Akcia srdiečka. V ktorom týždni tehotenstva ju doktor spozoroval?

kukulkaja
28. máj 2007

Ahojte, chcem sa opytat, v ktorom tt u Vas doktor prvykrat spozoroval akciu srdiecka? Kamaratka zacina 7 tt a zatial nic, tak velmi by som chcela, aby to este dobre dopadlo. Mate skusenosti? Dakujem za akekolvek povzbudive slova.

devonrex
5. okt 2014

6+4

miriam05
15. nov 2014

ahojte, vedel by mi niekto poradiť, čo znamená skratka z lekár. správy "v.s.incip. echo plodu"???
ďakujem vopred

fazulenka68
8. jan 2015

Ahojte chcem sa opýtať, co si mám myslieť, ako to mám brať, či sa to niektorej z vás niekedy stalo.
Mám po et, 1.12 mi odobrali vajíčka a 6.12 po predĺženej kultivacii vložili.
Dnes som bola 1x na ultrazvuku a podľa toho som v 7tt, pani doktorka mi povedala že by som mala byť 9tt.
Dala mi len správu keby som náhodou začala krvácať aby som mala nejaký papier na pohotovosť.
Na ďalší ultrazvuk idem o týždeň. Máme vraj počítať s najhorším má niektorá s vás nejakú takú skúsenosť?? Poradiť mi co mám robiť, dá sa niečo robiť??

ushuaia
8. jan 2015

@fazulenka68 takuto skusenost nemam...mozes navstivit a poziadat o vysetrenie este jedneho lekara, budes mat aspon 2 nazory...Vela asi nezmozes...asi len cakat...drzim ti palce...

fazulenka68
8. jan 2015

@ushuaia ďakujem, teraz som volala svojmu lekárovi
Zdvihla mi to sestrička, povedala aby som sa zbytočne nenervovala
Vraj mám počkať, a že jej názor je taký že po vklade to malé zodpovedá 6tt
Že to určite dobre dopadne, pýtala sa ma na srdiečko, ale pani doktorka žiadnom srdiečku nic nehovorila
Snažím sa myslieť pozitívne, vážne sa snažím, je to ťažké

ushuaia
8. jan 2015

@fazulenka68 viem si predstavit , ze je to tazke...nemozes prestat dufat a verit...a najma sa nestresovat...to tiez velmi neprospeje...viem lahko sa to vravi...vydrz ten tyzden...veci sa zase posunu...

kattyy3
8. jan 2015

@elfia ja mam za sebou 2 zamlcane potraty v dlhych casovych odstupoch. Oba skoncili velmi podobne skoro v rovnakom tyzdni. Vies nemozes sa teraz trapit z tym co sa raz stalo spat to nevratis ale neboj lekari to neposudzuju len podla toho ci plod ma alebo nema srdieckovu akciu. Mne sledovali aj ako sa sprava maternica ked ti robi uzv vraj nemoze byt moc volna ci take nieco povedal ked je riadne tehotenstvo a zivy chyteny plod je pevna potom ci plod rastie alebo sa nemeni ci zmensuje bez ohladu na srdiecko, dalej ci je plod riadne uchyteny na stene maternice lebo moj. posledny zial uz bol v strede maternice a plaval tam volne co na zaciatku nemoze takze tych faktorov je viac. Nehovorim ze lekari su neomylny iba ze nerobia zavery iba z toho ci srdiecko bije alebo nie. Vies vsetko sa pre nejaky dovod deje a urcite to co sa stalo tak malo byt. Hlavne sa netrap vela stastia

fazulenka68
18. jan 2015

@kattyy3 mne sa stalo to isté, v piatok som bola na kyretazi ☹ chcem sa ta opýtať, aj uzivas nejaké vitamíny??
Za akú dobu si dostala ms???

kattyy3
18. jan 2015

@fazulenka68 velmi ma to mrzi viem ako to je tazke sa s tym vyrovnat ale imusis byt silna a zvladnut to. Neviem preco sa to deje ale zial je to sucast zivota, musis verit ze to dalsie uz bude tvoje krasne babatko. No aby som zodpovedala tvoju otazku MS som po kyretazi dostala presne za 28 dni az som bola prekvapena, bola trochu silnejsia ako obvykle. Neboj pride len to u kazdeho trva inak vraj moze prist aj za 6 az 8 tyzdnov. Inak po tom som absolvovala kopu vysetreni od genetickeho cez imunologicke, endokrynologicke, 3d maternice, priechodovost vajecnikov a hormonalny profil a zistili mi znizenu funkciu stitnej zlazy nasadili lieky a som pod kontrolou a po 3 mesiacoch sme saz otehotneli som rizikova pacientka neustale pod kontrolou a zial okrem kyseliny listovej ktoru som zacala brat zas hned po potrate mam injekcie fraxopirine a prolutex a tabletky prednison . Modlim sa velmi aby to tento krat dopadlo dobre bo sme len na zaciatku a aj tebe moc drzim palceky

fazulenka68
18. jan 2015

@kattyy3 mne robili všetky testy okrem imunologicke,endokrynologicke, to neviem či mi robili
Ale robili mi pred tehu všetky testy a všetko úplne v poriadku, boli sme na umelom oplodnení, môj muž má problém, normálnou cestou nemôže mať deti, bol to náš 1 pokus a vyšlo to len bohužiaľ srdiečko nebolo ☹
Na ket pôjdem až po 2-3 cykloch tak uvidíme či sa podarí. V pondelok idem k svojmu dr uvidím co mi povie
Moc ti držím päste, tento raz to určite dotiahnes do konca. Myslela som že tento rok budem rodiť 😀 no trochu sa nám to natiahne a budem rodiť na druhý rok, viem že to raz výjde len je to dlhá cesta

kattyy3
18. jan 2015

@fazulenka68 vies pre nejaky dovod to je takto zariadene ti co si to nevazia maju deti ako smeti a ti co po tom velmi tuzia maju strmu cesty k vytuzenemu drobcekovi ale verim ze sa to aj vam podari. Moc drzim palce nech to hned na dalsi pokus vijde a hlavne sa nikdy nevzdavaj. Kde chodis do centra na umele oplodnenie?

fazulenka68
18. jan 2015

@kattyy3 chodíme do gyn fiv-nu od mája, do novembra nám robili rôzne testy, no hlavne sme dlho čakali na výsledky. No a konečne od novembra som stimulovala a 1.12 odber a na mikuláša vklad 😀
Som zvedavá kedy dostanem ms podľa toho sa to bude aj odvíjať.
Sem to tak počítala a možno v apríli pôjdem na ďalší vklad, nechcela by som nic unahlit ale o chvíľu bude jar a potom zima, uteká ten čas rýchlo, tak snáď o rok už budeme chovať babenka 😀

kattyy3
19. jan 2015

@fazulenka68 ja chodim do iscare na sulekovej, velmi ti drzim palceky nech pride ms co najskor vsetko sa zahoji a zacnete znova a tento krat uz s krasnym zdravim vysledkom v podobe anjelika

maminkaocinko2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babo78
25. feb 2015

Ahojte prosim vas o radu. Dnes som bola na ultrazvuku a podla toho som v 8+2,nevidela akciu srdiecka a v piatok mi to chcu zobrat. Som zufala,co mam robit?

p_etrisha
25. feb 2015

@babo78 podľa pasu si 11tt...Cize plod je mensi? Len na 9tt? Do piatku sa moze kadeco udiat. Skus ineho lekara, nech pozrie babo. Ak by si nesla a teda v piatok sla do.nemocnice, tam ti tiez kyretaz neurobia len tak...Tiez ta prv pozru. Tak nezufaj, este sa moze vsetko zmenit. Babo moze byt mensie, podstatna bude ta akcia srdca.
Drzim palce

babo78
25. feb 2015

@p_etrisha praveze ma v ruzinove objednala lekarka uz na vycistenie.menzes som mala 16.12 ale mojej gynekologicke sa zda ze bolo oplodnenie neskor. Aj dnes mi v nemocnici potvrdila ze je to podla velkosti 8+2.

p_etrisha
25. feb 2015

@babo78 aj tak ziadaj sono pred kyretazou

babo78
25. feb 2015

@p_etrisha skusim ist zajtra este do gyn fivu.nechce sa mi verit ze hned na druhy den ma posiela na vycistenie.ziadny opakovany ultrazvuk.

babo78
25. feb 2015

Uz som v nemocnici.mala som krvacanie,teraz uz len slabo spinim,ale ked rano nebude akcia srdiecka chcu to zobrat.som ko,neviem ci to mam podstupit.drobec ma 1,78 cm a ze uz by malo byt pocut srdiecko.

lavinis
25. feb 2015

@babo78 no v 9. týždni by už akcia srdiečka mala byť vidieť, ale nie som lekár, takže neviem dokedy sa čaká v takých prípadoch. Moc držím palce!

ponozkazt
13. mar 2015

Baby, podla ms som 7tt,a le sestricka ma objednala az na 11tt na potvrdenie, nie je to neskoro?

ivanya
14. mar 2015

@ponozkazt Prave naopak, v 7tt este nemusi byt vidiet srdiecko a len by si sa stresovala. V 11tt uz srdiecko urcite uvidis 🙂

lavinis
14. mar 2015

presne, aspoň sa nebudeš stresovať ako ja, v 5tt+2 bol len prázdny gestačný vak, potom som šla až koncom 9 týždňa a už bolo krásne vidieť srdiečko...ale do konca prvého trimestra ešte stále ďaleko, v 11tt už budeš "za vodou" 🙂

macka2711
18. mar 2015

ja som bola dnes po tyzdni opat u dokiho, kedze mam spinenie, dnes uz minimalne a bola tam krasna akcia srdiecka, som v 6tt+3. tak dufam, ze to bude pokracovat dobre a dockame sa vytuzeneho babatka.

perky1991
11. apr 2015

Ahojte 🙂 som v 5tt+6 a doktor mi videl plod vo velkosti 3mm (male drobatko🙂 ) a vraj aj tlkot srdiecka ale velmi slabunko kedze je to este velmi malinke 🙂 chxem sa opytat ked k nemu pridem o mesiac cca o kolko mi asi plod vyrastie ? 🙂 dakujem a prajem krasne tehotenstvo kazdej 🙂

babo78
20. apr 2015

Ahojte babulky, chcela som sa Vas opytat po akej dobe po kyretazi je dobre sa snazit? Ja som dva mesiace po kyretazi.

anetaa
29. apr 2015

@babo78 Ja som bola na kyrete v novembri, pockala som dve periody, potom sme sa zacali snazit a teraz som v 6.tyzdni 🙂. Tak dufam, ze to tentoraz vyjde. Drzim palce 🙂

babo78
29. apr 2015

@anetaa Verim ze ti to vyjde teraz. JA by som chcela tiez skusat uz len neviem ci nie je este skoro, plus zacli mi v robote dost nervy, tak neviem co urobit.

anetaa
29. apr 2015

@babo78 podla mna sa len malokedy "postasti" poriesit hned na prvykrat... Ja by som sa nebala a zacala skusat. Treba pit vela alchemilkoveho caju, nech sa maternica da dokopy. Ja som od zaciatku uzivala aj kyselinu listovu. Ja som este nebola ani u lekara, bojim sa ist prilis skoro. Chcela by som ist az v takom 7-8 tyzdni, kedy by uz mohla byt vidiet aj akcia srdiecka. Minule nam to nevyslo kvoli tomu, ze som mala prazdny gestacny vacok-az do 9.tyzdna...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre