1. trimester a ustavične prechladnutá. Máte podobný problém?

zuzka279
3. mar 2009

Ahojte. Chcem sa spýtať, či je tu neaká tehulka, ktorá má taký problém ako ja. Od začiatku tehotenstva /s výnimkou pár dní/ sa nemôžem zbaviť prechladnutia. Bolieva ma hrdlo, mávam nádchu a pálievajú ma priedušky. Už mi nepomáha poriadne ani bioparox, čaje, či homeovox. ☹

cetera
4. mar 2009

ja som bola trocha prechladena este asi v nejakom 7 tt- 8tt vtedy mi dal obvodny lekar Bioparox ale velmi mi nepomohol na hrdlo a ani na nos tak som pri najblizsej kontrole povedala na gynde a lekar mi dal zakupit si nejake homeopatikum sirup Stodal... a ten ma toho zbavil po 4 dnoch pravidelneho uzivania zatial som ok v tomto smere

zuzka279
autor
4. mar 2009

Ten som brala ale len chvíľu. Mám ho doma. Skúsim ešte raz. Ďakujem cetera 🙂

petrzalkaa
6. mar 2009

môžete niečo odporučiť na posilnenie imunity v tehotenstve???
tiež som stále nachladnutá -nádchy celý prvý trimester....

zuzka279
autor
6. mar 2009

petrzalkaa, ja sama neviem čo je dobré ☹ Už som z toho na nervy. Pila som aj cibulový čaj, jedla ovocie a zeleninu, ale vždy sa mi to vrátilo. Dúfam, že teraz na jar už bude lepšie. Bola som aj na genetike, keďže som prvé týždne tehotenstva brala 2x antibiotiká a nevedela som, že som tehotná. Pýtala som sa, ako môžu tieto prechladnutia ovplyvniť plod. Povedala, že záleží to od druhu vírusu. Dúfam, že všetko dobre dopadne. Všetko dobré 🙂

deborah1
8. mar 2009

Ja som bola tak riadne prechladnutá v 10. a 14.tt-to som mala riadnu nádchu,ale medzitým stále smrkám-musím každú trochu soplu dostať von,lebo stačí,keď mi trochu zíde do hrdla a už ma z toho napína,niek.až vraciam.Nemáte to niektorá tiež? 😕 😒

bianca
8. mar 2009

ahojte

ja som si tym tiez presla.Vopred som bola varovana ORL lekarom a alergologom o tom ze v tehotenstve za to mozu hormony.Akoro vsetko som riesila homeopatikami a do nosu som mala od alegologicky Livostin.Len tak som mohla existovat

emily06
8. mar 2009

Ahoj ja mam ten isty problem som som v 14.tt a skoro stale mam nadchu a podarilo sa mi prekonat uz aj poriadnu chripku,par dni som nevstala z postele. Mne na hrdlo a kasel vtedy pomohol sirup Stodal a na bolave hrdlo Calciovy sirup ,ale s nadchou si neviem doteraz poradit 😒

pink_lady
8. mar 2009

ahojte tak ja som chora furt, od zaciatku tehu, uz som aj ATB brala, co sa tyka nadchy tak 😝 do nosa mi doktor predpisal pamycon a povedal ze mozem aj nasivin. Od kaslu som musela davat aj stoptussin /po konzultacii s lekarom/ ale davala som si ho len na noc a len ked bolo najhorsie, inak je dobra aj mineralka sulinka, rozpusta hlieny

gracelea
10. mar 2009

ahojte
to by som tiez rada vedela, co by na to pomohlo... Uz od zaciatku mam permanentnu nadchu..Dr. nic nepredpisala, jej rada: rozpoleny cesnak do nosa.,neodporucam.../kedze som bola taka zufala, skusila som aj to, heh/ Vraj je dobra aj morska voda ako pr. Vincentka... Postupne sa to s pribudajucimi tt zlepsuje🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre