Akú stravu v tehu, aby vývin mimina bol dostatočný?

katrin
21. júl 2006

Baby, snažím sa dať mojim miminám všetko, čo potrebujú v podobe stravy. Chcela by som ale vedieť, ktoré potraviny obsahujú čo.. Napríklad, vedeli ste, že vápnik je aj v čínskej kapuste? V ktorom mesiaci, prípadne v ktorom týždni sa treba zamerať na akú stravu, aby vývin mimina bol dostatočný. Ďakujem Katrin

vejula
15. okt 2009

No neviem sixtine... Ako ja od začiatku fakt jem kozý syr a myslím, že keby tie kozy niečo mali tak už sa to nejako prejaví, a všetci sme z neho zdraví a silní.... Neviem si predstaviť, že by som ho prestala jesť... Jem ho takmer každý den a veľmi mi posilnuje imunitu... Actimel môže isť oproti nemu .... No a huby som tiež normálne jedla, nikto ma neupozornoval na také niečo... Ono tu listeriozu môže chytiť každý nie??? Aj ten kto tehotný nieje.... Neviem ale kozi syr určite obmedzovať nechcem, mám s ním veľmi dobré skúsenosti, a myslím že je viac dobrý ako zlý....

vejula
15. okt 2009

A ku tomu vápniku... Veľmi dobrý zdroj vápnika je mak.... Len maku zas tiež nemôžeš nejaké extrémne dávky zrejme... No a viem že je aj v semienkach tekvice slnečnice a myslím aj v orechoch.

sixtine
15. okt 2009

Vejula, listeriozu naozaj moze chytit kazdy, problem je, ze u tehuliek to ma podstatne horsie nasledky. Len preto sa odporuca vyhybat sa jedlam, u ktorych je najpravedpodobnejsia nakaza listeriozou. Zradne na tom je, ze ju naozaj nemusis dostat, ale ked uz, tak je problem uz z maleho kuska. A nie je to choroba oviec, listerioza vznika priamo uz v produkte, teda v tom syre.

sixtine
15. okt 2009

Mak sporadicky papam (milujem makovu strudlu), slnecnicove semienka zaradim do jedalnicka, len tie orechy mam zakazane ☹

aotrnavska
15. okt 2009

osobne si myslim,ze tehotna zena moze jest vsetko s mierou,mozno na nejake vynimky,ale mne sa ich tak isto nedari velmi dobre dodrziavat.... 😅

renatkas
15. okt 2009

vejula neviem ako je to s kozim syrom v tehotenstve, ja by som ho tiez nejedla, pre istotu, nikdy neviem cim poskodis babatko. vi
viem len ze kozie mlieko a nic z kozieho mlieka sa NESMIE davat novorodencom.

brisilda
15. okt 2009

fiiiha kocky ale ste sa rozpisali 😀 zase som sa dozvedela nieco nove no ja nemam pristup ku koziemu mlieku tak mam stastie 😀 😉 inak ja som pocula, ze listeria je u tehuliek nebezpecna hlavne pre plod ale v dnesnej dobe je nebezpecne hadam vsetko 😒 dokonca uz ani ovocim a zeleninou si clovek nemoze byt 100% isty !myslim tie co clovek kupuje v supermarketoch.A tak isto aj ultrazvuk skodi a predsa ho lekari robievaju ja uz mam za sebou 4 🙄 no ale co s tym narobim? 😠 hadam nebudem protirecit doktorovi 😀 😀 😀

brisilda
15. okt 2009

http://www.hpl.sk/main.php?go=ochoreli-ste/chor... tu som nasla nieco o listerii 😒 a kozie vyrobky sa tam nespominaju 😉

sixtine
15. okt 2009

Brisilda, nejde o kozie vyroby ako take, ale ze kozi syr a mlieko nebyvaju pasterizovane (detto ako plesnive syry, napriklad).

vejula
15. okt 2009

Ale čo som čítala v tom článku od brisildy tá listéria je choroba zvierat... Čiže nevzniká ako si hovorila sixtine priamo v produkte ale vo zvieratku už.... Takže možno by stačilo dať vzorku na rozbor ako sa tam píše a mohla by som byť kludná....

vejula
15. okt 2009

Ale čo ja viem možno čím viac sa všetkého chránime a spoliehame sa na vlastné sily, tým je to horšie... Aj psíka mám doma, a veľa sa píše o tom že zvieratá su nebezpečné.... No ale ja si neviem prestaviť, že by som ho dala niekde preč... A dokonca som čítala, že na západe najnovšie, dávajú ženy ked zistia že su tehotné robiť na farmu... A vraj potom nie su alergie, ked si na to zvykne bábo už v brušku... Ja neviem na jednej strane sa bojím ale zasa, človek nemôže všetko ustriehnuť... O tejto listérii som napríklad do teraz ani nevedela, že je to nejaká vážna reálna hrozba.... Ale tak keby som čosi mala, hádam by som už o tom vedela....

brisilda
15. okt 2009

vejula mas pravdu ja som pri prvom tehu o nicom takom ani nepocula 😀 cim viac vieme tym viac sa stresujeme 😀 🙄 inak ja mam doma tiez psika a napriklad predvcerom nanho nieco liezlo uz uz som myslela, ze sa rana nedozije lebo hnackoval a grcal no na druhy den mu nic nebolo 😉 no samozrejme vsetko po nom upratoval manzel 😀 dezinfekcia bola na 1 mieste 😀 no velku hrozbu predstavuju skor macky ako psi 😉 ja si neviem predstavit zeby som sa toho maleho cuda chlpateho mala vzdat 😉

brisilda
15. okt 2009

sixtine podla mna je to vsetko len o stasti lebo listeria ako som sa docitala sa da prenasat aj prostrednictvom zle umytej zeleniny alebo ovocia , alebo ak napriklad krajas surove maso a zle umyjes nôz alebo dosku na ktorej si to krajala proste ja osobne som sa rozhodla uz necitat ziadne clanky lebo mi do konca tehotenstva asi sibne 😀

vejula
16. okt 2009

🙂 My hovoríš z duše brisilda.... Aj priateľ mi už nadáva za to že všetko čítam, a potom sa všetkého bojim... Najlepšie je čítať len o pekných a dobrých veciach, nech sa neprenáša ten strach aj na bábo. Však tehotenstvo by si mala žena užívať a nie sa stále utápať v neistote a v strachu, že čo ak.... Preto sa tešme a zbytočný strach hodme za hlavu :D

eli2
2. dec 2010

Baby, ja som tiez pocas mojho tehotenstva jedla vsetko, ale s mierou. Chodila som na predporodnu pripravu na Antolsku a tam mi pani Jezikova poradila, ze minimalne mesiac pred porodom by som vsak uz nemala jest ziadne alergeny, aby sa babatko nenarodilo s nejakou koznou alergiou. Teraz planujem dalsie tehotenstvo a vela si o tom citam. Vraj probiotika su uz pocas tehotenstva velmi dolezite pre babo a ich uzivanie v tehotenstve znizuje riziko, ze vase babatko bude mat atopicky ekzem az o 50 %. Uz som si tiez zistila, ze existuju aj multivitaminy pre tehotne, ktory okrem mineralov a vitaminov obsahuje aj protiotika. Asi si ich kupim.

alexandrah
2. dec 2010

kocky, ja sa nejak nebojim nicoho, v strave sa vobec neobmedzujem, jem, co si telo vypyta, aj tak jem dost zdravo, nejak neriesim vsetko, aj pri prvom synovi som bola v pohode, a je zdravy, uplne, tiez mame psa, ako pise vejula, si myslim, ze sa mu len lepsie vyvinie imunita, ked ju ma uz od bruska zatazenu ... nechcem ho vychovavat v sialene sterilnom prostredi, to je len na skodu ...aj tak su deti z dedin, a podobne zdravsie, a urcite tam maju menej sterilnu hyh´gienu, a mozno aj zeny menej riesia, co hej, co v ziadnom pripade ...neviem ...treba byt v pohode, ako pisali baby, a ked sa daco objavi, tak to budem riesit po porode, nebudem sa stresovat uz teraz, co ak ... a mozno vobec nie ...

aninana
6. dec 2010

Ahoj, ja som pri prvom tehotenstve neuzivala ziadne vitaminy, ale toto tehotenstvo som vyskusala jedny perfektne vitaminy, myslim ze sa presne volaju multitabs perinatal vitaminy pre tehotne. Uplne najviac ma na nich dostalo ze oproti inym co som skusala tieto maju probiotika a to je bomba. Odkedy ich uzivam nemam problem ani so zelezom co uzivam a s nim spojene negativa (neviem ci mozem napisat ze so stolicou so mala problemi 😝 ). A super je ze ked som sa na ne pytala aj svojho lekara tak mi ich odobril aj v tomto vysokom stadiu tehotenstva a dokonca sa daju uzivat aj pocas kojenia....tak som zvedava....
Eli2 skus tieto vitaminy, mozno sa ti budu pozdavat..... 🙂

bea03
8. dec 2010

Ahojte, ja uz dlhsie uvazujem, ze skusim probiotika, len sa chcem poradit este s lekarom. Nevedela som, ze su aj vitaminy pre buduce maminy s probiotikami, to by som zabila dve muchy jednou ranou 🙂 Pojdem sa na to popytat do lekarne. Vdaka za tip ;)

aninana
8. dec 2010

@bea03 zamalo....rada sa podelim o dobru skusenost, jasne ze je to individualne, ale ja osobne mam s nimi dobru skusenost 🙂 vdaka za taketo moznosti.... Inak co baby spominaju, ze po uzivani takychto vitaminov sa rodia velke deti, myslim si, ze je to velmi individualne....ja pri sone mam od doktora vzdy povedane, ze babo mam na spodnej hranici vahy, takze uvidime pri porode..... ale koli tym probiotikam sa mi to oplati, lebo keby nie ich musela by som kazdy den jest kyslu kapustu 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre