Akcia srdiečka. V ktorom týždni tehotenstva ju doktor spozoroval?

kukulkaja
28. máj 2007

Ahojte, chcem sa opytat, v ktorom tt u Vas doktor prvykrat spozoroval akciu srdiecka? Kamaratka zacina 7 tt a zatial nic, tak velmi by som chcela, aby to este dobre dopadlo. Mate skusenosti? Dakujem za akekolvek povzbudive slova.

keikei
28. máj 2007

ahoj kukulkaja 😉
väčšinou okolo toho 6-7tt býva akcia vidieť, ale keď je ešte len začiatok 7tt, tak to nemusí byť hneď zlé.
mne doktor videl akciu už v 6+3tt. ale u každej to môže byť iné, plus mínus pár dní. držím palce tvojej kamarátke, aby najbližšie bolo to srdiečko vidieť 😉

vedvies
28. máj 2007

kakulkaja, ja som tiez stresovala so srdieckom /pri prvom mimi ani nenabehlo/, ale pokial zacina este len 7.tt a nikdy to presne nemozes vediet, kedy nastalo oplodnenie tak zatial je to v pohode a treba mysliet pozitivne - otrepana fraza - ale pravy vyznam a pouzivanie mi velmi pomohlo. Pri druhom mimi sme v 7.tt este nemali srdiecko - az v 9.tt sa ukazalo. No a teraz viem, ze sme o tyzden pozadu. Sice sa tyzdne pocitaju podla mrchy, ale dnes uz viem, ze ovulka bola neskor asi o 5 dniiii. Takze kamoska moze byt kludne na zaciatku 6.tt - verim, ze je vsetko ok 😉

katika1
28. máj 2007

kukulkaja.. Mne dr. v 8tt nevidel akciu, tak ma naplašil, že to môže byť ma..
tak som prežila strašný týždeň a išla som ešte na jednu kontrolu v 9tt..
a vtedy tam akcia bola 😵 a bol to ten najkrajší pocit 😵

lante
28. máj 2007

kukulkaja: Ja som mala byť v 6tt+2 a nebolo vidieť ani plod iba prázdny plodový vak. To bolo v piatok, v pondelok som išla na opakovaný ultrazvuk a už bbolo vidieť plodík rovno s akciou. A ešte záleží aký kvalitný ma doki prístroj. Nech sa kamoška zatiaľ nedesí. Držím jej palce. A ako pozerám tak tebe tiež, aby všetko prebiehalo tak ako má.

jana.1
28. máj 2007

kukulkaja
podívej se sem, na první a druhé stránce jsem napsala snad všechno

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Jinak jsem byla nedávno na veletrhu v rámci týdnu respektu k porodu a přednášela tam paní, jak často se doktoři mýlí a jsou nedočkaví a posílají maminky na revizi dělohy. odhadnou stáří těhu špatně a myslejí, že je starší nežve skutečnosti opravdu je. dále špatně spočítaná ovu, rozhozená ms, špatně nastavený uz, lempl doktor atd. mimi taky může být hezky zavrtané ve sliznici dělohy.. ať kamarádka ještě počká.

jana.1
28. máj 2007

jak píšou holky.. mění se to v tomto období doslova každým dnem

kukulkaja
autor
28. máj 2007

Babulky, dakujem vam za povzbudenie, poslem jej na tuto stranku link, nech je v pohode, nech sa nestresuje. Aj ked viem, ake je to tazke. Ak mate este niektora skusenosti sem s nimi.
Lante dakujem, ja akurat cakam na vysledky AFC, tiez trochu stres, ale musime mysliet pozitivne.

kukulkaja
autor
28. máj 2007

Jana.1, samozrejme, doktor sa neponahlal, takze este cakaju, len viem, ze potrebuje povzbudenie.

lante
28. máj 2007

kukulkaja: No to si tiež pamätám. Prišla som an kontrolu, ale doki ešte nemal výsledky Zas to inak bolo v piatok. Povedal, že v pondelok ich už určite bude mať a že mi hneď ráno zavolá. Už som sa "tešila" na ďalší stres víkend. Keď mi o pol tretej poobede zvoní telefón a v ňom sa ozval doki, že sa mu do rúk dostali výsledky a že sú O.K., že mi to chcel dať vedieť aby som nemala zlý víkend. Zlatý ujo doki 😀 .

jana.1
28. máj 2007

kukulkaja: to je mi jasné, dobře chápu, jak jí je. V 7. tt. POSTUPNĚ začíná být vidět akce srdíčka. Nejlepší by bylo, kdyby šla na UZ zanedlouho, aby srdíčko viděla 🙂 měla by klid. Ale je dobře, že má rozumného dr. 🙂 To je důležité. Tak držím palečky 🙂 🙂

haannka
28. máj 2007

Ahojte, žienky
ja som dnes 5+6tt a minulý týždeň som bola na utz (5+0tt), už sme videli machuľku.....na budúci utorok (7+0tt) by som mala ísť na kontrolu srdiečka...veľmi sa bojím, myslíte, že už tam srdiečko bude?

lante
28. máj 2007

haannka: Mohlo by sa tam už trepotať, ale ak sa nebude, tak žiaden stres, treba mu dať trošku viacej času. A potom už bude biť ako zvon 😉

kukulkaja
autor
28. máj 2007

Lante, mne len v piatok brali krv a vraveli, ze to trva tak 14 dni. Takze si este pockam. Trochu sa bojim toho, ze na zaciatku mi doktor dost dlho hovoril, ze male je 1 tyzden pozadu a potom povedal, ze to sedi. A bojim sa, ze co ak je fakt pozadu, tak tie testy asi budu zkreslene, lebo oni to porovnavaju s aktualne stanovenym tt.

lante
28. máj 2007

kukulkaja: Ja som pozadu. Teda ono je to tak ja som mávala 33 dňový cyklus, ale doki to ráta na 28 a presne o ten rozdiel teda o 5 dní mi vychádza, že som pozadu. Takže týždeň hore - dole nie je nič z čoho by si mala mať stres. Mne robili odbery v stredu a už v piatok tj o dva dni mal doki výsledky. Takže každý doktor to má asi inak zariadené. Iba na výsledky z odberu plodovky sa čaká všade rovnako - 3 týždne.

michell
28. máj 2007

ahojte tak aj ja prispejem mojou skusenostou.Ja som momentalne v Londyne ale ked som otehotnela bola som prave na dovolenke na Sk pretoze sme mali s mojim drahym svadbu.Tak som sala na ultrazvuk vtedy mi lekar povedal ze som v 6+1 a tiez sme videli iba gestacny vacok.Podla MS by som mala byt v tom case asi tak 7+3 no lekar mi povedal ze podla ultrazvuku je to mladsie.Potom som odcestovala do anglicka a tu som sa sla zaregistrovat a tak.Nebudem pista o ochote lekarov v anglicku lebo to patri do inej temy, len tolko som chcela ze teraz prezivam tiez stresy pretoze som nedavno trosku krvacala , spinila a na pohotovosti ma objednali na ultrazvuk na tento piatok,takze som tiez v poriadnom strese ci je mimi ok.Ale musime mysliet pozitivne.Drzim nam palceky. 😉

pipisek
28. máj 2007

také přispěji svou zkušeností, poprvé jsem byla u lékaře v 6tt+5, akce vidět nebyla,byla jsem zklamaná, ale lékař si mě pozval za 14 dní, vzhledem k tomu, že můj cyklus byl většinou 33-35 dní, tak usuzoval, že mimi může být klidně o týden mladší. byla jsem těch 14 dní hodně rozhozená, už i proto, že kamarádka byla u lékaře také v 7tt a srtdíčko už bylo vidět a u mě ne.....co budu říkat, vydržet těch 14 dní mě stálo hodně sil, pořád jsem si říkala,proč mě neprohlídnou dřív, kdo to má vydržet...nakonec jsem tedy v 8tt+5 srdíčko svého miminka viděla i slyšela....takže ať kamarádka vydrží a doufá stejně jako já, držím palce a ať není dlouho v té nejistotě!!!

angua27
28. máj 2007

ja som mala veľmi podobnú skúsenosť ako pipisek.
keď som bola na kontrole pre potvrdenie tehu bola som 6+4 tt a bábo síce vidieť bolo, ale doki si nebol istý srdečnou odozvou. pozval si ma až o 2 týždne, kde už srdiečko bilo jedna radosť. boli to trochu stresy, ale ja som vnútorne vedela, že je všetko ok, takže som tých 14 dní nejako prežila. viac to zobralo môjho drahého, on chodil celých 14 dní ako mátoha.

belda
28. máj 2007

ahoj, já byla na uz poprvé v 7.týdnu a byl vidět jen žloutkový váček bez embryjka.doktor řekl, že je to půl na půl a ať příjdu za 14dní na kontrolu.to bylo dloooouuuuhhhhýýýýý čekání.naštěstí tam srdíčko bylo a zjistilo se u mně, že mám tzv.mladý těhotenství, tedy že ovu nebyla uprostřed cyklu, ale až před ms(proto bylo mimčo o 2 týdny menší) 😀 tak ať se kamarádka neděsí!!!

megie
28. máj 2007

ja ked som bola na prvom sone tak Dr. ani srdiečko nekontrolovala, len mi ukázala ten malý fliačik na monitore a povedala, že tá tehotnosť tam je. Srdiečko mi ukázala až v 10tt. 😉

lula5
28. máj 2007

Ahojte,
ja v 6tt taktiez bez akcie, navyse mi rovno povedali, ze skor ani nebude ako bude (???). Dva tyzdne cakania... v 8tt akcia uz bola. Asi je najlepsie cokolvek riesit az po tom 8tt a zbytocne sa nestresovat. Drzim paste!

lejla77
28. máj 2007

kukulkaja:
mne vysli tiez skreslene vysledky AFP, prave kvoli tomu, ze sme o 1 tt mensi. Spravili mi este raz odbery a v ten isty den UZV na zistenie tyzdna.

peha
28. máj 2007

tak ako pisu dievcata, presne moze to byt tyzden hore dole, hlavne drzime palceky nech to je vsetko dobre 😵

vedvies
28. máj 2007

pozrela som sa do mojich poznamok:
1.uzv 6+1
2.uzv 7+1
3.uzv 8+5 - az tu sme videli srdiecko 😉

weronb
29. máj 2007

ahojte babenky, veľmi pekne Vám ďakujem za Vaše odpovede, veľmi mi pomohlo, že som si mohla prečítať také povzbudenie, dúfam, že mi to dobre dopadne a o týždeň uvidíme srdiečko, skúsim sa teda nestresovať

kukulkaja
autor
29. máj 2007

Aj ja vam dakujem za moju kamaratku weronb 😉

miriamka
1. okt 2007

No tak ja idem k dokymu opat dnes,som 7tt+1,a som moc zvedava ci srdiecko uz bude vidno 😉

jankajs
1. okt 2007

Ahojte,
my sme po IVF, takže presne vieme, kedy sme sa "počali" a v 7 tt srdiečko už lekár videl (ja ale nie) a tak mi pustil zvuk, kde ho bolo aj krásne počuť. Takže ak nie je istota "kedy", môže dôjsť k už spomínaným časovým sklzom. Aj lekári sú len ľudia...
Držím palčeky, nech je všetko v poriadku 😉

loss
1. okt 2007

no baby aj ja mam obavy ci bude vsetko OK na sono ideme vo stvrtok kde budeme 8tt+4 tak sa modlim aby sme sa tesili
a aj vam drzim peste 🙂

miriamka
2. okt 2007

Loss...neboj,vsetko bude ok!Ja si na sono pockam az na 15teho,to budem 9tt+1

ljd
2. okt 2007

miriamka jak jsi včera dopadla..bylo slyšet a vidět srdíčko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre