Ako tehotenstvo prežívajú, prežívali vaše polovičky?

krasulka
7. aug 2008

Ahojte, maminy, buduce maminy.
Mna by velmi zaujomalo ako vase tehotenstvo znasali vasi manzelia, partneri. My sa na babetko velmi tesime, bolo planovane, ale niekedy ma pocit ze som na tehotenstvo sama. Ci to je tym, ze chlapi sa tak do toho nevedia vcitit alebo co ja neviem..Niekedy rozmyslam, ze ved pre mojho muza sa zatial nic nezmenilo, akurat to ze ma vidi denne vraciavat..kedze som len v 12 tt.. Asi som si predstavovala ze to bude viacej prezivat, ale mozno to este len pride neskor. ked uz bude dost viditelne brusko..Niekedy mam pocit ze by sa mohol viacej zaujimat o to ako sa citim, co prezivam, ropzravat sa so mnou o babetku..ako bude vyzerat, na koho sa asi bude podobat a tak..Pred tym nez som otehotnela tak stale rozpraval ako sa tesi ked raz budem tehotna, ako sa tesi ze co vsetko bude nase dieta ucit a co s nim bude robit a teraz ked je to aktualne skoro vobec o tom nerozprava..A mozno som len ja precitlivena a takto to vnimam.
Preto ma velmi zaujima, ako to prezivaju vasi muzi? vasi otcovia dietatka?

jancia
7. aug 2008

ahoj krasulka 😉 myslim ze chlapi si to viac zacnu uvedomovat ked uz budes mat brusko vacsie, aspon u nas to tak tiez bolo... a teda este je 😀 neboj to pride, 12tt este pre nich nic nie je, len daka bodka neidentifikovatelna, pockaj ked pojdete spolu na uzv tak trosku neskor a bude to uz mat tvary pripominajuce cloviecika, to ho chladnym nenecha a cim ti bude brusko narastat, tak tym viac mu bude dochadzat ze sa fatk uz nieco deje... a ked zacne babo kopkat tak to moze pocitit aj on - ked mu prilozis ruku na brusko... takze trpezlivost ono to tym chlapom vsetko nejak dlhsie trva 😀 😝 😕

cervena_ciapocka
7. aug 2008

krasulka, je normalne, ze mas ten pocit, lebo je to v podstate realita 😅 s nami je to babo 24 hodin denne, o chvilu ho budes aj citit a preto tomu venujeme neustalu pozornost. Ale pre nasich manzelov sa este v podstate nic nezmenilo. Az ked budes mat vecsie brusko a az ked sa bude blizit porod zacnu sa trochu viac "bat" o nas a az vtedy si to budu uvedomovat.

krasulka
autor
7. aug 2008

ciapocka dakujem za prispevok, asi pozeravam vela romantickych filmov kde su chlapi uplne hotovy z toho ked im zena otehotnie 😀 😀 😀 a mozno ma to trapi o to viac ze sme zatial v zahranici a mam tu iba muza a nemam to s kym tak prezivat..rodina, priatelia, vsetci su na slovensku...

bzucinka
7. aug 2008

Ja som asi ina, nerada sa vznasam na ruzovom oblaciku. Ked sme to zistili, obaja sme sa velmi tesili, sme stastny a berieme to ako to ide. Ale neprejde den bez toho aby sme aspon raz spomenuli "drobca" V podstate zhruba do 20tt som to ani ja nejak obzvlast neprezivala, az na to, ze mi bolo zle, a vyskocili komplikacie. Vtedy sa nase rozhovory tocili len okolo jedneho - len nech je v poriadku - (vlastne stale je to tak) . Mam dojem, ze on to poriadne "pochopil" (mozno aj ja) az ked bol so mnou na ultrazvuku (2D,3D,4D). Bol akoby ho niekto prefackal (ale v dobrom slova zmysle). Teraz sa stane, ked mi bozka a hladi brusko, ze podotkne: "nikdy som to takto nevnimal, je to zazrak, ze taky cloviecik sa nosi v tvojom brusku".. a podobne, vzdy ma to zahreje. Casto nam staci, ze sa pozrieme na seba a vieme, ze myslime na to iste... Uz je najvyssi cas rozmyslat nad vybavickou, ale ja taketo prizemne veci nechavam na neskor. Ktovie, mozno zajtra... 😉

marinka
7. aug 2008

Tak můj manžílek těhu moc neprožíval. Měl hroznou radost, že čekáme mimi, ale během těhu k dítku neměl žádný vztah - občas teda pohladil bříško, něco tam na malou zakřičel 😀, prožíval se mnou každý UTZ, ale pořád jsem měla pocit, že by s ní mohl komunikovat víc, že by se mohl víc těšit apod., takže tvé pocity chápu. Ale neboj, až se prcek narodí, vše se změní a čím bude starší, tím lepší spolu budou mít vztah. Chlapi to mají prostě jiné, to my v sobě nosíme nový život, my to miminko cítíme a milujeme ještě dřív, než se narodí, oni to tak nemají. Neboj, vše bude o.k 😵

krasulka
autor
7. aug 2008

bzuci, to je krasaaaaaasne, presne take nieco ja cakam od mojho muza....tiez verim ze to pride neskor ked to bude viacej viditelne a tiez vtedy, ked uz konence uvidi sono, lbo nazivo este envidel , iba fotku.

campi
7. aug 2008

Krasulko: to je špatný vliv romantických filmů. Strašne moc jsem plakala, když jsem na testu našla // a manžel se vůbec netvářil, že by měl radost. Zabral až po prvním UTZ. Teď občas pohladí břicho, nebo napíše sms, že se těší, až budeme 3, ale velké těšení se nekoná. Jsem z toho občas trochu zklamaná, ale oni to mají fakt jinak. Tak si nepřidávej starosti🙂

moni1412
7. aug 2008

krasulka mozno to zacne viac vnimat ked ti zacne rast a vidiet brusko...... bude babo hladkat a podobne..... u nas sme, podobne ako bzucinka, od zaciatku sa modlili, aby bolo vsetko v poriadku a zvladli sme to do uspesneho konca..... to bolo dolezite...... a urcite nemaj pocit ze nie si na to sama..... mozno to len nevie manzel vyjadrit 😉 pytala si sa ho na to?

krasulka
autor
7. aug 2008

nechcem ho praveze do nicoho nutit, nechcem mu hovorit ze nech mi prejavi radost z toho ze som tehotna...Ako ja viem ze sa tesi, len to nedava najavo. Proste to berie tak nejak normalne..Mozno je to aj tym ze sa nam podarilo hned na prvy sup, mozno keby sa snazime dlho a potom sa zadari tak to berie ako zazrak,ale takto mu to asi pride take samozrejme...

marinka
7. aug 2008

krasulko, my máme mimi po IVF a stejně to můj chlap extra neprožíval 😀 Víš, myslím, že to je spíš o povaze. Já nepochybuju o tom, že se ten můj na miminko moc těšil, na UTZ byl vždy dojatý, chlubil se všem videem z 4D UTZ apod., ale prostě neměl potřebu na miminko pořád mluvit, plánovat budoucnost, nakupovat pro něj.. On prostě tu změnu zatím necítil, pro něj bylo všechno jako doposud, akorát se z jeho štíhlé manželky stala velryba 😀 Vůbec se tím netrap, do ničeho ho nenuť.. Bude to jistě super táta, až se miminko narodí 😉

moni1412
7. aug 2008

krasulka presne ako u nas.... tiez na prvykrat..... a tiez mi to takto pripadalo.... no potom sa to zmenilo. cim väcsie brusko, tym väcsia radost a ziariace ocka 🙂 nutit nie, ja som sa ho pytala ci sa tesi a rozpravali sme sa o tom.....

campi
7. aug 2008

My čekali 5 let a skoro nic... Záleží fakt na povaze, u někoho si člověk musí vážit i občasných náznaků radosti. Ale občas mě to taky mrzí, že se nemůžeme pořád "těšit" společně.

marinka
7. aug 2008

campi, vidím, že u vás to bylo nachlup jako u nás 😉

maso
7. aug 2008

Krasulka, urcite sa to polepsi, ked ho uvidi napr. na 3D sone, alebo ked bude citit cez brusko kopancek 🙂 vtedy sa to tak trochu zacne tykat aj jeho 😀

krasulka
autor
7. aug 2008

juuuj baby som rada ze niesom sama a ze moj chlap neni iny ako ostatny 😀 😀 😀 asi budem tiez nenapadne davat take otazky ohladne babetka a uvidim. ZA dva tyzdne ideme na Slovensko a to uz pojde na sono so mnou tak uvidim co to s nim spravi. 🙂 ked volavam domov,alebo pisem tak vzdy tu radost citim, mama mi ukazuje na skype trick atehotenske co mi kupila 😀 😀 😀 a vsetci mi pisu ze mam pozdravovat babo v brusku a tak a chcu vidiet brusko cez kameru a vtedy je to take krasnee....

anaconda
7. aug 2008

Ahojky.
U nás je to také tak. přítel byl vždy zklamaný, když se dostavil menzes a když se po roce snažení nedostavil, jeho emoce byly na bodě mrazu. Nejdřív jsem ho nutila k tomu, aby o mimču mluvil, abychom vymýšleli jména, aby se mnou na netu vybíral kočár, výbavičku, tvářil se jak u mučení a evidentně nechtěl.
Nechala jsem tomu, na radu kamarádky s děckem, volný průběh, dělala, jako by nic, o těhotenství jsem nemluvila, net jsem prohlížela potají a ejhle - začal se vyptávat sám! Na oko otráveně jsem mu začala povídat o kočárech, co který jak má,....a náhle je on ten, který má k mému výběru poslední slovo.
Břicho mi tedy nehladí, protože mám stále svůj špek, žádné těhubříško, příští týden jdeme ale na sekvenční screening a přítel už se moc těší, jak prcka uvidí plavat.

Chlapi jsou fakt jiní a nechtějí být do ničeho nuceni. Však samy víte, že naše nápady nestojí za nic, ale když na to přijde on, je to něco jiného.
Krasulko, netlač tedy na pilu a nech jeho samotného, ať pronikne do tajů těhotenství svým vlastním tempem. Určitě ho to chytí! 😉

marinka
7. aug 2008

krasulko, já mám kamarádku, která to se mnou krásně prožívala, zajímalo ji všechno, tak jsem spolu vždy těhu pořádně probraly, taky jsem si psala s holkama na koníkovi a pak už jsem ani neměla potřebu se o tom večer bavit s manželem a docela ráda jsem se s ním pobavila zase o nečem jiném, co se těhu netýkalo..
Ale jak píšou holky, jsi těhotná krátce, až bříško vyroste, změní se to 😉

campi
7. aug 2008

Rodice jsou zlatí. Byla jsem teď u našich 3 dny a tolik starosti jsem nezažila za celé těhotenství. Diktovala jsem si jídlo, pořád mi něco nosili, starali se, jestli mi není zima apod. To teda manžel nedělá.

Neříkám, někteří chlapi jsou jiní. Třeba můj bývalý byl těhotnější než jeho manželka a teď se prý chová jako táta a máma v jednom. Ale jsem ráda, že už s ním nejsem, i když ten by se určitě chlubil a těšil a plánoval...

krasulka
autor
7. aug 2008

anaconda mas uplnu prvavdu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

campi takych chlapov je naozaj asi malo ktory by z tehotentva boli uplne hotovy. Ale ja viem ze moj muz bude vyborny otec a ze tieto moje pocity su podmienene tym ze sme v zahranici a sme tu len sami dvaja..

broskef
7. aug 2008

ahoj, holky, Campi, no ja jsem byla docela zklamamá z moji mámy, tváří se na mě jako na hypochodra, že je mi špatně, neboť to je přece každýmu.... přijde mi, že dost ohrnuje mos nad tím, že se snažím šetřit a klidně v mé přitomnosti i nadále palí jednu cigaretu od druhe, i když ji podle mě musi byt jasné, že to mi na nevolnosti musi dělat zle...takže jsem například, tento týden raději doma, než bych byla s nimi na chtětě, protože ty cigarety prostě nesnesu....no a musim říct že mamža taky nic moc, na to jak moc jsme o mimčo usilovali.....

krasulka
autor
7. aug 2008

brskev ☹ ☹ ☹ to je teda blbe ked to mamina takto vnima,alebo skor nevnima.

meleri
7. aug 2008

no já jsem otěhotněla po IVF, takže to asi říká všechno...miminko jsme oba dva strašně chtěli a tak je manžel moc nadšený...on volal na výsledky krve a když mu potvrdili že jsem těhotná tak jsme spolu asi hodinu jen tak leželi a objímali se a usmívali se a nemluvili..byl to pocit blaha..

já pak byla tři měsíce dost mimo, bylo mi divně a i nějaké ty depky byly, tak jsme se hádali, ale pak to přešlo a tedkom jsme oba dva strašně štastní..občas přijdou drobné problémy v životě a různé neshody ale já nad tím vším mávám rukou protože hlavní je že budeme mít miminko..

Přijde mi že je manžel ke mě něžnější...navíc my tady nikoho neznáme takže jsme pořád spolu a pořád sami až občas na jeho malou sestřenici a jsme tak navyklí už roky takže je vlastně můj manžel, můj bratr, moje kamarádka a občas i něco jako mamka v jednom no.... 🙂

broskef
7. aug 2008

mel, uplně ne, mi absolvolali 3x IUI a 1x IVF....

milhaus
7. aug 2008

manžel mi hladkal bruško a daval na mna viac pozor

broskef
7. aug 2008

tady my 🙂 pravě proto jsem asi čekala, hřejivější reakce..... 😉

kristi
7. aug 2008

tehotenstvi teda neprozival skoro vubec, brisko nehladil, nezpival ani nic takovyho. Tatou se stal, az kdyz se narodila a den ode dne je vetsi a vetsi zavislak, proste se v ni vidi.

meleri
7. aug 2008

Broskef,

já tě přece znám, někde jsme si psaly, ještě s Marsie! Jí to bohužel nevyšlo a tobě jo, tak to je supeer!! 😵
Akorát co píšeš o té tvojí mamce, to je smutné..hlavně s tou cigaretou! Moje mamka je pravý opak, ale zase spolu nemůžeme být... ☹

Moje tchýně sice nekouří, ale taky ji to vůbec nezajímá, zezačátku byla trošku naměkko ale zase všechno najelo do původních kolejí...jsem radši sama než abych k ní jela..

marinka
7. aug 2008

kristi, jo jo, u nás taky tak a to je hlavní 😉

broskef
7. aug 2008

mel 🙂

mám IVF taky nevyšlo, ale pak se asi stal zazrak 🙂 takže tak, spíš mě to od mámy hodně překvalilo, tchyně to zatím neví, to mě teprve zabije 😒 😒

ale taky je to cele určitě tím, že to těhu semnou dost cvičí a spostu věci vnimam, uplně jinak...

evaviki
7. aug 2008

Baby, bavila som sa o tom s mojim manzelom. Jeho nazor je, ze aj ked chlap chce dieta, tak ked mu zrazu poviete, ze ste tehotne, zacne si uvedomovat veci, ktore si pred tym nepripustal. T.j.: uz nebude na prvom mieste, musi sa o vas postarat, nielen financne, ale aj psychicky, zrazu nesmiete veci, co predtym (napr. bicyklovat, pit a pod.) Takze je mozne, ze si najprv musi v hlave utriedit taketo myslienky.
Moj manzel sa tesil, ked som mu povedala, ze som tehotna, ani nechcel verit. Potom zacali problemy, musela som lezat a pod., vtedy si asi zacal uvedomovat, co to znamena,obcas sme sa aj pohadali, ale rychlo to preslo. Teraz sa tesi, mimiska pohladi, na dobru noc mu da pusu. Nakupovanie ho tiez nebavi (i ked raz ho zaujalo jedno body so Snoopym 🙂), takze to ho nejak nenutim. Som rada, ze so mnou chodi na kontroly. I ked ma toho obcas plne zuby, ze pride domov z prace a "musi" sa mi venovat 🙂 Ale to je asi normal...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre