Bolesti v podbrušku v prvom trimestri. Je to normálne?

jasom
18. okt 2008

Ahojte, prosim vas je bolest v podbrusku v prvom trimestri normalna? Som 12tt a doteraz ma bolelo v podbrusku iba velmi malo a sem-tam. na konikovi som nasla iba prispevky v neskorsom stadiu tehotenstva. Dakujem 🙂

daduska666
27. feb 2013

@kika214 blahozelam..........no a tiez mas podobne problemy ako ja???

zabkakwa
22. júl 2013

baby prosím vás.... vo štvrtok mi vyšiel pozitívny test (teda 3 🙂 ), bruško sa mi nafúklo ako slonovi, bolo mi na odpadnutie,no už to prešlo.... od piatku mám bolesti v podbrušku ako pred menzesom, nejako som to neriešila, veď všade čítam že je to normálne,že sa telo pripravuje na tehotenstvo. No dnes v noci som mala hrozné kŕče v brušku, zobudila som sa a nevedela čo robiť, našťastie po chvíľke to prešlo. Šla som na wc a keĎ som sa utrela tak na toaletnom bolo kúsok krvy, ružovej, ale takt len nepatrný kúsok. Na gyndu som objednaná vo štvrtok. Mám sa báť? :/

fetinko
5. aug 2013

sem tam citim pobrusko, co je asi normalne, som v 6tt,dnes som bola asi hod v zahrade aj s motykou a zacalo ma dost boliet pobrusko..teraz lezim tak sa to ukludnilo..mozem vobec vysavat?ved musim nieco robit 🙂 ako to je?

anjelik2509
5. aug 2013

@zabkakwa určite sa nestresuj, to je to posledné, čo potrebuješ..No vieš, ono je to tak, že v týchto úplne počiatočných štádiách sa tam dolu deje všetko možné...Mohlo to byť aj z toho, že sa vajíčko uhniezďuje...mňa tiež bolievalo podbruško, aj 1. aj 2.krát, ale nemala som špinenie ani nič podobné..Kamarátka pri 1. tehotenstve mala niečo podobné ako ty, šla na pohotovosť, vyšetrili ju a že to sa len uhniezďuje vajíčko...Tak odpočívaj, neprepínaj sa a buď v kľude...držím palec 🙂

anjelik2509
5. aug 2013

@fetinko v 6tt a beháš s motykou po záhrade??? a čo si pipi?? 😅 práve si v kritickom období, náchylnom na potrat, tak na tvojom mieste šetrím sily...Nemusíš nič nerobiť, ale tak okopávať a podobne, to nie...Po troške môžeš robiť všetko, ale nie sa prepínať...😉

fetinko
5. aug 2013

trhala som zelinu u sefovcoch,este im nechcem povedat ze som tehotna..som na nervy..okej dakujem,budem nato mysliet 🙂a hovori sa ze tehotne mozu vsetko🙂musim davat pozor..

bayuska
19. aug 2013

ahojte zienky, prosimvas... ak ste na zaciatku tehu chodili casto na malu, bolo to sprevadzane aj bolestami ako pri zapale ?

lulu2525
19. sep 2013

Ahojte :D som v 6tt a mam tiez bolesti v podbrusku.ozaj sa nemam bat???dlho sme sa sanzili a konecne sa nam podarilo tak by som bola nerada keby sme o to prisli....snazim sa aj dost oddychovat a nenamahat sa ale raz to boli potom prestane.

beata116
2. jan 2014

ahojte...ja som v 7 tyzdni a uz treti den ma strasne picha dole v podbrusku... nemozem sa ani pohnut, ani si to chytit... cely den to pretrvava.... su to take bodave bolesti.... pri prvom tehu som taketo silne nepocitovala.... doktorka mi nezdvíha a zacinam mat strach...

satanka1
2. jan 2014

@beata116 beatka..choď na pohotovosť..radšej zbytočne ako neskoro....viem o čom hovorím..som 4 tý deň bez nášho malinkého v brušku..bolo tam len 9 týždňov.

zeytin
2. jan 2014

@satanka1 Juj, to ma mrzí... aj ja mám jedného anjelika ☹ V 12tt som potratila ☹

zeytin
2. jan 2014

@beata116 Asi by som zbehla na lekárovi 🙂 Radšej nech ťa majú za hysterku, ako keby sa malo niečo stať... Ale neboj, všetko bude vporiadku 🙂

veronikajuskova
4. jan 2014

ahojte.ja som este len 29.12.2013 prisla nato ze som tehotna menstruacia mi meska 17dni a uz mam strasne bolesti v podbrusku sprevadzane hnedimy vytokmi. je to normalne???...K dr. sa idem objednat 7.1.2014 pretoze doktorka ma dovolenku.. bojim sa ci bude vsetko v poriadku je to moje prve dieta o ktore sme sa dlho snazili. Prosim napiste mi ci je to normalne..mat bolesti tak skoro.
Dakujem

cipolina88
5. jan 2014

Ahojte mamičky, ja sem bohužiaľ zatiaľ ešte nepatrím, ale pevne verím, že aj ja raz budem... Chcem sa Vás spýtať prosím Vás ak máte niektorá takúto skúsenosť, že začala som cca 10 dní po plodných dnoch špiniť hnedý výtok ale len trošičku a iba sem tam.... bruško ma nebolí, ale neviem čo to je, bo mrchu mám mať až 8.01. a to špinenie mi začalo už 02.01... niekde som čítala, že to mavajú ženy ked su tehotné - implantačné krvacanie... mali ste to niektorá?

satanka1
5. jan 2014

@veronikajuskova ahoj,môže to byť aj uhniezďovanie....ale...pri mojich prvých 2 deťoch som nič také nemala a teraz pri treťom..som mal aj bolesti od začiatku,aj hnedý výtok...a dnes je to týždeň,čo nám malinké v brušku zomrelo...choď k lekárovi čo najskôr..aj keď na pohotovosť...držím palce,aby to bola tá prvá možnosť

beata116
7. jan 2014

mamičky dnes som prišla z nemocnici. operovali ma... mala som mimomaternicove tehotenstvo..... vzali mi plod aj lavy vajecnik nakolko som mala silne krvacanie do brucha... teraz sa musim spamatat a doliecit... ☹ prisla som o anjelika

beata116
7. jan 2014

@zeytin uz je po vsetkom ☹ ☹ ☹

beata116
7. jan 2014

@satanka1 prisla som o neho ☹ ☹ ☹ ☹

zeytin
7. jan 2014

@beata116 Juj, to ma veeeeeľmi mrzí. Veľmi ťažko sa hľadajú slová, ak chceš, kľudne mi napíš do IP.. ja som sa z toho ťažko spamätávala a ty to máš ešte omnoho horšie... Je mi to úprimne ľúto. Máš v anjelika v nebíčku... my všetci máme, pretože pre nás to nebol iba "plod", pre nás to bolo skutočné bábätko 😔

satanka1
7. jan 2014

@beata116 veľmi ma to mrzí..z vlastnej skúsenosti viem,že slová útechy moc nezaberajú...musíme sa s tým nejako zmieriť..snáď sa nám to podarí...

kristina287
10. jan 2014

ahojte chcem sa spytat pred par dnami som zistila ze som tehotna;) ale dost ma bolia krize a brusko ked nieco robim je to normalne? stale sa sledujem a bojim pretoze pred 8 mesiacmi som potratila a konecne sa na podarilo to nase druhe vysnivane babo.k doktorke idem az 15- teho tak som nervozna...

matkovazuzka
27. jan 2014

Ahojte chcem sa opytat pred par dnami som zistila ze som tehotna, bola som aj u gynekologa ale na sone este nic nebolo vidiet mam ist o 2tyzdne ale gyn. ma vyplasil ze by mohlo ist o mimonaternicove tehu ☹ ked som mu povedala ze uz tyzden mam take nahle navalove krcovite bolesti v podbrusku vystreluje mi to aj do krizov ale nemam ziadny vytok, naval tepla trva problemyto par.minut potom to ustupi a citim sa niekedy slabo, bolesti mam uz 8 den pridu mi raz za den alebo cez den nic a v noci sa zobudim.na tu bolest parkrat bola taka ze som nevedela.ci idem na velku po trebu alebo vracat a z nicoho nic to zase preslo. Aby toho nebolo malo mam pritlaceny nerv medzi.platnickami a cysty v krizovej oblasti. Bojim sa co to.moze byt a cakat dva tyzdne na sono je nekonecna doba ☹

minninka83
16. feb 2014

ahojte chcela by som sa opytat aj ked to nie je spravna kolonka na moj problem,,,ja som bola v 9 tyzdni tehotenstva a mala som stale bolesti v podrusku a potratila som znasam to velmi tazko,,,chcela som sa opyxtat ako dlho mam cakat na planovanie dalsieho babetka kedy sa uz mozeme pokuast o drrruhe ked ma nieekto skusenosti odpiste

zuska7
26. feb 2014

Ahojte ja som v 12tta tiez mam bolesti dneska v noci som 🙂 mala ale brucha...je to normalne????dokedy to bude trvat? 🙂uz to zvladam snazim sa s usmevom hlavne;)

zuzuburkotova
21. júl 2014

Chcem sa opytat ked meska mi menstruacia 4 dni a mam kazdych 26 dni...roky tak mam...a zrazu nic a este sa bojim dnes son mala trosku krvi a aj spinim coto je plsss odpovedd

zuzlo
19. sep 2014

ja som 9tt a krvacam beriem tabletky Dicynone,Duphaston a kys.listovu zacalo ma pobolievat v posbrusku neviem ci preto ze maternica sa roztahuje alebo je to nieco vaznejsie ☹

zuzlo
19. sep 2014

@minninka83 ahoj ja som bola tehotna vo februari a potratila som bola som v nemocnici na precistenie a doktor povedal ze minimalne pol roka nesmiem otehotniet teraz som 9tt a mam problemy zacala som od zaciatku tehotenstva krvacat beriem tabletky Dicynone,Duphaston a kys.listovu a mam lezat a mat pokoj tak dufam ze vsetko dobre dopadne 😒

monicka2510
19. nov 2014

Ahojte, chce by som sa zapojiť do konverzácie, mám také občasné bolesti v podbrušku ako pred M, pred pár dňami som mala plodne dni a je možné, že po cca 5-tich dňoch od toho mám bolesti v podbrušku? do najbližšej M mi ostáva ešte dosť dní, ešte sa mi nic podobne nestalo.

slavkom
28. nov 2014

Ahojte,kočky chcem poradiť mešká mi už 10 dní testy ukázali negativ robila som pred menštruáciou dva dni a nič,mám bolesti v podbrušku také píchanie a ked si ľahnem a som v kľude tak to ustúpu.... Mám to už cca tak 2 týždne-3 týždne a ku gynekologovy idem 8.12 dajujem....

laurinka239
5. aug 2015

Ahojte baby,ako tak citam..uz 2 den mam bolesti v podbrusku zvycajne vecer a iba chvilkova bolest..nemam ziadny hnedy vytok ani krv.. som v 11 tyzdni,a pri doktorke som bola minuly tyzden a vsetko bolo dobre 🙂 moze sa mi iba roztahovat maternica?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre