Ako užívať Duphaston?

molly9991
4. aug 2014

ahojte mozem poprosit o radu...bola som u lekara zacala som z nicoho nic krvacat tak mi dal Norethisteron na 12 den som mala dostat menzes dostala som ho na 13ti a mala som na 14ti den zacat brat duphaston,len neviem co snim? 2x denne??? a hlavne ked ho doberiene mi pride znova menzes? lebo 30,8 mam svadbu a nerada by som mala menzes vtedy ☹ a kazal mi brat medzi tym nosifol ale to my dal len vzorky mate skusenosti? beriem ich koli uprave cyklu a hlavne koli tomu aby som otehotnela....za kazdu radu budem vdacna

ria88
4. aug 2014

@molly9991 na kazdu krabicku zvykne v lekarni lekarnik napisat davkovanie, ak nie je, bud podla pribaloveho letacika alebo najistejsie zavolat ku gyn. nosifol kludne zacni hned uzivat, 1x denne.
kolko duphastonu si dostala?

molly9991
autor
4. aug 2014

@ria88 duphastonu 2 balenia hej hej viem ze to tam pisu ale mne nenapisala v lekarni a doktor mi na kalendarik naskrabal zda sa ze 2 krat tak to budem brat tak aj v letaku je to tak a vtedy ked som tam bola,bola som strasne znicena asi som ho moc nevnimala ☹

nanka3
4. aug 2014

duphaston sa vacsinou berie po druhej polovici cyklu (najcastejsie po ovulacii), zvacsa 1 tableta 2x denne, po vysadeni by si do par dni mala dostat MS... ak si si nie ista, ako ho brat, radsej zavolaj svojmu dr. 😉

ria88
5. aug 2014

@molly9991 s akym presne problemom si za gyn prisla, k comu dal norethisteron? ako ti vysvetlil zacatie uzivania duphastonu? Ten 14. den ti vysvetlil ako 14. den noveho cyklu?

molly9991
autor
5. aug 2014

@ria88 no z nicoho nic som zacala v noci silno krvacat tak mi nasadil norethisteron,mala som ho uzivat 12dni a na 14ti uzivat duphaston

hrmiona
5. aug 2014

ahoj, no skôr si myslím, že teraz máš douživať Noresthinteron, počkať na menzes a potom od 14 dňa cyklu začať brať Duphaston. Takto by si si vyvolala 2xmenzes v krátkej dobe.