Novinky

#test_heartandhome

matka1984
6. nov 2018 Čítané 101x

Keď sa deň skracuje a večery začínajú naberať na svojich rozmeroch, sviečky, svetielka sa jednoducho stanú súčasťou našich domovov. Malé, veľké, farebné, voňavé, čajové, a možno aj obyčajné biele.

Veru, pamätáte si ešte na klasické biele sviečky? Dlhé tak asi 15cm, balené po 5 kusov, väčšinou sme ich používali na "Dušičky", lebo kahance boli drahšia záležitosť? My sme ich mali doma v zásobe, aj v prípade, že vypli prúd. Obyčajná biela sviečka vo mne naháňala trochu strach. Bola vysoká, nestabilná a po bokoch stekal vosk, ktorý mohol popáliť. Mala čisto praktické využitie, dávala nám svetlo. Pár rokov prešlo, a sviečky už nielen svietia, ale aj skrášľujú naše obývačky. Voňajú po celom dome, vytvárajú v dome „útulno“, „teplo“, a tým ľudí zbližujú. To posledné spomenuté, si myslím, platilo nevedomky aj v minulosti. Lebo okolo jednej sviečky sa zhromaždila celá rodina. Ale nebol to vtedy úmysel. Dnes si to „zbližovanie“ vytvárame zámerne. Je jednoducho taká doba, že sa vzájomne vzdiaľujeme, veľa pracujeme, všade sa ponáhľame, máme veľa povinností okolo detí, domácnosti a stále tvrdíme, že nemáme na nič čas. Ja nie som iná. Ale uvedomujem si to, a snažím sa to meniť. Lebo náhlením nám preteká pravý život pomedzi prsty. A preto sa teším, že vďaka jesenným a zimným dlhým večerom môžeme spolu tráviť viac času. Väčšinou pri krbe, sviečke, pričom sa hráme, smejeme, rozprávame, alebo spolu čítame knihu. Ide o to, trochu spomaliť a byť spolu.

A tak som bola veľmi vďačná, keď ma ľudia zo spoločnosti Albi a MK vybrali na testovanie sviečok Heart and Home. Okrem sviečok mi poslali mliečnu čokoládu "Vylepši si svoj deň" na spríjemnenie relaxu a diár na rok 2019, keďže najlepšie sa plánuje v absolútnej pohode.  Ďakujem.

Spoločnosť Albi som mala zafixovanú ako obchodík so spoločenskými hrami, drobnôstkami k sviatku a peknými pozdravmi. Až pri tomto testovaní som zistila, že už majú v ponuke relaxačné predmety, medzi ktorými nechýbajú nádherné sviečky.

Pri ich výrobe nenechali nič na náhodu, a na prevedení sviečok si nechali naozaj záležať. Sú vyrobené zo sójového vosku, ktorý je aromatizovaný, vône pochádzajú od skúsených výrobcov. Sviečka vonia, aj keď nie je zapálená. Udržiavanie arómy je umocnené aj vďaka vrchnáku s tesniacou gumou. Priznám sa, sviečky som chodila ovoniavať, aj keď práve neboli zapálené. Otvorila som si vrchnák, chvíľu poovoniavala a zas zavrela. Nádhera!!! Knôty na sviečkach sú dovážané z Nemecka. Je to obyčajný detail, ale aj na správnom knôte záleží. Nespôsobuje totiž skoršie vyhasnutie sviečky, nedymí na dózu, v ktorej je umiestnený vosk a je stabilný. O tom, ako sa treba o knôt starať sa dočítate ďalej. Vosk je vyrobený zo sójových bôbov, vďaka čomu sú sviečky netoxické a šetrné k životnému prostrediu. Dokonca vhodné aj pre alergikov. Horia pri nižších teplotách, a tak dokážu na dlhšie hodiny prevoniavať naše domovy. Úžasné na týchto sviečkach je aj ich dizajn a možnosť neskoršej recyklácie, keď vyhoria. Poslúžia vám ako dózičky alebo iná dekorácia. Veľké sviečky vydržia horieť aj 75 hodín.

Testovala som dve veľké vonné sviečky „Dotyk anjela“ a „Domáce kúpele“. Najskôr vám ich predstavím jednotlivo a v odporúčaniach a postrehoch (nižšie) zhrniem ich spoločné vlastnosti.

Veľká sviečka „DOTYK ANJELA“

Bledoružová sviečka v kombinácii s vrchnákom rovnakej farby s bielym pierkom naznačuje, že vôňa v nej ukrytá, bude naozaj anjelská a jemná ako pierko. Jej názov je úplne výstižný. Hlavné zložky bergamot, sladké pižmo a podtóny bielej pačule vytvárajú dokonalú súhru a jemne sladkastú arómu, ktorú chcete cítiť všade. Za mňa nielen v každom dome, ale niečo podobné by som rada cítila aj na sebe ako parfum. Pre mňa dokonalá, jemná a nevtieravá vôňa čistoty. U nás som ju v čase testovania používala častejšie. Horela cca 50 hodín, a stále zostalo viac ako tretina pôvodného objemu.

Veľká sviečka „DOMÁCE KÚPELE“

Už názov evokuje, že sa používa na domáce kúpanie, čomu som sa potešila. Väčšinou sa sprchujem, ale keď sa kúpem, vytvorím si rada relaxačnú atmosféru. Pena, sviečky, tma, vôňa a niekedy aj hudba alebo dobré vínko. A tak som si túto vôňu odkladala na čas relaxu vo vani. Keď som ju však zažala, ďalej som ju pri testovaní nechávala len tak voňať po dome. Jej zložkami sú vôňa zelene, pomaranču vo vrchných tónoch, ľalie, jazmínu v stredných tónoch a jemný podmaz tvoria broskyňa a jantár. Ja si ju spájam s nejakým krásne voňajúcim mydlom. A napriek tomu, že je jej bledomodrá farba a vrchnák s nádhernými morskými kameňmi, nás priam núti ju dať ako dekoráciu do kúpeľne a používať ju tam. Mne sa svojím dizajnom, ale najmä vôňou, hodí aj na bežné relaxovanie v hociktorej miestnosti u nás doma. Na obale je dokonale vystihnuté, že táto vôňa vám sľubuje „cestu do vnútorného sveta pokoja a šťastia – povedie vás povznášajúca a omladzujúca aróma, ktorá jemne upokojí myseľ.“ Viac k aróme nemám čo dodať.

Pár dobrých rád od výrobcu

Ideálne je sviečky kupovať podľa veľkosti miestností. Tie najväčšie sviečky nie sú vhodné do malých miestností. Výrobca ponúka sviečky veľkých, stredných rozmerov, ale aj praktické malé sviečky bez obalu vhodné do typizovaných svietnikov, malé sviečky v mištičke, plechovke, ale aj vonné vosky či vonné difúzery.

Pri zapaľovaní sviečku necháme horieť dostatočne dlho, aby sa vosk roztopil až po okraj, a predišli sme tak tunelovému horeniu. Je vhodné nechať veľkú sviečku horieť 2 hodiny a strednú sviečku 45minút. Maximálne 4 hodiny.

Ak horí dlhšie, knôt môže na svojom konci nechať zhoreninu. Tá pri ďalšom horení dokáže spôsobiť šmuhy na dóze. Ľahko si však poradíme zastrihnutím knôtu. Odporúča sa nechať knôt trčať cca 5mm. Ak sa knôt nenachádza v strede dózičky, pred vychladnutím vosku ho jemne potiahneme a napravíme na stred.

Sviečky nenechávame horieť v prievane a roztopené, krátko po dohorení, ich neprenášame, aby vosk nemenil tvar.

Strednú a veľkú sviečku najlepšie zhasnete zaklopením plechového uzáveru.

A samozrejme, dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako nenechávať sviečky horieť bez dozoru, v dosahu detí či zvierat, horľavých predmetov.

Moje odporúčania a postrehy

- vyberte si najskôr sviečku v menších rozmeroch, resp. ako vosky, aby ste predišli sklamaniu. Ja som mala šťastie a obe testované vône mi ulahodili, ale každý máme iný nos, tak pozor na to. Na výber je množstvo vôní, nakúpite v e-shope alebo priamo v predajni. A myslím si, že každý si dokáže vybrať podľa svojho vkusu.

- dizajn sviečok ulahodí minimalistom, ale aj tým náročnejším. Hrubé, masívne sklo s decentným písmom a jemným obrázkom vkusne dotvára plechové viečko s tesniacou gumou. Plechové viečko je ozdobené logom, ale dominuje hlavne vyjadrenie typu arómy, ktorá sa ukrýva vnútri. Mňa veľmi teší možnosť ďalej využiť dózičku ako dekoráciu či nádobku. Pre mňa naozaj vydarený dizajn.

- sviečky, tak ako odporúča výrobca, nechávajte horieť podľa odporúčaného času. Nejde len o knôt, začmudenie, rovnomerné roztopenie vosku, ako som písala vyššie... Ide aj o arómu, ktorá sa bude šíriť po vašom dome. Vy už si to časom aj neuvedomujete, ale každá prílišná aróma v dome vadí vášmu nosu, hlave a podobne. Ja som si svietila s prestávkami v dvoj-trojhodinových intervaloch. Keď som asi dva-trikrát pozabudla a svietila cca 5 hodín, už bolo tej arómy naozaj veľa aj v našej veľkej „kuchyňo-obývačke“.

- ja osobne som sa veľa naučila aj vďaka odporúčaniam výrobcu, ktoré som našla na internete, a som za to vďačná. O niektorých grifoch (zastrihávanie knôtu, dĺžka horenia, rovnomerne roztápajúci sa vosk a zhasínanie sviečky) používania vonných sviečok som naozaj nevedela, a budem ich používať.

- možno niektorých sklamem, ja som nenašla žiadne negatíva. Šťastie mi prialo a výrobca sa mi dokonca trafil aj do vkusu týmito dvomi vôňami. ĎAKUJEM.

Priznávam sa, milujem jar a leto, a jeseň, aká bola tento rok, mi naplno vyhovovala. Ale napriek tomu sa už teraz teším, že sa trochu ochladí a doma okrem sviečok zapálime aj v krbe. A za chvíľu začneme pripravovať vianočné pečivo, chystať sa na príchod Mikuláša a Ježiška. A nebudú pri tom určite chýbať sviečky. Obyčajné čajové, ale aj vonné s vôňou škorice, jablka a vanilky. Budú nám voňať, ale aj svietiť v tej tme náhlivosti a pripomenú nám, aké krásne je spomaliť, byť spolu v našich útulných domovoch so svojou rodinou a priateľmi, alebo sami s dobrou knihou v ruke.

#test_heartandhome

#recenzia

Čítaj celý článok
tamikau
5. nov 2018 Čítané 40x

Priznám sa, že tento posledný mesiac bol pre mňa neskutočne náročný - tu problém doma, tam problém v práci.  Jeden z mála svetlých momentov bolo, keď mi zablikal mail s tým, že dostanem od Koníkovského tímu balíček. Poviete si, somarina, ale mne sa pokašlalo v priebehu pár týždňov toho toľko, ako inému možno za celý rok či dva... Keď som rozbalila balík, bolo to, akoby mi poslala darček pre rozveselenie kamarátka, ktorú som už dávno nevidela.

Ale k veci, v balíčku som si našla dve veľké vonné sviečky, čokoládu a diár pre nasledujúci rok. Ako hovorím, všetko milé drobnosti, ktoré by potešili asi každú ženu, ktorá má tieto veci rada.

Dotyk anjela je, ako už jeho obal napovedá, sladučký a jemný ako cukrová vata. Ideálny pre nežné duše, ktoré preferujú jemné, ružové vône. V jeho vôni cítim mix ovocia a kvetín, taktiež obsahuje pižmo a pačuli.

Ako som už spomenula, sviečky sú veľké - oboje majú po 340 gramov a sľubujú až 75 hodín horenia. Ako zloženie uvádza výrobca obsah prírodnej zmesy sójového vosku pre čisté horenie. V predaji sú dostupné viaceré veľkostné varianty a aktuálne som našla v ponuke dokopy 39 rôznych vôní. Takže je veru z čoho vyberať. 

Sviečky som testovala po neskorých večeroch doma a veru, bolo ich cítiť. Keď ste v izbe pri horiacej sviečke, vôňu si možno až tak neuvedomujete. No ak sa prejdete a vstúpite do izby, kde bola zapálená, oveje vás príjemný obláčik bytového ,,parfému". Oboje boli príjemné, nevtieravé a pokojne by som si ich kúpila znova sama alebo ako darček pre niekoho blízkeho. 

Do balíčka mi k sviečkam ako prekvapenie pribalili diár pre rok 2019 a mliečnu čokoládu, ktorá má krásne spracované darčekové balenie. Diáre sú dostupné s rôznymi prebalmi. Vo vnútri je kalendár členený po jednotlivých dňoch. Ich formát a prevedenie je vhodné aj do kabelky. 

Ešte raz týmto spôsobom ďakujem za milú príležitosť. Každá jedna vecička mne či mojej rodinke spravila radosť. Ak hľadáte tip na darček pre kamošku, neváhajte si k týmto sviečkam s ozdobnými vrchnáčikmi pričuchnúť, možno budete rovnako príjemne prekvapené ako som bola ja :slight_smile:

#test_heartandhome #recenzia

Čítaj celý článok
sysycek
5. nov 2018 Čítané 34x

"S vôňou domova" :slight_smile: Takýto pocit vo mne zanechali práve sviečky Heart & Home od Albi, ktoré sme vďaka MK mohli testovať u nás doma. 

V tieto jesenné dni, a najmä dlhé zimné večery, sú práve sviečky jedným z najlepších spoločníkov našej domácnosti. A to od nepamäti. 

Svetlo sviečky symbolizuje svetlo sveta, ktoré nás od narodenia sprevádza našim životom. Či už pri krste, 1. svätom prijímaní a nakoniec aj na sklonku nášho života. Takže svetlo je pre nás neodlúčiteľnou súčasťou nášho života. 

Vďaka MK a Albi som mala možnosť prevoňať si náš nový domov práve vôňami "Pečené jablko" a "Nežné pohladenie". Okrem týchto, na pohľad krásnych vôní, ma v balíku čakalo ďaľšie prekvapenie - kvalitná čokoláda "Vylepši si deň" a Diár 2019. Po otvorení balíka ma ohromila krásna vôňa, ktorá prenikala celým obsahom. 

Momentálne s manželom dokončujeme náš nový domov a nemáme veľa času na príjemné večerné leňošenie pri pohári vínka a vychutnaní si tej pravej romantickej atmosféry. No práve tieto vône nám dokázali spríjemniť celý ten čas nášho zariaďovania a sťahovania sa, a preto vám ich opíšem. 

PEČENÉ JABLKO

Pečené jablko - lahodná aróma čerstvo pečených jabĺk poliatych maslom a okorenených škoricou, ktorá zahreje na srdci.

Táto vôňa bola pre nás s manžolom TOP, pripomínala nám obdobie Vianoc, kde všade cítiť škoricu, úžasnú vianočnú atmosféru, čerstvo upečené medovníčky, no proste "Náš domov".  Aj po dlhodobom prevoňamí nás vôňa neobťažovala, nebola tažká a nepríjemná, ako sa stáva pri iných typoch sviečok, ktoré máte zapálené len niekoľko hodín.  Táto vôňa dokázala prevoňať až na poschodie pri otvorenom schodisku, takže bola stále intenzívna, čo sa veľmi nestáva pri iných sviečkach. 

NEŽNÉ POHLADENIE

Nežné pohladenie tvorí nádherne ľahká až okúzľujúca vôňa kvetov hrášku s podtónom lúčnych kvetín, ktorá pohladí vaše zmysly.

Táto vôňa nám pripomínala vôňu letného vánku a čerstvo pokosenej letnej lúky, ktorú milujem. Lenže sa mi nehodila na toto jesenné obdobie (to bol len môj pocit). Po dlhšom horení sa mi vôňa sviečky strácala, otupila moje zmysly a vôbec som ju necítila. Oproti predchádzajúcej sviečke, nedokázala prevoňať celú domácnosť, tak ako sviečka Pečené jablko. 

Sviečky Heart & Home nie sú len tak obyčajné sviečky ako iné, sú výnimočné práve svojim vzhľadom a obsahom.

Sú unikátne tým, že obsahujú 100% prírodný vosk, ktorý je šetrný k životnému prostrediu a bezpečný aj pre alergikov. 

Vzhľad sviečky je jednochuchý, no zároveň elegantný, tvorený sklenenou fľašou s uzáverom, ktorý sa hodí do každej domácnosti.

Sviečky sa odporúčajú nechávať horieť max. 4 hodiny a najmenej po dobu, pokým sa vosk nerozpustí po okraj nádoby. Tým sa zabráni tunelovému horeniu sviečky. 

Vďaka týmto sviečkam Heart & Home od Albi som mala spríjemnený týždeň, ktorý by bol inak rýchly a hektický. Preto, ak sa vám táto recenzia páčila, odporúčam vyskúšať aspoň jednu z nich. Na výber je ich neúrekom :slight_smile: 

#test_heartandhome  #recenzia

Čítaj celý článok
kika311
4. nov 2018 Čítané 39x

Veľmi ma potešilo keď, ma vybrali na testovanie sviečok Heart&Home od Albi. Nikdy predtým som sviečky podobného typu neskúšala, takže som bola naozaj zvedavá, či sú také super, ako som počúvala od ľudí z okolia :slight_smile: Priznám, viac menej spomínali konkurenčnú značku, ale mňa značka Heart&Home určite oslovila viac. Už len preto, že sú sviečky vyrábané zo sóje, takže sú šetrnejšie.

Vyrába ich spoločnosť Albi, ktorá u mňa už dlho vedie v darčekoých predmetoch. A sviečky H&H sú taktiež úplne ideálne ako darček pre každú ženu :slight_smile: K sviečkam mi pribalili aj milé prekvapenie - diár a čokoládu, čo ma veľmi potešilo. Keď som krabicu otvorila, celá rozvoniavala a sviečky boli ešte zabalené :blue_heart: Vôňa sa mi už na prvý dojem páčila a vedela som, že sa do môjho vkusu trafili. To ma veľmi potešilo, pretože mne ak vôňa nesadne, nemôžem ju používať vôbec. Silné vône mi vôbec nepasujú. Farby sviečok a balenia sa nám hodia aj do interiéru. Oceňujem balenie, je krásne jednoduché a vrchnák slúži na zahasenie sviečky, čo je pre mňa pohodlné a veľké plus.

Na testovanie sme dostali 2 veľké 340g balenia, ktoré horia 75 hodín. Úplne však stačí sviečku zapáliť na hodinku-dve, a najlepšie nechať spustiť vosk až po okraj, aby sa predišlo tunelovému horeniu sviečky :slight_smile: Toto ja osobne úplne neznášam, keď sa mi to so sviečokou stane. Sviečky horia pri nižšej teplote, preto je vôňa dlhšie intenzívnejšia, čo môžem potvrdiť.

Na testovanie som dostala vône Nežné pohladenie a Upokojujúce aloe. Obe voňajú skôr sladko, čo mne veľmi vyhovuje. Aloe vera je jemnejšie, tú si zapalujem večer. Pre mňa je to ideálna vôňa - ani silná, ani slabá. Skrátka taká, ako to má v názve - je upokojujúca. Nežné pohladenie je letná, sladká vôňa. Tomu, kto má rád v tomto období teplejšie, silnejšie vône, ju neodporúčam.

Ja osobne som si sviečky veľmi obľúbila a nemám na ne žiadne negatíva. Jediná vec, ktorá sa mi stala so sviečkou Upokojujúc aloe: Keď som ju zapaľovala asi druhýkrát, tak z knôtu vyprskli čierne uhličky a celú sviečku som musela zvnútra očistiť. Odvtedy horela aj o dosť vačším plameňom a chvíľu čmudila na čierno.

Sviečky určite odporúčam, ak máte radi kvalitné sviečky, ktoré domov aj naozaj prevoňajú. Ja som veľmi spokojná a určite vyskúšam aj iné vône. Z týchto dvoch mnou testovaných sa mne, viacerým známym a dokonca aj môjmu priateľovi, ktorý sviečky vôbec nemá rád, viac páčila sviečka Nežné pohladenie. Takže sviečky H&H obstáli aj u neho a zaujali ho najmä obalom a tým, že sú sójové  :slight_smile:

U nás si sviečky určite našli svoje miesto. Vôní je na výber veľa, takže určite si každý nájde to svoje :hearts: 

#test_heartandhome #recenzia

Čítaj celý článok
kesis
4. nov 2018 Čítané 51x

Veľmi ma potešilo, keď som dostala možnosť testovať sviečky od Heart & Home :hearts:

Už pred tým som mala s nimi veľmi pozitívnu skúsernosť. Ich vôňa, obal, vzhľad, jednoducho nádhera :slight_smile: 

Už pri otváraní balíčka ma prekvapil výber (levanduľu proste milujem :hearts: )

Darček v podobe krásneho kalendára na rok 2019 a čokoládka :hearts: Waaaa .... Musím sa priznať, že som si dala iba kocku, ale bolá skvelá :hearts: Riško si pochutil :hearts:

Heart & Home Levanduľa 

Nádherná, nádherná vôňa levandule :hearts: 

Už dávno ma neočarila žiadna sviečka tak, ako táto. Nádherne prenikavá, príjemná vôňa. Neviem, ako to opísať, ale nebola ako klasické voňavé sviečky. Pri tejto sviečke som levandulu naozaj cítila. Knôt príjemne tlie, nie svetielkuje alebo podobne. 

Okrem toho, sviečka nielenže nádherne vonia, ale aj vyzerá :hearts: 

Odporúčam veľmi pre milovníkov LEVANDULE  :hearts: 

Heart & Home Kašmír

Pri tejto sviečke by som spomenula, že sviečky sú vyrobené z prírodnej zmesi sójového vosku. Ale čo veľmi kvitujem, knot je z Nemecka a nie z "obľúbenej" Číny. 

My doma si 2x rozmyslíme, čo zapálime, a čo budeme dýchať. A predovšetkým naše deti. Vôňa kašmír je fantastická :hearts: Levanduľu sme si zapalovali večer, kašmír cez deň. 

Krásne prevoňala náš domov :hearts: 

Neviem, čo iné napísať, ako ... Sviečkam Heart & Home zostanem verná i naďalej :hearts:

Nielenže nádherne voňajú.

Krásne vyzerajú.

Dajú sa využiť i po použití.

Horia neuveriteľne dlho. 

Sú tak diazajnové. 

ALE - nebojím sa ich zapáliť doma, kde je naša rodina a deti :hearts: 

Nemusím sa báť o to, čo dýchajú :hearts: 

A to je dôležité :hearts: 

Pretože je ľahké nakúpiť sviečky za 1€, ale zdravie je prvoradé.

Čiže aj napriek tomu, že sviečky stoja cca 8€ - stoja za to :hearts: 

#test_heartandhome #recenzia

Čítaj celý článok
nikuskatar
3. nov 2018 Čítané 54x

Bolo mi potešením, že práve ja a moja rodinka sme boli vybratí na testovanie sviečok HEART&HOME od Albi. Vyhrala som prvýkrát niečo na Modrom koníku, preto som sa na testovanie veľmi tešila. A ktorá žena aj nie? Veď sviečky miluje hádam každá jedna z nás. Dostala som dve nádherné vône. O chvíľku vám ich predstavím. Ako prekvapenie sme dostali aj nádherný diár 2019 a čokoládu pre dobrú náladu. Samozrejme z tej mala najväčšiu radosť naša dcérka. 

Kašmír 

Prvá vôňa bola Kašmír. Táto vôňa mala zmyselnú arómu opojných kvetín so základom z pačuli a čistého pižma.  

Šťavnatá moruša

Druhú sme testovali sviečku s vôňou šťavnatá moruša. Bola to jemná vôňa leta ukrytá v príjemné sladkých plodoch slnkom prežiarenej moruše, do ktorej sa ukryla aróma krémovej vanilky. 

Tieto vône sú úžasne a už teraz viem, že si ešte určite nejaké objednáme. Musím podotknúť, že sviečky nádherne voňali aj keď nehoreli a prevoňali celý byt. A dokonca sú vyrobené zo sójového vosku, tým pádom horia sviečky pomalšie, vydržia dlhšie a ešte k tomu šetria aj životné prostredie, čo je v dnešnej dobe veľmi veľké plus. Dizajnovo sú tiež pekné, určite padnú každej žene do oka. Sklenená dóza sa dá perfektne využiť aj po minutí sviečok.

Sviečky milujem. Urobia domovu príjemnú atmosféru, náladu, romantiku a vôňu aj teraz v týchto zimných dlhých večeroch. Milujem veci a doplnky, ktoré zútulňujú náš domov, a medzi ne patria aj sviečky. 

#test_heartandhome #recenzia

Čítaj celý článok
bubik91
2. nov 2018 Čítané 42x

17.10.2018 mi kuriér doniesol krásny voňavý balíček. Bola som zapojená do testovania sviečok Heart & Home od Albi. Touto cestou chcem veľmi pekne poďakovať Modrému koníkovi a Albi za možnosť vyskúšať tieto sviečky. Som maniak na sviečky :slight_smile: V krabici ma čakalo veľmi milé prekvapenie v podobe neskutočne dobrej čokolády a krásneho diára na rok 2019.

Testovanie ma zaujalo, nakoľko pri výbere sviečok ma zaujíma ako dlho horia, samozrejme vôňa, intenzita vône a pre mňa je dôležitý aj vzhľad sviečky. Potrpím si na kvalitných sviečkach.

Na týchto sviečkach ma zaujalo, že Heart & Home je prémiová značka sviečok a vôní do domácnosti, ktoré sú vyrobené zo sójového vosku, vďaka ktorému sviečka horí studenším plameňom a vďaka tomu vydrží dlhšie. Kto by nechcel sviečku, ktorá má väčšiu výdrž? :slight_smile: Ja rozhodne áno.  HEART & HOME sviečky horia pri nižších teplotách, než klasické sviečky, a tak presvietia domov na dlhú dobu. Sójový vosk je aromatizovaný, takže sviečka navodzuje nielen hrejivý pocit, ale domov bude aj krásne prevoňaný. A to aj keď sviečka zrovna nehorí. Použitý vosk totiž umožňuje, aby sa esencia s voskom lepšie prepojila, a vôňa sviečok je tak intenzívnejšia. Od mojich známych som počula pred testovaním, že sú naozaj výborné a krásne voňajú. Mali pravdu.

Keď som otvorila krabicu, naozaj ma ovalila vôňa oboch sviečok. Ako prvú sme testovali sviečku Slivka a kvet citrónovníka. Pre moje oko potešujúca fialová farba :slight_smile: Keď som uvidela vrchnák, hneď som mala chuť na slivky :slight_smile: Táto sviečka je naozaj bohatá na slivku a má výraznú arómu citrónovníka. Túto sviečku sme testovali najdhšie. Veľa chvíľ a večerov nám zpríjemňovala. Nám sadla. Vydrží horieť až 70 hodín. Popravde, naozaj sme ju mali zapálenú skoro stále a nie a nie ju minúť. Mám rada takéto sladké vône, a voňala aj keď nehorela. Niekedy som ju aj musela zavrieť, nakoľko nemáme byt a bola dosť silná. Pre väčšie plochy ako stvorená. Pre budúcnosť si kúpim strednú sviečku vhodnú do dvojizbového bytíku.

Ako druhú sme mali na testovanie sviečku Kašmír. Popravde, nie je to vôňa, po ktorej opäť siahnem. Nám nesadla. Pre mňa veľmi aromatická a pripomínala mi pánsky parfém alebo sprchovací gél. Bolela ma z nej hlava. Testovali sme ju najmenej.

Keď som zdieľala moje testovanie s priateľmi, niektorí si aj objednali vosky na vyskúšanie :slight_smile: Keď som videla ponuku od Albi a sviečok Heart & Home,  naozaj by som si nevedela vybrať. Určite si idem nakúpiť viac sviečok, majú naozaj bohatý výber. Už sa teším na dalšie vôňe. Je obdobie ,kedy je pre mňa automatické mať zapálenú sviečku každučký deň. S manželom ich musíme mať stále v zásobe :slight_smile: Milujem vôňu a teplo zapáleného plameňa sviečky, pri večernom oddychu, vychutnávaní si ho vo dvojici alebo s mojou veľkou rodinou pri celodennom rozprávaní.

Sviečky Heart & Home si určite nájdu miesto v našom domove. Skvele sa hodia do domácnosti a ladia s pohodou domova. Určite si každý vyberie tú svoju :slight_smile:

#test_heartandhome #recenzia

Čítaj celý článok
bendinko
2. nov 2018 Čítané 49x

Na voňavej vlne. To je názov recenzie, ktorú si, dúfam, aspoň niekto z mála tu na MK aj prečíta :slight_smile:


Je to recenzia týkajúca sa vonných sviečok Heart & Home, ktoré mi boli zaslané prostredníctvom "konik_testuje" od firmy "Albi", ktorým aj týmto spôsobom veľmi pekne ďakujem, že mi tieto sviečky môžu spríjemňovať každý večer. Najčastejšie pri dobrej knihe.

Sviečky mi boli dodané kuriérom, starostlivo zabalené v krabici a ako prekvapenie mi pribalili roztomilý diár na rok 2019 a kvalitnú čokoládu, ktorá sa určite zíde pri čítaní napínavej detektívky :slight_smile:

A aké sú tieto sviečky? V nasledujúcich riadkoch si ich v krátkosti predstavíme.

Sviečky Heart & Home sú vyrobené z vysoko kvalitných komponentov - je používaný sójový vosk, knôty z Nemecka a jedinečné vône sú dodávané od veľmi cenených výrobcov.

Vosk pre tieto sviečky bol vyrobený zo sójových bôbov. Vďaka tomu sú sviečky Heart & Home šetrnejšie a prívetivejšie k životnému prostrediu, sú netoxické, a vy tak môžete relaxovať s pocitom, že ste prispeli k tomu, aby naša príroda zostala krásna.

Heart & Home sviečky horia pri nižších teplotách, než klasické sviečky, a tak presvietia váš domov na dlhú a dlhú dobu…

Sójový vosk je aromatizovaný, takže sviečka navodzuje nielen hrejivý pocit, ale váš domov bude aj krásne prevoňaný vôňou, ktorú si vyberiete na navodenie tej správnej atmosféry. A to aj keď sviečka zrovna nehorí. Použitý vosk totiž umožňuje, aby sa esencia s voskom lepšie prepojila, a vôňa sviečok je tak intenzívnejšia. Okrem toho sviečky tiež krásne vyzerajú a sú navrhnuté tak, aby sa poháre po tom, ako vyhoria, dali použiť aj ako elegantná dóza alebo dekorácia.

Mne boli zaslané konkrétne dve z ich širokej škály (ich sortiment si môžete prezrieť na: https://eshop.albi.sk/heart-home/, alebo aj priamo v predajne Albi), a to vôňa "Upokojujúce aloe" a "Slivka a kvet citrónovníka" v najväčšej veľkosti.

Tieto sviečky horia až 70 hodín, čiže sa stanú vašim spoločníkom na dlhý čas.

Upokojujúce aloe

Aloe je obohatené dotykom osviežujúcej citrónovej trávy a tým tvorí dokonalú harmóniu vôní.

Z týchto dvoch vôní, ktoré som mala možnosť testovať, je mojím favoritom.

Je príjemná, nevtieravá a po dlhšej dobe horenia a so zvýšenou intenzitou mi začala voňať žuvačkovo.

Veľmi sa mi páči aj jej farebné prevedenie, keďže mám rada pastelové farby. A hodí sa nám do nášho jemného interiéru, hneď vedľa našej vypestovanej aloe :slight_smile:

Naopak, chlapovi sa vôbec nepáčila. Necítil vôňu, ale iba vosk a veľmi mu vadila. Je zaujímavé, ako rôzne ľudia vône vnímajú, že?

Slivka a kvet citrónovníka

Bohatá slivka a výrazná aróma citrónovníka spolu so sladkastým nádychom broskyne a jablka vytvárajú túto dokonalú harmóniu vôní.

Takto zneje oficiálny popis. Pre mňa to taká dokonalá harmónia nebola. Mohla som ju mať zapálenú skutočne len pár minút, lebo mi z nej bolo doslova zle. Je na mňa ťažká, sladká a v tejto vôni sa mi do vkusu vôbec netrafili, keďže mám rada čisté vône. Ideál ako čerstvo vypraná bielizeň.

Ale pri všetkom "negatívnom" treba hľadať aj to pozitívne. A pri tejto sviečke to je dizajn, ktorý sa mi veľmi páči (ako aj pri predošlej sviečke). Pôsobí na mňa jesenne, teplo a úžasne zapasovala do našej jesennej dekorácie.

Budem ju však aj naďalej testovať a každý deň jej venujem pár minút pri poobedňajšej káve. To úplne stačí, keďže intenzita týchto sviečok je geniálna a spolu s pootvoreným oknom sa jej sladkosť zreguluje na akurátny podiel.

Medzi klady týchto sviečok, ktoré sme stihli spozorovať, patria:

 • Dizajn - je to to prvé, čo som si všimla a čím ma okúzlili. Je jednoduchý a pritom nie tuctový. Vynikajúco dopĺňa a počiarkuje interiér.
 • Vrchnák - je veľmi nápaditý a nie je jednoliaty ako u ostatných sviečok. Už podľa neho človek vie, ako sviečku bude držať v ruke - ako ja pri otvorení krabice. Ďalším jeho plusom je to, že sviečku nie je potrebné sfukovať, ale jednoducho plameň zadusíme vrchnákom, na ktorom je aj zo spodu na gume vyrazené logo "Heart & Home", čo ako puňťoš tiež oceňujem :slight_smile:
 • Intenzita - už po krátkej dobe je miestnosť úplne prevoňaná, takže nie je potrebné ju dlho páliť.
 • Dĺžka horenia - keďže je intenzita vysoká, nie je potrebné ju páliť dlho. Logicky nám teda vydrží dlhšie (ako som avizovala, 70 hodín pri veľkom balení).
 • Príjemný spoločník - ako ja nazývam sviečky pri mojom obľúbenom čítaní.
 • Obal - tentokrát mám namysli zloženie obalu, resp. to, že je to pevné sklo. Keďže je tažká a pevná, nemusíme sa báť, že by došlo k nehode, ak sa sviečka napríklad pri prievane prevalí.
 • Knôt - je dlhý. Neporovnateľne s ostatnymi sviečkami, čo oceňujem najmä ja, keďže sviečky pálim zapaľovačom a často sa to nezaobíde bez popálených prstov.

Samozrejme, našla som aj pár negatív:

 • Pri fialovej sviečke sa mi nepáčilo, ako bola naplnená, resp. našla sa vzduchová bublina medzi voskom a sklom, čo nevyzerá pekne na oko, hoci funkčnosti to neuberá.
 • Pri druhom pálení mi pri oboch sviečkach plamienok praskal a odpaľoval malé čierne kusy, aj keď som knôt zastrihla. Po poriadnom rozpáleni to prestalo, ale pri ďalšom zapálení to opäť začalo.
 • Veľký plameň - mne osobne to vadilo, lebo som podvedome stále pozerala, či niečo nehorí, keďže sviečku často "obložím" knihami, jedlom, či nohami s ponožkami :slight_smile:
 • Čierny dymiaci plameň - opäť to začalo robiť pri druhom pálení. Čierny hustý dym sa valil zo sviečky, no po pár minútach to prestalo. Ale nepáčilo sa mi to, keď to horelo pri bielej stene. Chlap by ma za očmudenú stenu velmi nepochválil.

Aj napriek všetkým negatívam by som ju odporučila. Sama si určite ešte nejakú "čistú" vôňu od nich kúpim, pretože pozitíva mi ich vyvážili a sviečka sa mi zapáčila. Určite ju aj niekto z mojich blízkych dostane ako darček, lebo ich dizajn je doslova luxusný a vďaka nemu nevyzerajú lacno.

Ešte pár slov k starostlivosti o sviečku, aby nám dlhšie vydržala a plnila na 100% svoju úlohu.

 1. Sviečku podľa odporúčaní treba nechať rozohriať až po okraj, aby sme predišli tzv. tunelovému horeniu, kedy po obvode sviečky ostáva vosk.
 2. Pred každým pálením treba knôt zastrihať na cca 1 cm.
 3. Sviečku nie je vhodné páliť viac ako 4 hodiny, keďže s dĺžkou horenia stúpa aj jej intenzita.
 4. Strednú a veľkú sviečku je treba hasiť použitím vrchnáka.
 5. Sviečku neprenášať, kým je vosk rozpustený a nenechávať ju horieť v prievane.

Máme za sebou týždeň "v objatí" vôní sviečok Heart & Home. A ako hodnotím testovanie? Veľmi pozitívne. Mala som možnosť vyskúšať nový druh sviečok, ktorý sa u nás udomácnil už natrvalo, skrášľuje nám domácnosť a pomohol nám vytvoriť to najdôležitejšie - teplo domova v lone voňavej pohody.

#test_heartandhome

#recenzia

Čítaj celý článok
matka1984
1. nov 2018
Nie je to koláč :heavy_multiplication_x::speak_no_evil: ... Je to môj milovaný ryžový nákyp :raised_hands::ok_hand::yum::yum::heart: detail v ďalšej foto
#test_heartandhome
Zobraz celú správu
matka1984
31. okt 2018
Naša Alex maľovala na plátno :art::grin: "never forget who you are" :heart::heart::heart:
#test_heartandhome
Zobraz celú správu
matka1984
30. okt 2018
Niekto raňajky do postele :wink: niekto konečne knihu do postele, ale priznám sa aj kúsok čokolády :thinking::joy::chocolate_bar:
#test_heartandhome
Zobraz celú správu
matka1984
30. okt 2018
Dnes Alex nespala doma, dočkala sa :person_raising_hand::raised_hands:prázdnin u mesačnej sesterničky Izabelky :heart::heart::heart: a nám doma chýba :heart::heart::heart:
#test_heartandhome
Zobraz celú správu
matka1984
Správa bola zmenená 28. okt 2018
Čo vám nemôže chýbať,keď si užívate domáce kúpele :bath::person_getting_massage::candle::champagne: pena, sviečky, horúca voda??:heart::heart::heart:
#test_heartandhome
Zobraz celú správu
matka1984
26. okt 2018
Tento víkend nás čaká krst, tak dávam dohromady darčeky pre naše prvé krsniatko Izabelku :heart::heart::heart: #test_heartandhome
Zobraz celú správu
bubik91
Správa bola zmenená 25. okt 2018
Pekny vecer :maple_leaf::leaves::fallen_leaf::kiss:, :baby_tone1: spinka , :couple_with_heart: si mozu vylozit nohy a uzit vecer :hearts:
#test_heartandhome
Zobraz celú správu
matka1984
24. okt 2018
Už chcem večer :pray::pray::pray:, byť domka, sedieť v tom žltom kresle, ešte knihu do ruky, :candle:, :wine_glass: a viac času na relax :pray::wink::wink: :joy::joy:
#test_heartandhome
Zobraz celú správu
matka1984
22. okt 2018
Vône "dotyk anjela" sa neviem nabažiť, jemná, a pritom rozpoznateľná :heart::heart::heart: hlavné zložky pižmo,bergamot a biela pačula mi veľa nehovoria, vám áno? :thinking: #test_heartandhome
Zobraz celú správu
bubik91
Správa bola zmenená 22. okt 2018
Pri vcerajsom obede sme vyskusali voňu Kašmíru :thinking::fallen_leaf::maple_leaf::leaves: Nam vonala tak trochu ako pansky parfem
#test_heartandhome
Zobraz celú správu
matka1984
21. okt 2018
Kúsok nášho hygge v obývačke :heart::heart::heart::raised_hands::raised_hands: fotky mojich :heart::heart:
#test_heartandhome
Zobraz celú správu
matka1984
20. okt 2018
Neoslavujeme Halloween, ale :jack_o_lantern: si občas dotvoríme jesennú výzdobu a deti majú radosť :jack_o_lantern::jack_o_lantern::jack_o_lantern::jack_o_lantern:
#test_heartandhome
Zobraz celú správu
matka1984
19. okt 2018
Jesenný venček hotový :maple_leaf::raised_hands::heart: večerná pohodička :fire::ok_hand::heart: #test_heartandhome
Zobraz celú správu
bubik91
19. okt 2018
Dobre ranko :sun_with_face: moj ranny ritual :fallen_leaf::maple_leaf::leaves:
#test_heartandhome
Zobraz celú správu
bubik91
17. okt 2018
#test_heartandhome
Dnesne potesenie :hearts:️ strasna tesim na testovanie, sviecky su moja srdcovka :cherry_blossom: Dakujem za krasny darcek :chocolate_bar::ledger: Kto je svieckomaniak Like :joy:
Zobraz celú správu
matka1984
17. okt 2018
Nie jeseň,ale jar ku nám dnes prišla :raised_hands::raised_hands::person_raising_hand::person_raising_hand: tie farbyyyyy:heart::heart::heart: jeseň k nám príde až večer,keď tie sviečky budú horieť:fire::wink::wink::ok_hand: ďakujem @konik_testuje aj Albi za darčeky navyše :kissing_heart: diár 2019 a čokoládku
#test_heartandhome
Zobraz celú správu
konik_testuje
3. okt 2018
Ženy, všimli ste si, že vaše-naše obľúbené Albi sa pravidelne na koníka vracia? Už sme testovali hry V kocke!, umelecké potreby Crayola a edukatívne hry Kvído.

A teraz ideme testovať niečo špeciálne - sviečky HEART & HOME! Rozžiarte a prevoňajte svoje domovy a spríjemnite si jesenné večery aj vy!

Pokiaľ nám do komentára napíšte, ktorá vôňa sviečky vás zaujala najviac, tak vám pošleme 5 srdiečok.

Ponuku sviečok nájdete na: http://www.heartandhome.sk/

#test_heartandhome
Zobraz celú správu
Strana
Predošlá Strana
Ďalšia