Chudnutie v tehotenstve. Je to normálne?

bambucinka
13. sep 2007

Ahojte, chcela by som sa opýtať či je normálne že v 11tt som stratila 2,5kg na váhe hoci vôbec nemám ranné nevoľnosti a ani svojvoľne nedržím diétu. Jem uplne všetko a v normálnom množstve no i tak moja váha ide den za dnom dole. Máte s tým nejaké skúsenpsti?

luciaros
31. júl 2015
labulle26
15. aug 2015

ja som v 14. týždni a schudla som doteraz tak 2-3 kg...myslím, že to nie je také strašné, hlavne vzhľadom k tomu, že v týchto horúčavách nechutí jesť skoro nikomu a najmä keď nikdy neviem, z čoho sa povraciam...hnevá ma to, že maličké nemá toľko živín, ale už začínam presne vidieť, ktoré potraviny naozaj nemôžem, takže sa im vyhýbam, nech zbytočne nevraciam a snažím sa jesť viac ovocia... myslím si, že tehotná žena a jej telo vie, kedy čo a koľko potrebuje

danielitka31
17. aug 2015

@labulle26 ja som ovocie vobec nemohla..vracala som velmi a hlavne po ovoci to bolo najhoršie...ale ja som vracala zo všetkeho vlastne..ale od piateho mesiaca sa to opravilo chvala bohu 🙂

barbara088
18. aug 2015

pri dcerke som do 3mesiaca.schudla 4kg.do 5 mesiaca som nic nepribrala.az potom.celkovo som pribrala 7,5kg.Teraz idem do tretieho a zatial mam 3kg dole.Je mi zo vsetkeho zle,jem iba kvoli baby.hlavne ovocie mi ide

brady1
18. aug 2015

@bambucinka je to normalne, najma ak si mala aj pred tehu nadváhu.

pinkbaby
19. aug 2015

Dakujem vam za radu 🙂

cipinka309
28. sep 2015

Ahojte
Chcela by som sa opýtať, či niektorá z vás stratila v 11 tt. tehotenské príznaky, napr.prestali ma bolieť prsia...strašne viem pri niektorých veciach stresovať, schudla som aj 1 kg
Máte niektorá s tým skúsenosť?

sandey
28. sep 2015

Tak momentalne som v 25 tt a este stale mam o pol kila menej ako ked som otehotnela...

zellvicka
18. feb 2016

Ja som mala na zaciatku tehu 60kg pri poslednej poradni mi ukazala vaha 64 a dnes ked som sa vazila tak 62 som trosku nesvoja aj ked je pravda že sa neprejedam a zacala som sa viac hýbať...

tomasko27
18. feb 2016

@zellvicka To je normalne.Ked som bola v nemocnici tak som schudla a pritom sme tam len jedli a lezali 🙂.Ja som do 30tt pribrala schudla pribrala dokopy 4 kg.No ale uz sa mi vaha zvysuje a pritom nejem tak vela no som zvedava na akej vahe skoncim.A dr vcera ze na dany tyzden sme daky velky no aj mne sa zda

tomasko27
18. feb 2016

@zellvicka Vies nejes moc a babo teraz potrebuje viac a tak vsetko co zjes tak ide do baba a na tvoju energiu a na pribratie ti nic nezostalo.Mozno keby si viac jedla a ze mala kludovy rezim asi by to slo hore.

zellvicka
18. feb 2016

@tomasko27 veď áno, ale mne viac nechutí 🙂 iba raňajky sú moje, to sa vždy prepchám mňam. Veď dúfam, že je všetko v poriadku som uz po jednom potrate...

tomasko27
18. feb 2016

@zellvicka Mne nechutilo asi do 25tt jedla som len preto ze som musela.Potom sa to rozbehlo 🙂

zellvicka
18. feb 2016

@tomasko27 veď toto, ale aspoň na ovocie mávam chuť ;)

spoony
18. feb 2016

@bambucinka
Ja som pri obidvoch tehotenstvách na začiatku stratila niekoľko kíl na váhe. Pri prvom som potom postupne do konca tehotenstva pribrala (od pôvodnej váhy na začiatku tehu) 8 kg. Pri druhom tehotenstve to bolo iba 0,5 kg. Môj lekár to vôbec neriešil, keď som sa ho na to pýtala, tak povedal, keď jem normálne, bábetko priberá, tak to nie je dôvod riešiť, (mala som zásoby pred tehu - pri prvom pár kilo a pri druhom tehu to bolo viac). Týždeň po oboch pôrodoch som mala dolu 14 kg oproti váhe v deň pôrodu, ale bohužial mne to pri kojení potom zase išlo hore.

marianianka
22. feb 2016

Ahojte, neviem ci je to normálne, ale začala som chudnúť, nezvraciam, ale prestali mi veľa vecí chutiť a keď som ich zjedla nasilu bolo mi ťažko od žalúdka.. Mala som 50 kg počas týždňa som schudla na 47 kg,momentálne som v rizikovom tak o to sa viac bojim

szpiellman
23. feb 2016

@marianianka cim viac sa bojis,tym je to horsie!!! Ja sa radsej nevazim vobec a mam o stres menej. Jedz len to, co Ti chuti,nikdy nic nasilu! Ved to babo si samo pyta,co potrebuje a naopak, co mu skodi odmieta. Vetka stastia

zellvicka
23. feb 2016

Keď som bola v nemocnici na začiatku tehotenstva tak tam bola kočka čo tam bola lebo zvracala často a doktorka jej povedala, že má jesť čo jej chutí a vykašlať sa na to čo je zdravé ak to teraz nemôže jesť, dieťa si zoberie čo potrebuje...

marianianka
23. feb 2016

@zellvicka. A keď mi nechuti nič?

katuliena82
23. feb 2016

keby bol vyvin babatka tak uplne zavisly od matkinho priberania a prijmu potravy, tak by tie zeny v chudobnych krajinach nerodili vobec. Lebo pochybujem ze priberaju 25kg, ako vela zien tu. Ak mas o babo strach, skus zacat uzivat magneB6, vela zien tvrdi, ze zacali priberat. A sice to nie je zdrave, ale ja by som sa asi donutila jest hocico, hoc aj 3 cokolady denne. Ale osobne si myslim, ze ta faza nechutenstva ta prejde. Ja som zasa pribrala v prvych 2 mesiacoch 6 kg a odvtedy len dalsie 4. A to kvoli tomu, ze mi bolo zle ked som nejedla a jest som mohla len strasne mastne veci (pecene zemiaky), vtedy som necitila nevolnost. Navyse som prestala fajcit. Ked som citala ze matka "musi" pribrat len 2-3 kila v prvom trimestri, tak mi bolo zo seba zle. Ale jedla som, inac sa nedalo. Drzim palce, velmi vela zien tu na fore ma podobnu skusenost. Ze zo zaciatku chudli a nakoniec nabrali aj 20 kg do konca

qwertxy
23. feb 2016

Počas prvých troch mesiacov je to viac menej normálne aj keď nevracias. Podľa toho aku máš postavu. ja som mala o kilo menej a kamoška o 5 a to sme obe také cca 160cm a 60kg.Potom už začneš priberať

katuliena82
23. feb 2016

@qwertxy ano a ja mam pocit, ze si to priroda nejak reguluje. Ja som bola zasa velmi svalnata bez tuku, mam pocit, ze si to telo vykompenzovalo v prvych mesiacoch. Aby bolo z coho cerpat. Priroda je mudra

cipinka309
23. feb 2016

Počas prvých troch mesiacov som výrazne schudla a to som normálne jedla, teraz som v 6.mesiaci a nepribrala som ani kilo, proste malinke si zobralo toľko koľko potrebovalo a priberá.... 🙂
Netreba to riešiť, keď je dieťatko v pohode,tak to má asi byt.

agnes9
23. feb 2016
Používateľ agnes9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agnes9.

@cipinka309 taky priebeh tehotenstva by chcela snad kazda 🙂

betka239
23. feb 2016
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

@agnes9 To mas pravdu veru 😉

agnes9
29. feb 2016
Používateľ agnes9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agnes9.

@betka239 len kiezby sme si mohli vybrat ci schudnut ci pribrat :P

1veverica
1. mar 2016

baby viete mi poradit, ci moze v tehotenstve stacionarny bicykel, dakujem

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1veverica
21. mar 2016

@zara1357 ano? tak to je super. Ja som sa teraz pytala dr. bo som chcela stacionarny, ale mne to neodporucila, ze ak sa da tak radsej iba prechadzky, no tak neviem,to asi aj od stavu zalezi, predpokladam 😉

tyelde
21. mar 2016

Ja som do 10teho tyzdna schudla tak 6, ale zas mne bolo priserne zle...a odvtedy nepribrala nic a to uz mam skoro polku tehu za sebou..podla mna to je v pohode, pokial dieta rastie a tak...ono si vezme co potrebuje aj na nas ukor

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre