Novinky

#recenzia

matta308
2. jan 2019 Čítané 1479x

... a nielen tričká. :slight_smile: Do sušičky som ládovala všetko bez ohľadu na odporúčania na štítkoch, okrem funkčného prádla a vlny (lebo to by ma asi manžel dorazil, keby sa mu niečo náhodou zbehlo :slight_smile:

Najprv si ju predstavme -  LG RC81U2AV3W. Názov má síce hodný označenia "jazykolam", hlavu si však pri jej používaní lámať nebudete :slight_smile: Inštalácia bola maximálne jednoduchá (pichneš do elektriny a fičí :slight_smile: ) a ovládanie taktiež zvládne každý.

Ako je vidieť aj na fotke, naplniť ju môžeme až 8 kilami prádla. A to vám teda poviem, že sa do nej zmestia dve moje práčky :slight_smile: Na foto nižšie je jedna plná práčka s kapacitou 6kg, takže bubon je naozaj objemný.

Objemná je aj nádobka na vodu, takže sa nemusíte trápiť vylievaním po každom sušení, i keď u mňa sa to už stalo akýmsi rituálom. Sušička umožňuje aj napojenie na odpad, takže ak túto možnosť využijete, nemusí vás nádobka na vodu vôbec trápiť.

Keď sme už zabrdli do údržby sušičky, zastavím sa aj pri filtri, v ktorom sa zhromažďuje tzv. textilný prach, vlasy, chlpy domácich miláčikov... no proste všetko, čo na prádlo nepatrí :slight_smile: Na foto je odfotený obsah filtra po sušení jednej práčky, takže taktiež by teoreticky nevyžadoval čistenie po každom cykle, výrobca však čistenie odporúča pred každým cyklom, kvôli zníženiu spotreby energie.

Technické veci už máme zmáknuté, tak sa mrknime na programy, funkcie a v neposlednom rade to najdôležitejšie - výsledky.

Základné programy vidíme na obrázku. Priznávam, že vo väčšine prípadov som používala programy naľavo. Najčastejšie som používala programy bavlna a zmiešané prádlo. Obľúbila som si najmä druhý menovaný, vďaka jeho univerzálnosti a krátkemu času sušenia (1h10min). Na programe pokrývky som sušila prehoz na posteľ, dosť veľký a ťažký a teda, z pôvodného času sušenia 2h55min, sa stal takmer dvojnásobný. Z toho nám vyplýva schopnosť sušičky prispôsobiť si čas sušenia podľa úrovne vlhkosti prádla. Program pre alergikov nám sľubuje zničenie 99,9% alergénov, čoho pravdivosť síce neviem potvrdiť, ale utvrdzuje ma v tom vcelku dlhý čas sušenia - rovné 3 hodiny. Rýchly 30 minútový program u mňa nenašiel využitie, pretože po vybratí muselo ísť prádlo tak či onak na sušiak :slight_smile:

Na opačnej strane máme, podľa mňa, menej využiteľné programy. Prvé tri som kvôli menším obavám neskúsila. Programy zaradené do časovaného sušenia sú však naozaj "na mieru" a dajú sa prispôsobiť podľa vašich predstáv. Program teplý vzduch využívam pri sušení menšieho množstva prádla. Máme možnosť prispôsobiť si čas sušenia od 30min do 3h25min. Sušenie na sušiaku som využila pri sušení starších tenisiek. Musím povedať, že super. Za 3 hodky som mala tenisky úplne suché, teplučké, vhodné hneď na nôžky :slight_smile:

Sušička má aj veľa extra funkcií. U mňa top je funkcia nemačkavý. Naozaj ju "mačkám" pred každým sušením. Sušička aj po skončení programu prevaľuje prádlo v pravidelných intervaloch (mojim odhadom každých 5min) a tým zabraňuje pokrčeniu prádla. Využiteľné najmä pre nás, mamy. Určite to poznáte, práčka čaká na vyloženie aj hodinu a inak to nie je ani so sušičkou, ak nás zastihne nejaká neočakávaná povinnosť. Sušička na nás počká až 2 hodiny :slight_smile:

Pri sušení si môžeme vybrať, či chceme šetriť čas alebo energiu (tú elektrickú, našu už ušetrí samotná sušička :slight_smile: ). Úroveň sušenia je možná v 3 stupňoch, "žehlenie" - kedy vyberieme ešte vlhké prádlo, ktoré plánujeme žehliť; "skriňa" - áno, rovno do skrine!; "extra" - ktorú som neskúšala, ale prádlo by malo byť suché do poslednej nitky :slight_smile: Na foto vám môžem znázorniť, že pri použití možnosti "skriňa" môžete žehličku hodiť naozaj do najspodnejšieho možného šuflíka :slight_smile: Prvá foto (fialová) je tričko usušené bežne na sušiaku, na vzduchu. Ostatné veci sú už vybraté zo sušičky. Prekvapilo ma, že si celkom dobre poradila aj s bavlnenými plienkami, čo je naozaj veľmi krčivý materiál.

Posledná vec, pri ktorej sa zastavím, je spárovanie vašej sušičky so smartfónom pomocou appky Smart ThinQ. Bol to proces vcelku jednoduchý a po spárovaní mám možnosť spustiť sušičku na diaľku, kontrolovať zostávajúci čas sušenia alebo napr. načítanie nových programov. Ďiaľkový štart pre mňa pri sušičke nemá nejaký veľký význam, keďže sa prádlo samé z práčky nepremiestni :slight_smile: Páči sa mi však, že po každom skončení programu mi na mojom smartfóne zabliká upozornenie a tak aj keď som náhodou mimo domu, viem, že prádlo už je "ready".

Kto sa dostal až sem v tejto šialene dlhej recenzii, gratulujem a ďakujem za pozornosť :grinning: ...nechcela som vynechať žiaden z mojich postrehov :slight_smile:

V neposlednom rade chcem veľmi poďakovať kompetentným, že som bola na testovanie vybratá práve ja. Táto nová pomocníčka naozaj ušetrila môj čas a nervy pri sušení prádla. A aj keď kopy špinavého prádla v mojej kúpeľni stále kraľujú. šmahom čarovného LG prútika zmiznú behom pár hodín :slight_smile:

#test_lg2 #recenzia

Čítaj celý článok
nesvadbovo AMBASÁDORKA
2. jan 2019 Čítané 155x

Myslím, že väčšina z nás, mám, sa zhodne na tom, že priviesť na svet dieťa a vychovávať z neho dobrého človeka je jednou z najúžasnejších a zároveň najťažších prác, na aké sme sa podujali.

Celý deň sa motáte okolo nového miničloveka, ktorý obráti váš život naruby. A hoci ho milujete najviac na svete, po čase sa dostanete do istého kolobehu - nakŕmiť, pohrať sa, ísť von, uspať, upratať, vyložiť nohy. A hoci sa pomaly celý deň nezastavíte, na konci sa okolo seba poobzeráte a vlastne okrem spokojne odfukujúceho človeka po vás nič nezostane, žiaden produkt, na ktorý by ste sa večer pozreli a povedali si: “tak, toto som dnes dosiahla.”

Ak mám povedať pravdu, celkom dlho som sa vyrovnávala s týmto novým stavom vecí. A aj preto som si dala záväzok, že týmto prácam budem venovať tak málo času, ako to je iba možné a to v mojom prípade znamenalo, že hľadám spôsoby, ako si takéto práce uľahčiť.

Všetky riady bez rozdielu umývam v umývačke (jasné, že si to "odnieslo" zopár nožov a dosiek), vysávam pomocou bezkáblového vysávača, všetky činnosti spojené s pečením za mňa robí môj milovaný KitchenAid a perie, samozrejme, práčka. V lete sa snažím pranie zredukovať na jeden až dva dni do týždňa. Bielizeň vyschne vonku za pár hodín a ja mám čisté veci na celý týždeň. O niečo horšie je to však v zime. Ale čo kecám, nie o niečo horšie, ale o dve a trištvrte triedy horšie. V našom dome sa jeden sušiak suší dva dni, ak zapnem odvlhčovač tak deň a pol. A tak periem vlastne celý týždeň vkuse, pred každou návštevou skrývam sušiaky do hosťovskej a skrátka je to všetko, len nie dobré. Bielizeň napriek použitej aviváži takmer vôbec nevonia a som rada, keď ju do skríň nedávam polosuchú, len aby som mala ďalšie miesto na sušenie… Pre sušičku sme sa vlastne rozhodli už niekedy v lete, lebo minulá zima bola v tomto ohľade veľmi nešťastná. Keďže náš domček nemá ešte ani dva roky a naše super sadrové omietky nie a nie vyschnúť, tvoria sa nám v rohoch vlhké mapy, v šatníku dokonca aj zaplesneli (a spolu s ním takmer všetky moje veci na oblečenie, au!!) a ja som sa neustále cítila ako v parnej saune. Ale nie v dobrej parnej saune. 

Okrem toho sa v hosťovskej neustále kopila bielizeň na žehlenie a často to skončilo tak, že som večer narýchlo ožehlila jednu košeľu a nohavice pre manžela, sebe nejaké tričko na ďalší deň a oblečenie pre M. (krát tri, keďže po každom jedle spravidla potrebuje prezliecť).

Vlhkosť v dome sa nám tiež nedarí v zime držať v rozumných číslach, hoci kúrime v kachliach a to by malo zaručiť vysušený vzduch. Nuž, v našom prípade to skutočne neplatí.

Takže keď som videla výzvu na testovanie sušičky, neváhala som ani tú povestnú sekundu a okamžite som sa zapojila. Okrem všetkých ďalších výhod, ktoré také testovanie ponúka, to pre mňa znamenalo úplné oslobodenie od nekonečného googlenia, ktorá sušička je tá naj, aké všetky funkcie by mala mať a na čo hlavné sa sústrediť.

Skrátka a dobre, prišla k nám veľká škatuľa, a hoci nebola previazana stuhou, vôbec nič jej nechýbalo. Musím vyzdvihnúť orientačný zmysel doručovateľov. Bežnému kuríérovi (a vlastne každej návšteve) trvá vysvetlenie cesty tak dva až tri telefonáty a následné kývanie z terasy, aby sa dostali, kam je treba. Títo fešáci na prvýkrát trafili priamo k domu, hoci Žilinu vôbec nepoznali. Ani nefrflali, že cesta bola celkom dosť šmykľavá (to bola tá noc, kedy sa na autách, kameňoch a vlastne všade vytvorila centimetrová škrupinka ľadu) a my bývame na vrchu slušného kopca. Proste prišli, pozdravili sa a s úplnou pohodou hľadali s manželom najlepší spôsob, ako ju transportovať do práčovne, keďže nie všetky dvere boli schopné zvládnuť jej šírku. Samotná montáž nebola nijak náročná, a hoci máme prípravený vývod k odpadu, rozhodli sme sa aspoň zatiaľ používať zbernú nádobu na vodu. Pomocou vodováhy a nastaviteľných nožičiek sme dosiahli ideálny rovnovážny stav a chlapci sa potešili, že dvierka, ktoré sa dajú nastaviť na pravé alebo ľavé otváranie sú v poriadku tak, ako prišli z výroby.

Víkend som teda venovala teoretickej príprave, prezeraniu článkov a online fór, ktoré poskytovali informácie, ako so sušičkou narábať, čo áno a čo nie a čomu sa vyvarovať a, samozrejme, študovaniu

V zásade som sa na internete dozvedela nasledovné: neprepĺňať, nepoužívať aviváž, vyberať ešte teplé, vždy zvoliť program vhodný k typu oblečenia, po každom použití čistiť filter a vyliať zbernú nádobu na vodu. Okrem toho niektoré americké fóra varovali, aby som nesušila domácich miláčikov (a ono je to fakt aj v návode! :slight_smile: ). 

Jedna vec, ktorá ma v návode ale naozaj trochu vydesila je upozornenie, aby v prípade výpadku elektrickej energie počas sušenia, resp. okamžite po vysušení, bola bielizeň z nej okamžite vybratá a rozprestretá, lebo by mohlo dôjsť k požiaru. Tak ja len dúfam, že sa to nikdy nestane, keď budem mimo domu, keďže už teraz som obsedantný kontrolór vypnutia rúry/žehličky a dôkladného zavretia kachieľ, kým odídem z domu. Toľko k návodu a “dôležitým upozorneniam”, ktoré 90% používateľov nečíta, môžeme ísť na vec!

Pred prvým použitím je potrebné nechať bubon aspoň 5 minút nahriať (zvolila som teda rýchly 30 minútový program, ktorý som po 5 minútach prerušila) a aspoň zo začiatku je vhodné nechávať dvierka otvorené. Inak sa to neodporúča, aby sa zamedzilo nehodám, kedy do spotrebiča vojde dieťa či domáci miláčik. Keby som nečítala návod, robila by som to presne naopak, keďže intuícia podvedome núti človeka nechávať dvierka pootvorené, aby sa vnútro nezaparilo.

Povedala som si, že treba začať zľahka a nesiahať hneď po prvej lige. Takže som pozbierala uteráky z celého domu, prihodila dva župany a v nedeľu večer vložila do práčky s oneskorením prania o 9 hodín. Rozhodla som sa dať šancu praniu bez aviváže a ráno ma čakala vypratá moja prvá várka na sušenie. Rozhodnúť sa, aký program bude vhodný, nebolo nič zložité, keďže jeden zo 14 sa volá “Ručníky” (ovládací panel je v češtine). Na displeji na mňa zasvietilo číslo 2:20. V prvom momente sa mi tento čas zdal neuveriteľne dlhý, no potom som si uvedomila, že oproti tradičným 48 hodinám, je to stále iba zlomok času. Hoci má sušička kapacitu 8kg bielizne, pri tomto programe sa odporúča naplniť ju max. 4,5 kg, čo zodpovedá aktuálne využívaním uterákom a županom v našej domácnosti. Už stačilo iba zatvoriť dvierka, spustiť program a navoliť si, aby mi v bubne svetlo neustále svietilo. Už od školy som milovala pozerať sa na točiacu sa bielizeň a bežne som sa na skúšky učila v intrákovej práčovni. A keďže moja aktuálna práčka je zvrchu plnená, konečne som si mohla tento divný zvyk (uvelebiť sa pred točiacim sa bubnom) vychutnať aj doma :slight_smile: Okrem toho som si nastavila aj zvukové upozornenie, aby som náhodou neprepásla ten vzácny okamih, keď sušička dosuší (a teda mi nevzbĺkol celý dom :slight_smile: ). 

Pýtate sa, či sušička splnila moje očakávania? Nie! Ona ich naozaj vo veľkom predstihla! Uteráky boli neskutočne voňavé, mäkké, teplé a rovné. Normálne som mala chuť okamžite vliezť do vane, aby som sa tou osuškou potom mohla utrieť a zabaliť sa do teplého župana. Keby nebolo M. (ktorá toto moje nadšenie veľmi nezdieľala), tak vám túto časť recenzie píšem z vane :slight_smile:. Takže som uteráky rýchlo poskladala a vložila do skrine. Mimochodom, večer som ich tam išla skontrolovať a ešte stále boli mierne teplé, takže ani tá večerná sprcha nebola na zahodenie… 

Kým sa sušili uteráky, dala som oprať moje milované froté obliečky, vďaka ktorým zbožňujem našu posteľ a spánok ešte o trošku viac. Za normálnych okolností sa sušia hrozne dlho, nie je šance usušiť ich v rámci jedného dňa, a tak ich musím vždy aspoň na pár dní nahradiť klasickými “letnými” obliečkami. Avšak tentokrát mi pomohol program “Pokrývky”, ktorý za necelé tri hodiny obliečky vysušil, nafufňal, vyvoňal a zabezpečil mi, že kým M. spala obednú dvojhodinovku, ja som hovela v posteli a nevyliezla z nej ani kvôli vianočnému pečivu a upratovaniu :slight_smile:. Myslím, že každého normálneho človeka by tá mäkučká voňavá a teplá posteľ uspala. Len ja som nejako neschopná spať cez obed s dieťaťom, takže som si zobrala do rúk nového Dominika Dána (ktorého potom tradične venujem tatinovi na Vianoce) a prečítala polovicu knihy.

Na druhý deň ráno som spustila pranie vecí pre M., ktoré sa počas noci odmočovali spolu s odstraňovačom škvŕn. Moje dieťa je celkom neschopné rozumného stolovania, takže denne zašpiní tak tri sady oblečenia a mne aspoň jedny legíny a dve tričká. Jeden by si myslel, že na materskej nebude potrebovať toľko oblečenia, ako keď chodil do práce. Omyl, moji milí, u nás sa vďaka obdobiu “ja sama” perie prvá liga :slight_smile:

Keďže jej oblečenie je spravidla bavlnené, zvolila som program “Bavlna”, a zároveň som pridala možnosť “Skříň”, aby bola bielizeň po vytiahnutí zo sušičky pripravená na použitie bez ďalšieho žehlenia. Program trvá 2:30 a po zhodnotení výsledku som si ho hneď uložila ako “Oblíbený”. Body boli ako nové, pekne vystreté, rovné, ani vo sne by mi nenapadlo, aby som ich ešte žehlila. To isté platí o nohaviciach, pančuškách, dokonca ponožkách, až som si pripadala ako totálny psychopat, ktorý deťom žehlí ešte aj ponožky :slight_smile: Inak, mám jednu známu, ktorá žehlí aj silonky, čomu som odmietala uveriť, kým som to nevidela naživo, to len tak na okraj. Všetky kúsky boli krásne suché, ale nie presušené, akurát jeden plyšový overal bol trochu vlhký, ale ten má tak o 4 vrstvy viac, ako ostatné oblečenie. Dala som ho dosušiť na sušiak, keďže sa mi zdalo zbytočné kvôli jednej veci zapínať osobitný program, hoci sa sušička hrdí spotrebou ešte o 10% nižšou ako A+++. Na čo si treba dávať určite pozor je, aby ste do sušičky dávali veci poriadne povystierané. Teda napríklad aby rukávy neboli skrútené dovnútra bodyčka, aby neboli nejako poprevracané a podobne. Vtedy síce vytiahnete prádlo celkom suché, možno s nejakým vlhkejším kúskom, ale tá časť zostane pokrčená. Takže kým prenesiete veci z práčky do sušičky, radšej ho aspoň jedným očkom skontrolujte, aby ste sa vyhli zbytočným drobným nedostatkom.

Super je, že oblečenie v sušičke je vystavené takej teplote, ktorá ničí väčšinu alergénov, roztočov a podobných radostí. A hoci nie sme alergici, doteraz som žehlila aj spodné prádlo, keďže je v tesnom kontakte s kožou. Odteraz už to nie je potrebné, keďže som z procesu prania vyradila aviváž a bielizeň je vystavená dostatočnému teplu. Výhra pre všetky strany :slight_smile:

Pred sušením:

Počas "wellnessu" v sušičke:

Po vysušení:

A pripravené do skrine (inak, tu som to s náplňou dosť prehnala, odhadom asi tak o tretinu, musím dávať o niečo menej bielizne dnu. Asi si párkrát pomôžem váhou. Program sa natiahol na niečo vyše troch hodín...):

Na naše veci spravidla používam program “Smíšené prádlo”, lebo také aj v skutočnosti je. Periem podľa farby - čierne, biele, farebné (plus osobitne košele, handry a podobne), nie podľa materiálu, takže sa v jednej várke nachádzajú rôzne veci. Program trvá hodinku a pol pri voľbe rovno do skrine a väčšina vecí je po dosušení tak akurát, keďže sušička si čas sušenia prispôsobuje vďaka senzorom, ktoré snímajú, nakoľko je bielizeň vysušená. Zvyšok, ktorý je stále vlhký (napríklad hrubšie svetre, ktoré sa skrátka sušia dlhšie), potom ešte nechám dosušiť na programe “Rychlý 30”, ktorý, ako napovedá názov, trvá polhodinku. Ak je väčšina vecí v danej várke skôr svetrového typu, rovno zvolím svoj obľúbený program, ktorý na tutovku všetky veci vysuší a nemusím robiť dodatočné úpravy.

Osobitne periem vždy utierky a zástery, keďže sú to jediné veci, ktoré periem na 90°C a nechcem ich celkovo miešať s ostatnou bielizňou. A keďže prichádzajú do styku s riadom (predovšetkým tým, ktorý nejde do umývačky), vždy som ich aj žehlila. Nešlo mi o to, aby boli hodné vystavenia, ale o zničenie všetkých mikroorganizmov. Preto som na ich vysušenie použila program “Pro alergiky” a po vysušení som všetko rovno poskladala a vložila do špajze. Ak už táto dvojkombinácia nezaručí hygienickú čistotu, tak už neviem čo. A nie, žehliť ich už naozaj neplánujem, netreba :slight_smile:

Program “Sportovní oblečení” som využila hneď dvomi spôsobmi - na naozaj športové oblečenie - teda funkčné oblečenie, ktorého je u nás pomerne dosť. Za 50 minút bolo všetko príjemne suché a voňavé. Je pravda, že toto sú jedny z najjednoduchšie usušiteľných vecí, ktorých pranie som aj doteraz milovala a nikdy ich nežehlila. Ale, veru, po vytiahnutí zo sušičky je bielizeň o poznanie voňavejšia, keďže sa suší podstatne kratšie. Akurát “potítka” boli ešte trochu vlhké a musela som ich nechať dosušiť na sušiaku. 

Ideálne funguje aj na handry z mikrovlákna, ktorých je u nás riadna spotreba, keďže si neviem predstaviť, že by som jednu handru použila na wc aj zrkadlo. Plus M. rada “pomáha” pri domácich prácach, takže vždy minimálne jednu handru má k dispozícii aj ona a umáva ňou všetko od stien po podlahy. Takže raz za cca dva-tri týždne periem várku handier, ktoré miešam tak maximálne s montérkami, ktoré občas manžel využíva pri prácach na dome. Samotné handry a dokonca aj montérky, ktoré sú z úplne iného materiálu vysušil program úplne luxusne (akurát si pridal 20 dodatočných minút), a tak som ich mohla použiť okamžite a nie až na ďalší deň. Super bonusom je fakt, že mi ich moja malá pomocníčka nekradne zo sušiaka (to je vám strašná zábava inak), takže do skrine dávam rovnaký počet, aký som vložila do práčky :slight_smile: 

Po prvých dňoch testovania som si povedala, že už som dostatočne odvážna na to, šupnúť dnu aj manželove košele. Priznám sa, tie najnovšie som pre istotu nechala vysušiť na sušiaku, ale bolo to prvý a poslednýkrát, naozaj to nie je potrebné. Košele periem osobitne raz za dva týždne, kedy sa ich nazbiera dosť na celú várku. Podľa návodu som zvolila program “Syntetika”, ktorý je určený pre košele, samozrejme s voľbou do skrine, teda bez nutnosti žehlenia. 

S výsledkom som bola spokojná. Tie košele, ktoré sú od výrobcu deklarované ako “bez nutnosti žehlenia - non iron”, som fakt rovno zavesila na vešiak a do skrine. Ostatné som zavesila na vešiak, ale večer ešte jemne prežehlila, keďže na nich bolo vidieť, že to nie je úplne stopercentné. Pravdou ale je, že som ich vyťahovala zo sušičky okamžite, ako mi melódia napovedala, že je hotovo, aby som dosiahla ideálny výsledok.

Približne rovnako sú na tom aj manželove nohavice. Vytiahnem ich zo sušičky a približne polovica môže ísť rovno do skrine. Ostatné stále treba aj žehliť, keďže neboli ideálne rovné.

Veľkou výhodou je voľba “Nemačkavý”, ktorá zabezpečí, že po dokončení sušenia sušička bielizeň v pravidelných intervaloch opäť prekrúti a povytriasa, a zároveň ju udržiava v teple. Vďaka tomu sa nepokrčí, ak náhodou zabudnete, že program skončil, alebo si musíte nečakane odskočiť. Takto si v nej môže bielizeň hovieť až dve hodiny. Myslím, že je to skvelá vychytávka pre úplne všetkých používateľov, takže ja túto voľbu používam pre istotu zakaždým. Ono sa stane, že cestou k sušičke sa niekde “zabudnem” a fakt si spomeniem až za polhodinku. A to by mohlo zle vplývať na konečný výsledok.

Veľmi som si obľúbila aj program “Teplý vzduch”. Večer z kúpeľne a toaliet pozbieram uteráky a nechám ich na 10 minút vykrútiť, kým vyvetrám horúci vzduch z kúpeľne po sprche a kúpaní. Táto dvojkombinácia zaručuje nie len výrazne nižšiu vlhkosť, ale aj to, že každý večer sa utierame do príjemne mäkkých a voňavých uterákov. Oceňujem to najmä preto, že v dome máme podlahové kúrenie, a teda nemôžem uteráky rozvešať po radiátoroch, ako sme to robili kedysi v byte. Takto mám za pár minút všetko pripravené na ďalší deň.

Inak neverila by som, koľko nečistôt môže byť v jednej várke prania. Odkedy mám sušičku a po každom sušení čistím filter, tak mi zostáva rozum stáť. Viem, že sú to aj vlákna z oblečenia, ktoré sa sušením (vraj) ničí, ale veľkú časť z toho tvoria práve prach, zvyšky pracieho prostriedku a iné nečistoty z oblečenia. Vždy je toho za celú hrsť a ja si iba hovorím, že je to skutočne neuveriteľné, ako dokáže posunúť jeden spotrebič vaše oblečenie na novú úroveň.

Toto bolo všetko, čo som stihla otestovať počas môjho oficálneho “testovania”, keďže viac bielizne už u nás proste nebolo a na Vianoce sme išli s čístým štítom - v tomto prípade prázdnymi košmi na bielizeň (uľahčujem si pranie tým, že mám 5 samostatných košov na bielizeň - farebné, tmavé, veci pre M., košele a pracovné oblečenie a posledný je na utierky, handry a športové oblečenie, ktoré triedim až tesne pred praním).

Nuž, a keďže, ako sa vo filmoch hovorí: “karma je zdarma”, v piatok večer sa nám pokazila práčka. Proste, niečo dostanete, takže sa to musí nejako vrátiť :slight_smile: Inak, keď sa vám takýto “životne dôležitý” spotrebič pokazí tri dni pred Vianocami, je to naozaj pecka. Obchody napchaté, eshopy už nedoručujú a tá, ktorú sme si vybrali, bude dostupná až po 7.1. Milé moje, už týždeň beriem veci iba zo zásob, M. pri jedení vyzliekam do plienky a redukujem bielizeň tak veľmi, ako to len ide :D Ale toto testovanie malo hneď dve obrovské výhody - kým sa práčka pokazila, mala som naozaj všetko popraté a “požehlené”, takže nejaký čas vieme existovať a keďže som doteraz nenašla žiadnu výraznú vadu, ani chvíľku sme neuvažovali a rovno hľadali iba práčku v tejto značke. Práčku s našou sušičkou pekne spárujeme, postavíme na seba a budú si spolu tvoriť sympatický párik. Už sa teším na druhý januárový týždeň, kedy túúúžobne očakávam kuríéra (lebo dovtedy budem chodiť asi vo vreci).

Takže, poďme to zhrnúť, nech to máme pokope:

Čo som od sušičky očakávala a ako očakávania splnila?

 • minimalizovanie sušenia na sušiaku

splnené, odkedy máme sušičku, sušiak vyťahujem možno raz za týždeň na dosušenie pár drobností, ak sú vo várke veci z príliš rôznorodých materiálov. Tomuto je už, veru, koniec :slight_smile:

 • minimalizovanie žehlenia

splnené do bodky. Už žehlím iba niekoľko starších manželových košieľ, ktoré nie sú deklarované ako “non-iron” a niektoré jeho nohavice do práce. Tričká, domáce oblečenie, bundy, spodnú bielizeň a vlastne nič ďalšie nežehlím, nie je to potrebné

 • zníženie vlhkosti v dome

po dvoch týždňoch priemerná vlhkosť v dome klesla o 3%. Stále to nie je úplná výhra, ale je to posun vpred

 • skrátenie doby sušenia

nie je o čom, zo 48 hodín sme išli na hodinu-tri (v závislosti od programu)

 • mäkká, voňavá a na dotyk príjemná bielizeň

výsledok predčil očakávania. Skúsila som prať bez aviváže a výsledok je taký, že bielizeň je vďaka tomu, že sa nesuší dlhé hodiny, oveľa voňavejšia, ako kedykoľvek predtým.

Celé testovanie má pre mňa ešte jeden veľký “bonus” v podobe priblíženia sa k minimalizmu v oblečení a textíliách všeobecne. Vďaka tomu, že veci vyperiem aj vysuším v priebehu jedného dňa (či som s dieťaťom doma alebo budem chodiť do práce), veľa vecí už nepotrebujem dvojmo. Takže som pred Vianocami (aj v rámci “veľkého” upratovania) podrobila šatník veľkému triedeniu. Zostali v ňom, napríklad, iba 3 sady posteľnej bielizne - letná, zimná (froté) a jedna do hosťovskej izby, lebo viac ich netreba. Podobne som vytriedila polovicu prevažne starších uterákov a nechala pre každého člena rodiny len jednu osušku a uterák + pár kusov pre hostí a do toaliet na utretie rúk). Viac o tom v článku o mojom roku bez nákupov, ktorý už mám rozpísaný (lebo táto recenzia by už začala mať románovú dĺžku), takže ak vás táto téma zaujala, o pár dní prídťe späť na môj blog a dočítate sa viac :slight_smile:

A prečo práve LG?

Poviem to na rovinu, toto bola prvá sušička, ktorú som mala tú česť testovať. Avšak už fakt, že sme objednali práčku rovnakej značky bez dlhého rešeršovania internetov hovorí o tom, že som s ňou maximálne spokojná.

Pre mňa hrala dôležitú úlohu spotreba, keďže je to ďalší “žrút energie” v domácnosti. Táto je naozaj úspornejšia ako úsporná (A+++ -10%) a netreba kvôli nej významne zvyšovať preddavkové platby.

Záruka až 10 rokov na duálny invertorový kompresor a záruka 10 rokov na invertorový motor - niet čo dodať.

Vďaka detekcii vlhkosti bielizne sa reguluje čas sušenia pre dosiahnutie optimálneho výsledku (bielizeň teda nevytiahnete mokrú, ani príliš presušenú - čo by spôsobilo jej zbytočné krčenie)

Možnosť prepojenia vášho smartphonu so sušičkou, vďaka čomu ju môžete ovládať aj na diaľku (zatiaľ som nevyužila, keďže počas rodičovskej dovolenky trávim podstatnú časť dňa doma). Táto aplikácia však okrem iného ponúka aj programy navyše a ďalšie funkcionality, takže po novom roku ju inštalujem a budem testovať :slight_smile:

Eco Hybrid:tm: - hybridné sušenie - úspora energie, alebo času (závisí na vás)

Skrátka, kombinujú v sebe viacero faktorov, ktoré sú pre mňa dôležité. Úspornosť, jednoduchosť ovládania, dokonalý výsledok, krásny dizajn, dlhoročná záruka a kvalitné prevedenie. Niet čo dodať, ja im zostávam verná.

A nedostatky?

Počas môjho testovania som neprišla na žiadne významné nedostatky. Asi jediné, čo by som jej vytkla je, že aj keď aktivujete detskú poistku, tak táto sa nevzťahuje na tlačidlo napájania. Teda pokiaľ sa dieťa “omylom” k nemu dostane a vy si to nevšimnete, je schopné sušiaci cyklus ukončiť. A ak máte doma malého “čerta”, ktorý rád štuká všetko, čo sa dá (ako napríklad ja), toto vám môže spraviť celkom škrt cez rozpočet. Inak splnila všetko, čo som od nej očakávala, dokonca aj viac.

#test_lg2 #recenzia

Čítaj celý článok
oncology_nurse
31. dec 2018 Čítané 208x

Vopred by som sa chcela poďakovať MK za možnosť testovať inhalátor, veľmi sme sa tomu potešili a teraz prišiel čas sa s vami podeliť o naše skúsenosti. Samozrejme, vďaka svojej profesii (som onkologická sestra) som podobné prístroje poznala už popri svojej práci na ARO, čo už je takmer 10 rokov dozadu. Na ARO sme ale nemali takéto malé chytré mašinky, ale veľké nebulizátory, ktoré sme pripájali na centrálny rozvod vzduchu (alebo aj kyslíka, podľa potreby) a pacientom sme po extubácii dávali takto cez masku inhalovať Ambrobene+ Ventolin. Vtedy by mi však ani len vo sne nenapadlo, že raz budem používať inhalátor aj ja doma :slight_smile: 

Domáce inhalovanie je však celkom o inom, najma je to oveľa pohodlnejšie, tak poďme sa na to pozrieť trocha bližšie. 

Princípom tohoto typu inhalátora značky Omron je kompresor, ktorý vháňa vzduch cez hadičku do nádobky s liečivom, kde malý, skladný nebulizér premení liečivo na aerosol, ktorý pomocou masky, alebo pomocou ústneho či nosného nadstavca inhalujeme a liek tak vie okamžite začať účinkovať tam, kde je to treba- priamo v dýchacích cestách. 

Čo všetko môžeme inhalovať? 

Ak chceme inhalovať preventívne, alebo chceme len zvlhčiť dýchacie cesty, najlepšie je použiť fyziologický roztok (do 1l vody pridáme 9g kuchyňskej soli), rôzne minerálne vody- najznámejšia minerálka, ktorú používame pri liečbe dýchacích ciest je určite Vincentka. Preventívne inhalovanie raz denne sa odporúča najmä v zimných mesiacoch. 

Ak chceme inhalovať z liečebného dôvodu, napríklad pri úpornom zahlinení, môžeme použiť Ambrobene roztok (pozor, treba kúpiť 7,5mg roztok, nie sirup!), alebo Mucosolvan. Ďalej takto môžeme inhalovať napríklad Pinosol, prípadne sa spýtame v lekárni, aké roztoky do inhalátora môžeme kúpiť pre konkrétny zdravotný problém. 

Vedeli ste, že môžeme inhalovať aj bylinky, resp. nesladané, vlažné bylinné odvary? Napríklad mätový, medovkový, tymiánový, levanduľový, harmančekový, škoricový... záleží len na vás a prečo práve teraz chcete inhalovať. 

Lekár môže v opodstatnených dôvodoch predpísať aj inhaláciu kortikoidov, napríklad u astmatikov, alebo ťažkých alergikov.

Inhalovať môžeme pri nádche,  angíne, laryngitide, faryngitide, bronchitide, sinusitide... môžeme tak skrátiť dobu liečby aj predísť prípadným komplikáciám- napríklad zápalu stredného ucha pri nádchce, kedže hlieny sa lepšie uvolnia a lepšie idú von. 

Ešte by som chcela povedať, že dôležitá je správna technika inhalácie- na nete nájdete  dobré návody, ako správne inhalovať. 

Ja som sa do výzvy na testovanie inhalátora Omron na profile @konik_testuje prihlásila preto, že mám dve dcérky, ktoré často trpia zápalom dýchacích ciest. Či už sú to bežné nádchy, angíny, faryngitidy, zápaly priedušiek a ja sama zvyknem mávať laryngitidy (čo deti zatiaľ našťastie nikdy nemali, tu musím zakopať...) a dlhšie už som zvažovala kúpu inhalátora. Len nebola som si celkom istá, ktorý typ pre nás bude vhodný, či to je naozaj dobrá investícia... A kedže sme boli vybratí okrem ďalších 5 mamičiek aj my, už som nemusela ďalej váhať a rovno sme mohli začať testovať :slight_smile: 

Inhalátor má praktickú tašku na prenášanie a okrem nádobky na liečivo a vzduchové hadičky aj bohaté príslušenstvo:

1x maska pre dospelých, 1x maska pre deti, 1x ústný nadstavec, 1x nosný nadstavec a až 5x náhradný vzduchový filter. 

Čo sa týka staršej dcéry, ktorá bude mať o tri mesiace 5 rokov, tak tá nemala žiaden problém ohľadom inhalátora, ani ohľadom inhalácie. Ochotne testovala, vyskúšala masku aj všetky nadstavce, inhalovala aj preventívne, aj pri chorobe. Preventívne Vincetku, pri chorobe sme pridali aj Ambrobene roztok. Husté hlieny sa rýchlo rozpúšťali, v porovnaní s perorálnym podávaním mukolytík určite o dosť rýchlejšie a najmä efektívnejšie- vedela ich lepšie a skôr vykašlať. Čiže za mňa určite spokojnosť. Jediné, čo by som vytkla, je detská maska, mám v pláne ísť kúpiť inú, lebo táto jej stále padá dole, aerosol potom uteká kade tade,  prípadne jej gumička deformuje ušká :grinning: a masku si musí držať. Maska pre dospelých má podobné mínusy, ale kedže ja nemám narozdiel od dcéry problém s tým si ju pridržať, tak to veľmi nerišeim. 

Záverom by som chcela povedať, že inhalátor splnil moje očakávania, určite je to super pomocník nielen v boji proti chorobám dýchacích ciest, ale napríklad aj pri alergiách a oceňujem možnosť preventívného používania. A práve na prevenciu sa chcem túto zimu o čosi viac zamerať, čiže inhalátor sa stal verným spoločníkom a má svoje čestné miesto v našej domácnosti :slight_smile: Tak hor sa posiľňovať imunitu (nielen) dýchacích ciest! 

#test_omron #recenzia

Čítaj celý článok
oliva1212
27. dec 2018 Čítané 85x

My matky to máme náročné... Staráme sa o všetkých členov rodiny denno-denne bez nároku na odmenu. Robíme to nezištne a z čistej lásky k našim najmilších. K tomu všetkému máme domácnosti o ktoré sa tiež musí niekto postarať a kto iný než zase len my ? Poviem Vám to na rovinu, závidím každej jednej z vás ktoré máte doma manželov, ktorí sú schopní variť, žehliť , prať, upratovať a robiť všetky tie ,,ženské” práce!

A vy ostatné čo takých mužov doma nemáte, nezúfajte, dnes je doba kedy máme k dispozícii všelijaké výdobytky modernej technológie ako sú robotické vysávače, automatické práčky, umývačky riadu a sušičky bielizne! A jednu takúto sušičku Vám aj predstavím ! 

Tento rok mi ,,Ježiško” prisľúbil sušičku bielizne k Vianociam. To som ale ešte nevedela že budem mať také šťastie a @konik_testuje mi dá možnosť jednu takú mašinku otestovať, takže tým pádom Modrý Koník  odbremenil ,,Ježiška” za čo mu veľmi ďakujem :heart:️ 

Sušičku mi priniesli priamo domov dvaja mladí páni, zložili, zapojili na miesto ktoré som im určila. Do kúpeľne sa mi nezmestila takže putovala do šatníka, keďže to bolo jediné miesto kde sme ju mohli umiestniť, keďže má vlastnú nádobu na vodu (ktorú je potrebné po každom ukončenom programe vyprázdniť), nebolo potrebné napájať ju na odpad. A koniec koncov v šatníku je to super, hneď prádlo poskladám a ukladám do skríň! A NEŽEHLÍM ! Ani sama tomu neverím ešte ale priznám sa že odkedy mám sušičku tak žehlička dostala košom  (zavrela som ju do skrine) a prádlo je jemnučké a mäkkučké! A tie uteráky !!! To je jedna báseň ! Aj ten najtvrdší, najstarší uterák dostal ,,novú šancu na život” ! 

Takže k veci LG EcoHybrid RC91U2AV3W  je hybridná sušička bielizne čo znamená, hybridné sušenie, úspora času alebo úspora energie. Niektoré programy si viete prepnúť či chcete šetriť energiu alebo čas, predvolené je väčšinou úspora času!  Sušička má maximálnu kapacitu 8kg bielizne čo však neplatí na každý súšiaci program.

Zmiešané prádlo: tento program som si veľmi obľúbila práve preto že veľa krát periem rôzne materiály spolu. Je pomerne dosť rýchly, keďže prádlo máte vysušené za 1hodinu aj 10 minút na režime úspora času, pri úspore energie je to 1hodina aj 30 minút, ale pri tomto progromame je maximálna kapacita prádla 4kg.

 Bavlna: tento program je určený na bavlnené veci ale aj posteľnú bielizeň či uteráky. Pri úspore času trvá 2hodiny 10minút a pri programe na úsporu energie trvá cyklus 2 hodiny aj 30 minút a kapacita bielizne je 8kg.

 Syntetika: rôzne polyesterové a polyamidové materiály, ktoré sú náchylnejšie na  vyššiu teplotu, program trvá časovo tak isto ako pri cykle zmiešané prádlo rozdiel je len v maximálnej kapacite prádla a to je 3,5kg. 

Prikrývky: tento program je určený na paplóny, vankúše obliečky, prehozy a objemné prádlo. Dĺžka cyklu je 2hodiny a 55minut a pri tomto programe sa nedá prepnúť na úsporu energie, čiže tento program nieje až tak úsporný. Kapacita bielizne je 2,5 kg. Skúšala som a dala som tam len 1paplon viac sa nezmestilo a myslím že aj hmotnostne to bolo možno už aj nad limit ale priznajme si, koľko krát do roka periete vankúše a paplóny ? 

Uteráky: originálny program čisto na uteráky. Tak isto pri tomto programe sa nedá nastaviť program na úsporu energie. Čas sušenie je 2hodiny a 20minut, ale poviem Vám že tie uteráky za to naozaj stoja! :heart_eyes:

Pre alergikov: tak toto je najvhodnejší program asi pre malé bábatka a ľudí ktorí trpia rôznymi alergiami ako sú roztoče a prach. Výrobca udáva zničenie až 99,9% alergénov z tkanív, sušenie trvá až 3hodiny a je určený na 4,5kg prádla.

Rýchly 30: toto je taký rýchly program 30minutový určený na malé veci alebo jednu vec samostatne. Kapacita do 1kg,

Športové oblečenie : vhodné na futbalové dresy, legíny na cvičenie a trička z polyesterovych materiálov. Cyklus je určený na 2kg prádla a trvá 50 minút.

Tieto programy som reálne skúsila, ostatne Vám len v skratke zhrniem: vlna, jemnéprádlo (hodváb, jemné tkaniny,spodná bielizeň ), sušenie na sušiaku (osvieži, vysuši bielizeň bez toho aby sa točila v bubne, je určený na vec samostatnú alebo trebárs aj botasky), chladný vzduch (osvieži odevi napr. keď sú čisté ale dlho v skrini a chcete si ich obliecť, budú take nadýchanejšie), teplý vzduch je na dosušenie vecí, ktoré sú vlhké napr. uteráky po osprchovaní. 

LG SmartThinQ viete sušičku ovládať aj na diaľku vďaka aplikácii a  wifi pripojeniu. Tak isto si viete pozrieť spotrebu energie a aplikácia vás upozorni ak by bol niejaky problém . Inteligentná diagnostika ! Upozorni vás aj o ukončení sušiaceho cyklu ! 

Sušička zachytí vo svojom filtri prach, vlasy, piesok roztoče a alergény. Od kedy ju máme doma, máme podstatne menej prachu v dome a zmizli nám aj sušiaky na bielizeň, ktoré boli permanentne rozložené a ani som ich uz neodkladala. Tak isto zmizla žehlička a žehliaca doska, ktoré mi už nezavadzajú. :slight_smile:


Túto sušičku odporúčam všetkým mamičkám, ktoré majú už plné zuby sušenie oblečenia na sušiakoch, nekonečné žehlenie.

A najviac ľutujem že som si sušičku nezadovážila do domácnosti už skôr, ušetrila by som si kopec času hľavne vtedy keď boli dvojičky ešte bábätká a nonstop sa u nás pralo a žehlilo, hlavne tie textilné plienky! Čo som si ja mohla ušetriť čas a užívať si tie malé detičky, alebo si aspoň oddýchnuť! Na miesto toho som po nociach unavená žehlila tie hory prádla!


             (sušička má aj detskú poistku, ktorá ju zabezpeči pred malými výmyselníkmi)

                                                 (bubón na sušičke je osvetlený)

Tak na záver žienky  Vám chcem doporučiť ak Vám ,,Ježiško” priniesol niejaké tie € a váhate či si sušičku zadovážiť, tak ani neváhajte, budete nadmieru spokojné. A myslím to úprimne a naozaj! 

A samozrejme ďakujem firme LG, @konik_testuje že mi bolo umožnené testovanie tejto pomocníčky, veľkej pomocníčky! 

#recenzia #test_lg2 

Čítaj celý článok
lubi051
22. dec 2018 Čítané 104x

Každá z nás to pozná - večné Vysoké Tatry špinavej bielizne, kopiace sa v kúpeľni, vodopády bielizne prečnievajúce z koša s bielizňou na žehlenie Vám nemilosrdne pripomínajú, že za Vás to nikto neurobí. Púšťate prvú práčku, deti plačú, treba ešte navariť, upratať, prezliecť  deti z pyžama (ešte som to neurobila?), kvety nešťastne na parapete uvädínajú, lebo o vode sa im môže len snívať (nieje kedy, všakže). A tá nová blúzka, ktorú ste si večer chceli obliecť s kamoškou do mesta je kde? No v koši so špinavou bielizňou, lebo malý vám ju "ubrblal" so špenátom. Taký každodenný materský cirkus- hovorí Vám to niečo? Mne teda áno...

Prvá práčka doprala, rýchlo vešiate bielizeň na sušiak a púšťate druhú várku. Keď medzitým konečne prezlečiete deti, zistíte, že jedno z nich sa celé zašpinilo pribináčikom, tak znova prezliecť- a takto sa Vám nakopí špinavá bielizeň len za jeden jediný deň. Keď konečne natiahnete vypraté a vyžehlené a hlavne- ČISTÉ poťahy na gauč, prichádza na rad malý zbojník s "kapsičkou" výživy, haló, psychiatriááá. Ani neviete ako, vítate manželíka z práce (to čo je tu za bordel, čo si robila celý deň?) vešiate piatu várku vypranej bielizne na druhý sušiak. Keď deti konečne večer zaspia, víta Vás drahá milá priateľka žehlička s "Pilčnerovkou" v telke. A keď máte ako tak konečne vyžehlenú a upratanú bielizeň a dole nosom padáte do postele, ozve sa z vedľajšej polovičky "Poď ku mne drahá...".

Čo si budeme hovoriť, to je proste údel nás žien, starať sa o domácnosť a hlavne o bielizeň. Osobne nepoznám široko ďaleko jedného muža, ktorý by sa staral o čistú bielizeň (aj keď pomáhajú). Je to niekedy na palicu, keď musíte čakať dva dni, kým vyschne všetka bielizeň na sušiaku, ktorá je aj tak tvrdá a pokrčená a treba ju ešte vyžehliť, a medzitým sa Vám nakopil opäť plný kôš špinavej bielizne, ktorú treba vyprať, vyvešať, ožehliť...donekonečna, že? My máme dieťa jedno, ale práčku mám pustenú nonstop. Keď som druhýkrát nedávno otehotnela, jednou z prvých vecí, ktorá ma napadla bolo to príšerné pranie a žehlenie, keď sa nám narodí druhé bábo. Muž veľmi dobre vedel, že u nás ide práčka nonstop a je to na nervy, že bielizeň ešte aj toľko schne. No popravde, pochytila ma panika. Tak sme začali premýšľať, že určite bude treba kúpiť sušičku. Veď čo som otrok? V tom momente ma oslovil modrý koník v spolupráci s LG na testovanie sušičky. Viete si predstaviť moju radosť- búchala som šampanské (v mojom stave nealkoholické :grinning: ).

Nevedela som sa dočkať dňa, kedy nám ju privezú. Pripadalo mi to ako večnosť, lebo prať som musela aj tak. Konečne nadišiel deň D, ktorý mi zmenil život. Ale že úplne. Sušičku sme umiestnili v kúpeľni na práčku. Dopredu som volala do LG a pýtala som sa, či netreba nejaký medzikus kupovať medzi práčku a sušičku. Ubezpečili ma, že netreba. Inštalácia bola teda veľmi jednoduchá- stačilo ju zastrčiť do zástrčky a bolo to. Samozrejme pri sušení sa tvorí aj odpadová voda- ktorá je zadržiavaná v zbernej nádobe, ktorá sa potom vyleje. Je možné ale sušičku pripojiť aj na odpad, keďže k nej boli priložené hadičky, na to slúžiace, čo aj chceme urobiť. V bubne sušičky sa nachádza tiež zberné sitko na nečistoty a vlákna vzídené so sušenej bielizne. Veľmi ľahko sa udržuje.

Keď som ju prvýkrát vyskúšala, bola som nadšená! Dovtedy som bola mierne skeptická, že prečo sa hovorí, že netreba usušenú bielizeň žehliť a podobne...fakt netreba! Bielizeň som mala vysušenú za 1 hodinu a 10 minút- jedná sa o môj obľúbený program na zmiešanú bielizeň. Bielizeň bola mäkučká, voňavá a rovná. Takže som skladala rovno do skrine -mimo toho máte tam aj na výber pri daných programoch sušenia- či chcete usušenú bielizeň ešte žehliť, alebo ju chcete skladať rovno do skrine. No kto by žehlil, keď nemusí? Takže behom jedného dňa mám nielen oprané, ale aj usušené a vyžehlené a všetko nahotove v skrini. Bomba nie?

No, aby sme to mali pekne poporiadku, aké programy sušičky nám uľahčia život?

 • bavlna
 • zmiešaná bielizeň
 • syntetika
 • prikrývky
 • uteráky
 • pre alergikov
 • rýchly 30
 • športové oblečenie
 • vlna
 • jemná bielizeň
 • sušenie na sušiaku
 • studený vzduch
 • teplý vzduch
 • načítať program

Takže programov je skutočne neúrekom a sú určené na sušenie naozaj akejkoľvek bielizne. Najviac som sa obávala, keď som vyprala návliečky z pohovky a chcela som ich dať sušiť. Keďže sú dosť tvrdé a syntetické, bála som sa, aby sa v sušičke nezrazili. Riskla som to ale a dala som ich vysušiť na program syntetika. O hodinku som mala návliečky krásne vysušené, voňavé, rovné (zo sušiaku by som ich mala celé pokrčené a nevyhla by som sa žehleniu) a boli aj mäkšie. Nezrazili sa, ani sa materiál nijako nepoškodil. Bola som naozaj veľmi milo prekvapená. Čo sa týka programu sušenia na sušiaku- k sušičke je dodaná perforovaná umelohmotná polica, ktorá sa používa na umiestnenie priamo do sušičky a slúži na sušenie bielizne, ktorá si vyžaduje vodorovné sušenie.

Páči sa mi na aj osvetlenie bubna-  je to fajn vec. Život Vám uľahčí aj možné spárovanie sušičky s Vašim smartfónom a viete teda sušenie spustiť aj keď ste mimo domu (samozrejme sa predpokladu, že ste pred odchodom sušičku naplnili vypranou bielizňou). Vo svojom telefóne si v aplikácií môžete nadstaviť presne ako na sušičke- o aký program sušenia máte záujem, či to chcete mať vysušené na žehlenie, do skrine alebo extra sušenie, môžete si nadstaviť aj funkciu proti krčeniu bielizne, prípadne dať aj oddialené sušenie a spustiť. Doma sa Vám automaticky podľa Vami zvolených funkcií sama spustí sušička a keď prídete domov, bude na Vás čakať vysušená bielizeň. Mysleli aj na našich malých nezbedníkov a dá sa na nej nadstaviť aj detská poistka, keby náhodou malé detské pršteky špekulovali a chceli poprepínať programy. Ďalej si viete pridať Vami najviac preferovaný program (u mňa je to zmiešaná bielizeň) medzi obľúbené programy- čiže ho nemusíte celý nanovo zadávať. Potešili aj alergikov a malé deti- kde si bielizeň vyžaduje zvlášť sušenie pri teplotách, kde sa zničia všetky škodlivé baktérie a alergény. Páčia sa mi extra programy na vankúše a prikrývky, keďže sa jedná o objemnú bielizeň- je na to extra program, ktorý ju dôkladne vysuší. Osobne som samozrejme nestihla ešte vyskúšať všetky programy, ale doposiaľ ma sušička presvedčila len o svojich kladoch a superlatívoch.

Naozaj doteraz nechápem, ako som mohla bez sušičky žiť. Podľa mňa si ju zaslúži každá žena v domácnosti, lebo sme to práve my ženy, čo máme s bielizňou najviac práce. Chodíme do práce, staráme sa o deti, rodinu, manžela, domácnosť a máme toho skutočne veľa. Pokiaľ to človek sám neokúsi, tak ani neuverí, koľko času a námahy mu to ušetrí- nemusíte viac po dome rozkladať sušiaky s bielizňou a čakať celú večnosť (u nás to bolo často aj dva dni), kým sa poriadne vyschne bielizeň. Potom sa na Vás vyškierala kopa neožehlenej bielizne, potom všetko poskladať a upratať do skrine- a dokola každý deň to isté. Pri sušičke je to iné. Len operiete- dáte vysušiť a skladáte rovno do skrine. Je to naozaj obrovský pomocník v domácnosti. Nehovorím, že sa bez neho nedá žiť, dá, ale ženám skutočne ušetrí polovicu roboty a času. Ja mám len jedno dieťa a prania som mala vyše hlavy, kde sú teda ešte rodiny, ktoré majú tri, štyri a viac detí. Veď to musí byť na zbláznenie. Myslím, že sušička by mala byť, povinnou výbavou každej domácnosti, lebo stojí naozaj za každý jeden cent. A čo sa týka spotreby- táto sušička je zaradená do kategórie úspornosti spotrebičov medzi A+++ *- teda je ešte o 10% úspornejšia než len sušička kategórie A+++. A mimochodom je samočistiaca. Takže nie je to len ušetrený čas sušenia na sušiaku a žehlenia, ale aj Vašej energie a osobného času, ktorý môžete využiť nejako príjemnejšie- sama pre seba alebo na čas strávení s deťmi. Čo viac si priať?

Dúfam že Vám tento článok a moja skúsenosť pomohla v rozhodovaní sa, či si zadovážiť sušičku :slight_smile:

#test_lg2 #recenzia

Čítaj celý článok
matka1984
18. dec 2018 Čítané 228x

Keď vojdem domov, prejdem cez predsienku a obzriem sa doprava, vidím ju. Nové srdce našej kuchyne, majestátne si tam stojí, akoby tam vždy patrila. Aj keď by si niekto mohol myslieť, že mať americkú chladničku je nadštandard, konzum, plytvanie, gýč spoza oceánu, u nás išlo naopak o popretie tohto všetkého.

Jej cesta k nám ...

O americkej chladničke sme uvažovali pred 4 rokmi, keď sme sa sťahovali do domu. Jej cena však ďaleko prekračovala náš rozpočet, a bolo "nakúpené". Vybrali sme vstavanú chladničku, vyššiu verziu a keďže v dome nemáme špajzu, z bytu nám zostala stará 12-ročná chladnička v garáži, do ktorej sme ládovali všetko navyše, čo sa nezmestilo do vstavanej v kuchyni. Tak sme fungovali s dvomi chladničkami.

Keď @konik_testuje vyhlásil testovanie chladničiek Samsung, prepadla ma radosť, nádej, ale na chvíľu aj zaváhanie, že predsa americká chladnička by u nás znamenala malú prestavbu v kuchyni, a nemalé financie.

Ale zapojila som sa do testovania, v kútiku duše som verila, že by mohla byť naša. A naopak množstvo zapojených žien ma vnáralo naspäť do reality, že ktovie ktorej rodinke sa ujde. Lebo niektoré z komentárov, ktoré som stihla prečítať, boli krásne a hovorila som si "aha, tým by sa tiež hodila, týmto by som ju tiež dopriala." Ale, znovu sa mi potvrdilo, že keď po niečom túžite (veľakrát sa jedná o nemateriálne "veci"), snívate, veríte tomu, ono sa to naozaj stane. Privoláte si to. A preto dávajte pozor na to, čo si prajete, lebo sny sa plnia. Keď ma vybrali, mala som obrovskú radosť, ... začalo sa plánovanie a čakanie na americkú krásku. Predstava bola dočasne ju uložiť do jedálne a časom "vstavať" na miesto pôvodnej chladničky.

Aj keď jej cesta k nám nebola jednoduchá, lebo chlapcov zo Samsungu na ceste postretli menšie peripetie v podobe defektu, prišli k nám s úsmevom na tvári.  Manžel sa nemusel vôbec zapájať do presunu chladničky. Chlapci si poradili s presunom, uložením, technik s inštaláciou a inštruktážou. Keď už zostala stáť na mieste, kde sme sa ju na čas rozhodli umiestniť, moja radosť a nadšenie sa ešte prehĺbilo. Zrazu opadli obavy, že ju budeme časom znovu presúvať. Veľmi sa mi na toto pre nás "dočasné" miesto hodila. Navyše zrazu sme mali jednu krásnu veľkú chladničku s mrazničkou namiesto dvoch, nebudeme pendlovať medzi garážovou a kuchyskou chladničkou, zabúdať na to, čo v ktorej máme. A ja som mala v hlave predstavu, že vďaka nej budeme menej plytvať jedlom, viac plánovať a zistíme, koľko do potravín investujeme.

Nech sa páči, zoznámte sa s americkou kráskou Samsung RS67N8211B1/EF.

Táto mini oslava patrila jej. Aj moje nekonečné úsmevy toho dňa :slight_smile:

Náš nový kuchár, náš "sporko", nové srdce našej kuchyne

Vedeli ste, že vo väčšine rodín najviac potravín zje odpadkový kôš? Skazených alebo prebytočných potravín vyhodíme za rok až tretinu. Častokrát je to aj vďaka tomu, že nemáme prehľad, čo doma v kuchynskej linke, chladničke či špajzi vlastne máme. My sme boli na tom podobne. Veľakrát sa mi stalo, že som nakupovala podľa zoznamu, čo nám chýba a čo ASI potrebujeme. Čo ASI budeme variť. Čo sa najviac míňa. A keď som prišla do obchodu, zrazu ma oslovili ďalšie výhodné balenia, čo boli v akcii, a okrem "ASI" potrebných potravín som nakúpila ďalšie "VÝHODNÉ". O pár dní šiel do obchodu manžel a on nakupuje štýlom, na čo má chuť :slight_smile: Síce sú to samé dobroty, ale s tým, čo už sme doma mali, to bolo niekedy viac, ako sme dokázali my štyria aj s pomocou návštev zjesť. Veľakrát sa stalo, že sme to nestihli spotrebovať a niečo išlo práve do koša.

Pri testovaní americkej chladničky Samsung som sa rozhodla, že sa pokúsim o zmenu. Pripravila som si plán na stravovanie na 12 dní, a teda aj plán na nákup potravín, pre našu 4-člennú rodinu. Deti sa stravujú v školskej jedálni. My s manželom pracujeme, ja občas zájdem na obed v práci a manžel zas k rodičom. Prevažne si však do práce jedlo nosím. Pripravila som jedálniček, kde sú zahrnuté raňajky, obedy väčšinou vrátane polievky, olovranty a desiate. A určite by stačil pre manželský pár, štvorčlennú rodinu s jedným či dvomi malými deťmi, ktoré by obedovali doma. Alebo pre inú skladbu rodiny, všetko je na našich nárokoch, zvykoch a chutiach.

Jedálniček je priemerne náročný na potraviny, ktorý obsahuje aj zdravšie a teda drahšie potraviny, ale aj tie, z ktorých sa dá vykúzliť obed či večera za pár €. Zároveň nutrične hodnotný, aby zasýtil, ale aj dodal potrebné vitamíny, aby obsahoval mliečne výrobky, mäso, zeleninu, ovocie, ryby, ale aj sacharidy, ako ryžu, cestoviny či kysnuté pečivo. Nie som žiaden výživový poradca, a do nášho jedálnička si mali čo-to povedať naše deti, ktoré tiež asistovali pri jeho príprave.

Nech sa páči, tu je pre inšpiráciu náš jedálniček (na fotke je už doplnený o zmeny +2dni, ktoré vysvetľujem ďalej v texte, foto všetkých hotových jedál si môžete pozrieť u mňa na blogu)

https://www.modrykonik.sk/blog/matka1984/album/potraviny-nakupujeme-podla-toho-co-bude-gjyfvu/

Ešte pred nákupom bolo potrebné minúť zásoby zo "starých chladničiek"

Test kapacity chladničky a naše varenie zo zvyškov

Môj prvý test preveril kapacitu chladničky. Keď sme vyložili obsah našich dvoch chladničko-mrazničiek na stôl, mala som obavu, či to tam všetko zmestíme, najmä mäso, ovocie,zelenina z mrazničiek, ktoré boli v piatich zásuvkách.

Čuduj sa svete, podarilo sa aj vďaka hlbokým policiam a zásuvkam americkej chladničky. Mraznička bola naplnená skoro do prasknutia. Ja som zistila, že máme 4 zásuvky mäsa, jednu zásuvku ovocia, zeleniny a nanukov. Mäso som potriedila podľa druhu a dopredu som si dala najstaršie mrazené. Ovocie a zeleninu som dala zvlášť. A dala som si záväzok, že do budúcna chcem mrazničku plniť 50% zeleninou, ovocím a 50% mäsom. 

(Tu ešte potraviny v chladničke neboli uložené v jednotlivých poličkách, tak ako majú byť. )

"Staré" zásoby bolo treba míňať, tak nastalo varenie a pečenie zo zvyškov. Pri niektorých potravinách ma napadlo hneď, čo s nimi, pri iných som si pomohla internetom. V našej kuchyni tak pribudli aj nejaké nové recepty, ktoré sme predtým neskúšali. Napríklad šunkové závitky plnené syrovým bešamelom, jablká s posýpkou, Pavlova torta zo zvyšných bielkov so zvyšným mascarpone pred dátumom spotreby, banánové lievance zo starších banánov. A minul sa aj kapor z mrazničky, ku ktorému sme pripravili vianočný zemiakový šalát a zelinovú polievku s ružičkovým kelom.

Deti sa zapojili tiež, v snahe pomíňať šunky, syry, vykúzlili pizzové slimáčiky.

Chladnička Samsung RS67N8211B1/EF disponuje technológiou Twin Cooling Plus, ktorá optimalizuje úroveň teploty a vlhkosti vo vnútri chladničky (vraj až 75% vlhkosti) a mrazničky (kde zostáva pre mrazenie potrebný suchý vzduch), vďaka čomu zostanú potraviny dlhšie čerstvé a nemiešajú sa chute a vône. Navyše, šetrí to aj energiu.

Nakúpila som potraviny podľa zostaveného jedálnička, v snahe preveriť čerstvosť potravín po pár dňoch. To, ako som ukladala potraviny do chladničky predtým, bolo intuitívne, niečo som mala naučené z domu, napríklad vajíčka, mlieko do dverí, zeleninu do zásuvky. A ostatné tak, aby sa to najlepšie zmestilo. Teraz som sa rozhodla mať potraviny v chladničke uložené naozaj tak ako treba. Táto chladnička si nič iné ani nezaslúži. Inšpirovala som sa rôznymi radami na internete:

 • Do najvyššej poličky dávame hotové jedlá, ktoré plánujeme čoskoro spotrebovať. Polievky, omáčky, zákusy, šaláty, ale aj otvorený jogurt, šľahačka, kde je napísané, že po otvorení skladovať určitý čas v chlade.
 • stredných policiach skladujeme mliečne, mäsové výrobky, údeniny, uvarené mäso, ale dodržte zásadu, že mastné a mliečne výrobky by mali byť od seba oddelené. V tejto testovanej chladničke je výhoda, že políc je viac a ja môžem mať samostatný regál na mliečne a mäsové výrobky, čím zabezpečím nemiešanie sa chutí.
 • V najnižšej polici nad zásuvkami so zeleninou je najchladnejšia časť, a tu by sa malo skladovať čerstvé mäso a ryby.
 • Zásuvky na zeleninu a ovocie v našej testovanej chladničke sú hneď dve. Ide o miesto v chladničke, ktoré má stabilnú teplotu a nižšiu vlhkosť, keďže je čiastočne uzatvorené od okolitého priestoru. Teplota v zásuvkách je trochu vyššia od ostatnej časti chladničky, čo zelenine a ovociu vyhovuje.
 • Dvere chladničky sú najtepleším miestom chladničky a tým, že sa neustále otvárajú a zatvárajú, teplota sa tu mení. Dosahuje 8-11 °C. Tu som uložila, otvorený kečup, horčicu, kvasnice, a otvorené džemy, balzamiko, domáci sirup, lekvár, maslá, alko a nealko nápoje.
 • SAMOSTATNÁ KAPITOLA VAJCIA - v starej chladničke boli vždy vo dverách, niekedy v iných policiach, keď som ich mala viac a navyše v papierovom obale. Chyba za chybou! Vajíčka by mali mať stálu teplotu (5-12°C), ideálne ich dať do stredných políc a najlepšie vzadu. V nádobkách na to určených, nie v papierových obaloch, v ktorých ich donesieme z obchodu. V tých môžu byť rôzne baktérie z prostredia, odkiaľ prišli, a ďalej si ich tak šírime v chladničke. Naša nová chladnička má plastovú nádobku na vajíčka, takže ich budem ukladať len tam. Ale napríklad od výrobcu je táto určená do poličky do dverí. V najvyššej dverovej poličke, ktorá sa dá zakryť, sa táto nádobka ledvom zmestí. A pri plnom zaplnení vajíčkami, by som si pri otváraní a vyberaní vajíčka akurát tak rozbila. Nádobu na vajíčka som umiestnila do prostrednej police, kde im je naozaj dobre, a mne sa odtiaľ pohodlne vajíčka vyťahuje a ukladá. Dá sa do nej vložiť 17 vajíčok, ja som ich mala viac, tak som zvyšné naukladala aj na seba.

Takto som naplnila a uložila nákup na 12 dní podľa uvedených rád, priestorovo sa však všetko nedá dodržať, každý si musí nájsť zlatú strednú cestu. Dôležité je aj nelepiť potraviny príliš na seba, aby okolo nich mohol prúdiť vzduch a rovnomerne ich ochladzovať. Samozrejme, tiež ako vám to dovoľuje priestor chladničky. To tiež ovplyvňuje koľko potraviny vydržia. Mne to chladnička dovoľuje :wink:

Koľko nás to stálo?

Potraviny, nielen tie, čo šli do chladničky, nás stáli 94,54€, samozrejme sme občas kúpili pečivo (cca 10€). Urobili sme Maxíkovi oslavu, takže v nákupe boli aj suroviny na tiramisu, šalát, syry, klobásky a slané pochutiny na stôl. Ale napríklad hovädzie mäso do polievky, na burgery a guláš, sme mali domáce z mrazničky. 

Z našich plánovaných 12 dní, sme nakoniec s potravinami vydržali úplne v pohode 14 dní. Keď to zaokruhlím, zarátam aj doma minuté zbytky oleja napríklad, dostanem sa max. na 120€ na 14 dní. Ak by niekto z vás chcel ešte viac ušetriť, určite sa to dá. 

Koľko potraviny vydržali?

Sme zvyknutí kupovať väčšinou krájané šunky a salámy, nie vákuováné, takže som si naplánovala tieto zjesť v prvej časti nášho jedálnička, a tie suchšie a trvanlivejšie aj neskôr. A snažila som sa ich správne uskladniť. Takže som ich dávala do uzavretých nádob. Stalo sa mi, že 15dkg šunky sa mi pokazilo v cca 6-7 deň. Iná šunka (debrecínska) vydržala v rovnakých podmienkach ešte ďalšie dva dni. Neviem, čím to bolo. Nemyslím si, že chladničkou. Párky vydržali v pohode 10 dní. Saláma 14 dní, ale určite vydrží aj dlhšie. Šaláty, tým, že som ich mala poukladané na sebe, tak mierne zvrchu lístky černali, ale ľadový šalát vydržal celých 14 dní. Akurát vrchné lístky som musela odstrániť, ale vnútri bol čerstvý a chutný. Balený šalát len 8 dní. Ale v bežnej chladničke mi vydržal už aj menej. Paradajky, uhorky vydržali 14 dní, mierne začínali scvrkávať, ale aj to preháňať. Kľudne by vydržali aj dlhšie. Americká chladnička a jej Twin Cooling Plus sľubujú čerstvosť potravín, čo sa mi potvrdilo a kľudne si do nej môžete nakúpiť aj na dlhšie obdobie. Dovoľuje to jej kapacita, ale aj primeraná vlhkosť a prúdenie vzduchu vo vnútri chladničky. 

Budem plánovať aj naďalej?

Počas týchto 14 dní nastali situácie, že som z časových dôvodov musela niektoré dni prehodiť, ale skladbu jedálnička som dodržala a vlastne doplnila o dva dni. Jeden večer z toho mala stryná oslavu 50tky, takže sme doma obedovali len trochu a nevečerali sme. Rovnako, deti sa počas "pracovného" týždňa, 80% stravovali v školskej jedálni. Dcéra bola nejaké dni chorá, takže jedla aj doma. Ale víkendy sme jedli komplet rodina a aj nám zostávalo, že kto mal chuť ešte zjedol neskôr. V chladničke nám z nákupu zostalo po 14 dňoch toto.

Našich 14 dní stravovania sa podľa jedálnička, bolo zaujímavých, niekedy náročných,(keďže chodím aj do práce), ale veľmi poučných. Bola to skvelá skúsenosť, ktorá nás veľa naučila. Deti majú radi plány, radi vedia, čo sa bude diať, tak oni sa dennodenne tešili, obzerali si jedálniček, čo budú jesť. Mne išlo o to, zistiť, koľko investujeme do potravín. Menej plytvať, nevyhadzovať, nakúpiť väčší nákup, menej chodiť po obchodoch. A to sa nám podarilo splniť najmä vďaka veľkej kapacite americkej chladničky a Twin Cooling Plus, ktorý zas zabezpečí čerstvosť potravín. Páčilo sa mi aj to, že nemusím rozmýšľať, čo budem variť, lebo to mám dopredu vymyslené. A keď sa mi časovo nedá, prehodím na iný deň. Lebo byť upnutý na nejaký plán tiež spôsobuje stres. Ja som si v tom našla svoj systém a moju zlatú strednú cestu. A určite budem plánovať naďalej, menej behať po obchodoch, radšej venovať hodinku naplánovaniu nákupu či to bude týždenný, alebo polmesačný, to si časom overím, čo nám bude viac vyhovovať. Kapacitu v chladničke na to máme :wink:.

A potvrdilo sa, že mať veľkú americkú chladničku neznamená zaručene viesť konzumný spôsob života a plytvať, ale dokáže vám  ušetriť nielen peniaze, ale aj čas. 

Tu je kúsok z nášho jedálnička, komplet fotografie nájdete na blogu :

Náš barman

Výrobník ľadu a zásobník filtrovanej vody má väčšina amerických chladničiek a je to jedna z ich predností. Vyžaduje si však prívod vody, ktorý musíte pred inštaláciou chladničky zabezpečiť. Tým nebol nadšený najmä môj manžel, ale milo ma prekvapil, keď všetko, pár dní pred príchodom chladničky k nám, poľahky zabezpečil bez inštalatéra.  Ja som si myslela, že moja prvá fotka s chladničkou bude oslavná, s proseccom a množstvom ľadu z výrobníka. Nedomyslela som však detail, že ľad sa musí najskôr vyrobiť, a teda voda zamraziť. Servisný technik nám odporučil nepoužívať výrobník ľadu do druhého dňa po zapojení chladničky. A tak sme večer počúvali, ako po troche padá ľad do zbernej nádobky, tzv.zásobníka a pripravuje sa tak na použitie. Ale vodu sme si mohli "čapovať" hneď po inštalácii filtra. Akurát technik nechal odtiecť prvého 1,5 litra. Toto sme robievali aj pri filtračnej kanvici. Technik nám aj vysvetlil, že chladnička bude indikovať, že filter treba vymeniť cca po pol roku. Ale podľa jeho skúseností, stačí filter pri bežnom používaní meniť po roku. Indikáciu máme potom odignorovať a vypnúť. Cena filtra je cca 40€.

Výrobník ľadu je umiestnený v mrazničke a dávkovač na dverách chladničky. Dotykovými tlačidlami si navolíte, či chcete filtrovanú vodu, kusy ľadu alebo ľadovú drť. Ľadová drť  je na menšie a nepravidelné kúsky posekaný ľad, nie sú to úplne malé kryštáliky ľadu, čo bola moja prvá predstava. :slight_smile:  Pohár opriete o tlačidlo vzadu a už vám tečie alebo sa sype, čo ste si navolili. Pod dávkovačom nie je žiadna zberná nádobka pre prípad, že by vám voda tiekla mimo. Ale je to len zvyk, nestalo sa nám, že by sme veľa narozlievali. Voda je chutnejšia, úplne číra a nie je veľmi chladná, tak akurát, nemusíte sa báť, že z nej prechladnete. Úžasná je do kávovaru, prefiltrovaná od chlóru, kávička je chutnejšia a nádherne napenená. Kávičkári, chápete, o čom sa tu rozplývam :slight_smile:  

Samozrejme, toto je veľké lákadlo pre deti. Najradšej by stále čapovali vodu a ľad. Naši sú už väčší, a dajú sa rozumne usmerniť. Pre tých menších je na dávkovači zámok, takže rodičia nemusia mať strach.

Výrobník ľadu môžete z priestoru mrazničky kedykoľvek vybrať, keď potrebujete viac miesta. Odvrátená stránka dávkovača ľadu je vyššia spotreba chladničky, pretože cez výrobník ľadu uniká von väčšie množstvo chladu, ktorý si musí naspäť dovyrobiť.

Na záver by som pre vás v kocke spomenula výhody a nevýhody americkej chladničky Samsung RS67N8211B1/EF.  

Tu sú jej hlavné prednosti:

 1. Väčšia kapacita, vďaka systému SPACE MAX - objem americkej chladničky je väčší, vo všeobecnosti hovoríme o 1,5 objemu bežnej chladničky. Dočítala som sa, že na jedného člena domácnosti priemerne pripadá úžitkový objem chladničky 60-70 l, v prípade mrazničky potom cca 20-30 litrami na osobu. Keďže sme 4, tak u nás by to vychádzalo na 240-280 litrov na chladenie a 80-120 litrov na mrazenie. U každého je to však individuálne, záleží od zvykov rodiny. A tiež je dôležité zistenie, že pre optimálnu spotrebu chladničky je dôležité ju mať zaplnenú na max. 70%, takže tým sa potreba na kapacitu zvyšuje. Čistý objem v litroch testovanej chladničky je 407 litrov chladiaceho a 202 litrov mraziaceho priestoru. Aj keď sa na pohľad zdá chladiaci aj mraziaci priestor úzky, priestory sú hlboké a vďaka tomu sa do nich viac zmestí. Už pri teste mrazničky (vyššie spomenuté) sa dokázalo, že sa do americkej mraziacej časti zmestí 5 zásuviek mrazených potravín z kombinovaných chladničiek. Skúšala som testovať vopchať dva hrnce s priemerom 24cm a klasický plech do vstavanej a do testovanej americkej chladničky.
  1. Vstavaná chladnička - dvere na chladničke by som nezatvorila
  2. Americká chladnička - síce hrnce uložené uhlopriečne, ale zmestili sa a plech tiež
 2. Čerstvosť potravín vďaka TWIN COOLING PLUS - táto technológia optimalizuje úroveň teploty a vlhkosti vo vnútri chladničky (vraj až 75% vlhkosti) a mrazničky (kde zostáva pre mrazenie potrebný suchý vzduch), vďaka čomu zostanú potraviny dlhšie čerstvé a nemiešajú sa chute a vône. Navyše, šetrí to aj energiu.  Čerstvosť potravín je viac spomenutá vyššie v texte. Ale napríklad šunka vydržala 9 dní a ľadový šalát 14 dní, zelerový šalát v nádobke bol lepší ako čerstvý ešte po 5 dňoch. Je však potrebné neprepchávať chladničku, aby optimálne chladila potraviny. Tiež šaláty neukladať na seba, ako som to urobila ja, a tým ich vrchné listy zostali stmavnuté.  Vďaka technológii fungujú dva samostatné okruhy, a vy môžete samostatne možnosť regulovať teplotu v chladničke a mrazničke, prípadne si navoliť režim prázdniny samostatne pre chladiacu či mraziacu časť.
 3. Led osvetlenie chladničky a mrazničky - zabezpečuje dokonalý prehľad obsahu chladničky a mrazničky.
 4. Dizajn, s ktorým sa hodí do každej kuchyne - veľa ľudí ma predstavu o americkej chladničke ako o veľkej opache, väčšinou striebornej farby. My sme od Samsungu dostali nádhernú antracitovú chladničku v minimalistickom prevedení, ktorá sa hodí naozaj do každej kuchyne. Ploché prevedenie dverí nenarúša, nevytŕča, rúčky sú jednoduché. Technik nás upozornil na výhody madiel, ktoré sú kombináciou kovu na úchope a plastu, ktorý pripevňuje madlo o na dvere. V prípade, že by niekto naozaj trhol madlom, neohne alebo inak nepoškodí spolu s kovom celé dvere, ale vytrhne len plast. Rovnako povrch sa ľahko udržuje, nevidieť na ňom otlačky prstov a nemusíte chodiť donekonečna utierať, stačí občas pretrieť vlhkou švédskou utierkou. Displej chladničky a mrazničky, ktorý zobrazuje a umožňuje:
  1. meniť teplotu chladničky a mrazničky samostatne je ukrytý vnútri a nenarúša vzhľad chladničky zvonka.
  2. systém superfreeze a supercool - ak potrebujete rýchlo zmraziť, resp. zachladiť potraviny, môžete jednoduchým stlačením tlačidla dosiahnuť na 50 hodín /prípadne na menej, to si korigujete sami/, oveľa nižšiu teplotu v priestoroch chladničky či mrazničky. Tento systém však využíva viac elektrickej energie, takže ak nemusíte, veľmi ho nevyužívajte. Ja som ho použila jedenkrát, a konkrétne superfreeze pri zmrazovaní bryndzových pirohov, zmrazenie na tácke trvalo cca 30 minút, ale úplne dotuha. Ak by som nechala systém superfreeze zapnutý skôr, bolo by zmrazenie do tuhá o niečo rýchlejšie, ale aj drahšie. 
  3. alarm dverí - upozorňuje na zmenu teploty v chladničke či mrazničke zvukom, táto funkcia sa dá aj vypnúť.
  4. výrobník ľadu - displej obsahuje tlačidlo, ktorým sa dá výrobník ľadu vypnúť z prevádzky.
 5. Beznámrazová technológia true no frost - po celý čas testovania, pri častom otváraní mrazničky, prípadne dlhšom otvorení mrazničky som nezbadala žiadnu námrazu, akurát máličko na dávkovači ľadu.
 6. Antibakteriálny povrch vnútra chladničky - technik nás varoval, že novšie chladničky s týmto povrchom sa neoporúčajú čistiť octom. Len vodou, prípadne jarovou vodou.
 7. Kolieska na spodu chladničky - chladničku aj komplet naplnenú som zvládla odtlačiť aj sama bez pomoci manžela a povysávať si priestor pod ňou. Úžasná vecička. 
 8. Servis - servisný technik k nám prišiel lokálny. Predtým ako vstúpil do domu, obul sa do návlekov. Pohodový chalan, so zmyslom pre humor, technicky znalý so širokým záberom. Ochotný odpovedať na všetky, niektoré moje možno aj prihlúple otazky. Zapojil chladničku, prívod vody,vyskúšal, za chladničku dal penové kocky, aby sa niekde neotĺkla, plasty poodbaloval na komplet. Samozrejme, odpad všetok zobrali a upratali. Súčasťou zapojenia bol aj "výklad" v podobe praktických rád, ktoré som sa snažila spísať aj v tejto recenzii, prípadne v príspevkoch.
 9. zásobník vody, výrobník ľadu - prefiltrovaná, chutnejšia voda, vhodná na pitie, varenie, ale aj do kávovarov či pre iné potreby. Na jedenkrát ochladí až 2 litre vody, po cca 5-10 minútach si môžete vodu načapovať znovu. Ľad si môžete nadávkovať jediným stlačením vo väčších rozmeroch (tvar pripomína banán) alebo drtený ľad nepravidelných tvarov. Na jedenkrát vám vyrobí cca 2 litre ľadu a po cca 10 minútach už začínajú do zásobníka ľadu padať prvé namrazené kocky ľadu. Výrobník ľadu a zásobník vody je viac rozpísaný vyššie v texte.
 10. hlučnosť v decibeloch 39dB nižšia oproti iným americkým chladničkám,
 11. spotreba sa rovná spotrebe 1,5 chladničky - spotreba je 383kWh ročne, čo pre nás predstavuje výhodu, keďže pôvodné dve chladničky v našom dome spolu mali spotrebu 553kWh ročne. V tomto smere určite ušetríme.

Posledné tri vlastnosti by som spomenula aj ako nevýhody, ktoré sú vo všeobecnosti nevýhodami u všetkých amerických chladničiek:

 1. zásobník vody, výrobník ľadu - vďaka dávkovaču ľadu uniká von väčšie množstvo chladu, ktorý si musí naspäť chladnička dovyrobiť, čo vyžaduje väčšiu spotrebu chladničky. 
 2. hlučnosť - americké chladničky vo všeobecnosti sú málinko hlučnejšie než klasické chladničky. Táto naša išla relatívne tichúčko, ale mala chvíľky, kedy vyrábala ľad, prípadne optimalizovala teplotu a počuli sme ju viac. Je to skrátka samostatný živel. 
 3. spotreba - k amerických chladničkách vďaka technológiám, väčšej kapacite, výrobníku ľadu patrí aj vyššia spotreba. Je to jednoducho dané, americké chladničky sa vyrábajú prevažne v energetických triedach A+ alebo A++. Naša testovaná dosahuje spotrebu 383kWh a je energetickej triedy A++. Pre porovnanie existujú aj americké chladničky s nižšou priemernou spotrebou, ale cena sa pohybuje od 1500€ vyššie.
 4. cena - 1299€, ktorú uvádza spoločnosť na internete, je pre väčšiu bežných rodín (rovnako aj pre nás), nadštandard. Všade sa však uvádza, že lepšie americké chladničky jednoducho pod 1000€ nekúpite. 
 5. Zásuvka - Spodnú zásuvku na ovocie a zeleninu je možné otvoriť iba do určitej úrovne, nie celú, keď ju chcete otvoriť celú, treba ju nadvihnúť, mne sa to však darilo s ťažkosťami. Neviem, či som robila chybu niekde ja, ale išlo to ťažšie.

Recenzia je dlhá, ale pri tejto chladničke a mojich plánoch s ňou, ani kratšia nemohla byť. Vďačím každej jednej z vás, ktorá ju dočítala až do konca.

Modrý koník a Samsung, vám sa chcem špeciálne POĎAKOVAŤ, že ste vybrali práve našu rodinu. Máme novú, veľkú a najmä JEDNU chladničku, vďaka ktorej sme sa naučili viac plánovať, menej plytvať, ukladať potraviny v chladničke, uchovávať im dlhšiu čerstvosť a veľa iného. Boli to pre mňa náročné, ale inšpiratívne a poučné dni. Svojím dizajnom sa doslova zžila s naším domom. Manžel mi k nej do páru vyrobil aj vysnívanú "čiernu" tabuľovú stenu, ktorú si plánujem skrášliť.

Keďže sme boli obdarovaní my, chceme urobiť radosť aj my niekomu, kto to naozaj potrebuje. Našu dvanásťročnú chladničku s mrazničkou, ktorá je stále v dobrom technickom stave, akurát zvonka má pár estetických nedostatkov, chceme darovať niekomu, kto to naozaj potrebuje. Verím, že jej nájdeme toho správneho nového majiteľa. Jednou menšou darovačkou ešte počas testovania sa mi podarilo urobiť predvianočnú radosť v košickej rodinke u @patibe . Vďačnosť, šťastie a radosť jej malého synčeka z darovaného vianočného balíčka ma dojala až k slzám.

Krásne Vianoce vám všetkým.

#test_samsung2 #recenzia

Čítaj celý článok
forinerka
18. dec 2018 Čítané 55x

Ahojte!


V prvom rade by som chcela poďakovať Modrému koníku a firme Celimed za možnosť vyskúšať inhalátor Omron.

Asi každá mi dá za pravdu, že jeseň je ideálnym časom na choroby. Doteraz som si veselo vyhlasovala, aké majú moje deti super imunitu – veď oni choré nebývajú! Hop, zakríkla som si to a s príchodom jesene, nástupu do škôlok a striedaním počasia sme sa zaradili do kolotoča plného kašľu, teplôt a sopľov. Skúšala som všetko možné aj nemožné. Jediné, čo som ešte neskúsila, bolo inhalovanie. Na inhalovanie som počula neskutočné množstvo pozitívnych ohlasov. Tak som si povedala, dobre Barbora! Idú Vianoce, napíšeme Ježiskovi a baby dostanú darček. Ale ani neviem ako, večer pri uspávaní som scrollovala Koníka a bum! Testovačka na inhalátor. No žeby to bol osud? Tak som sa prihlásila na testovanie a o nejaký čas neskôr mi došla tá krásna správa, ze práve nás vybrali :slight_smile:

Kto bude testovať?


Naša rodinka sa skladá z mamy Barbory (ja), tata Martina a dvoch malých teroristiek Kristínky a Viktorinky (1 rok a 8mesiacov). Práve ony bývajú najčastejšie choré (nebudem klamať, vo väčšine prípadov to schytáme aj my s mužom), a tak som chcela, aby inhalovali práve naše dvojičky. Ako to prebiehalo, o tom neskôr ;)

Čo budeme testovať?

Na testovanie je dostali inhalátor s odsávačkou hlienov Omron Duobaby C301. Odsávačka prečistí nos a dieťatku sa potom lepšie dýcha a tým pádom aj inhalovanie má väčší účinok. Ide o kombináciu odsávačky hlienov a kompresorového inhalátora v jednom. Ja, ako doublemama, mám veľmi rada takéto kompaktné prístroje, pretože sú to 2 použiteľné veci v jednom a zaberie menej miesta ako dva samostatné prístroje.

Súčasťou balenia je:

 • kompresor
 • detská maska
 • náustok
 • vzduchová hadička
 • vrchný kryt na horné dýchacie cesty
 • vrchný kryt na dolné dýchacie cesty
 • spodná časť inhalátora (nádobka na liečivo s vaporizačnou hlavicou)
 • odsávačka hlienu
 • návod na používanie

Ok, na prvý pohľad som na to pozerala ako teľa na nové vráta, že toto je na mňa priveľmi komplikované. Ale! Našťastie na druhý pohľad to už bolo v poriadku. Jednotlivé časti k sebe perfektne pasujú a používanie je úplne easy.

Ale poďme pekne po poriadku.

Ideme testovať!

Odsávačka hlienov. Asi ako väčšina matiek, pred odsávaním do nosa streknem aj fyziologický roztok/morskú vodu, aby sa hlieny ešte viac zriedili a išli von rýchlejšie a ľahšie. Keďže moje 1,5 ročné deťuchy nie sú nadšené týmto typom aktivity, tak to u nás sprevádza krik, plač a jasné, že aj boj. Odsávačku musíte držať vo vodorovnej polohe, ideálne aj dieťa (ide to ťažšie odsať, keď dieťa leží). Myslím, že každý má svoj grif na odsávanie a nebudem tu opisovať žiadne metódy a taktiky, avšak aby sme správne a hlavne úspešne odsali sople je dôležité, aby sme na odsávačke mali prst na otvore, aby hlien šiel len do zbernej nádoby. Zo začiatku som si na to nevedela zvyknúť. Odsávajúce dieťa sa metá ako ryba na suchu, druhé sa mi snaží odpojiť vzduchovú hadičku a ja mám myslieť ešte na prst na otvore. Sopeľ však u nás trvá nekonečne dlho a keď sa konečne teším, že to skončilo, dostane to ta druhá dvojička. Takže po pár razoch som to robila už automaticky.

Inhalovanie. No teda, ak sa to, čo sme robili dá nazvať inhalovanie :D K prístroju sú priložené 2 nadstavce – na horné a dolné dýchacie cesty. Nadstavec na horné dýchacie (zelená farba) lieči predovšetkým rhinitídu (nádcha), sínusitída (zápal prínosových dutín), faryngitída (zápal hltana), tonzilitída (angína/akútny zápal krčných mandlí) a laryngitída. Nadstavec na dolné dýchacie lieči najmä astmu, bronchitídu (zápal sliznice priedušiek), bronchiolitídu (zápal dolných úsekov dýchacích ciest), bronchiektáziu (stav s abnormálne rozšírenými prieduškami) a bronchopneumóniu (zápaľ pľúc). Najčastiejšie sme využívali zelený nadstavec na horné dýchacie cesty, pretože baby boli predovšetkým zasoplené a teda to mali klasickú nádchu spojenú s kašľom.

Ahoj, ja som inhalátor!

Zoznamovanie sa s inhalovaním prebiehalo všelijako. Najprv sme nechali dvojky pozrieť sa, čo to je, čo to obsahuje, aké zvuky to vydáva, ukázali sme načo sa to používa, skúsili sme si priložiť masku na tvár (jeden kus spolupracoval, druhý to prudko odreval) a pod. Takto nenásilne sme sa snažili babám ukázať, že inhalovanie nie je žiaden strašiak. Zo začiatku sme inhalovali s mužom a keď k nám dvojky prišli, dali sme aj jej masku na tvár, nech sa nadýchne. Postupne sme inhalovali raz ty – raz ja (teda bola o to snaha, lepšie by bolo pomenovanie raz ty – 56 x ja), nechali sme ich samé inhalovať (áno, Vincentka bola všade), robili sme si bunker (schovali sme sa pod deku a nenápadne som sa im snažila podstrčiť inhalátor), čítali sme si pri tom knižku (maska im zavadzala vo výhľade) a nakoniec sme skúšali inhalovať pri pozeraní rozprávok – to zaznamenalo najväčší úspech. Ale stále to nebolo také, ako som si predstavovala. Moja predstava bola, že si sadneme spolu, pekne si nastavíme na inhalátor a budeme spolu inhalovať, prípadne im to budem len pridržiavať. Ha :D bolo vidieť, že som matka prvorodička a veľmi som si to zidealizovala.

(Ok, dieťa 2 na mňa pozerá štýlom:"Čo to ten tata robí?!")

Naša teória raz ja - raz ty sa veľmi neosvedčila :D

Inhalovali sme 2x denne, po dobu cca 10-15 minút. Dovolím si tvrdiť, ze inhalovanie naozaj pomáha. Deti inhalovali Vincentku a tata Martin inhaloval Ambrobene roztok. Po pár dňoch sa deťom spustil soplík (čo u nás trvá aj viac ako týždeň), následne sme už nemuseli dávať lieky a baby sa pekne doliečili.

Plusy:

 • kompaktné balenie (inhalátor ma praktickú priehradku, kde sa zmestí všetko príslušenstvo a a tým pádom sa nič nepostráca)
 • bohaté príslušenstvo (maska, nadstavce, náustok)
 • jednoduchá obsluha
 • dlhá inhalačná hadička (fakt super, zabezpečí to pohodlné inhalovanie)

Mínusy:

 • troška hlučnejší
 •  vo balení nie je maska pre dospelých (dá sa dokúpiť samostatne)

Osobne si myslím, že inhalátor je veľmi dobrá vec, predovšetkým pošas týchto sychravých jesenných dní. Ešte raz ďakujem za možnosť testovať.

#test_omron #recenzia

Čítaj celý článok
dakota1978
18. dec 2018 Čítané 44x

Máme tu obdobie, keď sa naše telo bráni náporu vírusov a baktérii šíriacim sa vo vzduchu. Pomôcť mu môžeme hlavne, zvýšeným príjmom vitamínov na tanieri, ako zelenina a ovocie. Veľmi dobrým pomocníkom je aj inhalátor.  Inhalátor je múdry pomocník pri liečbe dýchacích ciest. Pomocou inhalátora dokážeme, zmierniť  zápal dýchacích ciest, kašeľ, bronchitídu a iné ochorenia dýchacích ciest. Inhalácia je terapia, ktorá umožňuje aplikáciu liekov priamo na potrebné miesto dýchacieho ústrojenstva.   

Vybrali nás na testovanie INHALÁTORA S NOSNOU SPRCHOU OMRON (C102 TOTAL)

Naši dvaja huncúti majú časté problémy s dýchacími cestami. Majú nábeh na astmu, takže inhalátor sme privítali s otvorenou náručou.  Raz sme si inhalátor požičali od známych. Bol to obyčajný inhalátor z nemenovaného obchodného reťazca. Inhalátor bol veľmi ale veľmi hlučný. Deti sa ho báli a nechceli vôbec inhalovať. Bála som sa teda reakcie detí na nový inhalátor Omron. Milo ma prekvapila jeho hlučnosť - vôbec nie je až taký hlučný.  Deti sa predbiehali, kto bude prvý inhalovať. Pred prvou inhaláciou som všetky umývateľné časti dôkladne umyla. Náustok som skúšala ja a je super. Zatiaľ som mala skúsenosť len s maskou. Deti používali masku, ale gumičku nechceli. Sťažovali sa že gumička ich tlačí. Keď som gumičku povolila, maska im padala. Aby boli deti spokojné, gumičku som dala dole. Držali nádobku s liečivom spolu s maskou na tvári v 90° uhle - deti spokojné, mamka spokojná.  V balení sú 2 masky  štandardnej veľkosti, jedna pre deti a jedna pre dospelých. Jediné čo môžem maske vytknúť, je že nemá možnosť stiahnutia v oblasti nosa. Dlhšie trvá kým si masku správne nasadíte, aby vám všetko liečivo nešlo do očí.

Cez náustok, alebo cez masku sa vdychuje rozprášené liečivo. Pomocou tlaku vzduchu premieňa liečebný roztok na aerosol (jemnú hmlovinu), ktorá preniká do dýchacích ciest, kde pôsobí protizápalovo a zmierňuje opuchy  slizníc.  

Čo môžete inhalovať:

1. Sterilný fyziologický roztok chloridu sodného - NaCl 0,9 % - je to základné liečivo pre inhaláciu. Môže sa použiť aj na nariedenie iných liekov.
    

2. Minerálne vody vhodné na inhalovanie - Vincentka, ktorá napomáha odhlieňovaniu a priaznivo ovplyvňuje imunitu organizmu.
    

3. Látky s mukolytickým účinkom - Bromhexin, Mucosolvan, Ambrobene, Pinosal,ktoré sa ešte riedia

Pri inhalácii liečiva dochádza k znižovaniu hlienu v dýchacích cestách. Hlien je redší, ľahšie sa vykašliava. Hltan a ústna dutina sa dezinfikuje. 

Kladne hodnotím nádobu na liečivo. Je väčšia, dobre sa drží. Zmestí sa do nej viac liečiva naraz. Odmerka je na maximum 12ml. Vzduchová hadička má dostatočnú dĺžku.  Deti nemuseli byť blízko inhalátora, ktorý bol na stole. Pohodlne sa usadili na gauči a pozerali rozprávku. Častým problémom elektrických spotrebičov je krátka šnúra sieťového napájania. Omron C102 Total má šnúru dostatočne dlhú.

Do testovania o OMRON (C102 TOTAL) som sa zapojila hlavne kvôli tomu, že je to inhalátor s nosnou sprchou.  Nosná sprcha má veľkosť, práve do ruky. Nádoba na liečivo je dostatočne veľká. Odmerka je na maximum 18ml. Nosný adaptér je mäkký, veľmi príjemný. Deti si neublížia.  Doma máme kanvičky na výplach nosa. Deti ich vôbec nechcú používať . Nosnej sprchy sa však nebáli a dokonca im nosná sprcha ani nevadí a pokračujeme vo vyplachovaní nosa. Používanie nosnej sprchy je veľmi jednoduché. Pred vdychom alebo počas vdychu stlačíme tlačidlo na nosnej sprche. Počas aplikácie si jedným prstom upcháme druhu nosnú dierku. Deti to super zvládli samé. Jemná hmla, ktorá vychádza z nosnej sprchy, je k nosnej sliznici, oveľa citlivejšia, ako bežné iné metódy. Sama som bola veľmi prekvapená, že nosná sprcha môže byť taká jemná.

Čo môžete použiť do nosnej sprchy:

1. Sterilný fyziologický roztok chloridu sodného - NaCl 0,9 % - je to základné liečivo pre inhaláciu. 

2. Minerálne vody vhodné na inhalovanie - Vincentka, ktorá napomáha odhlieňovaniu a priaznivo ovplyvňuje imunitu organizmu.
       

Nosná sprcha zmierňuje ochorenia, ako nádcha, alergia, kašeľ, chrípka. Čistí a ošetruje nosovú dutinu.

Celkovo hodnotím INHALÁTORA S NOSNOU SPRCHOU OMRON (C102 TOTAL) veľmi kladne. Inhalátor má primeranú hlučnosť. Nádoba na liečivo je väčšia, dobre sa drží. Z nosnej sprchy som nadšená. Jej jemnosť na mňa veľmi zapôsobila. Sama som sa bála čo to bude. Výplach nosa a spreje s morskou vodou boli pre mňa, vždy veľmi nepríjemné. Teraz sme našli to čo nám všetkým vyhovuje.

Ďakujem za možnosť testovania, tak super výrobku ako je INHALÁTORA S NOSNOU SPRCHOU OMRON (C102 TOTAL)

#test_omron  #recenzia

Čítaj celý článok
princessawsm
17. dec 2018 Čítané 94x

Ostatné dva týždne sme mali tú možnosť testovať inhalátor Omron Duo Baby (C301) vďaka @konik_testuje počas testovačky #test_omron. Tak vám prinášam naše postrehy a dojmy.

V prvom rade by som chcela upresniť, prečo sme sa vôbec do testovania zapojili. Ja trpím sezónnym zápalom dutín od mojich stredoškolských čias. Keď som začala chodiť autom do práce, a pri akomkoľvek náznaku zombietitídy v open-spacovej kancelárií v ktorej inak pracujem, som zostala doma - môj stav sa o niečo zlepšil.Až do tejto jeseni, kedy od nástupu malého do jaslí, sme boli všetci chorí už 3x. Pridajte si k tomu nevyspatú matku-dojku, ktorá okrem zriedkavého paralenu nemôže nič a katastrofa je na svete. Preto som veľmi rada, že sme mali možnosť tento malý zázrak vyskúšať, keďže som aj tak zvažovala kúpu podobného zariadenia na Vianoce. Koník plní sny.

Takže tak. Mašinka, ktorú sme dostali my sa volá Duo Baby práve z toho dôvodu, že je to dvojfázové zariadenie, ktoré spája odsávačku hlienov spolu s inhalátorom. Najprv soplíky odsať, potom liečiť horné cesty dýchacie inhalovaním.

Čo sa odsávačky týka, ak mám pravdu povedať, mne osobne sa robí lepšie s tou klasickou ústnou-manuálnou. Poznáte také tie dve hadičky spojené nádobkou, kde jeden koniec strčíte dieťaťu do nosa, a cez druhý koniec sa poriadne nadýchnete, ako keď si fajčiar po celom dni odriekania prvýkrat potiahne z Marllborky. Táto elektrická odsávačka vám síce nevyvolá dáviaci reflex z prudkého nadýchnutia, mám však dojem, že nedokáže tak dobre odsať hlieny, ako keď sa do toho opriem sama. Navyše treba odsávačku držať tým pádom v nošteku dlhšie, čo len viac rozhnevá už tak nervózne dieťa. ALE! Ďeťom, ktoré sú už zvyknuté na vysávačovú odsávačku, bude táto vyhovovať, keďže princíp je rovnaký. Takže pre tie mamičky sa toto zariadenie hodí, keďže nemusia vyťahovať zo skrine lux.

Druhou funkciou zariadenia je už spomínaný inhalátor, alebo nebulizér. Udělátko, ktoré vytvára jemnú hmlovinu na vdychovanie či už nosom, alebo ústami. Spôsob použitia si nastavíte jednoducho výberom správneho nádstavca. Zelený pre horné cesty dýchacie (prínosové dutiny, nosohrtan), modrý pre dolné (priedušky, pľúca). Na pohľad mi prišli nadstavce identické, rozdiel je však v tom, že pri zelenom nadstavci sa vzduch a hmlovina tlačia otvorom von, cez masku priamo tak, aby sa lepšie vdychovali. Pri modrom sa vzduch ťahá ústami pri každom nádychu (aby sa človek nezačal dusiť). K príslušným nadstavcom patria aj konkrétne “koncovky” - maska pre zelený a náustok pre modrý nadstavec.

Skúsnosť s maskou: TOP!!! Beriem všetkými desiatimi! Absolútne fantastická vec, keď trpíte soplíkami. Počas testovania sme inhalovali vincentku. Síce mi detská maska, ktorá bola súčasťou balenia bola tak akurát na nos, vyzerali sme s manželom trošku komicky. Syn (20 mesiacov) síce od zariadenia utekal, a malá (3 mesiace) to zakaždým prerevala - čo je vraj dobre, lebo vtedy sa zhlboka nadýchne. Za seba môžem zkonštatovať, že inhalátor prekonal moje očakávania. Máme zvlhčovač vzduchu a zvykla som sa naparovať nad hrncom horúcej slanej vody. Avšak do zvlhčovača môže ísť len voda, a horúca para mi napríklad nerobí dobre, ak mám pri chorobe horúčku. Takže inhalovanie studenej, slanej “pary” mi padlo neskutočne dobre. Najmä posledné tri dni, kedy som zase schytala virózu od malého (život jasličkára… nevadi, budujeme imunutu!). A to dokonca, tesne pred týmto ochorením, som prestala používať sprejček do nosa (taký ten s aktívnou látkou, čo sa nemá používať viac ako sedem dni, mhhm).

Snaha dostať však masku na malého bola márna. Zakaždým buď utiekol, alebo sa hodil o zem a rumázgal. Dostala som však tip od koníkovských spolumatiek, že stačí, aby para bola “okolo” nošteka. Drobec sa však k zapnutému zariadeniu ani nepriblížil. Tak som počkala kým večer vytuhne, a inhalátor bez masky, iba samotný nadstavec som gumičkou pripla k posteli. Nesmiem zabudnúť spomenúť, že kompresor vydáva dosť hlasný zvuk, tak som sa bála, aby to malého neprebralo. Ale po dlhom dni v škôlke bol K. O. a síce ním pri zapnutí trhlo, nezobudil sa. Tak si 10 minút spokojne inhaloval v spánku, až kým sa nepretočil na brucho a nezaboril hlavu do vankúša. A tak sme došli…

Podľa inštrukcii sa nádoba na liečivo môže naplniť v podstate čímkoľvek. Vincentka na lepšie dýchanie, mucosolvan od kašla. Na rozdiel od prehltnutia sirupu, sa takto dostane liečivo priamo k prieduškám a účinkuje lepšie a rýchlejšie. EDIT: dnes som sa zobudila s tým, že mi ide priedušky odrapiť. Síce jediný sirup proti kašľu máme ten detský, princíp ostáva rovnaký. Tak som ho hneď naliala do nádobky na liečivo, nasadila náustok a kým sa mrňa zobudila, po desiatich minútach inhalácie mi bolo hneď lepšie.

V neposledom rade by som chcela spomenúť údržbu celého zariadenia. Už rozumiem, prečo je hneď na veku krabice veľkým písmom napísané, že je dôležité po každom použití nádobky a nádstavce umyť a na konci dňa vydezinfikovať. Všimnite si na fotografii nižšie, ako sa nádstavec závitom zatvára.

Plusy:

+     možnosť inhalovať pomocou masky aj náustku

+     elegantný design s praktickým uchovávaním častí

+     jednoduché zloženie/rozloženie

+     kompresor je celkom ľahký a skladný, že ho dokáže preniesť aj dieťa (síce mi na chvíľu srdce zastalo, keď s ním malý pripochodoval :D)

Mínusy:

-     keďže nádobku s liečivom treba držať kolmo, ťažšie sa s náustkom/maskou manipuluje pri maličkých detičkách

-    výrobca dodáva zariadenie výlučne s detskou maskou, pričom set náhradných nadstavcov, ktoré sa dajú dokúpiť obsahuje aj dospelácku - prípadne sa dá dospelácka dokúpiť zvlášť u distribútora (čo by bolo fajn, keby bola na sklade… )

    Celkovo však inhalátor Omron Duo Baby hodnotím veľmi pozitívne. Určite je to skvelý pomocník každého, kto trpí nádchami - či už vírusovými alebo sezónnymi alergickými, astmou, chronickou bronchitídou, alebo jednoducho býva v prostredí s nedobrým vzduchom (nie všetci môžeme bývať v Tatrách). A pri priemernej predajnej cene 60 euro si myslím, že je to dobrá investícia. Takže ešte raz ďakujem Koníkovi za tento parádny darček.

#recenzia

Čítaj celý článok
katarinacierna
13. dec 2018 Čítané 39x

Na Bioil som vždy čítala dobre skúsenosti. Väčšinou som si ho spájala s tehotenstvom a striami.Ja som v tehotenstve používala inú značku,no žiaľ nič mi nepomohlo v boji so striami.Až keď prebiehalo testovanie,začítala som sa, že Bioil pomáha aj s jazvami či vráskami.Samozrejme,žiadny prípravok Vám úplne nevyhladí vrásky,strie či jazvy...Na to by trebalo asi kozmetické salóny...No Bioil Vám pomôže aspoň zjednotiť pokožku...Nebudem tu písať dlhé čítania o jeho účinkoch ,keďže je to veľmi známe.

Jazvy....S týmto sme sa stotožnili doma najviac.Moja pooperačná jazva na chodidle získala konečne jednotný odtieň. Nie ešte úplne,ale verím že používaním aj naďalej to bude stále lepšie a lepšie.Decká majú jazvy  z odrenin na kolenách...Priznám sa,bolo obtiažne a časovo aj veľmi náročné každé ráno aj večer im kolienka natierať,no nás najmenší to asi po 2 týždňoch zvládal dokonale aj sám;)Sazmorejme v tomto smere nám Bioil veľmi pomohol,čomu som veľmi rada.Predsa len sú to ešte deti,tak sme radi že nebudú mať hneď celé kolená dojazvene.V neposlednom rade som dokopala do testovania manžela,ktorý má na hrudníku väčšiu jazvu z operácie(skoro 8 ročná jazva)...Ako chlap frflos,to bolo náročnejšie ako u detí:joy:Frflanie,akože isto to nepomôže,už ho to nebaví,jemu sa nechce....A zrazu mu ukazujem fotky po 3 mesiacoch...Samozrejme že z frfloša bol hneď hrdina(veď on nemá problém  natierať sa s tým):joy:

Strie...Po 3 deťoch....strie sa mi urobili hneď pri prvom,kde som pribrala skoro 22 kg....Našťastie to odniesli len moje boky....Po ďalších tehotenstvach už prírastky na váhe neboli také veľké,no strie sa viac otvárali.X prípravkov som skúšala...nakoniec som to vzdala....predsa len strie nikdy len tak nezmiznú...Dala som šancu Bioilu...pokožka sa mi pekne zjednotila...Síce nikdy nezmiznú ,ale aspoň trošku sa dá ich viditeľnosť zmierniť.Keby niet testovania,zrejme by som to neskúšala...No nakoniec som spokojna;)...

Vrásky....mňa našťastie ešte netrápiA, takže testovala moja mamina....ona skúša kadejaké prípravky,len aby zastavila starnutie....Bola spokojná,jedine čo výslovene bolo zlé,že som jej dala malé balenie:joy:

Na záver chcem ešte doplniť.Obávala som sa, že bioil bude mastný ako olej...No aj keď je mastný,strasne rýchlo sa vstrebáva,čižeiže sa netreba báť mastnoty....Ja som ho vymenila v podstate za denný aj nočný krém,a neľutujem.Celý deň mám pleť hydratovanu. A hlavne-Nesmrdi!!🖒Za čo mu dávam veľké plus. Určite ľutujem ze už som skôr neskúsil jeho účinky.

#test_bioil2

#recenzia

Čítaj celý článok
galganka
12. dec 2018 Čítané 188x

Priznám sa, keď koník vyhlásil testovanie na chladničky, len som sa zasmiala a povedala nášmu tata-tovi, že to by bola sranda zapojiť sa a dostať ju. Chladničku sme novú zvažovali už dlho. Naša doterajšia bola už v byte, keď sme sa nasťahovali a odhadovali sme jej cca 15 rokov. Jasné, fungovala, len občas vydávala divné zvuky, chýbala jej polička a dole bola prasknutá. Inak sme si spolu celkom úspešne nažívali. A tak som v prvom momente ozaj neverila, že sa nám to naozaj podarilo. Ale vraj hej a po nejakej dobe a pár dohadovačkách, som doma čakala na "predčasné Vianoce". 

A o tom, ako sme jej dali "zabrať", už sa rozpíšem nižšie. 

Do posledného momentu som vlastne nevedela, ktorá z troch chladničiek k nám príde. Úlohou v prihlasovaní síce bolo, že si mám jednu vybrať, ale však to poznáte, ukecaná ja, tak som spomenula možné, aj nemožné. A tak, keď prišli páni so sťahovákom, nič som neriešila. Spýtali sa na meno, omrkli kadiaľ pôjdu, zistili to, čo ja už vravím dávno: že výťah do polposchodia je na dve veci a  začali vynášať. Chvíľu som mala menšie obavy, pretože zabalená sa chladnička cez vchodové dvere mestila presne na milimeter. Zložili ju na chodbe, odbalili a vtedy prišiel pán technik zo Samsungu. Obul si  návleky, pozrel na mňa, na chladničku, do papierov a chlapom oznámil, že vyniesli nesprávnu. :scream: A tak ju zasa zbalili, na milimeter presne šupli von a zniesli a o chvíľu (kecám, bolo to viac) už bola na chodbe tá správna chladnička, ktorú som dodatočne pomenovala Frosty. 

Starú chladničku sme predvídavo vyjedli, a tak sme ju rovno mohli vypojiť a nahradila ju nová mašina. Pán technik mi poukazoval čo a ako, ale vlastne nebolo veľmi čo ukazovať, chladnička má vpredu jednoduchý displej, na ktorom sme nastavili teplotu pre mrazák aj chladiacu časť, ukázal mi, ako sa posúvajú poličky a teoreticky predviedol, ako sa dá prehodiť otváranie dverí. 

Večer som namiesto knihy čítala užívateľskú príručku, kde sú okrem iného pekne popísané riešenia rôznych závad (Pevne verím, že nás žiadna z nich nečaká, ale istota je istota). A všetko dôležité je prehľadne spísané aj na oficiálnej Samsung stránke:

http://www.samsung.com/sk/refrigerators/bottom-mount-freezer-rb37j5329ss/

Na ďalší deň sme sa teda vrhli do testovania. Teda vlastne najprv do zaplnenia. Asi prvý raz som veci v chladničke ukladala tak, aby dobre vyzerali na fotke :joy:

Merali sme, či vnútorná teplota súhlasí s predným displejom, zistili sme, že v momente, keď vnútorná teplota začne klesať, ozve sa pípanie a odmerali sme, že to trvá v priemere 2 minúty. Idálne pre mňa, konečne nemusím donekonečna verklíkovať, že do chladničky netreba pozerať dve hodiny.  Tiež sme vyskúmali, že do určitého uhla otvorenia dverí, sa zasa samé zabuchnú a to teda stará nevedela. Hold, 15-ročné tesnenie je 15-ročné tesnenie. 

Naplnili sme ju ovocím a zeleninou, tata si do nej dal svoju obľúbenú šprotovú pomazánku, naplnili ju zákuskami zo svadby... a vône sa vôbec nepomiešali, všetko bolo chutné a čerstvé. 

A veľké plus dávam šuflíku na mäso. My sme z neho síce spravili šuflík "na mäso, šunky, salámy a iné...", ale odkedy som začala dávať všetky mäsové veci iba tam, už sa nám nestalo, že by sme zabudli na otvorenú šunku, že by sa posledný kúsok slaninky založil a zabudlo sa naň...

Mňa si zatiaľ najviac získala variabilnými poličkami vo dverách, lebo s tým som mala v starej chladničke večný problém... Otvorená fľaša mi nepasovala do police, vrchnák nedostatočne tesnil, ležato byť nemohla, lekvár tiež nie je bohvie čo ležato. A tu si jednou rukou prehodím poličku a hotová vec. :slight_smile:

Horšie bolo testovanie mrazničky. Nezvykneme robiť veľké zásoby mäsa a tak sme dumali, čo s ňou. Skúsili sme odmerať, za koľko cca nám spraví ľad a je to cca 1 hodina a kúsok... Robili sme pokus so zamŕzaním horúcej a studenej vody, ktorý mám aj v profile a merali sme teplotu. Pre mňa je plus pri mrazničke hlavne to, že je trojnásobne väčšia, ako naša pôvodná. Časom uvidíme, či dodrží aj slovo a bude bez námrazy. 

No a úplne na koniec som si nechala dve jediné negatíva, ktoré sme vlastne za dva týždne pokusov našli. 

Prvé je to, že jaškrblinky boli zvyknuté na samoobsluhu. Vybrať si jogurt, či maslo, syr a šunku a spraviť si chlebík bolo u nich normálne. A zrazu nedočiahli, lebo dole je mraznička. To síce vyriešil štulfík, ale nevyriešil moju miernu obavu o nanuky, čo majú teraz na dosah. :laughing:

A druhé a posledné negatívum? Sú to vajíčka. Z nejakého dôvodu nemám rada obaly od vajíčok. Mám nejak vnútorne zafixované, že sú "špinavé" a som rada, keď sa ich čo najskôr zbavím. Lenže vajíčka už veľkosti M a tým pádom aj L sa do poličky na to určenej nezmestia. Jednoducho sa nezavrie, lebo je nízka a pri zatváraní dverí som sa tým pádom bála, že ich rozpučím. 

A na záver, ako už aj názov predpovedá, by som chcela pripojiť "úsmevný" príbeh o dobrých skutkoch. Snáď ste vydržali čítať až potiaľto. :slight_smile:

Keďže sme novú chladničku dostali a stará bola síce stará, ale stále funkčná, rozhodli sme sa, že ju teda darujeme. Veď to poznáte... Tie moje večné ružové okuliare a frázy ako: šír dobro - vráti sa ti dobro. Som proste nepoučiteľná. Chladničku som umyla, nafotila, spísala poškodenia a dala ju do miestnej skupiny. A začali sa ozývať ľudia. Logika káže ísť od prvého a tak sme sa s ním dohodli. Pán ďakoval, vraj príde aj s kamarátom, nebudeme mať s odnosom žiadne starosti. A na druhý deň naozaj prišiel. Chladničku sme mu vyložili na chodbu, aby nemal veľa roboty, ja som sa mu ospravedlnila, že z boku je nakreslená jahoda (nakreslila som ju tam hneď po nasťahovaní farbami na sklo a slnko ju tam pripieklo :grinning: ) a predviedli sme mu, aké má "vady". Pán opäť ďakoval, vraj sa im práve ich pokazila a nemajú peňazí nazvyš a tak. Síce prišiel sám, nie s kamarátom ako sľuboval, ale šlak to traf, tata mu ju pomohol zniesť. Doma sme si sadli a mali sme zo seba dobrý pocit. A potom som dostala správu od pána, ktorý bol druhý v poradí a ktorému som sľúbila, že ak by sa dačo zmenilo, chladnička je jeho. Áno, pán č. 1 ju do hodiny, odkedy ju od nás odniesol hodil na bazár za 50 Eur, odfotil ju aj s mojou jahodou na boku a mňa si zablokoval. :scream: 

Som proste nepoučiteľný tvor. :slight_smile:

#test_samsung2

#recenzia

#mojevecneruzoveokuliare

Čítaj celý článok
petrah3
11. dec 2018 Čítané 41x

 #test_bioil2 #recenzia

Nie je veľa kozmetiky, ktorá ma očarí natoľko, že sa k nej vraciam znova a znova... Áno, som v tomto smere konzervatívna a mám rada overené značky. Preto som bola veľmi rada, keď si ma vybrali na testovanie Bi-Oil. Tehotná nie som a ako hovorí môj muž, už ani nebudem :blush: takže sama by som si ho asi nekúpila. Načo? Veď nemám tehotenské bruško... Ale...

Som mama troch detí, 5-ročných trojičiek. A zažívam s nimi neskutočnú radosť a srandu. Tak to bolo aj v čase doručenia balíka s olejmi značky Bi-Oil. Boli tri a za tri mesiace každodenného používania nám z nich stále ostalo. Vráťme sa ale k tej „srande“ s mojimi deťmi :blush:

Bi-Oil ako liek

Balík nám prišiel tesne pred odchodom na našu vysnívanú dovolenku v Turecku. Testovanie teda muselo počkať. To som ešte netušila čo nás čaká... Pred nami bolo jedenásť dní v rajskom prostredí. Príchod na miesto nášho pobytu ma utvrdil v tom, že sme vybrali dobrú destináciu. Aj prvé tri dni dovolenky tomu nasvedčovali. Večer však začala byť jedna dcérka malátna a vyskočila jej teplota. Hrdlo červené, tak som si myslela, že jej začína angína. V noci sa k nej pridal syn. Ráno boli obaja v poriadku a tak som to považovala za vyčerpanie z tepla. Mýlila som sa. Teplota sa im k večeru znova vrátila a najbližšiu noc som strávila škrabkaním štyroch dlaní a štyroch chodidiel mojich ratolestí. Na ďalší deň sa k ním už pridala aj tretia trojička. Diagnóza – vysoko infekčné ochorenie Ruky-nohy-ústa. Pravdepodobne sme to chytili v bazéne. Až neskôr sme sa dozvedeli že je to tam BEŽNÉ ochorenie. Nám to však kompletne pokazilo dovolenku – ďalšie dni sme už strávili na izbe.

Ale vráťme sa k testovaniu.

V dôsledku choroby sa deťom na dlaniach a chodidlách „vyhodili“ škaredé vyrážky, ktoré najprv svrbeli a neskôr boleli. Po ich odznení mali kožu suchú a nepeknú. Medzičasom sme už boli doma a ja som sa rozhodla vyskúšať takýmto netradičným spôsobom Bi-Oil. Veď prečo nie? A čuduj sa svete – nôžky im za pár dní opekneli a mám pocit, že do pôvodného stavu sa dostali omnoho rýchlejšie... Veď posúďte sami. Rozdiel 7 dní.

Súbežne s týmto netradičným testovaním olejčeka Bi-Oil na nohách mojich detí som ho testovala aj na mojich prvých vráskach a mojom tehotenstvom poznačenom bruchu.

Bi-Oil ako „krém“ proti vráskam

Do testovania Bi-Oil som chcela zahrnúť aj moju svokru. Je to kočka a ja jej len závidím jej super postavu. Naozaj ju má ako dvadsaťročná športovkyňa. Má však už po šesťdesiatke a jej na tvári je to už veru vidieť. Jednu z fľaštičiek z Bi-Oil som jej podarovala, no testovanie na jej tvári sme nedokončili. Predsa len, olej je olej a nie každému je príjemný pocit „mastnoty“ na tvári...

Ja som to však riskla a urobila som dobre. Moje prvé vrásky sa po troch mesiacoch používania mierne vyhladili. Je ale pravda, že olej som si nanášala len večer, teda jedenkrát do dňa. A výsledok? Fotky hovoria za všetko.

Bi-Oil ako plastický chirurg

Jasné, o oleji Bi-Oil som počula už dávno. Ešte ako tehotná som siahala po mnohých krémoch a olejoch proti striám. Celkom sa mi darilo obmedzovať vznik strií... Teda prvé mesiace. Potom to bol zbytočný boj. Viete si predstaviť slona? Tak nejako som vyzerala od siedmeho mesiaca tehotenstva. Predsa len, v brušku mi rástli tri poklady, tak čo viac som mohla chcieť? Úprimne, v tom období mi bolo úplne jedno, ako moje brucho vyzerá, hlavné boli deti a tie rástli... Spolu s mojim bruchom... Po sekcii sa moje brucho len ťažko dostávalo do pôvodného stavu. A pôvodný vzhľad nikdy nezískalo a asi už ani nikdy nezíska. Ale predsa, stále sa chcem páčiť sebe aj môjmu mužovi, tak vyskúšať Bi-Oil na mojom „trojičkovom bruchu“ bola výzva. Sama som bola zvedavá, čo to spraví...

A tak sa, prosím, nezľaknite nasledujúcich fotiek. Rozdiel tam však jednoznačne vidieť. Bi-Oil mi pomohol aj v tomto prípade.

A výsledok?

Bi-Oil ma veľmi príjemne prekvapil množstvom spôsobov použitia. A vyzerá to ta, že prekonal aj môj „kozmetický konzervatizmus“ a na poličke v kúpeľni zaujal čestné miesto :blush:

Btw. Práve včera som kúpila najväčšie balenie Bi-Oil pre moju sesternicu. Je tehotná. Síce čaká "iba" jedno dieťatko, no viete - aj jeden drobec dokáže bruško mamičky poriadne poznačiť. Takže darček od Ježiška je pre ňu istý... Ale pssst :blush:

Čítaj celý článok
katriona1
11. dec 2018 Čítané 735x

Dobrý den,

jsem šťastná mama 4leté Simonky a 18měsíčního Deniska, pro které ráda vařím a peču,

proto mě velmi potěšilo, že jsem byla vybraná na toto vánoční testování a mohla jsem si vyzkoušet nějaké nové dmBio produkty.

V mojí recenzi najdete hlavně zdravější varianty vánočních koláčků pro menší i větší děti, tak jestli nevíte, co dětem upéct, můžete nakouknout :slight_smile: 

Všechny recepty budou uveřejněné i na mém fcb blogu "Recepty od Katriony".

Na testování jsem dostala krásně zabalený balíček a na pomoc s vybalováním jsem si vzala nejmladšího syna, který je velký zvědavec a svého úkolu se zhostil víc, než dobře :slight_smile:

A my si můžeme představit všech 10 testovaných dmBio produktů.

 1. dmBio špaldová múka T630  - špaldovou hladkou mouku poznám velmi dobře, jinou doma ani nepoužívám. Peču s ní nasladko i naslano, používám jí i při vaření, třeba na halušky nebo pirohy. Tuto konkrétní z dm jsem měla možnost vyzkoušet poprvé a byla jsem s ní velmi spokojená. Použila jsem jí v mnoha receptech a nezůstalo mi ani zrníčko.
 2. dmBio zahustená šťava z agáve - agávový sirup už jsem doma neměla hodně dávno. Kvůli vysokému obsahu glukózy ho už nepoužívám, ale z dm jsem si velmi oblíbila rýžový sirup a teď nově i sirup z kokosových květů. Nicméně jsem agávový sirup použila do kakaového chleba.
 3. dmBio jahodový džem - tento džem je naprosto výborný, má krásnou jahodovou barvu a chuť, dokonce v něm najdete i kousky jahod. Jde snadno roztírat, není přehnaně sladký a nejlepší na něm je, že při výrobě byl použit jablkový pektin a na oslazení třtinový cukr, je to teda velmi kvalitní produkt. Mladší syn na něj má sice ještě dost času, ale starší dceři velmi chutnal, hlavně namazaný v lineckém cukroví. Asi budu muset koupit další :slight_smile:
 4. dmBio panenský kokosový olej - kokosový olej má svoje místo v mojí kuchyni už hodně dlouho, používám ho do snídaňových kaší, na opékání lívanců/palačinek nebo do pečení. Tento z dm jsem měla možnost ochutnat poprvé a už po otevření mě potěšila příjemná kokosová vůně. Je to asi jeden z nejlepších kokosáků, které jsem doma měla a upekla jsem z něj třeba linecký mrkvový koláč nebo ovesné sušenky.
 5. dmBio hrozienka - tyto hrozinky jsou super, mladší syn jich nikdy nemá dost a neváhá překonávat různé překážky jenom aby se k nim dostal a já mu je ráda dopřeju, protože hrozinky jsou nesířené a pěstované ekologicky. A to, co z hrozinek zbylo, jsem použila do mrkvového koláče a kakaového chleba. Ozdobila jsem i perníčky a nakonec jsem musela pro syna dojít koupit ještě jedno balení k Mikuláši
 6. dmBio maslo ghee - ghee máslo nesmí u nás v kuchyni nikdy chybět, protože neobsahuje mléčnou bílkovinu a je zdrojem kvalitních tuků a vitamínů. Přidávala jsem ho synovi do prvních příkrmů. Protože se nepřipaluje ani při vysokých teplotách, používám ho nejčastěji do teplé kuchyně, restuji na něm maso, zeleninu, palačinky, dělám polévky nebo ho přidávám do snídaňových kaší. Párkrát jsem už měla doma i toto dmBio ghee a byla jsem s ním velmi spokojená.
 7. dmBio kakao - má příjemnou chuť a vůni, akorát se mi hodilo do kakaového chleba.
 8. dmBio sušené kokosové chipsy - další pro mě známý výrobek, který si pravidelně kupuji. Chipsy používám nejčastěji do kaší nebo i na výrobu kokosového mléka. Dcera je má ráda i jen tak samotné jako pamlsek.
 9. dmBio horká čokoláda s kúskami brusníc, malín a čučoriedok - další velmi kvalitní čokoláda, která je docela hořká a uvnitř najdete malé kousky sušeného ovoce. Čast jsem použila na polití kakaového chleba a zbytek jaksi někam zmizel. Z toho usuzuji, že chutnala.
 10. dmBio prášok do pečiva - je bezfosfátový a díky tomu je pečení mnohem zdravější. Pravidelně si ho chodím do dm kupovat a jsem s ním dlouhodobě spokojená.

A když už poznáme všechny testované produkty, tak pojďme na to vánoční pečení a začneme hned tou dmBio špaldovou múkou a perníčkami, které jsem pekla pro starší dceru.

1 rok+ PERNÍČKY s mandlovou moukou 

Suroviny: (1,5 plechu)

• 75 g dmBio špaldové hladké mouky

• 50 g žitné (ražné) hladké mouky

• 50 g neodtučněné mandlové mouky (nebo namleté mandle)

• 15 g přírodního třtinového cukru

• 45 ml medu

• 40 g másla

• 1 vejce (+ 1/2 na potření)

• 1/4 lžičky jedlé sody

• 1 lžička perníkového koření

• 1/2 lžičky cejlonské skořice

• štipka dmBio vanilky

dmBio hrozinky

• mandle

Postup:

Do misky si odvažte špaldovou, žitnou a mandlovou mouku, přimíchejte sodu, koření a přidejte změklé máslo, med a vajíčko v kuchyňském robotu nebo ručně vymíchejte hladké těsto, které bude trochu lepit. Těsto zabalte do potravinářské folie a minimálně na 2 hodiny ho uložte do chladničky (když ho v chladničce necháte delší dobu, tak ho vyndejte aspoň hodinu před použitím, aby mělo čas změknout). Z těsta vyválejte plát silný 3-5mm. A vykrájejte libovolné tvary, které přeneste na plech s pečicím papírem nebo podložkou. Jestli chcete mít medovníky lesklé, můžete je potřít důkladně rozšlehaným vajíčkem a ozdobit mandlemi a hrozinkami. Medovníky pečte v troubě vyhřáté na 170 stupňů asi 8-10 minut ve vrchní části trouby.

Hned po upečení přendejte medovníky na mřížku nebo podložku a po zchladnutí je uložte do krabice nejlépe s překrojeným jablkem.

A perníčky ze špaldové mouky jsem upekla i pro mladšího syna, akorát  v trochu zdravější variantě bez cukru.

1 rok+ PERNÍČKY s medem nebo datlovým sirupem 

Suroviny: (1,5 plechu)

• 180 g dmBio špaldové hladké mouky

• 60 ml medu nebo datlového sirupu

• 40 g másla

• 1 vejce (+ 1/2 na potření)

• 1/4 lžičky jedlé sody

• 1 lžička perníkového koření

• 1/2 lžičky cejlonské skořice

• štipka dmBio vanilky

Postup:

Do misky si odvažte špaldovou mouku, přimíchejte sodu a koření, přidejte změklé máslo, vajíčko a med nebo datlový sirup. V kuchyňském robotu nebo ručně vymíchejte hladké těsto, které bude trochu lepit. Těsto zabalte do potravinářské folie a minimálně na 2 hodiny ho uložte do chladničky (když ho v chladničce necháte delší dobu, tak ho vyndejte aspoň hodinu před použitím, aby mělo čas změknout). Z těsta vyválejte plát silný 3-5mm a vykrájejte libovolné tvary, které přeneste na plech s pečicím papírem nebo podložkou. Jestli chcete mít medovníky lesklé, můžete je potřít důkladně rozšlehaným vajíčkem a ozdobit mandlemi a hrozinkami. Medovníky pečte v troubě vyhřáté na 170 stupňů asi 8-10 minut ve vrchní části trouby. Hned po upečení přendejte medovníky na mřížku nebo podložku a po zchladnutí je uložte do krabice nejlépe s překrojeným jablkem.

Ze stejného těsta jsem potom ještě dětem upekla i mikulášské perníky.

A tady je i jeden recept pro děti s nějakým tím potravinovým omezením. Chutná to sice jako perník, ale jsou to spíš takové sušenky podobné těm z lineckého těsta. Recept je bezmléčný a využila jsem v něm dmBio ghee máslo, které je zbavené mléčné bílkoviny.

POHANKOVÉ PERNÍKOVÉ SUŠENKY bez cukru, lepku, vajec a mléka

Suroviny:

• 60 g sušených švestek

• 20 ml rýžového sirupu ( nebo datlového ... )

• 150 g hladké pohankové mouky

• 70 g dmBio ghee

• 1/4 lžičky jedlé sody

• 1/2 lžičky perníkového koření

• 1/2 lžičky cejlonské skořice

• špetka dmBio vanilky

Postup:

Švestky dejte namočit do vody na pár hodin, potom vodu slijte, přidejte rozpuštěné ghee, sirup, koření a ponorným mixérem rozmixujte dohladka. V misce promíchejte pohankovou mouku se sodou a přidejte švestkovou směs, zamíchejte a vypracujte měkké těsto, které zabalte do potravinářské folie a dejte odpočinout do chladničky na 1-2 hodiny. Po zchladnutí těsto vyválejte na plát tenký asi 3-5mm a vykrajujte tvary, které přeneste na plech s pečicím papírem nebo podložkou. Pečte v troubě vyhřáté na 170 stupňů asi 10 minut ve vrchní části trouby.

Chtěla jsem upéct i nějaké sušenky vhodné pro děti mladší 1 roku, které budou bez cukru, bezvaječné, bezmléčné a při použití speciálních ovesných vloček můžou být i bezlepkové. A na tento úkol se mi perfektně hodilo moje oblíbené ghee máslo nebo i dm Bio kokosový olej.

7-8 m+ JABLKOVO-OVESNÉ SUŠENKY  bez cukru, mléka a vajec

Suroviny: (na 24 kusů)

• 100 g ovesných vloček rozemletých na mouku

• 30-40 g dmBio ghee nebo dmBio kokosového oleje

• 100 g očištěných jablek

Postup:

Jablka nastrouhejte na jemném struhadle, šťávu nevylévejte. K jablkám přidejte najemno namleté ovesné vločky a změklé ghee nebo kokosový olej. Po zamíchání vznikne lepivé těsto, které je nutné uložit aspoň na 1-2 hodiny do chladničky. Vločky nasají šťávu z jablka a těsto krásně ztuhne. Kdyby bylo stále měkké, tak přidejte ještě trochu ovesné mouky. Ideálně přes fólii vyválejte těsto na silnější plát, asi 5 mm, i víc, a vykrájejte libovolné tvary. Dá se použít i razítko. Sušenky přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo fólií a pečte v troubě předehřáté na 170 stupňů asi 15 minut. Upečené sušenky dejte vychladnout na mřížku. Tyto sušenky jsou dost trvanlivé a v uzavřené nádobě vydrží přes svátky.

1 rok+ JABLKOVO-OVESNÉ SUŠENKY SE SKOŘICÍ

Suroviny: (na 1 plech)

• 130 g ovesných vloček rozmixovaných na mouku

• 30 g neodtučněné mandlové mouky (nebo namletých mandlí)

• 100 g očištěných jablek

• 20 g másla ( nebo ghee, kokosový olej )

• 25 ml rýžového sirupu

• 1 lžička cejlonské skořice

• dmBio vanilka

Postup:

Jablka nastrouhejte na jemném struhadle, šťávu nevylévejte. K jablkám přidejte najemno namleté ovesné vločky, mandlovou mouku, skořici, vanilku, sirup a změklé máslo. Po zamíchání vznikne lepivé těsto, které je nutné uložit aspoň na 1-2 hodiny do chladničky. Vločky nasají šťávu z jablka a těsto krásně ztuhne, kdyby bylo stále měkké, tak přidejte ještě trochu ovesné mouk. Ideálně přes fólii vyválejte těsto na silnější plát, asi 5 mm a vykrájejte libovolné tvary. Dá se použít i razítko. Sušenky přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo fólií a pečte v troubě předehřáté na 170 stupňů asi 10 - 15 minut. Upečené sušenky dejte vychladnout na mřížku. Tyto sušenky jsou dost trvanlivé a v uzavřené nádobě vydrží přes svátky.

2 roky+ JABLKOVO-OVESNÉ SUŠENKY S KAKAEM

Suroviny: (na 1 plech)

• 100 g ovesných vloček rozmixovaných na mouku

• 30 g neodtučněné mandlové mouky ( nebo namletých mandlí )

• 100 g očištěných jablek

• 25 g másla

• 15 g dmBio cukru z kokosových květů

• 2 lžičky dmBio kakaa

• 1 lžička cejlonské skořice

Postup:

Jablka nastrouhejte na jemném struhadle, šťávu nevylévejte. K jablkám přidejte najemno namleté ovesné vločky, mandlovou mouku, skořici, vanilku, kakao, kokosový cukr a změklé máslo. Po zamíchání vznikne lepivé těsto, které je nutné uložit aspoň na 1-2 hodiny do chladničky. Vločky nasají šťávu z jablka a těsto krásně ztuhne. Kdyby bylo stále měkké, tak přidejte ještě trochu ovesné mouky. Ideálně přes fólii vyválejte těsto na silnější plát, asi 5 mm a vykrájejte libovolné tvary, dá se použít i razítko. Sušenky přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo fólií a pečte v troubě předehřáté na 170 stupňů asi 10 - 15 minut. Upečené sušenky dejte vychladnout na mřížku. Tyto sušenky jsou dost trvanlivé a v uzavřené nádobě vydrží přes svátky.

1 rok+ BANÁNOVO-OVESNÉ SUŠENKY bez cukru a vajec

Suroviny: (na 24 kusů)

• 150 g ovesných vloček rozemletých na mouku

• 20 g dmBio ghee (nebo kokosového oleje, másla)

• 120 g banánu (cca 1 větší banán)

• 20 g datlového sirupu

• 1/2 lžičky cejlonské skořice

• kůra z bio citrónu

• vanilka

Postup:

Banán rozmačkejte vidličkou na hladkou kaši - nemixujte. K banánu přidejte najemno namleté ovesné vločky, sirup a změklé máslo. Po zamíchání vznikne lepivé těsto, které je nutné uložit aspoň na 1-2 hodiny do chladničky. Vločky nasají šťávu z banánu a těsto krásně ztuhne. Kdyby bylo stále měkké, tak přidejte ještě trochu ovesné mouky. Ideálně přes fólii vyválejte těsto na silnější plát, asi 5 mm i víc a vykrájejte libovolné tvary, dá se použít i razítko. Sušenky přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo fólií a pečte v troubě předehřáté na 170 stupňů asi 10 - 15 minut. Upečené sušenky dejte vychladnout na mřížku. Tyto sušenky jsou dost trvanlivé a v uzavřené nádobě vydrží přes svátky

1 rok+ LINECKÉ SUŠENKY bez cukru

Suroviny: (na 2 plechy)
• 300 g dmBio špaldové hladké mouky
• 80 g sirupu z kokosových květů 
(nebo rýžového, datlového...)
• 120 g chladného másla
• 1 žloutek
• 1/2 lžičky kůry z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka

Postup:
Zapněte troubu a předehřejte jí na 160 stupňů. Do misky nasypte mouku, přidejte vanilku, pomerančovou kůru a nastrouhané máslo. Rukou promíchejte máslo s moukou, až se vytvoří drobenka, potom přidejte sirup a žloutek a rychle vypracujte těsto. Těsto zabalte do potravinářské fólie a dejte odpočinout do chladničky asi na 1-2 hodiny. Zchladlé těsto rozdělte aspoň na dvě poloviny a na pomoučené pracovní desce přes fólii vyválejte na plát silný asi 5 mm (na slepované linecké stačí i tenčí). Na vykrajování můžete použít razítko nebo vykrajovátka. Vykrojené tvary uložte na plech vyložený pečicím papírem nebo podložkou a pečte v troubě v horní polovině asi 8-10 minut. Sušenky vyndejte z trouby a hned je přeložte na mřížku, kde je nechte vychladnout. Pro malé děti není nutné sušenky mazat džemem.

---------------------------------------------------------------------------------

1r.+ LINECKÉ SUŠENKY S MANDLOVOU MOUKOU bez cukru

Suroviny: ( na 2 plechy )
• 200 g dmBio špaldové hladké mouky

• 100 g neodtučněné mandlové mouky ( nebo mleté mandle )
• 80 g rýžového sirupu
• 100 g chladného másla
• 1 žloutek
• 1/2 lžičky kůry z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka

Postup:
Stejný jako u základního receptu.

Do dalšího receptu jsem použila více testovaných produktů, nejvýrazněji bylo asi cítit dmBio hrozinky.

1 rok+ MRKVOVÝ KOLÁČ bez cukru, mléka a vajec

Suroviny: (průměr koláče 24cm)
• 250 g dmBio špaldové hladké mouky
• 125 g dmBio kokosového oleje

• 1/2 dmBio bezfosfátového prášku do pečiva

• 125 g mrkve
• kůra z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka

Náplň:

• 100 g dmBio hrozinek

• 50 g vlašských ořechů

• 1/4 lžičky cejlonské skořice

Postup:

Nejdřív si připravte náplň - hrozinky namočte asi na 1-2 hodiny do vody, potom část vody slijte a se zbytkem rozmixujte hrozinky na kaši, do které přimíchejte rozmixované ořechy a skořici. Na těsto si ve vodní lázni rozehřejte kokosový olej, mrkev nakrájejte na menší kousky a vše dohromady rozmixujte na hladkou kaši (já jsem použila Nutribullet). Do misky nasypte mouku, smíchejte s práškem do pečiva a najemno nastrouhanou citronovou kůrou. Přidejte mrkvovou kaši a vypracujte měkké těsto. Těsto zabalte do fólie a uložte do chladničky na 1-2 hodiny (můžete nechat odležet i přes noc, ale ráno bude těsto úplně tvrdé, tak ho nechte aspoň hodinu změknout na lince). Koláč pečte v troubě vyhřáté na 170 stupňů asi 25-30 minut.

TIPY:

- Místo ořechů můžete použít třeba i mák. Sladit není třeba, protože díky hrozinkám je koláč sladký až moc.

- Koláč vydrží docela dlouho a můžete ho upéct i v klasickém hranatém pekáči a nakrájet na malé čtverečky.

- Kokosový olej můžete nahradit máslem.

Z mrkvového těsta, tentokrát máslového, jsem upekla i linecké koláčky a slepila jsem je výborným dmBio jahodovým džemem.

1 rok+ MRKVOVÉ LINECKÉ bez cukru a vajec

Suroviny: (na 2 plechy)
• 200 g dmBio špaldové hladké mouky
• 120 g syrová mrkve
• 120 g chladného másla
• kůra z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka

dmBio jahodový džem

Postup:

Rozehřejte máslo, mrkev nakrájejte na menší kousky a vše dohromady rozmixujte na hladkou kaši (já jsem použila Nutribullet). Do misky nasypte mouku, najemno nastrouhanou citronovou kůrou, přidejte mrkvovou kaši a vypracujte měkké těsto. Těsto zabalte do fólie a uložte do chladničky na 1-2 hodiny (můžete nechat odležet i přes noc, ale ráno bude těsto úplně tvrdé, tak ho nechte aspon hodinu změknout na lince). Na desce těsto vyválejte na plát silný cca 3 mm a vykrajujte tvary, které přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo podložkou. Pečte v troubě vyhřáté na 160 stupňů asi 8-10 minut. Nechte vychladnout na mřížce nebo podložce a potom namažte džemem a slepte dohromady.

1,5-2 roky+ LINECKÉ S MÁKEM

Suroviny: (na 2 plechy)
• 180 g dmBio špaldové hladké mouky

• 60 g mletého máku
• 30 g dmBio cukru z kokosových květů 
(nebo 20-25g. třtinového)
• 120 g chladného másla
• 1 žloutek

• 1/2 lžičky cejlonské skořice
• 1/2 lžičky kůry z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka

• švestková povidla bez cukru

Postup:
Do misky nasypte mouku a mletý mák (malou část máku můžete nechat vcelku), přidejte vanilku, skořici, citrónovou kůru, cukr a nastrouhané máslo. Rukou promíchejte máslo s moukou až se vytvoří drobenka, potom přidejte žloutek a rychle vypracujte těsto. Těsto zabalte do potravinářské fólie a dejte odpočinout do chladničky asi na 1-2 hodiny. Zchladlé těsto rozdělte aspoň na dvě poloviny a na pomoučené pracovní desce přes fólii vyválejte na plát silný asi 3 mm. Vykrojené tvary uložte na plech vyložený pečicím papírem nebo podložkou a pečte v troubě vyhřáté na 160 stupňů asi 8-10 minut. Sušenky vyndejte z trouby a hned je přeložte na mřížku, kde je nechte vychladnout. Pro malé děti není nutné sušenky mazat džemem, starším můžete namazat džemem.

1 rok+ KOKOSOVÉ MLÉKO

Suroviny

• 100 g dmBio kokosových chipsů (nebo strouhaného kokosu)

• 500 ml vody

• cedník a plátýnko

• sklenice

Postup:

Kokos zalijte horkou převařenou vodou (ne úplně vařící), nechte chvíli postát a potom důkladně rozmixujte (já jsem použila Nutribullet). Přeceďte přes plátýnko a skladujte v chladničce. Z tohoto množství jsem vyrobila asi 500 ml mléka

A nakonec jeden recept, který je spíš pro maminky a větší děti. A použila jsem v něm asi nejvíc testovaných produktů, jako třeba dmBio horkou čokoládu s kúskami brusníc, malín a čučoriedok.

2 roky+ KAKAOVO-BANÁNOVÝ CHLEBA S ČOKOLÁDOU  bezmléčný, bezvaječný, bez cukru

Suroviny:

• 300 g dmBio špaldové hladké mouky

• 70 g neodtučněné mandlové mouky ( nebo mletých mandlí )

• 50 ml dmBio kokosového oleje

• 200 g banánu ( cca 2 kusy )

• 40 g vlašských ořechů

• 30 g dmBio hrozinek

• 2 lžíce dmBio kakaa

• 3/4 dmBio bezfosfátového prášku do pečiva

• 80 ml dm Bio agávového sirupu( nebo rýžového, datlového ...)

• 150 ml kokosového mléka ( vyrobené z dmBIO kokosových chipsů )

• 1 lžička cejlonské skořice

• 1/4 lžičky dmBio mleté vanilky

Na polevu:

• 50 g dmBio horká čokoláda s kúskami brusníc, malín a čučoriedok

• 1 lžička dmBio kokosového oleje

Na ozdobu:

dmBio kokosové chipsy

• vlašské ořechy

• mrazem sušené maliny

Postup:

V misce smíchejte obě mouky s kakaem, kypřícím práškem, skořicí, vanilkou, přidejte namačkané banány, rozpuštěný olej, kokosové mléko a sirup. Vše promíchejte až vznikne hustější těsto a nakonec přimíchejte i hrozinky a nasekané ořechy. Formu na biskupský chleba vymažte kokosovým olejem, můžete vysypat i kokosem nebo mandlemi a přeložte do ní těsto. Dejte péct do trouby předehřáté na 170 stupňů asi na 40-50 minut. Upečený chleba přeložte na mřížku a po vychladnutí polijte čokoládou rozpuštěnou s kokosovým olejem a posypte malinami, ořechy a kokosem.

Na závěr bych chtěla za toto testování poděkovat Modrému koníku a doufám, že se všem vánoční pečení vydaří. Možná i s pomocí dmBIO výrobků.

#test_dm19 #recenzia

Čítaj celý článok
23lenka
10. dec 2018 Čítané 77x

Na úvod, by som veľmi chcela poďakovať za možnosť, testovania olejčekov od Bi-Oil. Veľmi som sa tešila, keď som si našla správu, že na testovanie bola vybratá práve moja rodinka. Domov nám dorazili tri olejčeky v rôznych veľkostiach. Veľmi sme si Bi-Oil u nás doma obľúbili a stal sa našim každodenným večerným rituálom. Naše deti dokonca k nám pribehli samé od seba, ak som náhodou zabudla naolejovať telíčko. Produkt sme testovali na celé telo, ale aj pleť. Používali sme ho od najmladších členov rodiny, našich dvojičiek /dva a pol roka, dcéry /sedem rokov, ja s manželom /30, 34/ a jeden olej sme posunuli našej babke /51 rokov/, ktorá má už pleť a samozrejme telo zrelšie. Čiže naše testovanie prebehlo od detičiek cez dospelých až po našu babku. Teraz by som vám popísala jednotlivo ako na každého člena pôsobil a ako kto bol spokojný.

Čo vlastne Bi-Oil je a na čo je určený?

Takže, už z názvu je jasné, že nejde o krém ale o olej. Výrobca odporúča svoj výrobok na jazvy, strie, zjednotenie odtieňa pokožky a na starnúcu a dehydrovanú pokožku.

Mňa osobne veľmi prekvapila krásna levanduľová vôňa, bez ktorej si naozaj neviem predstaviť zaspavánie. Aj napriek tomu, že je to olej bola som prekvapená s jeho vsetrebávania sa do pokožky. Nebolo treba dlho čakať ako pri iných olejčekoch a mohla som si cca do 15-20 minút ísť ľahnúť do postele, bez toho aby som sa bála, že ho poutieram do vankúša, alebo teda pyžama.

Moja a manželova skúsenosť

Ako som spomenula vyššie moje prvé dojmy, ale aj môjho manžela boli také, že hneď sme si obľúbili krásnu vôňu levandule. My sme olejček používali denne počas testovania a samozrejme naďalej mu aj verní zostaneme. Nanášali sme si ho vždy večer, keďže ide o olej ráno by som ho neodporúčala /iba v prípade, že nejdete nikam, alebo sa neponáhľate do práce/. My sme si ho nanášali po kúpeli nie tesne pred spánkom, ale tak aby sa stihol olejček vstrebať do pokožky. Samozrejme, aby sme ho nevyutierali do posteľného prádla.

Moje testovanie bolo zo začiatku také, že som ho nanášala aj na pleť, nie len na telo. Asi po jednom týždni som ale oblasť pleti začala vynechávať z dôvodu zvýšeného premastenia a tvorilo sa mi akné trošku viac. Ale naďalej som premastievala telo a moje strie, ktoré sú neskutočne veľké a hlboké. Bola som veľmi spokojná s tým, že vlastne moja koža vydržala hydratovaná počas nasledujúceho dňa a nemusela som ráno hneď siahať po telových krémoch.

Idem k striám teraz trošku, takže ako som písala, strie mám veľmi hlboké a škaredé, najviac po dvojičkách, keďže tam váha deti bola vyššia. Strie mi teda vôbec nezmizli, čo som aj očakávala, aj napriek tomu ich stále olejujem a kožička tam kde ich mám je jemnejšia. Určite budem pokračovať v premasťovaní nakoľko mi to aj môj lekár odporúčal a moja voľba je jasná ostanem pri Bi-Oil-e.

Bi-Oil skúsenosť s deťmi

Testovali sme olej na všetkých našich troch detičkách. Prebiehalo to tak, že dve z troch majú jazvičky po úraze aj na tvári. Zamerali sme sa hlavne teda na to, keďže je aj na jazvy. Na dcére rozdiel vidieť, jazva nie je tak do očí bijúca, pekne zbledla/ešte celá nezmizla/. Pri synovi jazvička svoju farbu nezmenila a je rovnaká /možno iná koža, alebo staršia jazva/.

Ďalej sme im olejovali telíčka po každom kúpeli, čo si samozrejme veľmi obľúbili viac ako krémovanie. Neviem, či vôňa levandule robila divy, ale spánok je o niečo lepší u dvojčiat. Tým chcem povedať, že od kedy ho máme, tak aj noci sú pokojnejšie /budili sa stále pár krát do rána/. Myslím, že olejček pôsobí priaznivo na deti.

Babka a jej testovanie

Naša babka nie je typická babka. Je to žena, pre ktorú vek je len číslo. Má rada kvalitnú kozmetiku a taktiež bola s testovania pre Bioil veľmi nadšená. Keďže si rada dopraje a svojej pleti a telu tiežtak sa do toho vrhla hneď od prvého dňa. Tak ako my s manželom, dávala si ho aj pleť. Ale tiež to zvážila, pretože sa jej zdala pleť veľmi premastená. Samozrejme ho nezavrhla a používala ho naďalej a to na ruky, ktoré už sú vekom trošku poznačené. Koža nie je taká pružná a preto si ho veľmi obľúbila. Natierala si ho dva krát denne a to ráno a večer pred spánkom. Za tri mesiace to zhodnotila tak, že olejček sa jej páči a na kožu pôsobí priaznivo. Má pocit vypätejšej pokožky. Taktiež si obľúbila vôňu, ako každý člen našej rodiny. Babka si teda olejček pochvaľuje a bude ho používať naďalej.

Moje zhodnotenie

Moje záverečné hodnotenie by bolo takéto: Na pleť by som ho asi ja osobne moc nepoužívala, alebo keby aj áno, tak nie denne a iba večer, keďže ide o olej. Ale krk, ruky a telo by som určite nevynechávala. Na strie pôsobil dobre, aj keď samozrejme nezmizli, ale kožu zjemnil. Určite odporúčam premastievať strie, aj tie čo už máte. Na jazvy u detí u jedného zmena vidieť bola, ale jazvička bola nie taká "stará" a u druhého ani nie, keďže jazva bola staršia. Takže asi aj záleží od jazvy, aká je. Neviem aký by bol v tehotenstve na rastúce bruško, ale určite každá tehulka by si bruško premastievať mala a Bi-Oil je ten olejček, ktorý nie len krásne premastí kožu, ale má aj krásnu vôňu, ktorú budem "ospevovať" vždy, lebo tá sa podarila.

Ešte raz chcem veľmi pekne poďakovať za toto úžasné testovanie a dúfam, že sa vám môj článok páči a pomôže pri rozhodovaní, či si Bi-Oil kúpiť, či nie. Samozrejme, čo sedí mne, nemusí sedieť iným. Sto ľudí, sto chutí.

#test_bioil2  #recenzia

Čítaj celý článok
tichanska1
10. dec 2018 Čítané 36x

Myslím, že každá mamička mi dá za pravdu, keď poviem, že za svoje dieťa by dala aj život. Pre deti sme veľakrát ochotné obetovať čokoľvek. Už v tehotenstve mnohé z mamičiek priberú, koža na brušku, bokoch a zadku sa nestihne prispôsobiť a praská. Vznikajú strie, ktoré mnohé z mamičiek berú ako samozrejmosť. Ja som to tak tiež brala, keď som bola prvýkrát tehotná. To, že mi popraskala koža na bruchu som brala ako normálny jav, aj napriek dennému natieraniu.

Vtedy som nevedela o existencii Bi-Oil, ktorý výrazne pomáha predchádzať vzniku strií a existujúce strie dokáže krásne zosvetliť. Keď som sa dozvedela, že na Modrom koníku, je možnosť testovať Bi-Oil, veľmi rýchlo som sa ozvala ako záujemca. V tom čase som bola v 26tt. tehotenstva, za sebou som už mala jednu jazvu po sekcii spred 5 rokov a ešte k tomu aj moja sestra bola tehotná v 25tt. Podmienkou testovania bolo, že má testovať celá rodina, čo tiež nebol problém. Pár dní potom ako som prejavila záujem o testovanie som dostala správu z Modrého koníka, že ma na testovanie Bi-oil vybrali.

Kuriér mi doniesol tri Bi-oil 200ml, potom 125ml a 60ml. Keďže testovať mala celá rodina, dala som najmenší olej mojej svokre, najväčší som si nechala ja a posledný som dala mojej sestre a mamine.

A ako prebiehalo testovanie u mňa a mojej rodiny?

Moje testovanie začalo vtedy, keď bruško bolo pekne vykuknuté, strie na bruchu som mala už z predošlého tehotenstva a chcela som sa vyvarovať vzniku ďalších. Tak som poctivo mazala bruško, každé ráno aj každý večer. Môžem povedať, že teda žiadne nové strie sa mi nespravili a ešte aj tie čo som mala po prvom synovi zbledli.

Mne osobne je vôňa Bi-Oilu veľmi príjemná. Konzistencia taká akurát, na to že to je olej. Trochu mi vadilo to, že olej dlhšie vsakoval do pokožky a nemohla som si hneď obliecť oblečenie, inak som zostala mastná.

Bi-Oil je vhodný nie len ako prevencia vzniku strií, ale tiež sa odporúča aj na natieranie jaziev. Jazvy by mali byť bledšie a menšie. To som skúšala na mojej jazve po prvej sekcii. No nemala som pocit, že by  výrazne zbledla. Tu bude asi potrebné jazvu natierať dlhodobejšie. Vyskúšam to teraz na mojej novej jazve po druhej sekcii, som veľmi zvedavá na výsledok.

Bi-Oil som používala aj na natieranie tváre, pretože počas tehotenstva sa mi na tvári spravili pigmentové škvrny. Tie po týždni poctivého natierania krásne zmizli. V natieraní tváre som pokračovala naďalej, pretože moja pleť je citlivá a neznesiem žiadny krém. Z mojej rodinky sa natieral s Bi-Oil ešte aj manžel, nakoľko má malé jazvičky po akné. Tie mu teda výrazne zbledli. Vôňa Bi-Oil aj konzistencia sa môjmu mužovi páčila. Jemu nevadilo, ani to že pleť zostáva mastnejšia. Môjmu synovi som natierala ešte stopy po ovčích kiahniach a teda to som bola veľmi prekvapená, ako krásne zbledli. Už ich vôbec nie je vidno.

Testovanie u svokry a mojej maminy

Testovanie u mojej svokry začalo s veľkým nadšením. Je veľmi silná fajčiarka a teda jej pleť je týmto zlozvykom dosť poznačená. Na začiatku sa natierala poctivo a teda už po týždňoch mala pleť krajšiu, vypnutejšiu. Potom sa bohužiaľ natierať prestala a jej testovanie skončilo. Čo vám poviem, so svokrami je to niekedy dosť ťažké...:slight_smile: Moja mamina sa natierala a naďalej s Bi-Oil  a je veľmi spokojná. Páči sa jej vôňa aj konzistencia. Tiež jej trochu vadí, že má pleť mastnejšiu, ale natiera sa len na noc. Sama spozorovala, že má pleť oveľa krajšiu, aj vrásky na čele a pri očiach zjemneli.

Posledná testovačka z našej rodiny bola moja sestra. Tá si bruško natierala poctivo, no bohužiaľ aj napriek tomu sa jej pár strií spravilo. Koľko by ich však mala, keby sa nenatierala vôbec je otázne. S vôňou aj konzistenciou Bi-oil bola veľmi spokojná a používala ho až do pôrodu.

Ja aj moja sestra sme priviedli svoje malé uzlíčky na svet len nedávno. Konkrétne ja 27.11 a moja sestra 6.12. Takže máme obidve čerstvé jazvy po sekciách, na ktorých môžeme aj naďalej testovať účinky Bi-oil.

Myslím si tiež, že keď budem natierať kožu na brušku mala by sa rýchlejšie prispôsobiť, lebo momentálne je dosť ovisnutá. Ale čo by sme pre tie naše deťúrence nespravili, veď posúďte sami, nestoja nám za to?

#test_bioil2 a #recenzia

Čítaj celý článok
tita1107
10. dec 2018 Čítané 42x

Jeden septembrový deň sa na mňa usmialo šťastie a bola som oslovená na testovanie BI-OIL-u. Rukavica bola hodená, už len vyskúšať ho na vlastnej koži. Nebolo to ľahké, ale prezradím vám, ako to u nás prebiehalo.

KRÁTKE ZOZNÁMENIE

Ahojte, volám sa Martina, mám 41 rokov, som mamou troch úžasných detí a manželkou neporiadneho, ale milujúceho manžela. Taká normálna rodinka. Som veľmi zvedavá a preto si myslím, že je úžasnou príležitosťou spolupráca MK a domácich, či svetoznámych značiek.

Modrý koník testuje a BI- OIL

Mám rada, keď MK testuje a hlavne, keď je moja zvedavosť a chýr o produkte väčšia ako lenivosť ihneď sa do výzvy zapájam. Bi-Oil jedným z týchto produktov bol. Výzva dopadla v môj prospech a už len čakať na balíček.

ZOZNÁMENIE SA S BI-OIL - om

Balíček do pár hodín docestoval a bol čas na spoločné zoznámenie. Obsahoval 3 balenia (60 ml, 125 ml, 200 ml). Hneď na prvý pohľad ma zaujalo úhľadné balenie, čo vyzdvihujem. Mám rada, keď je produkt uschovaný v predajniach v krabičke a hlavne, keď obsahuje stručné informácie o výrobku. Po otvorení ma milo prekvapila marhuľová farba olejčeka, ktorá pekne korešponduje s obalom. Po otvorení moje čuchové bunky zaujala veľmi príjemná, nevtieravá vôňa. Neodolala som a samozrejme som si ho musela aspoň na malý kúsoček ruky natrieť. Poviem vám, láska na prvý dotyk. Úžasne sa vstrebal, pokožka ostala príjemne suchá a ošetrená.

ROZDELENIE ÚLOH V RODINE

Na test sme dostali dlhých 12 týždňov, ale na viditeľné výsledky treba chvíľu počkať, čiže tie tri mesiace boli tak akurát. Do testovania som samozrejme okrem seba (41r.) "natiahla" aj moju 6 ročnú dcérku Ninku, dvoch pubertálych synov (16r., 20r.), manžela (53r.) a moju mamičku, čerstvú 60-ničku. No, ale musím pravdu povedať, keď som sa zapájala, ešte som vôbec netušila, že to bude také náročné, aj keď sa jedná iba o jeden výrobok. Všetci zúčastnení museli byť dôslední, dodržiavať moje príkazy "NATRI SA!", "NEZABÚDAJ!", "PORIADNE SI HO ROZOTRI!" Napriek tomu u nás prebiehalo testovanie vo veselom duchu a s úsmevom.

BI-OIL  A  "TEENEGERS"

Keďže u nás sa tento vek spája s chalamni (16r., 20.r), je stále u mužov  utkvelá predstava, že krémiky, či olejíčky patria na telá žien a dievčat, bolo ťažšie ich presvedčiť, aby aspoň vyskúšali, samozrejme pod zámienkou, že je to naše tajomstvo a nikto, ale že nikto sa nedozvie, že sa doma niečím natierajú. Chalani majú problematickú pleť s akné a kopec drobných jaziev hlavne na kolenách a lakťoch ako následky športových úrazov. Musím ale povedať, že sa snažili natierať sa poctivo, v pribehu posledných týždňov im akné ustúpilo, zmenilo farbu aj priebeh, jazvyčky sa im postupne prispôsobujú farbe pleti. To isté platí aj pre drobné jazvy, aj keď tie samozrejme úplne nezmizli, keďže boli hrubšie a dlhé roky neliečené, pokožka sa horšie regeneruje. Inak konzistencia im nevadila, nemali po použití pocit , že sú veľmi mastní, ale za nich by ubrali na vôni.

BI-OIL A DETI

Za najmladšiu generáciu v rodine bola 6 ročná Ninka. Ako 4 ročná prekonala  kiahne, po ktorých jej ostalo na tvári pár nepekných jaziev. Snažila som sa jej jazvy pravidelne ošetrovať, čo má za následok, že sa krásne zmiernili a môžem povedať, že sú minimálne viditeľné a ak budeme daľej pokračovať, úplne zmiznú. Ide o poškodenie kože ako pri strijách a pomocou BI-OIL-u sú krásne hojiteľné. Vzhľadom k veku dcéry je jej pokožka mladá, elastická, dobre sa hojí a regeneruje a spolu s používaním BI-OIL-u koža zabojovala a krásne sa jej zahojili aj drobné jazvy , či nedokonalosti kože. Olejček je úžasný na detskú pokožku, nedráždi, prevonia, zahojí, ukľudní, ochráni a na 100% odporúčam viac ako detské mlieka, má úžasné hojivé účinky.

 PRED

PO

BI-OIL A MANŽEL

V jeho prípade budem stručná. Pošepkám vám, že aj môj manžel by mal pravidelne používať BI-OIL, keďže už prekročil 50-ku a nebudeme si klamať, aj chlapci starnú, ale keďže odchádza za prácou a aj keď mal poctivo pribalené najmenšie balenie, veľmi z neho neubudlo a tým pádom ani vrások na čele. Ale on je spokojný aj s vôňou, aj konzistenciou, on sa o seba veľmi rád stará, ale tá pravideľnosť!

BI-OIL A BABKA

Najviac sa asi pri oznamovaní, že ide testovať, potešila moja mama, ktorá je čerstvá 60- nička. Aj keď BI-OIL je už stálicou na našom trhu, mama patrí do generácie, keď neboli muži ani ženy zvyknutí sa veľmi zaujímať i kozmetiku, či stav svojej pleti. No, ale " Starého psa, novým kúskom nenaučíš." Ale toto bola super príležitosť niečo vyskúšať. Mama je fajčiarka a roky fajčenia sa podpísali na jej nezdravej farbe. Trápia ju aj pigmentové škvrny a čas sa podpísal do jej tváre v podobe vrások najmä v okolí očí. Snažila sa olej poctivo a pravidelne používať, okrem tváre aj na krku, rukách, ktoré si tiež zaslúžia sarostlivosť v podobe výživy BI-OIL-u a keďže nepoužívala špeciálnu kozmetiku, sú práve na nej výsledky najviditeľnejšie v najkratšom čase. Pleť dostala zdravý, jednotný nádych, kruhy a vrásky pod očami sa zjemnili a celkovo používanie rozžiarilo jej výraz a aj sama sa cíti i kúsok mladšia a sviežejšia, Je maximálne spokojná. BI-OIL si získal jej srdce  a ostáva BI-OIL-u verná.

BI-OIL A JA

No a  v neposlednom rade som úžasný chýr o fantastických výsledkoch z používania BI-OIL-u skúsila na vlastnej koži. Ako každá nespokojná žena, ktorá narieka, že po 40-ke už nie je krásna, mladá a svieža, tak aj ja si počítam každú novú začínajúcu vrásočku na čele. Takže s obrovským nadšením som sa vrhla na natieranie, masírovanie a to poctivo každý deň, ba aj tri krát za deň. Som maximálne spokojná, pleť mám jednotnú, má krásnu zdravú farbu. Je jemná, hebká, hydratovaná. Drobné jazvyčky a nedokonalosti miznú, nové sa rýchlejšie zahoja a vyliečia. Neupcháva póry, čo je veľké plus pri olejovom zložení. Po ošetrení volal už aj môj krk, ktorý sa stáva pružným, hladkým a lepšie prekveným. Používala som BI-OIL aj na brucho a dekolt. Jednoducho je tak výnimočný, že by som sa v ňom mohla aj kúpať.

PRED

PO

PRED

PO

HODNOTENIE A ZÁVER

Každý používame telové krémy, oleje, či mlieka. BI-OIL je ale výnimočný v tom, že nie len premastňuje a hydratuje telo, ale dodáva mu aj vitamíny A, E, či hojivé oleje z harmančeka, nechtíka, levandule a rozmarínu. Musím povedať, že v každej aj viac generačnej rodine, má BI-OIL využitie a úžasné výsledky. Či u detí na hydratáciu, je hypoalergénny, lieči drobné jazvy. Pre budúce mamičky je vhodný ako prevencia pred vznikom strijí, keďže kožu zvláčňuje, ostáva elastická a zabraňuje ich vzniku, ale ak sa už aj vytvoria, BI-OIL vám pomôže pravidelným natieraním zmierniť ich priebeh. Mladým pomáha minimalizovať jazvy spôsobené dospievaním a nám starším zmierniť priebej starnutia, vzniku prvých vrások a vracia nám do tváre sviežosť.

Úplne na záver sa ešte raz musím poďakovať MK a BI-OIL-u za možnosť pripojiť sa k skupine mamičiek, ktorým ste určite dokázali, alebo dali príležitosť, že BI-OIL je úžasný, má super vlastnosti, je všestranný, vhodný pre každého a ja ho s čistým svedomím môžem odporúčať ďalej a šíriť mu dobré meno.

Ďakujem, že ste si našli čas, možno som vám pomohla, či poradila a prajem Vám príjemné prežitie Vianoc a určite môžete využiť tento čas a obdarujte blízkych BI-OIL-om. Tento darček poteší, aj pomôže.

Pekný zvyšok dňa, Martina.

#test_bioil2  #recenzia

Čítaj celý článok
nikki2201
10. dec 2018 Čítané 50x

Ahojte, vitajte pri mojom dalšom článku. Prajem vám príjemné čítanie.

Poďme pekne po poriadku.

Čo je Bi-Oil?

(Tieto informácie si samozrejme môžte nájsť aj sami na internete alebo hocikde inde no chcela som to tu napísať pre možno lepšie "pochopenie"tohto môjho článku a aby sa teda vedelo o akú značku ide:slight_smile:


Kozmetika Bi-Oil je účinným pomocníkom v boji so striami a jazvami. Produkty Bi-Oil v sebe kombinujú účinky rastlinných extraktov a vitamínov spoločne so špeciálnym olejom, ktorý sa dôkladne vstrebáva do pokožky bez zanechania mastného filmu. Pravidelným používaním kozmetiky Bi-Oil môžete veľmi ľahko a hlavne čoskoro docieliť krásnu, hydratovanú a omladenú pokožku bez nežiaducich jaziev, strií a nerovnakého odtieňa pokožky. Kozmetika Bi-Oil získala už 224 ocenení v oblasti starostlivosti o pokožku. Na trh bola prvýkrát uvedená v roku 2002 a veľmi rýchlo sa stala najpredávanejšímproduktom na jazvy a strie v 18 krajinách.

Všetky produkty Bi-Oil sú dermatologicky testované a schválené. Firma dbá tiež na ekologickú stránku. Pri výrobe kozmetiky Bi-Oil nevznikajú žiadne škodlivé emisie, nebezpečný odpad alebo odpadové vody. Všetky obaly kozmetiky Bi-Oil sú recyklovateľné a teda nezaťažujú životné prostredie. A ešte v skratke jeho vlastnosti a použitie:

Vlastnosti:


 - účinne hydratuje a zjemňuje
 - pôsobí preventívne proti vzniku strií
 - regeneruje strie a jazvy
 - zjednocuje farebný odtieň


Použitie:


Prípravok aplikujte na problematické partie tela (stehná, boky, zadoček a bruško). *ja len doplním, že si myslím, že Bi-Oil má viac partií, na ktoré sa dá aplikovať.

Vmasírujte krúživými pohybmi do pokožky a nechajte vstrebať. Aplikujte na postihnutú oblasť pokožky podľa potreby aj niekoľkokrát denne. (*moja vsuvka)

A teraz poďme k mojej osobnej skúsenosti.

Čo si ja sama myslím o tejto značke? V skratke - mne osobne v niečom pomohla a v niečom zasa uškodila :(

Moja pleť vs. Bioil

Aká je moja pleť?

Mám mastnú/zmiešanú pleť so sklonom k akné - áno bohužial aj ženy po 30-tke trpíme týmto problémom (a je nás teda dosť, čo si všímam a či je to touto dobou alebo čím, netuším). No teda a dostávam sa k podstate, že čo sa týka mojej pleti, mne Bi-Oil skôr "uškodil", čo ma mrzí,  lebo zo začiatku som mala pocit, že pleť je krásne vláčna a hydratovaná a tak to prišlo. Moju pleť pokrylo asi milión "bolestivých"vredov :( Teda nič príjemné, samozrejme.

Najprv som netušila, čím to môže byť, ale prišla som nato, že to bolo bohužiaľ Bi-Oil-om:( Tak budem úprimná - p restala som si ho hned nanášať na pleť! Takže neviem nejako viac opísať aké účinky má Bi-Oil na pleť a vrásky na tvári. Áno bohužiaľ som niečo málo po 30-tke, no vrásky na tvári mám a niekedy sa cítím, že "vyzerám" ako lepšie vyzerajúca 50-tka. Bez urážky samozrejme:slight_smile:

A čo Bioil a strie?

Som matka, načo som aj neskutočne hrdá a ako každá z nás, ktorá rodila vie, že sa nejaká tá stria počas tehotenstva (či po pôrode) objaví. A ja niesom výnimkou! Niekto by povedal, že ich mám minimum (no mne to vadí).

Prvá foto je PRED použitím Bioil

Druhá foto je PO použití (rozdiel 2 mesiace) + aby sme predišli rečiam, vytvorilo sa mi za ten čas znamienko!!!

Ono je ho už slabšie vidieť aj na prvej foto (asi dôsledok leta a mojej záľuby opaľovať sa).

Pokožka je po nanesení naozaj vláčna a hydratovaná a čo je zvláštne a príjemne zistenie zároveň, že na to že je to olej nezanecháva na tele "pocit mastnoty". Čo je podľa mňa veľké plus. Priznám sa, že počas testovania som mala dosť hektické obdobie, takže som rada, že som si ho nanášala 2x denne (ráno a večer som ho poctivo vmasírovala na problematické partie).

Bi-Oil a jazvičky

Kedže toto testovanie malo byť zamerané na viacerých príslušnikov rodiny a viaceré problematické partie, zapojila som do testovania aj moju dcérku, ktorej ostala po kiahnach mini jazvička pod očkom(v tvare malého kruhu). A mňa ako matku -pedantku to dosť "štvalo".

Vid foto:

Vrchná foto je PRED aplikáciou

Spodná foto je PO aplikácii

Myslím,že jazvička značne zmizla, čomu sa neskutočne teším. Aplikovali sme ju taktiež poctivo 2x denne (ráno pred škôlkou a večer pred spinkamím). Rozdiel cca 2 mesiace.

Bi-Oil a vrásky? 

V neposlednom, veľmi dôležitom rade Bi-Oil testovala aj moja milovaná svokra (a to myslím úprimne, že je milovaná, každému prajem takúto svokru :slight_smile: ) No už som odbočila od témy. Svokra síce vyzerá výborne na svoj vek (nebudem to tu písať no jej vek sa začína 5-tkou) a trápia ju vrásky ako každú ženu. Veď aj mňa trápia vrásky a to môj vek začína 3-kou :slight_smile:.

A kedže svokra je  "veľká poctivka" a nanášala si ho naozaj 2x denne, každučký jeden deň, samozrejme aj keď testovanie skončilo, ona pokračuje v používaní ďalej. Od začiatku si ho veľmi pochvaľovala, kedže má suchú pokožku/pleť. Jej teda sadol, ale že úplne na mieru. Jej suchú pokožku krásne zvláčnil, hydratoval a samozrejme čo je úplne najviac, aj eliminoval vrásky.

Prvá foto je PRED používaním Bioil

Druhá foto je PO používaní Bioil (rozdiel cca 2mesiace).

Bi-Oil aj na suché a popraskané ruky? Prečo nie :slight_smile:

Zapojila som do testovania aj moje ruky. A kedže Bi-Oil je to síce olej, ale nezanecháva mastný pocit na rukách, je práve úžasnou voľbou na tento "problém". Som človek, ktorý má sklon k suchých a popraskaným rukám a to hlavne v tomto zimnom, chladnom období (článok píšem v decembri). Naozaj, keď sa o tie moje ruky nestarám, nekrémujem a teraz už aj neolejujem, sú v katastrofálnom stave:( Popraskané, ale tým myslím naozaj popraskané až "do živého" čo je nepríjemné a aj bolestivé. Síce nemám foto pred a po... Kedže zima sa až nedávno rozbehla a ja si ruky olejujem " o sto šesť" a v predstihu:slight_smile:.

Tak sú v celkom slušnom stave,musím povedať. Ale naozaj ho odporúčam aj na tento nepríjemný problém. U mňa teda 10 bodov z 10-tich :slight_smile: Na foto mám teda žily "ako hrom", ale aspoň vidíte, že som žena, ktorá pracuje.

Ešte pár slov

Aj ked môj manžel nebude nadšený, spomeniem to tu... Bi-Oil teda testoval aj "on" - konkrétne na strie, ktoré sa mu urobili ked "trošku" pribral :( A jemu teda krásne Bi-Oil pomohol, naozaj nádherné výsledky (tlieskam).

Strie sú o dosť menej vidteľné, pokožka sa mu krásne zhydratovala a nie je na dotyk bolestivá (kedže kto má strie vie, že ak je tá pokožka napr. čerstvo popraskaná - bolí to).

A čo dodať na koniec?

Musím povedať, že toto testovanie vôbec neľutujem... Aj ked priznávam, že je to "skúška" hlavne pre tích, ktorí nie sú trpezliví alebo nie sú dôslední v užívaní rôznych prípravkov :slight_smile:.

Pretože na získanie tých výsledkov naozaj potrebujete dôsledné a pravidelné používanie!

Samozrejme u niekoho sú výsledky vidieť skôr u niekoho neskôr a u niekoho možno vôbec (aj ked si myslím, že takí sa nenájdu), keďže tento olej krásne hydratuje a zvláčňuje pokožku. Ale môj osobný postreh je, že nemusí úplne sadnúť mastnej pleti (ako mám ja, spomínala som to vyššie v článku). Lebo každý sme iný, každá pleť a pokožka je iná a inak reaguje na používanie Bi-Oil-u. Ale ja verím, že každý si nájde na Bi-Oil - e niečo "to svoje" pozitívne:slight_smile:

A v neposlednom rade chcem veľmi pekne podakovať @konik_testuje za túto super možnosť testovať tento prípravok:slight_smile:

#test_bioil2 #recenzia

Čítaj celý článok
zklimekova
10. dec 2018 Čítané 42x

Spolu ako rodinka, sme sa zapojili do testovania oleja Bi-Oil. Keď som na začiatku zbadala, že sa bude testovať tento olejček, nič som o ňom nevedela. Na internete som si preto pozrela aký produkt to vlastne je a povedala som si, že prečo nie? Však ak nám nebude robiť dobre, prestaneme sa natierať a ak pomôže, bude to fajn. Prvý dojem z nášho zoznámenia bol super. Hneď sa mi zapáčila jeho príjemná nevtieravá vôňa.

11. 9. 2018 sme začali s testovaním. Po pár dňoch natierania zatiaľ nevidieť žiadne výraznejšie zmeny, ale natierame poctivo a pokožka je pri mojom natieraní super, nie je dlho mastná pekne sa olej vpije do pokožky a je taká hydratovaná, ani na druhý deň nie je suchá. Trochu nevýhoda pri oleji je, jeho dávkovanie. Dospelý, keď vyskúša raz a vidí, že sa leje dosť rýchlo, tak si dá pri ďalšom používaní pozor. Pubertálna dcéra, ktorá ma už k sebe nepustí, mi kúpeľňu pekne pri natieraní označkovala. Stále po nej ostávali mastné fľaky na poličke pod olejom a aj celá fľaštička bola potom mastná a ona hocikedy ako keby bola pripravená rovno na pekáč :slight_smile: .

Medzi výhody patrí aj to, že je dostupný v rôznych veľkostiach, tak kým jeden olej môže mať miesto v kúpeľni, menšie balenie sa zmestí do batožiny a nezaberie veľa miesta.

Bi-Oil nakoniec nesklamal , ja sama na sebe som pozorovala zosvetlenie fľakov na rukách a  aj po popáleninách od oleja, určite to mnohé poznáte. Najviac pomohol práve mojej dcérke, pri tom ako rastie , jej akosi prirýchlo narástli prsia a koža sa nestíhala prispôsobiť a škaredo popraskala. Po mesiaci natierania bolo vidieť malú zmenu. Teraz na konci natierania je výsledok perfektný, strie už skoro nevidieť. Normálne sa jej to posťahovalo. Takže, ak nám dôjde aj ten kúsoček oleja, čo ešte ostal tak za mňa môžem vyhlásiť, že si ho ešte zaobstaráme a budeme pokračovať v ďalšom natieraní. Bi-Oil je vhodný naozaj pre všetky vekové kategórie aj starší ľudia si určite prídu na svoje. Krajší, napnutejší, pekne hydratovaný dekolt bez farebných fľakov určite stojí za to.

Pred dvoma týždňami nám pribudla do rodiny jedna nová jazva,  :(  na brade mladšej dcérky. Tak po oficiálnom ukončení testovania, u nás s testovaní určite nekončíme a tešíme sa na nové pekné výsledky s týmto olejom.

 #test_bioil2 a #recenzia

Čítaj celý článok
ivik4
10. dec 2018 Čítané 89x

Ahojte maminky,

vybrali nás na testovanie inhalátora značky Omron. Keďže sme ja aj syn od septembra pernamentne chorí, testovanie sa nám veľmi hodilo. Ešte by som dodala, že za 3 roky bol syn chorý cca 3-4 x, ja vôbec a od septembra sú u nás problémom klasické škôlkarske choroby - nádcha, kašeľ, časté antibiotiká. 

Schválne dávam foto aj s taštičkou, lebo syn ju používa po byte ako kabelku, čiže u nás má všestranné využitie, aj na hračky. 

Ku kompresoru je nádobka na liečivo, vzduchová hadička, náustok, 1 x maska pre dieťa, 1 x maska pre dospelého, nosný násadec a 5 náhradných vzduchových filtrov. Čo sa týka samotného testovania (inhalovali sme vincentku) u syna nebol veľký problém, po chvíli sa odhodlal a sám si dal masku a pekne vydržal pri rozprávke. Hodnotenie masky za mňa však nie moc pozitívne, maska mu dosť často padala aj keď som mu ju viac zatiahla, tak si ju držal. Taktiež mám výhradu voči maske pre dospelého, prepúšťala mi hore pri nose a para mi niekedy šla do oka. Tiež som si ju držala.

Nosný násadec a náustok hodnotím na výbornu, nemám čo vytknúť, u syna som ich však nepoužila, ten si stále pýtal masku a vlastne dosť často aj sám od seba sa chcel inhalovať. Prístroj nie je ani hlučný ako som si myslela. Jediné čo by som privítala je, aby sa vypínal automaticky sám a nemuselo by sa sledovať či je, prípadne nie je tam liečivo.

Inhalátor nám prišiel ku koncu choroby takže ešte neviem posúdiť, či nám pomohol s nádchou, syn ju už nemá, ja áno, sme nerozlučná dvojka. Vlastne som si už 2x všimla, že po inhalovaní mám veľmi suchú sliznicu nosa, tak si musím dať na noc kvapky. Používať ho samozrejme budeme obaja aj naďalej a sme radi, že si nás vybrali na testovanie.

#test_omron #recenzia

Čítaj celý článok
zahadka
9. dec 2018 Čítané 37x

Kde bolo, tam bolo, tam bol Štedrý deň

Je Štedrý deň, v bruchu cítim motýliky. Absolútna nervozita, tak dnes to príde. Ako budú reagovať? Dnes sa to dozvedia. Priberiem zas 20 kg? Opäť celá dopraskám? Ako zvládnem 3 deti? A tých úrazov, hlavne, nech je zdravé. 

Pred rokom na Štedrý deň sme celej rodine oznámili, že sa v auguste rozrastieme. A naozaj, rozrástli sme sa. A predstavte si nielen o Šimonka, ale ja o nové kilogrami, nové strie, a s čím som nerátala aj o novú jazvu. Po pôrode som na internete hľadala informácie, ako sa dá dať jazva čo najrýchlejšie do poriadku. A na akej stránke sa nájde najviac mamičiek, ktoré poradia? No jasné! Na našom koníku! A tak som hľadala, hľadala, až som našla. A dokonca sa ukázalo, že môžem dostať najlepší produkt na trhu zadarmo, ak ma vyberú na testovanie olejčeka Bi-Oil. A oni mňa a moju rodinku naozaj vybrali. To bolo radosti, keď som Eliške povedala, že budeme mať olej, čo pomôže zmenšiť jej jazvu:slight_smile: Podmienkou bolo generačné testovanie. Oslovili sme babku, keďže má roky problémy so suchou pleťou. Súhlasila a mohli sme začať. S balíčkom prišiel milý list od #konik_testuje Tri rôzne veľké olejčeky sme si rozdelili. Babke sme dali stredný, my sme si nechali zvyšné dva. Eliška mala za úlohu si natierať jazvu nad perou, ja strie a jazvu po sekcii a babka tvár a ruky. A zaujímavé je, že sa ujal aj u môjho manžela. Náš ocko, sťaby ľadový medveď, chodí denne na ponor (čupne do Oravy - rieky, namočí sa po krk, po 5 min. vylieza). Po takto ľadových ponoroch ho vždy príšerne svrbeli nohy. Po mojom nenápadnom podsúvaní (veď chlapi také nemusia používať :D) fľaštičku pochytil, vyskúšal, už sa neškriabe a už olejček odporúča ďalším "medveďom". Jeho suché nohy sú zrazu jemné, hydratované a nesvrbia. 

S čím sme sa to natierali?

Bi-Oil :registered: je  výrobok na starostlivosť o pokožku. Obsahuje PurCellin Oil a vitamínov A a E, prírodných rastlinných olejov z nechtíka, levandule, rozmarínu a harmančeka.

 • odporúčaný pre zlepšenie vzhľadu jaziev, strií a nerovnakého odtieňa pokožky,
 • vhodný pre starnúcu a dehydrovanú pokožku,
 • je hypoalergénny a vhodný pre citlivú pokožku.

Vlastnosti, zloženie sú ozaj super. A super sa mi zdá aj konzistencia. Je olejovitá, nemusím ho extra rozotierať, ide to úplne ľahúčko. Nádherne vonia. Videli ste Ľadové kráľovstvo? Je tam scéna s čokoládou, kde Anna a Elza zavoňajú čokoládu. A presne tak voniam aj ja Bi-Oil. Cítiť ho po bylinkách a tá vôňa prevonia celú miestnosť, nevtieravo, príjemne. Jediné, čo mi trošku prekáža, že koža ostane mierne mastná. 

Kto testoval Bi-Oil? A aké boli výsledky?

Moja 6-ročná Eliška sa natierala často aj mimo toho, keď som jej povedala. Jazvička nad perou je na dievčatku neželaná ozdoba. Jemné masírovanie s olejčekom naozaj pomohlo. Jazva bola rok rovnaká a teraz, čuduj sa svete, je svelejšia a menšia. Eliška, parádnica, sa nechala počuť, že sa natierať bude aj naďalej. 

Babka Valika k nám chodí 2x do mesiaca. Ju som kontrolovať nemohla, no o to lepšie som mohla vidieť rozdiely. Babka má 57 rokov, vrásky pribúdajú, pleť je dlhodobo suchá a citlivá. Babkine slová: "vcuclo sa mi to, no trochu som lesklá" asi naznačovali, prečo sa natierala iba večer. Ideál by bol 2x denne, čiže aj ráno. Napriek tomu pleť zjemnela, premastila sa, nie je začervenaná. A zdá sa mi, že aj pehy jej vybledli. Babka si natierala aj ruky. Pigmentové škvrny sú o trochu bledšie. 

Poslednou testujúcou, teda okrem môjho ľadového medveďa, som ja, Aďka. V septembri som oslávila Kristove roky. Mesiac predtým sa nám akútnou sekciou narodilo tretie bábätko. Na bruchu mi pribudli nové strie k starým z predchádzajúcich tehotenstiev. Strie boli hrubé, bordové, až krvavé. Jazva dlhá, hrubšia. Premasťovala som masírovaním pomocou Bi-Oilu bruško a jazvy. A výsledok? Úplne skvelý. Jazvy sú takmer vyblednuté, jazva sa sťahuje, bledne. Dokonca môj gynekológ na kontrole po 600-nedelí skonštatoval, že jazva sa výborne hojí. Určite budem pokračovať ďalej, nech jazvu a strie čo najrýchlejšie nevidno. Veď sa chcem sebe i môjmu milému mužíčkovi čim viac páčiť. Momentálne mám novú výzvu. Vyskúšať Bi-Oil na zahojenie popáleniny na ruke (piekla som vianočné oplátky). 

Na záver sa chcem poďakovať za možnosť testovať Bi-Oil, ktorý našej rodinke robí dobrého pomocníka. Milí koníkari, ak budete chcieť premastiť, hydratovať, vyživiť pokožku, pomôcť v boji so striami, jazvami, odporúčam jednoznačne Bi-Oil. My sme zažili Vianoce už v septembri, keď sme sa ním začali natierať. Kedy budete mať Vianoce vy? :slight_smile:

#test_bioil2 #recenzia

Čítaj celý článok
dominika7990
9. dec 2018 Čítané 37x

Raz na MK som zbadala, že sa hľadajú rodinky na testovanie oleja Bi-Oil. Zo zvedavosti som si link otvorila a zistila nové informácie o ňom. Vedeli ste o tom, že Bi-Oil môžu využívať nielen tehotné a ženy po pôrode na strie, ale že sa dá použiť na jazvy, vrásky a zrelšiu, či suchú pleť?

Ja nie, a preto som ho používala prvé tehu len na bruško a vtedy sa mi naozaj overil. Napriek vraj veľkému brušku som nemala ani jednu striu  (otázky sestričiek v nemocnici: "Keeeej vy čakáte dvojčatá?” Nie našťastie to bolo len jedno.) a keďže mi počas testu Bi-Oilu akurát začalo bruško znova rásť, mám muža, ktorý tie strie má namiesto mňa, ale zo cvičenia a malú šinterku, na ktorej ho môžem tiež vyskúšať, sme sa prihlásili do testovania.

Začíname testovať :slight_smile: 

To, že Bi-oil každému z nás z rodiny vonia asi nemusím ani písať. Má takú príjemnú nevtieravú vôňu, ktorá ani mne ako tehulke neprekáža :slight_smile: 

Bi-oil a ja

Bola som mu verná aj prvé tehotenstvo a budem určite aj toto ďalšie. Natieranie Bi-oilom je pre mňa už taký maznací rituál s bábätkom v brušku po druhýkrát. Stretávam sa s názormi, že ho ženy používali a aj tak strie mali. No ja osobne sa s týmto ich názorom nejak nestotožňujem. Ako viete, že keby ste ho nepoužívali, nemáte ich viac? Ja som prve tehu bola bez strii a naozaj dúfam, že aj toto tehu tak dopadne aj vďaka Bi-oilu. Ak nie, nehádžem flintu do žita a natieram sa naďalej, kedže už viem, že ich Bi-Oil dokáže naozaj zjemniť. 

 Bi-Oil a muž

Neviem ako váš muž, ale ten môj sa rád natiera, keďže už od malička má problémovú pleť. Takže testovaniu Bi-Oilu sa potešil a poctivo natieral. Výsledok: Celkovo je s ním spokojný. Strie a Jazvy nezmizli úplne a ani nezmiznú na čo upozorňuje aj sám výrobca, ale vidieť, že sú jemnejsie, menej výrazne a aj farba sa akoby zjednotila. Jediné čo mu vadilo bol fakt, že ihneď po natretí sa nemohol vyvaliť do postele. No nebolo to nič hrozné, kedže do pár minút sa olej vstrebal. 

Foto PRED a PO používaní Bi-Oil

Foto PRED a PO používaní Bi-Oil

Bi-Oil a svokra

Tá sa tiež z neho tešila a používa ho stále. Vrásky su menej výrazné a pleť má hebkejšiu, jemnejšiu a pružnejšiu. Čo je plus na Bi-Oil je fakt, že ho stačí troška a malé balenie čo používa iba na tvár má dodnes. 

Foto PO a PRED používaním Bi-Oilu

Bi-Oil a dcérka

Mám malú skoro dvojročnú šinterku, čiže pády bývajú u nás dosť často. Na nej som ho použila na kolená a však natierať som začala až po tom ako už vznikli tvrdé chrasty a vysledok super lebo žiadne vyrazné jazvy jej neostali. Skusila som ho u nej aj na červené drsné flaky na stehnách, ktoré nás trápili nejakú dobu a krásne jej to zosvetlilo a zjemnilo už po pár dňoch. 

Záver nášho testovania 

Všetci sme s ním boli spokojný a v našej rodine si našiel využitie úplne u každého :slight_smile: A ďakujem MK a BI-OIL-u za možnosť pripojiť sa k testovaniu :slight_smile: 


#test_bioil2 #recenzia

Čítaj celý článok
mummylina
9. dec 2018 Čítané 23x

Ahojte, dnes je tu druhá adventná nedeľa. Ako to len všetko uteká! Keď mi na začiatku decembra zazvonil kuriér s balíčkom dmBio a po otvorení ma ovanula vôňa badiánu a škorice :slight_smile:, až vtedy mi došlo, že áno, už zanedlho sú tu ! 

Pre mňa budú tentoraz Vianoce špeciálne, keďže budeme prvýkrát ako rodina sj s našou polročnou dcérkou.

Ako som už spomenula vyššie, balík bol krásne zabalený a voňavý.

Obsahoval 10 výrobkov, ktoré si postupne predstavíme. 

V prvý večer som neodolala a kedže som bola vianočne naladená, urobili sme si Nealko vianočný punč, kde som hneď využila dmBio agávový sirup, ktorý sa stal jedným z mojich favoritov. Ale taktiež aj hrozienka dmBio. 

Na môj Nealko vianočný punč prikladám aj recept. 

 • Recept: 
 • 1 liter Cranberry džúsu 
 • 3 sáčky čaju (ja používam Winter Time) 
 • 1 polievková lyžica dmBio agávového sirupu
 • za hrsť dmBio hrozienok 
 • nakrájané ovocie (pomaranč, jablko, čo doma máte)
 • pár klinčekov

Všetko spolu prevariť a hotovo :slight_smile: 

Odkedy som na materskej, naučila som sa aj raňajkovať. Vždy sa snažím, aby to bolo rýchle, jednoduché a zdravé (ach, tie popôrodné kilečká!).  Vyskúšala som výrobky aj do banánových lievancov či mojej oblúbenej ovsenej kaše, a bolo to mňam! 

Raňajky som si obmieňala a využívala vo veľkom dmBio kakao, dmBio kokosové chipsy, dmBio agávový sirup či dmBio hrozienka. 

Keďže energiu pri deťoch treba, občas sme si večer aj osladili a doplnili ju zdravým cukrom. Vyskúšala som špaldové palacinky či koláč Veľhory.

Mne Vianoce pripomína aj recept mojej Babičky Jablčkô, ktoré som upravila do zdravšej verzie :slight_smile: Tu je recept.

 • Recept: 
 • 3 ks väčších jabĺk 
 • bezlepkové piškóty / maslové sušienky 
 • dmBio Ghee maslo
 • dmBio agávový sirup
 • dmBio hrozienka 
 • škorica 
 • Postup: jabĺčka očistíme, prekrojíme, vydlabeme stred. Do toho stredu rozmrvíme piškóty, pridáme hrozienka, polejeme agávovým sirupom, dáme navrch trochu ghee masla. Všetko posypeme škoricou a necháme piecť v rúre na 180 stupňov asi 20-25 minút.  
 • Tip pre maškrtníkov :slight_smile: Keď je to horúce, pokojne pridať kopček vanilkovej zmrzliny či šľahačky. 

Nakoniec som nemohla vynechať ani pečenie medovníkov. Milujem ich zdobenie, aj keď tentokrát mi to pri malej trvalo 3 dni! :D 

Prvýkrát som použila aj dmBio špaldovú múku a určite nie posledný. Takto vyzerali medovníčky po zdobení :slight_smile: 

Na záver mojej recenzie by som rada zhrnula a ohodnotila všetky výrobky. 

 • dmBio špaldová múka (za mňa skvelé, jemnejšia ako múky, s ktorými som doteraz pracovala. A čo ma prekvapilo, je omnoho svetlejšia, čiže na pohľad až tak nevidíte rozdiel medzi klasickou a špaldovou) 10/10
 • dmBio kakao (pekne tmavé, voňavé, pri použití chuťovo výrazné, ale ničím ma neprekvapilo ) 8/10 
 • dmBio hrozienka (chválim obal, ktorý sa dá znova pekne zatvoriť, hrozienka mäkkučké, veľké a bez stopiek, čiže super) 9/10
 • dmBio agávový sirup (toto je výrobok, ktorý som používala skoro denne odkedy ho mám, a v mojej špajzi sa už nachádza aj druhé balenie. Dnes ho už používam aj do kávy namiesto cukru, jednoduchšie spracovanie ako napríklad s medom) 
 • dmBio kokosové chipsy (samostatne mi až tak nechutili, ale na ozdobu alebo prídavok do kaše môže byť) 5/10
 • dmBio kokosový olej (vyskúšala som veľa druhov kokosového oleja, no po tomto testovaní je pre mňa dm top! Vôňa, chuť, presne ako mám rada. U mňa už bude mať čestné miesto ako v kuchyni, tak aj v kúpeľni na peeling či odličovanie) 10/10
 • dmBio kypriaci prášok (veľký rozdiel  oproti klasickému som nevidela, takže hodnotím dobre) 5/10
 • dmBio jahodový džem (ďaľší z mojich favoritov, ktorý budú mať u nás čestné miesto :slight_smile: Pekne hustý, akurát sladký, dosladený trstinovým cukrom) 10/10
 • dmBio Ghee maslo (maslo mi veľmi chutilo, pridávala som ho aj dcérke do príkrmu, použila na pečenie a varenie) 9/10
 • dmBio čokoláda s ovocím (tú som nestihla testovať, kedže ju môj drahý zbaštil na posedenie :slight_smile: Ale, kedže sa ani nepodelil, musím hodnotiť kladne) 10/10

Dúfam, že moja recenzia bude aspoň trocha nápomocná pri vašom vianočnom pečení.

A ja ďakujem Koníku a dm za možnosť testovať.

Pekný adventný večer :slight_smile: 

#test_dm19 #recenzia

Čítaj celý článok
lienkaam16
9. dec 2018 Čítané 20x

Pred dvoma týždňami u nás zazvonil ujo kuriér. Privítala som ho krásna, s uterákom na hlave a s maskou na tvári, ale hrdo som si balík prevzala.

Po jeho otvorení som ostala prekvapená, aký voňavý dopis sa v krabici spolu s dobrotami na testovanie ukrýval.

Vôňa škorice mi pripomenula Vianoce a ja som sa na chvíľu zastavila a zamyslela sa, ako čas neskutočne letí. Ideme určitým rituálom práca, škôlka, domácnosť. Veď to určite mnohé poznáte.

Po prezretí balíčka mi hneď prebehlo hlavou, čo všetko budeme piecť. Toľko možností. A tak aj vďaka testovaniu sa u nás začalo zvianočnievať o kúsok skôr, ako po iné roky.

V dnešnej dobe asi ťažko hľadať človeka, ktorý by nepoznal, alebo aspoň nepočul o BIO produktoch. 

Ja som za zdravšie verzie, ale zas, priznám sa, naša rodina nie je 100 % Bio. Ale po testovaní percento u mňa stúpa.

Mali sme možnosť testovať 10 produktov dmBio.

 • dmBio špaldová múka T630;
 • dmBiohrozienka;
 • dmBio jahodový džem;
 • dmBio horká čokoláda s kúskami brusníc, malín a čučoriedok;
 • dmBio kokosove chipsy;
 • dmBio kypriaci prášok;
 • dmBio agávový sirup;
 • dmBio ghee maslo,
 • dmBio kakao;
 • dmBio kokosový olej;

dmBio špaldová múka

Špaldovú múku zvyknem používať relatívne často a takmer všade ňou nahrádzam tú klasickú. No prave táto má prekvapila, ako jemne bola zomletá, a možno aj práve preto má dmBio špaldová múka svetlejšiu farbu ako tá, čo používam. 

dmBio hrozienka

U nás hrozienka nie sú extra obľúbené, ale tieto teda prekvapili. Musím vyzdvihnúť ich výraznejšiu chuť a pravdepodobne veľmi dôsledný zber, pretože sme nenašli ani jednu stopku. Práve pre tieto stopky sme hrozienka v minulosti odsunuli na nižší stupeň obľúbenosti. Ďalšie plus pre mňa je obal, ktorý sa dal pekne otvoriť a následne po zatvorení zalepiť páskou na obale. Tak hrozienka ostanú čerstvé a hlavne ostanú v balíčku a nie po celej poličke v kuchyni.

dmBio jahodový džem

Ten u nás zabodoval a boli sme aj dokúpiť. Krásna červená farba a kúsky jahôd mu dávajú body naviac. Nie extra sladký, ale zase nie ani kyslý, presne taký akurát.

dmBio kokosové chipsy

Pre nás nič extra, priznám sa, že som čakala od nich viac. Mne sa najlepšie osvečili na dozdobenie suchých koláčikov a dezertov. Vôňa bola krásna, no chuť pre nás nie. 

dmBio čokoláda s kúskami malín,brusníc a čucoriedok

Stretla som sa s ňou prvýkrát. Extra horká a kúsky ovocia jej len pridali na hodnote. Môžem konštatovať, že chuť horkej kakaovej čokolády a kyslého bobulovitého ovocia sa im vydarila.

dmBio kypriaci prášok

Na prvý pohľad som nezbadala žiadny rozdiel oproti klasickému kypriacemu prášku. No neskôr som zistila, že koláče máme pekne nadýchané aj keď sme použili polovičné množstvo. 

dmBio agávový sirup 

S týmto sirupom som ja mala premiéru. Využili sme ho nie len pri varení a pečení, ale aj na prípravu nápojov. Najviac prekvapila jeho intenzívna ovocná sladkosť a práve touto si nás získal a dostal čestné miesto v našej domácnosti.

dmBio Ghee maslo

O tomto masle som už počula viackrát a aj vďaka testu dm som mala tú česť zoznámiť sa s ním prvýkrát. Chuť a vôňa prečkala moje očakávania. Jeho veľkou výhodou je možnosť zohrievať ho aj na vysoké teploty bez spálenia. Nahradila som ním olej vo všetkých receptoch a myslím, že neuškodilo ale pomohlo. 

dmBio kakao 

U mňa sa dostalo na prvú priečku z produktov, ktoré sme mali možnosť testovať. Neskutočná chuť, vôňa a tá jeho farba. Naozaj ho stačí pridať oveľa menej ako klasického kakaa. U nás sa osvečilo aj horúce kakao s marshmallow. A teda, tomúto produktu ja ostávam verná a bude hlavný pri príprave našich vianočných koláčov.

dmBio kokosový olej 

Tak tento je tiež zázračný. Keď som ho otvorila, jeho vôňa ma lákala k ochutnaniu. 

Využívali sme ho na pečenie a vyprážanie sladkých dobrôt. Krásne doplnilo chuť palaciniek a lievancov. Jeho veľkou výhodou je aj jeho použiteľnosť v kúpelni. Na pokožke sa okamžite topí a zanecháva pocit jemnosti. 

Jeho cena je veľmi priaznivá na uvedený objem.

V závere Vám pridám pár receptov, ktoré sme počas testovania skúšali. V článku som už spomínala, že mojím najväčším favoritom je kakao, a tak sme ho využívali často.

Kakaovo-tvarohové slimáky 

 • 250 g hrudkovitého tvarohu 
 • 50 ml mlieka
 • 50 ml oleja
 • 250 g hladkej múky
 • 100 g trstinového cukru
 • pol balíčka dmBio kypriaceho prášku
 • 40 g rozpusteného masla
 • 40 g dm bio kakaa
 • cukor na ochutenie

Príprava je veľmi jednoduchá! Rúru zapneme na 180 °C. Do veľkej misy dáme tvaroh, vidličkou ho rozpučíme, pridáme cukor, mlieko a olej, premiešame a nakoniec prisypeme múku zmiešanú s kypriacim práškom a rukou spracujeme na pevné cesto. Hneď ho aj vyvaľkáme na pomúčenej doske do tvaru obdĺžnika, potrieme vrch rozpusteným maslom, posypeme nahrubo kakaom a napokon ešte cukrom, zrolujeme z dlhšej časti a nakrájame na 1,5 cm hrubé slimáky. Tie uložíme na plech vystlaný papierom na pečenie, vrch potrieme ešte mliekom a dáme piecť na 20-23 minút. Užite si ich!

Makové hviezdičky 

Budeme potrebovať:

 • 270 g dmBio špaldovej múky
 • 60 g maku (ja som použila mletý, ale môže byť aj celý)
 • 100 g kukuričného škrobu
 • 200 g masla
 • 100 g práškového cukru
 • 4 žĺtka 
 • 1 lyžička dm bio kupriaceho prášku
 • 100 g dm bio horkej čokolády s kúskami ovocia 

V jednej mise zmiešame múku, škrob, mak a kypriaci prášok. V druhej mise vyšľaháme maslo s práškovým cukrom a postupne pridávame žĺtky. Primiešame múčnu zmes a vypracujeme pevné, hladké cesto (ak treba, pridáme ešte trocha múky). Cesto zabalíme do fólie a uložíme na cca 30 min do chladničky. Rúru zapneme na 180 °C. Plechy vystelieme papierom na pečenie. Cesto vyvaľkáme na pomúčenej doske a vykrajujeme z neho hviezdičky (alebo ľubovoľné tvary). Ukladáme ich na plech a pečieme cca 12 minút. Po upečení necháme chvíľu vychladnúť na plechu. Takto pokračujeme so zvyškom cesta. Pred podávaním si rozpustíme čokoládu vo vodnom kúpeli a polovicu keksíkov do nej namáčame. Uložíme schnúť na papier na pečenie.

Kakaové linecké koláčiky

Budeme potrebovať:

 • 230 g dm bio špaldovej múky
 • 25 g dm bio kakaa 
 • 200 g masla
 • 100 g práškového cukru
 • 1/2 balíčka dm bio kypriaceho prášku
 • 1 lyžička vanilkoveho extraktu
 • ľubovoľný džem u nás použitý dm bio jahodový

V mise si zmiešame múku s kakaom, cukrom a kypriacim práškom. Pridáme maslo a vanilkový extrakt a spracujeme na pevné cesto. Zabalíme do potravinárskej fólie a uložíme na pol hodinu do chladničky. Rúru zapneme na 170°C, cesto vyvaľkáme na pomúčenej doske a vykrajujeme ľubovoľné tvary. Uložíme ich na plech vystlaný papierom na pečenie a dáme piecť na cca 12-15 min, treba to kontrolovať. Vyberieme a necháme vychladnúť a potom zlepujeme džemom.

Jablkovo - kakaový perník 

Pri tomto recepte nepotrebujete žiaden mixér a ušpiníte iba jednu misku. Je to rýchlovka. Perník je šťavnatý a dlho vydrží vlhký. A tá vôňa...

Rozmery plechu cca 23x30cm. Použite radšej menší plech, alebo tortovú formu s vyšším okrajom, aby z perníka nebola placka.

Budeme potrebovať: 

 • 300 g polohrubá múka
 • 200 g kryštál cukor
 • 3 PL dmBio kakaa
 • 100 ml oleja
 • 100 ml mlieka
 • 2 vajíčka 
 • 3 nastrúhané jabĺčka
 • 1 KL dmBio kypriaci prášok
 • 1 KL perníkového korenia

Rúru predohrejeme na 180 stupňov. Múku, cukor, kakao, perníkové korenie a kypriaci prášok zmiešame vo väčšej miske. Jablká nahrubo nastrúhame a pridáme ich k zmesi spolu s vajcami, mliekom a olejom.

Plech vymastíme a vysypeme múkou. Zmes z misy vylejeme na plech a stierkou uhladíme.

Koláč pečieme asi 25 minút a podávame ku kávičke. Môžeme poliať ľubovoľnou polevou, alebo len zasnežiť cukrom.

Testovanie prebehlo extrémne rýchlo a veľa mi dalo. Mám v pláne piecť oveľa viac suchých koláčikov a dezertov. Určite sa s receptom a výsledkom pochválim aj tu na Modrom koníku.

Vďaka testovaniu sme mohli začať s Vianocami trocha skôr, a tak si užívať toto čarovné obdobie o niečo dlhšie.

Samozrejme, produkty budem využívať nie len počas sviatkov, ale aj počas celého roka.

Ešte raz ďakujeme, že aj ja som si mohla vyskúšať čo testovanie obnáša. A aj vďaka testovaniu sme si vytvorili náš adventý kalendár, ktorý nám obdivuje každá návšteva.

#test_dm19 #recenzia 

Čítaj celý článok
kacena85
9. dec 2018 Čítané 14x

Milé žienky, maminky, babinky,

mala som to šťastie a vybrali ma na testovanie dm produktov. Balík ma veľmi potešil, bol krásne a milo zabalený, taký celý na spapanie.

U nás je pečenie na dennom poriadku, tak som sa veľmi potešila, že vyskúšam nové produkty. Do dm drogérie chodím každý týžden a isto siahnem po viacerých testovaných veciach opäť.

V balíčku bolo kakao, agáve sirup, špaldová múka, hrozienka, jahôdkový lekvár, kokosové chipsy, kokosový olej, ghee maslo, kypriaci prášok do pečiva.

Ako prvé som uvarila mliečny kuskus, ten zbožňujú aj kolegovia v práci. Použila som kuskus, mandlové mlieko dm, agáve sirup, dm bio jablkovú výživu.

Potom som spravila jahodové mini cheescaky. Boli famózne. Stavila som na zdravšiu verziu a použila som pomleté vločky, ghee maslo a agáve na mini korpusy do košíčkov. Plnka bola mascarpone, tvaroh, hnedý cukor a jahody. Na vrch som zahriala jahodovy dzem, krásne sa leskol.

Jahodové crumble je tiež super zdravá maškrta aj na raňajky. Použila som špaldovú múku, jahody (ovocie je volitelné), agáve sirup, pomleté vločky, zmes orieškov, kokosové chipsy, trošku kokosového oleja, hrozienka. Môžte si to dať ako zdravú maškrtu na chrumkanie alebo do pohárikov a zaliať jogurtom či smotanou a super to zmäkne.


Nakoniec som urobila bezlepkové, bezmliečne, bez cukru mafinky a perníkové mafinky,

keď sa nám blížia tie Vianoce. V prvých bez múky som použila len pomleté mandle, agáve sirup, ghee maslo a kypriaci prášok. 

Perníkové mafinky krásne rozvoňali celý byt. Dnu som dala jahodový lekvár. Použila som aj kakao z dm ale oproti klasickému holandskému sa mi zdá dosť bledé a chuťovo slabé. 

Ďakujem za možnosť vyskúšať produkty dm na pečenie. Isto sa stanú súčasťou našej kuchyni... :slight_smile:

#test_dm19 #recenzia

Čítaj celý článok
schvarzy
9. dec 2018 Čítané 24x

Testovanie dm produktov ma veľmi, ale veľmi potešilo, keďže tie potraviny nakupujem už dlho a sú súčasťou našej kuchyne pravidelne.

Najviac z toho všetkého ma potešilo masielko GHEE.

Môj ďalší recept boli palacinky. Tie moje som spravila z dvoch vajíčok, agáve sirupu, celozrnnej múky, troška kokosáča, mandľového mlieka a ideme na to. Poviem vám, bála som sa, či sa mi cesto nebude lepiť, ale nelepilo sa a palacinky boli úplne ľahučké. Osladili sme si ich potom agáve a džemom a ledva som ich stihla pofotiť, hneď boli fuč. Džem je u nás doma pravidelne, využívam ho stále. Je veľmi dobrý chuťou, nie je extrémne presladený a skvele sa rozotiera, čo môžete vidieť aj na jednej fotke, kde som ho využila na koláč pre manžela do práce.

Ďalší recept bol raw datľový koláčik. Do tohto koláča som zakomponovala kakao z dm, agáve sirup, rozmixované hrozienka a ďatle. Druhá vrstva bola arašidové maslo a duchutila som ho roztopenou čokoládu s malinami, ktorá je presne podľa môjho gusta - nie je sladká, čo ja milujem. Akurát nie je určená na roztápanie, lebo sa veľmi lámala, ale ja som presne takto potrebovala vyvážiť chuť koláča. Manželovi som mala napiecť sladký a šťavnatý koláčik, keďže mal narodeniny a je u nich zvykom, že vždy niekto niečo donesie. Ja som zvolila piškótové cesto, ktoré bolo s použitím kypriaceho prášku z dm lahodné a ľahučké. Použila som taktiež múku, ktorú som dostala na testovanie, a je veľmi jemná, čo mi vyhovuje, lebo viaceré múky na trhu z tohto druhu sú veľmi ťažké a nemám s nimi veľmi dobrú skúsenosť. Táto bola najlepšia, ktorá sa mi dostala pod ruky. Koláčik som potom natrela dm džemíkom. 

Posledný recept boli moje netradičné medovníčky.

A tu je ich recept:

100 g masla

500g celozrnnej múky z dm

Agáve sirup 5 lyžíc

2 PL kakaa z dm

5 PL medu

2 PL nasekaných vločiek z dm

2 PL nasekaných ľanových semienok z dm

1 PL chia semiačok

5vajec

Cesto sa síce troška ťažšie vaľkalo, ale medovníčky sú hneď mäkké. Pečiem 10 minút na 180°C a predtým potriem vajíčkom.

Toto testovanie mi rozšírilo obzory, keďže kypriaci prášok ani ghee maslo som predtým nemala a som veľmi spokojná. Dm potraviny odporúčam, podľa mňa je to jedna z naj značiek pre svoje kvality a cenu.

#test_dm19 #recenzia

Čítaj celý článok
Strana
Predošlá Strana
Ďalšia