Ako sa počítajú týždne v tehotenstve?

szzuzka
29. apr 2019

vedel by mi niekto pomoct 🙂 viem, ze to blba otazka ale nemam v tom jasno. Ked som 5 tyzden 3 dni je 6. tyzden? alebo ako sa to pocita? Mam sa objednat na ultrazvuk a neviem co mam nadiktovat, a hlavne podla sona alebo podla poslednej MS. dakujem

javorinska
29. apr 2019

@szzuzka 5 tyzden a 3 dni je 5tt+3 🙂 nie 6. tyzden :D, tiez som s tym mala problem, nechapala som to dlho, tak hadam ti nepoviem somarinu 🙂

szzuzka
autor
29. apr 2019

@javorinska mam z toho taky misung v hlave, ze az boli 😂 na sone som mala 5 tt 3 dni a od Ms ked pocitam 7 tyzden, tu na koniku ukazuje 8. tyzden 😂

reabullow
29. apr 2019

@szzuzka keď si 5+3 tak to je 6 týždeň 😊

klaudia_kaja
29. apr 2019

5+3 TT tak to je 6tt 🙂

nini1010
29. apr 2019

Nie,5+3 znamena uz ukoncenych 5 tyzdnov tehitenstva a aktualne prebiehajuci 6 tyzden (lebo tie 3 dni su z prebiehajuceho siesteho tyzdna) takze si teda V 6.Tyzdni.urcite.

javorinska
29. apr 2019

@szzuzka tak nebola som az tak daleko ale ani blizko haha :D nevadi, hlavne budte zdravy 🙂

szzuzka
autor
29. apr 2019

@javorinska dik 😘

szzuzka
autor
29. apr 2019

@nini1010 @klaudia_kaja @reabullow dakujem pekne 😘

henina251
29. apr 2019

Ahoj ked si 5tt+3 si 6tt, ono vlastne ta 5tka (ti cislo ) oznacuje ukonceny tyzden tehotenstva a 3 je prebiehajuci den, cize v preklade 5tyzdnov mas za sebou v treti den zo šiesteho ti beží... cize si 5tt+3 ale ked sa ta niekto pyta kolky si tyzden - šiesty.. ono hlavne doktori potrebuju vediet aky tyzden si ukonceny.. Rodit sa moze od 38tt cite 37+0 napr.. 🙂 hadam som pomohla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre