Akcia srdiečka. V ktorom týždni tehotenstva ju doktor spozoroval?

kukulkaja
28. máj 2007

Ahojte, chcem sa opytat, v ktorom tt u Vas doktor prvykrat spozoroval akciu srdiecka? Kamaratka zacina 7 tt a zatial nic, tak velmi by som chcela, aby to este dobre dopadlo. Mate skusenosti? Dakujem za akekolvek povzbudive slova.

alisek33
5. okt 2013

Zdravim všechny maminky i ty budouci......chtěla bych se zeptat ...u doktora jsem byla pouze jednou ,udelal mi kontrolu...i foto ,ale nerekl mi v jakem tydnu tehotenstvi jsem ...plod meri 5.6mm a ted po 14dnech 8meho mam jit uz na poslech srdíčka ,vite nektera který tyden tehotenstvi se to da jiz zjistit? jsem trosku nervozni ze nevim vic předem dekuji Ala

majka43
5. okt 2013

@alisek33 Já měla srdíčko v 6+5 a měřily jsme 4mm. Určitě už bude.

alchemilkazltozelena
5. okt 2013

my sme mali na 6tt plus 3 🙂

mondulka21
7. okt 2013

nám se srdíčko ukázalo dnes 6+6 🙂

partyzanka91
7. okt 2013

já jsem byla na ultrazvuku v 6tt a doktorka říkala že činnost srdíčka je s vypětím zraku už vidět (přesně to byl 5t a 5den)

vive
3. mar 2014

@janulienkaa Ahoj, akurat si citam tuto diskusiu, je sice starsia, ale nevadi. Chcem sa spytat, ako si vtedy dopadla, ukazalo sa vam potom srdiecko ? Ak ano kedy asi ? Ja mam teraz podobny "problem" len nevieme zistit v ktorom som asi tyzdni....a dnes bolo na kontrole vidno gestacny vacok a zltkovy vak...srdiecko a plodik este neukazalo. Ako si dopadla ? Napis mi prosim, ak nie sem, tak aspon do IP. Velmi to pomoze. Vdaka. 🙂

sara328
4. mar 2014

Ahojte žienky..
Ja som tehotna 6tyzden aj 7 dni...pred dvomi tyznami som zacala krvacat tak som utekala na pohotovost kde mi povedali ze mam hematom pod plodom ale ze to nemusi byt nic zle no pre istotu mi dali talbetky a objednali o 4 dni na kontrolu..Tam mi lekarka povedala ze nevidi reakciu srdiecka tak mam prist na druhy den nech ma vysetril dalsi doktor ci tam reakcia je ci nie...tak ma vysetril druhy doktor tomu sa to nepozdavalo no nieco tak videl take myhanie zase ma objednali na pondelok cize vcera aby ma videl aj treti lekar a povedal ci je tam to srdiecko alebo nie...Tak som vcera prisla bohuzial mi potvrdil to co som nechcela pocut...srdiecko tam nieje musite ist na precistenie...bolo to to najhorsie co mi mohly povedat..Uz som jeden potrat mala takze to nebolo nic prijemne po druhy krat..poslali ma hned na interne a na ARO na vysetrenie stym ze zajtra o 9 rano pojdem na vycistenie...Po vysetreniach som sa pobrala ku svojemu lekarovi zaniest mu spravu..Nic nepovedal len si to precital a povedal ze si ma obzrie ci je vsetko v poriadku..Myslela som si ci si to nahodou zle neprecital ved tam je jasne napisane niekolko krat ze tam reakcia nieje..ako mi robil ultrazvuk tak som sa spytala no nevidiet ho tam ze zmierena stym ze uz je to tak..A on mi na koniec povedal ale ze ano je tam ze ho vidi a potom mi ukzal srdiecko mojho babatka krasne bilo a dokonca rychlejsie ako moje...takze nie vzdy plati do tretice vsetko najlepsie...Umna to platilo po 4te vsetko najlepsie..Hematom tam sice mam dal mi vitaminy..Ale srdiecko tam je bije a to je natom to najkrajsie..

tsterinka
4. mar 2014

@sara328 tak to gratuluji,hodně jsem tu četla o tom,jak srdíčko bylo vidět třeba až v 8tt,já být v tvé situaci,tak na čištění nejdu a čekám a oběhávám i jiné doktory

sara328
4. mar 2014

@tsterinka
no ani ja som nesla neska rano som mala ist o9..ale ked mi doktor ukazal to malilinkate srdiecko tak az som sa od stastia rozplakala...V stredu idem znova na kontrolu ak bude vsetko dobre idem na pohotovost vynadat tym trom co ma chceli dat na precistenie..

tsterinka
4. mar 2014

@sara328 to já bych jim šla taky vynadat,a pěkně hlasitě aby to slyšely i ostatní,bůhví kolika miminkům díky těmhle amatérům ani srdíčka nestačily naskočit,a co maminek se kůli nim možná trápilo,to jsou ale ......!!!!!! 😠

janulienkaa
4. mar 2014

@vive ahojko, no tak to vsetko ako si popisala som mala aj ja. Dr. cakal do 11 tt, ale neuspesne. Zaciname sa snazit opät. Tak uvidime ci sa podari, pretoze vtedy sa nam podarilo po 2 rokoch. Bola to pre mne nahojrsia rana. Dufam, ze tebe nic take nehrozi pa a drzkaj sa

vive
4. mar 2014

@janulienkaa no uvidime veru, musel to byt hrozny pocit, mne je tiez teraz na nic so vsetkeho... A ten pocit neistoty co mam stale je najhorsi. Aj si spinila alebo krvacala alebo nic vobec, brali ti aj krv na hcg lebo mne zatial nie len to sono robi. Kedy si potom sla na precistenie a ako to prebiehalo? Bolo to velmi bolestive? Neviem si to ani predstavit... ☹

sara328
5. mar 2014

@tsterinka
Chystam sa na nich...Ved toto ze kolko mamiciek tak mohlo dopadnut a nemuselo to tak skoncit....je to hanba nasi lekari dnesny..pokial nedate peniaze nestaraju sa....

tsterinka
5. mar 2014

@sara328 jdi na ně a dej jim,,,,,, 😠

miska120114
5. mar 2014

ahoj holky pro některé nedočkavé budoucí maminky mám možná dobrou zprávu, nám bušilo srdíčko už v 6+4 tt. 🙂takže je možné slyšet srdíčko už i brzy... ale určitě nezoufejte když bude slyšet dýl, hlavně když se srdíčko rozbuší🙂
🙂 😉

janulienkaa
5. mar 2014

@vive nie ja som vobec nespinila ani nic podobne a krv mi brali stale tusim kazdy druhy den. A bolest bola, ale na dusi, takto to neboli, len ako keby si mala menzes. Robia to v narkoze, takze sa nemusis nicoho bat, hoci ja som sa klepala. A mozno ti to vyjde, takze nerob unahlene zavery pa

majusik26
8. mar 2014

nam zacalo bit srdiecko 5tt a 5den 🙂

katushka16
10. mar 2014

v 7.týždni:)

lindesy
10. mar 2014

mne v 6tt

sara328
13. mar 2014

Ahojte zienky...Tak mam super spravu.Som v 8 tyzdni.Hematom mi zmizol uplne..Babatko je velke 11.3 mm a kraaasne je vidiet srdiecko....tak sa tesime velmi..

andulka1307
27. mar 2014

Ahojte, tak ste ma ukľudnili. Ja som bola včera u dr., podľa poslednej ms by som mala byť 8+4tt. Srdiečko nebolo vidieť tak som sa zlakla ale povedal že podla velkosti som len na začiatku 6tt. Uvidíme o týždeň 🙂

bielanevesta
27. mar 2014

5+5 tt 🙂

5ka29
2. apr 2014

6tt + 0 😉

zuzkut
4. apr 2014

Ahojte,
my sme dnes neplanovane isli ku doktorke a ked uz sme tam boli, spravila kontrolu. A videla aj pocula som bit srdiecko. Som 7+0, ale babo zodpoveda 6+0 (neskorsia ovul).
Tesime🙂
Opatrujte sa,
z

xlucia
29. máj 2014

@femibion tak ako ste na tom s tym babatkom?

tanaja
30. máj 2014

Ahoj,tak mne bolo vidno v stredu, zacinala som 7tt, ale podla uzv 6t a 4dni.) ale to indivindi 😉

pipisa1
29. júl 2014

Dobry den potrebovala by som poradit...Dnes mi ma zacat 8 tyzden,, v piatok som bola na kontrole u doktrora to bol koniec 7 tyzdna,urobil mi sono a skonstatoval ze plod nerastie a nevidi ani bit srdiecko i ked pred troma a po tyzdnami bolo vsetko ok.... Zhodnotil ze pojde o missed ab,ale povedal aby som do stredy pockala a prisla na kontrolu....tvrdil mi ze skrvacam a budem mat bolesti ale zatial chvalabohu nic obcas ma pichne jemne v odbrusku,ale nespinim ani nekrvacam...som unavena,mam citlive prsniky a pocit na zvracanie ...mozu byt take priznaky ak by plod nezil???? tuto stredu idem na kontrolu mzslite ze je este nejaka nadej ze bude dobre,doktor mi ju nedal...dnes som si este pre istotu urobila test a bol pozitivny a ciarky be boli viditelne hrubo..co vy na to,,,,mam este verit dakujem

ansi
4. aug 2014

Ahoj pipisa1 určite ver! ešte nieje nič stratené....ja to tu čítam, všetky tie príspevky, som zvedavá čo mňa čaká dnes, podľa mojich výpočtov som od posledného MS dnes 6tt+1 a idem dnes na kontrolu, tak som zvedavá čo tam uvidím a dúfam, že bude všetko v poriadku a budem sa tu môcť aj ja s vami podeliť o tú radosť z rastúceho anjelika 🙂 držte palec

icer
3. okt 2014

@ansi ahoj ako si dopadla,

majba
5. okt 2014

6+1 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre