Aká má byť bazálna teplota v tehotenstve?

lulu1502
20. jún 2008

Prosím Vás aká má byť bazálna teplota v tehototenstve? Já som v prvom mesiaci a mala som dnes 36,9.

matulienka10
29. feb 2012

ahojte baby, ja tomu tak trosku nerozumiem aj ked citam, citam co najviac, s manzelom sme sa zacali snazit, ale nic neprehaname, snad sa zadari, ale zacala som si merat BT a poslednych 6 dni mam 37,0-37,1, ak sa takto drzi moze to znamenat tehu? a ak naraz poklesne mozem ocakavat M? je to tak?ci?

svetllana
19. mar 2012

Baby caute..😉 Viem, ze to je blbost, co sa idem pytat, lebo jedno meranie nic neznamena, ale aj tak Vas poprosim o nazor. Ja som sa docitala, ze bt v tehu by mala byt vyssia - aspon okolo tych 37, tak som si od samej roztopase odmerala dnes rano (nevstala som z postele ani nic), proste som len bola zvedava a bum - bt 36,7 :-/ Uplne ma to prekvapilo, lebo mam pozitivne tehu testy a podla vypoctov by som mala byt 4 tyzden. Ms mam dostat v stredu, no testy pekne pozit uz teraz. Myslite, ze sa neudrzalo? Dakujem.

zdenin
22. mar 2012

ja som si merala len raz a naposledy a mala som cca 37,5

zasha
26. mar 2012

@svetllana ahoj, ako si dopadla? test pozit?

svetllana
26. mar 2012

@zasha Ahoj. Testy boli pozitivne tri, ale nie dlho ☹ Biochemicke tehu..dvakrat po sebe..:-/ A prave ta klesajuca teplota mi naznacila, ze sa to opat neudrzalo.

zasha
26. mar 2012

@svetllana uha to je skoda.to je ake biochemicke? vy sa aj snazite aktivne o babo? ci len nahoda?

svetllana
26. mar 2012

@zasha Chceli by sme este jedno, mozno dve 🙂 Biochemicke tehotenstvo je take, ked sa vajicko oplodni, zacina sa vytvarat hCG hormon, takze je dokazatelne len z krvi alebo tehu testu, lebo na usg nevidiet nic, nakolko sa jedna o mikropotrat.. V praxi to vyzera tak, ze zena si spravi test este pred datumom ocakavanej ms, vyjde pozitivny, moze najprv silniet, ale po kratkom case druha ciarka slabne, az sa uplne strati a neuchytene vajicko odchadza s meskajucou menzes. A niekedy ani nemusi meskat. Proste neujalo sa z nejakeho dovodu a tehu skoncilo skor, ako vlastne zacalo :-/

zasha
26. mar 2012
juranka
21. apr 2012

Baby chcem sa spytat, ze ta bazalna teplota sa znizuje od ovulacii k menzesu a keby som bola tehu tak sa ta teplota od ovulky nemeni? nikdy som si nemerala bazalnu teplotu ale teraz by som mohla byt tehotna ale je to este skoro na tehu test ale vcera a dnes som si rano v posteli merala teplotu a ta bola 37,1 v ustach. je mozne, ze som tehotna? dakujem za rady 🙂

moischaaa
25. apr 2012

juranka zalezi aky si den cyklu a tiez ci si merias BT pravidelne 😉 podla toho sa vies orientovat co a ako

lili_mia
25. apr 2012

@juranka od ms postupne rastie, podľa pravidelného merania vieš, kedy nastala ovu, potom až do ms rastie, ešte aj v 1DC je vyššia ako v období ovu .. potom začne klesať .. čiže takto nevieš, či nameraná teplota znamená tehotenstvo, no ked chceš, skús si zajtra ráno ešte predtým ako vstaneš z postele zmerať a daj vedieť v téme BT grafy, baby už budú vedieť posúdiť, no podľa mňa extra neklesne

lili_mia
25. apr 2012

@juranka ešte pridávam, ak si tehu, tak by mala rásť, ja bežne mávam takú teplotu akú uvádzaš, z jedného razu sa to nedá určiť

dadenka42
4. máj 2012

babenky, mala som ovuláciu 12DC, potvrdil mi to aj ovulačný test, odvtedy prešlo 13 dní, som25 DC a bazálna teplota sa mi od ovulácie drží na rovnakej úrovni - 37. Je možné, že ovulka neprebehla, alebo žeby sa uvoľnil prázdny folikul, bez vajíčka ? Pred ovu som mala BT 36,6. Tiež sa snažíme, už dlhšie, minulý rok som potratila v 10.týždni :(

ikke
4. máj 2012

@dadenka42 preco by nemala prebehnut alebo by tam bol prazdny folikul? ved mas uplne ukazkovu BT 😕 😉

dadenka42
4. máj 2012

ikke, meriavam si pravidelne BT pár mesiacov, po ovulke mávam BT 37,0 - 37,2...takto mi nestagnovala. Niekde som čítala, že ovulácia prebehne, aj ked praskne prázdny folikul....
Inak, zo srdca blahoželám k tehu 🙂

ikke
4. máj 2012

@dadenka42 tak skus vymenit baterky v teplomeri, niekedy je "problem" tam. ved pockaj este 2-3 dni a ak nebude klesat, a nepride menzes, skus otestovat 😉

ellzie
14. máj 2012

Ahojte dievcata,..chcem sa opytat na vas nazor, snazim sa merat BT, poslednych 7 dni ( nie som si ista ci akurat po ovulacii) je takato: 36,5, 36,5, 36,5, 36,4, 36,6, 36,5, 36,6. meriam v posve okolo 5.00 rano...moze to znamenat tehu?

lolinnka
21. máj 2012

Ahojte, neviem či mi pomôžete, ale mám otázku, snažíme sa o bábo a merala som si bazalku (doteraz od 36,2-36,9) . robila som si test, nič :/ Mometálne nie som doma, tak si test robiť nemôžem, ale mám so sebou teplomer a dnes som so merala a 37,15. Môže takto bazálna teplota vystúpiť pred menštruáciou ? Kedže mám o 2 dni dostať? Alebo mám plodné dni cez mrchu? Lebo mám stáli cyklus (29 dňový) stále dostanem stredu. Alebo sme v tom 🙂 to by nás potešilo, ale už sa ani nesnažím dúfať :(

lolinnka
21. máj 2012

takže odpoveď jasná :/ ďakujem

frndolinaa
18. jún 2012

dobrý deń prajem a ja ked mám už po ovulačnú fazu a mam rano 36,6 môže to byť tehu?

evinahomolova
30. máj 2013

Prosím Vás neviete my poradit co je dobre na nefunkcne vajecniky?mam inofolic,teraz dakujem!

evinahomolova
30. máj 2013

dakujem!idem to pozriet!

monika513
11. jún 2013

Ahojte mam otazocku. snazime sa o babatko nejako sa nam to nedari. tyzden si meram bazalnu teplotu je stale rovnaka 36,7 2 testy mi ukazali ze je test negativny. Liecim sa s Duphastom pretoze mam cysty na vajecniku. necitim sa v svojej kozi a teraz neviem ci som tehu alebo nie :(

monika513
11. jún 2013

monika513 Ahojte mam otazocku. snazime sa o babatko nejako sa nam to nedari. tyzden si meram bazalnu teplotu je stale rovnaka 36,7 2 testy mi ukazali ze je test negativny. Liecim sa s Duphastom pretoze mam cysty na vajecniku. necitim sa v svojej kozi a teraz neviem ci som tehu alebo nie :(

redlola
11. jún 2013

@monika513 ahoj, podla mna iba tyzden nestaci merat. skor by sa malo odsledovat viac cyklov, aby si vedela kedy a ci ovu prebieha. ono je aj podstatne, ci merias v ustach alebo vaginalne a tiez, ci rano v rovnaku dobu. samotna teplota ti vela nenapovie, pretoze ta moze skakat ako sa jej chce. mozno merias vaginalne a ovu este ani neprebehla. treba prihliadat aj na cervikalny hlien, ako dlho trva cyklus apod. asi by som pockala este niekolko dni a potom zopakovala test ak mas neobvykle dlhy cyklus 🙂

monika513
11. jún 2013

@redlola no predtym tyzden sa mi pohybala od 36,1 do 36,5 a od soboty mam stale 36,7. mam aj tie cysty na vajecnikoch a sexovali sme na plodny den . 13steho mam dostat a tie testy vysli negativne 🙄

redlola
11. jún 2013

@monika513 tak potom sprav test ale o 4-5 dni 🙂 aj ked si viem predstavit ake tazke je to cakanie 🙂)))

monika513
11. jún 2013

@redlola jeden test som si robila presne na piaty den od oplodnenia a dneska druhy a nic :( a velmi chcem a nejde to a gynekologicka povedala ze ak mam cysty tak to nepojde ze na jej mieste by som mala zacat anti.... :( tak neviem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre