Aká má byť bazálna teplota v tehotenstve?

lulu1502
20. jún 2008

Prosím Vás aká má byť bazálna teplota v tehototenstve? Já som v prvom mesiaci a mala som dnes 36,9.

zuzannaaa
29. mar 2015

@lauritka tak potom ta teplota musi byt vysia po ovulacii az do mrchy ?

lauritka
29. mar 2015

@zuzannaaa ano po ovulacii sa musi drzat hore.. aspon tych 11-12 dni, potom zvycajne klesa a djde mrcha, ajked nie je to pravidlo, moze dojst aj ked je hore.. ale tak 90% zenam klesa na predovulacnu uroven

butterfly333
29. mar 2015

@zuzannaaa tak to ta teplota po ovu moc nestupla to tak mavas vždy taku nízku po ovu?

zuzannaaa
7. apr 2015

@butterfly333 ,,... Asi ano neviem ..... Ale nad 37 som este nemala ..
Vcera som mala 36.9 a dnes 36.62 ..., nejako rychlo stuplo to preco ? Ja si meriam s Cyclotest Baby bazalnu temperaturu......

butterfly333
7. apr 2015

@zuzannaaa a kolko DPO si?

zuzannaaa
7. apr 2015

No prave ja som 7dc Preto nechapem

zuzannaaa
7. apr 2015

@butterfly333 no prave preto nechapem....... Preco mi vyskocila tak hore tak skoro ... Dnes rano som mala krce. Pod bruskom ale zaroven to preslo.....

butterfly333
7. apr 2015

@zuzannaaa a tak to nechápem čiže si len 7DC? Ešte nemáš po ovu?

zuzannaaa
7. apr 2015

@butterfly333 ja nechapenm teba ako ci nemam este po ovu .... Ved len pred 3dnami mi skoncila mrcha ako mozem mat tak rychlo ovulku a ani nemam lebo som si robila v nedelu test .......

butterfly333
7. apr 2015

@zuzannaaa ved si sa pytala na teploty po ovu tak som so myslela že už si po ovu. Tak prepáč

ilie
7. apr 2015

@zuzannaaa Ja som mala rovnaké teploty. Pred ovu som mala 36,2 - 36,4 . Keď prišla ovu,tak stúpla na 36,7 cca a držala sa tak v rozmedzí 36,7-36,8 až do príchodu menštruácie. Deň dva pred ms klesla na 36,5- 36,6. To už som vedela,že príde ms. Ovulácia mohla prísť aj skôr,ja som si síce keď som otehotnela už teplotu nemerala,až ku koncu a to som mala stále teplotu 36,9. To som už bola tehotná. A keďže malinký je o týždeň väčší,ovulácia prišla tiež u mňa skorej,nemusí to byť presne na 14 deň. Ide o to,aký máš cyklus

snehulienka82
9. júl 2015

@butterfly333
@zuzannaaa
@lauritka

ahojte baby, chcem sa s vami poradit, uz dlhsiu dobu si meriam BT, ale toto sa mi este nikdy nestalo. som dnes 11.DC, a teplota mi zo vcera vyskocila o 0,3 stupna. je pravda, ze vcera vecer som vypila 3 pivka, a tolko nezvyknem pit... tak max. 1-2, ale nikdy sa mi to neodrazilo na BT. vcera, 10. DC som mala teplotu 36,4 a dnes 11. DC uz 36,7 a popritom vacsinou predovulacnu teplotu mam 36,3-36,4 a poovulacnu od 36,5-36,6 a vyssie. normalne ovu mavam na 13. DC az 14 DC. raz som ale uz mala aj na 11. DC. Je mozne, ze som teraz mala ovu uz na 10.DC?? alebo mi to vyskocilo kvoli pivam??

lauritka
9. júl 2015

@snehulienka82 no bude treba pockat na zajtrajsiu teplotu, ci to bolo fakt ot toho piva 🙂
ale na druhej strane je mozne, ze prisla skor.. ale vylustia to len dalsie teploty
a hlien ?

snehulienka82
9. júl 2015

@lauritka no hlien uz zacina byt plodny, ale asi este nebol taky ten uplne plodny... no, neviem to az tak posudit... po pravde to ani tak velmi nesledujem, ako vnimam, ze je hlien, alebo nie je, ale ten natahovaci zaznamenam iba malokedy... spoliehala som sa doteraz skor na teplotu... aj mi to vychadzalo, ale teraz ma to fakt prekvapilo....

lauritka
9. júl 2015

@snehulienka82 no nic, tak len pockat na zajtrajsiu.. ja tiez nemavam vobec natahovaci skor len vlhko, ale po ovulke sa rychlo meni na husty a kremovy.

nikulienka120130
15. nov 2015

Prosím o pomoc .. Mešká mi 2 týždne MS.. robila som si 3 teh. testy a všetky mi vyšli negatívne .. Beriem duphaston (zvyšenie progesteronu) 15 dni po MS .. Po 25 dňoch od ovulácie mám teplotu 37,6, mám veľmi citlivé prsia, napuchnuté a nafuknuté bruško.. vyzerá to ako pred MS ale žiadna ešte nepríšla.. čo mam robit a co to moze znamenat?.. prosim o co najrychlejsiu odpoved .. vopred dakujem 🙂

snehulienka82
19. nov 2015

@nikulienka120130 ja si myslim, ze to moze byt tehotenstvo. ale treba zajst za lekarom...

nikulienka120130
22. nov 2015

@snehulienka82 dakujem 🙂 uz som bola a nic mi nezistili, pichli vyvolavacku a este v ten den mi prisli :D 🙂

nikola1310
10. mar 2016

Ahojte meska mi menzes tri tyzdne ...testy negativne...menstruaciu som mala nepravidelnu brala som na upravu duphaston niekolko rokov... Uz viac ako polroka neberem tieto tabletky doteraz som mala menzes pravdidelny bez tabletiek... Co si o tom myslite baby poradte

araula
20. mar 2016

Ahojte dievcata,otvaram temu ked ze tu je uz ticho...
Vie mi niekto poradit?? Dnes som 12 DPO a uz 3 dni sa vytesujem s pozitiv.testu ktore pomaly aj tmavnu .
Meriam si aj bazalku a drzala sa na 37-37,1 ale dnes sok teplota rano 36,8 ...co to moze znamenat??
Uz som mala aj biochemko aj Spontanny potrat. A bojim sa ze ani teraz to nevide emoticon

chrumka84
20. mar 2016

@araula
Kludne to moze byt odchylka merania. Ine podmienky pri merani a podobne. 36,8 je stale vyssia teplota.

araula
20. mar 2016

@chrumka84 aj by som sa tym tiez utesovala,ale zacalo ma podbrusko boliet uz tak menzesovo ako by ma v nom niekto rezal s nozom...to nebude dobre ☹

chrumka84
21. mar 2016

@araula ako dneska?

araula
21. mar 2016

@chrumka84 dnes len 39...trosku stuplo ale malo,dnes by som uz mala dostat mrchu!

zuzana256
21. mar 2016

Aka ma bit bz po ms

elliottka
23. mar 2016

@zuzana256 to ma kazda individualne, ja napr. 36.1-36.3 a niekto aj 36.6

zuzana256
23. mar 2016

@elliottka po ms mam bt 37.3

funnyzuzanka
26. mar 2016

Ahojte. Ja som dnes 40DC, všetky tehu testy negatívne, príznaky mám len hlad, taký blbý pocit, furt som smädna... Nevieš či čakať na MS alebo sa zadarilo.. Bazalku som mala 37,4.. Ale nie je mi ani zlé.. Necítim ani prsia, ziadno sa nezmenili nič. Tak neviem. Skúšali sme druhé babo prvý mesiac... Dúfam že sa tu ešte niekto nájde kto sleduje túto diskusiu.

nnika017
26. mar 2016

Ahojte mozem sa spytat asi to bude blbe ale pocula som ze vraj sa da aj z bazalnej teploty zistit ci si tehu?uz tri dni mam 37,2-37,6 menzes mi meska 18dni.tehotensky test slabulinka ciarocka skoro neviditelna

ena70
26. mar 2016

@nnika017 jasné že sa dá zistiť....keď je žena tehotná, tak bazálna teplota sa drží nad 37 C...a neklesne dole ani náhodou...musíš však mať odsledovaný celý cyklus...lebo aj choroba ovplyvňuje bazálku... teda keď máš klasik teplotu pri chrípke a tak... ale ja som takto fungovala vždy...len na bazálke... žiadna antika nič 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre