Bolesti v prvom trimestri. Čo mám robiť?

flowrik
3. jan 2009

Ahojte, surne prosim o radu. Som v 7.tt. Uz treti den ma vzdy vecer chytia strasne bolesti v podbrusku a trva to takmer celu noc, je to horsie nez pri menzese. Vcera bol dokonca aj slaby krvavy vytok. Hned sme bezali na pohotovost, tam mi ale nezistili nic, vaj je vsetko OK. Dnes mam tie bolesti uz od rana a opat taky hnedasty vytok. Bojim sa. Je pravda, ze som v case menzesu, ale neviem, ci je to postacujuci argument. Neviem, co robit, co zabera na take bolesti. Mate niektora skusenost?

misha666
3. jan 2009

ahoj flowrik...bolesti su oki ked nie su velmi silne a nie je pri nich vytok...na tvojom mieste by som isla hned do nemocnice a nenechala sa odbit kym by mi neurobili vsetky vysetrenia ktore su potrebne...mna v prvom trimestri aj v druhom sme tam pobolievalo v podbrusku ale nie nejak silno ...iba ako pred kramamy ale nikdy som nemala hnedy vytok...drzim palce nech je vsetko oki

cikyta
3. jan 2009

Flowrik,určite chod znovu na pohotovosť do nemocnice k inému doktorovi!!!!!!!!!!!Aj ked nič nenájdu,musíš tam zostať na pozorovaní aspon jeden den!

cikyta
3. jan 2009

1.trimester je najnebezpečnejší.Držím Ti palce silno,nech je všetko čím skôr v poriadku! 😉

nika12
3. jan 2009

flowrik na tvojim mieste by som to nepodcenovala, ja som pred par dnami mala podobne priznaky, zacalo to hnedym vytokom, bolestami ako pred menzesom, neskor som zacala aj slabo krvacat, utekala som na pohotovost, bohuzial uz bolo neskoro:-/ Drzim palce

flowrik
autor
3. jan 2009

ja uz fakt neviem...moja doktorka je kdesi mimo v zahranici teraz a z tej pohotovosti ma poslali domov. Na sone bolo vsetko OK,ale stale nepozorovat akciu srdca. Povedali mi, ze mam ist domov, dat si pol deci a pozerat telku...neviem, co mam nato povedat....

nika12
3. jan 2009

dat si pol deci a pozerat telku 😕 ? no pekne ...

susik77
3. jan 2009

hm, mne v 1.tehu tieto priznaky skoncili potratom, v 2.tehu, kt. bolo uspesne to sposobili 2 hematomy. sice na sone v nemocnici tiez bolo vsetko ok, aj srdiecko bilo, ale povedali mi, ze si vobec nemusim davat pozor a mam chodit norm. do prace. isla som k mojmu gynekologovi, ten ma nechal cely 1.trimester na PN, lezat a dal mi uzivat utrogestan. Ak mas silne bolesti a krvacanie, tak to urcite nie je ok.

nika12
3. jan 2009

susik prosim ta z coho vznikaju tie hematomy???

veronika81
3. jan 2009

flowrik, ja som tiež mala v prvom trimestri bolesti ako pri menštruácií (ale to je tuším normálne) a mala som aj slabé krvácanie. Bežala som s tým doktorovi a predpísal mi Duphaston na udržanie tehotenstva a nariadil kľudový režim. Ak máš ten krvavý výtok ešte stále, ja by som neváhala, šla znova na pohotovosť (a dúfala, že bude mať službu iný doktor!). Držím palce, nech všetko dobre dopadne!!

nika, tie hematomy sú myslím nejaké krvne zrazeniny, ktoré vznikajú v maternici a je tam nebezpečenstvo, že ak to praskne, tak krv z nich môže so sebou zobrať aj plod. Ale neviem prečo vznikajú.

susik77
3. jan 2009

nika: bohuzial, pricina je neznama 😖 teda ani sa nevie ako im predchadzat...ale najlepsi je kludovy rezim a tie hormony-bud duphaston, al. utrogestan.

afrika
3. jan 2009

flowrik si ešte tu?

flowrik
autor
3. jan 2009

afrika uz som opat tu, vypadava mi net 😖

afrika
3. jan 2009

byť tebou idem ku doktorovi. ja som mávala bolesti, na pohotovosti mi povedali, že to je ok a nebolo.....

afrika
3. jan 2009

bolel ma celý spodok brucha, žiadne špinenie. Nemusí to byť u teba nič vážne. mne to ale neskončilo bohužiaľ dobre

flowrik
autor
3. jan 2009

to mi je fakt luto. kam chodis na pohotovost, ja som z PO

afrika
3. jan 2009

ja som z Martina. Otehotnela som vďaka hormonálnym liekom a plánovanému pohl. styku. Brala som lieky na udržanie malinkého. Keď som hovorila, že ma bolí brucho, nik mi neveril. 15. 12. 2008 mi povedali, že malinké už nežije.
U teba to nemusí byť nič zlé, len radšej choď, aby si si nemala čo vyčítať

afrika
3. jan 2009

Naše malé bolo moc vytúžené - prvé dieťa. Stále ho beriem ako dieťa a navždy ním pre mňa ostane aj keď som ho nikdy nedržala v rukách. Stalo sa to v 10 t.t. Nejako cítim, že to bol chlapček. Moc nám chýba a mám čo robiť, aby som to zvládala. Veľmi si to vyčítam, nikdy som sa necítila tak zle.
tím ťa ale nechcem strašiť, není dobre keď si v obavách, lebo tvoj krpček to cíti

nika12
3. jan 2009

afrika ty si nemas co vycitat, viem je to tazke, ja som prezila to iste predvcerom a sama sa cudujem ako to zvladam, vyplakala som sa a uz spriadam dalsie plany ...to mi pomaha ...musime byt silne. Tiez som otehotnela ako ty vdaka hormonalnym liekom, tiez som brala duphaston na urdzanie, prve vytuzene a vidis... 😒 Dame si pauzicku a skusime znova, ja verim, ze sa to podari ....

flowrik
autor
3. jan 2009

Ja som tehotna tiez 1x a tiez sme to planovali. Na zaciatku mi dr. dokonca tipovala mimomaternicove teh., takze stresov som si uzila uz fakt dost. Teraz sa snazim nic si nepripustat a mysliet pozitivne, aj ked je to otrepana fraza. Volala som aj nasej znamej gynek. a ta mi tiez povedala, ze to nemusi byt nic vazne...ze mozno doslo len k natrhnutiu cievky v placente alebo ze kvoli zvacsovaniu maternice...no a tie bolesti su individualne. Mozno fakt suvisia s rastom maternice, ale mna to dost boli, je to taka paliva ostra bolest akoby my zvnutra rezali 😕 Tu krv nemam nikdy na pradle, ale vzdy len na toaletaku. Tak ked sa to spinenie nezhorsi, tak sa pokusim vydrzat do pondelka, vtedy som objednana k svojej dr. uff 😒

nika12
3. jan 2009

a tiez mam tusaka, ze to bol chlapcek 🙂
ale nestrasme ...flowrik vsetko bude urcite v poriadku, drzim palce, kazdy priznak u kazdej z nas moze byt individualny ...ale pre klud v dusi, by som pre istotu skusila este raz tu pohotovsot, mozno tam bude niekto iny, ochotnejsi

afrika
3. jan 2009

nika si tu?

nika12
3. jan 2009

ano som

flowrik
autor
3. jan 2009

afrika, nika...ste silne, ja si to zatial neviem predstavit...ale tiez kazdy den pocujem odvsadial kto vsetko prisiel o babo... inak, uz ste mali 30 r., lebo vtedy je to uz vraj automaticky rizikove kvoli veku...ja som zatial pod tymto vekom.

afrika
3. jan 2009

budem ti držať palčeky flowrik, ale ja by som už nečakala. prinajmenšom zo seba urobíš na pohotovosti vystrašenu citlivku ale stojí to za to 🙂

afrika
3. jan 2009

ja mám len 24 rokov. Nika mala si zamlknutý potrat? krvácala si?

afrika
3. jan 2009

ja som chodila a chodiť budem do Heliosu. tam nám s otehotnením pomáhali.

flowrik
autor
3. jan 2009

to ano, stoji. uz sme s manzelom uvazovali,ze pri najhorsom zajdeme na inu pohotovost, lebo su tu dve.

afrika
3. jan 2009

Nika v ktorom tíždni sa ti to stalo a kedy sa môžete nanovo pokúšať?

nika12
3. jan 2009

afrika mozme si pisat cen internu postu, myslim, ze tu sa nase problemy nehodia...

nika12
3. jan 2009

napisala som ti afrika

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre