9tt a prázdny gestačný vačok

danka511
11. jún 2018

Ahojte, som zúfalá,.dnes som bola u Dr. A podľa poslednej menstruacie by som mala byt v 9tt. Ale DR. mi dnes robila ultrazvuk a povedala ze gestačny vačok je prázdny a ze teda treba čakať ci o to pridem sama alebo treba ist na zákrok aby mi to vybrali. Som z toho nešťastná, mala ste niektorá podobnú skúsenosť. Alebo je este nejaka sanca ze by sa to zacalo vyvijat??:(

lenkap16
11. jún 2018

ahoj, mne sa to prave deje a je to už 4 krat..rsp 3..o to jedno som prišla hned v zaciatkoch....a tiež neviem prečo ani nič....nikto ti nič nepovie nevysvetlí.....povedia ti iba že to sa stava.....1xv 9tt
2x v 8tt a teraz 6tt.....doktor povie ešte počkame par dni....a zase nič.....neviem prečo je to tak ani som sa ešte nedopatrala k nejakej odpovedi.....no Rada by som ta nejak potešila len bohužial......neviem ako......tiež som stoho neštastná

sincerity
11. jún 2018

Je mi to ľúto. Osobne mám s týmto skúsenosť. U mňa išlo o anembryomolu. Chcela som počkať na prirodzené vyčistenie.Čakanie ďalší týždeň na začiatok krvácania sa mi nevyplatilo, začalo to masívne - takmer som vykrvácala, museli robiť urgentnú kyretáž o polnoci...
O šanci Ti žiaľ neviem napísať, u mňa to bolo takto.

danka511
autor
11. jún 2018

Ja by som tiež chcela počkať na prirodzene vyčistenie. Uvidím, inak mam prist na kontrolu o 10 dni. Snad sa nic zle neudeje. Aj tak mam este stale malu nádej :( :(. Este mam vybavene jedno vyšetrenie u nezávislého Dr. Uvidím co ten povie ale pochybujem že nieco ine

sissi2183
11. jún 2018

Tiez sa mi stalo to iste pred par dnami. Ale to, ze je gestacny vak prazdny nemusi byt uplna pravda. Totiz, vo stvrtok som bola u gynekologa, ktory mi povedal presne to iste, co pises ty. Prazdny gestacny vak. Kontrola o 3 tyzdne. Tolko som ale nebolo ochotna cakat a zavolala som doktorovi, ktory sa specializuje na screening a 4d sono. Hned druhy den som tam isla a ten mi ihned po prilozeni sondy povedal, ze plod tam, zial ale chyba akcia srdiecka :(

danka511
autor
11. jún 2018

Ach to mi je ľúto:(. Ja este stale dufam ze by to mohlo byt ok... ale neviem. Snad to aj vam aj nam nabudúce vyjde, aj ked obavy budu väčšie :(

danka511
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
truthy
11. jún 2018

Jooj mojenko, to mi je velmi luto. Musis sa dat co najskor dokopy, aby to uz nabuduce vyslo :(

ciusinka
11. jún 2018

Mne sa to stalo, islo o anembryomolu, pri dalsom tehotenstve som si zacala pichat preventivne Clexane este predtym, ako som otehotnela a pichala som si ho potom aj cele tehotenstvo..Ja som vtedy bola tiez v 9tt a isla som na kyretaz..

danka511
autor
11. jún 2018

Ja mam počkať či sa to nevyluci samo, o 10 dni na kontrolu a potom asi zakrokom odstrániť

sissi2183
11. jún 2018

@ciusinka prosim ta, kvoli comu si si pichala Clexane, resp. aky ucinok by to malo mat pocas tehotenstva?

ciusinka
11. jún 2018

@sissi2183 Vies co ja som na to nemala nijaku konkretnu diagnozu stanovenu, ale kedze islo uz o 2. potrat a v tomto pripade sa nevytvoril ani plod, tak lekar mi to vtedy vysvetloval, ze tam mohla nastat nejaka chyba v suvislosti s krvou pri oplodneni (nepamatam si uz presne, co mi to hovoril) a proste predpisal mi tie injekcie preventivne..Ale velakrat sa stava co som citala, ze si tie injekcie zienky zacnu pichat az ked uz vedia, ze su tehotne, no ja som si ich musela zacat pichat este predtym, ako som otehotnela, presne pre to, aby znovu nenastala nejaka chyba pri tom oplodneni a aby sa anembryomola nezopakovala (aj ked som predtym citala, ze ta sa zopakovat nemoze, ale asi moze)..A co som citala, tak Clexane alebo Fraxiparine si velakrat pichaju prave zeny, co prekonaju viac potratov, ale samozrejme vela z nich ma na to aj konkretnu diagnozu zistenu na hematologii (rozne mutacie atd)..

zdenka67
11. jún 2018

@lenkap16 neviem ci to moze byt tvoj pripad, ale zistovali ti RH faktor krvi? mamina takto 4x potratila kym sa im podarilo zdrave babo a to bolo len a len kvoli tomu, ze mala negativny RH faktor a to potom sposobuje retazove potraty, idealne aj skontrolovat partnerovu krv

lenkap16
11. jún 2018

ANO BOLO MI ZISTENE MTHFR A1298C/c677T čo znamená že som si to musela viggoooglit...lebo nik nepovedal čo to je.....doktorka na hemo mi povedal a nič babulka v poradku ked zostaneš tehu .tak budeš chodiť na injekcie ....ano zostala som a dovolať sa im nemožem ....sestrička mi povedala že to už mam rok stare výsledky....podotíkam že na výsledky som čakal viac ako pol roka!!!!!a to myslím vážne!!!a ale ja jej vravím že som tehotná a už po 3potratoch tak je to asi doť važne.....dala mi termín o mesiac!!!!!ako pýtam sa jej či to ako myslí važne....ona len...chcete ten termin alebo nie????ako čo vam poviem............neviem netuším čo mam dalej robiť.....

zdenka67
11. jún 2018

@lenkap16 paneboze toto je otras toto zdravotnictvo... fakt... :(

danka511
autor
11. jún 2018

@truthy Ďakujem, je to cele zle :(

liliankaamirko
12. jún 2018

Počas prvého tehotenstva mi môj doktor povedal že n3vidi akciu srdca / Bol stvrtok/ . Dohodli sme sa však, že prídem ešte v pondelok pre istotu na kontrolu . Ak tam nebude nič, žiadna akcia srdiečka tak ma chcel hneď vyčistiť. Ale čuduj sa svete. V pondelok srdce bilo ako zvon. A dnes mam nádhernú a mudru 4r. dcerku Lilianku.

andy48
12. jún 2018

@ciusinka prosím ťa ten clexan (alebo Fraxiparin) je len na predpis?

ciusinka
12. jún 2018

@andy48 Myslím,že áno,injekcie sa asi bežne nepredávajú 🙂

ninai
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
buba1riky1
12. jún 2018

Ahoj ja som mala presne to iste. Vytvoril sa mi len vacok a nic v nom. Cakali sme aj s gynekologickou nejaky cas kedy by malo pocut srdiecko ale nic. Hned ma zobrala na zakrok. Potom sme sa 2- 3 mesiace nemohli pokusat o dietatko ale hned ako presli 3 mesiace hned sme zacali snazit a hned to aj vyslo. Na cisteni som bola v maji a zaciatkom oktovbra som uz bola tehotna a mam krasnu dcerku. Zeny v nemocnici mi aj hovorili ze po takomto cisteni ze to ide raz dva aj tak bolo. Je to rychli zakrok ale ja by som urcite na tvojom mieste isla. Cakat kym to pride same ja by som sa bala nevies co sa moze stat. Hlavne sa drzkaj ale ja by som isla na zakrok je to bezpecnejsie ako doma krvacat a neboj sa budes mat deticiek este velaaaaa. Tiez som sa bala co sa deje ale vsetko sa da zvladnut.

truthy
13. jún 2018

@danka511 ale prosim ta, len nezufaj hned.. Treba mysliet pozitivne a verit, ze to bude dobre!

michaellab
13. jún 2018

@danka511 chcela by som ťa potešiť ale presne to iste som zazila a nevyvinulo sa nič, bol to 9tt a bola som na pohotovsti v 8 +1 (slabe spinenie) potom kontrola 8+3 a 8+6 znovu a 9+3 v noci som potratila ale nakoľko 9+4 som bola už objednana na kyretaz pretrpela som si to doma, zaver na vsetkych kontrolach bol zamlcany a opozdenie bolo 4 tyzdne s vyvinom cize to zastalo cca v 4-5 týždni. v 9 tyzdni uz musi byt zretelny plodik a nie iba vacok aj velkostou myslim

meadow1
13. jún 2018

@lenkap16 skús ísť s tým svojím výsledkom z genetiky, kde máš zistenú tú mutáciu, ku svojej gynekologičke a vysvetli jej, že nevieš dostať skorší termín na hematológii, či by nebola taká dobrá a dovtedy ti nepredpísala ona aspoň jedno balenie fraxiparínu, prípadne by som si na drzovku kúpila tu na MK jedno balenie. Najmä baby po IVF zvyknú predávať čo im zostalo. Myslím, že na tom výsledku z genetiky by si mala mať aj nejaké odporúčanie napísané, že napr. v prípade tehotenstva, operácií a pod. odporúčajú antikoagulačnú liečbu. Ak máš rozumnú gynekologičku, tak by jej nemalo robiť problém, ti predpísať fraxiparín aj bez papiera od hematologičky. Mne bežne predpisuje fraxiparín gynekologička. Ja som síce špeciálny prípad :D ale tiež som dostala termín na hematológii až na nejaký 9 tt, tak som bola najskôr u gynekologičky vypýtať fraxík a pri každej poradni sa ma opýta či mám, či mi netreba predpísať. Držím palce nech sa ti to podarí vybaviť.

danka511
autor
13. jún 2018

@buba1riky1 ďakujem, tak nejako sa s tym zmierujem. Bola som este u jednoho lekára pre potvrdenie. Tiez povedal ze sa priklana k tomu ze to nevyslo. Ale povedal ze zatial nevidi dôvod na kyretaz ze naj by bolo keby to odide same. Uvidim na bud. tyzden v piatok idem na kontrolu a potom asi by ma objednala na zakrok. Uz aby to bolo za nami a mohli sme skusat zasa🙂. Dufam ze to potom uz bude OK🙂

danka511
autor
13. jún 2018

@michaellab ved prave ze mne ani ten vacok za 3 tyzdne nenarástol. A tak co uz narobime, uz nech je to za nami a bude snad uz len dobre.

danka511
autor
13. jún 2018

@liliankaamirko tak to ma tesi ze tebe to takto dopadlo🙂 kiezby som aj ja mala take stastie.ale to asi nebudem ked mi ani vacok nenarastol za 3 tyzdne skoro o nic. No nevadi nejako to pretrpime a snad druhýkrát to vyjde 🙂.

michaellab
15. jún 2018

@danka511 no bohužial ja presne viem ako citis, tuto spravu som musela prijat dvakrat a myslela som si ze to neprezijem v nemocnici som celu noc pozerala do steny a velmi tazko som to znasala, aj druhy krat ked mi povedali v 6 tt ze mam HCG 16 vedela som ze to je strasne malo a uz som presne vedela co nasleduje.....teraz sa pokusame 3 krat a verim ze uz to bude ok mam nasadeny aspirin na riedenie a fraxi hned ako ostanem tehotna - vysledky z krvi potvrdili syndrom lepivych dosticiek- v skratke mi to vysvetlili ze sa mi dolu upchavaju cievy a plod odumiera anema vyzivu.... takze terza do tretice verim ze to bude ok

lenkap16
15. jún 2018

@michaellab
@michaellab držím palce baby ....a za ako dlho si mala výsledky z hemo na lepivosť doštičiek?

amarilka26
15. jún 2018

@danka511 ahoj, mala som presne to iste minuly rok v Aprili. Kedze mam za sebou viacero kyretazi a operaciu maternice, tak ma nechali ze aby som sa vycistila sama. No bohuzial som sa kyrete nevyhla, kedze krvacanie bolo masivne. No potom som si pobehala vsetky vysetrenia (hematologiu, genetiku) kedze mam viac rokov a dalsi takyto nevydareny pokus som nechcela absolvovat a teraz som uz v 30.tyzdni 🙂 picham si denne clexane m, schytala som tehu cukrovku, liecim sa na vysoky tlak ale verim ze uz to uspesne dobojujem 🙂 drzim palce 🙂

danka511
autor
18. jún 2018

@amarilka26 tak budem držať palce urcite uz bude vsetko OK🙂. Ja budem dufat ze 2x to vyjde uz aj mne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre