Bolesti v podbrušku v prvom trimestri. Je to normálne?

jasom
18. okt 2008

Ahojte, prosim vas je bolest v podbrusku v prvom trimestri normalna? Som 12tt a doteraz ma bolelo v podbrusku iba velmi malo a sem-tam. na konikovi som nasla iba prispevky v neskorsom stadiu tehotenstva. Dakujem 🙂

cimika222
18. nov 2008

no ja som bola naposledy u dr.22.10 a idem az o týžden v stredu akurat to bude už 17tt a mam obavy že ako dopadnem potom by som sa chcela dať objednať na 3D ak bude všetko v poriadku

rapi
15. jan 2009

ahojte babenky, asi nie som sama.som len v 5tt ale pravidelne mavam bolesti v podbrusku. zo zaciatku to boli az krce a lekar vyslovil nazor ze by to mohlo byt aj mimomaternicove oplodnenie. je to moje prve tehotenstvo a bolo dlho ocakavane. lekar mi urobil sono ale este tam nic nevidel takze za 2 tyzdne ho bude opakovat aby tuto moznost vylucil. este jedna vec ma znepokojuje. som len v 5tt citim sa celkom dobre, snazim sa jest velmi striedmo a hlavne zdravo a kazdy den chodim do fitka a aj napriek tomu sa mi zda ze mi zacalo rast brusko. pred tym som mala rovne brusko a teraz vyzeram ako keby som vyjedla celu chladnicku naraz. neviem si to vysvetlit lebo si myslim ze brusko by malo zacat rast az v tretom trimestri a nie uz teraz. obavam sa ci to nie je nejaky problem alebo to nema suvis s tym moznym mimomaternicovym oplodnenim. uz som myslela aj na to ci to nebudu dvojicky (v rodine ziadne nemame) ale aj tak sa mi zda ze je priskoro aby sa mi zvacsovalo brusko. vie mi niekto povedat aj iny nazor lebo ja uz neviem co si mam o tom mysliet?? vdaka

bodkakroneisl
15. jan 2009

ahojky rapi.. ja som v 6tt a 28.1 idem na dalsiu kontrolu..kazdopadne vypadam, akoby som bola uz asi v 5 mesiaci 😖 ked som bola v 4 tt tak ma hospitalizovali v nemocnici a ked videla lekarka moje brucho tak ma hned poslala na gynek. v nemocnici, ze ci nejde o mimomaternic.lebo som aj slabo krvacala..odtial mam napisane, ze gravidita vylucena...a to som bola v 4tt!! takze teraz som doma na PN a dufam, ze vsetko dopadne dobre..vlastne ti to pisem preto, ze aj ja uz mam dost velke brusko tak asi to je normalne 🙂

mia78
17. jan 2009

ahojte ja som podla vypoctou asi tak v siedmom tyzdni ,.. rapi ..tiez som bola na prvom sone asi tak ako ty a nebolo tam nic vidiet ,teraz som bola potyzdni a dietako este stale nevidno iba mi povedali ze je tam vidno gestacny vak 13mm,a mam prist zase o tyzden tak dufame ze uz tam nieco bude vidno.Inak sa mi tiez hned nafuklo brucho a prsia a pri mojom rvom tehu. som mala tiez hned brucho zvädcovalo ze som v piatom mesiaci vyzerala akoby som sla uz rodit a nakoniec bol stoho 5kg chlapik. tak vela stastia nech to vinde

rapi
18. jan 2009

ahojte vdaka ze ste sa ozvali uz som sa citila paranoicka sama zo seba a to je len zaciatok tehotenstva. teraz som v 6tt a na konci 7tt idem na to sono. dufam ze to dobre dopadne a ta mala fazulka je tam kde ma byt 🙂 majte sa pekne drzim vam palce

bleee
14. júl 2010

ahojte, ja som pred par dnami zistila, ze som tehotna, som v 5 tyzdni. Obcas mavam bolesti v podbrusku, trochu sa podobaju na krce. Teraz som 2h soferovala, co bol pre mna trochu stres, kedze normalne chodim autobusom. Pocas soferovania som mala blesti v podbrusku castejsie a trochu silnejsie. Moze to ovplyvnovat aj stres? Bojim sa, aby som nepotratila, lebo jeden potrat v 6 tyzdni uz mam za sebou... a vtedy ma tiez bolelo v podbrusku. Navyse gynekologicka odchadza na mesiac na dovolenku, ked sa vrati ja uz budem v 10 tyzdni. Nie je to neskoro na 1. ultrazvuk?

majloo
14. júl 2010

Ahoj bleee...ja som vo 4.tyzdni a tiez mam bolesti podbruska, a tiez som potratila predtym v 6.tyzdni teraz v maji, to ma tiez rovnako bolelo. Mne sa tie bolesti zhorsuju po namahe, tak sa snazim hadzat do pohody vzdy, ked sa da, ale ked nad tym rozmyslam, aj ked dlho sedim alebo som v nejakej nepohodlnej polohe mam bolesti vyraznejsie. Vraj je to normalne a citala som tu na fore, ze baby si davaju magnezium a bolest ustupi. A inak bleee..gratulujem 😒

katarina_k11
15. júl 2010

Dievcata, to magnezko naozaj pomaha proti krcom. Ja som hned od zaciatku brala denne 2x1 tbl Magne B6 a bolesti ustupili. Dnes som uz, dufam, za rizikovou hranicou 12-teho tyzdna. Drzim Vam palce. 😉

bleee
15. júl 2010

ahojte kocky, som rada, ze sa mi tu niekto ozval.
Majloo dakujem za gratulaciu, mne to este ani poriadne nedochadza, ze som v tom, bojim sa tesit.... vlastne okrem manzela a vas o tom ani nikto nevie. To, ked zmenim polohu a nieco ma zaboli v podbrusku som si aj ja vsimla, cize mierne bolesti a mierne krce su asi fakt normalne.... pre istotu ale obmedzim soferovanie na preplnenych cestach.
Katarina, dik za tip, zatial jem len kys. listovu, od zajtra pridavam aj magnezium 🙂
Kocky drzte sa a zas sa ozvite, ako sa vam dari

majloo
15. júl 2010

bleee...ved pridaj sa do temy miminko - marec 2011, myslim teda, ze termin porodu budes mat v marci, dufam teda, ze to dotiahneme az do toho marca 😉 Ja sa teraz dost bojim po tom potrate, ale snazim sa mysliet pozitivne. 🙂 veeelmi pozitivne 😉

bleee
16. júl 2010

@majloo diik, za typ, uz som sa tam pridala. Vlastne asi nic ine ako pozitivne myslenie nam neostava 😉

otulik
18. júl 2010

ahojte je to normalne ked mam bolesti v podbrusku take pychanie semtam raz na jednej strane raz na ruhej a ked tak prudko vstanem..boli sme na oslave a troska som tancovala ale len sladaky moze to byt tym?ale sa maternica roztahuje?

sssimi
18. júl 2010

@otulik to bude maternica. Aj ja som to tak mala. Najhoršie to bolo ráno pri vstávaní keď som sa chcela ponaťahovať-vtedy ma najviac pichalo. Neboj tancom to nie je.

otulik
18. júl 2010

@sssimi zlakla som sa dnes juuj len som lezala ..mala som uz 3 potraty po malej tak preto...ked sa natahujem alebo vstanem neviem ci ist k lekarke zajtra 😒

sssimi
18. júl 2010

Skús jej len zavolať. Ak nekrvácaš alebo nemáš nejaké silné dlhotrvajúce kŕče či bolesti, tak to musí byť v poriadku. Pozor aj na hnedý výtok. Ja som s ním ležala týždeň v nemocnici.

otulik
18. júl 2010

@sssimi uvidim ako mi bude do rana 😒 😉

denne73
22. júl 2010

@otulik no ja mám presne toto iste. Napr. leži na pohovke a ked chcem vsať a vstanem trošku prudšie tak nenormálne rezavá bolesť ale nie v podbrušku ale tam kde su vaječníky po bokoch. No ja neviem či to bude maternica či čo to je

otulik
23. júl 2010

@denne73 mne to prestalo setrila som sa ale to iste som aj ja citila 😒

nat28
23. dec 2010

baby a mali ste niektora aj take jemne tlaky okolo pupka??? ja som tehu len v polke 3tt a mam trosku krce v podbrusku, mierne zvysenu teplotu, ale mam taky pocit ze ma tlaci v stede brucha...je to normalne? 😨 sa asi moc pozorujem, ale nikde o tom nic neviem najst.

mija_jami
27. máj 2011

Čaute kočky, tak ja som podla prepočtov niečo po 5 tyždni. Bolesti v podbrušku mi začali už v den kedy som mala dostať mrchu (pred tyždnom a pol) a odvtedy ma brucho boli stale. Najprv som citila len taky akokeby tlak a len ked som napriklad dlhšie upratovala dostala som krč. Nejak sa mi to ale zhoršuje, teraz ma to boli 24 hodin denne a stale viac a aj krče mam omnoho častejšie. Bola som aj u lekara, lebo mam aj polip, tak soms a bala že či to nema niečo s nim spoločne. Ten ma pozrel povedal že to sa mi rozťahuje maternica, a za 2 tyždne mam prisť znovu. Čitala som že aj magnezium pomaha, ale jeden lekar pisal že polovica lekarov je za magnezium a polovica proti. Tiež mam brucho ako balón, a to aj posuchom rožku, ale to mame asi skoro vkaždá :O) Ja sa stale utešujem že aspoň nemam "rannu nevolnosť ":O) . Aj keď teda ta neustala bolesť je dosť otravná.

mirka35
4. jún 2011

ahojte som v 8mom tyzdni a niekedy troska spinim a pobolieva ma brucho mam sa bat? ☹

leleh
4. jún 2011

@mirka35 nechcem ta strasit ale ja som presne takto sem tam spinila a pobolievalo ma brucho, bola som si aj polezat v nemocke koly tomu.Skoncilo to potratom (missed abort) a nasledne kyretom v 10 tt, plod zastal vo vyvoji 8+4 tt. Samozrejme tvoj pripad to byt nemusi a dufam ze ani nebude ale na tvojom mieste by som sla na pohotovost pre istotu. Za to nic nedas ked ta prezru.

mirka35
4. jún 2011

@leleh bola som pred tyzdnom za svojim lekarom ,dal mi duphaston a povedal ze sa nemam stresovat ze je to ok ,tak nechcem letiet na pohotovost hned neje to krvacanie len obcas spinenie .Povedal ze v prvom trimestri to neje neobvykle ...troska si ma nalakala ☹ dlhsie sa o babatko uz snazime...

simi251
4. jún 2011

@mirka35 Ahoj. Kedze ti dal lieky tak si spinila uz aj pred navstevou lekara, vsak? urobil ti sono? povedal ze je vsetko OK a mas brat lieky? Tak viac uz nema co urobit ani lekar. Uz treba len cakat. Kedy mas ist na kontrolu?

leleh
4. jún 2011

@mirka35 nechcela som ta lakat 😕 len ti napisem ako to bolo u mna
Ja som to mala tak ze 2 dni spinenie potom 2 dni ok a takto rozne sa mi to menilo tiez som bola niekolko krat na gynci, potom na pohotovost som sla - poslali ma domov ze to je ok. ale o par dni nato znova a cely tyzden potom to spinenie pokracovalo, tak som sa nastvala a sla som znova na pohotovost.Nastastie ina doktorka mala sluzbu a hned ma dala lezat. Tiez som brala duphaston od zaciatku. Po tyzdni ma poslali domov ale len koly tomu ze bol stedry vecer s tym ze o par dni na kontrolne sono do nemocky, tam sa potom ukazalo ze uz nieje akcia srdca ☹
Niekedy spinenie nic nemusi znamenat je to len sprievodny jav uhniezdovania, to je aj tvoj pripad neboj 😉

mirka35
4. jún 2011

@simi251 ano bola som uz 2krat na sono.1vy krat tam skoro nic nevidel a 2 hy krat mi povedal ze to pekne narastlo teraz idem 9teho na dalsiu kontrolu.tyzdne som nespinila a vcera troska ,dnes uz zasa nie ,len ma boli podbrusko ,ako pri menstruacii .

mirka35
4. jún 2011

@leleh dakujem chcem tomu verit ze to bude ok .

simi251
4. jún 2011

@mirka35 Nemusi to nic znamenat ale moze. To tu my a fore nevyriesime. Lekar ti dal lieky, ty oddychuj, nestresuj sa. Proti prirode su aj lekari bezmocni. Viac uz spravit nemozu. Len ta sledovat. Kazdopadne ak sa ti objavi cervena krv, chod na pohotovost. Drzim palce.

mirka35
4. jún 2011

@simi251 dakujem 😵

mija_jami
10. jún 2011

Ahoj Mirka35,dufam ze kontrola vcera dopadla super. Ja som sa nastvala a zacala 2x denne davat Magne B6 a mozem povedat ze je to s tou bolestou omnoho lepsie🙂 Len teda ako som pisala ze hlavne ze nemam nevolnost,tak uz ju mam a hrozne nechutenstvo,utrpenie vobec do seba nieco nacpat. Ale tak co uz, patri to k tomu,uz len dufam ze 2.trimester bude dobre🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre