Novinky

#test_tommeetippee

mummylina
17. mar 2019 Čítané 21x

Ahojte, dostali sme aj s Linou možnosť otestovať anglickú značku Tommee Tippee. Túto značku detských potrieb som poznala vďaka českým blogerkám, ktoré ju často propagovali, no na Slovensku som ju až tak neregistrovala, a preto, keď prišla možnosť vďaka Modrému koníku, tak sme šli do toho! Šťastie :four_leaf_clover: sa na nás usmialo a my sme netrpezlivo čakali na kuriéra.

Po jeho príchode sme sa tešili na balíček a jeho obsah. Ten obsahoval: 

 • Sklenenú dojčenskú  fľašku Tommee Tippee Closer To Nature
 • Dojčenskú fľašku ANTI-COLIC Tommee Tippee Closer To Nature
 • Dojčenskú fľašku Tommee Tippee
 • Kôš na plienky Tommee Tippee Sangenic Tec
 • Sunar Premium 2

Ako prvý sme testovali kôš na plienky Sangenic Tec

Ide o kôš na plienky s antibakteriálnou fóliou Tommee Tippee Sangenic Simplee, ktorý pomáha v izbe udržať čistotu bez zápachu. 

Plusy:

 • Jednoduché použitie – otvoríte vonkajšie veko, pretlačíte plienku, sklopným vekom otočíte, aby sa plienka zatvorila a hotovo ! :slight_smile: 
 • Vďaka fólii aj sklopnému vrchnáku chráni okolie pred zápachom.
 • Antibakteriálna zložka fólie zničí 99 % baktérií.
 • Kôš nie je nutné často vynášať – nám sa zmestilo 26 plienok za 5 dní a naozaj zápach nebol :ok_hand: 
 • Kôš je vhodný nielen pre plienky, ale aj ďalší odpad. My sme však používali len na plienky. 
 • Veľmi pekný dizajn, ktorý neruší v izbe.
 • Jedna náplň vydrží tak na mesiac.

Mínusy: 

 • Nakupovanie náhradných naplní (dajú sa kúpiť rôzne balíky, tie väčšie sú, samozrejme, výhodnejšie a v prepočte na kus to vychádza od 7-9€).
 • Ekologickosť smetiaka (to je otázka naozaj na dlhšiu debatu, ale povedzme si úprimne, bohužiaľ, ani jednorazové plienky nie sú ekologickou záležitosťou, ale veľmi uľahčujú život).

Vnútro koša na plienky. Stačí potočiť šedým "cuplíkom" v smere šípok a plienky sú uzavreté! :slight_smile: 

Ďaľším testovaním prešli fľaše Tommee Tippee. Tou prvou bola: 

Dojčenská fľaška ANTI-COLIC Tommee Tippee Closer To Nature: 

Plusy: 

 • Cumlík je navrhnutý tak, aby napodobňoval pružnosť a pohyby prsníka, aj keď nám som musela objednať väčšiu veľkosť, keďže sme dostali 0+.
 • Antikolikový ventil: skvelý pri detských kolikách.
 • Mäkký cumlík s pomalým prietokom (vhodný pre novorodencov).
 • Pohodlné držanie fľaše. Lina s tým nemala žiadny problém :slight_smile: 
 • Neobsahuje BPA.
 • Obsah 260 ml.
 • Vnútorný teplomer, ktorý pri teplote nad 37 stupňov zmení farbu na ružovú. 
 • Súčasťou je aj praktická kefka na čistenie (super pri zanesenom mliečku).

Mínusy: 

 • Už spomínaný cumlík 0+ (ale to sme si vyriešili :D). 
 • Okrem toho žiadne nemáme. Lina si veľmi rýchlo zvykla na tvar a prietok fľašky. Mne sa veľmi páči aj dizajn a ľahkosť. Takže určite bude našou voľbou aj pre budúcnosť ! :slight_smile: 

Sklenená dojčenská fľaška Tommee Tippee Closer To Nature: 

Sklenenú fľašku Lina používala práve na mliečko. Je ľahšie umývateľná a celkovo papanie zo skla mi príde prirodzenejšie. Tak, ako aj pri prvej fľaške, sme boli obe spokojné a pri značke určite ostaneme :slight_smile: 

V našom balíčku sa nachádzalo aj mliečko Sunar Premium 2.  

Line som skúšala niekoľko druhov, kým sme našli to pravé a úprimne poviem,  nakoniec som sa rozhodla ho netestovať. Bola som štastná, že po 2 mesiacoch je spokojná a už som to nechcela pokúšať. Mliečko však neostalo ležať doma. Darovala som ho spolu s fľaškou Tommee Tippee Closer to Natur (plastovou) do nášho materského centra, ktoré posúva potrebné veci slobodným mamičkám a tým, ktoré si nemôžu finančne veľa vecí dovoliť. 

Vždy hovorím že: Daj a bude Ti dané, praj a bude Ti dopriate. 

A to je záver nášho testovania! Ďakujeme veľmi pekne firme Tommee Tippee a, samozrejme, aj Modrému koníku za možnosť testovať. Ste skvelí, že dávate možnosť mamičkám dostať sa k produktom, ktoré by chceli vyskúšať alebo si ich nemôžu dovoliť. :heart:

#test_tommeetippee #recenzia 

Čítaj celý článok
jese1
17. mar 2019 Čítané 83x

Aj my - konkrétnejšie ja v úlohe mamy a Šimi (6 mesiacov) v úlohe hlavného testovača - sme boli vybraní medzi tých šťastlivcov, ktorí mohli testovať produkty od Tommee Tippee. 

V jeden pondelok k nám zavítal kuriér a odovzdal mi krabicu väčšiu ako náš Šimonko! 

Šimonka, samozrejme, najviac zaujímal spôsob, ako si aspoň kúsok z toho velikána vopchať do úst. Veď prečo nie, keď sa práve teraz rozhodli jeho zuby tlačiť von! Tak si viete predstaviť, koľko úsilia nás stálo prekabátiť Šimiho, aby skúsil iný druh fľaše. Ale pekne poporiadku :slight_smile:

Testovací balík obsahoval 2 fľašky Tommee Tippee zo série Closer to Nature, 1 fľašku Advanced Anti-colic, ktorej súčasťou bola aj kefka na čistenie, ohrievačku fliaš Tommee Tippee a dojčenské mlieko Sunar Premium 2.

Ako prvé sme si so Šimim poobzerali fľaše a dala som ich sterilizovať, aby sme ich mohli začať používať. Samozrejme, zvyknutá na kompatibilitu dielov z inej značky, mi ani len nenapadlo, že by to pri Tommee Tippee mohlo byť inak. Všetky časti fľašiek som sterilizovala spolu a potom to prišlo! 3 fľaše - každá má 3 cumle, 3 "obruče" na cumle, 3 vrchnáky - hotové Tetris. Aj tak som po dosť dlhej chvíli neprišla na to, čo k čomu patrí. Ale prišiel môj záchranca, milovaný manžel, a hneď priradil správne cumle i vrchnáky. Mňa osobne táto nekombatibilita trošku sklamala, ale možno je to len o zvyku, to nech si už každá maminka zváži sama. Ale je potrebné na to upozorniť. 

Šimonko najčastejšie fľaše využíval na hryzenia a upokojovanie boľavých ďasienok.

Ako som už spomínala vyššie, doma sme zažívali krušné chvíle rastu Šimiho zúbkov a preto testovanie u nás prebiehalo v dosť obmedzenom režime. Totižto, rozhodol sa bojkotovať mlieko, skoro úplne ho vylúčil zo svojho jedálnička. Skoro celé dva týždne sme fungovali až na 2-3 dávkach mlieka za deň! A samozrejme, keď som mu mliečko zarobila do novej fľaše, tak zvyčajne spustil krik a odmietol piť. Preto som, aj pre zachovanie vlastného zdravia, väčšinou cúvla a mlieko preliala do fľaše, na ktorú je zvyknutý. 

Vodičku si však Šimi z novej fľaše dával postupom času celkom rád. 

Postupne sme vyskúšali všetky 3 fľaše a úprimne mi najviac vyhovovala sklenená fľaša - nemám rada plast, aj keď je ľahší na úchop, ale to je tiež len vec názoru. Mne sa sklenená fľaša aj ľahšie umýva, postupom času nemení farbu a pod. Ale samozrejme, je tam riziko rozbitia. Pri plastových mám vďaka ich ľahučkej váhe nádej, že si ich bude postupom času Šimi pekne sám držať.

Ako zaujímavosť z testovania fliaš môžem vypichnúť antikolikovú fľašu, ktorej súčasťou bol aj teplomer, ktorý sfarbením signalizuje, že je voda neprimerane teplá. Pre nás to už nie je podstatné, pretože za pol roka robenia mlieka už vieme odhadnúť ako vodu správne namixovať, aby bola akurát. Ale určite by to bolo pre nás veľkou pomôckou v začiatkoch, keď sme sa s UM ešte len zoznamovali. Škoda, že som o tejto vymoženosti netušila...

Ako mínus, ktoré ma trošku zarazilo, bolo, že všetky fľaše mali cumlík 0+, čo je pre polročné dieťa málo. Viem, že sa dá zväčiť alebo kúpiť nový (ako mi aj bolo odporúčané), ale MK si kládol podmienky o testovaní a sám uvádzal, že sa ho môžu zúčastniť deti staršie ako 6 mesiacov, preto ma táto skutočnosť prekvapila. 

Konečne sa dostávam k môjmu obľúbenému výrobku z testovacej sady - ohrievačka fliaš. 

Pre mňa sa stala obľúbeným domácim spotrebičom!

Ohrievačka má 3 stupne ohrevu a svetelná signalizácia oznamuje ohrievanie. Keď je voda dostatočne zohriata, vypne. Keď sa voda schladí pod istú úroveň, opäť zapne. Ohrievanie je možné 30 minút.

Najčastejšie ju používame na ohrievanie príkrmu, pretože vždy varím Šimimu na 2 dni. Na druhý deň, cca pol hodinku pred podávaním jedla - tuhé jedlo v nej logicky trvá zohriať dlhšie ako mlieko, vložím pohárik s príkrmom do vody a zapnem na najvyššiu teplotu. Nemusím sledovať, či už je jedlo zohriate, alebo či mi neprihorelo (keď som to robila na sporáku). Milujem túto formu slobody, ktorú mi ohrievač ponúka. A určite aj Šimi, pretože má vždy na čas teplé jedlo :slight_smile:

V balíčku sme dostali aj Sunar, vhodný pre deti od 6 mesiacov, ale na ten nemôžem podať recenziu, keďže sme ho neskúšali, pretože Šimi má zavedené iné mlieko, ktoré má hypoalergénne zložky, preto som sa bála mu toto mliečko podať. 

Na záver by som chcela poďakovať konik_testuje za to, že sme sa im zdali byť vhodní kandidáti na testovanie. Som rada, že som vyskúšala aj inú značku fliaš a verím, že keď u nás zuby prebolia, tak aj Šimimu sa zapáčia. 

#test_tommeetippee  #recenzia

Čítaj celý článok
anet25
17. mar 2019 Čítané 21x

Ďakujeme veľmi pekne za možnosť testovať tak kvalitné produkty. Myslím si, že veľa z nás hľadá recenzie na rôzne veci, produkty, potraviny, oblečenie a v neposlednom rade, samozrejme, hlavne na všetko, čo sa týka našich detičiek. Aj ja som sa veľakrát rozhodla na základe recenzií, čo som čítala vačšinou tu, na Modrom koníku. Dúfam, že vám moja recenzia a hodnotenie tiež pomôže :slight_smile: 

Ale pekne po poriadku. Volám sa Aneta a mám dcéru Nikol, ktorá oslávila 5.3.2019 svoj prvý rôčik. Mám ešte staršieho syna Lukáša, ktorý bude mať 4 roky. Veľká škoda, že sme túto značku nepoznali už pri ňom. Tak a ideme na testovanie. Balík obsahoval:

 • Dojčenská fľaška ANTI-COLIC Tommee Tippee Closer To Nature
 • Dojčenská fľaška Tommee Tippee Closer To Nature
 • Sklenená dojčenská fľaška Tommee Tippee Closer To Nature
 • Ohrievačka dojčenských flias Tommee Tippee
 • Sunar Premium 2

Na začiatok by som chcela napísať, že recenziu pridávam posledný deň, keďže fľašky prišli s cumlíkom 0+ a našej, už ročnej dcérke Nikol, tok mliečka a aj vody vôbec nevyhovoval. Skúšali sme spraviť aj otvor, ale vôbec sa nám nedarilo. Nakoniec sme cumlíky objednali z internetu, keďže u nás v meste sa nedali nikde zohnať.

Dojčenská fľaška ANTI-COLIC Tommee Tippee Closer To Nature

Ak mali vaše deti niekedy sklon k brušným kolikám, určite túto fľašku odporúčam! My sme, našťastie, koliky nikdy nemali, ale takéto fľašky boli u nás kúpené hneď na začiatku a som si viacmenej istá, že aj to nám pomohlo a naše bruško bolo vždy spokojné. Takýto systém antikolikový pomôže dieťatku piť mliečko bez prehĺtania vzduchu. Veľmi oceňujem kontrolku teploty mlieka, ktorá varuje v prípade, ak je mliečko teplejšie ako je odporúčaná teplota, a to 37 °C. Ďalším veľkým pozitívom je aj kefka, ktorá je súčasťou v balení a krásne vyčistí trubičku, keďže je dosť dlhá, takže na prvý šup je trubička čistá :slight_smile:

Dojčenská fľaška Tommee Tippee Closer To Nature 

Jednoznačne môžem vyhlásiť, že to je obľúbená flaška našej Nikol. Túto si hneď zamilovala a dokonca fľašu, čo sme mali predtým, sme skúšali vymeniť už viackrát, no nikdy sa nám to nepodarilo, ALE! Prišlo testovanie a naša Nikol bola konečne ochotná vzdať sa svojej starej a vymeniť ju za túto. Krásne si ju drží, je taká fajnová do ruky malých detí :slight_smile:  Odporúčam všetkými desiatimi :slight_smile:

Sklenená dojčenská fľaška Tommee Tippee Closer To Nature

Takisto sme veľmi spokojní. Myslím si, že sklenené fľašky sú lepšie, ale nie veľmi praktické pre deti. Sú ťažšie a také nemotorné, teda pre nás. Svoj účel určite splní a tiež je antikoliková.

Všetky fľašky majú tieto vlastnosti:

 • Vhodné pre deti od narodenia.
 • Dojčenské fľaštičky Tommee Tippee "Closer To Nature" majú unikátny silikónový cumlík, ktorý svojím tvarom a vlastnosťami pripomína materský prsník.
 • Teplou tekutinou vo vnútri fľaštičky sa cumlík zahreje na príjemnú teplotu.
 • Mäkký a pružný koniec cumlíky pripomína materskú bradavku.
 • Dieťa tak takmer nepociťuje rozdiel medzi dojčením a kŕmením z tejto fľaštičky.
 • Fľaštička je antikoliková, opatrená malým ventilačným otvorom na okraji cumlíka, ktorý citlivo zabezpečí únik vzduchu z fľaše.
 • Tým umožňuje plynulé sania tekutiny a zároveň znižuje riziko brušnej koliky.
 • Neobsahuje Bisfenol A.

Ohrievačka dojčenských flias Tommee Tippee 

Pre niekoho zbytočnosť, pre nás super vecička. Už pri synovi sme ju používali a takisto teraz pri dcére. Najviac sa nám osvedčila na dovolenkách alebo u starých rodičov.  Dávame do nej fľašky, ale aj výživky. Udržuje teplotu tak dlho, ako potrebujete. Má viac stupňov ohrevu a má veľmi pekný dizajn :slight_smile: Určite odporúčam!

Sunar Premium 2

Jediná vec, ktorá nám nesadla, bolo mliečko. Naša dcéra je zvyknutá na inú značku mlieka a neviem si vysvetliť, ako tak rýchlo na to prišla, že to nie je práve to jej. Samozrejme, že som ju do toho netlačila. Vyskúšať som jej dala, ale zostávame pri našej značke.

Na záver by som chcela napísať zhrnutie. Som veľmi milo prekvapená výrobkami a zostávame pri tejto značke. Všetky fľašky sú veľmi praktické, dizajnové a hlavne sa páčia dcére :slight_smile: Jediným mínusom je nedostupnosť cumlíkov v predajniach. Bývame v Nových Zámkoch, čo nie je malé mesto, ale nikde sme ich, žiaľ, nenašli, ako som už na úvod spomínala. Ale, samozrejme, je tu riešenie, ak už dieťa potrebuje vačší prietok - treba objednať z internetu a je po probléme :slight_smile:

Ak čítate moju recenziu na značku Tommee Tippee a rozmýšlate, či máte alebo nemáte kúpiť, určite kúpte! Neoľutujete a budete naozaj veľmi spokojní. A predovšetkým vaše dieťa  :slight_smile: Dúfam, že ste sa, možno aj na základe mojej recenzie, rozhodli zakúpiť výrobky Tommee Tippee.

                                              Tommee Tippee – šťastné dieťa :slight_smile:

#test_tommeetippee  #recenzia

Čítaj celý článok
alexkova
16. mar 2019 Čítané 30x

Vždy som si hovorila, že keď raz dostanem nejaké tie produkty zadarmo ako veľké influencerky, napíšem tú najúprimnejšiu recenziu. Lebo klamať sa nemá. A hneď v úvode podotknem, že ide o môj úplne prvý kontakt so značkou Tommee Tippee, nikdy predtým som o nej ani len nepočula...

Deň D.

Prišiel veľký balík od kuriéra. Zaslal mi ho @konik_testuje. Ale testovala som ja. :sunglasses: Obsahoval 2 fľašky Tommee Tippee zo série Closer to Nature, 1 fľašku Advanced Anti-colic s kefkou na čistenie, ohrievačku fliaš Tommee Tippee a dojčenské mlieko Sunar Premium 2.

Vychytávka, ktorú naše staré mamy nepoznali

Začala som najpútavejšou tyrkysovou fľaškou Tommee Tippee Anti-Colic (áno, aj dcérku trápili koliky). Síce je určená pre menšie dietky, ale v pohode nájdete cumlík aj pre polročné.

Naša Elka je síce zvyknutá na každý typ fľaše, ale ja nie. :smiley: Fľaša Tommee Tippee Anti-Colic je úplný top z fliaš, aké som s Eliškou vyskúšala. Doma ich máme 7 a musím povedať, že až takýto šok dokonalosti fľašky som nečakala. :smiley:

Fičali sme na Avente, no zle sa nám otvárali vrchnáčiky. Canpol a Nuk sa nám vždy zase v termoobale porozlievali. A pravidelne bola mokrá aj dcéra. Netuším ako - mali cumle určené pre jej vek, aj utiahnuté boli.

Späť k mojej objavenej Amerike (poznámka: značka pochádza z UK). Táto antikoliková fľaška má v sebe mechanizmus odvádzania prebytočného vzduchu, tvar cumlíka napodobňuje bradavku, vrchnáčik má zospodu výstupky pre rýchlu pomoc pri otváraní a najlepší je... teplomer!

Konkrétnejšie farebný pásik, ktorý dáva svojou farbou vedieť, či je už tekutina dostatočne vychladená.

Po tejto fľaške som už ďalšie ani nechcela testovať, lebo ju nič neprekoná. :smiley:

Bližšie k prírode

V balíčku boli aj ďalšie 2 fľašky Closer to Nature s cumlíkmi označenými jednotkou, jedna plastová, druhá sklenená. Pri skle sa vždy bojím, že praskne, rozbije sa, preto tento test nezahŕňal nárazy a pády odolnosti, iba ak sa s ňou dcéra trochu pohrala. :smiley:

Pre zaujímavosť si všimnite stupnicu sklenenej fľašky, je síce vyššia ako plastová, no má od nej o 10 ml menej. Je trošku užšia, a preto je dôležité nepomýliť si cumlíky, lebo pri ich zámene vám bude pitie vytekať, ani nebudete vedieť odkiaľ.

Takisto ani vrchnáčiky nie sú rozlíšené a predsa sedí každý na inú. Mínusom na sklenenej fľaške je aj odlupujúca sa farba. :(

Veľkým plusom boli cumlíky v tvare bradavky a vrchnáčiky. Možno ešte dizajn fľašky, lepšie si ju dieťa uchopí. I keď sa mi nezmestila do termoobalu.

Nevadí, išla som von s predpripraveným Sunar Premium mliekom bez termoobalu, pretože ma doma čakal z balíka ešte Tommee Tippee ohrievač fliaš!

Hrnček, zohrej sa!

Väčšina mamičiek ohrievače považuje za hlúposť. Áno, v noci je rýchlejšia termoska s teplou vodou. Áno, aj v hrnci si ohreješ vodu bez tŕpnutia ohľadom kontaktu elektriny s vodou a áno, nemusíš kupovať 30-eurové mašiny, ktoré budú v kuchyni iba zavadzať a plniť sa vodným kameňom.

Ale! Ohrievač fliaš výborne poslúži na ohrev príkrmov a detskej výživy v pohárikoch. Navyše, neputujú po celom hrnci. Stačí vložiť pohárik alebo fľašku dovnútra ohrievača, uistiť sa, že je ohrievač vypnutý, naplniť ho vodou tak, aby bola 1 cm pod okraj ohrievača, zapnúť do siete a pokrútiť nastavenia. Tie sú 3 a trojka je najrýchlejšia a najhorúcejšia. Na ohrev fľašky z chladničky postačí 5 minút, na detskú výživu okolo 10 minút, keďže je hustejšia.

Keď ohrievač dosiahne požadovanú teplotu, oranžová kontrolka napravo zhasne. Od tej chvíle sa bude udržovať jedlo v teple. Sami si poviete, kedy vytiahnuť, no odporúčam tých 5 minút počkať. Je to relatívne krátka doba a horúcej teploty vo fľaške či pohári sa vôbec netreba obávať. Skôr si treba dať pozor pri vyberaní fľaše z ohrievača. Uvariť si prst predsa nechceme.

Z mínusov spomeniem zvukovú signalizáciu, ktorá mne osobne veľmi chýba, pretože nemám čas sledovať svetielko, čas a šplhajúce sa dieťa zároveň. Takisto sa mi nepáči prevedenie „krútitka“ na nastavenie teploty. Moje predstavy sú bezkáblové, dotykové, displejové, jednoducho smart produkty. Také keď sa začnú pre deti vyrábať...

Dovtedy je však Tommee Tippee ohrievačka fliaš geniálnym pomocníkom pre príkrmy. :smiley:

Ďakujem Modrý koník za skúsenosť, vďaka ktorej som našla svoju novú obľúbenú značku fľašiek!

#test_tommeetippee #recenzia #konik_testuje 

Čítaj celý článok
jovanka81
16. mar 2019 Čítané 63x

Matka s dvojičkami dokáže vyvolať ľútosť a súcit v každom. Asi aj preto sa koník rozhodol, že dá možnosť testovať produkty práve mne, dvojmame :slight_smile:

Nuž, doručili nám zásielku a mohli sme ísť na vec. Dve deti, dve krabice :joy:

V jednej bol prístroj na prípravu dojčenského mlieka a v druhej? Fľašky a Sunar Premium 2.

 Ako prvé sme vybalili fľašky. Náramne som sa na ne tešila. Moja radosť však trvala len dovtedy, kým som nezistila, že fľašky sú s najmenším prietokom. Čiže pre moje 11-mesačné deti nepoužiteľné.

Aj napriek tomuto faktu som ich vyskúšala. Plastová fľaša ma nadchla nielen svojou ľahkosťou, ale aj krásnou farbou a, samozrejme, vnútorným "teplomerom". Podľa farby vnútornej "ružice" mamička vie, či neponúka ratolesti priteplé alebo prichladné nápoje.

O flašku sa deti doslova pobili a aj napriek slabému prietoku v cumlíku sa im podarilo vodičku z fľašky vypiť. 

Sklenená fľaška je už v inej hmotnostnej kategórii. No aj napriek tomu som ju dala deťom na vyskúšanie a privlastnila si ju Miška. Fľaška zo skla vo mne vyvoláva obavy, pretože 11-mesačné dieťa sa už nenechá krmiť samé, no a keď sa napije, bum flašku na zem. Z tohoto dôvodu som ju deťom dávala len vtedy, keď ležali na koberci, lebo pád z jedálenskej stoličky by určite neprežila. Obe fľašky mali cumlíky s minimálnym prietokom, ale nezväčšovala som ho nastrihávaním, nechcela som zasiahnuť do cumlíka a poškodiť ho. Deti aj z tohoto cumlíka dokázali piť čaj. Síce to trvalo dlho, no napili sa. Problém nastával v tom, že ich silné sanie vťahovalo cumlík dnu.

Predpokladám, že keby deti mali adekvátny cumlík, nedialo by sa to. Môžem teda zhrnúť, že fľašky mojou skúškou prešli. Určite by som uvítala pre malé bábo sklenenú flašku kvôli tomu, že na sklo sa neusádzajú usadeniny z nápojov tak ako na plast a pôsobí pre mňa sterilnejším a zdravším dojmom. Plastová fľaška dokonca "zájde" aj pri používaní na pitie čajíka. Aj údržba plastovej fľašky je náročnejšia kvôli " teplomeru" a vnútorným plastovým dielom. Uchopiť fľašu do ruky je pre deti tiež pomerne náročné, je totiž hrubá. Väčšie deti to zvládnu dvomi rukami bez väčších problémov.

Čo ma trochu sklamalo bol fakt, že cumlíky aj napriek slabučkému prietoku tiekli. Mokré pyžamo je toho dôkazom.

Zhrnula by som to tak, že tieto fľašky sa určite oplatí vyskúšať a aj vlastniť ich, keďže hlavne tá plastová fľaška je na čajík ako stvorená. Mliečko sme z nej nedokázali piť, nešlo to tak rýchlo ako deti potrebovali a bolo len kopec plaču. 

Ďalším produktom na testovanie bol Sunar Premium 2. Toto testovanie prebehlo expresne rýchlo. Urobené mliečko som deťom ponúkla z nových fliaš a... obe fľašky leteli v okamihu na zem. Deti absolútne odmietli toto mliečko. Ani po opakovanom ponúknutí svoj názor nezmenili. Nuž, buď už sú veľmi naučení na to svoje umelé mliečko alebo im jednoducho nechutilo. Ja osobne si pamätám rok 1989, kedy som ako 8-ročná nosila práve Sunar z lekárne na predpis môjmu malému bračekovi a náramne mu chutil. Tak neviem, kde nastala zrada  :slight_smile:

Posledným testovaným produktom bol prístroj na prípravu dojčenského mlieka. Pod týmto pojmom som si predstavovala prístroj, kde nasypem práškové mlieko a vodu a vyjde mi z neho mlieko ideálnej teploty pre dieťa. No, mýlila som sa. V reáli je táto výrobňa mlieka len obyčajnou ohrevňou vody. Takže v tomto si myslím, že trochu zavádzajú spotrebiteľa!

Po tomto zistení som bola ptesvedčená, že je to absolútne zbytočná vec, lebo ohriať vodu si viem aj v kanvici. No keď už testujem, skúsila som tento prístroj a tu sú moje závery.

Prvotná inštalácia bola trochu náročnejšia na čas a preštudovanie manuálu. Založiť filter a spustiť prvý cyklus zabralo cca 15 minút. Potom už nasledovalo ohrievanie vody. Samotné ohrievanie pozostáva v položení fľašky na podstavec pod trysku, nastavení objemu potrebnej vody a stlačení tlačítka. V tejto fáze sa spustí príprava horúcej vody, ktorej natečie len malý objem, prístroj potom zapípa. Opätovným stlačením tlačidla sa spustí proces doplnenia vody tak, aby výsledná teplota bola ideálna pre dieťatko.

Ja som si to teda premerala a tu je moje zistenie. Voda mala 41,8 °C. Na krabici je však uvedená teplota 37 °C! Tak asi niekde nastala chyba!?

Hoci som tento prístroj  odsúdila ako nezmyselný hneď po jeho rozbalení, jeho používaním som zmenila názor. Doteraz som robila mlieko tak, že som mala vždy pripravenú studenú prevarenú vodu a horúcu som si hriala v kavici. Vody som len zriedila a bolo. Tento prístroj sa mi ale tak zapáčil, že neviem, či sa vrátim k pôvodnému miešaniu vody. Pokým bude filter funkčný a trysky nezanesie vodný kameň, bude tento stroj mojím pomocníkom pri príprave vody na mliečko a čajíky pre naše dvojičky. Denne ide dokola, lebo dve deti toho popijú ozaj veľa. Tak uvidím, koľko vydrží. Aj keď mi trochu zavadzia na drese, je pomerne veľký, budem mu to tolerovať a dbať na to, že ho vždy treba dopĺňať len studenou vodou. Mám však oprávnenú požiadavku, aby výrobca prehodnotil pomenovanie tohoto produktu. Je to skvelá ohrevňa vody, alebo prípravovňa vody na mlieko, ale určite nie prístroj na prípravu dojčenského mlieka!

Toľko moje postrehy z testovania.

Bolo fajn spoznať čosi nové, nepoznané. Ďakujem za túto milú príležitosť. Aj keď s dvojičkami je už trochu náročnejšie proces testovania fotiť a zverejňovať postrehy, dúfam, že sa mi to vcelku darilo a moja recenzia poslúži ako objektívna pre tých, ktorí sa pre produkty firmy Tommee Tippee rozhodnú. 

#test_tommeetippee a #recenzia

Čítaj celý článok
marikaheidi
15. mar 2019 Čítané 17x

Bol to veľký zážitok zúčastniť sa testovačky. Ale to, ako to bolo, vám všetko poporiadku napíšem. Najprv sa patrí predstaviť... Hm, volám sa Branko a mám 8 mesiačikov a jeden spodný zub. Ale teraz k veci - ja s mojou maminkou sme sa asi narodili pod šťastnou hviezdou a vybrali si nás na testovanie vecičiek značky Tommee Tippee. To bolo radosti, hlavne moja maminka sa tešila :blush::two_hearts: Netrpezlivo sme čakali na kuriéra, kedy nám privezie balíček. Napätie sa zvíšilo, keďže sme nevedeli, čo všetko bude v našom testovacom balíčku. Tadááá a konečne prišiel ten veľký deň D.

V našom balíčku sme si našli : 

- Dizajnový kôš na plienky Sangenic Tec s kazetou

- Dojčenská fľaška ANTI-COLIC Tommee Tippee Closer To Nature

- Dojčenská fľaška Tommee Tippee Closer To Nature

- Sklenená dojčenská fľaška Tommee Tippee Closer To Nature 

A aby som nemal bruško prázdne, tak mi pribalili mliečko Sunar Premium 2.

Ako prvé som vyskúšal Dizajnový kôš na plienky Sangenic Tec s kazetou. Má krásny dizajn, ktorý skvele doplní váš moderný interiér, farbu a je ľahký.

Mamička ma hneď prebalila a bol som zvedavý, čo sa bude diať. No teda, ľahká manipulácia, stačí otvoriť dizajnový kôš na jednorazové plienky Sangenic Tec, hodiť použitú plienočku a zatočiť s malým sivým cuplíkom.

Súčasťou koša je výmenná kazeta s antibakteriálnou fóliou, ktorej antibakteriálna zložka zničí 99 % baktérií. Kôš tak chráni detskú izbu pred zápachom aj baktériami. Vďaka technológii TWIST-LOCK sa plienka v koši zabalí do voňavej fólie a s pomocou piestu je zatlačená do koša. Je to pekne hygienické a voňavé. Vďaka tomu, že kôš pojme cca 28 plienok (veľ. 5–9 kg), nie je potrebné ho často vynášať.

Celá naša rodinka, hlavne starší 7-ročný synček, točil, točil a točil s cuplíkom. Nevedel sa dočkať, kedy bude mať drobček na plienočke zafarbený pásik namodro, a šup s ňou do  koša Sangenic Tec. U mňa určite ÁNO, jednoznačne odporúčam. No je mi ľúto, že som to skôr nepoužívala. Je to pohodlné pre mamičky. Dokonca sme to teraz na jarnej lyžovačke, v jednom baby friendly hotely, mali v kúpelni. Brali to ako bežnú potrebnú vec, ako postielku alebo stupienok. Uvítala by som, aby takéto koše mali aj detské lekárky v ambulancii, lebo po poradni sa tam šíri hrozný zápach. Jediné, čo musím vytknúť, je príliš vysoká cena náhradných kaziet do koša. 

A čo poviete na moje nové fľaštičky?

S fľaštičkami máme skúsenosti už od narodenia. Kúpila som si elektrickú odsávačku Tommee Tippee, ktorej súčasťou boli aj 2 fľaštičky s kefkou na čistenie a dokonca aj so sterilizátorom. Branko si najviac obľúbil dojčenskú fľašku Tommee Tippee Closer To Nature a  ANTI-COLIC Tommee Tippee Closer To Nature.

Closer to Nature, navrhnutý s odborníkmi na dojčenie, napodobňuje pružnosť, mäkkosť a pohyb prsníka matky, vďaka čomu môže mamička jednoduchšie kombinovať dojčenie a kŕmenie z fľaše. Tvar cumlíka stimuluje prirodzený sací reflex, takže celkom prirodzene kombinuje dve metódy kŕmenia. Anatomický tvar fľaše uľahčuje držanie a kŕmenie, ideálne pre malú detskú rúčku. 

Výhody, ktoré sme pri testovaní objavili:

- makký cumlík, ktorý napodobňuje mamičkin prsník

- antikolikový ventilček

- pohodlné držanie fľaštičky

- neobsahuje BPA

Dojčenská fľaša  ANTI-COLIC Tommee Tippee. Myslím si, že táto fľaška je najúčinnejšie riešenie pre bábätká so sklonom k brušným kolikám. Ultracitlivý antikolikový ventil zaisťuje dokonalý odvod vzduchu počas dojčenia a umožňuje dieťatku úplne plynulé satie bez prehĺtania vzduchu. Silikónový cumlík verne napodobňuje materský prsník pri dojčení. Ideálna fľaška pre novopečených rodičov, pretože má kontrolku teploty mliečka vovnútri a varuje rodičov zmenou farby na ružovú, keď je mliečko teplejšie než odporúčaných  37 °C. 

Výhody, ktoré sme pri testovaní objavili:

- neobsahujú bisfenol

- krásna farba a dizajn

- ultracitlivý antikolikový ventil

- teplotný indikátor vo vnútri fľaštičky

Nevýhody boli len malé dierky na fľaštičke, pretože sú určené pre 0+ a Branko má už 8 mesiačikov. 

Sunar Premium 2. Brankovi toto mliečko nesadlo, bolelo ho bruško. Takže mliečko posunieme našej babičke, aby upiekla náš obľúbený koláčik "Deň a noc".

Ďakujeme za možnosť testovať značku Tommee Tippee. My sme boli naprosto spokojní a určite budeme odporúčať. 

#test_tommeetippee #recenzia

Čítaj celý článok
sabinka277
15. mar 2019 Čítané 22x

To ste nepočuli ešte, čo sa stalo v našom meste. Malý Vladko dostal balík veľký ako svet! Kto ho poslal? Predsa Modry koník a Tommee Tippe :slight_smile: Čo v ňom bolo? To vám rozpoviem hneď.

Náš veľký balíček obsahoval:

 • Sklenená dojčenská fľaška Tommee Tippee Closer To Nature
 • Dojčenská fľaška ANTI-COLIC Tommee Tippee Closer To Nature
 • Dojčenská fľaška Tommee Tippee
 • Elektrický ohrievač fľiaš a detskej stravy Tommee Tippee
 • Sunar Premium 2

Zazvonil mi kuriér a doniesol balík, ktorý sme hneď začali otvárať. Boli sme veľmi spokojní, keďže som už dlho chcela vyskúšať ohrievačku mlieka. Chytila som do ruky návod a začala čítať. Následne som ju zapojila a išla zarobiť mliečko. Fľašky boli veľmi kvalitné a hlavne dudlík mali ako mamičkin cicík. Hneď po vyvarení som ako prvú použila Anti-colic fľašku. Keďže sme mávali problém s bruškom, tak to bolo také menšie vykúpenie. A ona naozaj pomohla! Bola som neskutočne rada, že konečne niečo okrem Espumisanu zabralo. Môžete mi povedať, že čo tak veľmi ospevujem jednu fľašu, ale ona je naozaj perfektná. Veľmi som bola spokojná s tým, ako sa mliečko v nej dokonale rozpustilo a nezanechávalo žiadne hrudky. Maličký bol veľmi spokojný a keďže sme predtým používali značku Avent, tak na moje prekvapenie ju veľmi rýchlo "prijal". Mliečko sme zarobili a boli sme spokojní aj so Sunarom. Je to slovenské mlieko a s veľkým obsahom tuku, čo je pre nás veľmi dôležité, keďže už máme 6 mesiacov a papáme všeličo možné. 

Ohrievačka mlieka, ktorú som za celé testovanie použila asi dvakrát, bola premňa obrovským sklamaním. Nie je to tak rýchle ako v mikrovlnke. Je to zdravšie, to je pravda, ale v mojom prípade veľkého hladoša bola ohrievačka veľmi pomalá a nedostatočná. Je to skôr pre tých, ktorí vedia, kedy ich dieťaťko bude papať a môžu to dopredu pustiť. V mojom prípade to bolo veľmi pomalé, pritom očakávanie bolo veľké. Nebudem písať, že to je zbytočnosť, to vážne nie. Poznám mamičky, ktoré si to veľmi vychvaľujú, a preto som to chcela skúsiť aj ja. Nechcem rozdeľovať mamičky na dva tábory typu mikrovlnka vs. ohrievačka. Dôležité je, aby si mamička vyskúšala ohrievačku a sama posúdila, čo je lepšie a rýchlejšie. 

Sunar Premium má veľmi blízko k materskému mlieku, aj keď, samozrejme, tomu sa nič nevyrovná. Doktor v pôrodnici vám povie "Musíš kojiť, každá žena môže". To nie je pravda, samozrejme. Každá žena nie je obdarená tým, aby svoje bábätko mohla kojiť. Čo je, samozrejme, pre ňu určite smutné. Ale v tomto prípade by som siahla po tomto mliečku. Obsahuje mliečny tuk a vitamíny, ktoré síce nenahradia mamičkine prsia a mliečko, ale určite vášmu dieťatku nebude nič chýbať. A pýtate sa, čo je mliečny tuk? Mliečny tuk je jednou z najdôležitejších živín materského mlieka a má veľa výhod. Napríklad zohráva dôležitú úlohu v správnom vývine imunity dieťatka a môže si vďaka nemu budovať svoju obranyschopnosť. Taktiež má veľmi príjemnú chuť. Maličký bol spokojný a jeho bruško ho znášalo veľmi dobre. 

Keď sme použili anti-colic fľašku, tak sme vyskúšali aj sklenenú, ktorá bola pre môjho drobca síce ťažká, ale veľmi dobre sa mu z nej pilo. Klepkal si po nej nechtíkom a pil z nej tak rýchlo, až som sa nestihla čudovať, kam to mliečko mizne. Najdôležitejšie je, aby moje dieťaťko bolo spokojné. A s týmito fľaškami bolo.

Mám napísať záver? Tak na záver, ak chcete, aby vaše dieťaťko bolo spokojné a chcete aj dobre investovať, tak si vyberte fľašky Tommee Tippee, ktoré vaše dieťaťko bude milovať aspoň tak, ako vy budete šťastné z toho, že je spokojné. Ďakujem veľmi pekne, že si Modrý koník vybral nás. Pretože naše testovanie bolo úspešné a boli sme veľmi spokojní.

#recenzia #test_tommeetippee

Čítaj celý článok
nikusiak9
14. mar 2019 Čítané 20x

Veľmi nás potešila správa, že sme boli vybratí na testovanie produktov Tommee Tippee. 

Balík obsahoval :

= Sunar Premium 2

= Prístroj na prípravu dojčenského mlieka Tommee Tippee Perfect PrepTM

= Dojčenská fľaška ANTI-COLIC Tommee Tippee Closer To Nature

= Sklenená dojčenská fľaška Tommee Tippee Closer To Nature

Sunar Premium 2

            Materskému mlieku sa nevyrovná nič. Ak nechcete alebo nemôžete dojčiť, tak dobrá správa pre vás je, že vaše dieťa prežije umelé mlieko bez ujmy. Pokiaľ ste vyskúšali laktačnú poradkyňu, nonstop prikladanie, cievkovacie a lyžičkové peklo, jedli ste senovku a smrdeli ako zmoknuté seno, viete, o čom píšem. Výber umelého mlieka je dôležitý, lebo bude nahrádzať dieťaťu to vaše. Preto by malo mať zloženie čo najviac podobné materskému mlieku a prídavné látky, ktoré bábätko potrebuje pre rast a vývoj.
            Zloženie dojčenského mlieka Sunar Premium 2 je inšpirované zložením materského mlieka. Zaisťuje prísun dôležitých minerálnych látok a vitamínov ako napr. A, C, D, ktoré prispievajú k rozvoju imunity, kyselina alfa-linolénová pre rozvoj mozgu a železo pre rozvoj poznávacích funkcií. Navyše mlieko skvele chutí. Vhodné ako súčast zmiešanej stravy pre deti od ukončeného 6 mesiaca. Keďže dcérka odmietla už 4 umelé mlieka, nemala som veľké očakávania ani od tohto. Stále má odsaté materské mlieko a antirefluxné umelé mlieko. Pokúsila som sa Sunar Premium zahustiť prápravkom na zahusťovanie materského mlieka. Keďže bežne nevypije plnú dávku, v jej prípade 140 ml umelého mlieka, ani v prípade tohto mlieka neprekvapila. Skúsila, a dalo sa povedať, že vypije, ale stále jej najviac chutí materské mlieko. (V jej prípade je to trošku náročné, keďže prvé dva mesiace pila jednu dávku aj hodinu až hodinu a pol, ďaľších šesť mesiacov pila mlieko iba v spánku. A teraz jedine, ak ju pri tom niečím zabávam.).

Testovanie pokračovalo prístrojom na prípravu dojčenského mlieka.

            Pred prvým použitím je nutné spustiť čistenie. Kým mi spinkalo bábätko, pustila som sa do toho. Musím priznať, že celú dobu som čakala, že to umelé mlieko tam niekde nasypem a automaticky mi prístroj ponúkne už hotové zmiešané mlieko.

            Cieľom prístroja je, aby za minútku, až dve, ohrial vodu na optimálnu teplotu 37 stupňov. Je možné nastaviť množstvo vody od 120 ml po 330 ml. Jediný problém, ktorý sme objavili, je, že moje bábätko má rado mlieko zohriate na 39,5 stupňa, takže sme museli ešte mlieko priohrievať. Je to však veľmi nápomocné hlavne v prípade, ak sa bábätko zobudí v noci s veľkým plačom kvôli hladu a je potrebné mlieko zohriať čo najskôr, aby sa zabránilo jeho prípadnému prebudeniu.

Ako posledné prišli na rad fľašky Tommee Tippee.

        Prvé mínus, ktoré sme objavili, boli cumle 0+, čo znamenalo píliš malý tok pre moju dcérku. Tak som zapojila aj manžela, aby zväčšil dierku na cumli. Jediné, čo bola ochotná z fľašky piť, bola voda. Zaujala nás jedinečná fľaša s teplomerom, ktorá zmení farbu pri vode nad 37 stupňov. Okrem iného boli fľaše antikolikové, čo je super pre novorodeniatka a cumlík, ktorý pripomína prsník.

Testovanie výrobkov bolo pre nás veľmi príjemnou skúsenosťou, a sme radi, že sme boli vybratí práve na Tommee Tippee, kedže pár ich výrobkov doma už máme (fľašku a kôš na plienky). 

Ďakujeme Modrý koník a Tommee Tippeee.

Výrobky budeme odporúčať aj svojim známym a určite u nás nezapadnú prachom. 

#test_tommeetippee #recenzia

Čítaj celý článok
sonickaxs
14. mar 2019 Čítané 34x

Pred dvomi týždňami, presne v deň Tobiaskových prvých narodenín, zazvonil u nás ujo kuriér a odovzdal nám balíček na testovanie, ktorý obsahoval kôš na plienky Tomme Tippee Sangenic, antikolikové fľaše Tommee Tippee a dojčenské mlieko Sunar Premium 2.

Fľašky na testovanie prišli práve v čase, kedy som sa chystala staré vymeniť. Pravidelne po pár mesiacoch fľaše vyhadzujem a kupujem nové. Doteraz sme z tejto značky nemali žiadnu, ale už viem, že do budúcna budeme používať aj tieto. Na testovacích fľašiach bol cumlík 0+. Jasné, že keď malý mal cez tú malú dierku ťahať, tak ho to štvalo, že vodička pomaly tečie a fľašku odhodil. Musela som teda zväčšiť dierku a keď som videla, že Tobiasko je s novou fľašou spokojný, tak sme objednali nové cumlíky a tieto používali len dočasne.

Ako prvú sme testovali plastovú anti-kolikovú fľašku s ventilčekom. Používali sme ju na čistú vodičku a na cestovanie. Uprednostňujem síce sklenené, ale pre malého je bezpečnejšia, keďže fľaštičku s vodičkou si sám cez deň berie a aspoň sa nemusím báť, že ju rozbije. Flaška mu vyhovovala, avšak čo musím vytknúť, že aj po 2 týždňoch používania je cítiť plast.  

Tobiasko sa s fľaštičkou skamarátil hneď prvý deň, hodil si ju do kyblíka k hračkám a už bola jeho.

Objem fľaše je 260 ml. Obsahuje antikolikový ventil, ktorý odvádza vzduch počas pitia a tak sa dieťa nenahltá vzduchu. My používame neustále len antikolikové fľaše, pretože Tobčo má často problémy s bruškom a tento antikolikový systém nám vyhovoval a bruško nebolelo. Tvar cumlíka pripomína bradavku, tak dieťa ľahko fľaštičku príjme. Taktiež obsahuje aj tepelný indikátor, s ktorým som sa predtým ešte u žiadnej fľašky nestretla. Keď má vodička nad 37 °C, modrý indikátor sa zmení na ružový, tak máte aspoň istotu, že sa dieťa nepopáli horúcou vodičkou. Avšak keby ste do tejto fľašky naliali mliečko doplna, tak, žiaľ, tú farbu neuvidíte. V balení je aj malá kefka, ktorá slúži na čistenie a ľahko s ňou vyčistíte aj antikolikový ventilček.

Klady

+ cumlík pripominajúci bradavku

+ antikolikový ventil – veľmi dobrý systém proti kolikám

+ fľaštička sa dobre drží v ručičke

+ pekný dizajn

+ indikátor vysokej teploty

+ neobsahuje BPA

Zápory

- pri použití fľašky na mliečko nie je vidno na indikátore teploty farbu

- cítiť plast

Sklenenú fľašu sme používali na mliečko, lepšie sa udržiavajú a prídu mi na mliečko "zdravšie". Fľaštička má 250 ml. Tobiaskovi sa z nej mliečko pilo veľmi dobre, má dobrý tvar a aj napriek tomu, že je sklenená, tak sa v detských ručičkách dobre drží a nie je tak ťažká.

Klady

+ široké hrdlo – dobré sa dávkuje umelé mlieko a ľahko sa čistí

+ antikolikový cumlík

+ cumlík napodobňuje pružnosť a pohyby prsníka a tvar bradavky

+ dostatočne veľká fľaška, no napriek tomu pomerne ľahká a dobre sa drží

Zápory

- nenašli sme :slight_smile: 

Tommee Tippee Sangenic

Ďalším testovacím produktom bol kôš na plienky Tommee Tippee Sangenic.

Zo začiatku som mu veľmi nedôverovala, bála som sa, že ho bude cítiť, tak som ho dala do kotolne. Predtým som bola naučená každú plienku vyhodiť von do smetiaku. No po týždni, keď skutočne nebolo cítiť žiadny zápach, si našiel svoje miesto v kúpeľni a využívam ho najmä pri prebaľovaní v noci. Kôš ma jednoduchý systém, kde sa každá plienka samostatne zakrúti do igelitu a tak nie je cítiť zápach.  

Do koša sa vojde cca tých 25 plienok, čo znamenalo, že u nás bolo treba kôš vysypať cca raz za 3-5 dni. Kôš odporúčam najmä rodinám s bábätkom, čo bývajú v byte a nemajú kotolňu alebo balkón, kde by plienky dávali a nemuseli s každou plienkou hneď utekať von ju vyhodiť. Kazeta nám vydržala na cca 80 plienok, čiže u nás bola kazeta prázdna po 10-12 dňoch.

Nevýhodou je, že kazety treba často meniť a majú privysokú cenu. Navyše použité kazety považujem za veľký neekologický odpad.

Klady

+ domov bez zápachu

+ jednoduché použitie

+ jednoduchá výmena kaziet

+ optimálna veľkosť

+ pekný dizajn

+ voňavá antibaktériálna fólia

Zápory

- cena náhradných kaziet

- neekologické z hľadiska, že je priveľa odpadu z plastových kaziet 

Avšak aby moja recenzia bola pravdivá, tak nebude niesť len samé pozitíva. S mliečkom Sunar Premium 2 sme neboli spokojní. Malého mliečko začalo zapekať, s predchádzajúcou značkou sme problém nemali. Večer po vypití mliečka bol celú noc nepokojný, asi ho bolelo bruško, tak sme ho po pár dňoch prestali piť.

Aby sme ho len tak nevyhodili, mamina mu našla využitie a dáva si ho do kávy.  Ale to neznamená, že keď nesadlo nám, tak nesadne ani ostatným. Treba vyskúšať, každému dieťatku pasuje niečo iné. Tak ako všetky UM, aj Sunar Premium 2 je zložením inšpirovaný materským mliekom a obsahuje veľa vitamínov a minerálov. Chuťovo je dobré a možno aj maminke teda prospeje k posilneniu imunitného systému. Mliečko sa ľahko rozpúšťa a neostávajú hrudky :slight_smile:

Ďakujeme Modrému koníku, že sme dostali možnosť testovať vybrané produkty. So značkou Tommee Tippee sme spokojní, dokonca už máme vyhliadnuté aj ďalšie produkty, ktoré si zakúpime. Jediné negatívum v testovaní som tak videla, že poslali cumlíky 0+, ktoré sú pre ročné dieťa fakt úplne pomalé a keby si nekúpim náhradné, tak môžem testovanie fliaš ihneď ukončiť :slight_smile: 

#test_tommeetippee  #recenzia

Čítaj celý článok
kikuska872
12. mar 2019 Čítané 25x

Čo myslíte, je správny výber fľaše pre dieťa dôležitý? V dnešnej dobe je na trhu naozaj veľký výber kojeneckých fliaš. Myslím si, že občas je naozaj ťažké zorientovať sa a vybrať si to najlepšie pre svoje dieťa. Veď povedzme si pravdu, každá mamička chce pre to svoje najkrajšie stvorenie len to najnajnajlepšie :slight_smile: V dnešnom svete do seba dostávame dosť toxických látok aj nedobrovoľne. Vyvarujme sa aspoň tým zdrojom, ktoré vieme ovplyvniť. 

Na úvod by som chcela predstaviť  seba a, samozrejme, nesmiem zabudnúť na tú našu KRITIČKU, ktorá testovala tieto produkty. Volám sa Kristína, mám 21 rokov, som vydatá a bývame na východnom slovensku. Dcérka sa volá Kristínka a má 8 mesiacov. Musím spomenúť, že toto testovanie bolo naše prvé. Sme radi, že som boli vybraní k testovaniu produktov Tommee Tippee. Tak poďme na to, postupne si rozoberieme jednotlivé produkty.

                                                      Tak, ako to všetko začalo?

Balíček na testovanie k nám zavítal naozaj rýchlo. Cítila som sa ako kedysi, keď sme chodili ako deti k vianočnému stromčeku a rozbaľovali jednotlivé darčeky. Bolo to napínavé a pridal sa k nám aj môj zvedavý manžel. Mám pocit, že mal väčšiu radosť ako my dve :slight_smile: Samozrejme, hneď sme všetko povyberali a popozerali, čo nám to vlastne prišlo. Dcérke sa v momente zapáčili malé tyrkysové výplne v krabici. 

Testovacia sada obsahuje:

1. Dojčenská fľaška ANTI-COLIC Tommee Tippee Closer To Nature

2. Sklenená dojčenská fľaška Tommee Tippee Closer To Nature

3. Prístroj na prípravu dojčenského mlieka Tommee Tippee Perfect PrepTM

4. Sunar Premium 2

Testovanie sme začali s prístrojom na prípravu dojčenského mlieka.

Pred prvým použitím je potrebné spustiť čistiaci cyklus prístroja. Tak sme sa do toho pustili. Priznám sa, že som antitalent na všetkú elektroniku tohto sveta, ale vďaka návodu, ktorý bol pribalený, sme to zvládli pomerne dobre. 

Tento prístroj slúži na ohriatie vody k optimálnej teplote (37°C) a celé to trvá ani nie 2 minúty. V hornej časti stroja si môžete nastaviť požadované množstvo vody, a to od 120 ml až do 330 ml. Zhodnotila by som to takto: tento produkt sa nám po čase testovania zapáčil, i keď na začiatku mi to prišlo ako zbytočné. Prístroj sa používa ľahko, nevýhodou je veľkosť a taktiež nám občas dávkuje o 10 ml vody menej ako si zadám. Inak sme s produktom spokojní. Pre lepšiu predstavu, ako to všetko funguje, som vám nahrala video na Youtube, ktoré si môžete pozrieť nižšie: stačí si otvoriť odkaz.

               odkaz    →     https://youtu.be/e3HQAmPQbsY

Ďalšou časťou testovania boli dojčenské fľaše - sklenená a plastová .

 • Fľašky sú anti-kolikové.
 • Neobsahujú Bisfenol A.
 • Obe majú silikónový cumlík, ktorý pripomína materský prsník.
 • Majú pekný tvar.
 • Súčasťou plastovej fľaše je teplomer, ktorý sa sfarbí pri teplote nad 37 °C.
 • Nevýhodu vidím v tom, že testované fľaše sú veľkostne 0+ a našej 8-mesačnej dcérke tok mlieka veľmi nevyhovoval.
 • Taktiež sa mi nepáči to, že fľaše občas pretekajú a dcérka má potom celé bodíčko mokré.

Fľaše nam robili spoločnosť naozaj všade. Sú dizajnovo pekné, praktické. Dcérke sa najviac páčila fľaša s teplomerem, hádam aj kvôli tej krásnej farbe. Fľaše sa dcérke dobre držia. Sklenenú fľašu som sa jej bála nechať bez dozoru, aby ju nerozbila, kedže rada všetko hádže okolo seba. Uvidíme, či nám časom fľaše neožltnú.

Pri výbere dojčenskej fľaše by sme my, mamičky, mali zvážiť viacero faktorov - aký je materiál, spôsob použitia, cumeľ či množstvo doplnkov, ktoré možno k danej fľaške zakúpiť. 

Súčaťou testovacieho balíka bolo aj mlieko SUNAR PREMIUM 2 

 • Je určené deťom od 6. mesiaca.
 • Dcérka začala po pár použitiach vracať, takže sme prestali toto mlieko používať.
 • Niekomu vyhovovať môže, no nám, bohužiaľ, nie :/

A ako som písala v úvode, ja osobne si myslím, že výber fľaše je naozaj veľmi dôležitý! Mne nie je zďaleka ukradnuté, čo obsahujú fľaše, a hlavne silikónové cumlíky. Veď neraz nám flaša slúži ako dosť dobrá hračka na *žužľanie*.

Na záver by som zhrnula, že nás testovanie produktov Tommee Tippee naozaj veľmi pozitívne prekvapilo. Nečakala som, že budeme tak spokojní a hlavne to, že sme našli to, čo vyhovuje nám!

Som veľmi vďačná Koníku, že sme dostali možnosť otestovať tieto produkty. SOM SPOKOJNÁ JA AJ DCÉRKA a jednoznačne do budúcna pri tejto značke ostaneme. Určite budem odporúčať produkty ďalej svojim  známym aj nezanámym a verte či nie, ale zamilujete si ich aj VY :slight_smile: 

#test_tommeetippee  #recenzia

Čítaj celý článok
marikaheidi
10. mar 2019
Prazdninujem u babky a deda v horach na chate, kde aj lisky davaju dobru noc.. . Testovanie uspesne ukoncene, dakujeme za moznost testovat tuto skvelu znacku, v priebehu tyzdna pridavame recenziu...:baby_bottle::two_hearts:

#test_tommeetippee
Zobraz celú správu
kikuska872
Správa bola zmenená 9. mar 2019
Ahoj Mamičky , zaujímalo by ma ako riešite ( aké máte vychytávky :slight_smile: )prípravu mlieka v noci vy ? Za každú odpoveď dostanete darček :blue_heart:

Prístroj na prípravu dojčesného mlieka TOMMEE TIPPEE !
Táto vecička sa mi celkom zapáčila :blush: keďže si potrpím na čerstvom mliečku pre princeznú aj v noci , príprava mlieka je rýchlejšia a mlieko je hneď pripravené pre podanie dieťatku.
Jediná vec ktorú musím vytkúť ( neviem či s tým majú skúsenost aj iné mamičky ) je to že pristroj občas dávkuje o 10ml menej vody ako je dané :confused:


#test_tommeetippee :heart_eyes:
Zobraz celú správu
alexkova
Správa bola zmenená 9. mar 2019
Ste za instantné čaje? :baby_bottle::slight_smile: Dávate aj klasické ovocné lúhované pre "dospelákov" len v slabšom?
My sme si dnes ráno spravili instantný pomarančový Sunárek do sklenenej Tommee Tippee fľašky.
Výhodou sklenených fliaš vidím v čare studenosti a po tých plastoch rozhodne zaujme bábätko aj zvukom, keď sa v nej čajík prelieva. :blush:

#test_tommeetippee #sunarek
Zobraz celú správu
alexkova
7. mar 2019
Poraďte mi, prosím, nejaký kvalitný termoobal na hrubšie fľašky, napr. na tieto fľašky od Tommee Tippee, s ktorým máte skúsenosť. :slight_smile: Len mi sem nedajte link na google, nech si sama nájdem. :smiley:
Pošlem srdiečko za každý tip. 🥰 :heart:
Btw, fľašky od nich sú super! Za mňa lepšie ako Avent! :heart_eyes:

#test_tommeetippee #sunarek #konik_testuje
Zobraz celú správu
mummylina
Správa bola zmenená 6. mar 2019
#test_tommeetippee

Testovanie sme si rozdelili na dve časti. Čakala som kým prejdeme na mliečko číslo 2 :baby_bottle::blush:.

Dnes začíname testovať druhú polovicu balíčka. Mlieko Sunar Premium 2 a na to som si dnes nachystala aj fľašky značky Tommee Tippee. :baby_bottle:

Musím povedať že Lina si veľmi rýchlo zvykla na tvar fľašky, pekne sa jej drží. Veľmi sa mi páči sklená fľaša no pri deťoch je výhodné mať aj plastové :stuck_out_tongue_closed_eyes::weary:.

Používali ste fľašky tejto značky ? A akú značku mliečka preferujete ?
My dáme určite vedieť naše postrehy v záverečnej recenzií :relaxed::hibiscus:
Zobraz celú správu
jese1
6. mar 2019
Testovanie fliaš sme na pár dni vynechali a vrátili sme sa k nim znova dnes, pretože Šimonko len zbadal, že nejdem s jeho fľašou, hneď spustil rev.. dnes však fľaš prijal s úsmevom, aj keď len na chvíľu, kým nezistil, že v nej nie je mliečko, ale voda :D

Plusy týchto fliaš vnímam v tom, že si ich vie Šimi sám ľahko chytiť a správne vložiť do úst. Tvar je príjemný aj pre mňa na držanie.
Ako mínus by som označila malé cumlíky (alr to je chyba testovania, nie fliaš) a aj to, že aj po týždni vonku z krabice z nich cítim plastový zápach (tehotenský čuch sa nezaprie ;) )
#test_tommeetippee
Zobraz celú správu
kikuska872
6. mar 2019
Včera sme oslávili 8 mesiac našej neposednej Kristínky. Čas naozaj letí rýchlo :earth_americas: preto si treba vychutnať každu jednu minútu :alarm_clock::hourglass_flowing_sand:
Už týždeň sa venujeme testovaniu produktov značky TOMMEE TIPPEE. Pred testovaním som skusenosť s touto značkou nemala keďže sme používali iné fľaše :baby_bottle::baby_bottle:
Po určitom čase používania by som chcela zhodnotiť to že fľaše a taktiež pristroj na prípravu dojčenského mlieka nás milo prekvapili a sme spokojné .Viac vám o našom testovaní prezradíme už čoskoro záverečnom príspevku :heart_eyes:

Dnes som dcérke na olovrant pripravila Banán - hrušku a jablko , :banana::apple::pear:pridala lyžičku domáceho medu:fork_and_knife:. A k tomu samozrejme feniklovy čaj:baby_bottle:


Ja a hlavne moja dcéra sme s touto fľašou spokojné."

#test_tommeetippee # recenzia
Zobraz celú správu
marikaheidi
5. mar 2019
#test_tommeetippee

My mame super prazdniny a momentalne sme na jarnej lyzovacke, aby som si aj ja uzila trosku :snowflake::snowflake::snowflake:a :sun_with_face: , drobca maju dedko s babkou, ja stale kojim, ako nahradu som mu pripravila mliecko Sunar vo flasticke tommee tippee a vlockovu kasu z mliecka Sunar tiez tommee tippee....
Zobraz celú správu
alexkova
5. mar 2019
Dávate dojčatám sklenené fľašky? My máme doma aj iné fľašky Tommee Tippee, ale... sklenenú sa bojím dávať, lebo niektoré už máte skúsenosti s rozbitím a táto s teplomerom je taká rozkošná, že inú ani nechcem. :grin::grin:

#test_tommeetippee #sunar #sunarpremium #konik_testuje
Zobraz celú správu
kikuska872
4. mar 2019
#test_tommeetippee #recenzia
Ako ste spokojné mamičky s mliekom Sunar premium ?


SUNAR PREMIUM 2
600 g, mliečna výživa (od ukonč. 6. mesiaca )

Zaisťuje prísun dôležitých minerálnych látok a vitamínov ako napr. A, C, D, ktoré prispievajú k rozvoju imunity, kyselina alfa-linolénová pre rozvoj mozgu a železo pre rozvoj poznávacích funkcií.
Zobraz celú správu
marikaheidi
4. mar 2019
#test_tommeetippee

taaaak teda, slniecko svieti a 150 cm snehu laka, aj ked som este malicky, zatial nelyzujem, zato mam motorovizovany stroj...chichi a na zdravom horskom vzduchu som cely den, samozrejme s kamoskou mojou flastickou tommetippee, aby som mal teply cajik, sup s nou do termoobalu....
Zobraz celú správu
alexkova
Správa bola zmenená 4. mar 2019
Priznajte sa biomamy! :grin: Ohrievate niekto v rýchlosti detské výživy aj v mikrovlnke? :carrot::avocado::green_apple:
Keďže to v hrnci putuje, tak my používame takúto ohrievačku od Tommee Tippee. :thumbsup:
Viaceré ju označujete pri ohreve mliečka za zbytočnosť, pretože si v termoske rovno vodu nechávate, ale čo pri výživách? Podľa mňa geniálny pomocník. :heart:

#test_tommeetippee #konik_testuje #sunar #sunarpremium
Zobraz celú správu
mummylina
Správa bola zmenená 3. mar 2019
Kôš na plienky od Tommee Tippee :hibiscus: #test_tommeetippee

• používali sme zatiaľ 5 dní ( žiadne pachy neprešli takže :ok_hand:slight_smile:
• veľmi sa mi páči systém otočenia plienky kde vlastne nevidíte to “super” vnútro :sweat_smile::joy:
• Lina sa nedostane dnu a to je už čo povedať :sweat_smile::ok_hand:slight_smile:

Pre niekoho možno zbytočnosť, pre niekoho super vec a určite je to vec názoru, tak ako aj ekologickosť. To všetko však zhrniem až v záverečnej recenzií :relaxed::hibiscus:

Máte aj vy kôš na plienky ? Ako to riešite ? Všetkým pošlem :heart:
Zobraz celú správu
kikuska872
3. mar 2019
Našej princeznej sa tlačia horné zúbky . Trápi nás zvýšená teplota . Nesmieme zabudnúť na dostatočný prijem tekutín. Pomáha nám fľaša tommee tippee :heart: zamilovala som si tieto fľaše. Sú naozaj super :thumbsup:


#test_tommeetippee
Zobraz celú správu
alexkova
3. mar 2019
S akou značkou fľašiek ste najviac spokojné? :thinking: Nech si trošku rozšírim obzory. Za mňa to sú bezkonkurenčne Tommee Tippee. Odporúčam všetkymi desiatimi, ak ešte nemáte... :blush:

#test_tommeetippee #konik_testuje
Zobraz celú správu
Strana
Predošlá Strana
Ďalšia