Aký máte názor na brušká v prvom trimestri?

eminemka20
24. aug 2012

Ja sa občas cítim ako sto rokov za opicami😀 Bola som tehotná/nie raz/ a fakt som ani nepočula nejako o tom,že by tehotná žena mala skôr bruško/tehotenské/ ako v 12 tt,neviem,či to boli predsudky,ale ľudia by ma vysmiali keby,že poviem,že mám už tehu bruško,keď som bola tehu ja...vtedy to vraveli,že to je len nafúknuté,že nie je menzes,poprípade to má každáá ak vypučí.../tak ploskáčiky možno nie/ale vraj to nie je ozajstné ale,koník mi otvoril oči a nestíham sa tehuľky čudovať,aké máte krásne brušká tak skoro 😉 🙂ja som vždy počúvala,že to ešte nie je tehu bruško iba v dôsledku vynechania menštruácie...dokonca aj doki mi povedal ,že nebojte sa prvý trimester okrem prs si nikto ani nevšimne,že ste tehotná...🙂až nedávno som urobila malý testík s kámoškou,že nech ukáže kto má väčšie,podotýkam chudá baba a ja ,čo mám nejaké kilo naviac,no tak keď som vypučila bola som jak v 4 mes a ona akoby prehltla slivku 😀 a študovali sme,vlastne to je vydutý len podbrušok/žiadne faldíky nad tým/ a kto zažil meškanie menzesu,vie o čom hovorím 😉ja áno a tiež bruško nafúkne a cítiš sa ako v druhom trimestri..či je to inak,milé mamičky???ď 😉 juj a tááák teraz ľutujem,že nie som Už TEHU ,by som sa tvárila seriozne ako tehuľa od prvým týždňov ..😀 😅

sarinka123
25. aug 2012

V prvom trimesteri ziadne brusko nieje. Brusko je len nafuknute.

sarinka123
25. aug 2012

Hormonálne zmeny na začiatku tehotenstva vo vás môžu vyvolať pocit nafúknutia, možno podobný, ako zažívate pred príchodom menštruácie. To je dôvod, prečo vám niektoré oblečenie môže byť užšie v páse, aj keď vaša maternica je stále relatívne malá.
( clanok - prve priznaky tehotenstva ) patri tam aj nafuknute brusko 🙂

norwayka
25. aug 2012

Tak ja neviem, co to je, ale ja hned ako otehotniem, tak viem to podla vahy, este predtym ako to citim na prsiach. Moje telo ma hned o 3 kila viac a ja mavam celkom velke brusko pomaly od prveho dna. V 20 tyzdni mavam take, co ine maju pred porodom. Pri druhom porode som dokonca vyletela z tych grafov, ze ake velke brucho ma mat zena. A maly sa narodil 3,55kg 😀 Takze tak. Niekto ma hned velke brusko a niekto ani pred porodom nic moc.

sissy27
25. aug 2012

@eminemka20 akože napadá ma len jedno - mať tvoje starosti a Onassissove peniaze 😀 😀 😀 každé tehotenstvo je jedinečné, tak ako každá žena... niektorá ma bruško od začiatku (o kamoške si v 3. mesiaci všetci mysleli, že už ide rodiť) a niektorá pomaly do konca tehu nič... (mňa stretla na konci 7. mesiaca známa a skonštatovala, že už musím byť aspoň v 3. mesiaci 😎 ), závisí to aj pevnosti brušného svalstva a mnohých ďalších okolností....

martinkaxp
25. aug 2012

a myslim, ze zavisi velkost bruska aj od toho, ci je to 1. tehotenstvo alebo 2.,3., atd

eminemka20
autor
25. aug 2012

@sissy27 ooouha ešte že nemáš moje starosti,len o jednu starosť viac,že to čítaš 😀 Nezabralo ti to kopu času...???pfu mať tvoje starosti a komentovať,čo nemusíš...😀 😅 😅 Ja sa už nechystám asi otehotnieť,ani sem nechodím...ale nestíham sa čudovať jak bruškaté babenky sú niektoré tak skoro... 😉 a mne to ríde aj kúsok ľúto,že som to na sebe pri troch tehu nespozorovala...a mám teraz v oklí veľa tehuliek...to je celé 🙂 😕
@martinkaxp ja som zažila tri a nevnímala som nikdy ako tehu bruško,až na prsiach bolo vidno...
@sarinka123
@norwayka ďakujem,dúfam vás to neobťažovalo... 😉

miss_stanya
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eminemka20
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stacinka69
15. dec 2012

nooo moja kamaratka mala v 1 trimestri take brusko ako keby cakala trojcata a bola mesiac pred porodom.Nechcite si predstavit ako vyzerala v 3 trim.nozicky chude ako sparatka a brusko vacsie ako dva stoly :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre