Akcia srdiečka. V ktorom týždni tehotenstva ju doktor spozoroval?

kukulkaja
28. máj 2007

Ahojte, chcem sa opytat, v ktorom tt u Vas doktor prvykrat spozoroval akciu srdiecka? Kamaratka zacina 7 tt a zatial nic, tak velmi by som chcela, aby to este dobre dopadlo. Mate skusenosti? Dakujem za akekolvek povzbudive slova.

katkasofi
13. júl 2012

Ja pôjdem na sono 7+2 a to dúfam už bude akcia vidieť. Bola som na sone ako 5+2 a bolo vidieť gestacny vačok 0,9 cm.... To čakanie je najhoršie...keď tu na mk čítam príspevky tak sa mi zdá že 50% bab potratilo:(

alinka871
13. júl 2012

@katkasofi Tiež mám niekedy ten pocit, keď to tu čítam, že väčšinou asi skôr prispievajú maminy, ktoré majú zlé skúsenosti. Nám sa podarilo otehotnieť po 4 rokoch, teraz som 6+4, v pondelok som tiež bola na sone (to som bola 6+0) a srdiečko sme nevideli, potom sme s lekárom zistili, že sa mi asi o 3 dni omeškala ovulácia, tak idem zas v pondelok (to bude 7+0). V stredu som tu čítala tiež podobnú diskusiu a tak som vyplašila samu seba, že som si povedala, že sa i naďalej budem držať toho, že takéto podobné diskusie nebudem čítať. A o pár minút nato prišiel manžel zo záhrady a hovorí, letel ponad nás bocian a niečo niesol 🙂 Tak ma to z nejakého dôvodu upokojilo 😀

katkasofi
13. júl 2012

@alinka871 ja som bola tesne po ovulke s bocianmi v zoologickej🙂 tiez sme sa dlhsie snazili, ale 4 roky je dost ☹ . ja sa neviem dočkať toho sona...vieš v aprili som mala pozitivne testy a po tyzdni prisla mrcha...na sone uz nebolo nic viediet. no tie testy boli slabo pozitivne. teraz vysiel silno pozitivny este pred mrchou a aj potom. clearblue digital mi ukazal uz aj 3+ tak dufam ze bude vsetko ok, tentokrat. poslednu mrchu som dostala v nasu svadobnu noc🙂 tak snad to bolo znamenie ze babo ma prist do manzelstva 😀 tak Ti drzim palce a ozvi sa v pondelok čo a ako. 7+0 by už mohla byť akcia... a keď si bola na 6+0 aky velky bol gestacny vacok?

alinka871
13. júl 2012

@katkasofi ani Ti neviem povedať aký bol veľký (presnú dĺžku), taká som bola šťastná, že sa to skutočne podarilo, ale doktor povedal, že to zodpovedá dĺžke 6 týždňa, aj mi povedal, že sa mu zdá, že v niektorých okamihoch ako keby tam to srdiečko videl, ale aby som radšej prišla ešte raz ako s tým žila celý mesiac

katkasofi
13. júl 2012

@alinka871 no tak super, v pondelok sa potom ozvi ako si dopadlaaaa. drzim palce!!!

silvuskaa
15. júl 2012

ahojte, ja som mala poslednu MS 12.6, tehu test mam pozitivny a zda sa ze ciarocka tmavne....ale vlastne chcem sa spytat v ktorom budem tyzdni 24.7? na ten den si ma objednal dr a zda sa mi to skoro, dufam ze bude uz nieco vidno. pri malom si pamatam ze ma tiez objednal skor a bolo vidno len prazdny gestacny vak, mala som prist o tyzden a to uz bolo vidno plod a aj srdiecko ale to cakanie bolo dlheeee a ja som dost stresovala.

natalie77
15. júl 2012

@silvuskaa Domnívám se, že to bude 6+0, takže by mělo být vidět vše, srdíčko na 80% také, záleží, kdy proběhla ovulace..
Hodně štěstí.

reka211
15. júl 2012

my sme vydeli srdiecko ked som bola 9+3.

eficenka
15. júl 2012

@silvuskaa
my ještě srdíčko 6+4 neměli... až 7+4 bylo vidět 😉

alinka871
16. júl 2012

@katkasofi ahoj, tak dnes to už všetko dopadlo dobre, srdiečko bolo pekne vidieť 😀 nakoniec sme s doktorom zistili, že som oficiálne len 6+4, keďže mi ovulka meškala 3 dni. Takže sa teším 😀

katkasofi
16. júl 2012

@alinka871 no supeer.ale nebude to viac ked uz bolo vidiet srdiecko? Tak si o dva dni viac téhu ako ja 😉 ja som 6+2....tak sa vytesujte a dúfam že nám to všetkým dobre dopadneeeee

alinka871
16. júl 2012

@katkasofi aj monitor ukázal, že veľkosť zodpovedá 6+4 a naozaj viem, že tá ovulka bola neskôr, nie na 14 deň, držím aj vám palce 🙂

silvuskaa
16. júl 2012

@natalie77
@eficenka dakujem baby, dufam ze vsetko dobre dopadne a srdiecko nam bude pekne vidiet....ved vlastne uvidime v ktorom som tt

martinakl
16. júl 2012

@silvuskaa Ahoj, ja jsem byla u doktora taky poprvé v 6 plus 0. Srdicko ještě nebylo, jen gestacni vacek. Za dvy tydny uz tlouklo. A ted uz jsme uspesne v 33t 🙂 Tak hodne stesti!

silvuskaa
16. júl 2012

@martinakl asi je fakt lepsie ked ides k dr neskor aby som sa zbytocne nestresovala....

martinakl
16. júl 2012

@silvuskaa No ja jsem prave stresovala hodne.. A nakonec se ukazalo, ze ani ovulace nejspis opozdena nebyla. Jen proste kazde mimco se vyviji jinak. Tak uvidíš, i kdyby srdicko ještě nebylo, tady vidíš, ze to vůbec nemusi znamenat, ze je něco spatne 😉

silvuskaa
16. júl 2012

@martinakl dakujem za povzbudenie, prajem krasne dotehulkovanie a lahky porod 🙂

janulka1980
17. júl 2012

Ahojte, prepacte, ak sa mozem prosim opytat, teda hodit tu moju dnesnu skusenost:

17.7.2012_29DPO (4tt+2)_44DC (6tt+2)_hCG 48 271_naznak embryjka_bez srdecnej aktivity_Dr. sa to nepaci. Dalsia kontrola 23.7.2012

Co si o tom myslite? Som plna strachu, lebo je to moja 9. inseminacia. Na srdiecko je este mozno aj cas, ale je mozne,ze tam len zacinalo rast embryo?

Vopred dakujem za nazor a prajem krasny den! jana

jenny.kay
17. júl 2012

@janulka1980 Srdíčko se ještě může rozeběhnout, nám se ukázalo asi 7+2 tt a dnes mi tu už řádí 7,5 měsíční lumpík 🙂

janulka1980
17. júl 2012

@jenny.kay a co to miniebryjko?? srdiecko ma hadam este cas
dakujem za odpoved!

jenny.kay
17. júl 2012

Mně se malá maskovala hodně dlouho, doktorka mě už strašila, že to bude mimoděložní (mimomaternicové po vašom 🙂 ) a pak najednou v 7+2 vykoukla krásná fazolka rovnou už i se srdíčkem. Hlavně, že jsem předtím několik dní probrečela, jak jsem z toho byla vystresovaná ☹

katkasofi
17. júl 2012

@janulka1980 V PONDELOK HO UZ BUDE VIDIET, NEBOJ SA. JA SOM BOLA NA SONE AKO 5+2 A BOL VIDIET GEST. VAK. PYTALA SOM SA NA KONTROLU O TYZDEN, TO BY SOM BOLA 6+2 A DR. POVEDAL ZE TO ESTE SRDIECKO NEMUSI BYT VIDIET...TAKZE SA NEBOJKAJ. VSETKO BUDE OK. AJ JA IDEM V PONDELOK 23/7 NA SONO, BUDEM 7+2. A OBE SEM V PONDELOK NAPISEME ZE BOLI KRASNE SRDIECKA 😉

janulka1980
18. júl 2012

dakujem za odpoved, mna Dr. strasne vystrasil, vobec neviem co si mam mysliet ked sa tvaril,ze embryjko ma len naznak 😒
takze v pondelok 😉

gambikag
31. júl 2012

@jenny.kay ahoj takže ti nebolo vidiet ani gestačný vačok na sono? ja som na tom tak isto teraz som približne 5-6 týžden a ked som bola v nedelu na sono tak tam lekar nic nevidel ani len gestačný vačok tak sa tiež dosť bojím.. :(

jenny.kay
31. júl 2012

@gambikag U mě nebylo vidět v podstatě nic, jen zvýšená sliznice. Malá byla holt asi hodně zavrtaná, ale důležité je, že nakonec vykoukla

gambikag
1. aug 2012

@jenny.kay Dakujem tak budem len čakať na dalšie vyšetrenie buduci týždeň, dúfam že sa tam už niečo objaví inak zle vyrátaný týždeň som si dala ratala som znova poslendá menstruacia zacala az o 3 dni neskor t.j. 27.6.2012 a este k tomu aj predlzeny cyklus mávam 30-31 dní takže to som bola asi ozaj strašne strašne skoro kedze ked som bola na ultrazvuku tak som bola vlastne len 4+4tt. Tak dufam ze je vsetko ok 🙂

jenny.kay
1. aug 2012

@gambikag no tak to je úplně v pořádku, že tam není ještě nic vidět. Počkej a ono mimi vykoukne 😉

gambikag
1. aug 2012

@jenny.kay dakujem ale ta netrpezlivost je strasna.. zrazu sa ten cas tak vlecie.. 😀

soni1
1. aug 2012

Ahojte, ja som k Dr. objednaná až 15.8., takže ešte dva dlhé týždne. Bola som u nej 16.7. a potvrdila mi tehu. Povedala mi, že skôr ma neobjedná, lebo je to vraj zbytočné. Takže čakám a čakám. Myslela som si, že za ňou skočím skôr, lebo som mala od pondelka pálivý pocit v pošve, ale teraz to už prešlo. Ale strach mám stále. Totižto ja nemám ani žiadne tehu príznaky. Čo by ste mi poradili?

hankakhomsi
16. aug 2012

ahoj babulw som cca v 5 tyz. bola som na prvej kontrole a pani dc. povedala ze je vsetko ok len srdiecko este nieje tak idem az za mesiac a asi sa scvoknem dost sa boojim ;(( kamoska bola na kontrole v egypte a zevraj je v 5 tt.a ze uz honpocula aj videla ale to sa mi nezda tak skoro ci ?? ;(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre