Bolesti v podbrušku v prvom trimestri. Je to normálne?

jasom
18. okt 2008

Ahojte, prosim vas je bolest v podbrusku v prvom trimestri normalna? Som 12tt a doteraz ma bolelo v podbrusku iba velmi malo a sem-tam. na konikovi som nasla iba prispevky v neskorsom stadiu tehotenstva. Dakujem 🙂

28121990
14. dec 2015

Aj mňa boli v podbrušku a aj prsia dosť som asi v piatom týždni dúfam že je všetko OK lebo pri každej bolesti mam strach pretože jeden potrat už bol

ukulela
14. dec 2015

@28121990 roztahuje sa maternica, pripravuje sa miesto pre babo. neboj, hlavne mysli pozitivne.

emily0412
29. dec 2015

Baby prosim o radu som asi cca 11-12 dpo a mam neskutocne silne tlaky v maternici take steklive a pocit ako keby sa mi to tam nafukovalo. Ze ma bolia prsia a hlava to sa da prezit ale toto je neprijemne. A asi piaty den dpo mi to zacalo. Netrva to cely den ale mam to miestami kazdy den. Mam 4 dni do ms a pocas ovulacie sme sa snazili. Dakujem za rady. Testy zatial negativne.

mirka35
2. máj 2016

@leleh mala si pravdu pred rokmi;(

vbvbb
7. nov 2016

Ahojte baby, 🙂 čítam vaše príspevky. Chcem sa opýtať, možno máte s tým skúsenosti. ;) Pokiaľ nemám nejaký zápal, vždy mám pravidelný MS. Minulý mesiac som mala 21.10 a skončil mi 25.10. Hned potom 27.10., som pohlavný styk až do predvcerajska bez ochrany. Pred 4 dňami má bolelo pod bruškom akoby som už mala MS a aj dnes v.noci. Rovnaké bolesti, kríže a tlak podbrušku a nafúknuté. Mávam takéto príznaky pred PMS. No mne sa zdalo nejako skoro. S priateľom chceme aj nechceme.. 🙂 čiže to necháva už iba na osud. 🙂 Teraz mám dostať MS 15 Novembra. Bojím sa, že som chorá.. Alebo možno tehotná čo by ma určite potešilo 🙂))

sajka21
22. nov 2016

Ahojte, som v 11 tt a v poslednych dnoch ma pobolieva brusko ale tak inak ako pred par tyzdnami.. aj ked sa hlbsie nadychnem tak ma pichne a ta bolest je taka zvlastna... ani sa to opisat neda... aj ma obcas pichne a aj boli... kedze som prvy krat tehotna tak neviem co je a co nieje normalne a teraz som z toho aj taka smutna.. vlastne vo vseobecnosti som smutna.. a neviem preco..

menna78
28. nov 2016

Ahojte baby .vcera som si robila 3 testy boli pozitivne jeden digitalny ze som 3 - tyzdne. Mrcha ma prist v piatok. Dneska dalsie testy pozitivne.je to super.len dneska ma tak trocha poobede zacalo pichat v podbrusku a mat ako taky tak v brusko. Je to ok?

anna284
5. jan 2017

@shela a čo pomôže na bolesť neviete ?

sovulka007
6. mar 2017

mna tiez bolievalo pod bruskom a riesila som to aj s lekarom a on mi povedal ze je to v poriadku a mam dve zdrave deti :D drz sa

jeniixaa
12. júl 2017

Ahojte baby, prosím Vás, uistite ma, že je všetko v poriadku. Dnes ráno som po týždni nevoľností negrcala, konečne aj jem a drží sa to vo mne, ale trošku som v strese, lebo ma bolí v podbrušku. Mám dnes aj silnejší výtok, ale číry, nezapácha (mala som ho aj prvé dni, keď ešte test nič neukázal). A mám aj cystu na pravom vaječníku. Je to normálne? Alebo mám ísť k lekárovi? Objednaná na UTZ som v utorok. Je to prvé bábo a nemám sa veľmi ani s kým poradiť a nechcem niečo podceniť...Ide hlavne o tú bolesť v podbrušku a ten výtok...

sajka21
28. júl 2017

Mala som aj ja bolest v podbrusku.. Pre lepsi pocit by som sla k lekarovi ale myslim si ze je to sposobene roztahovanim maternice cize by to malo byt ok.. ale zhoruje sa to stresom (u mna to tak bolo) takze nestresovat!!! cysty som mala aj ja... neviem ci to ma nejaky suvis... ale podstne je ze moja mala ma uz 6 tyzdnov a je zdrava... takze ak je to bolest v norme nieje sa coho bat... moj nazor..

karinn_nn
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkabukviarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikoletarudicka
6. jún 2019

Ahojte prosím potrebujem radu už neviem koľko dní ma strašne boli v podbrušku mierne pichanie a bolesť v bruchu fakt netuším z čoho to je ďakujem vám za každú radu ja už neviem čo mám robit

ovb
9. dec 2020

Ahojte baby ...som v 5t a pichá má v podbrušku od kedy som zistila že som tehotná ...od začiatku som normálne čakala menštruáciu pretože tá bolesť bola úplne rovnaká až nakoniec som to nedostala a už som v 5tt v podbrušku má pichá ešte stále ...už asi mesiac čiže úplne od začiatku niekedy ma celí deň nič necítim až keď si idem ľahnúť ...inokedy zasa počas dňa pri chôdzi a keď si ľahnem tak nič ...intenzita bolesti nieje vôbec silná ako pred menštruáciou len sem tam...tehotná som prvý krát popri bolesti v podbrušku mám aj výtok žiadne špinenie ani krvácanie bieli priehľadný výtok ...není ničím spojený žiadnou infekciou len dosť sa toho bojím ...chcem sa opýtať či to je normálne

domitip12
30. nov 2021

Ahoj som asi tak 3tt bola som u lekára a ten mi povedal se babetko není vidno se možno je mimo maternice a mávam bolesti pod brucho a suto kŕče viete mi prosím poradit🥺❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre