#ruska

rainbow1313
15. mar 2020
#koronavirus #ruska

Štátne hmotné rezervy podpísali zmluvy na dodanie 30 miliónov chirurgických rúšok. Naskladnené by mali byť do týždňa a pol. Oznámil to ich šéf Kajetán Kičura s tým, že tak budú k dispozícii všetkým občanom.

O tom, ako budú distribuované, sa ešte bude rozhodovať. Správa štátnych hmotných rezerv ich môže poskytnúť napríklad okresným úradom, zvažujú aj využitie pošty. Či budú rúška poskytované občanom zadarmo, zatiaľ Kičura povedať nevedel.

Okrem toho podpísali zmluvy aj na ďalšie ochranné prostriedky, ochranné odevy pre zdravotníkov, respirátory pre lekárov v štandarde FFP3 aj respirátory FFP2.

Slovensku s ochrannými prostriedkami pomohla Čína.

Dnes bolo rozhodnuté o nákupe rýchlotestov na koronavírus. Správa štátnych hmotných rezerv plánuje zabezpečiť niekoľko stotisíc rýchlotestov, ktoré by využila verejnosť, polícia či hasiči.

Rýchlotesty, ktoré by malo Slovensko nakúpiť, sú odskúšané vo Wu-chane.

„Ale treba byť ostražitý, každý rýchlotest má len informatívnu úlohu,“ povedal šéf štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura. Dodal však, že by mohli pomôcť ľuďom v karanténach, ktorí by sa aspoň informatívne otestovali na nákazu koronavírusom.
Zobraz celú správu
Strana
Predošlá Strana
Ďalšia