Bolesti v prvom trimestri. Čo mám robiť?

flowrik
3. jan 2009

Ahojte, surne prosim o radu. Som v 7.tt. Uz treti den ma vzdy vecer chytia strasne bolesti v podbrusku a trva to takmer celu noc, je to horsie nez pri menzese. Vcera bol dokonca aj slaby krvavy vytok. Hned sme bezali na pohotovost, tam mi ale nezistili nic, vaj je vsetko OK. Dnes mam tie bolesti uz od rana a opat taky hnedasty vytok. Bojim sa. Je pravda, ze som v case menzesu, ale neviem, ci je to postacujuci argument. Neviem, co robit, co zabera na take bolesti. Mate niektora skusenost?

flowrik
autor
3. jan 2009

ste tu aj take, co to nic vazne neznamenalo a v pohode ste do zvladli? alebo ide vacsinou o zly koniec?

flowrik
autor
4. jan 2009

nikoho nikde?

deborah1
5. jan 2009

Flowrik,nepodceňuj to.Ja som pred rokom v 6.alebo v7.týždni raz večer mala iba trochu krv na toaleťáku,no hneď som vystrašená utekala na pohotovosť.Tam ni doktor popvedal,že je to OK,krčok maternice je zavretý,že to je len z ranky /to môže byť aj po pohl.styku/.Pýtal sa ma,ale či chcem pre istotu zostať.Ja že keď to je iba ranka,tak idem domov.Aj mi dali Duphaston tuším a ešte čosi.No doma trošku išla krv,už ma bolelo,i keď nie veľmi,ale ako pri krámoch brucho a kríže.Listovala som v časopisoch ako divá,aby som sa ukludnila.No a ráno zase krv,už som utekala do nemocnice,že tam ostanem ležať.Aj som ostala v nemocnici a na druhý deň sa moje tehotenstvo skončilo. ☹ ☹ ☹ Mala som potom výčitky,prečo som tam neostala hneď?!Ale vraj,ak sa to dieťatko má udržať,tak sa udrží.Ak je vývoj dieťatka zlý,tak nie..Ja som potom rok nemohla otehotnieť,no teraz som tehotná 🙂 ,tak sa teším.Ale tiež mám toľko pocitov-radosť,strach..Zakaždým,keď idem na WC,prvé kuknem na nohavičky..ale hovorím si,strach nevedie k ničomu.

pancake
12. dec 2009

ahojte.

chcela by som vas poprosit o radu. som v 7 tyzdni tehu a cely tyzden som mala silne bolsti v podbrusku a spinenie. ale len taku ciernu krv. od vcera mam krv cerstvu. uplne normalne kvacam ako pri menzese. bola som vcera v nemocnici na pohotovosti ale tu v Uk mi nikto neporadi. za tehotnu zenu sa povazuje zena az po 12 tom mesiaci tehu. ani tehu knizku skor nedostanem.
pri prvom som nemala ziadne problemy a teraz mam hned na zaciatku. neviem co mam robit. z nemocky ma poslali o polnoci ze je vsetko ok. ale mne sa to nezda. mam velky strach a neviem co mam robit.
a doktorka mi dala paralen. to je vsetko. bojim sa aby som neprisla o babo. neviete ake su priznaky keby som mala potratit?

natalia777
12. dec 2009

ahoj ja som tiez v anglicku a poviem ti skusenost mojej kamosky, ta tu pred mesiacom potratila ☹ a mala take iste priznaky ako ty, teda tie bolesti a krvacanie ☹ ale oni isli tiez hned do nemocky ale do specializovanej, teda do nemocky pre zeny (porody, gynekologovia, tehotenstvo) a jej robili aj scan kde jej to potvrdili ze tam uz nic nema ☹ mne je to velmi luto ale neviem v akej nemocke si bola ty? mozno by si mala vyhladat normalnu nemocnicu kde chodia zeny rodit, tam by ti isto pomohli...... ale drzim ti palce aby to nebol aj tvoj pripad....

pancake
12. dec 2009

nata ja som tam bola vcera v noci. pohotovost v nemocnici pre tehotne a pre predcasne porody. lenze ani krv mi nezobrala. iba moc a vysledky ze posle do dvoch tyzdnov. a sono mi spravia v utorok.
viem ze som tehu ale nemam ziadne priznaky. nevolnost atd.... napnute prsia...
😔 😔

natalia777
12. dec 2009

toto ma tu serie najviac, ze oni maju na vsetko cas 😠 ale viem, ze jej povedali, ze ma cakat co sa stane, ze s nou nebudu nic robit, ze ak bude krvacat tak bude........ a ze potom neviem presne kedy ma prist na kontrolny scan.... tak ti drzim palce

lienockaa7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre