Bolesť pod rebrami v 10.týždni tehotenstva.

angie666
14. júl 2019

Dobrý deň.
Som v 10. týždni, a už pár dní ma trápi bolesť pod rebrami. Občas ma tam až tak nepríjemné pichá a ja už fakt netuším z čoho.
Ku gynekológovi sa teraz neviem dostať nakoľko má dovolenku, tak to skúšam tu či sa s tým už niektorá stretla.
Ďakujem.

lenkah33
14. júl 2019

Nemyslím si, že by to bolo spojené s tehotenstvom.. bolí ťa pod pravým alebo ľavým rebrovým oblúkom?

natuska87
14. júl 2019

@angie666 tak, momentálne, toto trápi aj mňa...Tlak pod pravými rebrami a semo tamo, aj pod ľavým...Nepríjemne sa to prenáša až do chrbta...

angie666
autor
14. júl 2019

@lenkah33 celkovo por rebrami... Asi iba raz sa stalo že ma bolelo len na jednej strane

deti95060810
14. júl 2019

žlčník bolí pod pravými rebrami
pankreas - pod ľavými rebrami
samozrejme lepšie napovie ďalšie vyšetrenie...sono, CT, odber krvi...

ildiko36
14. júl 2019

@angie666 daj si urobyt sono brucha..mna tiez tlacilo pod pravym rebrom sice az od 6.mes.mala som na zlci malu cistu.ale si myslim skor dieta ma tam tlacil preto to bolelo...po porode ma prestalo boliet

janka9090
14. júl 2019

Ahoj, ja som si toto nepríjemné, niekedy priam neznesitelne pichanie pod pravým rebrovym oblúkom vytrpela od 6 mesiaca počas oboch tehotenstiev, niekedy som nevedela ani sedieť ani ležať, bolo to hrozné ☹ po pôrode samo prestalo...

angie666
autor
14. júl 2019

@ildiko36 na sono som bolo nedávno pretože mi zistili intoleranciu laktózy... No vraj je všetko v poriadku... Laktózu som vyradila tak už fakt netuším

kittykat22
14. júl 2019

@angie666 a ake nahrady za mlieko pouzivas?

angie666
autor
14. júl 2019

@kittykat22 používam rajo bezlaktózove mlieko... Sú aj sójové mlieka, kokosové a pod., ale tie mne osobne nechutia

kittykat22
15. júl 2019

@angie666 bezlaktozove mlieko moze byt problem. Pretoze to nie je bezlaktozove - ma len znizeny obsah laktozy. Skus na nejaky cas vysadit uplne mlieko a je dost mozne ze uvidis zmenu. Ta bolest pod rebrami je okamzita reakcia na potravinu - dostavi sa po zjedeni niecoho v limite par hodin. Ja to mam po ml. vyrobkoch.

fiafia
15. júl 2019

Ahoj. Ja som mala skoro cele tehu bolesti rebier a pálenie pod prsiami. Od 4mesiaca som spávala posediaci, boli to strašné bolesti, lekári sa mi moc pomôcť nesnažili, lieky som odmietla. Dodnes neviem ako som to zvládla bez jedinej tabletky. Pevne verím, že to nebude tvoj prípad. Držím palce

nata18
15. júl 2019

Môže to byť tehotenstvom 🙂 na som také tiež mala, neznesiteľné bolesti pod rebrami a tiez prechadzalo na chrbticu, niekedy som mala problém sa nadychnut ... Posúva sa ti kostra, panva, bábo si robí miesto, stáva sa to ... Mne to prešlo po cca dvoch tyzdnoch, držím palec nech aj tebe to rýchlo prejde

angie666
autor
19. júl 2019

Ďakujem krásne za odpovede a pomoc 🙂 to mlieko som odvtedy vysadila a zatiaľ je dobre...tak nakoniec to asi bolo to

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre