Ako sa dá zistiť v prvom trimestri, či som potratila?

xpetka1x
7. júl 2009

ahojte babule.. mam taku otazku ci sa da niako zistit v prvom trimestri ze babo uz nie je??prezradi aj tehu test 1 palicku ked plod odumrie?? dakujem za info.. viem ze by som nemala nato mysliet ale som uz taka ked tu citam ako mnohym zvas odumrel plod bojim sa toho☹(

fomarik
7. júl 2009

Xpetka...hlavne sa nestrachuj. ja osobne neviem, či sa to dá zistiť. Ale ak by fazulka odumrela príliš skoro, tak asi nie. No ale v tom treťom mesiaci,,,, to by si veľmi krvácala a mal stvrdnuté bruško. Ked som bola v nemocnici, tak tam boli babenky, čo to prežili. Už od 3 týždna robili jednej kyretáž, mne v 9tt.

lul
7. júl 2009

chod k lekarovi a ten ti to urcite bude vediet povedat 😉

ejusaaa
7. júl 2009

A mas podozrenie ze si potratila?Lebo ak nie,tak na take ani nemysli 😲

adusaa
7. júl 2009

xpetka, maš azda nejake bolesti? ak nie, zbytočne sa nezatazuj zlymi myšlienkami, mysli pozitívne 😉

fomarik
7. júl 2009

Xpetka.... fakt, na také ani nemysli. Skor si nahováraj, že všetko OK, v absolutnom poriadku. Ved ako si písala.... 2 pozit. testy a bodolinka na sone..... tak hlávku hore!

emily3
7. júl 2009

xpetka a preco na to myslis? mas nejaky problem?
ak je to velmi skoro, mozes zacat krvacat a telo sa s tym vysporiada samo...( prezila som dva spontanne potraty v 5tt som zacala krvacat a asi na treti den som mala silne krce a vsetko zo mna vyslo von a potom uz bolo dobre 😔 a treti potrat som mala zamlknuty, dieta sa normalne vyvijalo v 8tt som bola na ultrazvuku a rastlo a zilo a ked som bola na kontrole o 4tt tak zistili ze babatko nezije...nemala som priznaky, nekrvacala som...ale nemala som pocit ze som tehotna, bolo to take zvlastne...museli mi robit kyret 😢 )
a mame tri zdrave tedi, bezproblemove teho a teraz cakame "4" ...preco sa to stalo neviem.

ale radsej nemysli na to najhorsie, mas vasciu pravdepodobost ze dietatko bude v poriadku ako nie. tak ti drzim palceky, zle myslienky odozen od seba prec a tes sa 😉

zuzu1980
7. júl 2009

xpetka, nemysli na take veci a ked mas podozrenie tak utekaj k lekarovi alebo na pohotovost. Pytala si sa na tehu test, tam to nezistis, ja ked som potratila v 6 tt, doktor mi povedal ze este mesiac mozem mat pozitivny test. (No, po mesiaci bol pozitivny ale u mna uz to bolo druhe babo 😀 )

xpetka1x
autor
8. júl 2009

babule dakujem vam nemam ziadne priznaky pri mojom prvom bejby som na nic take nemyslela bo som o tom ani nevedela nechodila som vobec na net a vse bolo ok.. teraz tu citam dost smutbych veci no tak mam strach zeby sa nieco podobne mohlo stat aj nam 😢 ..

zuzu1980 a nebolo to o mesiaci skoro??po cisteni by sa malo cakat pol roka.. nie

emily3
8. júl 2009

zuzu aj ja som tak bola po prvom potrate som hned otehotnela a ani som nevedela ze som tehu, stale som cakala ze mi nabehne menzes a stale nic..a po 7tt som si tobila test a bol pozitivny a teho som mala bez problemov..a syn ma 5rokov(v septembri 😉 )

xpetka kto vela cita, vela vie a niekedy to asi nie je dobre. 😉 tak sa nestrachuj.

lienka79
8. júl 2009

prosim ta hlavne na take hluposti nemysli....nacos a akto tyras bez priciny?
Ja som bola tehu a potrat mi naznacila slaba druha ciarka v oboch pripadoch...na zaciatku je to normal..ze je slabisa..ale ja sokm uz bola 6 tt...oba razy sa mi to stalo

poleva
8. júl 2009

ja som zas mala krasne ciarky, silne, a o niekolko dni ma uz cistili
hcg v tele je este dost dlho aj po odumreti plodu

maykam19
8. júl 2009

Ja yacnem smutne...moja svagrinka dnes potratila a doma vcetci placeme......malo to byt prve a velmi vytuzene babo....
zacala z nicoho nic spinit, sla k doktorovi aby ju poyrel, no on povedal ze dieta je v poriadku, nic sa nedeje, predpisal jej tabletky a mala si ist domov lahnut , no o 3 hodinky, opat spinila a velmi sa zlakla, tak sme sli na pohotovost a tam sa uz babu nedalo pomoct...
keby ten tulpas ju poslal rovno do nemocnice, neverim, ze bolo vsetko v poriadku...........keby........

lea821
8. júl 2009

mamicky...mozem sa opytat ci pocas tehotenstva mozem mat aj niejaky vytok ??

raona
8. júl 2009

maykam, je mi luto co sa prihodilo tvojej svagrinke, ale nic by sa zrejme nebolo vyriesilo keby ju dr. posle do nemocky, zachranit plod v rannom stadiu tehu je takmer nemozne /teda nenapisala si v ktorom tt tvoja svagrinka bola/ .. bud ma odist a odide, alebo je plod natolko silny, ze sa udrzi..
ja viem, je to krute a bolestive.. ale casom preboli, aj ked sa nezabudne.. zazila som na vlastnej kozi.. a dneska mam uz tesne pred porodom.. prajem Vam, nech to cim skor preboli...

ciefulik
8. júl 2009

xpet, ak sa má stať zle, tak sa stane a my to neovplyvníme.. mysli pozitívne!!

lea - áno, taký normálny priesvitný al. mliečny bez nejakého extra zápachu a je v tehot hojnejší

lea821
8. júl 2009

ciefulik- vdaka lebo som sa zlakla ze nieje nieco v poriadku.... jaaaj uz chcem byt na slovensku aby mi lekar povedal ze vsetko je ok ,,, mam trosku strach...

ciefulik
8. júl 2009

lei a nedáš si do profilu tehot? 😉

flyangel
8. júl 2009

Ahojte...pridavam sa ze spinenie v tehu je riskantna a casto predsvetou potratu...nuz viem o tom svoje 😔 a vytoky ano...moze byt ciry albo mliecny ale ak mas vytok a mas aj svrbenie palenie ci napuchnute a cervene rodidla je to mykoza.-kvasinkova mykoza maju to zeny velmi casto 3zo 4 zien to v zivote raz preziju...treba s tym ist ku gyn a urobi vyter-a da vam kremiky a cipky do posvy..

lea821
8. júl 2009

no tak dakujem za rady.... ciefulik dik ja som aj zabudla 🙂)) uz aj idem do profilu 😝 😉

betka1
8. júl 2009

lea, vytok je v tehotenstve bezny. Ak sa ti nepozdava, tak doktor moze urobit vyter. Moze to byt aj naznak infekcie. A kup si do zasoby slipove vlozky. Ani v tehotenstve sa tych potvor nezbavime.

Ja som pri mojom prvom tehotenstve zacala krvacat v 10tt a nalakala som sa. Doktorka mi do telefonu povedala, ze ak mam potratit, tak potratim, ze v tomto stadiu sa s tym aj tak neda nic robit a az ultrazvuk ukaze, ze ci babatku este bije srdce. Trochu krute, ale mala pravdu. Na ultrazvuk som sa dostala az 5 dni potom a povedali mi, ze babatko je OK a ziadnu pricinu krvacania nevidia.

Ked clovek cita smutne pribehy, tak mu vselico chodi po rozume. Vcera som si citala o mamickach, ktorym zomreli babatka a bola som hotova, ked mala zacala v noci velmi plakat, asi od bolesti bruska. Uz som si predstavovala ako ideme na pohotovost a co sa vsetko moze stat. A potom kludne zaspala 🙂

lea821
8. júl 2009

betka1 .... Nie ja take veci ani nemozem citat lebo potom aj ja myslim na vseliake veci a hluposti... A to co ti povedala lekarka tak ja by som asi neprezila prerevala by som asi celu noc....Ja som este u lekara nebola ale chystam sa na bud. tyzden..Robila som si 3 testy a boli pozitivne a menstruacia mi meska 2 tyzdne... Uz asi 4 tyzdne citim sem tam bolesti v podbrusku ako pred menstruaciou ale citala som niekde ze je to normalne tak teda dufam ze je to normalne 🙂

betka1
8. júl 2009

lea, tak to je jasne tehotenstvo 🙂 Gratulujem. Bolesti v podbrusku mavam aj ja, ale nie silne.

Ta doktorka mi to povedala do telefonu nevhodne priamo, ale mala pravdu. Ja som sa snazila byt tvrda a nepripustat si to, ale ked som isla za sefkou vypytat sa domov a zacala som jej opakovat, co mi doktorka povedala, tak som to uz nezvladla. Nastastie sefka bola fajn a povedala, ze nech idem okamzite domov, lahnem si a do pondelka sa neukazujem v robote. Bol stvrtok. Doktorka mi poslala SMS, ze som na piatok rano objednana na ultrazvuk, ale ja som spala a nasla som to neskoro. Tak som cakala az do dalsieho utorka. Ale vedela som, ze s tym nic nespravim a sance su pol na pol. Krvacanim zacina casto potrat, ale nemusi to ani nic znamenat. Ani testy by nemalo vyznam robit, lebo hormony by boli este stale v povodnom mnozstve. V prvom trimestri zial velke percento tehotenstiev konci spontannym potratom. Ale aj tak treba mysliet pozitivne
🙂.

maykam19
9. júl 2009

svagrinka bola v 7 tyzdni, dnes ju prepustaju z nemocnice....to bude u nas doma nalada... 😢 ☹

lea821
9. júl 2009

betka1 dakujem 🙂) a este sa chcem opytat na polohy pri spanku pocas prvych tyzdnoch ?? ja strasne rada spim na brusku ale teraz este kym nieje brusko tak neviem ci mozem ? ...... 😕

zuzu1980
9. júl 2009

xpetka... pytala si sa ci to nebolo skoro... mna necistili, ja som mala samovolny potrat v 6tt, vsetko vyslo samo ☹ Doktor vravel ze mam aspon 3 mesiace pockat, ale citala som na nete o mamickach co hned otehotneli a vsetko bolo ok, tak aj my sme sa rozhodli necakat. Doktor ma sice riadne zvozil, ale co uz mal robit. Som tehotna a zatial vsetko ok 😀 klop klop na drevo 😀

zuzu1980
9. júl 2009

maykam19, ja som bola vtedy pred potratom 3x na pohotovosti kvoli krvacaniu, vzdy bolo vsetko ok, aj na sone, ale poslali ma domov. Ziadna nemocnica, ziadne lieky, ani volno z roboty. V zahranici im je to akosi jedno v prvom trimestri a obavam sa ze maju pravdu, nic by nezmenili. Ale tiez som mala pocit ze mali nieco urobit a neurobili, a ze mohli babo zachranit... Asi som len niekoho potrebovala obvinovat z toho co sa stalo, je to normalne.
Svagrinke drzim palceky, ze toto sa stava velmi casto a vela zien tym preslo, nech sa neboji, buduce tehotenstvo uz bude ok...

betka1
9. júl 2009

lea, sama neviem ako spravne lezat, tak sa drzim teorie, ze treba lezat tak, aby som nemala zly pocit. Teraz som v 16 tt a este stale obcas lezim na bruchu, lebo ho mam velmi male. Ale asi s tym uz skoncim. Pocula som rozne teorie o spravnom lezani v tehotenstve a casto boli v rozpore, tak fakt neviem. Podla mna, ked nieco nie je vporiadku, tak to telo da najavo, aspon vacsinou. Teraz lez ako sa ti chce a vo vyssom stadiu budes rada, ze najdes polohu, v ktorej ta nic neboli ani netlaci 🙂

zuzu, to si mala teda dost tazke, ale ako citam, tak uz je vsetko na najlepsej ceste. Ja som si tiez vsimla, ze v zahranici ich v prvom trimestri babo velmi nezaujima a ak hrozi potrat, tak to velmi neriesia, zatial co na SK niektore mamicky prelezia tyzdne v nemocnici s vyvysenou panvou.

zuzu1980
10. júl 2009

betka dik. 🙂 Ja si myslim ze som potratila nakoniec zo stresu a nie z krvacania (to som mala aj teraz pri druhom a vobec som to neriesila a sme ok). Vzdy ked som dosla na pohotovost tak tlak 180/120 a 5 hodin cakat na doktora potom 2 hodiny na vysledky a potom ma bez vysvetlenia poslali domov. Tak jasne ze to tak dopadlo.

K tomu lezaniu, doteraz som to neriesila. Na bruchu som nikdy nespavala, ale prave odkedy som tehotna tak sa hocikedy zobudim prevalena na brucho. Bala som sa ci maleho neutlacam, ale zda sa ze je ok. Viaceri spominali ze sa ma lezat na lavom boku, ale vobec netusim preco prave na lavom... Ja si zvyknem brusko zboku podlozit zlozenym uterakom, aby bolo vyssie, je to tak prijemnejsie. Tu u nas predavaju take podlozky pod brusko pre tehotne, ale je to zbytocne drahe za taku blbost. Mne staci aj uterak 😀

neznama777
24. aug 2009

Caute baby.Mam problem.Beriem tabletky AKNENORMIN ( su to silne tabletky na akne )...zo zaciatku som pouivala atikoncepciu VREYA a 2 mesiace som ju prestala brat lebo mi nerobila dobre. Mala som nechraneny pohlavny styk.Ked sa mi mala dostavit menstruacia tak mi meskala asi 5 dni. Ked sa mi dostavila bola uplne ina ako tie predchadzajuce. Mala som silne krvacanie bolesti v podbrusku. Vedeli by ste mi poradit ci som mohla potratit???....Alebo dalo by sa to nejako zistit?...Alebo ci by sa mi mali ukazat nejake nasledky.... ☹ ....Za kazdu odpoved DAKUJEM ,......

lea821
10. sep 2009

Jaaaj mamicky, tak ako sme sa mi s manzelom tesili na babetko tak dnes nasu radost vymenily slzy..... Boli sme na ultrazvuk a povedali nam zlu spravu... bola som v 15 tyzdni tehotenstva aale od 11 tyzdna nasemu malickemu nebilo srdiecko :(((( tak a vtedy sa to zacalo ... slzy a same slzy.... otazky ze "preco prave my?" no nezodpovedane.... Dufam ze coskoro to vsetko zle bude zabudnute a budeme sa tesit z novej spravy a mojom druhom a zddravom tehotenstve..... Chcem sa opytat mamiciek co prezili tiez to iste ci mam radsej caat po kyretazi 3 alebo kolko mesiacov alebo mame hned ked prestanem krvacat skusat zase a znova a miminko??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre