Ako sa dá zistiť v prvom trimestri, či som potratila?

xpetka1x
7. júl 2009

ahojte babule.. mam taku otazku ci sa da niako zistit v prvom trimestri ze babo uz nie je??prezradi aj tehu test 1 palicku ked plod odumrie?? dakujem za info.. viem ze by som nemala nato mysliet ale som uz taka ked tu citam ako mnohym zvas odumrel plod bojim sa toho☹(

traktor
10. sep 2009

ahoj my sme pockali tiez asi 3 mesiace /dala som sa aj do poriadku/, a potom som hned aj otehotela, a s babetkami sa roztrhlo vrece, mam uz 4 kusky 😀 . neboj vsetko bude dobre,/ radsej nech to odide skor ako ked uz budes viacej tehu alebo by sa narodilo nejako poskodene/. tak ti drzim prsty, aby si na to rychlo zabudla a nech k vam bocian najde cestu 😉 , drz sa a pekny vecer.

lea821
10. sep 2009

no velmi pekne dakujem .... uz aby to bolo... Bojim sa tak trosku tej kyretaze .... vie mi niekto povedat ci to boli? a ake su pocity??

traktor
10. sep 2009

uspia ta, , ked sa zobudis tak ta to bude trosku boliet, mne pichol doky injekciu proti bolesti a domasom si dala ibalgin, ale nie je to nic strasne. neboj zvladnes to...drz sa

henikav1
10. sep 2009

lea, nemas sa coho bat, ak by si aj trosku citila nieco, to je len ako pri mrche, no a na to ti daju lieky
No a co sa tyka dalsieho tehotenstva, ja som mala presne toto iste zaciatkom juna, tiez nam prestalo bit srdiecko a po kyrete mi lekar odporucil cakat do oktobra, cize 4 mesiace pauza

lea821
10. sep 2009

no ano viem ze ma uspia ...a henikav1 ako sa citis po dlhsom case? ziadne zmeny? Dnes je hrozny den len placem a placem..... velmi ma to boli a ked si predstavim ze je to este vo mne jaaaaj boze...

henikav1
10. sep 2009

viem lea, psychicky je to velmi tazke, posledny rok som aj ja preplakala, stratili sme tri babatka, len ja uz som taka starsia mamicka, takze v mojom veku je to uz ine.
neboj, ja viem ze je to hrozne, ale bude to lepsie, hned ako budes mat ten zakrok za sebou
ja som dlho natahovala cas, nechcela som privolit na kyretaz, tak som dufala, ze sa srdiecko rozhybe ☹

lea821
10. sep 2009

no to nase uz nebuje 4 tyzdne a aj plod je velmi malicky ta to aky by uz mal byt takze z nas uz ito nic nebude.... Mam strach z tej kyretaze a potom co najskor ked sa bude dat ppustime sa do dalsieho plodenia a dufam ze uz uspesneho.... Ale aj tak si to stale neviem vysvetlit preco??? Otehotnela som planovane a velmi rychlo a aj zo zaciatku mi lekar potvrdil ze vsetko je v najlepsom poriadku ze som mlada mam 22 rokov takze sa nema coho bat... a baaac je to tu :(((

henikav1
10. sep 2009

neboj lea, dalsie uz bude v poriadku, zial obcas sa toto stava, ale nema vyznam pytat sa preco? odpoved totiz neexistuje, treba len verit a pozitivne mysliet do buducnosti

lea821
11. sep 2009

no dak to dufam... a vy ste kedy skusali splodit druhe babo po potrate?

henikav1
11. sep 2009

nam odislo jedno 5.9 minuleho roku, ale tam bol iny problem a bola som uz v polke tehotenstva, tam bolo babatko tazko poskodene, potom som otehotnela necakane koncom oktobra, ale ani by som o nom nevedela, keby to lekar nezistil z krvi, volal mi domov, ale kym som dosla, stratila som aj to. No a naposledy som otehotnela niekedy koncom marca a zaciatkom juna som bola na kyretazi, pretoze nam nebilo srdiecko ☹
Bolo toho dost na jeden rok a tak sme si dali pauzu, ale uz rozmyslame nad dalsim pokusom, ale asi najskor az v novembri, alebo v decembri, dovtedy to nestihame, sme dost pracovne vytazeny.
Myslim, ze aj vam by bolo dobre chvilocku pauzu, aby sa ti telo pekne dalo do poriadku a oddychlo si, nie dlho, tak 2-3 mesiace a potom uz dalsie tehotenstvo bude urcite v poriadku

lea821
11. sep 2009

ano tak som si aj ja myslela ze tie 2 mesiace by sme pockali apotom skusili znova... vsetko zalezi na tom ako sa budem po oeracii citit.... A le jedneho sa velmi bojim .. a to je tak kyretaz.. :(

henikav1
11. sep 2009

kyretaze sa nemusis bat, myslim bolesti, pri kyretazi necitis vobec nic a ked sa zobudis tak len tak akoby si mala menzes a pri nom krce, alebo ked ta prehana a pobolieva brucho, ale fakt uvidis, bolesti sa bat nemusis, okrem toho aj na to ti daju nejaky dafalgan, alebo nieco podobne, takze nebudes citit nic, len budes mozno trosku slabucka prvy den
Je to narocne len psychicky, vediet to uniest, zaroven si musis uvedomit, ze to musi ist prec, pretoze to moze vyvolat nejaky zapal a komplikacie do buducnosti
neboj lea, bude dobre a onedlho sa pokusite o dalsie babo
povedz si tak, ak odislo, mozno bolo chybne, malo nejaky problem a preto sa prestalo vyvijat, je to takto lepsie

adrika3800
11. sep 2009

ahojte baby,ja síce do tejto skupiny nepatrím,lebo som to nikdy nezažila,ale niekde som čítala,že potrat v rannom tehotenstve zariadi "matka príroda",keď je napr. poškodený plod.

lea821
12. sep 2009

presne toto mi povedal moj manzel ze co keby bolo chorucke alebo niejako postihnute a trapilo by sa cely zivot , tak je to lepsie teraz ako potom.... tak si to aj ja troska pripustam ze ano je to preto.... Velmi v to dufam ze druhe tehu sa podari a bude dobre! 🙂

lubina
12. sep 2009

lea821 neboj, vsetko zle prejde a budes mat aj krasne babo. Nam sa stalo nieco podobne pri druhom tehotenstve, spontanne som potratila a hrozne som sa bala ze uz ziadne dalsie babo mat nebudeme a dnes mame krasnu druhu dceru. S otehotnenim - moj dr povedal, ze pockat treba dotial kym dostamen menstruaciu, ze potom je uz telo ok a mozeme skusat znova. No a po 4 mesiacoch od potratu som otehotnela a vsetko dobre dopadlo, tak sa neboj.Uplne ta chapem, plac a slzy.....ale to prejde a bude zasa dobre

lea821
12. sep 2009

jjaaaj baby viem ze vsetko musi preboliet a prejst ale kym je to ccerstve tak to boli... ale teda dufam ze ako vravite ze to prejde a budeme sa tesit z druheho a zdraveho tehu 🙂

atarra
15. sep 2009

Ahojte dievčata, otehotmela som 4 mesiace po kyretazi, som v 16 tyzdni, ale dnes ma vylakala bolest v pravej castibrucha zacinajuca nad pupkom a rovno sa tiahnuca dole,len v pravo, nie silna ale vo vytoku som mala nieco ako mazlavu zrazeninku tmavsej farby, neviete co to moze byt??

henikav1
15. sep 2009

atarra, urcite by som sla okamzite k lekarovi, mozno to nic nie je, ale pre istotu. Tiez je mozne ze to nema nic spolocne s tehotenstvom. Vela stastia ti prajem, aby to nebolo nic zle

atarra
15. sep 2009

dakujem henikav1,
na potvoru je dnes sviatok a ja som este aj v praci, bolest presla ani vytok nemam tak s tym pockam do zajtra ak sa to nezopakuje,ale stresuje ma to dost

flyangel
15. sep 2009

atarra..ak by sa vyskytol problem urcite vyhladaj pohotovost a ak nie tak aspon zajtra chod za dr. mozno je to banalita ale takato bolest a takyto priebeh moze mat aj zapal slepeho creva.

atarra
15. sep 2009

flyangel... toto aj mna napadlo a neviem coho sa bojim viac, ci tejze by to mohol byt zapal slepaku alebo zrazeniny ci co to bolo, urcite najneskor zajtra zavolam do ambulancie a prekonzultujem a ak povie ze mam prist nabehnem na pockanie. Pri slepaku by bola bolest suvisla? A su aj ine sprievodne priznaky?

smolinka696
27. sep 2009

Ahojte takze ja som zistila,ze som tehotna asi 7 tyzdnov dozadu a to som bola vo 4 tyzdni. mala som citlive prsia, prezivala som nevolnosti, samozrejme celodenne kedze rano bolo asi moc malo 🙂 bola som unavena, trosku mi narastlo brusko a vsetko... teraz sa uz asi 4 dni citim divne. prsia mam stale citlive, ale nie napnute a brucho nemam vobec tvrde skor naopak, ked si ho chytim tak tam mam akurat tak tuk 😒 menstruaciu som este nedostala ani som nekrvacala len som mala posledne dni trochu zvysenu teplotu a bolest hlavy a podobne, ale k doktorovi idem az buduci pondelok a dovtedy sa z toho cakania zblaznim ☹ ak ste mali niektora takuto skusenost, prosim vas, skuste mi poradit co sa to stalo ☹ dakujem

vibeke
4. okt 2009

ja som sa na to pytala dr. a ta povedala, ze hlavne nemysliet !!!! no, ale to sa jej lahko povie,, ked sa kazda boji, aby vsetko ok,, stale sa pozorujeme....
ale povedala, ze pokym mi je zle,, nevolnosti , priznaky a tak,, telo reaguje,, tak vsetko by malo byt ok...
takze sa nakoniec mojmu pravidelnemu grckaniu aj tesim 😀 😀

izaabela
10. sep 2013

Ahojte. Som v 3mesiaci..vsetko bolo ok a zrazu ma nebolia prsia memam brusko a mala som krce..co mi je

dz
27. sep 2013

dievcata mam otazocku, pred tyzdnom a pol (5tt+4) som mala hCG 11600, pomerne vysoke na tu dobu, este par dni pred tym som si robila doma test a obe ciarocky boli rovnakej intenzity, teraz pred par dnami som si urobila test znova, cakala som opat rovnaku intenzitu, ta vsak zoslabla, nekrvacam, nespinim, stale mi je nevolno a som neksutocne unavena, prosim poradte mi, dakujem 🙂 na ultrazvuk idem o 10 dni, zatial nebola akcia srdiecka, gestacny vacok 16 mm, zbytocne otravovat doktora nechcem, vlastne nemam ziadny problem, len ten slabnuci testik, dakujem

aalliisseekk
30. dec 2013

Ahoj, chtela jsem se zeptat zkusenejsich. Podle vypoctu jsem v 7tt dnes jsem byla na sonu. Fazolka ma 6mm a dr mi tam napsala echo bez odezvy. Nevim co to znamena nikdo mi to nevysvetlil jsou svatky a vsude spousta lidi mam docela strach. Na kontrolu mam jit za 14 dni. Dekuji za radu.

84zuzi84
15. feb 2014

Ahojte mám taký problém že som tehotná 10tom týždni a vo štvrtok som bola na pohotovosti lebo som len špinila a nič takého mi nevraveli lenn lieky mi predpísali a hned na druhí den v piatok som bola u svojho ginekologa a on mi spravil ultrazvuk a povedal tolko že nevidí či mu bije srdiečko 😢 a vypísal mi papiere na Pondelok na umelé prerušenie tehotenstva a hlásenie potratu a neviem čo mám urobiť lebo nijaké bolesti ani krvácanie nemám len trošku som špinila od štvrtka ale len tak ked po potrebe sa utriem ale aj to len tak málinko že na nohavičkách nič, 😢 tak neviem čo dalej.

aspinka
15. feb 2014

@84zuzi84 pri potrate nemusis krvacat vela zien potratilo a este niekolko tyzdnov netusilo ze je koniec... ☹

kiki68
22. feb 2014

@84zuzi84 mozno u mas a sebou aj kyret, ale oni to pred tym,nez idu maternicu cistit este kontroluju ci nahodou nebije srdiecko, neni to ase tak,ze clovek pride a ide ihned na stol. Najprv si to overia,spravia predoperacne vysetrenia,potom kyret,pripadne cakaju,ci to telo samo vypudi. Sem tam rozhoduje aj iny stroj na USG, nahoda,no kadeco...

borkavan
23. feb 2014

@maykam19 vieš, nechcem súdiť lekárov, či spravili všetko pre tvoju švagrinku. Vieš je to veľmi individuálne. Ja som napr. v prvom tehu chodila za dr. vždy ked som si našla kvapku na toaleťáku. a aj tak to hovno pomohlo.
Teraz som znova tehotná po roku a zas necitim, že som tehotná. už mi z toho riadne šibe a to mám ísť na kontrolu až 26.2. a tiež som mala výtok na toaleťáku ale už som nešla nikam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre