Chudnutie v tehotenstve. Je to normálne?

bambucinka
13. sep 2007

Ahojte, chcela by som sa opýtať či je normálne že v 11tt som stratila 2,5kg na váhe hoci vôbec nemám ranné nevoľnosti a ani svojvoľne nedržím diétu. Jem uplne všetko a v normálnom množstve no i tak moja váha ide den za dnom dole. Máte s tým nejaké skúsenpsti?

tribitka
13. sep 2007

za prvé tri mesiace by si mala schudnúť maximálne 3 kilá, potom by si pomaly mala zača priberať.... ja som v 16tt a zatiaľ som pribrala len necelé kilo.... ale radšej to preber so svojim lekárom... 😉

majcik
13. sep 2007

Je to dost individualne, asi dost zavisi od vychodzej vahy. Kamoska schudla pocas prvych 3 mesiacov 8 kil, no lekarka jej povedala, ze vzhladom nad jej povodnu vahu je to v pohode... je pevnejsej postavy, par kil navyse.
Urcite odporucam konzultovat to s lekarom.

tribitka
13. sep 2007

majcik a ty sa ako cítiš? 😉

lyly
13. sep 2007

ja som tiez pocas prvych mesiacov schudla, dake dve kila a uz ma v poradni strasili, ze ked nezacnem priberat, tak ma poslu do nemocnice. ale ja som takmer 4 mesiace vracavala, a od takeho 18 tyzdna to uz islo hore a dnes mam o 11 kil viac.

tribitka
13. sep 2007

no lyly, svracaním sme na tom boli asi rovnako....a nemocnici som sa nakoniec aj tak nevyhla..... 😀
stále neviete pohlavie?

majcik
13. sep 2007

Tribitka - nemam sa cim chvalit ☹
Lyly - uff ☹ Ja dufam, ze ma to najneskor v 14. - 15. tyzdni prejde ☹

tribitka
13. sep 2007

majcik, prejde to určite, neboj.... 😉 len bábo ti teraz dáva na vedomie že je tam, aby si na to nezabudla, ale to ho prejde..... 😵

bambucinka
autor
13. sep 2007

Lyly no ty si na to mala aspon dvovod, lebo si zvarcala. Ja som zatial zvracala iba raz a to nie ráno ale večer ked som otvorila preplnenú umývačku riadu špinavého riadu 😀

tribitka
13. sep 2007

bambucinka, asi ta nepoteším, ale ja som vracávala 24 hodín denne, aj v noci....bezdôvodne, či som bola najedená alebo nie, vracala som aj z pohára vody, aj z čistého rohlíka.... 😝 😝 😝

marija
13. sep 2007

bambucinka, ja som tiez nezvracala ani raz, v prvom trimestri som schudla 2 kila a uz som v 24tt a este stale som pribrala len kilo, lekar ma nestrasil ze pojdem do nemocnice, mimi rastie normalne a ja sa snazim pribrat, niesom najchudsia, mala som 63kg pred tehu a teraz mam 64kg ale uz radsej aninestresujem, lebo jem normalne, vlci hlad nepoznam a neprejedam sa tak ze by som nemohla dychat, takze neviem, podla mna je to normalne pokial to nema vplyv na dieta.

tribitka
13. sep 2007

no, podla mna presne záleťí na tom, aká je východzia váha ako písala majcik.... lebo ak vyššia, tak si deťa má odkiaľ brať výživu....tá moja východzia bola ale 49 kíl... takže bambucinka, dôveruj lekárovi... 😉

taninka
13. sep 2007

ahojte, no ja mam opacny problem, som pomaly v 7 tt a dost som pribrala. Som sice plnsej postavy ale nezapnem nohavice co som normalne nosila, musim si kupit nove. myslite ze to je normalne ? takto budem vazit do porodu aj 110 kg :(((

majcik
13. sep 2007

Taninka - ja som mala tiez na zaciatku problem s tym, ze som nezapla nohavice, ktore som bezne nosila, mala som take napuchnute brusko. Bolo leto, tak som nosila nohavice na snurky alebo gumicku 🙂 Mozno presne v takom obdobi, ako si Ty teraz. No ked zacali nevolnosti, tak som schudla, aj brusko splaslo a teraz opat nosim moje klasicke nohavice...

taninka
13. sep 2007

no ale co ked nebudem mat ranne nevolnosti ? som dots zufala z mojho stavu. nikdy som chuda nebola ale teraz som ako svinka 🙂 ale mimino je prednejsie potom budem riesit seba po porode

majcik
13. sep 2007

Ked nebudes mat ranne a ziadne nevolnosti, budes rada 🙂 Neprides o nic prijemne, naozaj..

taninka
13. sep 2007

no hej ale budem bachoros uz teraz som mam pomaly 95 kg :(

majcik
13. sep 2007

Neboj, hlavne sa nestresuj dopredu ... Davaj si trosku pozor na stravu, neprejedaj sa, jedz vela ovocia a zeleniny, ak Ti to robi dobre, mliecne vyrobky, nie moc kaloricke jedla a uvidis, ze sa to bude dat 🙂

taninka
13. sep 2007

oki ja to teda skusim len aby som neblizila miminu

majcik
13. sep 2007

Ked sa budes zdravo stravovat, urcite spravis pre miminko len to najlepsie ... a skus jest castejsie, aj viac ako 5x denne, napr. kazde 4 hodiny a v malych mnozstvach.

taninka
13. sep 2007

oki dakujem ja to teda budem skusat nadalej

mirka21
13. sep 2007

bambucika ja som chudla až do 20tt a začala som priberať až okolo 22tt tak sa neboj tvoje telo si pýta to čo potrebuješ 😀 tatinka tiež niesom stích najchudších keď som otehotnela mala som 80kg a prvé mesiace som nič nepribrala ale od 22tt som začala priberať a ters som v 34tt a pribrala som 19kg tak si vieš predstaviť ako vyzerám ale moc ma to netrápi hlavne že je maličká spokojná 😀

taninka
14. sep 2007

mirka21: no ja sa snazim hlavne menej jest ale pravidelne a vyhybam sa sladkym malinovkam aj ked ma niekedy prepadne chut na to. ja len verim ze nebudem nejako tragicky priberat a hlavne dufam ze mi nebude lekar nadavat ale sak zase nemoze byt kazdy chudi nie ? hlavne nech je mimino v poriadku.
idem teraz o tyzden na UTZ na srdiecko ci je vsetko v poriadku tak mi drz palce.

dariad
18. okt 2012

Ahoj,ja som v prvých štyroch mesiacoch schudla 9 kíl, lebo som vracala a všetko zo mňa vyšlo, takže som chudla. Potom som deväť kíl pribrala a posledný mesiac som bola v nemocnici, tak som zase schudla 2kg. Čiže som vážila o dve kilá menej, ako pred tehotentvom-malý mal 3450gr a 51 cm-čiže normálne dieťaťko. Takže to nerieš, ak bábo rastie a vyvíja sa.

mirkatn
24. okt 2012

@bambucinka napodobne, ja som od poslednej kontroly pred piatimi tyzdnami zhodila tak isto. Tiez mi nebyvalo zle. V prvom trimestri to je normalne a pak zacneme priberat 🙂))

mata.g
31. okt 2012

@taninka ahojky. Ja som mala pred dvoma rokmi podobny problem ako ty 🙂 hrozne som pribrala uz za prvych 7tt, hroza! Bohuzial som potratila a kila ostali, gulatila som sa este dalej akoby na druhu. Je pravda, ze pol roka pred tym som mala ura a nemohla som dost dlho sportovat, ale tehu bolo ako katalizator! Zatial som to nezhodila (15 kilo navyse a uz bolo 90 kg ☹ ale co uz. Teraz som znova v 6tt a zatial som nejak extra nepribrala, ani nemam navaly hladu ako predtym. Netrap sa tym, kazde tehu je zrejme ine 😉 Ja osobne sa bojim chudnut cez tehu...skusim radsej po poride 🙂

mata.g
31. okt 2012

Jeej som si nevsimla, ze prve komentare boli este z r.2007 az teraz 😉 zrejme maju didvcata uz zdrave deticky 🙂

pinkbaby
17. feb 2015

Ahojte ,potrebovala by som radu od vas .Meriam 170 a som v 12 tt.Mam len nevolnosti a vobec somnevracala.Moja vaha ide hore,snazim sa casto ale pomenej jest a obmedzovat sladke,aby som na zaciatku moc nepribrala.Uz neviem co a kedy mam jedavat aby moja vaha neisla vkuse hore.Prosim vas mozete mi poradit .Mate niekto skusenosti s tym ??

danielitka31
13. apr 2015

@pinkbaby buď rada že ti takto je.. Ja som V 8 týždni každý deň zvraciam minimálne 2 krát, takmer nič nejem.. Za tri týždne som schudla vyše.7 kíl....Od štvrtka do pondelka ďalšie 2 kilá dole... Nič mi nechutí celé dni mam bolesti A čAS trávim buď V posteli alebo.pri záchodovej mise

andrea_t
25. máj 2015

ahojte, ja nemam nastastie ziadne nevolnosti, ked sme zistili že čakáme bábo tak váha bola 61,5 kg, teraz v 9 týždni váha 59,5 kg. jedávam normálne, len večer mi jesť už nechutí tak si dám max. polievku a nejaké ovocie aby sa nepovedalo 🙂 tak snáď je to ok 🙂

sandey
22. jún 2015

Ahojte ja sa tiež trošku obávam, lebo tiež nevraciam, síce trošku nevoľno mi býva, takže nejem veľké porcie, som v 11 tt A schudla som 3 kg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre