Novinky

#pampers

wayfarer AMBASÁDORKA
18. apr 2019
Ahojte :sunny:

U nás doma momentálne bežíme maratón kiahne - salmonela - kiahne :thermometer_face: Takže tieto sviatky si dávam zaslúžený relax. Plánujem sviatkovať (rozumej dospávať) bez internetu, tak si dovolím popriať vám takto vopred, aby ste si aj vy nastávajúce voľno užili v pohodlí domova a v kruhu tých najbližších 🧡:yellow_heart::green_heart:

Krásnu Veľkú noc vám prajem spolu s #pampers :tulip::tulip:
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
18. apr 2019 Čítané 13x

 "A tak teraz ostáva láska, spánok, zábava, tieto tri; no najväčšia z nich je... spánok."

1. List Pamperským

Lebo spánok je dôležitý. Je prospešný, potrebný a nenahraditeľný. Pre bábätko, aj maminku. Veď, ktorý rodič, by už len nechcel pokojný spánok pre seba i dieťatko. 

V tomto článku vám prinášam odborné rady a tipy pre lepší spánok bábätiek, podľa spánkovej expertky s 25-ročnými skúsenosťami, Jo Tantum, ktorá je zároveň členkou programu Pampers: Láska, spánok, zábava.

 Ako sa vraví, každé bábätko je iné, a na každé platí niečo iné. Jo Tantum počas svojej dlhoročnej praxi v spánkovom poradenstve vytvorila 5 základných kategórií malých "spáčov", a tak vzniklo týchto 5 typov:

HVIEZDICA - ŠKOVRÁNOK - LEŇOCHOD - SOVA - SURIKATA

Nájdete medzi nimi toho svojho? :slight_smile:

1. HVIEZDICA

Spí v polohe hviezdice, budí sa každú chvíľu a neustále má potrebu uisťovať sa, že sme nablízku, a hoci ľahko zaspí, ľahko sa aj opäť zobudí.


K uspávacím pomôckám pre lepší spánok našich "hviezdičiek":

- bavlnená / mušelínová plienka, ktorú máte medzi sebou a bábätkom dostatočne dlho na to, aby "nasiakla" vaše vône, prípadne vaše  nosené "tričko", ktoré necháte spinkať s bábätkom. Známe vône a pachy bábätko ukľudňuje a vedú k pokojnejšiemu spánku.
- naučte sa bábätko uspávať samostatne. Začnite cvičiť počas denného uspávania, sledujte známky únavy a dodržujte pravideľnosť. Vždy bábätko ukladajte na rovnaké miesto.
- mojkáčik - každé dieťatko ma svojho obľúbenca :wink:

2. ŠKOVRÁNOK

Alebo inak "ranné vtáča".

Vstávanie s malým ranostajom o piatej ráno, znie skoro ako "ranná mora". Nikto po nej netúži, a jo Tantum v tomto prípade radí nasledovné: 

- Akustická pomôcka alebo uspávacia aplikácia s upokojujúcimi melódiami, ako napr. šum mora, zvuk dažďa, a pod. Používajte ju pravidelne počas uspávania, takže počas ľahkej fázy spánku, ich melódia ukľudní a pomôže opätovne zaspať.

- Hlaným kľúčom k dobrému spánku je úplne zatmenie v izbe. Pamätajte si, bábätká nevedia, koľko je hodín. Nevedia, že je 5 hodín ráno. Deti majú fázu ľahkého spánku medzi 5:30-6:30 rovnako ako dospelí. To máme ešte z čias, kedy sa vstávalo ešte "so slnkom". Skúste radšej "presvedčiť tmou" vaše dieťa, že je ešte noc, radšej ako mu vytvoriť zvyk skorého ranného vstávania (pokiaľ to samozrejme tak samy nechcete).

3. LEŇOCHOD

Priznajte sa, ktorá z vás je tá šťastná a má doma malého sedmospáča? :slight_smile: Bábätko, čo miluje spánok, a zaspí kedykoľvek a kdekoľvek, či je noc, či deň.


Pri takýchto spáčoch, nie je moc potreba radiť s uspávaním, alebo udržaním v dlhšom spánku. Ale treba byť obozretný, čo je príčinou ich zobudenia. Pravdepodobne to bude nejaký diskomfort dieťatka, napr. v podobe rastu zúbkov, choroby, a pod. Vtedy je dôležité nie len vyriešiť príčinu, ale bábätko si bude vyžadovať určite viac pozornosti, túlenia, dotykov a vyššiu frekvenciu kŕmenia. 

4. SOVA

Častokrát sa zdá, že malé sovy nespia, lebo spánok nepotrebujú.
Pravda je však úplne inde...

- Deti potrebujú veľa spánku. 
- Myslieť si, že keď deťom nedoprajete poobedný spánok budú lepšie spať v noci je mýtus.

- Fakt je, že pravdou je presný opak. Vaše nevyspané bábätko, bude oveľa ťažšie uspávať, častejšie sa bude zobúdzať a často môže nočné prebudenie trvať príliš dlho.
- Bábätká, ktoré sa často budia, nevedia spať v hlbokom spánkovom cykle. 
- Fáza hlbokého spánku je nesmierne dôležitá - závisí od nej napr. aj správny imunitný systém.

Takže, ak máte doma "malú sovu", nechajte si poradiť od Jo Tantum, a doprajte sovičkám lepší spánok :wink:

5. SURIKATA

Malé surikaty, sú na tom podobne ako sovy. Je ale najvyšší čas, zastaviť ich nočné vystrájanie a nekonečné mrvenie. Tak ako pri sovách platí, VŠETKY deti potrebujú dobrý spánok.

- Vezmite im vietor z plachiet a nájdite si svoju uspávaciu rutinu. Hodinu pred spaním stlmte svetlá, zvuky, a venujte sa ukľudňujúcim aktivitám, ako kúpeľ, rozprávanie, kŕmenie,
- Hoci sa surikaty zdajú, že unavené nie sú, pravdou je, že sú unavené až príliš.
- V prípade, že majú nedostatok denného alebo nočného spánku, reagujú presne ako dospelí, s nervozitou hľadajú svoje pohodlie. Ich myseľ rovnako ako telo je prestimulované, a kedykoľvek sa môžu zrútiť od náhlej únavy.

Doprajte preto svojej surikate čo najviac spánku a pohodlia zároveň. Pokiaľ si nie ste istí, či správne obliekate svoje bábätká na nočný spánok, možno vám pomôže táto prehľadná tabuľka:

        K pohodlnému spánku bezpochyby patrí aj spoľahlivá plienka. Pocit vlhkosti, či potreba prebaľovať bábätko viac krát za noc, určite neprispieva k dobrým spánkovým návykom.

        Spoločnosť Pampers neustále inovuje svoje plienky, a to aj v snahe zabezpečiť, čo najpohodlnejší a ničím nerušený spánok bábätka. V Británií až 88 % rodičov odporúča práve plienky Pampers Baby Dry, ako najlepšiu voľbu. Aj u nás nedávno prebehli certifikované testy, v ktorých sa plienky Pampers Baby Dry, stali jednoznačným víťazom.

 (Viac o dTeste v článku: https://www.modrykonik.sk/blog/wayfarer/article/dtest-plienky-pampers-active-baby-dry-s-2kcmxe/)

Zaujal Vás článok? Našli ste si medzi 5 postavičkami od Jo Tantum aj toho svojho nespáča? :slight_smile: Ja som veru doma mala hviezdicu, a musím uznať, že mnohé tipy pomohli aj nám, tak pevne verím, že bude článok nápomocný aj ďalej :wink:

Ak Vás téma spánku zaujala, odporúčam tiež článok SPÁNOK: Mýty vs. fakty od Agnieszka Piotrowska z DobraNocka, ktorý nájdete tu: https://www.modrykonik.sk/blog/wayfarer/article/spanok-myty-vs-fakty-2f515h/

Alebo sa prídite podeliť o vaše rady, tipy skúsenosti ku nám do skupinky Pampers:

https://www.modrykonik.sk/group/10261/

Spánku zdar!

Radka

#pampers #spanok #jotantum #babydry

Čítaj celý článok
wayfarer AMBASÁDORKA
15. apr 2019
Dobré ránko s Pampers :sunny:

#srdiecka :blue_heart::blue_heart::blue_heart:

Nové vlhčené obrúsky Pampers aqua Pure:
:sweat_drops: 99% voda
:seedling: organická bavlna
:star:️ % parfume & alcohol

:point_right: 3:blue_heart: poteším každého, kto nájde rozdiel medzi obrázkami :upside_down:

#pampers
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
11. apr 2019
Dobré ránko s Pampers :sunny:

:blue_heart::blue_heart::blue_heart: #srdiecka

Medzi obrázkami 1-2-3-4 je jeden iný, nájdeš ktorý? :slight_smile::upside_down::slight_smile::slight_smile:

#pampers
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
10. apr 2019
Naša naj:heart_eyes: ulica na jar :white_sun_rain_cloud:

V tomto počasí nás ani #pampers nezachráni :sweat_drops: 5min vonku, a už máme mokrú prďolu :person_tipping_hand::female_sign:️ Asi by to chcelo tie nohavice do dažďa, ale nejak stále váham, či nebude viac spotená ako morká v tom... akú máte skúsenosť? Rada si nechám poradiť :pray_tone1:
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
9. apr 2019
Dobré ránko s Pampers :sunny:

#srdiecka :blue_heart::blue_heart::blue_heart:

Na obrázku sú nové plienky Pampers Pure protection. Koľko rozdielov medzi nimi nájdeš? 🧐

#pampers #pure
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
1. apr 2019
Dobré ránko s Pampers :sunny:

:blue_heart::blue_heart::blue_heart: #srdiecka

Témou mesiaca apríl budú novinky zo sveta Pampers. Jednou z nich je aj Pampers Pure. Je to úplne nová generácia plienok, ktoré sú určené pre všetky bábätká moderných maminiek. Ich špeciálna povrchová vrstva Pampers alarm app, umožňuje všetkým rodičom sledovať obsah plienky priamo cez mobilnú aplikáciu, ktorá nie len upozorní a navrhne výmenu plienky, ale dokáže vykonať pH rozbor moču :calling: :tada::tada::tada:

Moja otázka za :blue_heart:5:blue_heart:
Kto stále nevyrástol z prvoaprílových žartíkov tak ako ja, hláste sa v komentári, a ja vám pošlem 5 veselých :blue_heart: :sunglasses:

#pampers
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 26. mar 2019
:blue_heart::blue_heart::blue_heart::blue_heart: #srdiecka

HVIEZDICA - LEŇOCHOD - ŠKOVRÁNOK - SOVA - SURIKATA ? :sleeping:

Spoznali ste v popise pod fotkami svoje >>nespiace bábätko?<< Napíšte do komentára, ktoré, a ja všetkým nevyspatým mamám pošlem pre radosť > :blue_heart: ...a rovno 5 :slight_smile:

Ja som mala doma 100 %tnú hviezdicu. Ale odkedy som tento mesiac venovala všetku svoju pozornosť téme spánku, musím povedať, že tipy na lepší spánok od Jo Tantum a rady od Agnieszky Piotrowskej nám TAAAAKTO pomohli, a ja mám po roku a 7 mesiacoch, už skoro dva týždne celonočne spiace dieťa! A to by moje susedy vedeli rozprávať, že s našim spánkom to bola naozaj tragédia :see_no_evil:

Tak pokiaľ sa aj vy trápite s uspávaním, či častým budením bábätka snáď pár tipov z Akadémie Spánku Pampers pomôže aj vám :wink:

Viac k jednotlivým typom u nás v skupine Pampers: https://www.modrykonik.sk/group/10261/

Článok Spánok: Mýty vs. fakty, nájdete tu: https://www.modrykonik.sk/blog/wayfarer/article...

Dobrú :slight_smile:

#pampers #spanok #akademiaspanku
Zobraz celú správu
(5 fotiek)
wayfarer AMBASÁDORKA
19. mar 2019
Dobré ránko s Pampers :sunny:

:blue_heart::blue_heart::blue_heart: #srdiecka

Na obrázku je jeden rozdiel - nájdeš ho? :wink:

#pampers #pants
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
13. mar 2019 Čítané 157x

1. Mýtus: “Čím je dieťa viac vyčerpané, tým je lepší spánok”

Fakt: Príliš veľa bdelého času (spôsobeného nedostatkom spánku), alebo príliš neskoré ukladanie na nočný spánok, spúšťa v tele hormonálnu odpoveď, zvyšuje hladinu adrenalínu a kortizolu. V dôsledku toho, aj napriek ťažkej únave, dieťa zostáva aktívne a bdelé, a súčasne tento chemický vyvolaný stav bdelosti zabraňuje tomu, aby sa dieťa ukľudnilo a zaspalo.

(Istotne každá z nás sme spravili minimálne raz tú chybu, kedy sme "prepásli uspávaciu hodinku", a naše unavené deti chytili tzv. druhý dych. Druhý - nervózno - trucovito - nekonečný dych. Vyčerpané dieťa naozaj nevie zaspať. Súhlasíte?)

2. Mýtus: “Moje dieťa prespí noc, ak ho namiesto dojčenia nakrmím napr. kašou”

Fakt: Neexistuje žiadna súvislosť medzi schopnosťou spať cez noc bez dlhšieho prebudenia a zavádzaním tuhých látok do stravy dieťaťa. Ako často a ako dlho sa dieťa prebúdza v noci, závisí od vývoja jeho cirkadiánneho (biologického)  rytmu, ako aj od hygieny spánku, rituálov, spánkových podmienok a oblečenia, vrátane typu plienky, techniky spánku, atď.

(Z mojej osobnej skúsenosti, pri prikrmovaní kašou na večeru som pri oboch deťoch neregistrovala žiadne zlepšenie v lepšom spánku. To nastalo až, žiaľ, pri plnom odstavení, kedy mi obe deti do týždňa od odstavenia prespali celú noc.)

3. Mýtus: “Bábätko spí najlepšie medzi svojimi rodičmi”

Fakt: Neexistuje univerzálne alebo najlepšie riešenie, pokiaľ ide o miesto na spanie pre dieťa. Keďže deti a ich rodičia majú odlišné temperamenty, preferencie, dynamiku a domácu konfiguráciu, každá rodina by si mala vybrať spací model, ktorý umožní všetkým členom rodiny mať dobrý spánok a cítiť sa pohodlne.

(Ja už len podčiarknem to >všetkým členom rodiny< teda spoločné spanie by nemalo vyhovovať len bábätku, ale aj rodičom. Spánok potrebujeme všetci rovnako. Lebo čo je horšie ako nevyspaté dieťa? Nevyspatá mama. Tak.)

4. Mýtus: “Deti potrebujú úplné ticho na spánok”

Fakt: Rovnako ako dospelí, aj deti majú rozdielnu sluchovú citlivosť a v dôsledku toho rôzne úrovne tolerancie šumu počas spánku. Snaha nechať dieťa spať v absolútnom tichu prináša konštantnú frustráciu z potreby zablokovať všetok hluk. Zároveň takáto snaha znepríjemňuje fungovanie ostatným členom domácnosti, aby fungovali normálne. Väčšine detí nevadí mierny zvuk v domácnosti, ak spali s hlukom od začiatku. Napr. s dverami v spálni, ktoré sú mierne otvorené.

(Pre mňa najhoršia predstava čo sa detského spánku týka je >nekonečné uspávanie< Potichu a nečinne ležať hodinu vedľa malého tvrdohlavca, nie je zrovna želaná forma relaxu. 1 hodina denne, to je 365 hodín ročne. To je niečo cez 15 dní, slovom pätnásť, premrhaných dní v roku. Pri druhom dieťati to už bolo pre mňa psychicky neúnosné a teraz to robím úplne inak. Malú uložím do postieľky. Aby ju do ticha v spálni nerušili vonkajšie zvuky z obývačky, pustím si tlmene hudbu na telefóne. Toto je zároveň aj môj relax. Popočúvam si hudbu a malá do 10 minút spí. Niekedy využívam aj uspávanky z youtube, ktoré nechám v spálni hrať aj počas spánku, najmä keď si potrebujem večer ešte navariť.)

5. Mýtus: “Všetky deti vyrastú zo svojich spánkových problémov”

Fakt: Keď väčšina detí vyrastie, zažíva menej problémov so spánkom, chápaných ako ťažkosti so zaspávaním alebo častým prebúdzaním. Niektoré deti však naďalej zaznamenávajú problémy, ktoré sú zvyčajne spôsobené nedostatočnou hygienou spánku, v predškolskom a školskom veku a niekedy až do dospelosti.

(Spánok je proste dôležitý. Je potrebný. V každom veku a za každých okolností. Často sa ako rodičia sústredíme na veci ako napr. čo zdravé uvaríme, ako správne oblečieme, obujeme, akú hračku kúpime, ako vychováme... Stále sa však málo hovorí o tom, ako správne naučíme dieťa spať. Pritom je to rovnako dôležité.)

Mýty a fakty pre Pampers vypracovala Agnieszka Piotrowska z DobraNocka.

Ak vás zaujala téma spánku a chcete sa dozvedieť viac, prípade sa podeliť o vlastné skúsenosti, neváhajte navštíviť našu skupinu Pampers: https://www.modrykonik.sk/group/10261/

alebo komentujte priamo pod článok - teším sa na všetky vaše príspevky :wink:

Dobrú noc :slight_smile:

Radka

(Viac k téme spánku od Pampers nájdete aj tu: https://www.pampers.cz/novorozenec/spanek) #pampers

Čítaj celý článok
wayfarer AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 13. mar 2019
Téma mesiaca :last_quarter_moon_with_face:SPÁNOK:last_quarter_moon_with_face:

Aká je vaša obľúbená uspávanka? >> :heart:

>> https://www.modrykonik.sk/group/10261/

#pampers #srdiecka
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
11. mar 2019
Dobré ráno s Pampers :sunny:️ POKUS ČÍSLO DVA :sweat_smile: (omylom som nahrala predchádzajúci obrázok bez rozdielov :see_no_evil::see_no_evil: )

#srdiecka :blue_heart::blue_heart::blue_heart:

Na dnešné pondelkové ráno, som si pre vás pripravila "pátračku po rozdieloch"
Hľadajte pozorne a napíšte, koľko rozdielov ste našli :clap: (Zrkadlové otočenie sa nepočíta:slight_smile:

:last_quarter_moon_with_face:V skupine stále prebieha téma spánku :last_quarter_moon_with_face:>> https://www.modrykonik.sk/group/10261/

#pampers
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
7. mar 2019
Aj vaše bábätko spí v polohe ala "hviezdica" ?
Neustále sa prebúdza a potrebuje sa uisťovať, že ste nablízku?

Ak vás zaujíma pár tipov na lepší spánok od uznávanej spánkovej odborníčky Jo Tantum, srdečne vás pozývam do našej skupiny Pampers, kde sa tento mesiac venujem téme SPÁNKU: https://www.modrykonik.sk/group/10261/

#pampers #spanok
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
6. mar 2019
#srdiecka :blue_heart::blue_heart::blue_heart:

Témou mesiaca marec je :last_quarter_moon_with_face:spánok :last_quarter_moon_with_face:

"Láska, spánok, zábava", je jedným z hlavných hesiel Pampers. Kvalitný a ničím nerušený spánok považuje Pampers za dôležitý atribút v zdravom vývoji každého dieťatka. Jednou z hlavných spánkových odborníčok je nepochybne ______ . Pre Pampers vypracovala "5 typov malých spáčov", ktoré vám nasledujúce dni predstavím :last_quarter_moon_with_face:Viete ako sa táto spánková expertka volá?

Napíšte do komentára meno a ja vás poteším :blue_heart::blue_heart::blue_heart: :wink:

Správnu odpoveď nájdete v skupine: https://www.modrykonik.sk/group/10261/

#pampers
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
5. mar 2019
Dobré ráno s Pampers :sunny:

#srdiecka :blue_heart::blue_heart::blue_heart:

Hlavnou témou mesiaca marec bude ________ ?
Správnu odpoveď doplň do komentára a ja ťa poteším :blue_heart:
Ak ťa téma zaujala, sleduj môj profil a nezabudni ani na našu skupinku Pampers: https://www.modrykonik.sk/group/10261/

#pampers
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
22. feb 2019
Dobré ráno s Pampers :sunny:

#srdiecka :blue_heart::blue_heart::blue_heart:

Do jedného zo štvorice obrázkov Pampers Pants, sa primiešalo jedno malé ružové :sparkling_heart: Nájdeš ho? :wink:

Zoradenie obrázkov:
A B
C D

#pampers
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
19. feb 2019
Dobré ránko s Pampers :sunny:

:blue_heart: :blue_heart: :blue_heart: srdiečkové pexeso :blue_heart: :blue_heart: :blue_heart:

Na obrázku sú výrobky Pampers:
Premium Care (veľkosť 1, 3 a 5)
Active Baby Dry (veľkosť 4)
Baby Dry (veľkosť 6+ a 7)

Napíš, ktorému výrobku Pampers chýba dvojica a ja vás rada poteším :blue_heart::blue_heart::blue_heart:

Skupina: https://www.modrykonik.sk/group/10261/

#pampers #srdiecka
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
18. feb 2019
Dobré ránko s Pampers :sunny:

#srdiecka :blue_heart::blue_heart::blue_heart:

Dnes trošku netradične, správnu odpoveď budete hľadať v článku: https://www.modrykonik.sk/blog/wayfarer/article...

Otázka za srdiečka: Koľko druhov plienok porovnávali laboratórni experti a rodičia, vo veľkom teste plienok magazínu dTestu, v ktorom Pampers Active Baby Dry obsadili 1.miesto?

#pampers
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
14. feb 2019
Večerné srdénka :blue_heart::blue_heart::blue_heart:

Lebo je Valentín a mne dnes deti celý deň poslúchali..., a tú teplú kávu počítam ako najkrajšiu Valentínku aká mohla prísť :heart_eyes:

Tak sa s vami o svoju dobrú náladu podelím dnes ešte raz > cez #srdiecka

Pampers logo sa rokmi menilo, ktoré je podla vás naj? :slight_smile:

Zároveň vás pozývam do skupiny, kde dnes posielam :blue_heart::green_heart::yellow_heart:🧡:heart:️ 30:heart:️🧡:yellow_heart::green_heart::blue_heart: za kúsok kreatívneho Valentína :wink: :point_right: https://www.modrykonik.sk/group/10261/

#pampers
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
14. feb 2019
Dobré ránko s Pampers :sunny:

Dnes o #srdiecka :blue_heart::blue_heart::blue_heart: nebude núdza :wink:

:blue_heart:10:blue_heart: Podeľte sa do komentára, ktoré sú vaše "naj Pampersky" a ja vás dnes poteším 10-timi srdiečkami.

:blue_heart::green_heart::yellow_heart:🧡:heart:️ 30:heart:️🧡:yellow_heart::green_heart::blue_heart:
Posielam v skupine :point_right: https://www.modrykonik.sk/group/10261/

Prajem krásneho Valentína :tulip:

#pampers
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
13. feb 2019 Čítané 43x

            Jednorazové plienky patria k základnej výbave novopečených rodičov. Na trhu existuje veľký výber jednorazových plienok a nemusí byť jednoduché nájsť tie najlepšie. Samotný výber nie je vôbec jednoduchý a rodičia sa častokrát zvyknú spoliehať na internetové diskusie, alebo garancie jednotlivých značiek výrobkov. Jedným z dôveryhodných zdrojov informácií je renomovaný časopis dTest, ktorý sa venuje nezávislému testovaniu výrobkov a v jeho novembrovom čísle (11/2018) sa zameral na testovanie práve jednorazových plienok. V testovaní sa nespoliehal iba na laboratórne prostredie, ale oslovil taktiež rodiny, ktoré sa testovania zúčastnili, nakoľko anketa facebookového profilu dTest jasne vypovedá o tom, že jednorazové plienky nakupuje až 84% rodičov. Testovali spolu 15 značiek jednorazových plienok vo veľkosti 4 pre deti v rozmedzí hmotnosti 7-18 kilogramov. Celkovo prebiehalo testovanie v 30-tich domácnostiach (dievčatá a chlapci boli v zastúpení 1:1)

            Test jednorazových plienok prebiehal v dvoch rovinách:    

1. Laboratórne testy sa zamerali na schopnosť absorpcie, ktorá je jedna z najdôležitejších vlastností plienky. Laboratórnych expertov aj rodičov zaujímalo, či sa dá na plienky spoľahnúť nie len cez deň, ale aj v noci. V dTestu sa okrem iného hodnotilo, ako rýchlo dokážu plienky vsakovať tekutinu, ako dobre ju dokážu uadržať a nakoľko zabraňujú jej úniku. Plienky Pampers Active Baby-Dry zaznamenali pri meraní rýchlosti absorpcie až 10-x rýchlejšie sanie v porovnaní s plienkami na chvoste tabuľky.

2. Použitie v praxi - únik tekutiny mimo plienku a schopnosť plienky udržať tekutinu, je bezpochyby jeden z hlavných faktorov, ktorým sa rodičia pri kúpe plienok riadia. Na domáce testovanie obdržali rodičia vzorky všetkých 15-tich plienok, ktoré ich deti používali 3 dni a 3 noci. Rodičia boli všeobecne v hodnotení plienok miernejší v porovnaní s laboratórnymi odborníkmi, ale čo sa týkalo víťaza testu, boli takmer za jedno.

Výslednú známku testu ovplyvnil aj faktor, či sa môžu jednotlivé plienky pochváliť aj zložením bez nežiadúcich látok. Naopak v domácnostiach sa testovali vlastnosti typu, jednoduchosť zapínania, prebaľovania, priedušnosť plienok, absorpcia cez deň a v noci, taktiež to, či sa plienka dokáže prispôsobiť telu dieťatka, a či nedráždi detskú pokožku. Z chemickej analýzi v laboratóriu bol preukázaný obsah nežiaducich látok v dvoch značkách jednorazových plienok (!!!) - v ktorých boli nájdené stopové prvky glyfosátu.

Z celkového hodnotenia získali plienky Pampers Baby Active-Dry, vyrobené v Maďarsku, 90% a stali sa tak víťazom testu. V tesnom závese a teda na druhom  mieste sa umiestnili plienky Pampers Baby Active-Dry, vyrobené v Poľsku, ktoré v teste dosiahli 88%.

Už viac ako 50 rokov rodičia v starostlivosti o svoje dieťa dôverujú Pampers. Každý deň viac než 25 miliónov detí v 100 zemí po celom svete nosí plienky tejto značky, ktorá ponúka kompletný sortiment plienok, obrúskov a plienkových nohavičiek určených k ochrane a pohodliu pre každú fázu vývoja dieťaťa. Navštívte webové stránky www.pampers.com alebo www.pampers.cz , alebo sa pridajte do našej Pampers skupiny: https://www.modrykonik.sk/group/10261/, kde sa dozviete viac informácií o produktoch Pampers a nájdete tipy a informácie o tom, ako vaše dieťa získa maximum zo spánku, hry a lásky.

Viac k článku nájdete tu:

https://www.pampers.cz/kojenec/plenky/clanek/dtest

Reportáž dTest:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-cerne-ovce/218452801081120/0/61909-detske-pleny/

A časopis dTest 11/2018

#pampers

Čítaj celý článok
wayfarer AMBASÁDORKA
13. feb 2019
Dobré ránko s Pampers :sunny:

#srdiecka :blue_heart::blue_heart::blue_heart:

Na obrázku je 6x balenie vlhčených obrúskov Pampers Sensitive. Jeden je však iný. Nájdeš ktorý? :slight_smile::upside_down::slight_smile::slight_smile:

#pampers
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
Správa bola zmenená 11. feb 2019
Dobré ránko s Pampers :sunny:

#srdiecka :blue_heart::blue_heart::blue_heart:

Na obrázku som si pre vás pripravila >niekoľko rozdielov< Uhádneš koľko ich je? :slight_smile: (otočenie sa nepočíta :upside_down:slight_smile:

#pampers
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
8. feb 2019
Dobré ránko s Pampers :sunny:

#srdiecka :blue_heart::blue_heart::blue_heart:

Na obrázku je jeden rozdieľ, nájdeš ho?
:slight_smile::slight_smile::upside_down::slight_smile:

#pampers
Zobraz celú správu
wayfarer AMBASÁDORKA
4. feb 2019
Dobré ránko s Pampers :sunny:

#srdiecka :blue_heart::blue_heart::blue_heart:

Vrchná >>sieťka<< špeciálne vyvinutá na absorbciu riedkej stolice do jadra plienky, patrí plienkam Pampers :

A: Active Baby
B: Sleep & Play
C: Premium Care
:question:

Správnu odpoveď nájdete aj v článku: https://www.modrykonik.sk/blog/wayfarer/article...

#pampers
Zobraz celú správu
Strana
Predošlá Strana
Ďalšia