže urobiť pokus o ošetrenie a spravenie výplne. Ale vždy je oveľa lepšie sa tomu správnou starostlivosťou vyhnúť. 

Pozor, nie je to len o čistení, ale aj o výžive a pitnom režime. Ak umývate poctivo, ale dieťa celý deň niečo konzumuje, prípadne popíja sladené nápoje, spôsobuje si nízke pH v ústach a to celý proces len zhoršuje. Medzi jedlami musia byť pauzy a najlepší nápoj nielen pre zdravý chrup, je čistá voda. Biele škvrny na zuboch znamenajú odvápnenú sklovinu - pravdepodobne pozostatok z čias, keď sa dieťa kojilo a zabudlo sa na čistenie. Sklovina sa obnoví - môže sa to zastaviť dôkladným čistením a s pomocou fluoridov v paste. 

Ak ste medzi otázkami nenašli tú svoju, neváhajte a napíšte svoj problém s hashtagom #rada_zubneho_lekara do skupiny Čisté zuby sa nekazia alebo mi napíšte správu. Mnohé z vás mi posielajú aj fotografiu a áno, pomáha to Adamovi posúdiť problém lepšie, ako len zo slovného opisu. Teším sa, že vám vieme takto pomáhať. Vám sa zas za starostlivosť poďakuje raz vaše dieťa, no i vaša peňaženka. 

#curaprox 

Link na skupinu: Čisté zuby sa nekazia 

Viac mojich článkov na tému detských zúbkov:

Čítaj celý článok
lenocka1984
16. júl 2018
Milujete slovenské tradície? :flag_sk: Michaela Bednárová, ktorá stojí za značkou Puojd, navrhla pre #curaprox novú limitovanú edíciu kefiek inšpirovanú Čičmanským vzorom. :thumbsup: Až 5 z vás môže vyhrať balenie limitiek, ak sa zapojí do súťaže - podmienky v skupine https://www.modrykonik.sk/group/9719/ pod tagom #sutazleto Končíme už o 2 dni! :kiss: #sutaz
Zobraz celú správu
lenocka1984
15. júl 2018
:tada::gift::sun_with_face: SÚŤAŽ!!! :beach_umbrella::watermelon: Podeľte sa s fotkou, ako trávite leto a hrajte o nové limitované zubné kefky CURAPROX z Čičmanskej edície. Ide o prvú limitku, ktorá je okrem CS5460 aj v tvrdšej verzii CS3960. Výherkyne si môžu tvrdosť vybrať. Podmienky súťaže nájdete v skupine https://www.modrykonik.sk/group/9719/ pod hashtagom #sutazleto. :clap::clap::clap: #curaprox #sutaz
Zobraz celú správu
lenocka1984
Správa bola zmenená 14. júl 2018
:tada::gift::sun_with_face: SÚŤAŽ!!! :beach_umbrella::watermelon: Páči sa vám nová čičmanská edícia zubných kefiek? Ide o prvú limitku, ktorá je okrem CS5460 aj v tvrdšej verzii CS3960. Výherkyne si môžu tvrdosť vybrať. Podmienky súťaže nájdete v skupine https://www.modrykonik.sk/group/9719/ pod hashtagom #sutazleto. :clap::clap::clap: #curaprox #sutaz
Zobraz celú správu
lenocka1984
9. júl 2018
Boli ste na Pohode? #curaprox tím tam už 9ty rok učil, ako si správne čistiť zuby. Zastavili str sa v #beyou bare? Mohli ste zadarmo ochutnať šťavnaté zubné pasty :strawberry::green_apple::peach::watermelon:
Zobraz celú správu
lenocka1984
8. júl 2018
Máte nejakú otázku na zubného lekára? :man::medical_symbol:️ Má vaše bábätko problém so zúbkami, ďasienkami či umývaním zúbkov? Napíšte do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/9719/ a dostanete odbornú odpoveď! :syringe: #curaprox
Zobraz celú správu
lenocka1984
22. jún 2018
Balíme na dovolenku a #curaprox Be You pasta Explorer nesmie chýbať! Na toto som sa dllllho tešila :wink: #beyou
Zobraz celú správu
lenocka1984
6. jún 2018
Čistíme zúbky aj bábikám :hearts:#prve_zubky #motivacia Chcete vedieť, ako sa vyhnúť zubným kazom vašich detí a ako ich motivovať k čisteniu? Aj to rozoberáme v skupine https://www.modrykonik.sk/group/9719/ , kde na vaše otázky odpovedá detský zubný lekár. #curaprox
Zobraz celú správu
lenocka1984
31. máj 2018
Ktorú pastu chceš otestovať ty? Vyber si, ktorá sa k tebe najviac hodí a zapoj sa do súťaže #beyou, ktorá beží už len do zajtra v skupine https://www.modrykonik.sk/group/9719/ :dango::crown::rainbow: #curaprox #sutaz https://youtu.be/Vfl4O1B04-A
Zobraz celú správu
lenocka1984
Správa bola zmenená 30. máj 2018
CURAPROX založil iniciatívu #ekoalarm , aby naše deti vyrastali v čistom a odpadkami nezamorenom prostredí. :house_with_garden::mountain::deciduous_tree:Nečakané od firmy, ktorá sa zaoberá ústnou hygienou, ale o to väčší dôvod ich milovať! :heart_eyes: https://youtu.be/9myvkzPgVi0 #curaprox #ekovir viac info na webe https://ekoalarm.sk/daruj/
Zobraz celú správu
lenocka1984
29. máj 2018
Dnes testujem pastu CURAPROX Be You Rising Star! Grapefruit a bergamot príchuť je osviežujúca a v kombinácii s mentolom chutí perfektne. #beyou Nezabudnite sa zapojiť do súťaže v skupine https://www.modrykonik.sk/group/9719/ a budete testovať spolu so mnou pastu podľa vášho výberu! :loudspeaker: #sutaz #curaprox
Zobraz celú správu
lenocka1984
28. máj 2018
SÚŤAŽ!! :balloon::gem::fire: Päť z vás získa jednu zo šiestich nových pást švajčiarskej značky CURAPROX. Prečítajte si o nich a samy sa rozhodnite, ktorá sa k vám hodí najviac.https://shop.curaprox.sk/32-zubne-pasty-be-you Do príspevku v skupine https://www.modrykonik.sk/group/9719/ napíšte prečo, pridajte hashtag #beyou a ja spolu s tímom z Curaprox vyberiem päť najlepších odpovedí tento piatok. :hearts:#budsamasebou #sutaz #curaprox
Zobraz celú správu
lenocka1984
28. máj 2018
SÚŤAŽ!! :balloon::gem::fire: Päť z vás získa jednu zo šiestich nových pást švajčiarskej značky CURAPROX. Prečítajte si o nich a samy sa rozhodnite, ktorá sa k vám hodí najviac.https://shop.curaprox.sk/32-zubne-pasty-be-you Do príspevku v skupine https://www.modrykonik.sk/group/9719/ napíšte prečo, pridajte hashtag #beyou a ja spolu s tímom z Curaprox vyberiem päť najlepších odpovedí tento piatok. :hearts:#budsamasebou #sutaz #curaprox
Zobraz celú správu
lenocka1984
Správa bola zmenená 22. máj 2018
Ak môže mať žena viac parfémov - na každú príležitosť iný, tak prečo nie aj viac zubných pást? Rising star, Pure hapiness, Candy lover, Challenger, Daydreamer, Explorer. V každej sa viem nájsť aj ja. :wink: so zubnou kartou kúpite za 9,99 https://shop.curaprox.sk/32-zubne-pasty-be-you a kto sa zapojí, môže jednu tento týždeň aj vyhrať. Info v skupine https://www.modrykonik.sk/group/9719/ čoskoro :heart:#be_you #zubna_karta #curaprox
Zobraz celú správu
sisa_dm
Dnes o 14:15
Do takýchto krásnych vianočných taštičiek si viete u nás zadarmo zabaliť vaše darčeky, ktoré si u nás vyberiete. Ja už som ju dnes využila na túto trend IT UP voňavku :heart_eyes:
Využili ste už túto možnosť?:innocent:
Zobraz celú správu
Strana
Predošlá Strana
Ďalšia