Ako tehotenstvo prežívajú, prežívali vaše polovičky?

krasulka
7. aug 2008

Ahojte, maminy, buduce maminy.
Mna by velmi zaujomalo ako vase tehotenstvo znasali vasi manzelia, partneri. My sa na babetko velmi tesime, bolo planovane, ale niekedy ma pocit ze som na tehotenstvo sama. Ci to je tym, ze chlapi sa tak do toho nevedia vcitit alebo co ja neviem..Niekedy rozmyslam, ze ved pre mojho muza sa zatial nic nezmenilo, akurat to ze ma vidi denne vraciavat..kedze som len v 12 tt.. Asi som si predstavovala ze to bude viacej prezivat, ale mozno to este len pride neskor. ked uz bude dost viditelne brusko..Niekedy mam pocit ze by sa mohol viacej zaujimat o to ako sa citim, co prezivam, ropzravat sa so mnou o babetku..ako bude vyzerat, na koho sa asi bude podobat a tak..Pred tym nez som otehotnela tak stale rozpraval ako sa tesi ked raz budem tehotna, ako sa tesi ze co vsetko bude nase dieta ucit a co s nim bude robit a teraz ked je to aktualne skoro vobec o tom nerozprava..A mozno som len ja precitlivena a takto to vnimam.
Preto ma velmi zaujima, ako to prezivaju vasi muzi? vasi otcovia dietatka?

meleri
7. aug 2008

Broskef,

tak to je úžasnéé!!!! 😵 😵 že se to povedlo jako tak!!! navzdory všem vyšetřením a doktorům, to je fakt zázrak. blahopřeju.. 😵

jejda, takže jestli i tvoje tchýně je nic moc...hm to je těžké..ale možná že se v mamce něco zlomí až uvidí malé...

kristi
7. aug 2008

marinka: tak tak, ze z ni naprosto vys.... 😀 😀 jinak myslim,ze ho moje tehu moc nebavilo

marinka
7. aug 2008

Kristi, u nás taky, já jsem těžce na druhé koleji 😀

broskef
7. aug 2008

mel, díky!!! jen mě to překvapilo......, ale hlAvně aby bylo minčo ok, a JINAK BUDE VŠECHNO FAJN! 😉 😀

krasulka
autor
7. aug 2008

zienky a ja vam este poviem ze mna presla chut na milovanie..Ci to bolo tym ze som kazdy den vracala a bolo mi stale zle neviem..ale absolutne ma presla chut sa milovat..mozno aj preto je manzel taky nesvoj z toho..ale snad sa mi ta chut zasa vrati ked uz aj nevolnosti ustupuju 🙂

anaconda
7. aug 2008

Krasulko,
dle mých vlastních zlušeností se Ti chuť zase za pár týdnů sama vrátí. Zvykneš si na hormonální bouři v těle a bude líp. Dej tomu čas a do ničeho se nenuť. Já si taky říkala, že jsem na sex chuť vždycky taky měla, tak se přemůžu, jenže mě při sexu vždy přepadl zvláští pocit, pomalu jak mdloby a fakt mi to nebylo vůbec příjemný.
Srovnalo se to kolem 16tt, tak vydrž! 😉

krasulka
autor
7. aug 2008

anaconda, ja vydrzim a muz bud emusiet 😀 😀 ale je to zajujimave co tie hormony s nami porobia!

anaconda
7. aug 2008

Ono je to taky tím, že se Ti vytváří v těle víc krve a při sebemenší zátěži srdce jaksii nestíhá pumpovat. 😀 Pak ty omdlívací a únavné stavy.
Připadám si tu jak zasloužilá matka, ale v začátku těhotenství jsem byla zvídavá stejně jako Ty a i teď se stále vyptávám. Naštěstí je tu plno zkušených a otevřených mamin i těhulek, které rádi pomůžou.
Díky jim všem!!! 😉

krasulka
autor
7. aug 2008

no ja ti poviem mne to velmi pomaha ze tu je s kym a poradit, lebo ako uz som spominala my sme v zahranici a vobec nikoho tu nemam, tak mi to velmi pomoze ze mi tu napisete vase skusenosti 🙂

meleri
7. aug 2008

Krasulko;

a kde jsi? Ja jsem taky v cizine a taky jsem rada ze ted behem tehotenstvi si muzu psat....

krasulka
autor
7. aug 2008

meleri sme v irsku aj s manzelikom, on uz je tu 4 roky a ja 2 ☹ ale poviem ti pravdu ze niesom tu moc stastna..Stale tu leje, to je prve negativum a druhe ze vobec nikoho tu nemame a sme v takom malinkom zapadakove ze tu ani nic nieje ☹ ale uz sme zacali planovat navrat na slovensko, ked sa mimi narodi, tak zaciname riesit manzelovu pracu na slovensku. Ale sama vies ze je to tazko ked uz si dlho v zahranici zaradit sa do normalneho zivota u nas doma.

dejna3
7. aug 2008

ten môj chlap to tiež navonok až tak veľmi neprežíva, síce mi pohladká bruško a "pomazná sa s bábätkom", ale inak mám pocit, že je mu to tak trochu "vzdialené"
Ale ja sa tomu v podstate ani nečudujem, bábätko bolo plánované a podarilo sa po pár mesiacoch, no ja sama som tehotenstvo začala intenzívne prežívať, až keď som cítila prvé pohyby...
Keď malinké prvý krát koplo aj drahého, tak bol z toho dosť mimo 😀 a najviac ho asi zobralo 3D sono...
Keď sme sa rozprávali, priznal, že on si to ešte stále nejak nedokáže uvedomiť, že už o chvíľu bude skutočným otcom i keď sa veľmi teší a nevie sa dočkať, kedy sa narodí, zatiaľ je pre neho bábätko "abstraktné"

katarinka123
7. aug 2008

haojte baby trochu sa kvam pridam,
ahoj krasulka dufam ze vies kto som?
baby ja mam 3 deti ale moj muz moc tie tehotenstva neprezival somnov ,az ked som bola uz v takom stadiu ked to kopalo tak potom to uz vnimal inac.ale najviac sa o mna zaujmal marko moj najstarsi syn.

krasulka
autor
7. aug 2008

katarinka ahojky 🙂 🙂 🙂 🙂

chlapi su asi naozaj taky iny v tomto..to len my zeny to tak silno prezivame..ale niekedy by to chcelo viacej podpory z ich strany, tej psychickej. ☹

eva.vizinova
7. aug 2008

Caute baby!!! 🙂 Pri mojom 1. teh.nadseny tatino cital miminku v brusku basnicky, rozpravocky...po veceroch mu-jej,lebo to bola baba,rozpraval,co sme cez den zazili 🙂 a ja som bola cela happy 😵 Pri kazdom dalsom teh. bol zaujem o mimi v brusku mensi a tak sa ho aj teraz dost casto pytam "tesis sa? povedz mu nieco... pohladkaj alebo chyt brusko..." Reakcia??? "Uhmmm, Ved uz som drzal 😅 " No ale cim su deti vacsie,tym sa im viac venuje,lebo im uz rozumie,kdezto mimino potrebuje maminku 🙂 podla neho. Ale ja som ho nikdy nesetrila a ked bolo treba,pekne dieta prebalil,okupal,postrazil... Tak nezufajte,chlapi su uz taki 🙂 😀 😵

bianus
8. aug 2008

ahojte, zaujem mojho manzela je tak akurat 😉 my sme prisli o prve babo a to bol pre nas sok. plakali sme. v den zakroku bol manzel so mnou od rana do noci. bol mi neskutocnou oporou. po zakroku si vybral volno a boli sme doma, par dni. teraz sa bojime a sme opatrny.

katarinka123
8. aug 2008

dobre ranko
ja som chcela aby siel muzaj pri porod ale ze "jasne ved co to moze byt!"a asi hodku pred porodomcuvol tak tam zostala pri mne moja mamina,poviem vam je to super ked tam je niekto svami.aj ked som si to nevedela predstavit ze by tam mal dakto byt somnov.vrelo to odporucam

stvura
8. aug 2008

Je to fakt, muzi reaguju na miminko uplne inac ako mi zeny, ved ani mi nie sme rovnake, jedna ma depresie a jedna pohodu cele tehotenstvo.
Moj manzel bol nadseny ked som mu oznamila ze som tehotna {minuly rok sme presli torturou mimomaternicoveho}, do stvrteho mesiaca vsak nic nebolo vidiet ale i tak mi spravil stranku, vycitoval so mnou knihy o tehotenstve, objednaval ako najaty vsetky detske veci z inernetu...predsa len tehotenstvo znasal inac. Sme uz pred "rozpadom" a on sa boji viac ako ja co pride...ale pri porode chce byt ak mu to vyjde a ja by som bola tiez velmi rada.
Apropo malemu sa stale prihovara v brusku...

gabka.d
8. aug 2008

můj přítel je naprosto skvělý 😉 , bříško hladí, dává mu pusinky, pozoruje jak se hýbe, jen sním nemluví, ale to ani já ne, shodli jsme se na tom, že si připadáme jak blázni když mluvíme na břicho 😅 ...ale jinak se stará jak nejlíp umí, dokonce už i sem tam uvaří, to dřív nedělal vůbec se slovy ''já to neumím'', a jak dobře umí!! 😀
má pochopení úplně pro všechno, ikdyž někdy to musí být těžké i pro něho..hormony jsou svině 😅 a ty moje náladičky, no jéjé...ale zvládá to a ikdyž někdy usne když já zrovna chci aby hladil bříško, nezlobím se, já jsem taky někdy protivná když on si chce povídat...

katarinka123
8. aug 2008

stvura uz sa ti to krati tak sa drz.uz si skoro v cili

marya
8. aug 2008

Ahojte 🙂
Krasulka neboj, manzel sa este len zmieruje s myslienkou, ze bude 'tatino' 😉 Uvidis, cim dajel tym viac sa bude z baba tesit 😉
Moj manzel je v tomto uzasny, od zaciatku tehu sa velmi tesi, mozno este dokonca viac ako ja 😅 , vela sa o babatku spolu rozpravame, manzel si rad predstavuje, ako sa budu spolu hrat, ako sa pojde s malym bicyklovat a pod a vzdy mu pri tom ocka ziaria 😵 Kazdy den mi pohladka brusko, tesi sa, ze pekne rastie, chodi so mnou na poradne, na uzv, dokonca nefrfle ani na to, ked ho zatiahnem do obchodu s detskym oblecenim 😵 😵 Je ozaj skvely 😵 😵

ivka76
8. aug 2008

Ahojte, tak to já mám doma manžu, který to prožívá od začátku... strašně jsme si dítě přáli, takže teď, když budou dvě, tak jsme moc spokojení. Manža mi říká, že jsme jeho oblíbená trojka 😉 a spíš to je on, kdo vybírá jména a dává mimčům dobrou noc 🙂 Takže velmi hezké období. Jsem z něho furt naměkko 🙂

katarinka123
8. aug 2008

tak to mas ivka dobre ja ked som sa dozvedela ze cakame dvojky tak sme boli v soku
😝 ale aj preto ze uz mam 4 rocneho doma.ale je to riadny maraton.maly nechcu spavat,maju koliky.

evulinkab
8. aug 2008

Tak to muj přítel je v tomhle zlatý-stará se o mě, zvlášt když mám pořád problémy se špiněním ☹ , hladí a pusinkuje bříško, povídá si s malým a snaží se mě vykrmovat..protože jsem prý moc hubená(což má pravdu)..těší se se mnou a jsem za to moc ráda

muriel293
8. aug 2008

ahojte baby,moja zlatá polovička je tuším viacej tehotná ako ja! myslím že to až príliš prežíva,je z toho od začiatku dojatý,tiež bol vždy smutný keď som dostala menzes a potom plakal od radosti keď som zistila že som tehotná. Akurát je teraz prehnane starostlivý,nič mi nedovolí robiť a správa sa ako keby som bola dáka chorá alebo retardovaná 😀 čo mi niekedy ide dosť na nervy! Inak je vždy v poradni zúfalý z toho že nevidí mimi na ultrazvuku a ja áno 😀 takže mu to najbližšie asi budem musieť vybaviť! 😀

krasulka
autor
9. aug 2008

Ahojte 🙂

muriel, len si to uzivaj, ze sa tak pekne stara o teba 🙂 je to krasne 🙂 🙂

apfele
9. aug 2008

Ahoj ,
můj manžel celé těhotenství prožívá se mnou. Hodně mi pomáhá, s malým si každý večer povídá, hladí ho přes bříško a rád cítí jeho pohyby.
MM měl několik okamžiků, kdy byl fakt dojatý a kdy si začal uvědomovat, že nosím v sobě dalšího človíčka:
1. úplně první fotka z ultrazvuku, kdy mi Dr. potvrdil, že jsem těhotná
2. první pohyby, které vycítil i manžel
3. 3D ultrazvuk - našeho malého viděl na vlastní oči a to jsem v jeho očích zahlédla i slzičky, které mě dojali

Hlavně ocenuji to, že toleruje moje špatné dny, kdy mám "hádavou" 😀 hormony někdy pěkně se mnou lomcují, ale MM to zvládá s přehledem.

avanka
9. aug 2008

Krasulka, my sme babo starostlivo planovali a moj Rastik vedel dokonca skor ako ja, ze som tehotna, vyslo nam to na 1 krat..(Boze, vdaka)...od zaciatku so mnou chodil ku gynekologovi na prehliadky, na vsetky ultrazvuky, bola som rizikova, tak mi ich robili asi 10 krat..
Staral sa o mna, bo uzasny, pozorny, ale napriek tomu som mala pocit, ze to tak nepreziva ako ja...
Ked sa vsak narodil malinky, a my sme prisli po 7 dnoch domov, vzal si dovolenku, maleho kupe, prebaluje, rozprava sa s nim, chodi na prechadzky, nosi na rukach...je z neho uzasny tatino..keby mohol, tak aj koji 😀 😀 😀
takze vydrz, chlapi si vacsinou neuvedomuju, aky zazrak nosime alebo sme nosili v brusku, ale ked sa drobci narodia, uz to je ine
Rastik mi aj povedal, ze kym sa Lukasko nenarodil, neveril tomu....a ja som na tom bola podobne...este aj teraz, ked sa divam na malinkeho, nemozem uverit, ze sme splodili nieco tak dokonale .......

katarinka123
9. aug 2008

dobre ranko
to je ale pocasie stale ln prsi a prsi.ale maly nastastie spia celkom pekne aj ked su vo vnutri.

funy
9. aug 2008

na vysetrenia chodi so mnou, kremuje brusko, rozprava sa s nim, nevie sa uz dockat. bez neho si to ani neviem predstavit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre