Ako vyzerá krčok maternice na začiatku tehotenstva?

anjelik87
2. okt 2014

Vsade pisu nieco ine.. Ma v tom niektora z vas jasno a vie mi poradit? MS by (ne)mala prist zajtra a krcok mam dole a je tvrdy a dlhy lebo ked po nom prechadzom prstom tak citim aky je tvrdy a ako je vysunuty do posvy. Vie mi niekto poradit ako vyzera krcok pred menzesom a ako pred tehu? Ci je otvoreny alebo zatvoreny neviem posudit kedze som uz raz rodila ale ze je dole tak to viem urcite lebo pocas ovulky je strasne vysoko. Dakujem pekne

surriana
2. okt 2014

Na začiatku tehu krčok stvrdne a zosunie sa dolu.

bonaqa2013
2. okt 2014

mám 4 deti, ale toto som ešte neskúšala. to ma teda ešte nenapadlo. takéto odborné záležitosti som nechávala pre gyn. Ja ani neviem že mám nejaký krčok.
Ty sa vyšetríš aj sama, už len recepty si zohnať, pečiatku si vyrobiť a ideš....

magic08
2. okt 2014

@anjelik87 v tehu je krcom dole, zatvoreny a tvrdy. Pred nastupom mrchy postupne zmakne, skracuje sa a vysuva sa vyssie.

@bonaqa2013 ak nemas co k teme dodst, nekomentuj. Symptotermalna metoda ti asi nic nehovori

anjelik87
autor
2. okt 2014

@surriana
@magic08 baby a ako dlho pred mrchou sa teda posuva vyssie? Pred mrchou je asi tak vysoko ako pri ovulke?

anjelik87
autor
2. okt 2014

@bonaqa2013 tak pre niekoho odborne a pre nas co sa tym zaoberame tak mi to pride normalne. Ale pobavila som sa 😀

magic08
2. okt 2014

@anjelik87 par dni. Ak meras teplotu, tak ta zacne klesat

magic08
2. okt 2014

A ano, pred mrchou jemkrcok ako pocas ovulky. Vzadu, tazko nahmatatelny, makky

anjelik87
autor
2. okt 2014

@magic08 ano meriam bt ale ona mi klesne v den prichodu ms stale takze teraz sa chcem zorientovat podla krcku. Minuly mesiac som mala krcok hore den pred ms a dnes den pred ms ho mam dole. Tak som sama zvedava. Je mozne aby sa este do zajtra skratil?

magic08
2. okt 2014

@anjelik87 ano, je to mozne. Uvidis zajtra. Mne sa skracoval az pocas mrchy. Takze je to u kazdeho dost individualne. Drzim pakce, ench sa neskrati a teplota neklesne 🙂

anjelik87
autor
2. okt 2014

@magic08 ale stale sa ti skratil az cez ms? Ci jedem cyklus tak a druhy tak? Lebo min mesiac viem ze uz bol hore o takom case tak je mozne ze jeden mesiac je uz hore a druhy este dole?

petulda333
2. okt 2014

@magic08 kazdy ma pravo vyjadrit nazor a tiez som toho nazoru ze to ma zistovat gyn...teda posupat si tam mozte aj same alebo vase polovicky ale riesit podla toho ci som tehu mi pride divne....

magic08
2. okt 2014

@anjelik87 nie, skracoval sa vzdy rozne, ale ja som neriesila moc krcok. Vzdy som sa podla teploty orientovala. Krcok som nesledovala pavidelne, len ked mi info o hliene a teplote neboli moc jasne.

@petulda333 praveze poloha a stav krcka ma v tehu dost podstatnu funkciu. A da sa podla toho na konci cyklu predpokladat, ci moze byt zena tehotna alebo nie. Taktiez na zaciatku tehu, ak napr zacne zena spinit, tak jej stav krcka moze napovedat, ci to moze byt vazne alebo nie. Ale to sa musi sledovat pravidelne a musi sa poznat dokonale. Samozrejme nevynechat lekara pri probleme. Ale symptotermalna metoda vie vela naucit

petulda333
2. okt 2014

@magic08 moze napovedat....neviem ako ti vysvetlit ako to myslim ale casto tu zeny pisu:je mi zle,vraciam,meskaju mi kramy som tehu??!!!vies spoliehat sa nato...no to je take...preto pisem nechat to na odbornika....ja som o tom tiez nepocuka este...ale nevravim ze to je zle...len sa nato 100%netreba spoliehat

magic08
2. okt 2014

@petulda333 jasne, ale tu nikto o 100% -nej spolahlivosti nehovori. Moze napovedat, napomoct lepsie citat, ak teplota ahlien su v nesulade. Symptotermalnej metode sa venujem niekolko rojov, sama na sebe 🙂 a v mojom pripade mozem povedat o 95%-nej spolahlivosti 🙂

bonaqa2013
2. okt 2014

@magic08 a prečo by som nemohla, však som povedala čo si o tom myslím. Som predsa na fóre. Musíš s tým rátať že tu ľudia povedia čo si myslia. Uvedená metóda mi nič nehovorí. A mala by?

magic08
2. okt 2014

@bonaqa2013 autorka sa nepytala na to, co si o tom myslite, ale na skusensoti. A kedze, ako si sama uviedla, ze ani nevies ze mas nejaky krcok, tak naco tie vysmesne poznamky k samovysetreniu, receptom a peciatkam? Ak by si uvedenu metodu poznala, bolo bu ti jasne, ze zenska posva nie je len cierna diera

bonaqa2013
2. okt 2014

@magic08 a ku gyn chodíte s čiernou dierou na konzultácie. Či?

monikahan77
2. okt 2014

@bonaqa2013 ty si nejaká humoristka 😀

magic08
2. okt 2014

@bonaqa2013 predstav si ze chodim..

anjelik87
autor
3. okt 2014

@magic08 ahoj mohla by si mi este poradit? Dnes rano som si tiez chcela vyskusat krcok a mam dnu plno takeho husteho hlienu. Nie je biely, skor je sfarbeny do zlta. Aky ma byt hlien na zaciatku tehu? Nesvrbi ani nezapacha, nie su v nom hrudky. Dakujem

magic08
3. okt 2014

@anjelik87 na zaciatku tehu sa vytvara hlienova zatka. Mne sa tehotenstvom hlien zmenil, bol husty, biely. Zhodny s tym co popisujes. Aka je teplota? A krcok?

anjelik87
autor
3. okt 2014

@magic08 teplota rano o 6.00 37,3, krcok stale dole a tvrdy 🙂 dnes som 11 dpo

magic08
3. okt 2014

@anjelik87 urob test. Vyzera to velmi slubne 🙂 aku dlhu zvyknes mat lutealnu fazu?

anjelik87
autor
3. okt 2014

@magic08 lutealna faza posledne 3 mesiace 10 dni, lebo len 3 mesiaca teraz meriam
Uvidim este pocas dna ci sa nezmeni krcok a zajtra aka bude teplota a ak sa nic nezmeni tak rano spravim asi test. Jooj dufam ze to je tehu

magic08
3. okt 2014

@anjelik87 podla mna to vyzera viac ako nadejne. Mne zakazdym ukazalo tehu na 10dpo, LF mavam 14 dni. Takze jedniznacne kup test a skus. Cakam potom spravu o vysledku a drzim palce nech su // 🙂

anjelik87
autor
3. okt 2014

@magic08 sa bojim aby sa to nepokazilo ale tak co narobim ako bude tak bude. Urcite ti dam vediet dakujem zatial

magic08
3. okt 2014

@anjelik87 samozrejme ze sa to stat moze, v tmto stadiu nedokazes nic ovplyvnit. Takze moc to neries, strach potlac a bud v pohode 🙂

anjelik87
autor
3. okt 2014

@magic08 zda sa mi ze sa krcok posuva hore ☹ ale je stale tvrdy ale ked sa posuva tak zrejme pride ms, vraj mam aj lutealnu fazu kratku t.j. 10 dni nevies ci je to problem?

magic08
3. okt 2014

@anjelik87 nekontroluj si tolko ten krcok, zbytocne sa stresujes. Nechaj to tak, nestresuj sa.
Kratka lutealna faza moze byt problem pri otehotneni, v tom, ze sa oplodnene vajicko nestihne uhniezdit a pride mrcha, cize odide spolu s menstruacnou krvou.

anjelik87
autor
3. okt 2014

@magic08 a ja ju mam kratku? Ale ked mi pride ms zajtra tak to bude 12 dpo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre