Akcia srdiečka. V ktorom týždni tehotenstva ju doktor spozoroval?

kukulkaja
28. máj 2007

Ahojte, chcem sa opytat, v ktorom tt u Vas doktor prvykrat spozoroval akciu srdiecka? Kamaratka zacina 7 tt a zatial nic, tak velmi by som chcela, aby to este dobre dopadlo. Mate skusenosti? Dakujem za akekolvek povzbudive slova.

eli32
26. dec 2012

Ahoj cakame s priatelom babo.. som v 6 tyzdni.. v piatok idem k lekarovi..bojim sa velmi neviem ani z coho mam strach, ale vela na nete som citala o cinnosti srdiecka..a dost neprijemne veci..chcem aby to bolo uz za mnou..chcela by som vediet ci niektora z vas mala aj v 6 tt, reakciu srdiecka na sone?? Dakujem Vam za odpovede 🙂

miracle
26. dec 2012

@eli32
Nestresuj, necitaj neprijemne veci.... internet je ich plny, snaz sa byt v klude...bude kludne aj babatko. Drzim palce, aby vsetko bolo OK. Inak akcia srdiecka je od 6 tyzdna

katkabur
3. jan 2013

Ahojte. Vie mi niekto prosim poradit. Minuly tyzden som bola u doktora a povedal mi, ze som v 6tt a videl aj odozvu srdiecka. Dnes som bola na kontrole, lebo som v noci slabunko krvacala a dnes trosku spinila. Doktor mi urobil utrazvuk a povedal, ze plod je bez zmien ale ze srdiecko nema odozvu. Objedla ma na dalsi tyzden opat na sono. Moze sa stat, ze jeden tyzden vidi srdiecko a potom zas nie? Dufam, ze vsetko je v poriadku a ze na buduci tyzden bude opat vidiet odozvy srdiecka. Mate s tym niekto nejake skusenosti?

milagrosss20
3. jan 2013

ahojte baby...chcem sa vas opytat podla hcg som 4.5 tt....no vcera nebolo nic vidno teda len ze mam zvysenu sliznicu tusim...na dalsiu kontrolu idem 15.1 bude mi tam nieco vidno alebo este nie?

monika2712
3. jan 2013

@milagrosss20 v 6-7 tt uz minimalne vacok gestacny by mal byt, mozno aj nejaka bodecka.. niektore uz maju v 7tt aj srdiecko.

milagrosss20
3. jan 2013

@monika2712 aha cize 15 ked pojdem uz bude pekne vidno...chiii len to srdiecko asi nie este...dik za koment 🙂

monika2712
3. jan 2013

@milagrosss20 moze byt aj srdiecko ale nemusi,najneskor do 10tt sa musi ukazat ale. drzim palce 😉

milagrosss20
3. jan 2013

@monika2712 😀 😀 😀 😀 diks

rusiana
3. jan 2013

chcem sa spytat, ze ak teda tu pisete ze to srdiecko vidno v tom 7tt, to znamena po ukonceni 6 tyzdna, vsak, napr.6t+nieco (napr. 6t+4) by to uz mohlo byt vidno? lebo ja som 5tt+4, teda 6tt, to je asi este skoro...neviem ci to dobre chapem...

bianus
3. jan 2013

ahojky, mne bolo vidno bábo a aj srdiečko už 5tt +5.

bianus
3. jan 2013

@katkabur ahojky, ja som až 3x potratila a v dvoch prípadoch nebolo vidno bijúce srdiečko. keď si bola u dokiho, čo ti povedal? akú odozvu? nebijúce srdiečko?

katkabur
4. jan 2013

Ahoj Bianus.Doktor mi nepovedal nic konkretne,len ze plod je bez zmeny a teraz nevidi odozvy srdiecka.nemam sa plasit mam uzivat dufaston rano a vecer plus magne b6 premium a o tyzden prist na kontrolu.Viac mi nepovedal,len som odisla so strasne zlym pocitom.Bojim sa a zaroven dufam,ze bude vsetko v poriadku.

zuzik311
4. jan 2013

@katkabur ahoj neboj sa ja som bola prvej na gynde 5+6tt nebolo vidieť nič potom mi kázal prísť 8+2tt t.j. 9 tt a vtedy mi dal aj knižku vtedy už bolo vidieť srdiečko.

zuzik311
4. jan 2013

@eli32 ahoj ja nie bol iba žltkový vak a zarodok plodu. bola som 5+6tt a potom som bola 8+2tt a to mi dal už aj knižku lebo sme videli srdiecko

eli32
6. jan 2013

Ahojte baby tak bola som na sono 3 .januara a akcia srdiecka bola ani neviete ako som sa tesila ...V cakarni som bola nervozna ako nikdy.. 🙂 🙂 🙂 Dakujem Vam za podporu

sonka43
6. jan 2013

AHOJTE..som na konci 8.tyzdna,zajtra idem na ultrazvuk...bola som pred tyzdnom,okrem plodoveho vacku tam lekar vraj nic nevidel..som z toho na nervy...stalo sa vam to niektorej?moze aj tak neskoro vidiet embryo?dakujem.

femibion
20. jan 2013

ahojte, ja som bola na sono v 6+1 a doktor povedal že okrem plod.vaku nie je nič vidno, že tam nič nie je. Tak ma poslal na predoperač.vyšetrenia kvôli čiteniu maternice a o týždeň som išla na zákrok. Prebrala som sa z narkozy a doktorka mi povedala, že žiadny zákrok sa nekonal, lebo na kontrolnom sone sa objavil plod aj s akciou!! To som si myslela že sa mi to sníva, doteraz to považujem za zázrak. No a v stredu idem na kontrolu, tak dúfam, že všetko bude ok. Držím Vám baby palce, nikdy nestrácajte nádej!!!

lenny.cz
20. jan 2013

srdíčko bylo vidět v 6+0 tt

majkabb
20. jan 2013

ahoj ja som bola 6+4tt a bolo krasne vidiet srdiecko 😵

lucymk
21. jan 2013

@femibion ahoj.ked som si precitala tvoj comentar rozplakalo ma to ☹ tiez by som chcela zazit taky zazrak.ked som bola druhy krat tehotna ku gynekologicke som isla az 7+4t .srdiecko este nebolo vidno,tak mi proste povedala ,ze som v takom 3-4tyzdni.ja nato zeto nieje mozne,ze podla manstruacie som v 7-8 a ona mi proste povedala ,ze som musela otehotnet neskôr a som jej vyvratila ,ze to nieje mozne ked menstruaciu som uz nedostala a test som mala pozitivny.tak sme sa dohodli,ze pridem o 2tyzdne .citila som sa dobre,tak mi povedala ze utrazvuk budeme zbytocne robyt a proste ma poslala domov a tym ze mam prist o dalsie 4 tyzdne ,ze babo uz bude vädsie ,tak sa uvidi.ked mi nic nebolo a citila som sa skvele,ziadne zvracanie ako pri prvom tehotenstve ,tak som suhlasila.ked som bola teda podla menstruacie v 12tyzdni a do poradne ostavali este 2tyzdne zacala som mat hnede vitoky.dokrorka mi telefonicky len povedala,ze mam stym ist rovno na pohotovost.predstav si ze na pohotovosti mi lekar povedal,ze sa nemam bat,ze spravia vsetko preto aby mi babo zachranili a do spravi napisal ze babo je uz mrtve.pytam sa preco mi ten lekar nepovedal hned co sa deje, ale ma klamal.v nemocnici ma od obeda do dalsieho obeda drzali v tej horucave a zakazali mi jest a pit pre pripad keby mi mali robyt kyretaz,ked uz davno vedeli,ze ten kyretaz robyt aj tak budu.ked si nato spomeniem je mi nato zle ako ma vsetci klamali a davali mi nadej ,ze o babo nepridem.nakoniec sa zistilo,ze môjmu babätku srdiecko uz dobilo v 8tyzdni a ja som zila dalsi 1mesiac v tom ze pod srcom mi rastie mala dusicka,ktora uz bola davno mrtva.

xlucia
21. jan 2013

@femibion nie je to ziadny zazrak a tvoj doktor je DEBIL ktory ta mohol pripravit o dieta. s akciou srdca sa caka do konca 10 tt.
mne bolo vidno akciu srdca az riadne po 8tt
dufam ze si ho vymenila 😒

@sonka43

femibion
21. jan 2013

xlucia, tak si predstav, že to bolo v centre asistovanej reprodukcie /neviem, či môžem písať v ktorom presne/. A to som si myslela, že v takom centre je všetko na úrovni, hlavne čo sa týka zobrazenia ultrazvuku atď...nakoniec mi povedali že babo sa schovalo a na utz ho nebolo vidno. Ešteže urobili to kontrolné, len čo ma zbytočne vystresovali!

zuksa
21. jan 2013

ahooj 🙂 no ja som bola u dr podla mna v 6tt podla dr v 5tt a srdiecko nam uz bilo..

lucymk
21. jan 2013

@zuksa ahoj.pochopila by som ak je rozdiel 1tyzden,ale 4tyzdne ???este by som pochpila keby mi doktorka povedala,ze som v 12tyzdni ,ked podla menstruacie som bola v 8t ale naopak tak to sa mi rozum zastavoval,ked test mi po meskani potrvdil ze som tehotna a uz som aj vedela ,ze budem,lebo babo sme planovali.teraz to je uz jedno aj tak mi to druhe babo nevrati a musim mysliet na to terajsie aby som ho donosila a porodila zdravucke

lejla77
21. jan 2013

@femibion tak to je sila. 😠 😠 😠 😠 😠 Drzim palce, nech je vsetko v poriadku. 😵

zuksa
21. jan 2013

@lucymk juj to co za hlupaka doktora si mala.. pre boha takto trapit zenu... a este tak hnusne klamat... ja neviem toto je uz svinstvo od tych doktorov.... ja tiez nemam velmi dobru skusenost s doktormi.. ja som uz vedela ze som potratila lebo mi to doktor povedal stylom ze tam ziadne zive decko nemam.... no co uz.. presne ako pises musime mysliet na nase deticky teraz aby boli zdravucke a krasne 🙂

lucymk
21. jan 2013

@zuksa tu hlupu doktorku som uz od potratu ani nevydela a prelozila som sa ku inej .mozno to je aj moja vina,lebo som sa spoliehala a verila ked mi nic nebolo. pri prvom tehotenstve som mala skvelu gynokologicku,ale buhuzial sme sa prestahovali o 150km ,tak som si vyhladala inu co dodnes lutujem.teraz pri mojom 3tehotenstve mi tiez nic nieje az sa bojim.radsej by som si priala aby to bolo ako pri prvom tehotenstve.ani to kazdodenne komunikovanie zo zachodom by som znesla a aspon by som vedela,ze je vsetko ok

zuksa
21. jan 2013

@lucymk nooo mne teraz byva poriadne zle.. chvalabohu nevraciam ale v podstate som aj rada ze mije tak ako mi je 😀 aspon mam aku taku istotu ze vsetko je ok.. aj doktor mi povedal ze to je dobreee len nech vam je zle... ale zase mam kamosky ktore v tehu nemali najmensi problem a narodili sa im krasne deticky 🙂 urcite je to aj tvoj pripad a tvoje malicke je uz krasne narastene a ma sa najlepsie ako sa len moze mat 🙂

lucymk
21. jan 2013

@zuksa dakujem .drzim ti palceky nech vsetko dobre dopadne a narodi sa ti krasne a zdravucke babo.

janulienkaa
19. sep 2013

ahojte, zažil z vás niekto podobnú situáciu ako ja? Bola som u g. a som v 9 tt. No nevidieť akciu srdiečka. Dal mi este týždeň a ak sa neobjaví, bude musieť ísť moje prvé bábätko, na ktoré som čakala 2 roky preč. Zažil niekto z vás podobú situáciu, že sa srdiečko ešte možno objaví? Vďaka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre