Ako vníma váš manžel vaše tehotenstvo?

farka100
23. dec 2013

Ahojte kočky, chcela by som sa trosku posťažovať alebo získať radu, s manželom čakáme naše prvé bábätko, len v poslednom čase mám pocit ,že manžel ....akokeby sa niečo zmenilo, už sa s manželom ani toľko nerozprávame, neobjímame a nerobíme veci spoločne ako pred tehotenstvom,mám pocit ,že neprežíva to naše tehotenstvo tak ako som si predstavovala, nášho malého drobca sme chceli,bolo to plánované, som teraz nejako viac precitlivená, neopýta sa ma ako sa cítim,sem tam pohladká bruško,ale to viac vtedy keď mu poviem ,že malé kopká a a priložím mu ruku na bruško, ale z jeho strany nejako málo iniciatívy, už ani náš intímny život nie je taký aký bol, viem,že v tehu sa veľa vecí mení aj intimita partnerov ,ale pokiaľ je všetko v poriadku tak môžu dvaja fungovať normálne aj počas tehu,veď to nie je choroba ,ale tehotenstvo a ja mam pocit ako keby sa manžel niečoho obával a čo sa ma najviac dotklo tak to ,že som zistila ,že manžel si radšej pozrie sex v PC než by ho prežíval. Chcem sa spýtať ako vaši partneri prežívali, prežívajú vaše tehotenstvo.

luba28
23. dec 2013

@farka100 u nas to bolo ako pred tehotenstvom,vsetko fungovalo a aj funguje normalne,....mozno si zacal uvedomovat svoju zodpovednost a ma z toho obavy,.....je treba sa o tom s nim porozpravat,ze co sa stalo,preco je taky,...a ze si viac precitlivela je normalne a prirodzene,.....

marmete
23. dec 2013

@farka100 Pri tehotenstve sa choval rovnako, ako predtým, tešiť sa tešil, ale žeby sa nejak extra prejavoval tak to nemôžem povedať. Skôr tam vnútorne u neho nastal trošku stres, že dieťa na ceste a on preberie po pár mesiacoch tú finančnú zodpovednosť, ale to je prirodzené u každého zodpovedného človeka 🙂 V tebe sa teraz búria hormóny, takže ti veľa vecí môže pripadať inak, ale určite sa teší aj on, len chlapi sa tak (nie všetci samozrejme) nevedia prejaviť, ono musia to dieťa asi držať, že je to realita. Tehotenstvo je zázrak, ale chlapi sa iba zúčastňujú, takže ich emócie, nie sú tak silné ako majú ženy. Mám pocit z môjho života, okolia, že chlap sa stáva otcom až to dieťa vie povedať, naznačiť čo po ňom chce, lebo dovtedy je bezradný 😀
A ak ťa v súvislosti so zmenami manžel trápi, opýtaj sa ho, prečo sa tak, podľa teba, zmenilo jeho chovanie. Tiež si možno uvedomuje tú veľkú zmenu, ktorá čoskoro vo vašich životoch nastane, je to rovnako šok pre ženu ako muža, takže je možné, že to v sebe takto potichu spracováva. Nechcem negovať tvoj stav, ale uvidíš, že po narodení dieťatka ťa bude toto trápiť najmenej, potom zažiješ úplné iné a krásne pocity, ktoré ti tie terajšie vynahradia 😉

iveta71
23. dec 2013

Na jednej strane si ty ako tehotná a tešiaca sa na bábo trošku viac citlivejšia, menia sa ti hormóny a vyžaduješ viac pozornosti - vlastne už za dvoch 😉 a manžel je z novej situácie vykoľajenejší. On to bábo nenosí, len sa prizerá, tak logicky to tak neprežíva a určite až teraz mu došlo, čo vás čaká - je o na celý život, ktorý sa vám otočí úplne opačne, čaká vás veľká zodpovednosť a povinnosti. Určite má aj obavy, takže to vôbec nerieš, sústreď sa na to, aby si bola čo najviac v pohode a netráp si hlavičku. Manžel sa určite teší, len chlapi to tak neveda prejaviť. Hlavne ho do ničoho nenúť, nekombinuj, nerieš a taktiež teraz nevyžaduj prehnanú pozornosť. On sa sám opýta, ako sa máš, len to nesil, aby mu to nešlo na nervy. Ži a funguj ako doteraz a všetko bude OK. Čo sa týka intímneho života - chlapi majú obavy, aby tomu malému neublížili, takže to je tiež v pohode. Nezaťažuj sa ničím a bude dobre.
@farka100

veva123
23. dec 2013

@farka100 uplne suhlasim s babami... jedna vec je planovanie babatka, druha vec, ked uz je dieta na ceste, to ako keby chlapom az potom docvakla vsetka ta zodpovednost, treba financne zabezpecit rodinu nielen na mesiac, dva, ale na tri roky, pretoze Ti vypadne prijem... je to velka zmena (aj ked podla len mna k lepsiemu 😉 ), tak sa asi trosku zlakol. nevie, co vas s prichodom babatka caka... a s tym intimnym zivotom - tak odporucam precitat si tu diskusie na tuto temu, sama som sa cudovala kolko chlapov ma s tym problem, ked je zena tehotna 🙂 ked ta to velmi trapi, treba sa porozpravat, inak si myslim, ze sa znepokojujes zbytocne, uzivaj si tehotenstvo a pekne Vianoce! 😵

meritka
23. dec 2013
meritka
23. dec 2013

chcela by som tiež prispieť sojim názorom, tiez cakáme s manzelom nase prve dietatko a mam poct ze manzel trosku ma z toho strach, myslim, že kazdy chlap takto so strachom reaguje pretože je to zmena , uz nikdy nic nebude ako predtym,s prichodom dietatka sa vela veci zmeni,prajem ti aby ste to spolu zvladli, a dôlezita je velmi komunikácia ,pekne Vianoce

maminuska
23. dec 2013

Mne sa zdá že môj manžel ani tehotenstvo nevníma 🙂 a ani to od neho nevyžadujem , beriem veci tak ako su . Keď mu poviem bolí ma chrbát, povie mi chod si lahnut, trpnu mi nohy . daj si stoličku 😀, žiadne chodenie za mnou a vypytovanie....., ale ked sa postažujem , tak reaguje.
Intímny život sa nám zredukoval, ale tak nejak prirodzene .... muž vidí že som unavená a pomaly už nemotorná , tak zbytočne nenalieha , skôr čaká na impulz odo mňa a ja vidím že finišuje s prestavbou domu a je tiež unavený .
Skôr čo mňa samu štve že som podstatne viac podráždená a niektoré veci ma dostanu velmi rýchlo do vyvrtky, čo predtým by som ani nezareagovala - tak chválabohu pre toto má pochopenie celá moja rodina , pretože vedia že mi hormony teču ušami a muž vie že vtedy sa so mnou nemá pustat do žiadnej hádky ale taktne mlčat 😀 .