Bolesti v podbrušku v prvom trimestri. Je to normálne?

jasom
18. okt 2008

Ahojte, prosim vas je bolest v podbrusku v prvom trimestri normalna? Som 12tt a doteraz ma bolelo v podbrusku iba velmi malo a sem-tam. na konikovi som nasla iba prispevky v neskorsom stadiu tehotenstva. Dakujem 🙂

mirka35
18. jún 2011

@leleh ahoj bohuzial mala si pravdu 😢 😢 😢 vcera som dosla s nemocnice babatko zomrelo ☹ prestalo bit srdiecko v 10tom tt.teraz lezim a vsetko sa mi zda cierne a bezvyznamne ☹

kristinka86
18. jún 2011

@mirka35 To mi je veeelmi luto. ☹ Kamarat teraz prisiel o dvojcatka v 13.tyzdni.. ☹ Neviem ako v tomto poradit, prepac! 😢

mirka35
18. jún 2011

@kristinka86 co uz nejak sa musim vschopit a snad nam bude dopriate babatko.je to cerstve a boliii to.neviete niekto kedy je vhodne po kyrete skusat znova otehotniet?mate s tym niekto skusenosti?

kristinka86
18. jún 2011

@mirka35 Ano, nic ine Ti neostava, len sa vzchopit. 😢 Budem drzat palce!!!
Ten kamarat sa ma pytal to iste. Vraj cital, ze niekde odporucaju cim skor sa pokusit o dalsie, inde min. 3 mesiace (az pol roka) pockat. Oni budu zrejme cakat, aby sa manzelka dala dokopy. Tiez to velmi tazko znasa.. ☹

skeptik
18. jún 2011

@mirka35 je dobre pockat jeden cyklus - to znamena ked teraz prestanes krvacat, tak pockat jeden MS a hned potom sa mozes zacat snazit. Teoreticky mozes zacat uz teraz ked prestanes krvacat, ale horsie sa to potom datuje - jedine, zeby si si sledovala ovulaciu kazdodennymi testami. Kyretazou ti zacina novy cyklus, ale niekedy ten prvy moze byt "nepravidelnejsi".

mirka35
18. jún 2011

@skeptik si ma potesila ,si si ista ze to mozem skesit tak za mesiac dva?premyslala som ze s manzelom pojdeme v auguste na dovolenku a po nej to potom budeme skusat len ci to neje skoro .na kyretazi som bola vcera a dnes uz iba slabo krvaca malinko spinim .

skeptik
18. jún 2011

@mirka35 to spinenie moze uplne prestat a potom znova na par dni zacat - to je normalne. V auguste uz urcite budes ok. Cim skor zacnes, tym skor otehotnies - po potrate sa telo zvykne dobre nastartovat.

leleh
18. jún 2011

@mirka35 moja je mi to luto, viem ako sa citis. V prvom trimestri to lekari nevedia ovplyvnit, ak je plod poskodeny priroda si poradi sama..... 😢 Mozno to znie divne ale ja v momente ako som sa prebrala z narkozy po kyrete sa mi ulavilo ze trapenie sa skoncilo a uz som si predstavovala ako zacneme odznovu pracovat na dalsom.Moja terajsia doktorka kazala cakat 6 mesiacov, tvrdila ze tento cas potrebuje maternica aby sa zregenerovala ze ak skor tak to potratim... Zacali sme po 3 mesiacoch ale zatial sa nam nepostastilo, uz sa snazime pol roka od kyretu. Medzitym mi zistili trombofilnu mutaciu a 47 mm vodovu cystu v maternici 😠

leleh
18. jún 2011

opravujem preklep: teraz je pol roka od kyretu a snazime sa 3. mesiac

mirka35
18. jún 2011

tak ti drzim palceky nech sa to podari moja,ja si zatial netrufam povedat ci to budeme skusat este bojim sa ze to skonci rovnako ,Daaaj vediet ak sa to podari 🙂

lila18
10. feb 2013

asi som tehotna.... asi preto lebo som ešte nebola u gynekologicky ale som si robila testy a pozitivne takže asi tak na 90% si myslím .. neviem presne .. ale približne som asi v prvom mesiaci ... no a ide o to ... ze ma neustale bolí bruško ... ale nie tak ako pri menštruácii ale vyššie ... ku gynekologicke sa chystam v pondelok objednať ale nedalo mi to ... možno mi niekto skôr poradí ..... lebo netuším na kedy ma objedná ... och páni už to chcem mať všetko za sebou ... :/

daduska666
26. feb 2013

ahojte tehulky......ja som v 5tt.......a tiez ma boli v podbrusku a taha sa to na lavu stranu ......niekedy to pichne......je to ok??

pupawka800
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciabugos
26. feb 2013

@daduska666
ahoj, ja som mala tiez bolesti v podbrusku, prve tehotenstvo bolo mimomaternicove a museli mi ho ukoncit. ale netreba sa bat a panikarit (aj ked viem ze je to skoro nemozne), lebo pri druhom som mala presne to iste, este vacsie bolesti, vela krat som aj dost krvacala a stracala nadej a bola som asi 6 krat na ultrazvuku ci je vsetko ok a aj napriek obidvom upchatym vajcovodom som otehotnela a donosila nasho chlapceka kt.ma v piatok 7 mesiacov.

akurat odporucam ist na ultrazvuk, pre istotu ak by to nahodou bolo mimomaternicove. lebo je vzdy lepsie to zistit skor ako neskor....co viem z vlastnej skusenosti. drzim palce. odporucam este nedvihat tazke veci a ked sa da tak vela lezat a oddychovat ked ta to boli, lebo je mozne ze je to len znak toho ze sa zaryva do steny a hlada si svoje miesto. presne aj ja som bola v 5tom tyzdni na scane este mu nebolo vidno srdiecko a musela som cakat 2 tyzdne ci je to zivy plod. skoro som sa zblaznila od strachu. x

zuzka444
26. feb 2013

@mirka35 ahoj....ak ti mozem povedat kamaratkynu skusenost co tiez bola na kyrete tak jej znama lekarka jej povedala ze prvy mesiac nech nic nerobia a druhy mesiac nech robia co im sily stacia ze vtedy je maternica este prioravena rychlo ujat plod ci ci...a aj to tak.bolo hned otehotnela a teraz ma krasnu 4 mesacnu dcerku 🙂..a aj druhej kamoske presne toto poradili a tiez uz maju synceka 2 mesacneho 🙂..

zuzi0911
26. feb 2013

@daduska666 ahoj ja som mavala bolesti do konca 3 mesiaca ako pred ms a niekedy ako pocas ms.bolo to v poriadku.na poradni to pichanie nalavo sponen nech ti pozre vajecniky ,alebo aj zajdi skor k dr ale nemalo by to byt zle 🙂

zuzka444
26. feb 2013

@daduska666 ahoj......ja tiez ked bola na zaciatku tehu som mavala bolesti akokeby mi ma prist mrcha to je uplne normalne to sa ti maternica roztahuje kolkokrat som bola taka ubolena ze som mala chut si maternicu sama vybrat....ale chvalabohu netrvalo to dlho a uz je to dobre..te zaciatky su najhorsie a teraz som 6 mesiac a ani neviem ze som tehu 🙂..ale pocas celeho tehu citis te bolesti ako pri ms len si asi na to uz zvyknes a nebudes to tak vnimat bo uz budes citit babo takze to nebudes uz ani vnimat 🙂...budes ckt ked ta malinke kopne 🙂..ale pre istotu chod sa ubezpecit na utz za to nic nedas a predsa je to len pre babatinko 🙂

daduska666
26. feb 2013

@zuzka444 ahojcek..........dakujem babulky velmi pekne........vcera som bola na ultrazvuku..........bolo pekne vidiet, aj fotecku mam......je pekne ulozene v maternici a vajecniky mam ok...........spomenula som jej a povedala, ze to este nemozem citit, ze je to malinke......ma to 0,8mm.....ale aj napriek tomu na to pichne.......je mozne zeby sa mi uz maternica zacala roztahovat.........

zuzka444
26. feb 2013

@daduska666 ano ano na pohyby si este pockas ale ja len ze na tie bolesti v podbrusku ze citit pocas celeho tehu a ze potom ked uz budes citit male kopkat uz to vnimat nebudes 🙂...no heh 0,8 mm xi jaky djobcek heh my uz mame cca 25 cm :D...ide to ako.voda ale aj som rada lebo sa uz moc tesim na malu ked ju uz budem mat domka 🙂...a urcite sa ti uz maternica roztahuje bo malinke rastie dost rychlo a maternica musi byt vacsie lebo ty uz tam mas aj plodovu vodu...neboj sa to sem tam pichne ako sa ti maternica roztahuje vsetko sa ti posuva a no sem tam ked do niecoho nieco nabura pichne to...🙂...ale neboj to je normalne pokial nemas silne krce a nekrvacas mala by si byt v poriatku 🙂

daduska666
26. feb 2013

@zuzka444 juj az teraz som si vsimla, ze som tam dala 0,8mm a ma tam byt 0,8cm........skoro cm.......velmi sa na neho tesim.........len mne sa to zda este strasne daleko.........kedze termin mam az na 26.10.2013........to je ako vecnost............a ty kedy mas termin???

mirka35
26. feb 2013

@zuzka444 ahoooj mne sa mesiac po Kyrete to podarilo😀 mam krásneho syna😀

zuzka444
26. feb 2013

@daduska666 heh aj som si mysleka ale sak to je jedno xi xi....ja mam termin v juni...ale neboj utecie to ani nevudes vedet ako uz ked si zacnes pre seba oblecko kupovat malemu oblecko kupovat heh a ani sa nenazdas a zacnes si kupovat veci do nemocky :D...

zuzka444
26. feb 2013

@mirka35 ano ano ze je to vtedy najepsie ze neni dobre dlho cakat ze potom to ide taksie...a vela babam sa to mesiac po kyrete podarilo ani nevedeli ako 🙂...

daduska666
27. feb 2013

@zuzka444 snad vsetko bude ok..........chcem sa spytat kedy prestali tie bolesti pod bruskom???.........ja niekedy neviem, že som tehotna a niekedy sa to ozve.......hlavne ked dlho sedim..........

zuzka444
27. feb 2013

@daduska666 no bolesti su stale ale uz nie take intenzivne lebo uz v pokrocilom.tehu sa tak maternica neroztahuje ako na zaciatku..staci si predstavit ze ty mas maternicu velku ako slivka a ja uz pomaly ako melon :D...ja uz ju mam nad pupkom takze si to predstav ze ako sa chuderka musi roztiahnut a to boli kedze je to sval.ale neboj sa po 1 trimetri to uz nebudes vnimat....a ja teraz uz len tak slabulilinko niekedy ani uz vobec.hovorim ti ze ja som mala chut si ju vytiahnut taka som bola ubolena...a ja som mala sedavu robotu :/

daduska666
27. feb 2013

@zuzka444 dnes som uplne v pohode..............a to sa cudujem ze mi este vobec nie je zle..........nemam ranne nevolnosti co je super.........na kontrolu mám ist az 4.3. to sa mi zda ako vecnost.......ozaj co vsetko jest nemozeme????

zuzka444
27. feb 2013

@daduska666 ale prosim ta sak to mas zachvilku ja mam poradnu az 25.3 heh...no o tom papani nooo ja jem vsetko ale vyvarujem sak surovym klobaskam a tak udeninam ale aj to si sem tam dam lebo mam na to chut.ale inak jem vsetko aj pecienku aj mrkvu aj pasteky to je jedno...ja sa drzim.hesla pokial nejes toho na kila nic sa ti nestane 🙂...a davaj si pozor na steaky kde je vlastne skoro surove maso...a aloe vera to vobec bo to sposobuje potrat takze to ani nepijem ani nejem .....ale to som ani predtym nejako nepila a nejedla 🙂....ak mas nejaku potravinu kludne napis a ja ti napisem ci ju mozes abo nije.

daduska666
27. feb 2013

@zuzka444 no ja mam velmi rada salaty. (paradajky, papriky, uhorky, mrkva).......celozrne pecivo.........chcem sa spytat a co maslo?(ja mam rada klasicke rajo, ziadne natierky).......muzicek mi kupuje vodu lucku.......alebo obycajna voda z vodovodu...........snazim sa jest hydinu.....ale nevyprazam......len peciem v rure..........a ozaj mozem si ohrievat jedlo v mikrovlnke???cmucky dakujem

zuzka444
27. feb 2013

heh jasne vsetko mozes len tu mrkvu moc nepapaj bo obsahuje vela vit A takze len s mierou....no ale mozes vsetko inak co si pisala ja si dam.aj kavicku sem tam a na silvestra som si dala deci vinka aj to mozes...ja jem aj vyprazane aj do mekaca sem tam idem ale tam bola len 2-3 krat od kedy som tehu.ale doma normalne jem rezne alebo placky...a jasne mozes ohrievat v mikrovlnke :D...si tehotna nie chora neboj sa :D...ja si dam.vsetko na co mam chut 🙂...neboj casom.zacnes aj ty lebo vsetko papat bo sa neubranis 🙂.ja pijem aj malinovky okrem toniku...

kika214
27. feb 2013

@daduska666 ahoj.. ja mam tiez termin skoro ako ty.. vychadza mi 27.10.2013 .. 🙂 ..momentalne som 5tt + 3 dni.. na sone som este nebola, chystam sa buduci tyzden.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre